Svētdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +14.1℃, DA vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Siguldas novada Gada uzņēmums

„Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2017”

 • „Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA „Baltu Rotas”. Šogad uzņēmums piedalījās tūrisma izstādē Japānā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras stendā. „Baltu Rotu” darbnīcā notika filmas „Nameja gredzens” filmēšana, arī filmas galvenais varonis – gredzens – ir radīts Siguldā.
 • „Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA „Di Boni”. Uzņēmums par 70% palielinājis darbinieku skaitu, apgrozījumu un paaugstināja darba efektivitāti. Uzņēmuma darbības joma – mēbeļu ražošana.
 • „Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2017.gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA „Ice Bliss”. 2017.gada saražota vairāk nekā viena tonna gelato, iegūts augsts vērtējums konkursā „Great Taste Awards”.
 • „Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA „J.D. & Co”. Uzņēmuma viesmīlību novērtēja gan Siguldas viesi, gan novada iedzīvotāji, baudot restorāna dienas piedāvājumu un gardās meistarklases.
 • „Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidojis ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – SIA „LZZ Plus”. Uzņēmums sekmīgi apguva projektu „Ražošanas procesu optimizācija”, investēja līdzekļus apkārtējās vides sakoptībā. Saimniecība audzē šķirnes aitas un gaļas liellopus, kā arī nodarbojas ar akvakultūru – zivju audzēšanu.
 • „Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2017.gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA „KG Latvija”. Šogad uzņēmums atbalstīja vairākus Siguldas novada pasākumus un jaunos novada sportistus. Uzņēmuma pamatdarbība ir graudu iepirkšana, barības maisījumu ražošana un tirdzniecība.
 • „Novada eksportētājs” – uzņēmums, pārskata gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA „VILSA”. Uzņēmuma produkcija ceļo uz Lielbritāniju, Īriju, Spāniju, Islandi, Somiju, Itāliju un Norvēģiju. Uzņēmums specializējas impregnētu virpoto, mizoto mietu ražošanā un pīto stiepļu žogu tirdzniecībā Latvijas un ārvalstu tirgos.
 • „Novada investors” – uzņēmums, kas 2017.gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – SIA „SC KOKS”. Kas investēja līdzekļus jaunas noliktavas un produkcijas izstāžu zāles izveidei, sakārtojot pilsētas vidi degradējošu objektu. SIA „SC KOKS” ir mēbeļu ražotājs. Galvenā produkcija – mēbeles mājai: viesistabas, guļamistabas un bērnistabas iekārtas, kā arī virtuves skapji, plaukti un kumodes.
 • „Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA „LGK grupa” atrakcija „Zērglis”. „Zērglis” ir pasaulē pirmā un šobrīd vienīgā šāda veida atrakcija, kur brauciens ar zipline notiek pa gaisa trošu ceļu.
 • „Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – SIA „Kokpārstrāde 98”. Uzņēmumā ir izstrādāta darbienieku lojalitāti veicinoša programma. Uzņēmums ir lielākais darbadevējs kokapstrādes nozarē, kā arī ir pelnošākais uzņēmums novadā. Ražo produktus ar augstu pievienoto vērtību – apdares materiālus: durvju aplodes, kājlīstes, palodzes un citus produktus.
 • „Novada aizrautība” – uzņēmums, kas veicis ieguldījumu Siguldas novada popularizēšanā – SIA „POLIGON 1” – pirmais un lielākais uzņēmums Baltijas valstīs, kurš specializējas lāzertaga sistēmās.

___________________________________________________

„Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2016”

