Otrdiena, 18. decembris
Šodien sveicam: Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta, Kristers
Laika ziņas: Sigulda -5.7℃, D vējš 1.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Atskats 2017

 Pārvalde

Uzsākts darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, kas paredz nodrošināt novada telpiskās, vizuāli uztveramās struktūras vienotību, identitāti.

Uzsākta Siguldas novada Teritorijas plānojuma 2012.–2024.gadam grozījumu izstrāde.

 Pabeigta Siguldas novada Attīstības programmas 2018.–2024.gadam izstrāde.

 Piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi līdz pat 90% apmērā dažādām iedzīvotāju un uzņēmēju grupām.

 Siguldas novada iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu dažādu projektu īstenošanai un infrastruktūras sakārtošanai.

 Lai novadniekiem atvieglotu nodokļu slogu, atcelta nodeva par būvatļaujas saņemšanu gan fiziskām, gan juridiskām personām.

 Sigulda atzīta par otro mīlētāko pilsētu Latvijā, ierindojoties Latvijas mīlētāko zīmolu topā uzreiz aiz Ventspils.

 Siguldas novada pašvaldība izcīnījusi 1.vietu „Latvijas e-indeksa” lielo novadu kategorijā.

 Pašvaldība ieguvusi Rīgas plānošanas reģiona galveno balvu konkursā „Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai”.

 Pašvaldība ieguvusi nosaukumu „Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” reģionālas nozīmes attīstības centru grupā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā konkursā.

 Siguldas novada iedzīvotājiem un viesiem pieejami vairāk nekā 10 publiskie bezmaksas bezvadu interneta punkti novada teritorijā.

 Pašvaldībā ieviestas jaunas dokumentu vadības sistēmas „Namejs” un „Horizon”, un pašvaldības pakalpojumu portāls e.sigulda.lv papildināts ar jauniem e-pakalpojumiem. Turpat izveidots Dzimtsarakstu nodaļas laulību reģistrācijas kalendārs, kurā redzami laulībām pieejamie datumi un laiki.

 Izveidota Siguldas mobilā lietotne, kurā viedtālruņu lietotājiem ērti un mūsdienīgi iespējams sazināties ar pašvaldību un uzzināt par aktualitātēm novadā.

 Siguldas novada iedzīvotāja ID karti saņēmuši jau vairāk nekā 10 300 novadnieku.

 Pašvaldības administrācijā apstiprināts Klientu apkalpošanas standarts apmeklētāju kvalitatīvākai apkalpošanai.

 Uzsākts darbs pie zaļo atkritumu kompostēšanas laukuma izveides, kurā novadniekiem būs iespēja bez maksas nodot zaļos un dārza atkritumus.

 Stājušies spēkā saistošie noteikumi „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā”, kas paredz palielināt šķiroto atkritumu apjomu un izveidot slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes pie daudzdzīvokļu namiem.

 Siguldas novads ieguvis 9.vietu starp 114 pašvaldībām pēc teritorijas attīstības līmeņa indeksa.

 Pašvaldības Pakalpojumu centrā pieejami Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumi.

 Jau devīto gadu norisinās akcija „Dāvini ideju domei” un ikgadējās pašvaldības darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem.

 Organizēts konkurss „Sakoptākais īpašums Siguldas novadā”.

 Novadā turpina pieaugt jaundzimušo skaits, un divas reizes gadā svinīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” ar īpašu piemiņas monētu tiek sveikti jaunie novadnieki.

 Lai koordinētu zīmola „Sigulda aizrauj!” lietošanu, jau gadu darbojas Mārketinga padome.

 Siguldas novada pašvaldība iesaistījusies akcijā „Dienas bez rindām”.

 Infrastruktūra, vide, investīcijas

 Atklāts Siguldas Sporta centrs – ievērojamākā būve, kas Siguldā uzbūvēta pēdējo 30 gadu laikā. Vērienīgajā Sporta centrā ir dažādas sporta zāles, vieglatlētikas treniņiem paredzēts skrejceļš, vairāki peldbaseini, ūdens atrakciju un atpūtas parks ar slīdrenēm 40 metru garumā, kā arī bērnu baseini, hidromasāžas baseins un pirtis.

 Uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi Siguldas pils kompleksā, nākamajā gadā tie turpināsies arī Siguldas Jaunajā pilī, vēsturisko kompleksu veidojot par radošo kvartālu ar uzņēmējdarbības iespējām, radot vismaz 56 jaunas darbavietas.

