Otrdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda -12.3℃, D vējš 3.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss

Aicina pieteikt projektus novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursam (Publicēts: 16.11.2020.)

Siguldas novada pašvaldība aicina līdz 15. decembrim pieteikties Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursam. Konkursa mērķis ir veidot labvēlīgus nosacījumus iedzīvotāju iniciatīvām un vietējās kopienas iesaistīšanai kultūras piedāvājumu radīšanā un patēriņā, atbalstīt novada kultūrvidi bagātinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanu.

Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss apvieno līdz šim divas pašvaldībā realizētās atbalsta programmas – kultūras projektu finansēšanas konkursu un kultūras pasākumu mērķprogrammu. Konkursa ietvaros uz pašvaldības finansiālu atbalstu var pretendēt gan radošās darbnīcas un izstādes, informatīvi izglītojoši pasākumi un starpdisciplināri kultūras projekti, gan iespieddarbu izdošana un citi nozīmīgi projekti, kurus plānots realizēt Siguldas novadā.

Par 2021. gada Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas:

  • sabiedrībai būtiskas aktivitātes, kas realizējamas ierobežotas pulcēšanās apstākļos un palīdz mazināt ar nepietiekamu socializēšanos saistītos riskus;
  • ar Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, dokumentēšanu un popularizēšanu, kultūrtūrisma attīstību 2021. gada pašvaldību reformu kontekstā saistītus projektus;
  • jaunu izglītojošu un ar kultūras daudzveidīgām izpausmēm saistītu produktu radīšana bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai;
  • Siguldas novada kultūrvidei un dabai atbilstošas, informatīvi izglītojošas un ar vides ilgtspēju saistītas aktivitātes;
  • ar mūžizglītību, integrācijas jautājumiem un personības attīstību saistīti projekti dažādām sabiedrības grupām;
  • jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšana Siguldas novadā, kas spēj radīt rezonansi un būt nozīmīgas Latvijas mērogā.

Konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants, saimnieciskās darbības veicējs, vai juridiska persona. Katrs pretendents konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus projektus. Iesniegtos projektus vērtēs konkursa komisija septiņu locekļu sastāvā, ņemot vērā katra projekta oriģinalitāti, sasaisti ar Siguldas novada kultūrvidi, sabiedrības līdzdalību projekta norisē, projekta iesniedzēju pieredzi un citus būtiskus aspektus. Atbalstīti tiks augstāko vērtējumu ieguvušie projekti.

Pašvaldības līdzfinansējums viena projekta realizēšanai ir ne vairāk kā 7000 eiro, un tas nevar pārsniegt 90% no projekta kopējām izmaksām. Konkursā pieejamais finansējuma apjoms ir 35 000 eiro.

Detalizētāka informācija par konkursu atrodama nolikumā, interesenti aicināti iepazīties arī ar projektu vērtēšanas kritērijiem.

Aizpildītā pieteikuma veidlapaprojekta aprakststāme un cita informācija līdz 15. decembrim jāiesniedz personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv.

Individuālas konsultācijas par konkursa nosacījumiem un projektu sagatavošanu iespējamas, sazinoties ar Siguldas novada kultūras centra pārstāvi Zandu Dūdiņu-Spoģi, zvanot uz tālruņa numuru 26488782 vai rakstot uz e-pasta adresi zanda.spoge@sigulda.lv.

____________________________

Iepriekš pašvaldībā tika realizētas divas atbalsta programmas – kultūras projektu finansēšanas konkurss un kultūras pasākumu mērķprogramma.
Kultūras projektu konkurss (2016.–2020. gads)
Kultūras un izklaides pasākumu mērķprogramma (2017.–2020. gads)

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031