Otrdiena, 3. marts
Šodien sveicam: Tālavs, Tālis, Marts
Laika ziņas: Sigulda +3°C vējš 4 m/s
A- A A+
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasts:
Parole:

Izglītība

 

Siguldas novadā ir 7 vispārizglītojošas skolas, 3 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, 2 privātās iniciatīvas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī apmācības grupa "Kastanītis" (BJIC). Darbojas arī vairākas profesionālas ievirzes skolas – Mākslu skola, Sporta skola, un interešu izglītība (Bērnu un jauniešu interešu centrs).
 

Siguldas Valsts ģimnāzija
2. vidusskola
Siguldas novada vidusskola
1.pamatskola
3. pamatskola
Allažu pamatskola
Mores pamatskola
Mākslu skola (Mūzikas un mākslas nodaļas)
Sporta skola
BJIC

 
Skolu audzēkņi regulāri sekmīgi piedalās dažādos republikas un starptautiska mēroga konkursos.
Siguldas novada izglītības iestādes nodrošina darba vietas turpat 400 darbiniekiem, kuri lielākoties ir Siguldas novada iedzīvotāji.
 
 
2005. gada rudenī darbu uzsāka Latvijas Lauksaimniecības universitātes Siguldas filiāle, kurā nepilna laika (neklātienes) studijās iespējams iegūt augstāko izglītību Lauksaimniecībā – zootehnikā, organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģijā un 1. līmeņa profesionālās augstāko izglītību komerczinībās.
 
 

Psihologa konsultācijas bērniem un skolēniem

Visu novada skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem tiek dota iespēja saņemt novada domes apmaksātus psihologa pakalpojumus. Tos sniedz klīniska psiholoģe, ģimenes terapeite Baiba Martinsone, Dr.psych.

 Tiek veikta psiholoģiska izpēte mācību grūtību un uzvedības traucējumu gadījumos, noteikta bērnu gatavība skolai, lemts par bērnam piemērotāko apmācības programmu un metodēm. Ja nepieciešams, tiek sagatavoti atzinumi pedagoģiski medicīniskajai komisijai, skolām, ārstiem. Pedagogi un bērnu vecāki saņem individuālas konsultācijas un rekomendācijas. Tiek nodrošināta psihoterapija bērniem pēc pārciestas vardarbības, kā arī citu grūtību gadījumos (piem., depresija, trauksmaini stāvokļi, skolas bailes, ēšanas traucējumi, u.c.)
 

Psihologa pakalpojumi tiek sniegti Lakstīgalas ielā 13, 1.stāvā (tel.29480140) novada domes piešķirtā finansu līdzekļu limita ietvaros. Tādēļ gada laika viens bērns var saņemt ne vairāk kā 4 pašvaldības dotētas bezmaksas konsultācijas.

 

Pirmsskolas izglītība

Vispārējā izglītība

Augstākā izglītība

Profesionālās ievirzes izglītība

Interešu izglītība

Pulciņi

Pasākumi