 Pašvaldība novada ielu un ceļu uzturēšanā un pārbūvē investējusi turpat piecus miljonus eiro.

 Veikti vērienīgi pārbūves darbi Zinātnes ielā – 1,7 kilometrus garā posmā no Vidzemes šosejas līdz autoceļam P8.

 Rekonstruēta Televīzijas iela, tajā skaitā izbūvēts lietus ūdens kolektors uz Vējupīti, kas aizvada lietus ūdeni no Televīzijas ielas.

 Veikta Līvkalna ielas pārbūve, kur izbūvēts jauns asfaltsegums vairāk nekā kilometru garā posmā.

 Veikta Pils, Cēsu, Līvkalna un Krišjāņa Barona ielas, kā arī Pulkveža Brieža ielas un Vildogas ielas apļveida krustojuma izbūve.

● Pabeigta asfaltseguma virskārtas atjaunošana Lakstīgalas, Ziedu un Lāčplēša ielas posmā no Ziedu ielas līdz Jāņa Čakstes ielai, Jāņa Čakstes, Vidus, Bebrenes un Kalna ielā no Vidzemes šosejas līdz Noliktavu ielai.

 Asfaltseguma izbūve veikta Nākotnes ielas posmā no Riekstu ielas līdz Tilta ielai, kā arī Paparžu ielā.

 Veicot lietus ūdens kanalizācijas sistēmas un lietus ūdens attīrīšanas iekārtu izbūvi, pabeigta Jāņa Poruka ielas pārbūve posmā no Cēsu ielas līdz gaisa trošu vagoniņa stāvlaukumam, 360 metru garumā izbūvējot bruģa segumu un jaunas auto novietošanas kabatas.

 Veikts autoceļa A2–Mednieki–V85 (Jūdaži–Nītaure) grants seguma remonts gandrīz septiņu kilometru garumā.

 Gar Nurmižu ceļu izbūvēta jauna gājēju ietve no Televīzijas ielas līdz Nākotnes ielai. Gandrīz 900 metru garumā izbūvēta gājēju ietve Strēlnieku ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas līdz Gāles ielai.

 Peldu ielā 400 metru garumā uzstādītas metāla drošības barjeras.

 Pabeigta stāvlaukuma labiekārtošana pie Laurenču sākumskolas un Fischer Slēpošanas centra.

 Drīzumā noslēgsies būvprojektu izstrāde Doņu, Meldru, Mālkalnu, Kalmju, Atbrīvotāju (no Krišjāņa Barona ielas līdz Līvkalna ielai), Jūdažu, Helmaņa (no Jūdažu līdz Zinātnes ielai), Miera un Vizbuļu ielai.

 Tiek izstrādāti būvprojekti autoceļa A2–Pulkveža Brieža ielas, Ventas ielas–autoceļa V58 un Nītaures ielas–Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūvei.

 Tiek izstrādāts projekts gājēju ietvei gar valsts autoceļu V58 no Ventas ielas līdz Saltavota ielai.

 Turpinās Avotu, Pīlādžu, Ābeļu un Dailes ielas savienojuma projektēšana.

 Veikti asfalta bedrīšu remonti vairāk nekā 3000 kvadrātmetru apjomā, grantēto ielu un ceļu seguma profilēšana 2220 kilometru garumā, ceļu seguma greiderēšana 600 kilometru garumā.

 Atjaunots grantēto ielu un ceļu segums 4400 kubikmetru apjomā, veikta ielu un ceļu apstrāde ar putekļu absorbentu vairāk nekā 200 tūkstošu kvadrātmetru apjomā. Visā novada teritorijā atjaunots gājēju pāreju marķējums un ielu horizontālais krāsojums.

 Tiek veikts ielu un ceļu audits, lai līdz gada beigām izstrādātu pašvaldības transporta infrastruktūras pārvaldības sistēmu.

 Uzsākta adrešu maiņa aptuveni 100 īpašumos, lai sakārtotu adreses Siguldas novadā.

 Pēc nomaiņas atklāta elektromobiļu uzlādes stacija Ausekļa ielā 6.

 Sadarbojoties ar pašvaldību, VAS „Latvijas Valsts ceļi” atjaunojusi tiltu pār Gauju, izbūvējusi jaunu gājēju ietvi gar Vidzemes šoseju starp sabiedriskā transporta pieturām „Kaķīši” un „Internātskola”, kā arī pārbūvējusi Vidzemes šosejas un Zinātnes ielas krustojumu, uzstādot jaunus luksoforus, rekonstruējot gājēju ietves un apgaismojumu.

