Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 16. janvāris
Šodien sveicam: Lidija, Lida
Laika ziņas: Sigulda +0.7℃, DR vējš 7.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Vide

Sigulda atrodas Vidzemes augstienes rietumu stūrī uz samērā līdzena, lauksaimniecībai derīga platformas gabala, ap 100 - 102 m virs jūras līmeņa.Īpatnēju raksturu Siguldas novada ainavai piešķir labi izveidotais gravu tīkls, kas izrobo gan Gaujas, gan arī tās pieteku dziļo ieleju pamatkrastus. Gravu blīvums Siguldas pusē ir 600 m/km2.

Pēc hidrogrāfiskā iedalījuma Siguldas novads ietilpst Gaujas baseinā. Tikai neliela platība - Siguldas purva dienvidu daļa ar Sudas upīti - pieder Daugavas sateces baseinam.

Teritorija ir ūdeņiem bagāta. Nozīmīgākā ūdenstece ir Gauja, otra lielākā un visgarākā (452 km), kā arī skaistākā un viltīgākā Latvijas upe. Upes gultne pie Siguldas ir apmēram 100 m plata ar krasi mainīgu dziļumu (0,3 - 7 m).  Siguldas apkārtnē ir arī vairāki avoti un ezeri (ledāju darbības rezultātā veidotie un purvu ezeri). Ezeri ir nelieli, sekli vai vidēji dziļi (0,8 - 3 m).

Pateicoties Gaujas senielejai un Gaujas nacionālā parka teritorijai, Siguldas novadā liela uzmanība tiek pievērsta vides aizsardzības jautājumiem, nodrošinot tīru un sakoptu vidi, ko novērtē gan siguldieši, gan novada viesi.

___________________________________

Dabas aizsardzības pārvalde

Atkritumu apsaimniekošana

Ūdenssaimniecība

Instrukcijas vides uzraudzībai

Latvāņu ierobežošana

Ekopēdija

Derīgie izrakteņi


Peldvietas

Pasākumi