×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Sestdiena, 26. novembris
Šodien sveicam: Konrāds, Sebastians
Laika ziņas: Sigulda -2℃, A vējš 2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss

Apstiprināti 2022. gada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu konkursa rezultāti (Publicēts: 27.01.2022.)

Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā tika iesniegti 29 projekti, kuru kopējā līdzfinansējuma summa projektu realizēšanai sasniedza 140 568 eiro. Izvērtējot iesniegtos projektus, ekspertu komisija atbalstam izvirzīja 17 projektus, to realizācijai pašvaldība piešķīrusi līdzfinansējumu 55 000 eiro apmērā.

Konkursa mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvas neatkarīgu kultūras projektu realizēšanai novadā, īpašu uzmanību veltot kultūrvidi bagātinošu, vides ilgtspēju veicinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanai dažāda vecuma mērķauditorijai.

Iepazīstoties ar projektiem, ekspertu komisija ir gandarīta, ka šogad vērojama ieceru tematiskā un norises vietu dažādība, projektu autoriem pārstāvot gandrīz visu novada teritoriju. Līdzās savu vietu novada kultūras notikumu kalendārā jau iekarojušām iniciatīvām radušās daudz jaunas ieceres.

Ar pašvaldības finansiālu atbalstu šogad tiks realizēts projekts “Lieltirgus dienas Siguldā un Siguldas novada apskate”, Mūsu Bio tirgus norišu laikā piedāvājot kultūras un izglītojošu pasākumu kopumu un iepazīstinot ar novada zaļajiem uzņēmējiem 7 pagastos. Projekts turpinās popularizēt Siguldas novadam būtisko zaļo dzīvesveidu un stiprinās iedzīvotāju piederību jaunajam novadam.

Mālpilī šovasar pulcēsies latvieši no tuvienes un tālienes, jo tieši tur notiks īpašais vispasaules latviešu ģimeņu kustības saiets. “Trīs x trīs” saiets Mālpilī piedāvā radošām aktivitātēm bagātu programmu vairāku paaudžu dalībniekiem, daudz laika veltot latviskuma kopšanai un izzināšanai. Saieta nodarbību vadīšanā tiks iesaistītas arī ar Mālpils novada kultūrvidi saistītas personības, kas palīdzēs saieta dalībniekiem apzināt novada kultūrvēsturiskās vērtības un garīgo mantojumu. Dažādās saieta aktivitātēs tiks aicināti piedalīties arī vietējie iedzīvotāji.

Starptautisku dimensiju novadā ienesīs projekts “Starptautiskās atdzejas darbnīca”. Latvijas literatūras popularizēšanai ārvalstīs izveidotā platforma Latvian Literature jau vairākkārt realizējusi starptautisku dzejas tulkošanas darbnīcu, bet šogad tā pirmo reizi notiks ārpus Rīgas. Sigulda šai norisei izvēlēta, ņemot vērā literatūras īpašo lomu mūsu novada kultūras dzīvē. Darbnīcas noslēgumā ārvalstu un Latvijas dzejnieki publiskā lasījumā ar Siguldā tapušajiem darbu tulkojumiem iepazīstinās ikvienu interesentu.

Daudziem mūzikas mīļotājiem par neatņemamu vasaras sastāvdaļu pēdējo gadu laikā kļuvuši mājīgie kamermūzikas vakari Krimuldā. Projekts “Svētku gads Krimuldas muižā” piedāvās koncertu ciklu ar klausītāju iemīļotu mūziķu dalību, bet 26. augustā aicinās viesus uz īpašu svētku programmu visas dienas garumā, iepazīstinot arī ar Krimuldas muižas vēsturi, jo 2022. gads ir muižas kungu mājas 200. jubilejas gads, bet Krimuldas sanatorijai apritēs 100 gadi.

Pirms gada Nurmižu kultūrtelpā “Daba” pirmo reizi realizētais brīvdabas koncerts iepriecināja daudzus novadniekus un viesus, tāpēc likumsakarīgi, ka pasākums šogad kļuvis krāšņāks. Trīs dienu brīvdabas festivāls “Būt dabā” un koncertcikls “Tuvāk zvaigznēm” piedāvās dažādas dienas aktivitātes un vakara koncertu ciklu ar Latvijas un ārvalstu mākslinieku dalību.

Par jaunu pienesumu klasiskai mūzikai veltīto pasākumu virknē parūpējusies arī komponiste Madara Pētersone, realizējot ilgi lolotu sapni – projektu “Klusie koncerti Siguldas novadā”. Tā laikā kopā ar saviem domubiedriem jaunā mūziķe piedāvās divus koncertus Mālpils muižā un Krimuldas baznīcā, vienlīdz godājot dabu un laikmetīgus risinājumus klasiskās mūzikas interpretācijā.

