Sestdiena, 31. oktobris
Šodien sveicam: Valts, Rinalds, Rinalda
Laika ziņas: Sigulda +6.1℃, ZA vējš 2.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Dzīvokļu nomaksas kalkulators

Dzīvokļu īrniekiem, kas nav izmantojuši savas tiesības dzīvokli privatizēt, ir tiesības pašvaldības dzīvokli izpirkt. Īpašuma pārdošanas cena tiek noteikta pēc sertificēta vērtētāja vērtējuma. Atsavināšanas (izpirkšanas) process vidēji ilgst trīs līdz sešus mēnešus no iesnieguma saņemšanas brīža.

Dzīvokļa īpašumu var iegādāties:

  • ar tūlītēju samaksu;
  • uz nomaksu līdz pieciem gadiem, slēdzot ar pašvaldību pirkuma līgumu ar nomaksu. Nomaksas gadījumā pircējam par atlikto maksājumu jāmaksā 6% gadā no vēl nesamaksātās pirkuma maksas daļas. Nomaksas pirkuma gadījumā dzīvoklim pēc īpašumtiesības pārreģistrēšanas zemesgrāmatā uz izpircēja vārda tiek uzlikta ķīla nenomaksātās daļas apmērā;
  • ar tūlītēju samaksu pašvaldībai, īrniekam slēdzot kreditēšanas/aizņēmuma līgumu ar izvēlēto kredītiestādi izvēlētajā termiņā.

Aicinām iepazīties ar iespējamo maksājumu grafiku konkrētam dzīvoklim, izmantojot pašvaldības piedāvāto nomaksas kalkulatoru. Savukārt par kredītiestāžu (banku) piedāvātajiem aizņēmumu nosacījumiem aicinām vērsties izvēlētajā kredītiestādē.

Ja dzīvokļa īrnieks nolēmis iegādāties pašvaldības dzīvokli savā īpašumā, tad ar dzīvokļa pirkuma līguma noslēgšanas dienu tiek izbeigts noslēgtais dzīvokļa īres līgums, un īrnieks no dzīvokļa lietotāja kļūst par tiesisko valdītāju, reģistrējot īpašumu zemesgrāmatā, viņš kļūst par pilntiesīgu dzīvokļa īpašnieku. Ar īres līguma izbeigšanas dienu dzīvokļa izpircējam vairs nav pienākuma pašvaldībai maksāt īres maksas daļu par dzīvokļa lietošanu, bet tikai apsaimniekošanas maksu apsaimniekotājam, ja tāds ir ievēlēts.

Aprēķinātā īres maksas summa, kas parādās pašvaldības piedāvātajā nomaksas kalkulatorā šajā gadījumā ir tikai informatīvi norādīta.

Papildu informācija pieejama pie Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes nekustamā īpašuma speciālistes Liānas Bernhardes, zvanot uz tālruņa numuru 67800947 vai rakstot uz e-pasta adresi liana.bernharde@sigulda.lv.

Pasākumi