×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

PII Ābelīte

Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte”​

Adrese: Lakstīgalas iela 10, Sigulda, LV–2150
Tālrunis: 22334178
E-pasts: abelite@sigulda.lv
Darba laiks: no plkst. 7.00 līdz 19.00.

Vadītāja – Kristīne Medne
(apmeklētājus pieņem pirmdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00, citā laikā, iepriekš piesakoties telefoniski)

 

Vārds uzvārds

Amats

Tālrunis

E-pasts

Kristīne Medne

Vadītāja

22334178

kristine.medne@sigulda.lv

Ilze Kanajeva-Salnā

Vadītājas vietniece izglītības jomā

29877014

ilze.kanajeva-salna@sigulda.lv

Ieva Dziļuma

Saimniecības vadītāja

22334178

ieva.dziluma@sigulda.lv

Ilze Zīverte

Medicīnas māsa

67971158

abelite@sigulda.lv

Iestāde dibināta 1974. gadā. Īsteno IZM licenzētu programmu: vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības programmu (kods 0101 11 11). Darbojas 11 pirmsskolas vecuma grupas, bērnu vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem.

Mācību valoda – latviešu. 

Iestādē ir 22 grupu skolotājas, 11 skolotāju palīgi, mūzikas skolotāja, fiziskās attīstības un sporta skolotāja, logopēds, psihologs, kas audzēkņus pilnvērtīgi sagatavo pamatizglītības apgūšanai skolā.

Logopēds strādā ar bērniem no 5 gadu vecuma, kuriem ir nepieciešams papildus darbs valodas attīstīšanai un pilnveidošanai.

Profesionālu, radošu un mīļu pedagogu vadībā ikvienam izglītojamam tiek dotas iespējas attīstīties un veidot savu personību. Iestādē sagatavošanas bērniem ir iespēja apgūt personīgās drošības pamatus kopā ar Džimbu “Džimbas drošības skoliņā”. Pēcpusdienās bērniem ir iespēja apmeklēt interešu pulciņus, radoši pilnveidojot savus talantus tautas deju kolektīvā, ansamblī, angļu valodas pulciņā un lego robotehnikas pulciņā.

Tiek koptas latviešu tautas tradīcijas un saskarsme ar dabu, svinēti Gadskārtu ieražu svētki, Ziemas un vasaras sporta diena, Veselības nedēļas, Mākslas un teātra dienas, intelektuālo spēļu pēcpusdienas, eksperimentu nedēļa “Zili, zaļi brīnumi”, radošās darbnīcas bērniem kopā ar vecākiem, vecmāmiņu pēcpusdienas, cālis u.c. Organizējam pastaigas ārpus teritorijas, iepazīstot Siguldas apkārtni un dabu.

Izglītojamiem no trīs gadu vecuma tiek nodrošinātas nodarbības Silto smilšu iekārtā – vienlaikus diviem bērniem vai individuāli. Silta un radoša vide ikvienam visa gada garumā, attīstošas rotaļas bērniem un veselību veicinošas procedūras. Silto smilšu pieskāriens atdzīvina mūsu saikni ar dabu, dod siltumu, spēku un mīlestību.
Nodarbības silto smilšu iekārtā:

  • stiprina realitātes sajūtu, aktivizē taustes sajūtas, stimulē sīko motoriku;
  • nomierina hiperaktīvus bērnus un aktivizē pasīvos;
  • nostiprina un koriģē stāju;
  • nosacītais klusuma laiks silto smilšu iekārtā sekmē bērna saskarsmes prasmes, attīsta dzirdi, pilnveido komunikācijas prasmes, veicina dziļu relaksācijas un brīvības sajūtu;
  • palīdz atgūt mieru un spēkus pēc piesātinātas dienas vai saspringta darba cēliena;
  • līdzsvaro veģetatīvo nervu sistēmu, palīdz sakārtot emocijas, veicina kreativitāti un dod prieku;
  • palīdz uzlabot emocionālo vidi un stiprina attiecības;
  • veicina sociālās saskarsmes spējas;
  • palīdz risināt konfliktus.

Siltajā smilšu iekārtā izglītojamam tiek uzlabota asinsrite, atpūtināts saspringtais ķermenis un prāts, sekmēta imunitātes stiprināšanās.

Pievienotie faili

Pašvaldības, pārvalžu un iestāžu nolikumi un reglamentiPašvērtējumsCiti

Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādē un to organizētajos pasākumos, izglītojamo profilaktiskās veselības aprūpe un pirmās palīdzības pieejamība.pdf (378.27 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Ābelite iekšējās kārtības noteikumi_1.pdf (268.24 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes – Ābelīte– Kārtība, kādā izglītības iestādē uzturas izglītojamo vecāki un citas personas_1.pdf (239.67 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes – Ābelīte–Kārtība, kādā reģistrē izglītojamo neierašanos izglītības iestādē.pdf (283 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes - Ābelīte - drošības noteikumi izglītojamajiem_1.pdf (304.33 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte fotografēšanas kārtības noteikumi_1.pdf (257.3 KB)
Kārtība, kādā veicami epidemioloģiskās drošības pasākumi pirmsskolas izglītības iestādē Ābelīte, lai ierobežotu Covid - 19 infekcijas izplatību.pdf (841.15 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte kārtības noteikumi bērnu infekcijas slimību gadījumos.pdf (338.87 KB)
Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes – Ābelīte – bērnu sūdzību izskatīšanas kārtība.pdf (488.74 KB)

Pasākumi