Savukārt projekts “Dienas darbi” – koncertstāsts par svarīgākajām ikdienas norisēm bērna dzīvē veltīts gados jaunākajiem Siguldas novada mūziķiem. Vokālas studijas “Siguldiņa” 10 gadu pastāvēšanas jubilejai par godu sadarbībā ar komponistu Jāni Šipkēvicu un dzejnieku Martu Pujātu tiks radīts jauns oriģināldarbs. Gada nogalē tas pārtaps koncertuzvedumā, iepriecinot gan bērnus, gan viņu vecākus.

Bērnu un jauniešu auditorijai īpaši veltīts arī projekts “Trejdeviņi ritentiņi”, kura laikā deju grupas “A-Zarts” jaunieši, pieaicinot pulkā citus novada dejojošos jauniešu kolektīvus, iestudēs Vasaras saulgriežiem veltītu izrādi. Projekta īstenotāji sola tradicionālās rotaļas un danču soļus ierādīt arī izrādes skatītājiem.

Arī šogad Siguldas novada jauniešiem būs iespējams radoši izpausties un apmeklēt jau iecienīto mākslinieces Patricijas Brektes Grafikas vasaras skolu 2022, nedēļas garumā profesionālu mākslinieku vadībā izmēģinot roku dažādās grafikas tehnikās.

Konkursā atbalstīti arī citi mākslai veltīti projekti. Glezniecības plenērs “Mergupe krāsās” jau 19. reizi šovasar vienkopus sauks profesionālus gleznotājus, mākslas studentus un Mālpils novada gleznotājus. Īpašas meistardarbnīcas tiks organizētas arī novada bērniem, bet plenēra laikā tapušie darbi vēlāk būs apskatāmi izstādē Mālpils Kultūras centrā. Savukārt tēlniece Solveiga Vasiļjeva projektā atbalstītās izstādes “Bez robežām” “Siguldas devonā” laikā no slīpēta nerūsējošā tērauda radīs mākslas objektus, kurus iedvesmojušas pārdomas par Visuma evolūciju un cilvēka prāta spēju pieslēgties neierobežotam informācijas laukam.

Gleznu izstāde “Laimes kods” Siguldas Jaunajā pilī solās būt īpaša, jo mākslas darbi tiks radīti mijiedarbībā ar skatītājiem. Gleznotāja Anete Kalniņa uzrunās novada iedzīvotājus, lūdzot dalīties ar stāstiem par sev īpašiem cilvēkiem. Gleznās pārtaps 12 stāsti par iedvesmojošiem novadniekiem.

Stāsti par ievērojamiem Siguldas novadniekiem, nozīmīgas vēstures atmiņas un tagadnes notikumu tvērumi tiks apkopoti arī projekta “Saturs par Siguldas novadu platformā “Radiozurnals.lv”” laikā. Izceļot vietējo iedzīvotāju identitāti un spēku, to realizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”. Savukārt viens no ievērojamākiem novadniekiem ir Valentīns Skulme. Aktiera 100 gadu jubilejai par godu projektā “Valentīns Skulme teātrī, kino un Mālpilī” iecerēts veidot gan izstādi un animācijas īsfilmu, gan radīt audiostāstus un strādāt pie Skulmju mājas apkārtnes izkopšanas.

Kultūrvēsturei veltīts arī projekts “Mākslas un dizaina mājas žests”, piedāvājot lekciju par Siguldas muižas īpašniekiem, sniedzot savu artavu autentiska 19. gs. sākuma interjera izveidei Siguldas pils kompleksa Koka pils centrālajā daļā un realizējot vēl citas aktivitātes. Savukārt novadnieces un etnogrāfes Indras Čeksteres grāmata “100 vainagi Latvijai. Latvijas vasaras saulgriežu vainagi” atklāj īpaši krāšņu mūsu kultūras mantojuma aspektu, pievēršoties ziedu vainagu pīšanas daudzveidībai un pārmantojamībai mūsdienās.

Lielākā daļa no konkursā iesniegtajiem projektiem ir veltīti aktivitātē kultūras jomā, tāpēc īpašu vietu citu atbalstīto projektu vidū ieņem festivāls “Ogle”, piedāvājot sabiedrībai būtisku iniciatīvu – mentālajai veselībai veltītu pasākumu divu dienu garumā. Tā ietvaros paredzētas gan profesionāļu lekcijas par garīgo veselību un pašnāvību prevenciju, gan diskusijas, kurās ar savu pieredzi šajos jautājumos aicināts dalīties būs ikviens klātesošais. Informatīvi izglītojošo pasākumu, kuru papildinās mūzikas klātbūtne, iecerēts realizēt Siguldas pils paviljonā.
 

