×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 18. jūlijs
Šodien sveicam: Rozālija, Roze
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Uzņemšana pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs

Bērna reģistrēšana uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē

Lai reģistrētu bērnu Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, vecākiem jāaizpilda reģistrācijas iesnieguma veidlapa:


Pēc reģistrēšanas vecāks e-pastā saņem individuālo identifikācijas kodu, lai pašvaldības e-pakalpojumu portālā sekotu līdzi sava bērna vietai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrā. Vieta rindā veidojas, ņemot vērā deklarēšanas faktu un reģistrācijas pieteikuma iesniegšanas datumu.


Prioritāri pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs tiek uzņemti tie bērni, kas atbilst šādiem nosacījumiem:

  1. abi vecāki un bērns deklarēti Siguldas novadā (uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00);
  2. viens no vecākiem un bērns deklarēts Siguldas novadā (uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00);
  3. viens no vecākiem un bērns deklarēts Siguldas novadā;
  4. tikai bērns deklarēts Siguldas novadā.


Prioritāri vietas tiek nodrošinātas tiem bērniem, kuriem iepriekšējā gadā pašvaldība nevarēja piešķirt vietu prioritāri izvēlētajā pirmsskolas izglītības iestādē un kuriem vecāki ir uzrakstījuši maiņas iesniegumu (iesniegums “Pirmsskolas izglītības iestādes maiņa”).

Maijā pašvaldības Izglītības pārvalde, pamatojoties uz pirmsskolas izglītības iestāžu reģistra datiem, piešķir vietas pirmsskolas izglītības iestādēs – pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, sadaļā “Izglītība”, “Iesniegtie pieteikumi uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē” pretī bērna identifikācijas kodam, būs pieejama informācija par vietas piešķiršanu jaunajā mācību gadā. Vecākiem, kuru bērniem tiks piešķirta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, līdz 31. maijam portālā e.sigulda.lv nepieciešams apstiprināt, ka bērns uzsāks vai neuzsāks apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi. 

Vecākiem ir iespēja atteikties  no piedāvātās vietas pirmsskolas izglītības iestādē, to pašvaldības e-pakalpojumu portālā izdarot līdz 31. maijam. Ja vecākam divas reizes ir piedāvāta vieta prioritārajā izglītības iestādē un tas apstiprinājumu par bērna gatavību uzsākt gaitas pirmsskolas izglītības iestādē nav sniedzis līdz 31. maijam, tad vieta pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrā tiek anulēta.

Plašāka informācija saistošajos noteikumos Par bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un vispārējo izglītības iestāžu pirmsskolas grupās.

 

Siguldas novada pašvaldība sniedz atbalstu vecākiem privātās pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējumam vai aukļu pakalpojuma apmaksai gadījumos, ja bērns ir sasniedzis pusotra gada vecumu un tas neapmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

Līdzfinansējums privātās pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējumam pieejams arī tad, ja bērnam ir piedāvāta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. 

Līdzfinansējums aukles pakalpojumu saņemšanai pieejams līdz bērna piecu gadu vecumu, kad  bērnam jāuzsāk obligātā pirmsskolas izglītības apmācība kādā no pirmsskolas izglītības iestādēm (pašvaldības vai privātajā). Līdzfinansējumu var saņemt līdz piecu gadu vecumam.

Plašāka informācija pieejama Siguldas novada pašvaldības domes saistošajos noteikumos “Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam”.

 

Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes tālrunis uzziņām: 67970914.

Pasākumi