×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Pasākums “Āra lasītava” pirmsjāņu noskaņās ar grāmatas “100 vainagi Latvijai” autori Indru Čeksteri un folkloras kopu “Senleja” pie Siguldas pagasta Kultūras nama

16. jūnijs 19.00

Piektdien, 16. jūnijā, plkst. 19.00 pie Siguldas pagasta Kultūras nama norisināsies Āra lasītava pirmsjāņu noskaņās. Lasītavā viesosies etnogrāfe, pērn iznākušās grāmatas “100 vainagi Latvijai” autore Indra Čekstere, kā arī atraktīvā folkloras kopa “Senleja”.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt grāmatas tapšanas, vainagu darināšanas un Jāņu tradīciju stāstus, klausīties jāņu laika dziesmas un piedalīties rotaļās folkloras kopas “Senleja” vadībā. Apmeklētājiem būs pieejama arī jāņuzāļu darbnīca, kurā ikviens būs aicināts iemēģināt roku vainagu pīšanā un kopīgi darināt vīteni svētku noformējumam.

“Latviešu tautas vasaras saulgrieži ar Zāļu vakaru, jāņuzālēm, vainagiem, Jāņu uguņu un līgotņu burvību, ar visu paaudžu kopību vasaras skaistākajā brīdī, savieno cilvēkus un dabu kopīgā mīlestības aplī. Svētku vainags simbolizē Saules gaitu Debesīs, vainags priecē un dziedina, liek sajust mīlestību, pateicību un zemes spēku. Cilvēki no Latvijas novadiem dalījušies ar savām atmiņām un izjūtām, pinot vainagus, lasot zālītes un puķes, dziedot un pušķojot savas mājas un mīļos cilvēkus, klājot galdus, iekurot ugunskurus un iededzinot jāņugunis, sagaidot rītausmu ar svētīgo rasu un ar sev tuvu jāņuzāli Latvijas vainagā vēlot labu savai dzimtajai zemei un cilvēkiem,” stāsta grāmatas autore Indra Čekstere.

Dalība pasākumā – bez maksas.

Pasākumi