Pirmdiena, 21. janvāris
Šodien sveicam: Agnese, Agnija, Agne
Laika ziņas: Sigulda -9.3℃, Z vējš 1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Dzīvokļa nomaksas kalkulators

Dzīvokļu īrniekiem, kas nav izmantojuši savas tiesības dzīvokli privatizēt, ir tiesības pašvaldības dzīvokli izpirkt. Īpašuma pārdošanas cena tiek noteikta pēc sertificēta vērtētāja vērtējuma. Atsavināšanas (izpirkšanas) process vidēji ilgst trīs līdz sešus mēnešus no iesnieguma saņemšanas brīža.

Dzīvokļa īpašumu var iegādāties:

  • ar tūlītēju samaksu;
  • uz nomaksu līdz pieciem gadiem, slēdzot ar pašvaldību pirkuma līgumu ar nomaksu. Nomaksas gadījumā pircējam par atlikto maksājumu jāmaksā 6% gadā no vēl nesamaksātās pirkuma maksas daļas. Nomaksas pirkuma gadījumā dzīvoklim pēc īpašumtiesības pārreģistrēšanas zemesgrāmatā uz izpircēja vārda tiek uzlikta ķīla nenomaksātās daļas apmērā;
  • ar tūlītēju samaksu pašvaldībai, īrniekam slēdzot kreditēšanas/aizņēmuma līgumu ar izvēlēto kredītiestādi izvēlētajā termiņā.

Aicinām iepazīties ar iespējamo maksājumu grafiku konkrētam dzīvoklim, izmantojot pašvaldības piedāvāto nomaksas kalkulatoru. Savukārt par kredītiestāžu (banku) piedāvātajiem aizņēmumu nosacījumiem aicinām vērsties izvēlētajā kredītiestādē.

Ja dzīvokļa īrnieks nolēmis iegādāties pašvaldības dzīvokli savā īpašumā, tad īrniekam īres maksa pašvaldībai vairs nav jāmaksā. Aprēķinātā īres maksas summa, kas parādās pašvaldības piedāvātajā nomaksas kalkulatorā šajā gadījumā ir tikai informatīvi norādīta.

Papildu informācija pieejama pie Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes nekustamā īpašuma speciālistes Liānas Bernhardes, zvanot uz tālruņa numuru 67800947 vai rakstot uz e-pasta adresi liana.bernharde@sigulda.lv.

Pasākumi