Svētdiena, 17. februāris
Šodien sveicam: Donats, Konstance
Laika ziņas: Sigulda +2.3℃, Z vējš 5.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Siguldieši plāno!

Top Siguldas tematiskais plānojums

Ar saukli „Siguldieši plāno!” uzsākts darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, lai veidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un  publisko telpu.

„Šī ir unikāla pieredze Latvijā, jo tematiskais plānojums tiek veidots visai pilsētai, sākot no satiksmes plānošanas līdz pat arhitektūras formām. Tāpēc tematiskā plānojuma izstrādē aktīvi iesaistīties īpaši aicinām siguldiešus. Tā ir katra siguldieša iespēja un pienākums – zīmēt nākotnes Siguldu kopā ar izcilu ekspertu komandu!” aicina Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Plānojums tiks izstrādāts sešos posmos, no kuriem kā pirmais ir uzsākts satiksmes infrastruktūras plānojums. Tajā tiek plānotas ielas, ceļi, gājēju un veloceļi, autostāvvietas, satiksmes plūsmas, tajā skaitā sabiedriskā transporta maršruti, pieturvietas, mazās arhitektūras formas un ielu apzaļumošana. Jau decembrī un janvārī Siguldas novada iedzīvotāji tiks aicināti tikties un sūtīt ierosinājumus par šo tematiskā plānojuma posmu.

Tematiskā plānojuma izstrādi iepirkuma procedūras rezultātā uzsākuši SIA „MARK arhitekti”, šim nolūkam piesaistot plašu ekspertu komandu ar pieredzi un zināšanām arhitektūrā, pilsētas, ielu un ceļu, kā arī ainavu plānošanā.

Par tematiskā plānojuma izstrādi iedzīvotāji tiks informēti pašvaldības kanālos, kā arī atsevišķā vietnē sociālajā tīklā „Facebook” ar nosaukumu „Siguldieši plāno”. Tāpat visa gada ietvaros tiks rīkoti citi informatīvie pasākumi, lai iesaistītu iedzīvotājus. Jau šobrīd iedzīvotāji savus priekšlikumus par satiksmes infrastruktūras plānojumu var sūtīt uz e-pasta adresi siguldiesiplano@sigulda.lv.

Tematiskā plānojuma izstrādes laikā tiks sagatavotas sešas plānojuma daļas:

  • satiksmes infrastruktūra;
  • inženiertehniskās komunikācijas;
  • kultūrvēsturiskais mantojums;
  • arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums;
  • rekreācijas teritoriju;
  • zaļumvietu attīstība un pārvaldība.

Katras daļas rezultātus paredzēts apkopot vienotā, publiski pieejamā vadlīniju datubāzē, kas paredzēta pašvaldības speciālistu un iedzīvotāju ikdienas lietošanai, veidojot pilsētas publisko telpu. Izstrādātie plānojuma materiāli tiks integrēti telpiskā pilsētas 3D modelī, kas kalpos par platformu dažādu, ar pilsētas attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā – kas ir unikāla pilsētas plānošanas un pārvaldes prakse Latvijā.

Pasākumi