Siguldas novada 2022. gada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā atbalstītie projekti:

Nr. p.k.

Projekta nosaukums

Projekta iesniedzējs

Piešķirtais finansējums (eiro)

1.

Lieltirgus dienas Siguldā un Siguldas novada apskate

Biedrība “Uz zaļā zara”

6 970

2.

festivāls “Būt dabā” un koncertcikls “Tuvāk zvaigznēm”

Zane Zvaigzne

6 120

3.

Trīs x trīs saiets Mālpilī

Biedrība “Trīs reiz trīs”

5 000

4.

Svētku gads Krimuldas muižā

SIA Rehabilitācijas centrs “Krimulda”

4 000

5.

“Dienas darbi” – koncertstāsts par svarīgākajām ikdienas norisēm bērna dzīvē

Siguldas mākslas skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība

3 500

6.

Valentīns Skulme teātrī, kino un Mālpilī

Biedrība “Idoves mantojums”

3 335

7.

Klusie koncerti Siguldas novadā

Madara Pētersone

3 280

8.

Starptautiskā atdzejas darbnīca

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja

3 000

9.

Glezniecības plenērs “Mergupe krāsās”

Mākslinieku biedrība “Sidegunde”

3 000

10.

Izstāde “Bez robežām” “Siguldas devonā”

Solveiga Vasiļjeva

3 000

11.

Gleznu izstāde “Laimes kods” Siguldas Jaunajā pilī

SIA “Rojal blue”

2 995

12.

Grafikas vasaras skola 2022

Biedrība “Peahen”

2 000

13.

Saturs par Siguldas novadu platformā “Radiozurnals.lv”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”

2 000

14.

Trejdeviņi ritentiņi

Biedrība “Siguldas Dejas atbalsta biedrība”

2 000

15.

Festivāls “Ogle”

Biedrība “Ogle”

2 000

16.

Mākslas un dizaina mājas žests

Zinaīda Ceske

1 800

17.

100 vainagi Latvijai. Latvijas vasaras saulgriežu vainagi

SIA “Jumava”

1 000

 

 

___________________________
 
 
Apstiprināti 2021. gada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu konkursa rezultāti (Publicēts: 29.01.2021.)

Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā tika iesniegti 23 projekti, kuru kopējā pašvaldības līdzfinansējumu summa projektu realizēšanai bija 103 995 eiro. Izvērtējot iesniegtos projektus, ekspertu komisija atbalstam izvirzīja 12 projektus, to realizācijai pašvaldība piešķīrusi līdzfinansējumu 41 000 eiro apmērā.

Konkursa mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvas neatkarīgu kultūras projektu realizēšanai novadā, īpašu uzmanību veltot kultūrvidi bagātinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanai. Iepazīstoties ar projektiem, ekspertu komisija ir gandarīta, ka konkursam pieteiktos projektus šogad raksturoja liela tematiskā un norises vietu dažādība un savu vietu novada kultūras notikumu kalendārā jau iekarojušās iniciatīvas ir papildinājušas jaunas, uz daudzveidīgu auditoriju vērstas ieceres.

Arī šogad biedrība “Radītava Zaļā Villa” aicina visus, jo īpaši ģimenes ar maziem bērniem, uz “Kopienas dārzu “AUDZ!”” Zaļās villas kvartālā. Lai palīdzētu dārzam zaļot un plaukt, šogad lielajiem un mazajiem rabarberu laistītājiem un kliņģerīšu dobes ravētājiem talkā ar aizraujošām lekcijām un padomiem nāks arī speciālisti. Apliecinot Siguldas novada zaļi domājošo ievirzi, joprojām par aktualitātēm vides ilgtspējības nodrošināšanā un zaļā dzīvesveida popularizēšanu rudens pusē rūpēsies festivāls “GreenFest’21”, kas Siguldā notiks jau 4. gadu. Pateicoties biedrības “Ozollīči” iniciatīvai par autentiska Gaujas plosta izveidi un informatīvi izglītojošas ekspozīcijas iekārtošanu plosta mājiņā, gan novadnieki, gan Siguldas viesi varēs iztēloties, kāda savulaik bija plostnieku dzīve un kā izskatījās baļķiem pilnie Gaujas līkumi.

