Piektdiena, 22. novembris
Šodien sveicam: Aldis, Alfons, Aldris
Laika ziņas: Sigulda -0.5℃, DA vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Siguldas novada Gada balva sportā

Siguldas novada „Gada balva sportā 2018”

  • „Mūža ieguldījums sportā” – Maruta Mitrevica par orientēšanās sporta attīstības aizsākšanu Siguldas novadā, iesaistot orientēšanas sportā daudzus Siguldas bērnus un jauniešus.
    Pirms 45 gadiem (1974. gadā) Maruta Mitrevica uzsāka orientēšanās sporta apmācību Siguldas apkārtnes bērniem un jauniešiem, paverot iespējas siguldiešiem  iepazīt šo sporta veidu un pārstāvēt Latviju un Siguldu starptautiska mēroga sacensībās, kā arī vēlāk darboties kā orientēšanās sacensību organizatoriem. 2018.gadā Siguldā notika pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kas ieguva augstāko Starptautiskās orientēšanās federācijas novērtējumu. Tā rīkošanā tika iesaistīti daudzi Siguldas novada orientieristi, kuri savas orientēšanās gaitas uzsākuši pie Marutas Mitrevicas, tai skaitā pasaules čempionāta direktors Jānis Lazdāns.

Augsto sasniegumu sporta kategorija
  • „Gada sportiste” – skeletoniste Lelde Priedulēna un treneris Mareks Mezencevs;
  • „Gada sportists” – bobslejists  Jānis Strenga un treneru komanda Sandis Prūsis, Jānis Ozols.

Bērnu un jauniešu sporta kategorija
  • „Gada jaunā sportiste” – kalnu slēpotāja Patrīcija Ansonska un trenere Sandra Meldere;
  • „Gada jaunais sportists” – basketbolists Dāvids Vīksne un treneris Artūrs Visockis-Rubenis;
  • „Gada komanda” – Siguldas Sporta skolas komanda taku skrējienu seriālā „Stirnu buks” (Bruno Bilāns, Leo Bilāns, Arno Pušņins, Lūkass Pušņins, Jānis Kravalis, Emīls Kravalis, Jānis Stūrītis, Martins Stūrītis, Keita Marcinkēviča, Līna Gaile) un treneri Kaspars Kārkliņš, Ieva Meldere, Gunta Blūmiņa
  • „Gada sporta skolotājs” – Diāna Meirāne, Siguldas 1. pamatskolas sporta skolotāja.

Amatieru un tautas sporta kategorija
  • „Gada sportiste”  – skrituļslidotāja Marta Garā;
  • „Gada sportists” – tuvcīņas mākslas meistars Guntis Gruzniņš;
  • „Gada komanda” – Siguldas novada veterānu futbola komanda;
  • „Neatlaidība sportā” – aktīva sporta pasākumu dalībniece Anita Zālīte;
  • „Gada sporta pasākums” – 35. Pasaules čempionāts orientēšanās sportā;
  • „Aktīvākā sporta organizācija” – biedrība „„Sporta klubs „Pantera””.

Siguldas novada jaunieši, kuri izcīnījuši pirmās vietas astoņos dažādos sporta veidos Latvijas čempionātos: 
  • Vieglatlēti: Artis Podziņš, Renārs Jumiķis, Marta Balanasa, Jānis Kravalis, Emīls Bangevics, Estere Vīksne, Jānis Stūrītis.
  • Kalnu slēpotāji: Elza Saļņikova, Frīda Saļņikova, Samanta Līcīte, Diāna Daukšte, Patrīcija Ansonska, Emīls Indriksons, Rūdolfs Beķeris.
  • Badmintonisti: Anna Kupča, Alens Zandovskis, Amanda Azarova, Dāvis Strazdiņš, Ričards Līdaks, Marta Brengule, Diāna Aleksejeva, Arta Priedniece, Anete Priedniece, Liāna Lenceviča, Madara Mackēviča.
  • Dambretisti: Madara Mackēviča, Ance Zālmane, Bruno Kančs, Hugo Lelis.
  • Distanču slēpotāji: Bruno Bilāns, Kristaps Paio, Dāvis Kalniņš, Kristīne Brunere.
  • Orientierists: Nils Ciglis.
  • Kamaniņu braucēji: Elīna Ieva Vītola, Gints Bērziņš, Lelde Pāķe, Kaspars Rinks, Fēlikss Grantiņš.
  • Pludmales volejbolists: Gustavs Auziņš.

Pasākumi