Otrdiena, 28. jūlijs
Šodien sveicam: Cecīlija, Cilda
Laika ziņas: Sigulda +14°C vējš 2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Opermūzikas svētki

XXIII Starptautiskie Opermūzikas svētki
31.jūlijs – 2.augusts

No 31.jūlija līdz 2.augustam gleznainā Siguldas pilsdrupu estrāde un Siguldas pils komplekss kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – XXIII Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus. 
 

 

XXIII Starpautisko Opermūzikas svētku programma
 

Piektdien, 31.jūlijā, plkst.19.00 Livonijas ordeņa Siguldas pilī

Lielkoncerts „Mēs no Latvijas”. Uzstāsies izcilākie latviešu solisti – Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Dināra Rudāne, Romans Poļisadovs, Andris Ludvigs, Andžella Goba, Liene Kinča un citi. Koncerta diriģents – Andris Poga, piedalīsies festivāla orķestris, pareizticīgo vīru koris „Logos” un festivāla koris

Sestdien, 1.augustā, plkst.15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā

Talantīgāko Latvijas jaunās paaudzes mūziķu koncerts „Jaunie talanti”. Piedalās Londonas karaliskās mūzikas akadēmija studente Laura Lolita Peresivana, jaunā un talantīgā vijolniece brīnumbērns Ticiana Geitus, Mihails Čulpanovs (tenors), Valts Urtāns (Zābera grand prix vokālā konkursa laureāts) un vairāku konkursu uzvarētājs Reinis Sprūde (mežrags).

Sestdien, 1.augustā, plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē

Arvīda Žilinska operas „Zelta zirgs” brīvdabas oriģināliestudējums Gunta Gailīša režijā, diriģents – Atvars Lakstīgala. Galvenajās lomās: Antiņš – Jānis Kurševs, Saulcerīte – Jolanta Strikaite, Baltais tēvs – Jānis Apeinis, Melnais Princis – Andris Ludvigs. Pārējās lomās – Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Kristīne Gailīte, Aira Rūrāne, Irma Pavāre, Krišjānis Norvelis, Viesturs Vītols, Liene Lasmane un citi. Dekorācijas un tērpus veidos Krista un Reinis Dzudzilo. Ar šo iestudējumu svētku organizatori šogad vēlas godināt četrkāršu jubileju – Rainim – 150, komponistam Arvīdam Žilinskim – 110, operas „Zelta zirgs” pirmizrādei – 50, bet Antiņa lomas izpildītājam tenoram Jānim Zāberam – 80 gadu

Svētdien, 2.augustā, plkst.13.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Koncerts, kurā Miervaldis Jenčs un Antra Bigača izpildīs melodiskās Emīla Dārziņa solodziesmas Ginta Bērziņa pavadījumā

Svētdien, 2.augustā, plkst.18.00 Siguldas pilsdrupu estrādē

Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku greznais Galā koncerts „Ielūdz Klementīne Margēna un Marsello Alvaress”. Koncertā piedalīsies pasaulē vispieprasītākais un visvairāk dziedošais tenors, kuru kā labāko pasaulē atzinuši arī tenori Frančesko Meli un Huans Diego Floreza – Marsello Alvaress (Argentīna), franču izcilais mecosoprāns Klementīne Margēna (Francija), kura pagājušā gada Siguldas Opermūzikas svētkos bija izcila Karmenas lomā, kā arī viens no pasaules labākajiem tenoriem Dmitro Popovs (Ukraina) un citi pasaulē zināmi operdziedātāji. Koncertā piedalīsies festivāla orķestris un koris, diriģents Vladimirs Kiradžijevs.

Kultūras piedāvājums Opermūzikas svētku laikā Siguldas Jaunās pils dārzā (Bezmaksas pasākumi)
Sestdien, 1.augustā No plkst.19.30 līdz 20.30 sievišķīgā un siltā balss tembra īpašnieces Elzas Nathas un draugu koncerts – tautas mūzika džeza aranžējumā. Savukārt pēc operas „Zelta zirgs” no plkst.24.00 līdz 1.00 ikviens aicināts baudīt „Klasikas un vīna nakti” pils terasē un klausīties pasaules klasikas pērles vinila platēs.
Svētdien, 2.augustā No plkst.16.45 līdz 17.45 uz muzikālu baudījumu aicinās Daumants Kalniņš un draugi koncertprogrammā „Vasaras muzikālās improvizācijas”. Pēc Galā koncerta no plkst.20.30 līdz 21.30 „Melodijas un stāsti” ģitāras virtuoza Kaspara Zemīša izpildījumā.
No 31.jūlija līdz 2.augustam Mākslinieces Agitas Zālītes mākslas performance „Mākslas impulsi stikla kalnā”
No 31.jūlija līdz 2.augustam Mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde „PārVērtības”


Biļešu iegāde

Biļetes uz XXIII Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētku pasākumiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs. Siguldiešiem, pērkot biļetes Siguldas novada Kultūras centra kasē un uzrādot Siguldas ID karti, tiek piemērotas atlaides.

Pasākumi