 Sadarbojoties ar pašvaldību, VAS „Latvijas Valsts ceļi” veic projektēšanas darbus valsts autoceļa P8 posmam, daļas Gaujas ielas un Turaidas ielas sakārtošanai un gājēju un veloceliņu izbūvei.

 Pašvaldība turpina mērķtiecīgu novada teritorijas apstādījumu izvērtēšanu un atjaunošanu, šogad iestādot vairāk nekā 100 kokaugu stādu.

 Izbūvēts kanalizācijas spiedvads Atbrīvotāju ielas posmā no Pērsieša ielas līdz Vizbuļu ielai, kā arī sadzīves kanalizācijas tīkli un maģistrālā ūdensvada posms Doņu ielā. Uzsākta sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve Meldru ielā, kā arī maģistrālā kanalizācijas pašteces tīkla izbūve un kanalizācijas spiedvada izbūve Krišjāņa Barona ielas posmā. Izbūvēts maģistrālais ūdensvads Rotas ielā un Kraukļalas ielā. Izbūvēts maģistrālais ūdensvads un kanalizācija Strautu ielā. Rekonstruēts ūdensvads Pulkveža Brieža ielas apļveida krustojumā. Izbūvēti ūdensvada un kanalizācijas pievadi Jāņa Poruka ielā.

 Lai iedzīvotājiem būtu iespēja vienkopus gūt informāciju par notiekošajiem un plānotajiem ielu pārbūves un komunikācijas izbūves darbiem, pašvaldība izveidojusi interaktīvo karti par minētās infrastruktūras attīstību tuvāko divu gadu laikā.

 Krimuldā demontēta avārijas stāvoklī esošā katlumāja un palīgēka.

 Visos bērnu rotaļu laukumos veikta infrastruktūras uzlabošana un pilnveide. Jauni rotaļu elementi uzstādīti Raiņa parkā un Jēkaba laukumā.

 Iedzīvotājiem nodrošināta iespēja bez maksas nodot lielgabarīta un bioloģiski noārdāmos atkritumus.

 Tūrisms

 Turpina pieaugt apkalpoto viesu skaits Siguldas novada tūristu mītnēs, kas liecina par stabilu tūrisma nozares attīstību un izaugsmi.

 Siguldas novada Tūrisma informācijas centros uzņemts par 10 tūkstošiem apmeklētāju vairāk nekā pērn.

 Lai iepazīstinātu ar Siguldas novada tūrisma piedāvājumu, uzņemtas vairāk nekā 30 tūrisma operatoru un mediju vizītes.

 Rīgas–Gaujas reģions, kurā ietilpst Siguldas novads, ieguva iespēju 2017.gadā kļūt par Eiropas Gastronomijas reģionu, un gada laikā notika plaša pasākumu programma, veicinot Siguldas novada atpazīstamību.

 Divas reizes gadā organizēta „Siguldas Restorānu nedēļa”.

 Siguldas mobilajā lietotnē izstrādāta tūrisma sadaļa, kurā apkopota informācija par tūrisma maršrutiem, apskates objektiem un nozares pakalpojumiem. Pusgada laikā lietotni lejupielādējuši vairāk nekā 3550 iedzīvotāju un viesu.

 Veikts iekštelpu remonts Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā „Gūtmaņala”.

 Pašvaldības aģentūra „Siguldas Attīstības aģentūra” piedalījusies starptautiskās izstādēs Somijā, Nīderlandē, Polijā, Vācijā, Lietuvā, Igaunijā un Latvijā, popularizējot zīmolu „Enter Gauja” un Siguldas novadu kā tūrisma galamērķi.

 Sadarbībā ar Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrību saņemts finansējums klasteru programmas ietvaros zīmola „Enter Gauja” un galamērķa veicināšanai Gaujas Nacionālajā parkā.

 Lai veicinātu uzņēmēju iesaisti tūrisma jomas attīstībā, organizētas Tūrisma konsultatīvās padomes sēdes.

 Sadarbībā ar grupu „Carnival Youth” uzņemts mūzikas videoklips Siguldā.

 Sadarbībā ar Siguldas skolēnu izstrādāts jauns slēpņošanas maršruts „Siguldas alas”.

 Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs ieguvis populārā ceļojumu atsauksmju portāla „Trip Advisor” sertifikātu par izcilu pakalpojumu sniegšanu.

 Ainavu ekspertu padome elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļāvusi Gaujas senlejas ainavu – Turaidas muzejrezervātu, Gleznotāju kalnu, Ķeizarkrēslu un Dainu kalnu.