Savukārt Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība un projekts “Vērtības apziņas šūpoles” piešķirs mākslas garšu Siguldas Šūpoļu svētkiem. Pateicoties digitālajām tehnoloģijām, šūpošanās priekus papildinās iespēja baudīt arī izcilā grafikas meistara Zigurda Zuzes darbus. Viņa devums turpina iedvesmot – Siguldas novada jauniešiem būs iespējams pašiem kļūt par daudzveidīgu grafikas darbu radītāju, apmeklējot jau iecienīto mākslinieces Patricijas Brektes Grafikas vasaras skolu. Iespēju ielūkoties aizraujošajā mākslas pasaulē piedāvās arī Itālijā dzīvojošās mākslinieces Līvas Pakalnes Fanelli personālizstāde kultūras centrā “Siguldas devons”. Izstāde būs ceļojums laikā, jo tajā varēs skatīt mākslinieces vizuāli krāšņajā rokrakstā iedzīvinātās Siguldas apkaimes ainas, kādas tās bijušas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Uz Siguldas novadu citām acīm palīdzēs paskatīties arī fotogrāfa Vladimira Tjurina piemiņas izstāde “Mūžs Siguldā” Siguldas pils kompleksa izstāžu telpās. Tajā būs skatāmas gan Siguldas krāšņās dabas ainavas un pilsētas skati, gan laikabiedru portreti un nozīmīgi notikumi. Krāšņs piedzīvojums būs arī mākslinieces Ksenijas Danilovas izstāde “Krāsu palete”, kuras centrā būs izsmalcināta cepure, skulptūra un mākslinieka radošā procesa skaistums.

Savukārt mūzikas mīļotājiem veltītais projekts “Mūzika Krimuldas muižā” siltajos pavasara un vasaras vakaros atkal piedāvās iespēju baudīt krāšņus kamermūzikas koncertus, tādējādi turpinot savulaik firsta Paula Līvena aizsākto tradīciju pulcēt mūzikas gardēžus omulīgos koncertos. Pavisam cita noskaņa valda Siguldas kultūras notikumos vienmēr klātesošās grupas “Dzelzs vilks” koncertos. Nākamajā gadā tiks svinēta mūziķu apvienības kopā būšanas 30. gadu jubileja, šim notikumam par godu top mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka grāmata par grupu “Dzelzs vilks”.

Jaunu pienesumu Siguldas novadam piedāvā projekts “Mīlas un nāves dziesmas” zem klajas debess – uz dziedātājas Vizmas Zvaigznes un pianistes Žastīnes Eko kamermūzikas koncertu Nurmižos aicina sevi nesen pieteikusī kultūras telpa “Daba”. Nebijis ir arī laikmetīgās dejas profesionāļu un entuziastu piedāvājums – šovasar ikvienam būs iespējams piedalīties dejai un kustību mākslai veltītās darbnīcās Siguldas novada centros, atraisot sevī radošumu un ļaujoties kustības priekam. Šī projekta nosaukums “Māksla palīdz saprast, piedzīvot un izdzīvot” skan kā aicinājums ikvienam baudīt kultūru tās dažādākajās izpausmēs, un to palīdzēs darīt arī šī gada konkursa ietvaros atbalstītie projekti.

Nr. p.k.

Projekta nosaukums

Projekta iesniedzējs

Piešķirtais līdzfinansējums eiro

1.

Kopienas dārza “AUDZ!” attīstība

Biedrība “Radītava Zaļā Villa”

5000

2.

“GreenFest’21”

Biedrība “GreenFest”

7000

3.

Autentiska Gaujas plosta izveide un ekspozīcijas ierīkošana

Biedrība “Ozollīči”

7000

4.

Līvas Pakalnes Fanelli personālizstāde “Siguldas devonā”

Biedrība “BON ART”

2221

5.

Māksla palīdz saprast, piedzīvot un izdzīvot

Biedrība “LAUKKU”

4000

6.

Vērtības apziņas šūpoles

Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība

2979

7.

Grafikas vasaras skola 2021

Biedrība “Peahen”

3000

8.

Mūzika Krimuldas muižā

SIA Rehabilitācijas centrs “Krimulda”

4000

9.

Ulda Rudaka grāmata par grupu “Dzelzs vilks”

Biedrība “White Dog Music”

1500

10.

Mūžs Siguldā

SDV Solveiga Vasiļjeva

1300

11.

Izstāde “Krāsu palete”

SIA “DK Couture”

2000

12.

“Chant d’amour et de mort” jeb “Mīlas un nāves dziesmas” zem klajas debess

Zane Zvaigzne

1000

 

 

 

Iepriekš pašvaldībā tika realizētas divas atbalsta programmas – kultūras projektu finansēšanas konkurss un kultūras pasākumu mērķprogramma.
Kultūras projektu konkurss (2016.–2020. gads)
Kultūras un izklaides pasākumu mērķprogramma (2017.–2020. gads)

 

Pasākumi