Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Piektdiena, 23. jūlijs
Šodien sveicam: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Laika ziņas: Sigulda +17.9℃, ZR vējš 3.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Attīstības plānošana

Uzsāks izstrādāt dokumentu “Siguldas novada ilgtspējīgās attīstības stratēģija 2021.–2045. gadam” (Publicēts: 2.02.2021.)

Siguldas novada pašvaldība informē, ka tiek uzsākta Siguldas novada ilgtspējīgās attīstības stratēģijas 2021.–2045. gadam izstrāde, kuru saskaņā ar iepirkuma procedūru veiks SIA “Metrum”. Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrāde norisināsies līdz šā gada oktobrim, un šajā laikposmā tiks organizētas darba grupas, iekļaujot dažādu jomu speciālistus un sabiedrības locekļus, kā ar veikta sabiedrības aptauja par dokumentā iekļaujamiem jautājumiem.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrādes mērķis ir noteikt pašvaldības ilgtermiņa attīstības redzējumu (vīziju), stratēģiskos mērķus, attīstības prioritātes un specializāciju, kā arī telpiskās attīstības perspektīvu aprakstoši un grafiski. Un, balstoties uz normatīvajiem aktiem, jaunveidojamā novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu izstrādi līdz 2021. gada 30. jūnijam vada tā pašvaldība, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits. Jaunveidojamajā Siguldas novadā, kurā apvienosies Inčukalna, Krimuldas, Mālpils un Siguldas novadi, lielākais iedzīvotāju skaits ir Siguldas novadam – 19124 iedzīvotāji.

Patlaban ir izveidota Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas Vadības grupa, kuras sastāvā ir visu minēto pašvaldību domju priekšsēdētāji vai to vietnieki, izpilddirektori vai to vietnieki un par attīstības plānošanu atbildīgie speciālisti.

Jāatzīmē, ka saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, tām, lai izpildītu savas funkcijas likumā noteiktajā kārtībā, ir pienākums izstrādāt pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentus.

Par tālākiem lēmumiem saistībā ar darba grupu izveidošanu un sabiedrības iespēju izteikt viedokli par iekļaujamo dokumenta izstrādē informācija tiks publicēta pašvaldības informatīvajos kanālos.

Ilgtspējīga novada plānošana – interaktīvā karte

_____________________________________

Siguldas novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2013.–2038. gadam  (t.sk. pielikuma dokumenti)

_____________________________________

Siguldas novada Teritorijas plānojums 2012.–2024. gadam (t.sk, pielikuma dokumenti)
Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības domes lēmumu “Par Siguldas novada teritorijas plānojuma 2012.–2024. gadam grozījumu 1. redakcijas un vides pārskata projekta redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai” publiskai apspriešanai un atzinumu saņemšanai nodota Siguldas novada teritorijas plānojuma 2012.–2024. gadam grozījumu 1. redakcija un vides pārskata projekta redakcija. Publiskā apspriešana norisināsies līdz 10. februārim, bet publiskās apspriešanas sanāksme notiks 30. janvārī plkst. 18.00 kultūras centra “Siguldas devons” zālē “Digiti”.
Ar Siguldas novada teritorijas plānojuma 2012.–2024. gadam grozījumu 1. redakciju un vides pārskata projekta redakciju publiskās apspriešanas laikā elektroniskā formātā un izdrukātā formātā varēs iepazīties:

  • valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv;
  • Siguldas novada pašvaldības Būvniecības kontroles nodaļā Zinātnes ielā 7, Siguldas pagastā, pašvaldības darba laikā;
  • pašvaldības aģentūrā “Siguldas Attīstības aģentūra” Pils ielā 16, Siguldā, aģentūras darba laikā;
  • Allažu pagasta pārvaldē Birzes ielā 4, Allažos, pārvaldes darba laikā;
  • Mores pagasta pārvaldē Siguldas ielā 11, Morē, pārvaldes darba laikā.

_____________________________________

Siguldas novada Attīstības programma 2018.–2024. gadam (t.sk. pielikuma dokumenti)

_____________________________________

Citi stratēģiskās plānošanas dokumenti

Pasākumi

       Jūlijs 2021