 Uzņēmējdarbība

 Pašvaldības saistošajos noteikumos ietverti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi uzņēmējiem līdz pat 90% apmērā.

 Otro gadu organizēts konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā šogad pieteiktas 17 Siguldas novada māmiņu biznesa idejas. Atbalstītas piecas idejas.

 Uzņēmējdarbības atbalsta punkts sniedzis 250 konsultācijas ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos, organizēti vairāki informatīvie semināri.

 Organizēts otrais Siguldas novada Uzņēmēju forums, kurā pirmo reizi ietverta programma vidusskolēniem par uzņēmējdarbību.

 Popularizēta preču zīme „Radīts Siguldā”, kurai šogad pievienojušies astoņi novada uzņēmēji; kopējais dalībnieku skaits – 66 uzņēmumi.

 Aizvadīts ID karšu programmas „Es esmu siguldietis” sešu gadu jubilejas pasākums, kurā iedzīvotāju balsojumā noskaidroti desmit mīlētākie novada uzņēmumi.

 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Siguldas biznesa inkubatorā patlaban darbojas 17 jaunie un topošie uzņēmēji.

 Lai novērtētu novada uzņēmējus, trešo gadu notiek konkurss „Siguldas novada Uzņēmēju gada balva”.

 Lai veicinātu sadarbību ar komersantiem un risinātu aktuālos uzņēmējdarbības vides uzlabošanas jautājumus, darbu turpinājusi Uzņēmēju konsultatīvā padome.

 Siguldā darbu uzsākuši divi sociālās uzņēmējdarbības vēstnieki.

 Izglītība

 Pieaug skolēnu skaits – 1.septembrī mācības novada vispārizglītojošajās skolās uzsāka 2290 skolēnu, izveidotas divpadsmit 1.klases, kurās mācās 225 skolēni. Bērnudārzus apmeklē 1063 bērni. Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” mācības uzsāka 401 audzēknis, savukārt Siguldas Sporta skolā – 477 audzēkņi profesionālajā ievirzē un 100 interešu izglītībā. Siguldas novada Jaunrades centru apmeklē 518 skolēni.

 Palielināts līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem un sertificētām auklēm. Kopumā līdzfinansējums novada jauno ģimeņu atbalstam sasniedzis vairāk nekā 200 tūkstošus eiro.

 Jau astoto gadu norisinās skolēnu vasaras nodarbinātības projekts, kurā šogad pašvaldība un 40 novada uzņēmēji nodrošināja darbavietas 330 skolēniem. Pašvaldības finansējums projektam ir vairāk nekā 55 tūkstoši eiro.

 Uzsākta skolēnu elektroniskā reģistrācija mācībām novada vispārizglītojošo skolu 1.klasē.

 7000 eiro apmērā konkursa kārtībā atbalstītas 10 bērnu un jauniešu vasaras nometnes.

 Nodrošināti bezmaksas skolēnu autobusi 14 maršrutos.

 Siguldas 1.pamatskolā un Siguldas pilsētas vidusskolā uzstādītas ieejas piekļuves kontroles un drošības sistēmas jeb turniketi.

 Novada skolēni ar teicamiem panākumiem piedalījušies pašvaldības un Valsts izglītības satura centra rīkotajās olimpiādēs, skatēs un konkursos, pašvaldība atbalstījusi novada skolēnu dalību valsts un starptautiskajās olimpiādēs.

 Uzsākta peldētprasmes apmācība novada skolēniem sporta skolotāja un sertificēta peldēšanas instruktora uzraudzībā.

 Siguldas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Vaira Siliņa saņēmusi Ata Kronvalda balvu par ievērojamu ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā.

 Siguldas Valsts ģimnāzija ieņēmusi 2.vietu Latvijas Zvaigžņu reitingā par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētnieciskajos konkursos.

 Siguldas Valsts ģimnāzija ieguvusi 2.vietu Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga kopvērtējumā.

 Novada maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek nodrošināti atvieglojumi ēdināšanas pakalpojumu apmaksai un profesionālās ievirzes izglītības nodarbību maksai Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolā.

 Izglītības pārvalde izskatījusi vairāk nekā 30 interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas, izsniegtas 30 licences.

 Notikusi pirmā „Siguldas novada Gada balvas izglītībā” pasniegšanas ceremonija, kurā desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada izglītībā cildināti izglītības jomas pārstāvji.

 Jau ceturto gadu Siguldas pilsētas vidusskolā veiksmīgi darbojas sporta klase.

 Siguldas pilsētas vidusskolā atvērtas robotikas tehnoloģiju un radošo industriju klases.

 Siguldas Valsts ģimnāzijā iegādāti 15 izglītības roboti, kurus izmantos vairāku pamatskolas mācību priekšmetu apguvē.

 Siguldas novada Jaunrades centrā atklāta jauna interešu izglītības programma „Dronu skola”.

 Trešo gadu pašvaldība organizē konkursu „Siguldas novada Gada klase”, uzvarētājiem dāvinot iespēju doties ekskursijā.

 Laurenču sākumskolas jaunās ēkas pirmajā stāvā durvis vēris izglītības un radošo tehnoloģiju centrs „Mazā Brīnumzeme”.

 Visās Siguldas novada skolās uzsāktas veselīga uztura nodarbības, savukārt bērnudārzos piecus un sešus gadus veciem audzēkņiem nodrošinātas vingrošanas nodarbības fizioterapeita vadībā.

 Izglītības pārvalde izdevusi krāsojamo grāmatu bērniem „Iepazīsti Siguldu. Siguldai 810”.

 Starptautisko ekoskolas nosaukumu un Zaļā karoga balvu saņēmis bērnudārzs „Ieviņa”, Siguldas 1.pamatskolai – starptautiskais ekoskolas nosaukums un diploms.

 Top Siguldas Valsts ģimnāzijas simtgades grāmata, kurā tiks apkopoti absolventu un pedagogu atmiņu stāsti par skolas laiku.

 Remontdarbi izglītības iestādēs

 Pašvaldības finansējums izglītības iestāžu remontiem un labiekārtošanai, kā arī projektēšanas darbiem pārsniedzis 962 tūkstošus eiro.

 Veicot remontdarbus 500 kvadrātmetru platībā Skolas ielā 3, izveidots sestais pašvaldības bērnudārzs „Tornīši”, kuru apmeklē 125 bērni.

 Veikta Allažu pamatskolas ēkas atjaunošana: nosiltināta ēkas fasāde, nomainīti logi, izbūvēta apkures un ventilācijas sistēma, nomainīts telpu apgaismojums. Visā ēkā izveidota jauna apskaņošanas sistēma, kā arī nomainīta apsardzes sistēma. Sakārtota lietus ūdens novadīšanas sistēma.

 Izstrādāts skolas ēkas pārbūves un Siguldas Valsts ģimnāzijas mācību korpusa būvniecības projekts; izstrādes stadijā ir Siguldas 1.pamatskolas ēkas pārbūves projekts – abas ieceres plānots realizēt līdz 2020.gadam.

 Uzsākti priekšdarbi Mores pamatskolas rekonstrukcijas projekta izstrādei. Šogad skolā veikts kosmētiskais remonts vairākās klasēs un skolas zālē.

 Laurenču sākumskolas pagrabstāva zālē uzstādīti radiatori, ap skolas pamatiem izbūvēta bruģakmens apmale.

 Siguldas Valsts ģimnāzijā veikts kosmētiskais remonts.

 Siguldas 1.pamatskolā veikts kāpņu telpas un sporta zāles remonts.

 Bērnudārzā „Saulīte” veikta ventilācijas iekārtas gaisa vadu izolācijas atjaunošana, kā arī inventāra noliktavas uzstādīšana.

 Bērnudārzā „Ieviņa” izbūvēts jauns rotaļu laukums un uzstādīta jauna inventāra noliktava.

 Bērnudārzā „Pīlādzītis” veikti āra skatuves remontdarbi.

 Kultūra

 Turpinās vērienīga Siguldas novada Kultūras centra rekonstrukcija, ko plānots pabeigt 2018.gadā.

 Novadā notikuši vairāk nekā 100 kultūras pasākumi, pulcējot 24 tūkstošus novadnieku un pilsētas viesu.

 Atbalstītas un īstenotas vairākas festivālu programmas: vasaras saulgriežu svinības Turaidā, „Sunset Festival” ar starptautiski pazīstamu mūziķu koncertiem Livonijas ordeņa Siguldas pilī, kā arī mūzikas un mākslas festivāls „Pagalms”.

 Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursā pašvaldības atbalstu 27 259 eiro apmērā saņēmuši 18 projekti.

 Strādājot pie Siguldas pils kompleksa rekonstrukcijas, sadarbībā ar Eiropas valstu partneriem uzsākta projekta „Mazu un vidēja izmēra Eiropas pilsētu kultūras mantojuma stratēģiju ieviešanas tīkls” īstenošana.

