×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -3.6℃, ZA vējš 1.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Sarunu cikls [Ie]nāc literatūrā: Guntars Godiņš un apvienība “Orbīta”. Saruna un filma “Motopoiesis” kultūras centrā “Siguldas devons”

19. oktobris 18.00

19. oktobrī plkst. 18.00 kultūras centra “Siguldas devons” Digiti zālē notiks sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” rudens sezonas pirmais pasākums. Tajā dzejnieks Guntars Godiņš uz sarunu aicinājis apvienības “Orbīta” pārstāvjus, kuriem nupat klajā nākusi dzejas koncertfilma “Motopoiesis”. Pēc sarunas notiks filmas seanss.

“Tā izšķiļas un sprakšķ tavā acu priekšā – dzeja, kas dzimusi no skaņas gara. Šīs tekstuālās pasāžas virza un padara izdzirdētas balsis, kuras darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces. Četri tumši dzejnieku tēli – tagad jau arī skaņraži – tās apstrādā ar efektu procesoriem, bet skaņas pavadījuma avots ir dzejoļa ritms un intonācija. Tas viss tavā acu priekšā,” tā filmu piesaka Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kur 17. oktobrī notiks “Motopoiesis” pirmizrāde.

Četri apvienības “Orbīta” dalībnieki – Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs – pārtop par mūsu dzirdētā un redzētā montāžas režisoriem. Tapusi kā video performance, šajā darbā skaņa tiek radīta uz vietas, izmantojot ūdens sūkņus, ventilatorus, solenoīdus, elektriskos magnētus, atsperes un daudzus citus elementus.

Filma “Motopoiesis” tapusi 2021. gadā, “Orbītai” strādājot Siguldas novada radošajā rezidencē.  

Apvienībā “Orbīta” ir četri mākslinieki, kas kopš 1999. gada aktīvi darbojas gan literatūras nozarē, gan vizuālajā un multimediālajā mākslā.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi