Piektdiena, 13. decembris
Šodien sveicam: Lūcija, Veldze
Laika ziņas: Sigulda +0.7℃, DA vējš 5.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Atskats 2018

Pārvalde

 Sigulda ieguvusi 1.vietu Latvijas mīlētāko pilsētu zīmolu topā.

 Sigulda saņēmusi novērtējumu par inovatīvu pieeju ģimenēm draudzīgas vides un iespēju nodrošināšanā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā konkursā „Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”.

 Pašvaldība saņēmusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Publisko pakalpojumu gada balvu lielo novadu kategorijā.

 Pašvaldība saņēmusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinību par gudru satiksmes plānošanu un izvirzīta mazo pilsētu grupā Eiropas Mobilitātes konkursā.

 Turpinās darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, kas paredz izstrādāt vadlīnijas Siguldas telpiskās, vizuāli uztveramās struktūras vienotību un identitāti.

 Pašvaldība iegādājusies jaunu „Setra” autobusu skolēnu pārvadājumu veikšanai, savukārt „CATA” maršrutā „Sigulda–Kaķīškalns–Institūts–Sigulda” nodrošinājis jaunu „Mercedes–Benz Citaro” autobusu „Siguldieši brauc!”, kas vairākām iedzīvotāju grupām, uzrādot ID karti, nodrošina pārvietošanos bez maksas, ko pērn novadnieki izmantojuši vairāk nekā 76 tūkstošus reižu.

 Atjaunoto Siguldas novada iedzīvotāja ID karti saņēmuši vairāk nekā 12 tūkstoši novadnieku.

 Piešķirti jauni nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi līdz pat 90% apmērā dažādām iedzīvotāju un uzņēmēju grupām.

 Lai iesaistītu novadniekus lēmumu pieņemšanā, pašvaldība nodrošina domes sēžu tiešraižu translāciju tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

 Efektīvākai saziņai ar pašvaldību iedzīvotājiem pieejams bezmaksas informatīvais tālrunis 80000388, sociālie tīkli „Facebook”, „Twitter” un „Instagram”, kā arī Siguldas mobilā lietotne un tīmekļa vietne www.sigulda.lv.

 Pašvaldības e-pakalpojumu portālā e.sigulda.lv iesniegti 682 e-pakalpojumu pieteikumi, kā arī veikta esošo e-pakalpojumu pilnveide.

 Izveidota elektroniska pieteikšanās jaundzimušo novadnieku īpašās monētas „Esmu dzimis Siguldas novadā” saņemšanai.

 Izveidoti vairāki jauni e-pakalpojumi, iedzīvotāju ērtībai uzsākta pakalpojumu aprakstu publicēšana portālā www.latvija.lv.

 Pašvaldības Pakalpojumu centrā vienu reizi nedēļā pieejami Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumi. Vairāk nekā 1400 iedzīvotāji izmantojuši iespēju noformēt personu apliecinošu dokumentu, savukārt Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumus saņēmuši 173 iedzīvotāji.

 Siguldas mobilā lietotne, kurā viedtālruņu lietotājiem ērti un mūsdienīgi iespējams sazināties ar pašvaldību un uzzināt par aktualitātēm novadā, papildināta ar jaunām sadaļām un pieejama vairākās valodās. To lieto katrs ceturtais novadnieks.

 Apstiprināts Siguldas novada pašvaldības pretkorupcijas pasākumu plāns 2019.–2021.gadam.

 Apstiprināts Siguldas siltumapgādes attīstības un rekonstrukcijas plāns.

 Apstiprināta Siguldas novada Sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģija 2018.–2024.gadam.

 Apstiprināta Siguldas pilsētas SIA „Jumis” vidēja termiņa darbības stratēģija 2018.–2023.gadam.

 Apstiprināta SIA „Saltavots” vidēja termiņa darbības stratēģijas 2018.–2022.gadam.

 Izveidota Siguldas novada Jaunatnes lietu konsultatīvā padome, lai veicinātu novadnieku iesaisti jaunatnes politikas jautājumos.

 Jau desmito gadu norisinās akcija „Dāvini ideju domei” un ikgadējās pašvaldības darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem.

 Pašvaldība uzsākusi sadarbību ar pasaules slavenā „Tour de Flanders” velobrauciena uzņemošo pilsētu Audenardi Beļģijā.

Infrastruktūra, vide, investīcijas

 Pašvaldība un Latvijas Olimpiskā komiteja vienojusies par sadarbību ar Zviedrijas Olimpisko komiteju Stokholmas pieteikumā uz 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu renes sporta veidos.

 Pieņemts konceptuāls lēmums iegādāties daļu zemes līdz šim neapbūvētā teritorijā starp Televīzijas un Dzērveņu ielu iespējamā olimpiskā ciemata izveidošanai.

 Atklāts atjaunotais kultūras centrs „Siguldas devons”, kurā investēti vairāk nekā astoņi miljoni eiro.

 Siguldas pils kompleksā pēc rekonstrukcijas atklātas trīs ēkas, veikti teritorijas labiekārtošanas darbi, kā arī uzsākta Siguldas Jaunās pils restaurācija. Siguldas pils kvartālā piesaistīti telpu nomnieki un radītas vairāk nekā 40 jaunas darbavietas.

 Novada ielu un ceļu pārbūvē un uzturēšanā investēti 3,5 miljoni eiro.

 Ielu virskārtas seguma atjaunošana notikusi Leona Paegles ielā no Lāčplēša ielas līdz Svētku laukumam un Cēsu ielā no Svētku laukuma līdz Lāčplēša ielai, Stacijas ielas posmā no Raunas ielas līdz Siguldas tirgum, Lāčplēša ielas posmā no Jāņa Čakstes līdz Cēsu ielai, Pulkveža Brieža ielā no valsts galvenā autoceļa A2 līdz apļveida krustojumam pie Siguldas 1.pamatskolas, kā arī Allažu pagastā, Birztalu ielā. Noslēgti būvdarbu līgumi Meldru un Doņu ielas pārbūvei.

 Pašvaldība veikusi grantēto ceļu sakārtošanu, veicot grants seguma atjaunošanu un apauguma noņemšanu vairākiem ceļiem Allažu pagastā: Pullēni–Strazdiņi, Vecumnieki–Bisenieki, Vecumnieki–Pullēni, Baznīca–Kapliča, Pansionāts–Alkšņi, Darbnīca–Stīpnieki–Bulduri, Kalni–Pādes, kā arī Šķiliņi–Ozolkalns. Grantēto ielu un ceļu seguma greiderēšana un profilēšana veikta vairāk nekā 2200 kilometru kopgarumā.

 VAS „Latvijas Valsts ceļi” veikusi remontdarbus autoceļa V83 posmā Sigulda–Vildoga–Līgatne (Nurmižu ceļš). Ceļa pārbūve ar dubultās virsmas apstrādi uzsākta arī autoceļam V85 Jūdaži–Nītaure. Ir noslēdzies iepirkums par valsts galvenā autoceļa A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (Veclaicene) posma no Garkalnes līdz Sēnītei pārbūvei, ko plānots uzsākt izbūvēt nākamajā gadā.

 Šogad noslēgušies pārbūves darbi Miera un Kaijas ielā, uzsākti pārbūves darbi posmā no valsts reģionālā autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) līdz Pelītēm, nākamajā gadā uzklājot asfaltam līdzīgu segumu.

 Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas laikā veikti asfalta bedrīšu remonta darbi pilnā un nepilnā tehnoloģijā 3000 kvadrātmetru apjomā, vienlaidus asfaltēšanas tehnoloģijā 2000 kvadrātmetru apjomā.

 Atjaunots grantēto ielu un ceļu segums 3000 kubikmetru apjomā, noņemts ceļu un ielu malas apaugums vairāk nekā 5000 kubikmetru apjomā.

 Veikta ielu un ceļu apstrāde ar putekļu absorbentu vairāk nekā 260 tūkstošu kvadrātmetru apjomā.

 Visā novada teritorijā atjaunots gājēju pāreju marķējums un ielu horizontālais krāsojums.

 SIA „Saltavots” sadzīves kanalizācijas tīklu paplašināšanu veicis Pulkveža Brieža ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas 13 līdz Saules ielai, Strēlnieku ielas posmā no Laimas līdz Pulkveža Brieža ielai 4, Nītaures, Ata Kronvalda un Allažu ielas posmā, Eduarda Veidenbauma ielā, Krišjāņa Barona ielas posmā no Eduarda Veidenbauma līdz Skolas ielai, Leona Paegles ielā, kā arī Doņu, Meldru, Kalmju un Mālkalnu ielā.

 SIA „Wesemann–Sigulda” veicis maģistrālās siltumtrases remontdarbus Krišjāņa Barona ielas divos posmos.

 Notiek būvprojektu izstrāde autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūvei, Helmaņa, Jūdažu, Atbrīvotāju, Mālkalnu, Kalmju, Vizbuļu un Oskara Kalpaka ielas pārbūvei, kā arī gājēju ietves izbūvei no autoceļa A2 līdz Saltavota ielai.

 Veikti priekšdarbi vairāku gājēju ietvju projektēšanai.

 Pašvaldībai piederošajā Siguldas slimnīcas iekšpagalmā veikts lietus kanalizācijas sistēmas atjaunošanas darbi.

 Daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu un privātmāju ūdens un kanalizācijas infrastruktūras sakārtošanai pašvaldība šogad piešķīrusi līdzfinansējumu vairāk nekā 160 tūkstošu eiro.

 Lai sakārtotu adreses Siguldas novadā, 100 īpašumos mainītas adreses.

 Siguldā uzstādīta otrā elektromobiļu uzlādes stacija. Turpmāk uzlādi būs iespējams veikt Ausekļa ielā 6 un Pils ielā 10.

 Pabeigta Mores Amatu mājas būvniecības 1.kārta; 2.kārtas būvniecību plānots turpināt tuvākajos gados.

 Sociālās aprūpes mājā „Gaismiņas” veikta ēkas vienkāršotās fasādes atjaunošana un nomainīts apkures katls.

 Veikti trīs kapsētu uzturēšanas darbi 17 hektāru platībā. Siguldas kapsētā izbūvēts labiekārtots stāvlaukums, izveidota sabiedriskā transporta pieturvieta un uzstādīts informācijas stends.

 Pašvaldība turpina mērķtiecīgu novada teritorijas apstādījumu izvērtēšanu un atjaunošanu, Saules parkā iestādot 100 ozolu stādu.

 Visos bērnu rotaļu laukumos veikta infrastruktūras uzlabošana un pilnveide. Uzstādīti vairāki jauni rotaļu elementi Raiņa parkā, tostarp divas tandēmšūpoles, Institūta ielas bērnu rotaļu laukumā uzstādīti jauni āra trenažieri.

 Tiek īstenots preskonteineru pilotprojekts daudzdzīvokļu māju kvartālam Leona Paegles ielā, paredzot konteineru ar „čipošanas” sistēmu un iedzīvotāju identificēšanu ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, nodrošinot kvartāla iedzīvotājiem iespēju nešķirotos un bioloģiski noārdāmos sadzīves atkritumus nosvērt, kā arī nodot šķirotus sadzīves atkritumus. Pašvaldība projekta līdzfinansēšanai plāno piebraucamā ceļa seguma atjaunošanu.

 Turpinās darbs pie zaļo atkritumu kompostēšanas laukuma izveides, kurā novadniekiem būs iespēja bez maksas nodot zaļos un dārza atkritumus.

 Iedzīvotājiem vairāku akciju laikā nodrošināta iespēja bez maksas nodot lielgabarīta un bioloģiski noārdāmos atkritumus, savukārt šķirošanas laukumā „Zemdegas” pagarināts darba laiks.

 Saskaņā ar SIA „Jumis” veikto Siguldas novada iedzīvotāju aptauju, 72% Siguldas iedzīvotāju šķiro atkritumus.

 Siguldas objekti – Siguldas Sporta centrs, Siguldas pilsētas lietus kanalizācijas sistēmas pārbūves 1.kārtas projekts Jāņa Poruka, Leona Paegles un Peldu ielā – novērtēti skatē „Gada labākā būve Latvijā 2017”.

 Akcijas „Diena bez auto” laikā Pils iela posmā no Ausekļa līdz Šveices ielai tika izveidots paraugmakets, kāda varētu izskatīties pirmā veloiela Latvijā.

Tūrisms

 2017.gadā uzņemts rekordliels ārvalstu viesu skaits.

 2018.gada 1.pusgadā par 10% pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits Siguldas novada tūristu mītnēs.

 Par 52% pieaudzis apmeklētāju skaits tūrisma informācijas centros.

 Lai iepazīstinātu ar Siguldas novada tūrisma piedāvājumu, uzņemtas vairāk nekā 30 tūrisma operatoru un mediju vizītes.

 Divas reizes gadā organizēta „Siguldas Restorānu nedēļa”, piesaistot vairāk nekā 3000 apmeklētāju.

 Siguldas mobilajā lietotnē izstrādāta tūrisma sadaļa, kurā apkopota informācija par tūrisma maršrutiem, apskates objektiem un nozares pakalpojumiem. Lietotni lejupielādējuši vairāk nekā 5900 iedzīvotāju un viesu.

 Tūrisma informācijas centrs piedalījies starptautiskās izstādēs Somijā, Nīderlandē, Vācijā, Spānijā, Lietuvā, Igaunijā un Latvijā, popularizējot zīmolu „Enter Gauja” un Siguldas novadu kā tūrisma galamērķi.

 Izveidots pastaigu maršruts pa tēlnieka Teodora Zaļkalna vietām Siguldas novadā.

Uzņēmējdarbība

● Siguldas novads atzīts par uzņēmējiem draudzīgāko novadu.

 Nodrošināta iespēja radīt 40 jaunas darbavietas atjaunotajā Siguldas pils kompleksā.

 Novada uzņēmējiem piešķirti nekustamā īpašuma atvieglojumi vairāk nekā 53 tūkstošu eiro apmērā.

 Siguldas pilsētas svētku laikā atjaunota tradīcija organizēt „Siguldas uzņēmēju izstādi”, kurā piedalījās vairāk nekā 35 dažādu nozaru uzņēmumi.

 Izdots drukāts informatīvais materiāls „Radīts S!guldā”, kurā apkopota informācija par Siguldas novada amatniekiem, mājražotājiem un uzņēmējiem.

 Popularizēta preču zīme „Radīts S!guldā”, kurai šogad pievienojās septiņi novada uzņēmēji; kopējais dalībnieku skaits – 70.

 Trešo gadu organizēts konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā pieteiktas 18 Siguldas novada māmiņu biznesa idejas. Atbalstītas piecas idejas.

 Pašvaldība uzsākusi sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām SEB bankas grantu programmā „(ie)dvesma”, 21 novadnieks pieteicies līdzfinansējumam biznesa idejas realizācijai.

 Uzņēmējdarbības atbalsta punkts sniedzis vairāk nekā 240 konsultācijas ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos; organizēti informatīvi izglītojošie semināri uzņēmējiem.

 Organizēts trešais Siguldas novada Uzņēmēju forums.

 Iedzīvotāju balsojumā noskaidroti desmit mīlētākie novada uzņēmumi.

 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Siguldas Biznesa inkubatorā patlaban darbojas 17 jaunie un topošie uzņēmēji.

 Lai novērtētu novada uzņēmējus, tradicionāli notiek konkurss „Siguldas novada Uzņēmēju gada balva”.

 ID karšu programmai pievienojušies 22 jauni sadarbības partneri.

 Skolēnu vasaras nodarbinātības projektā iesaistījušies 42 novada uzņēmumi.

 Kokapstrādes nozares atbalstam uzņemts video par darba iespējām novada kokapstrādes uzņēmumos.

Izglītība

 Pašvaldība ģimenēm, kuras deklarētas Siguldas novadā, līdzfinansē ēdināšanas pakalpojumu apmaksu 10% apmērā pašvaldības un privātajos bērnudārzos.

 Pašvaldības līdzfinansējums novada jauno ģimeņu atbalstam privāto bērnudārzu apmeklējuma un auklīšu pakalpojuma izmantošanai sasniedzis vairāk nekā 200 tūkstošus eiro.

 Vairāk nekā 150 pašvaldības bērnudārzu pedagogiem un skolotāju palīgiem jeb auklītēm palielināta alga.

 2018./2019.mācību gadā par 138 skolēniem pieaudzis audzēkņu skaits novada skolās.

 Siguldas Valsts ģimnāzija šogad svin 100 gadu jubileju; Zinību dienā skolas darbiniekus un skolēnus sveica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni.

 Laurenču sākumskola svin piecu gadu jubileju – šo gadu laikā skolēnu skaits trīskāršojies.

 Norisinājies skolēnu vasaras nodarbinātības projekts, kurā šogad pašvaldība un 42 novada uzņēmēji nodrošinājusi darbavietas 350 skolēniem. Pašvaldības finansējums projektam ir vairāk nekā 65 tūkstoši eiro.

 Siguldas pilsētas vidusskola sadarbībā ar Mākslu skolu „Baltais Flīģelis” atvērusi 1.klasi ar mākslas novirzienu, kurā mācās 16 radoši mazie novadnieki. Siguldas pilsētas vidusskolā ir iespēja apgūt Radošo industriju programmu, Robotu un tehnoloģiju, kā arī Līderības, vadības un pārvaldības programmu, turpina darboties klase ar sporta novirzienu. Padziļināti apgūt dabaszinības un informācijas tehnoloģijas iespējams Laurenču sākumskolā, bet Siguldas Valsts ģimnāzijā – padziļināti var apgūt matemātiku, dabaszinātnes un svešvalodas.

 7000 eiro apmērā konkursa kārtībā atbalstītas 14 bērnu un jauniešu vasaras nometnes, kā arī septiņas nometnes projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

 Nodrošināti autobusi skolēnu pārvadāšanai 13 maršrutos bez maksas.

 Novada skolēni ar teicamiem panākumiem piedalījušies pašvaldības un Valsts izglītības satura centra rīkotajās olimpiādēs, skatēs un konkursos, pašvaldība atbalstījusi novada skolēnu dalību valsts un starptautiskajās olimpiādēs.

 Siguldas Valsts ģimnāzija saņēmusi Latvijas Universitātes Gada balvu par visaugstāko uzņemto studentu skaitu no Vidzemes reģiona izglītības iestādēm, kā arī 2.vietu Draudzīgā aicinājuma fonda apkopotajā skolu reitinga kopvērtējumā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

 Novada maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek nodrošināti atvieglojumi ēdināšanas pakalpojumu apmaksai un profesionālās ievirzes izglītības nodarbību maksai Mākslu skolā „Baltais flīģelis” un Siguldas Sporta skolā.

 Izglītības pārvalde izskatījusi vairāk nekā 30 interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmas, izsniegtas 30 licences.

 Notikusi otrā „Gada balvas izglītībā” pasniegšanas ceremonija, kurā desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada izglītībā cildināti izglītības jomas pārstāvji.

 Ceturto gadu pašvaldība organizē konkursu „Siguldas novada Gada klase”, uzvarētājiem dāvinot iespēju doties ekskursijā.

 Bērnudārzos piecus gadus veciem audzēkņiem nodrošinātas vingrošanas nodarbības fizioterapeita vadībā projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

 Siguldas novada skolās dažādu vecumu grupās norisinājušās 64 nodarbības par reproduktīvo veselību projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

 Starptautiskās Ekoskolas nosaukumu un Zaļā karoga balvu piekto gadu pēc kārtas saņēmis bērnudārzs „Ieviņa” un pirmo reizi Siguldas 1.pamatskola.

 Siguldas pilsētas vidusskola saņēmusi „eTwinning skola” statusu.

 Siguldas novada Jaunrades centrs organizējis lielākās Latvijas skolēnu robotikas sacensības „Siguldas Robotu kauss”, kurā piedalījās 57 komandas, 426 dalībnieki.

 Siguldas novada Jaunrades centrā izveidota un veiksmīgi darbojas Dronu skola, kurā bērni apgūst dronu pilotēšanas pamatus. Siguldā norisinājušās pirmās skolēnu dronu pilotēšanas sacensības Latvijā.

 Izdota Siguldas Valsts ģimnāzijas simtgades grāmata, kurā apkopoti absolventu un pedagogu atmiņu stāsti par skolas laiku.

 Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde izveidojusi īpašu dāvanu visiem pirmklasniekiem – kalendāru un plānotāju visam mācību gadam, kā arī grāmatu sešgadīgajiem „Mobilais gudrinieks”.

 Pasākums „Esi zinošs, esi drošs!” Raiņa parkā pulcējis vairāk nekā 2000 skolēnu.

 33 Siguldas novada skolēni ar izcilām sekmēm pirmā mācību gada beigās dāvanā ieguva braucienu ar vučko.

Remontdarbi izglītības iestādēs

 Uzsākta Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa būvniecība, oktobrī iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. 1.kārtas būvniecību plānots noslēgt 2019.gadā.

 Pašvaldības finansējums izglītības iestāžu remontiem un labiekārtošanai, kā arī projektēšanas darbiem sasniedzis 4,4 miljonus eiro.

 Noslēgusies Allažu pamatskolas pamatēkas sakārtošana, veicot ēkas siltināšanu, izbūvējot apkures un ventilācijas sistēmu, kā arī izremontējot iekštelpas. Kopumā skolas ēkas sakārtošanā ieguldīti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro. Izveidots gājēju celiņš no skolas ēkas līdz sporta laukumam.

 Allažu pamatskolas pirmsskolas grupu ēkā izremontētas telpas jaunas pirmsskolas izglītības grupas izveidošanai un telpas atbalsta personāla darbam.

 Uzsākta Siguldas 1.pamatskolas pārbūves pirmā kārta, atjaunota skolas materiāltehniskā bāze.

 Veikti remontdarbi Jaunrades centra un jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis” telpās Raiņa ielā 3.

 Bērnudārzā „Tornīši” veikts divu grupu remonts, izveidota viena jauna grupiņa. Veikta meliorācijas sistēmas sakārtošana.

 Laurenču sākumskolā veikta radiatoru nomaiņa vairākās telpās un 1.stāva ģērbtuvju remonts.

 Mores pamatskolā veikts divu klašu remonts.

 Mākslu skolā „Baltais flīģelis” veikti ūdensvada cauruļu remontdarbi, uzstādīta zibens novadīšanas sistēma.

 Bērnudārzā „Saulīte” veikta ēdamzāles pārbūve un izveidota jauna grupiņa.

 Bērnudārzā „Pīlādzītis” veikts pagrabtelpu remonts un teritorijas labiekārtošanas darbi.

 Lai nodrošinātu ugunsdzēsības prasības, iestādēs uzstādīts avārijas izeju apgaismojums, veikti elektroierīču pārbaudes mērījumi.

Kultūra

 Atklāts atjaunotais kultūras centrs „Siguldas devons”, kurā uzstādīta viena no labākajām apskaņošanas sistēmā „Meyer Sound” un izcilas kvalitātes koncertflīģelis „Bösendorfer”, kuru pirmais iespēlēja Maestro Raimonds Pauls.

 Veikta Allažu pagasta Tautas nama ēkas vienkāršotā atjaunošana.

 Veikti remontdarbi Allažu bibliotēkā.

 Pie kultūras centra „Siguldas devons” atklāts novadnieka, viena no latviešu profesionālās tēlniecības pamatlicējiem Teodora Zaļkalna skulpturālais portrets. Ar pašvaldības atbalstu tapusi izstāde „Teodors Zaļkalns” sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu.

 Novadā notikuši vairāk nekā 100 kultūras pasākumi, pulcējot vairāk nekā 55 tūkstošus apmeklētāju.

 Siguldas pilsdrupu estrādē notiekošos pasaules mūzikas zvaigžņu koncertus apmeklējuši vairāk nekā 30 000 cilvēku („The Dire Straits Experience”, „A-ha” un „Instrumenti”, kā arī Rita Ora, Zucchero, LP).

 Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursā pašvaldības atbalstu vairāk nekā 30 tūkstošu eiro apmērā saņēmuši 23 projekti.

 Atbalstītas un īstenotas vairākas pasākumu programmas un Siguldas Opermūzikas svētki.

 Siguldā norisinājās starptautiska Eiropas valstu partneriem uzsāktā projekta „Mazu un vidēja izmēra Eiropas pilsētu kultūras mantojuma stratēģiju ieviešanas tīkls” sanāksme.

 Notikusi „Gada balvas kultūrā” ceremonija, kurā godināti kultūras jomas pārstāvji.

 Lai veicinātu pašvaldības un sabiedrības dialogu, organizētas Kultūras konsultatīvās padomes sēdes.

 Siguldas pils kompleksā norisinājās starptautiskā Dizaina vasaras skola, kuru laikā varēja apmeklēt starptautiskas lekcijas. „MAD” aktivitātes nominētas „Dienas” Gada balvai kultūrā.

 Siguldas novadā darbojas 30 amatiermākslas kolektīvi, kuros dalība iedzīvotājiem ir bez maksas.

 Pašvaldība atbalstījusi kolektīvu dalību XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kuros Siguldas novadu pārstāvēja 571 dalībnieks no 20 amatiermākslas kolektīviem.

 Koncertzāles „Baltais Flīģelis” organizētās Muzikālās brokastis apmeklējuši vairāk nekā 4000 iedzīvotāju.

 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” organizētajos XIII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „Baltijas mūzikas ceļš" piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki un 50 pasniedzēji no 14 dalībvalstīm.

 Krāšņi nosvinēti Siguldas pilsētas svētki – pēc vairāk nekā divdesmit gadiem Siguldā atjaunots Gaisa balonu festivāls.

 Trešo gadu norisinājies festivāls „Latvija šūpojas Siguldā” ar 100 īpaši festivālam veidotām neparastām šūpolēm.

 Siguldas novada bibliotēkās reģistrēti turpat 50 tūkstoši apmeklējumu, organizētas vairāk nekā 130 izstādes un 60 pasākumi ar vairāk nekā 2000 apmeklētājiem. Telpās iekārtota lasītava pašiem mazākajiem, vasarā darbojās āra lasītava, bibliotēka turpina iesaistīties lasīšanas veicināšanas projektos.

 Siguldas novads iesaistījies Baltā galdauta svētku svinēšanas 4.maijā tradīciju iedibināšanā, veidojot konkursu „Brīvības svētku kūka”.

 Vairāki tūkstoši apmeklētāju baudījuši vietējo ēdienu „Ziemas garšu svinēšanā”.

Sports un veselība

 Gada laikā Siguldas Sporta centru novadnieki un viesi apmeklējuši vairāk nekā 150 tūkstošus reižu.

● Siguldas Sporta centrā uzstādīta traversa siena un tiek piedāvāta iespēja spēlēt galda tenisu, kā arī apgūt peldēšanas prasmes dažādām vecuma grupām.

 Ar pašvaldības atbalstu novada bērnudārzu audzēkņiem un skolu skolēniem pieejamas bezmaksas slēpošanas un peldētapmācības nodarbības.

● Ar pašvaldības līdzfinansējumu vairāk nekā 150 tūkstošu eiro apmērā Siguldas novadā organizēti 47 dažādu mērogu sporta pasākumi.

 Atbalstīta Latvijas, Eiropas un pasaules mēroga pasākumu norise Siguldā: Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, Eiropas meža darbinieku orientēšanās čempionāts, Eiropas čempionāts kamaniņu sportā, Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, SEB kalnu divriteņu maratons, astotais Siguldas pusmaratons, FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā, Siguldas kalnu maratons un citi.

 Sniegts atbalsts Siguldas novada bērnu un jauniešu mācību un treniņu darba nodrošinājumam, kā arī augsto sasniegumu sportam 84 tūkstošu eiro apmērā.

 Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā piedalījās desmit siguldieši, iegūstot vienu bronzas medaļu bobsleja divnieku nobraucienos.

 Pašvaldība piešķīrusi vairāk nekā 30 tūkstošus eiro Siguldas novada sportistiem un viņu treneriem par augstiem sasniegumiem skeletonā, bobslejā un kamaniņu sportā olimpiskajās spēlēs, Eiropas čempionātos, kā arī Pasaules kausa posmos un kopvērtējumā.

 Pašvaldība nodrošinājusi publiskās slidotavas izveidi pie Siguldas Sporta centra.

 Apstiprināta Siguldas novada Sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģija 2018.–2024.gadam.

 Notikusi apbalvošanas ceremonija „Gada balva sportā”, novērtējot Siguldas novada sportistus un viņu sasniegumus.

 Latvijas čempiona titulu vasaras un ziemas sporta veidos savā vecuma grupā izcīnījis 41 Siguldas Sporta skolas audzēknis.

 Mācību gada laikā īstenoti vairāk nekā 20 Siguldas novada skolu sporta pasākumi.

 Trešo reizi Siguldā rīkots „SkiErg pasaules sprints”.

● Pašvaldība piešķīrusi papildu finansējumu, lai Siguldas slimnīcā brīvdienās un svētku dienās būtu pieejami pediatra pakalpojumi bērnu akūtu saslimšanu gadījumos.

 Siguldas slimnīcas aprīkojums papildināts ar mazuļu reanimācijas galdu, papildu fototerapijas iekārtu jaundzimušajiem, augļa sirds toņu pieraksta sistēmu ar bezvadu zondēm, funkcionālās diagnostikas sistēmu, kā arī piecām funkcionālām gultām.

 Divas reizes gadā organizēta Veselības un sporta nedēļa, kuras laikā bezmaksas lekcijas, nodarbības un vizītes pie ārsta apmeklējuši vairāki tūkstoši novadnieku.

 Pašvaldība īsteno projektu „Esi vesels Siguldas novadā!”, kura laikā līdz 2019.gadam norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes dažādām novada iedzīvotāju grupām.

Sociālā joma

 Pašvaldības izdevumi sociālajai palīdzībai un sociālajiem pakalpojumiem novada iedzīvotājiem ir vairāk nekā 750 tūkstoši eiro.

 Sociālo palīdzību, tostarp pabalstus garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai, dzīvokļa pabalstus, pabalstus veselības uzlabošanai, bērnu ēdināšanai izglītības iestādēs, pabalstus bāreņiem, palīdzību krīzes situācijās, kā arī aprūpi mājās un citus sociālos pakalpojumus, saņēmušas vairāk nekā 442 ģimenes, 607 personas.

● Novadā ir 504 maznodrošinātās un trūcīgās personas, no tām 51 ģimene ar nepilngadīgiem bērniem. Ģimenes atbalsta nodaļas speciālistu redzeslokā ir 39 ģimenes ar bērniem.

 Siguldas novadā deklarētajiem vecākiem pieejams vienreizējs pabalsts 320 eiro apmērā par katru jaundzimušo.

 Sociālais dienests regulāri sadarbojies ar novada Bāriņtiesas, Pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts probācijas dienesta pārstāvjiem, novada izglītības iestāžu sociālajiem pedagogiem un novada nevalstisko organizāciju sociālajiem darbiniekiem.

 Pašvaldības Dienas centra Koordinācijas padomē piedalās 18 novada biedrības, lai kopā ar pašvaldību organizētu nevalstisko organizāciju veiksmīgu darbu novadā.

 Pašvaldība finansiāli atbalsta nevalstiskās organizācijas un dažādas atbalsta un interešu grupas.

 Ar sadraudzības pilsētas Štūres atbalstu nodrošināta zupas virtuve.

 Biedrība „Cerību spārni” saņēmusi tiesībsarga balvu „Gada pakalpojumu nodrošinātājs 2018”.

Sabiedrība un drošība

 Iespēju pārvietoties bez maksas, uzrādot ID karti, novadnieki izmantojuši vairāk nekā 76 tūkstošus reižu.

 Novadā ir stabils jaundzimušo skaits, un divas reizes gadā svinīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” ar īpašu piemiņas monētu tiek sveikti jaunie novadnieki.

 Siguldas novada Pašvaldības policija organizējusi bezmaksas velosipēda vadītāju apmācības, kurās vairāk nekā 200 novadnieku ieguvuši velosipēda vadītāja apliecību.

 Pašvaldības atbalstu saņem vairāk nekā 300 daudzbērnu ģimenes, kuriem pieejama plaša atbalsta programma.

 Gaujas pludmalē visu vasaru kārtību un apmeklētāju drošību uzraudzīja Pašvaldības policijas kārtībnieki glābēji.

 Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā iesniegumu par laulības noslēgšanu iespējams iesniegt elektroniski.

 Jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis” uzsācis īstenot vairākus projektus, izveidots Siguldas novada jauniešu medijs „KO”.

 Gaujas Nacionālais parks atzīmējis 45 gadu pastāvēšanas jubileju.

 Biedrība „Aicinājums Tev” atzīmējusi 15 gadu jubileju.

 Biedrība „Cerību spārni” atzīmējusi 15 gadu jubileju.

 Siguldā viesojās miera vēstnesis no Japānas, Siguldas pils kompleksā iestādot valrieksta koku.

 Ar novadnieku atbalstu balsojumu konkursā, viena no jaunajām „airBaltic” lidmašīnām nosaukta Siguldas vārdā.

 Virs bobsleja un kamaniņu trases „Sigulda” pacelts monumentāls Latvijas karogs, kas tapis par novadnieku ziedojumiem.

 Pašvaldības policija organizējusi drošības nodarbības novada bērnudārzos un skolās.

Mores pagasts

 Noslēgusies siltumtrases un apkures sistēmas izveide Mores pagasta pārvaldes ēkai.

 Pabeigta Mores Amatu mājas būvniecības 1.kārta; 2.kārtas būvniecību plānots turpināt tuvākajos gados.

 Turpinās projekta izstrāde, lai Mores Amatu mājas katlumājai pieslēgtu daļu Mores pamatskolas.

 Mores pamatskolā vairākās klasēs veikts kosmētiskais remonts.

 Pēc pašvaldības iniciatīvas uzsākta vietējā ceļa Jūdaži–Nītaure grants ceļa posma no Jūdažiem līdz Morei pārbūve, lai veiktu ceļa dubulto virsmas apstrādi.

 Uzstādītas atbalsta margas pie Mores pagasta pārvaldes ēkas un daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai Siguldas ielā 5, lai uzlabotu piekļūšanu ģimenes ārsta prakses vietai.

 Projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” laikā Morē norisinās bezmaksas sporta nodarbības. Mores pamatskolā organizēta veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu nometne bērniem un jauniešiem.

 Aizvadīti Mores pagasta svētki „Satiksimies Morē”, organizēti dažādi kultūras pasākumi: „Koru kari Morē”, Jāņu ielīgošana, festivāls „Baltica 2018” un citi.

Allažu pagasts

 Allažu pagastā veikti ielu un ceļu atjaunošanas darbi, atjaunots segums Birztalu ielā.

● Pašvaldība veikusi grantēto ceļu sakārtošanu, veicot grants seguma atjaunošanu un apauguma noņemšanu vairākiem ceļiem Allažu pagastā: Pullēni–Strazdiņi, Vecumnieki–Bisenieki, Vecumnieki–Pullēni, Baznīca–Kapliča, Pansionāts–Alkšņi, Darbnīca–Stīpnieki–Bulduri, Kalni–Pādes, Šķiliņi–Ozolkalns.

 Veikta Allažu pamatskolas pamatēkas atjaunošana, nosiltinot skolas ēku un veicot kosmētisko remontu iekštelpās. Paplašinātas un atjaunotas arī pirmsskolas izglītības grupu telpas un atbalsta personāla telpas Birzes ielā 4.

 Veikta Allažu pagasta Tautas nama ēkas siltināšana, fasādes atjaunošana un teritorijas labiekārtošana.

 Veikti remontdarbi Allažu pagasta bibliotēkā un Allažu pagasta pārvaldē.

 Šogad vienkāršotā atjaunošana notikusi ēkā, kurā atrodas Allažu Bērnu un ģimenes atbalsta centrs.

 Uzstādītas videonovērošanas kameras Jūdažos un Allažos.

 Pašvaldība organizēja semināru novadniekiem par daudzdzīvokļu māju siltināšanu, izmantojot finanšu instrumentus.

 Pēc pašvaldības ierosinājuma nojaukta vidi degradējošā jaunbūve Allažu pagasta centrā.

 Projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” laikā Allažos norisinās bezmaksas sporta nodarbības.

 Novada svētku ietvaros aizvadīts rudens pasākums „Dižosimies Allažos”, kā arī Vislatvijas zaļumballe.

 Allažu pagasta kapsētā veikti būtiski infrastruktūras uzlabojumi – labiekārtots stāvlaukums un kapsētas pievedceļš, veikti apjomīgi organisko atkritumu utilizācijas darbi, kā arī kosmētiskais remonts kapličā.

Pasākumi