 Uzsākta četru kultūras gadalaiku stratēģijas īstenošana, piedāvājot katrā no gadalaikiem īpašu kultūras aktivitāšu programmu.

 Ar pašvaldības atbalstu notikuši Siguldas Opermūzikas svētki.

 Notikusi pirmā „Siguldas novada Gada balvas kultūrā” ceremonija, kurā 11 nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu kultūras dzīvē godināti kultūras jomas pārstāvji.

 Lai veicinātu pašvaldības un sabiedrības dialogu, organizētas Kultūras konsultatīvās padomes sēdes.

 Siguldas pagasta Kultūras namā izremontēta mazā zāle un aktieru telpa, kā arī veikts vērienīgs kosmētiskais remonts.

 Saņemts finansējums 50 tūkstošu eiro apmērā, lai nākamajā gadā turpinātu atjaunot Allažu pagasta Tautas namu.

 Siguldas spieķa darināšanas prasme kā viena no pirmajām sešām vērtībām iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

 Siguldas Jaunajā pilī norisinājās starptautiskā Dizaina vasaras skola, kuras noslēgumā tika izveidota izstāde.

 Siguldas novadā darbojas 31 amatiermākslas kolektīvs, kuros dalība iedzīvotājiem ir bez maksas. Pašvaldība atbalstījusi kolektīvu dalību starptautiskos festivālos un konkursos.

 Koncertzāles „Baltais Flīģelis” organizētās Muzikālās brokastis apmeklējuši vairāk nekā 4000 iedzīvotāju.

 Pirmo gadu organizēta „Ziemas koncertzāle” dzelzceļa stacijas laukumā, pulcējot 3500 apmeklētāju.

 Līgo vakarā organizēts pasākums „Streiča kino nakts mistērija Siguldā”, pulcējot 2000 apmeklētāju.

 Norisinājies festivāls „Latvija šūpojas Siguldā” ar 100 īpaši festivālam veidotām neparastām šūpolēm.

 Siguldas novada bibliotēkās reģistrēti 55 300 apmeklējumi, organizētas 132 izstādes un 44 pasākumi ar 1300 apmeklētājiem.

 Paplašinot Siguldas novada svētkus, pirmo gadu organizēti pagastu svētki: ziemā – Siguldas pagastā, vasarā – Mores pagastā, rudenī – Allažu pagastā.

 Siguldas novads iesaistījies Baltā galdauta svētku svinēšanas 4.maijā tradīciju iedibināšanā.

 Sports un veselība

 Atklāts Siguldas Sporta centrs, kurā novadnieki var izmantot peldbaseinu, ūdens atrakciju un atpūtas parku ar ūdens slīdrenēm 40 metru garumā un pirtis, bērnu un hidromasāžas baseinu, īpašu sauļošanās zonu, kā arī vairākas sporta zāles, apmeklējot dažādas grupu nodarbības vai piedaloties individuālos treniņos.

 Ar pašvaldības līdzfinansējumu dažādām sporta biedrībām 108 tūkstošu eiro apmērā Siguldas novadā organizēti 35 dažādu mērogu sporta pasākumi.

 Atbalstīta Latvijas, Eiropas un pasaules mēroga pasākumu norise Siguldā: 32.FIL Pasaules junioru čempionāts un Pasaules kausa posms kamaniņu sportā, IBSF Pasaules junioru čempionāts skeletonā, Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, SEB kalnu divriteņu maratons, septītais Siguldas pusmaratons, FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā, UCI MTB XCO krosa sacensības „Sigulda Cup”, Siguldas kalnu maratons un citi, kā arī turpinās darbi pie 2018.gada pasaules čempionāta orientēšanās sportā organizēšanas.

 Sniegts atbalsts Siguldas novada bērnu un jauniešu mācību un treniņu darbam un augsto sasniegumu sporta nodrošināšanai 75 tūkstošu eiro apmērā.

 Piešķirtas naudas balvas Siguldas novada sportistiem par augstiem sasniegumiem sportā vairāk nekā 30 tūkstošu eiro apmērā.

 Pašvaldībai piederošajā Siguldas slimnīcā atklāts mūsdienīgs hemodialīzes centrs, kas nodrošinās aizstājterapiju nieru mazspējas slimniekiem un valsts piešķirtā finansējuma ietvaros būs bez maksas. Izveidots arī datortomogrāfijas kabinets. Savukārt Siguldas slimnīcas poliklīnikā atklāts jauns pasažieru lifts.