 • „Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA „Aerodium”. Šogad uzņēmums piedalījies izstādēs Ķīnā, Spānijā un Islandē; realizēti vairāki militārie projekti, izbūvēts lidošanas amfiteātris Ķīnā, kā arī uzstādīts vēja tunelis Disnejlendā Šanhajā.
 • „Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir ievērojami uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA „Kokpārstrāde 98”. Uzņēmums 2016.gadā angāra izbūvē un ražošanas iekārtās investējis gandrīz divus miljonus eiro, kā arī uzsācis darbu pie jaunu eksporta tirgu iekarošanas un uzlabojis rentabilitātes rādītājus.
 • „Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2016.gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA „Bērnu centrs KĀ MĀJĀS”. Uzņēmums ir pirmā konkursa „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” granta saņēmējs. Piecu mēnešu laikā ir izveidotas divas jaunas darbavietas, radīti jauni pakalpojumi un iegūta atpazīstamība siguldiešu vidū.
 • „Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA „Kripatiņas konditoreja”, restorāns „Fazenda bazārs”. Divu gadu laikā uzņēmums ir kļuvis iecienīts siguldiešu vidū. Restorāns ir populārs ar saviem gardajiem ēdieniem, atsaucīgo un viesmīlīgo personālu, vidusjūras interjeru.
 • „Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidoja ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – zemnieku saimniecība „Jaunveltiņi”, kas ir viena no lielākajām piena saimniecībām novadā. Kopumā saimniecībā tiek turēti 338 liellopi.
 • „Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2016.gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA „Baltu Rotas”. Uzņēmums jau 10 gadus veido labdarības rotu kolekciju un šogad tā tika papildināta ar jaunu produktu līniju „Dižkoki”. Katru gadu 15% no uzņēmuma ieņēmumiem tiek ziedoti labdarībai; šogad uzņēmums atbalstījis projektu „Cerību māja”.
 • „Novada eksportētājs” – uzņēmums, kas 2016.gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA „SC Koks”.  99.9% saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Franciju. Šogad uzņēmums uzsāka sadarbību ar Vāciju, Šveici un Nīderlandi. Uzņēmums nodrošina 150 darba vietas.
 • „Novada investors” – uzņēmums, kas 2016.gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – AS „Siguldas Būvmeistars”. Decembrī ekspluatācijā tiks nodota jauna 16 dzīvokļu dzīvojamā māja kvartālā „Siguldas mājas”. Jau septiņus gadus uzņēmums piedalās uzņēmumu ilgtspējas indeksa novērtēšanā, 2016.gadā, līdzīgi kā iepriekš, iegūts sudraba kategorijas novērtējums. Uzņēmums šogad saņēma arī Ģimenei draudzīga komersanta statusu.
 • „Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA „KD Stripes” zīmols „Tilibs & Lacis”. Uzņēmuma pārstāvji šogad izstādē „Kind & Jugend 2016”, Vācijā prezentēja krēslu, kas ir unikāls ar savu detaļu savienojumu. Tradicionāli krēslu vājāis posms ir tieši savienojumu vietas. Tilibs&Lācis krēslu „Black FXZ” vērtība ir ergonomika, dizains, bet pats īpašākais – to savienojumi.
 • „Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – SIA „VITA Mārkets”. Uzņēmums nodrošina 900 darba vietas Latvijas iedzīvotājiem visos reģionos. 2016.gadā uzņēmums uzsāka darbu pie atalogojuma un motivācijas sistēmas pilnveidošanas un jauno darbinieku piesaistes.
 • „Novada aizrautība” – uzņēmums, kas ir veicis ieguldījumu Siguldas novada attīstībā, popularizēšanā un nav klasificējies nevienā no iepriekšminētajām kategorijām – SIA „CSS Alpine”, piedzīvojumu parks „Tarzāns”. „Tarzāns” ir lielākais piedzīvojumu parks Baltijā. 2016.gadā tika atklāti divi jauni parki – Jūrmalā un Liepājā. Visos parkos tiek izmantota augstākās drošības pakāpes pastāvīgās sasaistes drošības sistēma. Izbūvētas jaunas atrakcijas - „Lielais lēciens" un „Kāpiens".

___________________________________________________

„Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2015”

 • „Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA „CSS-Alpine”, piedzīvojumu parks „Tarzāns”.
 • „Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir ievērojami uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA „VITA mārkets”.
 • „Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2015.gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA „Latvijas pērles” veikals „Siguldas pērle” tirdzniecības centrā „Šokolāde”.
 • „Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA „Frīda” kafejnīca „Mr.Biskvīts”.
 • „Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidoja ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – zemnieku saimniecība „Bračas”, kas nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu.
 • „Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2015.gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA „R.D.A.” par atbalstu bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrībai un jauniešu biznesa idejas konkursam „Radi Siguldai 2015”.
 • „Novada eksportētājs” – uzņēmums, kas 2015.gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA „LĀMA” – uzņēmums, kas strādā mēbeļu un interjera preču ražošanas jomā un 95% saražotās produkcijas eksportē uz Zviedriju, Somiju, Norvēģiju, Vāciju un Dāniju. Lai attīstītu ražošanu, uzņēmums 2015.gadā atklājis ražošanas cehu 1000m2.
 • „Novada investors” – uzņēmums, kas 2015.gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – „SIA „Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs „Sigulda””, kas, investējot 5,6 miljonus eiro, piedāvās mūsdienīgus risinājumus cīņai ar onkoloģiskām slimībām.
 • „Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA „Damson” par silto grīdu sistēmas RORBO izstrādi, kas konkursā „Eksporta un inovācijas balva 2015” novērtēts kategorijā „Inovatīvākais produkts”.
 • „Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – AS „Siguldas Būvmeistars”.
 • „Novada aizrautība” – uzņēmums, kas ir veicis ieguldījumu Siguldas novada attīstībā, popularizēšanā un nav klasificējies nevienā no iepriekšminētajām kategorijām – SIA „Green Grass”, kura dibinātājs, treneris Andrejs Filipovs siguldiešiem piedāvā brīvdabas treniņus, sniedzot iespēju apvienot Siguldas gleznainos skatus un svaigo gaisu ar aktīvu dzīvesveidu. Uzņēmums ir Siguldas ID karšu programmas dalībnieks.

