Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Pirmdiena, 18. oktobris
Šodien sveicam: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass
Laika ziņas: Sigulda +6.4℃, ZR vējš 5.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss

Apstiprināti 2021. gada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu konkursa rezultāti (Publicēts: 29.01.2021.)

Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā tika iesniegti 23 projekti, kuru kopējā pašvaldības līdzfinansējumu summa projektu realizēšanai bija 103 995 eiro. Izvērtējot iesniegtos projektus, ekspertu komisija atbalstam izvirzīja 12 projektus, to realizācijai pašvaldība piešķīrusi līdzfinansējumu 41 000 eiro apmērā.

Konkursa mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvas neatkarīgu kultūras projektu realizēšanai novadā, īpašu uzmanību veltot kultūrvidi bagātinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanai. Iepazīstoties ar projektiem, ekspertu komisija ir gandarīta, ka konkursam pieteiktos projektus šogad raksturoja liela tematiskā un norises vietu dažādība un savu vietu novada kultūras notikumu kalendārā jau iekarojušās iniciatīvas ir papildinājušas jaunas, uz daudzveidīgu auditoriju vērstas ieceres.

Arī šogad biedrība “Radītava Zaļā Villa” aicina visus, jo īpaši ģimenes ar maziem bērniem, uz “Kopienas dārzu “AUDZ!”” Zaļās villas kvartālā. Lai palīdzētu dārzam zaļot un plaukt, šogad lielajiem un mazajiem rabarberu laistītājiem un kliņģerīšu dobes ravētājiem talkā ar aizraujošām lekcijām un padomiem nāks arī speciālisti. Apliecinot Siguldas novada zaļi domājošo ievirzi, joprojām par aktualitātēm vides ilgtspējības nodrošināšanā un zaļā dzīvesveida popularizēšanu rudens pusē rūpēsies festivāls “GreenFest’21”, kas Siguldā notiks jau 4. gadu. Pateicoties biedrības “Ozollīči” iniciatīvai par autentiska Gaujas plosta izveidi un informatīvi izglītojošas ekspozīcijas iekārtošanu plosta mājiņā, gan novadnieki, gan Siguldas viesi varēs iztēloties, kāda savulaik bija plostnieku dzīve un kā izskatījās baļķiem pilnie Gaujas līkumi.

Savukārt Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība un projekts “Vērtības apziņas šūpoles” piešķirs mākslas garšu Siguldas Šūpoļu svētkiem. Pateicoties digitālajām tehnoloģijām, šūpošanās priekus papildinās iespēja baudīt arī izcilā grafikas meistara Zigurda Zuzes darbus. Viņa devums turpina iedvesmot – Siguldas novada jauniešiem būs iespējams pašiem kļūt par daudzveidīgu grafikas darbu radītāju, apmeklējot jau iecienīto mākslinieces Patricijas Brektes Grafikas vasaras skolu. Iespēju ielūkoties aizraujošajā mākslas pasaulē piedāvās arī Itālijā dzīvojošās mākslinieces Līvas Pakalnes Fanelli personālizstāde kultūras centrā “Siguldas devons”. Izstāde būs ceļojums laikā, jo tajā varēs skatīt mākslinieces vizuāli krāšņajā rokrakstā iedzīvinātās Siguldas apkaimes ainas, kādas tās bijušas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Uz Siguldas novadu citām acīm palīdzēs paskatīties arī fotogrāfa Vladimira Tjurina piemiņas izstāde “Mūžs Siguldā” Siguldas pils kompleksa izstāžu telpās. Tajā būs skatāmas gan Siguldas krāšņās dabas ainavas un pilsētas skati, gan laikabiedru portreti un nozīmīgi notikumi. Krāšņs piedzīvojums būs arī mākslinieces Ksenijas Danilovas izstāde “Krāsu palete”, kuras centrā būs izsmalcināta cepure, skulptūra un mākslinieka radošā procesa skaistums.

Savukārt mūzikas mīļotājiem veltītais projekts “Mūzika Krimuldas muižā” siltajos pavasara un vasaras vakaros atkal piedāvās iespēju baudīt krāšņus kamermūzikas koncertus, tādējādi turpinot savulaik firsta Paula Līvena aizsākto tradīciju pulcēt mūzikas gardēžus omulīgos koncertos. Pavisam cita noskaņa valda Siguldas kultūras notikumos vienmēr klātesošās grupas “Dzelzs vilks” koncertos. Nākamajā gadā tiks svinēta mūziķu apvienības kopā būšanas 30. gadu jubileja, šim notikumam par godu top mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka grāmata par grupu “Dzelzs vilks”.

Jaunu pienesumu Siguldas novadam piedāvā projekts “Mīlas un nāves dziesmas” zem klajas debess – uz dziedātājas Vizmas Zvaigznes un pianistes Žastīnes Eko kamermūzikas koncertu Nurmižos aicina sevi nesen pieteikusī kultūras telpa “Daba”. Nebijis ir arī laikmetīgās dejas profesionāļu un entuziastu piedāvājums – šovasar ikvienam būs iespējams piedalīties dejai un kustību mākslai veltītās darbnīcās Siguldas novada centros, atraisot sevī radošumu un ļaujoties kustības priekam. Šī projekta nosaukums “Māksla palīdz saprast, piedzīvot un izdzīvot” skan kā aicinājums ikvienam baudīt kultūru tās dažādākajās izpausmēs, un to palīdzēs darīt arī šī gada konkursa ietvaros atbalstītie projekti.

