Trešdiena, 30. jūlijs
Šodien sveicam: Valters, Renārs
Laika ziņas: Sigulda +16°C vējš 0 m/s
A- A A+
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasts:
Parole:

Opermūzikas svētki

XXII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki
1.
–3.augusts Siguldas pilsdrupu estrādē


1.augusts plkst.19.00 – Svētku uvertīra –
ieskaņas koncerts „No latviešu līdz pasaules klasikai” Siguldas Jaunās pils dārzā.
Koncertā uzstāsies izcilais latviešu pianists, kurš strādājis Metropolitan operas namā, Gints Bērziņš, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols, klarnetes virtuozs Mārtiņš Circenis. Perspektīvie un jau ļoti pieprasītie jaunie vokālisti: Kalvis Kalniņš, Jolanta Strikaite un viešņa no Meksikas Liene Camarena.
Programmā dzirdēsim populāras un romantiskas melodijas, kā, piemēram, Kavaradosi ārija no „Toskas”, Figaro kavatīne no operas „Seviljas bārddzinis”, pēc ilgāka laika klausītājiem piedāvāsim Mistera X āriju no operetes „Cirka princese”.

Biļešu cena – 7 eiro. Ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti biļešu cenai atlaide 2 eiro.

Brauc uz Opermūzikas svētkiem ar vesosipēdu!

2.augustā plkst.15.00 –
uzvedums bērniem "Sapņu zirgs". Izrādē redzēsiet tādus aktierus kā: Dace Vītola, Santa Didžus, Dana Lāce, Edgars Lipors, Anrijs Sirmais, Valdis Vanags. „Stars Well” dejotāji. Uzvedumā skanēs Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Renāra Kaupera un citu populāru latviešu komponistu dziesmas un mūzika.

Biļetes cena 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti biļešu cenai atlaide 1 eiro; bērniem vecākiem par trim gadiem jāiegādājas pilnas cenas biļete. Ģimenes ieejas biļete (2 pieaugušie un 2 bērni) – 15 eiro.
Īpašs piedāvājums Siguldas novada daudzbērnu ģimenēm – uzrādot ID karti un pašvaldības izsniegtu izziņu no Daudzbērnu ģimeņu reģistra, – ieejas biļetes cena 15 eiro.

Plašāk ->>


2.augustā plkst.21.00 – Ž.Bizē operas „Karmena” brīvdabas oriģināliestudējums.

Galveno lomu atveidotāju vidū piedāvāsim izcilu pasaules operas solistu buķeti: Karmena: Klementīne Margeine (Francija), Mikaēla: Maija Kovaļevska (Latvija), Hosē: Filipe Do (Francija), Eskamiljo: Pjērs Īvs Privo (Francija). Pārējās lomās – Kristīne Gailīte, Olga Jakovļeva, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš un citi.

Režisors: Edmunds Freibergs, diriģents: Vladimirs Kiradžijevs, piedalās arī festivāla orķestris un koris.
Pēc operas izrādes „Karmena” tiks nodrošināts vilciens nokļūšanai uz Rīgu!

Biļešu cena – no 15 līdz 57 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti atlaide biļešu cenai – 4,27 eiro.
Plašāk ->>


3.augustā plkst.13.00
Garīgās mūzikas koncerts Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Koncertā tiks atskaņota Georga Frīdriha Hendeļa “Dignare”, Endrū Loida Vēbera “Pie Jesu”, latviešu un pasaules komponistu garīgā mūzika, kā arī Edvarda Grīga “Solveigas dziesma” no baleta “Pērs Gints”.
Garīgo mūziku izpildīs Rīgas Doma kora skolas solisti. Viņu vidū vairāku konkursu laureāts Gabors Goldmanis, Endijs Endelis – galvenās balvas ieguvējs Jāņa Zābera konkursā Meirānos, Patriks Tabaks un Nikolass Deivids Funo.  Melodisko Solveigas dziesmu izpildīs Laura Lolita Perešivana, kura bija starp pusfinālistēm Belvederas starptautiskajā jauno operdziedātāju konkursā. Solistu vokālā pedagoģe Valda Tračuma, pie ērģelēm Aija Ziņģīte.

Ieeja koncertā ir par ziedojumiem3.augustā plkst.17.00 – Galā koncerts.
Šos Opermūzikas svētkus var dēvēt par grezniem, jo tāda solistu buķete vienā koncertā ir liela greznība, dažs to pat nosauktu par izšķērdību. Divi izcili baritoni, Pjērs Īvs Privo (Francija) un Vitorio Vitelli (Itālija), par kuriem viņu kolēģi saka, ka viņu balsis ir fenomenālas. Savu spožumu demonstrēs izcilais gruzīnu soprāns Iano Tamar un mūs patīkami pārsteigs augstvērtīgais tenors Filipe Do (Francija). Īpašais viesis būs pasaulē vispieprasītākais un visvairāk dziedošais tenors Marčello Alvarezs (Argentīna). Šāda līmeņa dziedoņi Latvijas vēsturē līdz šim ir bijuši tikai trīs: Fjodors Šaļapins, Juse Berlings un Anna Ņetrebko. Nebūs aizmirsti arī mūsu solisti: Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Olga Jakovļeva, Dināra Rudāne. Piedalās arī festivāla orķestris un koris, diriģents Vladimirs Kiradžijevs.

