×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Atkritumu apsaimniekošana

Siguldas novada saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā” nosaka, ka no 2013.gada 1.jūlija Siguldas novada administratīvā teritorija ir vienota, nedalāma atkritumu apsaimniekošanas zona, kuru var apkalpot tikai viens atkritumu apsaimniekotājs. Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības domes lēmumu, Siguldas novadā atkritumu apsaimniekošanu nodrošina: SIA “Jumis” (Siguldas pilsētas, Allažu, Mores, Mālpils un Siguldas pagasts), SIA “​ZAAO” (Lēdurgas un Krimuldas pagasts), SIA “Clean R” (Inčukalna pagasts).

SIA “​Jumis”
(Reģ.nr. 40103032305)

Adrese: Sigulda, Blaumaņa iela 10, LV-2150
Tālrunis: 67972286, 26112288
E-pasts: info@jumis.lv
Tīmekļa vietne: www.jumis.lv

Klientu pieņemšanas laiks: darba dienās plkst. 8.00–17.00.

Šķirošanas laukuma “Zemdegas” darba laiki:

  • otrdienās no plkst.12.00 līdz 17.00;
  • trešdienās no plkst.15.00 līdz 19.00;
  • ceturtdienās no plkst.10.00 līdz 17.00;
  • sestdienās no plkst.10.00 līdz 14.00.
 
Sekot līdzīgi jaunākajai informācijai un SIA “Jumis” plānotajām akcijām un pasākumiem var uzņēmuma tīmekļa vietnē vai zvanot “Jumis” klientu apkalpošanas speciālistiem uz tālruņa numuru 26112288, vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.
______________________________________________

Sadzīves atkritumu apsaimniekošana

Lai noslēgtu līgumu ar SIA “Jumis” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, iedzīvotāji aicināti aizpildīt elektronisko pieteikumu formu vai arī tikties klātienē “Jumis” birojā Siguldā, Rūdolfa Blaumaņa ielā 10.

 

Atkritumu šķirošana

Siguldas novada iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas šķirot atkritumus kādā no publiskajiem dalītās vākšanas punktiem Siguldas novadā. Skatīt karti ar punktu atrašanās vietām.
Par dalītās vākšanas konteinera uzstādīšanu arī pie savas dzīvesvietas, iedzīvotāji aicināti sazināties ar “Jumis” klientu apkalpošanas speciālistiem, zvanot uz tālruņa numuru 67972286 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

 

Bateriju un elektrotehnikas šķirošana

Jebkādu elektroiekārtu daudzumu bez maksas var nodot šķirošanas laukumā “Zemdegas”. Mazo elektrotehniku Siguldas iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot specializētajos zaļajos konteineros, kas izvietoti veikalos “mini RIMI” Ventas ielā 1 un “RIMI”, kas atrodas tirdzniecības centrā “Šokolāde”. “Jumis” piedāvā vienu reizi mēnesī savākt un bez maksas izvest jebkāda veida nolietotas un nederīgas sadzīves iekārtas un elektrotehniku. Papildu informācija šeit.

 

Tekstila šķirošana

Lai veicinātu tekstila materiālu otrreizējo apriti Latvijā un iedzīvotāju iespējas šķirot tos, Siguldā ir pieejami četri tekstila šķirošanas konteineri, kuros iedzīvotāji aicināti ievietot savu nevajadzīgo apģērbu, apavus un mājas tekstilijas:

  • pie tirdzniecības centra “Šokolāde” Strēlnieku ielā 2;
  • pie tirdzniecības centra “Raibais suns” Vidzemes šosejā 16; 
  • pie veikala “TOP” Rīgas ielā 2;
  • šķirošanas laukumā “Zemdegas”.

Nevajadzīgo apģērbu, apavus, saimniecības preces, tekstilizstrādājumus, mēbeles un citas lietas, kas ir vēl labas kvalitātes, var lietot atkārtoti, tostarp ziedot labdarībai dažādām organizācijām – pansionātiem, sociālās aprūpes centriem un labdarības organizācijām. Vecās segas lieti noderēs dzīvnieku patversmēs.

 
 
Būvgružu apsaimniekošana

Iedzīvotājus, kuriem ir radušies būvgruži – betona un dzelzsbetona konstrukcijas, ķieģeļi, flīzes, kokmateriāli un citi līdzīgi materiāli – aicinām parūpēties par videi draudzīgu šo materiālu utilizāciju. “Jumis” piedāvā arī bezmaksas konsultācija par izvedamo būvgružu daudzumu un iespēju ietaupīt naudas līdzekļus, šķirojot būvgružus. Būvgružu izvešanai pieejami gan būvgružu konteineri, gan īpaši maisi. “Jumis” nodrošina arī pakalpojumu šīfera izvešanai. Papildu informācija pieejama šeit.

 

Zaļie atkritumi – nopļautā zāle, nokritušās lapas, bojātie āboli un citi augļi

Zaļajā sezonā SIA “Jumis” Siguldas iedzīvotājiem piedāvā ērtu un izdevīgu veidu, kā atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem, ievietojot tos īpaši marķētos 120 litru maisos vai 1,1 kubikmetru maisos. Zaļajiem atkritumiem paredzētajos maisos drīkst ievietot zāli, nezāles, lapas, kā arī augļus, dārzeņus un to mizas. Šajos maisos nedrīkst likt citus virtuves atkritumus, kā arī koku zarus. Maisus zaļajiem atkritumiem siguldieši ir aicināti iegādāties “Jumis” klientu apkalpošanas centrā Siguldā, R.Blaumaņa ielā 10. Papildu informācija šeit.

 

Lauksaimniecības plēve

SIA “Jumis” bez maksas savāc agroplēves, polimēra maisus un plastmasas kanniņas. Zemnieku saimniecībām ir iespēja pieteikties lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju un pārējo skābbarības sagatavošanā izmantoto materiālu, polipropilēna maisu (“Big bagus”) un plastmasas kanniņu bezmaksas savākšanai. Papildu informācija pieejama šeit.

 

Ziemas sezona

Sākoties ziemas sezonai, SIA “Jumis” piedāvā kaisāmo pretslīdes materiālu – tehniskās sāls un smiltsmaisījumu. Tas noderēs gan privātmāju īpašniekiem un namu apsaimniekotājiem, gan veikalu īpašniekiem un uzņēmumu teritoriju kaisīšanai.
Siguldas pilsētas SIA “Jumis” piedāvā sniega izvešanu, izmantojot 5, 8, 10, 16, 22, 30 kubikmetru konteinerus. Piesaistot sadarbības partnerus, SIA “Jumis” piedāvā ceļu un pagalmu tīrīšanu, sniega iekraušanu. Papildu informācija šeit.

 

Akcijas

“Jumis” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību Siguldas pilsētas, Siguldas, Allažu un Mores pagastu iedzīvotājiem trīs reizes gadā rīko speciālās šķirošanas akcijas, kuru laikā autoriepas un cita veida atkritumus – lielgabarīta, kā arī zaļos dārza atkritumus – var nodot bez maksas.


Pasākumi