 Organizētas divas Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas, kuru laikā sportiskās aktivitātēs iesaistījās aptuveni 2000 novadnieku, gandrīz 1500 cilvēku veica dažādas pašvaldības apmaksātas veselības pārbaudes vai saņēma ārstu konsultācijas bez maksas.

 Pašvaldība īsteno projektu „Esi vesels Siguldas novadā!”, kura laikā līdz 2019.gadam norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes –, kas pieejamas dažādām novada iedzīvotāju grupām. Šā projekta laikā atjaunots skolas slēpju fonds – iegādāti 100 distanču slēpošanas inventāra komplekti.

 Atjaunots un papildināts Siguldas 1.pamatskolas sporta inventārs vairāk nekā 3000 eiro apmērā.

 Nodrošināta iespēja tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv tiešsaistē iegādāties Siguldas Sporta centra vienreizējos apmeklējumus, abonementus un dāvanu kartes.

 Organizēts konkurss „Siguldas novada Sporta laureāts”, novērtējot Siguldas sportistus un viņu sasniegumus.

 Nodrošināta 76 sportistu un 14 treneru dalība Latvijas Jaunatnes olimpiādē. Siguldieši izcīnījuši astoņas medaļas.

 Fischer Slēpošanas centrs piedāvā jaunu sportisko aktivitāti – lāzerbiatlonu.

 Siguldas Sporta centrā ir iespēja apmeklēt 18 dažādas grupu nodarbības. No aprīļa līdz decembrim iedzīvotājiem piedāvāta 101 bezmaksas sporta nodarbība, to skaitā sporta nodarbības divas reizes mēnesī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. No septembra trīs reizes nedēļā izglītības iestāžu audzēkņiem tiek piedāvāts apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības, savukārt pirmsskolas izglītības iestādē notiek vingrošanas nodarbības stājas uzlabošanai piecus un sešus gadus veciem bērniem.

 Latvijas čempionāta titulu vasaras un ziemas sporta veidos savā vecuma grupā izcīnījuši 36 Siguldas Sporta skolas audzēkņi.

 Mācību gada laikā īstenoti vairāk nekā 25 Siguldas novada skolu sporta pasākumi.

 Siguldas Sporta skolā atklātas divas profesionālās ievirzes sportā izglītības programmas – orientēšanās sportā un peldēšanā.

 Sociālā joma

 Pašvaldības izdevumi sociālajai palīdzībai un sociālajiem pakalpojumiem novada iedzīvotājiem 2017.gadā pārsniedza 750 tūkstošus eiro.

 Sociālo palīdzību, tostarp pabalstus garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai, dzīvokļa pabalstus, pabalstus veselības uzlabošanai, bērnu ēdināšanai izglītības iestādēs, pabalstus bāreņiem, palīdzību krīzes situācijās, kā arī aprūpi mājās un citus sociālos pakalpojumus, saņēmušas vairāk nekā 440 ģimenes, 680 personas.

 Pašvaldības atbalstu saņem 330 daudzbērnu ģimenes. Novadā ir 652 maznodrošinātās un trūcīgās personas, no tām 71 ģimene, kurā ir nepilngadīgi bērni. Ģimenes atbalsta nodaļas speciālistu redzeslokā ir 58 ģimenes ar bērniem.

 Lai nodrošinātu medicīnisko aprūpi mājās vai slimnīcas veselības aprūpes stacionārā, izveidota koordinācija starp Sociālo dienestu un SIA „Siguldas slimnīca”.

 Siguldas novadā deklarētajiem vecākiem pieejams vienreizējs pabalsts 320 eiro apmērā par katru jaundzimušo; tas ir viens no lielākajiem Latvijā.

 Sociālais dienests regulāri sadarbojies ar novada Bāriņtiesas, Pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts probācijas dienesta pārstāvjiem, novada izglītības iestāžu sociālajiem pedagogiem un novada nevalstisko organizāciju sociālajiem darbiniekiem.

 Lai nodrošinātu veselības aprūpes speciālistu pieejamību, divas reizes gadā – aprīlī un septembrī – organizēta Siguldas novada Veselības diena.

 Pateicoties novada iedzīvotājiem, skolēniem un uzņēmējiem, atbalsts sniegts novada maznodrošinātajām ģimenēm: sagādātas saimniecības preces, veikti remontdarbi, nodrošināti skolas piederumi skolēniem, organizēti kultūras pasākumi ģimenēm.

 Pašvaldības Dienas centra Koordinācijas padomē piedalās 17 novada biedrības, lai kopā ar pašvaldību organizētu nevalstisko organizāciju veiksmīgu darbu novadā.

