×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Trešdiena, 17. jūlijs
Šodien sveicam: Aleksis, Aleksejs, Alekss
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Biskvīta terase
Johnny Dobson
2022-09-02
Sveiki!
Kafejnīca Misters Biskvīts aizņem lielāko daļu no ietves platuma, apgrūtinot pārvietošanos.
Gājējiem ir atvēlēts pāris metru liels laukums, kā arī ietves pazeminājums, ko izmanto gan bērnu ratiņu stūmēji, gan cilvēki ratiņkrēslos, gan velosipēdisti, gan pārējie gājēji, atrodas tieši pretī terases sienai. Tur viss teorētiski ir lietojams, bet praktiski tas ir tikai skata pēc.

Tā pagaidu terase tur atrodas jau vairākus gadus visa gada garumā, nav sezonāla, un šogad tika iestiklota un aprīkota ar durvīm, tāpēc ir skaidrs, ka tā tur pagaidu režīmā publiskajā telpā arī turpmāk atradīsies pastāvīgi. Tā ir pastāvīga būve, ja arī to likumiski definējat citādi.
Pie ieejas ielas pusē reizēm tiek atstāti velosipēdi, kā arī turpat vēl ir arī afišu stabs. Publiski izmantojamā daļa ir neadekvāti šaura un vides pieejamība ir kritiska.

Kāpēc vienam uzņēmumam ir dotas tiesības tik ilgi aizņemt tik lielu publisko telpu un tik ļoti traucēt pārvietoties pa ietvi?
Ja jums visi papīri kārtībā, tad varbūt beidzot varat pārvietot to ietves pazeminājumu uz tam derīgu vietu, kur nekas neatrodas tā priekšā?

Zane Gatere
 - 2022-09-08 12:39
Džonijs Dobsons precīzi konstatējis, ka gājējiem ir 2 - 2.9 metrus plata ietve un vēl kādi 0,6-0,7 metri no satiksmiorganizējošajiem ceļa stabiem līdz brauktuvei. Pa divus metrus platu ietvi var pārvietoties abos virzienos ejoši cilvēki ar un bez bērnu ratiņiem. Šis nav veloceļš, tāpēc velosipēdistam ir brīva pārvietošanās tikai tajā gadījumā, ja viņš ne mazākā mērā netraucē gājējus. Citos gadījumos velosipēdistam vai nu jāpārvietojas pa brauktuvi, vai jābūt gājējam.
Mistera Biskvīta ielas terase ir ļoti pieprasīta pakalpojuma sniegšanas vieta zonā, kurā līdz terases novietošanai vairākus metrus plašā priekšlaukuma izmantošana nebija funkcionāla un strukturēta. Šobrīd atlikusī platā ietve kopā ar sānu daļu, kas atdala ietvi no ielas brauktuves, ir gan droša, gan piemērota gājējiem. Protams, jebko var uzlabot, tādēļ pašlaik zemes gabala īpašnieks izstrādā infrastruktūras pārbūves projektu, paredzot tajā gan veloceļu, gan gājēju ceļu ar vienlīmeņa krustojuma zonu pāri iebrauktuvei zemes gabalā ar adresi Pils iela 1. Ja būs finansējums, pārbūves projekts tiks realizēts. Runājot par cēloņiem un sekām, jāsaprot, ka ietve ir pilna ar cilvēkiem pateicoties tādiem uzņēmumiem kā Biskvīts, Eklērs un līdzīgiem. Ja nav pakalpojumu objektu, kurus apmeklēt, pietiek ar standarta platuma ietvi 1.6 metri.
Johnny Dobson
 - 2023-01-31 19:28
Sveiki!
Tagad, kad ir sniegs, atkārtoti vēršu pašvaldības uzmanību uz vides piekļūstamību pie Mistera Biskvīta.
Paskatieties,
- kur atrodas ietve,
- kur atrodas ietves pazeminājums,
- kā ved gājēju plūsma,
- cik daudz vietas no publiskās telpas aizņem pagaidu pastāvīgā terase.

Tas nav jautājums par populāru vietu. Tas nav jautājums par sniega tīrīšanu. Tas ir jautājums par to, ka viens uzņēmums aizņem nesamērīgi daudz vietas uz visiem piederošās ietves, bet pašvaldība saka – tas nekas, tur taču ir kūkas.

Pašlaik tiek izstrādāts projekts. Tad varbūt tiks atrasts finansējums. Tad kaut kad vēl pārbūve.
Paskatieties uz esošo situāciju jau šodien. Burtiski – šodien.

Pat, ja ar pagaidu pastāvīgo terasi neko nedarīsiet pazīšanās vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, vai tiešām tur ir nepieciešami tie puķpodi, kas vēl vairāk atņem izmantojamo telpu?
Paskatieties, cik daudz vietas ir atstāts tiem, kas pārvietojas pa ietvi šai vietā kopumā (ne tikai priekšā pret ielu!), un pa kurieni viņiem reāli jāiet.

Pasākumi