Biļešu cena – no 15 līdz 57 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti atlaide biļešu cenai – 4,27 eiro.

 

Biļetes – www.bilesuparadize.lv, Siguldas novada Kultūras centra kasē (biļetesar atlaidi var iegādāties iepriekšpārdošanā, uzrādot Siguldas novada ID karti), tālr.(+371) 66117114, e-pasts dace.plesa@sigulda.lv, mob.tālr.(+371) 29548365.

Papildu informācija: www.sigulda.lv, e-pasts dainiskalns@yahoo.com, tālr.(+371) 29118277.

Svētkus piedāvā Siguldas novada pašvaldība, mākslinieciskais producents Dainis Kalns.

_____________________________________________________________

Kultūras piedāvājums Siguldas pils kompleksā Opermūzikas svētku laikā 

Siguldas XXII Opermūzikas svētku laikā, no 1. līdz 3.augustam, apmeklētājiem un viesiem būs iespēja baudīt plašu un interesantu kultūras programmas piedāvājumu Siguldas pils kompleksā.

MĀKSLA
Siguldas Jaunās pils zālē visu nedēļas nogali būs skatāma izstāde par Karmenas tēmu latviešu gleznotāju daiļradē. Vairāki mākslinieki gan Spānijas, gan Karmenas tēmai pievērsušies jau 20.gadsimta 20. un 30.gados, un šī tēma joprojām ir aktuāla, jo iemieso atraktivitāti un kaislību. Izstādē piedalīsies mākslinieks Ivars Heinrihsons, Inta Celmiņa, Irēna Lūse, Alise Mediņa un latviešu māksliniece Ieva Sāra Breikša, kura jau vairākus gadus dzīvo Itālijā. Viņas daiļradē dominējošā ir Spānijas un Karmenas tēma, un viņa piekritusi izstādē izvietot savus darbus.
Siguldas pils kompleksa teritorijā būs skatāma īpaši šiem svētkiem radīta instalācija, kas tapusi Starptautiskā Emaljas mākslas simpozija ietvaros un tās autori būs Nikolajs Kuzmičs un Petro Kuzmičs (Baltkrievija), Natalija Pilisides (Grieķija), Evgeniušs Molsky un Margaret Mizia (Polija), Marita Donelaite un Imantas Ludavičius (Lietuva) un latviešu mākslinieki Indulis Urbāns, Andris Smilga, Aivars Riekstiņš, Dina Dubiņa un Aldis Kaugars.
 
KINO
Visu nedēļas nogali
Siguldas pils kompleksā interesenti varēs ļauties absolūti spāniskām noskaņām, baudot vīnu „Carmen” un īstu spāņu kino.
 
TEĀTRIS
2.augustā plkst.20.00 skatītājus sagaidīs un spānisku atmosfēru pils dārzā uzburs „cita Karmena” – Rīgas Leļļu teātra izrādes „Karmena” aktieri un marionetes.
 
MŪZIKA
Opermūzikas svētkus krāšņākus darīs vairākas muzikālas performances.

2.augustā
pēc izrādes „Karmena” vakaru varēs turpināt trio „Kafija” radītajā atmosfērā – argentīnas tango, franču musette, salonmūzikas hitu un klasiskās vijoļmūzikas noskaņās. Trio „Kafija” ir apvienojušās trīs lieliskas mākslinieces un viņu instrumenti – vijole, akordeons un kontrabass.

3.augustā pirms grandiozā Galā koncerta siguldieši un svētku viesi varēs iepazīties ar Muzikālajām klavierēm jeb Velo orķestri un piedzīvot Latvijas radošākā trombonista Vaira Nartiša neticami atraktīvo performanci.
Savukārt pēc Galā koncerta grupas „Tango sin Quinto” apburošā dīva Amber šoreiz duetā ar grupas taustiņinstrumentālistu Romānu Vendiņu uzburs samtaini romantisku svētku izskaņu pils dārzā.

Opermūzikas papildu kultūras piedāvājuma apmeklējums Siguldas pils kompleksā ir bez maksas.

_____________________________________________________________

„Viktora vēstules” Opermūzikas svētku laikā aicina nosūtīt īpašas vēstules

Sestdien, 2.augustā, pirms un pēc uzveduma bērniem „Sapņu zirgs”, kas Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies plkst.15.00, mazajiem svētku apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt roku papīrliešanā mākslinieces Zinaīdas Ceskes vadībā. Radošās prasmes varēs apgūt papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules”, kura XXII Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku laikā strādās līdz vēlam vakaram, piedāvājot apmeklēt izstādi „Siguldas līgava” un nosūtīt sveicienus no Siguldas uz īpaša vēstuļu papīra.

Par godu Siguldas Opermūzikas svētkiem izgatavota speciāla papīrlietu sērija – grāmatzīmes, pastkartes, magnētiņi un citi suvenīri.

Uz tikšanos Siguldas pils kompleksā, radoši darbojoties un izbaudot kultūras piedāvājumu no 1. līdz 3.augustam.
_____________________________________________________________


Klementīne Margeine (Francija)

Iano Tamar (Gruzija)
 
Maija Kovaļevska (Latvija)
 
Pjērs Īvs Privo (Francija)
 
Filipe Do (Francija)
 
Marčello Alvarezs (Argentīna)

Vitorio Vitelli (Itālija)
 

 

 

 

Pasākumi