 Biedrība „Aicinājums Tev” izveidojusi jaunu specializēto darbnīcu, kurā cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem apgūt prasmes adīšanā ar adāmmašīnu.

 Biedrība „Cerību spārni” saņēmusi tiesībsarga balvu „Gada pakalpojumu nodrošinātājs 2017”.

 Biedrība „Cerību spārni” izveidojusi pakalpojumu „Atelpas brīdis” vecākiem, kuriem ir bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Pie sociālā atbalsta centra „Cerību māja” izveidots rotaļlaukums.

 Sabiedrība un drošība

 Siguldas slimnīcā labots dzimstības rekords – pasaulē nākuši vairāk nekā 1080 mazuļi.

 2017.gadā Siguldas novada iedzīvotājiem par siltumu jāmaksā par 7,9% mazāk.

 Pakalpojumu centrā iespējams reģistrēt mājas (istabas) dzīvniekus Lauksaimniecības datu centra datubāzē.

 Pašvaldība iniciējusi VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas daļas darbiniekiem piedāvāt bezmaksas apmeklējumus Siguldas Sporta centra peldbaseinā un Spēka zālē.

 Siguldas novada Pašvaldības policija organizējusi bezmaksas velosipēda vadītāju apmācības. Eksāmenu sekmīgi nokārtoja 31 novadnieks, iegūstot velosipēda vadītāja apliecību.

 Cēsu un Raiņa ielas krustojumā uzstādīta brīvpieejas velosipēdu apkopes stacija.

 Ceļu satiksmes drošības direkcija atvērusi jaunu tehniskās apskates staciju Siguldā.

 Lielās talkas aktivitāšu laikā Siguldas novadā iestādīts vairāk nekā 100 koku.

 Mores pagasts

 Pabeigta būvprojekta izstrāde Mores Amatu mājai, kurā plānots veidot plašu izglītības un mūžizglītības piedāvājumu, jaunatnes centru un telpas izstādēm, kā arī sociālās aprūpes centru.

 Mores pagasta Tautas namā iegādāts skaņas un gaismas aprīkojums 30 tūkstošu eiro apmērā.

 Uzlabots bezmaksas interneta piekļuves punkts Mores pagasta bibliotēkā.

 Sadarbībā ar Latviešu Strēlnieku apvienību uzstādīta Peļņu kaujas simtgadei veltīta piemiņas zīme.

 Noslēdzies Akenstakas muižas mantojuma popularizēšanas projekts „Akenstakas muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. 3.kārta”.

 Ar pašvaldības kultūras projektu konkursa finansējumu biedrība „Mores muzejs” ir organizējusi Muzeju nakts pasākumu Mores kauju muzejā un vasaras rokdarbu meistarklasi.

 Projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” laikā Morē norisinās bezmaksas sporta nodarbības. Mores pamatskolā organizēta veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu nometne bērniem un jauniešiem.

 Uzsākti priekšdarbi Mores pamatskolas rekonstrukcijas projekta izstrādei. Skolā veikts kosmētiskais remonts vairākās klasēs un skolas zālē.

 Veiksmīgi aizvadīta Mores pamatskolas akreditācija – visas pamatizglītības programmas akreditētas uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.

 Novada svētku ietvaros aizvadīts vasaras pasākums „Satiksimies Morē”. Organizēti vēl dažādi kultūras pasākumi: „Koru kari Morē”, teātra diena „Laiks svinēt” un citi.

 Allažu pagasts

 Veikta Allažu pamatskolas ēkas atjaunošana: nosiltināta skolas ēkas fasāde, nomainīti logi un apkures sistēma, izbūvēta jauna ventilācijas sistēma un nomainīts telpu apgaismojums. Visā ēkā izveidota jauna apskaņošanas sistēma, kā arī nomainīta apsardzes sistēma. Nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem.

 Saņemts 50 000 eiro finansējums, lai nākamajā gadā turpinātu Allažu pagasta Tautas nama atjaunošanu.

 Veikta gājēju ietves rekonstrukcija pie Allažu pagasta pārvaldes.

 Ierīkots apgaismojums pie autobusu pieturvietām Allažmuižā, Stīveros un pie Allažu pagasta Tautas nama.

 Uzlabota interneta pieejamība Allažu pagasta bibliotēkā.

 Projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” laikā Allažos norisinās bezmaksas sporta nodarbības.

 Pie Allažu pamatskolas izveidota sajūtu taka.

 Novada svētku ietvaros aizvadīts rudens pasākums „Dižosimies Allažos”.

Pasākumi