×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izstāde “Mur, mur, kaķi! Mur, nauda!” Siguldas novada bibliotēkā

22. jūnijs - 29. jūlijs

Siguldas novada bibliotēkā apskatāma Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 8.** klases skolēnu darbi, kas tapuši pēc vizuālās un taustāmās mākslas skolotājas Ligitas Zvirbules ierosinājuma. Darbi gleznoti guaša tehnikā, izmantojot tiflotehnikas palīglīdzekļus, kā arī pielietota taktilā māksla – objektu atveidošana ar tausti uztveramās formās.

Savulaik “Baltikums Bank” dibinātais labdarības fonds “Baltikums Foudation” ziedojis skolai modernus tehniskos palīglīdzekļus. Skola ieguva trīs modernas Braila rakstāmmašīnas un elektronisko video lupu. (Patreiz tā ir – AS BluOr Bank). Pateicoties šim dāvinājumam tapa arī šī izstāde.

Skolotāja Ligita Zvirbule stāsta: “Skolēni ir izauguši, cītīgi izmanto tehniskos palīglīdzekļus. Pienāca laiks bankas darbiniekiem pateikties un parādīt, ka arī vājredzīgi un neredzīgi skolēni spēj gan zīmēt, gan gleznot. Ir tapuši desmit, skolēnu un mani radošie darbi. Darbi gleznoti guaša tehnikā, izmantojot tiflotehnikas palīglīdzekļus, kā arī pielietota taktilā māksla – objekta atveidošana ar tausti uztveramās formās.”

Visi darbi ir spilgti un krāsaini, gleznoti ar guaša krāsu un darbos ir vērojama sasaiste ar naudu. Izstādē var iepazīties arī braila rakstu un ar izstādes aprakstu braila drukā.

Kaķu izstāde ir ceļojoša, bijusi vairākās Latvijas vietās.

Izstāde Siguldas novada bibliotēkā skatāma līdz 29. jūlijam.

Pasākumi