Nr. p.k.

Projekta nosaukums

Projekta iesniedzējs

Piešķirtais līdzfinansējums eiro

1.

Kopienas dārza “AUDZ!” attīstība

Biedrība “Radītava Zaļā Villa”

5000

2.

“GreenFest’21”

Biedrība “GreenFest”

7000

3.

Autentiska Gaujas plosta izveide un ekspozīcijas ierīkošana

Biedrība “Ozollīči”

7000

4.

Līvas Pakalnes Fanelli personālizstāde “Siguldas devonā”

Biedrība “BON ART”

2221

5.

Māksla palīdz saprast, piedzīvot un izdzīvot

Biedrība “LAUKKU”

4000

6.

Vērtības apziņas šūpoles

Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība

2979

7.

Grafikas vasaras skola 2021

Biedrība “Peahen”

3000

8.

Mūzika Krimuldas muižā

SIA Rehabilitācijas centrs “Krimulda”

4000

9.

Ulda Rudaka grāmata par grupu “Dzelzs vilks”

Biedrība “White Dog Music”

1500

10.

Mūžs Siguldā

SDV Solveiga Vasiļjeva

1300

11.

Izstāde “Krāsu palete”

SIA “DK Couture”

2000

12.

“Chant d’amour et de mort” jeb “Mīlas un nāves dziesmas” zem klajas debess

Zane Zvaigzne

1000

 
____________________________
 
Aicina pieteikt projektus novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursam (Publicēts: 16.11.2020.)

Siguldas novada pašvaldība aicina līdz 15. decembrim pieteikties Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursam. Konkursa mērķis ir veidot labvēlīgus nosacījumus iedzīvotāju iniciatīvām un vietējās kopienas iesaistīšanai kultūras piedāvājumu radīšanā un patēriņā, atbalstīt novada kultūrvidi bagātinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanu.

Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss apvieno līdz šim divas pašvaldībā realizētās atbalsta programmas – kultūras projektu finansēšanas konkursu un kultūras pasākumu mērķprogrammu. Konkursa ietvaros uz pašvaldības finansiālu atbalstu var pretendēt gan radošās darbnīcas un izstādes, informatīvi izglītojoši pasākumi un starpdisciplināri kultūras projekti, gan iespieddarbu izdošana un citi nozīmīgi projekti, kurus plānots realizēt Siguldas novadā.

Par 2021. gada Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas:

  • sabiedrībai būtiskas aktivitātes, kas realizējamas ierobežotas pulcēšanās apstākļos un palīdz mazināt ar nepietiekamu socializēšanos saistītos riskus;
  • ar Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, dokumentēšanu un popularizēšanu, kultūrtūrisma attīstību 2021. gada pašvaldību reformu kontekstā saistītus projektus;
  • jaunu izglītojošu un ar kultūras daudzveidīgām izpausmēm saistītu produktu radīšana bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai;
  • Siguldas novada kultūrvidei un dabai atbilstošas, informatīvi izglītojošas un ar vides ilgtspēju saistītas aktivitātes;
  • ar mūžizglītību, integrācijas jautājumiem un personības attīstību saistīti projekti dažādām sabiedrības grupām;
  • jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšana Siguldas novadā, kas spēj radīt rezonansi un būt nozīmīgas Latvijas mērogā.

Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants, saimnieciskās darbības veicējs, vai juridiska persona. Katrs pretendents konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus projektus. Iesniegtos projektus vērtēs konkursa komisija septiņu locekļu sastāvā, ņemot vērā katra projekta oriģinalitāti, sasaisti ar Siguldas novada kultūrvidi, sabiedrības līdzdalību projekta norisē, projekta iesniedzēju pieredzi un citus būtiskus aspektus. Atbalstīti tiks augstāko vērtējumu ieguvušie projekti.

Pašvaldības līdzfinansējums viena projekta realizēšanai ir ne vairāk kā 7000 eiro, un tas nevar pārsniegt 90% no projekta kopējām izmaksām. Konkursā pieejamais finansējuma apjoms ir 35 000 eiro.

Detalizētāka informācija par konkursu atrodama nolikumā, interesenti aicināti iepazīties arī ar projektu vērtēšanas kritērijiem.

Aizpildītā pieteikuma veidlapaprojekta aprakststāme un cita informācija līdz 15. decembrim jāiesniedz personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv.

Individuālas konsultācijas par konkursa nosacījumiem un projektu sagatavošanu iespējamas, sazinoties ar Siguldas novada kultūras centra pārstāvi Zandu Dūdiņu-Spoģi, zvanot uz tālruņa numuru 26488782 vai rakstot uz e-pasta adresi zanda.spoge@sigulda.lv.

____________________________

Iepriekš pašvaldībā tika realizētas divas atbalsta programmas – kultūras projektu finansēšanas konkurss un kultūras pasākumu mērķprogramma.
Kultūras projektu konkurss (2016.–2020. gads)
Kultūras un izklaides pasākumu mērķprogramma (2017.–2020. gads)

Pasākumi