Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +7℃, DR vējš 3.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai Siguldā ir iespējams noformēt personu apliecinošu dokumentu?

Siguldā nav iespējams noformēt personu apliecinošu dokumentu, tuvākās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pakalpojumu sniegšanas vietas ir Cēsīs (e-pasts cesis@pmlp.gov.lv, tālrunis: 67209484) un Rīgā (e-pasts rigas.1.nodala@pmlp.gov.lv, tālrunis: 67219639).

Informācija par visām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes filiālēm pieejama šeit.

 

Vai Siguldā ir pieejami Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumi?

Pakalpojumu centra darbinieki sniedz atbalstu darbam ar EDS (elektroniskās deklarēšanās sistēmu).

 

Vai pirms jaunas dzīvesvietas adreses deklarēšanas Siguldas novadā ir jāvēršas pašvaldībā ar lūgumu anulēt ziņas par iepriekšējo deklarēto dzīvesvietu?

Deklarējot jaunu dzīvesvietu, informācija par personas iepriekšējo dzīvesvietas adresi Iedzīvotāju reģistrā automātiski tiks aizstāta ar informāciju par jauno dzīvesvietas adresi. Deklarēt dzīvesvietas adresi iespējams:

 • elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot kādu no piedāvātajām autentifikācijas iespējām (bez maksās);
 • Pakalpojumu centrā (Raiņa iela 3, Sigulda), uzrādot personu apliecinošu dokumentu un veicot valsts nodevas nomaksu 4,27 eiro apmērā. Deklarējot dzīvesvietu, tiek izsniegta izziņa.

 

Kāpēc pašvaldība maina adreses ēkām un zemes vienībām Siguldas teritorijā, ja adrese iepriekš jau tikusi piešķirta?

Normatīvie akti nosaka, ka pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur ir ielas, apbūvei paredzētai zemes vienībai vai ēkai piešķir numuru ar piesaisti ielas nosaukumam. Iepriekš adreses tika piešķirtas pēc māju nosaukumiem. Gadījumi, kad adrese nav piesaistīta ielas nosaukumam, bieži rada apgrūtinājumus arī operatīvajam transportam un dienestiem, piemēram, neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, ugunsdzēsējiem vai policijai, ātri atrast īpašumus. Adrešu maiņas rezultātā ilgtermiņā novada iedzīvotāji un arī viesi iegūs sakārtotu un stabilu adresācijas sistēmu.

 

Kādi ir Siguldas novadā pieejamie laulību ceremoniju veidi?

Laulību Siguldas novadā iespējams noslēgt:

 • Siguldas Jaunās pils telpās (Pils ielā 16, Sigulda) svinīga laulības reģistrācija Mazajā zālē līdz 10 viesiem, svinīga laulību reģistrācijas ceremonija Svētku zālē līdz 80 viesiem.
 • ārpus Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas darba telpām, citā piemērotā laulības reģistrācijas vietā Siguldas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ar svinīgu ceremoniju;
 • pie garīdznieka, kuram ir attiecīgās konfesijas vadības atļauja.

Plašāka informācija par laulības noslēgšanas nosacījumiem pieejama šeit.

 

Kā reģistrēt bērnu pirmsskolas izglītības iestāžu rindā un kur iespējams pārliecināties par rindas virzību?

Vecāki vai bērna likumīgie pārstāvji bērnus uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs var reģistrēt visu kalendāro gadu pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa iela 3, Sigulda), Izglītības pārvaldē (Raiņa iela 3, Sigulda) vai elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot iesniegumu “Reģistrēt bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā”.
Reģistrējot bērnu reģistrā, katram bērnam tiek piešķirts individuāls reģistrācijas kods, pēc kā vecāki vai bērna likumīgie pārstāvji var sekot līdzi bērna virzībai rindā uzņemšanai izglītības iestādē. Reģistrs ir pieejams Izglītības pārvaldē (Raiņa iela 3, Sigulda) un pašvaldības tīmekļa vietnē. Pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrs tiek atjaunots katra mēneša pirmajā nedēļā.

Plašāka informācija par bērna reģistrāciju pirmsskolas izglītības iestāžu rindā pieejama šeit.

 

Vai pašvaldība izmaksā pabalstu tuvinieka nāves gadījumā un kā to var saņemt?

