Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 16. janvāris
Šodien sveicam: Lidija, Lida
Laika ziņas: Sigulda +0.7℃, DR vējš 7.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldieši plāno!

Siguldas identitāti veidojošais tematiskais plānojums

Ar saukli “​Siguldieši plāno!” 2017. gadā tika uzsākts darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, lai veidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un  publisko telpu. Tematiskais plānojums apstiprināts  2019. gada 11. jūlija Siguldas novada pašvaldības domes sēdē.

Siguldas identitāti veidojošajā tematiskajā plānojumā, ņemot vērā šī brīža Siguldas telpisko struktūru, attīstības potenciālu, stratēģiskās intereses un kultūrvēsturiskās vērtības, noteiktas vadlīnijas turpmākai pilsētas infrastruktūras un inženiertehnisko komunikāciju plānošanai, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai, ēku, būvju, to elementu un arhitektūras mazo formu risinājumiem, kā arī rekreācijas teritoriju un zaļumvietu attīstībai un pārvaldībai, saglabājot Siguldas identitātei raksturīgās iezīmes un unikalitāti visos plānošanas, projektēšanas un izveides posmos.

Tematiskā plānojuma izstrādes laikā sagatavotas sešas plānojuma daļas:

Katra no tām satur grafiskos un vizuālos materiālus, kā arī skaidrojumus, kuri apkopoti vienotā, publiski pieejamā vadlīniju datubāzē un integrēti unikālā telpiskā pilsētas 3D modelī, kuru nākotnē būs iespējams izmantot turpmākajā pilsētas plānošanas procesā.

Izstrādes laikā divu gadu garumā norisinājušās 25 tikšanās ar iedzīvotājiem, diskutējot par ekspertu piedāvātajām vadlīnijām, kā arī lai vienotos par labākajiem risinājumiem pilsētplānošanā, kas nākotnē gan pašvaldībai, gan uzņēmējiem un iedzīvotājiem būs saistoši infrastruktūras attīstības plānošanas, projektēšanas un izveides posmos.

Tematiskā plānojuma izstrādi veica SIA “MARK arhitekti”, piesaistot plašu ekspertu komandu ar pieredzi un zināšanām pilsētplānošanā, ielu un ceļu plānošanā, arhitektūrā un ainavu plānošanā.

Informācija par tematiskā plānojuma izstrādi pieejama arī atsevišķā vietnē sociālajā tīklā “Facebook” ar nosaukumu “Siguldieši plāno”.

Pasākumi