___________________________________________________

"Siguldas novada Gada uzņēmums 2014"

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti SIA „Lursoft” un Valsts ieņēmuma dienesta dati. Apbalvojumus „Gada uzņēmums 2014” vairākās nominācijās saņēma:

 • lielākais darba devējs Allažu pagastā – SIA „Kokpārstrāde 98”;
 • lielākais darba devējs Mores pagastā – SIA „Husvik”;
 • lielākais darba devējs Siguldas pagastā – SIA „Lāma”;
 • lielākais darba devējs Siguldas pilsētā – SIA „VITA Mārkets”;
 • lielākais ārvalstu investors novada uzņēmējdarbībā – SIA „WorldFarm Management”;
 • lielākais pašmāju investors novada uzņēmējdarbībā – SIA „SC Koks”;
 • straujāk augošais ražošanas uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Baltu Rotas”;
 • straujāk augošais pakalpojumu uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA „Frīda”;
 • SIA „Dzirnavu taka” par jaunas kafejnīcas „DOMA” izveidi Siguldā;
 • lielākais darba devējs apstrādes rūpniecības nozarē – SIA „Kokpārstrāde 98”;
 • lielākais darba devējs tirdzniecības nozarē – SIA „Segevolde”;
 • lielākais darba devējs tūrisma nozarē – SIA „CSS–Alpine”;
 • lielākais darba devējs lauksaimniecības nozarē – ZS „Ķikši”;
 • lielākais darba devējs transporta un loģistikas nozarē – SIA „ATU–1021”.

___________________________________________________

"Siguldas novada Gada uzņēmums 2013"

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti Valsts ieņēmumu dienesta un SIA „Lursoft” dati. Apbalvojumus „Gada uzņēmums 2013” vairākās nominācijās saņēma:

 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Otrais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA „R.D.A.”.
 • Trešais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – AS „Siguldas Būvmeistars”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Allažu pagastā – SIA „Kokpārstrāde 98”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Mores pagastā – SIA „Husvik”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pagastā – AS „Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pilsētā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Lielākais apgrozījums iepriekšējā gadā uzņēmumam, kura juridiskā adrese ir Siguldas novadā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Straujāk augošais uzņēmums ar lielāko apgrozījumu Siguldas novadā – SIA „Aerodium”.
 • Lielākais investētājs nekustamajā īpašumā uzņēmējdarbības veikšanai Siguldas novadā – SIA „Wesseman-Sigulda”.
 • Gada jaunais Siguldas novadā reģistrētais uzņēmums – SIA „EKK project”.
 • Gada amatnieks –SIA „Wooden frog”.
 • Gada mājražotājs – „Rūtas zaļais kokteilis”, Ligija Zariņa.
 • Inovatīvu produktu attīstītājs – SIA „Sortus” (produkts – lielogu dzērvenes dažādu garšu apvalkos).

 
__________________________________________________

"Siguldas novada Gada uzņēmums 2012"

 Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti Valsts ieņēmumu dienesta un SIA „Lursoft” dati. Apbalvojumus „Gada uzņēmums 2012” vairākās nominācijās saņēma:

 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Otrais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA „R.D.A.”.
 • Trešais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – AS „Siguldas Būvmeistars”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Allažu pagastā – SIA „Kokpārstrāde 98”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Mores pagastā – SIA „Husvik”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pagastā – AS „Siguldas ciltslietu un mākslīgās apaugļošanas stacija”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pilsētā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Lielākais apgrozījums iepriekšējā gadā uzņēmumam, kura juridiskā adrese ir Siguldas novadā – SIA „Vita Mārkets”.
 • Straujāk augošais uzņēmums Siguldas novadā – SIA „TT Systems”.
 • Lielākais investētājs nekustamajā īpašumā uzņēmējdarbības veikšanai Siguldas novadā – SIA „Rīgas rajona slimnīca”.
 • Gada jaunais Siguldas novadā reģistrētais uzņēmums – SIA „Velo Machine”.
 • Gada amatnieks – rotkaļi Inita un Vitauts Straupe (SIA „Baltu rotas”).
 • Gada mājražotājs – Gunta Kurmīte un Aivars Tabulēvics (piemājas saimniecība „Lielgrodes”).
 • Inovatīvu produktu attīstītājs – SIA „Brain How” (produkts „Siguldas svaigais gaiss”).

 

 

 

 

Pasākumi