Pašvaldība izmaksā vienreizēju pabalstu apbedīšanas izdevumu segšanai personai, kura faktiski uzņēmusies veikt mirušās personas, kuras pēdējā deklarētā dzīvesvieta bijusi Siguldas novada administratīvā teritorija, apbedīšanu vai personas, kura ir uzturējusies Siguldas novada administratīvajā teritorijā bez noteiktas dzīvesvietas, apbedīšanu. Pašvaldības pabalsts apbedīšanas izdevumu segšanai ir starpība starp Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izmaksāto Valsts apbedīšanas pabalstu un pašvaldības Sociālās dienesta noteikto pabalstu (500 eiro).

Vienreizējo apbedīšanas pabalstu var noformēt pašvaldības Sociālajā dienestā (Zinātnes iela 7, Sigulda), uzrādot Dzimtsarakstu nodaļas izsniegto miršanas apliecību un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izdoto lēmumu.

Plašāka informācija par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izmaksāto Valsts apbedīšanas pabalstu pieejama šeit.

 

Kā reģistrēt mājas (istabas) dzīvnieku?

Visiem suņiem, kuri vecāki par sešiem mēnešiem, jābūt implantētai mikroshēmai jeb mikročipam, kas obligāti jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija nav obligāta. Mikročipēšanu veic veterinārārsts. Ja veterinārārstam nav iespējas reģistrēt dzīvnieku datu bāzē, tad dzīvnieka īpašniekam pašam ir jānodrošina mājdzīvnieka reģistrācija Lauksaimniecības datu centra portālā www.ldc.gov.lv, Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai klātienē Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa iela 3, Sigulda). Reģistrējot dzīvnieku, jāveic valsts nodevas apmaksa 3,50 eiro apmērā.

 

Kur Siguldas novadā var ziedot drēbes labdarībai?

Siguldas novadā ir divas vietas, kurās iespējams nodot drēbes un citas sadzīves mantas labdarībai:

 • mantu un drēbju nodošanas un saņemšanas punktā Parpaliņa”, kas atrodas Siguldas novada Sociālā dienesta telpās Zinātnes ielā 7, Siguldā. Darba laiks: pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00. Citās darba dienās pašvaldības darba laikā pagrabstāvā var atstāt tīras drēbes, traukus un sadzīvei nepieciešamās lietas, kas var noderēt citiem iedzīvotājiem. Par drēbju un mantu saņemšanu un nodošanu ārpus palīdzības punkta darba laika, novadnieki aicināti zvanīt uz Sociālo dienestu pa tālruni 67381454.
 • Jūdažos blakus Jūdažu Sabiedriskajam centram mantu un drēbju nodošanas un saņemšanas punkts “Lupatiņa”. Pirms apmeklējuma vēlams sazināties ar Jūdažu Sabiedriskā centra vadītāju Rudīti Līkopu, zvanot uz tālruņa numuru 67957025.

 

Kā saskaņot koku ciršanu/vainagu veidošanu un kad nepieciešama pašvaldības atļauja?

Pašvaldības atļauja nav nepieciešama:

 • augļkoku ciršanai;
 • koku ciršanai, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem.
 • koku ciršanai, ja tie apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, ja pirms darbu veikšanas ir veikta situācijas fotofiksācija (vismaz no trijiem skatu punktiem tā, lai būtu skaidri redzamas drošību ietekmējošās koka daļas (paceltas saknes, sašķelts, atlūzis vai nolūzis stumbrs). Par šādiem gadījumiem jāinformē pašvaldība;
 • koku ciršanai, ja izcērtamie koki vai to apjoms norādīts būvprojektā, un projektam ir izsniegta būvatļauja un ir veikta zaudējuma atlīdzība.

Pašvaldības atļauja ir nepieciešama:

 • ja koki atrodas pilsētas un ciema teritorijā;
 • koki atrodas aizsargājamā teritorijā;
 • koks ir aizsargājams;
 • koka celma caurmērs ir lielāks par 20 centimetriem.

Pēc īpašnieka iesnieguma saņemšanas speciālisti apseko koku, izvērtē koka nociršanas iemeslu, stāvokli un secina, vai ir piemērojama maksa par koka nociršanu. Kalkulators maksas aprēķināšanai pieejams šeit.

Svarīgi atcerēties: zāģēšana vai vainaga veidošana nav atļauta no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Pieteikties var, izmantojot e-pakalpojumu. Iesnieguma veidlapa pieejama šeit, sadaļā Atļaujas”. To iespējams iesniegt klātienē Raiņa ielā 3, elektroniski parakstītu, sūtot uz e-pastu pasts@sigulda.lv, vai pa pastu. Kontaktpersona Dita Laure, tālruņa numurs 67800952.

Pasākumi