Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +11.8℃, R vējš 4.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldas novada Gada uzņēmums

“Siguldas novada Uzņēmēju gada balva 2020”

 • “Novada popularizētājs” – SIA “LGK grupa”. Zīmols “Sigulda Adventures” apvieno unikālus un aizraujošus piedzīvojumu pakalpojumus. Unikālā piedāvājuma dēļ zīmola pakalpojumi pastāvīgi tiek izvēlēti par aktivitāti gan vietējo, gan ārzemju TV šovos. 2020. gada septembrī pie “Sigulda Adventures” viesojās Somijas TV šovs “The Mole”, izaicinot dalībniekus lēcienam ar gumiju. 2020. gada sezonā zīmola mārketinga aktivitātes tika pastiprināti vērstas uz Latvijas un Baltijas tirgu, aktīvi uzrunājot un aicinot pakalpojumus izmantot sabiedrībā zināmām personām un influenceriem, tiem daloties ar piedzīvoto Siguldā savos sociālo tīklu vietņu profilos.
 • “Novada izaugsme” – SIA “Baltic Pork”. SIA “Baltic Pork” ir dibināts 2000. gadā, un darbību veic cūkkopības nozarē. Investējot 15 miljonus eiro, cūku audzēšanas komplekss “Krastmalas” ir kļuvis par vienu no modernākajiem cūku audzēšanas kompleksiem Latvijā, kas nodrošina pilnu cūku audzēšanas ciklu no sivēna dzimšanas līdz nobarošanai, un kurā vienlaikus var uzturēties 20 tūkstoši cūku. SIA “Baltic Pork” savā attīstībā neapstājas, un arī šobrīd norit aktīvs darbs pie cūku audzēšanas kompleksa “Krastmalas” paplašināšanas un uzlabošanas, ieviešot labākos pieejamos tehniskos paņēmienus cūku labturības un apkārtējās vides kvalitātes nodrošināšanai.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – IK “PIENALOTÉ”. “PIENALOTÉ” ir košs un rotaļīgs zīmols no Siguldas, kas 2020. gadā uzsāka savu darbību Siguldas pils radošajā kvartālā. Apģērbu apdrukai par pamatu izmanto pašu radītas dzīvnieku ilustrācijas, kas kalpo par dvēseles radinieku apģērba nēsātājiem un dodas tiem līdzi apģērba veidolā. “PIENALOTÉ” apģērbi dod iespēju atšķirties un izcelties, izvēloties ikdienišķu apģērbu, kas ir radīts ar rokām, māksliniecisko pieeju, izvērtējot, kādu pēdas nospiedumu tas atstāj aiz sevis uz planētas. Tiek lietotas ekoloģiskas krāsas un kvalitatīvi materiāli ražošanas procesos, lai apģērbs būtu nozīmīgs.
 • “Novada viesmīlīgākais” – SIA “Stirna ozolā”. Uzņēmums klientiem pazīstams ar zīmolu “Stirna&Avocado”. “Stirna&Avocado” – tās ir veselīgās līdzņemamās maltītes, kūkas bez cukura, piena un olām, banketu un pasākumu galdu klāšana. Moderns, draudzīgs, atvērts. Apvieno neapvienojamo – draudzīgi, atvērti darbinieki, kuri ir savas jomas speciālisti, veselīgs ēdiens, kas ir garšīgs un ātri saņemams. Ēdiens, interjers, filozofija ir ārpus ierastā – paver jaunus apvāršņus. Visi darbinieki tiek izvēlēti pēc viena “standarta” – lai ir entuziasms un kaisle pret uzņēmuma vīziju un misiju, lai “deg acis” par ideju.
 • “Novada lauksaimnieks” – SIA “Vāverlauki”. Uzņēmums savu darbību uzsāka 2015. gadā. Tā īpašnieks – Māris Vāvere – ir lauksaimnieks otrā paaudzē. Uzņēmums apsaimnieko 213,48 hektārus zemi. Pamata darbības joma – graudkopība. Saimniecībā aktīvi tiek apgūtas publiskā finansējuma investīciju projektu zemes apstrādes tehnoloģiju inovācijas. Procesi tiek mehanizēti, kas ļauj veiksmīgi atrisināt darbaspēka pieejamības problēmas.
 • “Novada mecenāts” – SIA “R.D.A.”. Uzņēmums SIA “R.D.A.” aktīvi iesaistās un sniedz palīdzību ģimenēm un sabiedriskām organizācijām, kuras rūpējas par cilvēkiem ar grūtākiem dzīves apstākļiem. 2020. gadā uzņēmums ar savu ziedojumu piedalījās biedrības “Cerību spārni” organizētajā labdarības koncertā “Cīruļputenī”, sniedzot finansiālu atbalstu Siguldas novada bērniem, nodrošinot medikamentus, nepieciešamo terapiju un citu palīdzību.
 • “Novada eksportētājs” – SIA “Husvik”. SIA “Husvik” ir koka paneļu māju un industriālo ēku ražotne, kuru 2006. gadā ir dibinājusi norvēģu uzņēmēju grupa. Uzņēmuma produkcijai un visām to piegulošajām konstrukcijām ir piešķirta augstākās kvalitātes standarta sertifikācija “SINTEF”. SIA “Husvik” ražotne atrodas Siguldas novada Mores pagastā. Uzņēmuma produkcijas lielākie pasūtītāji ir Norvēģijas klienti. SIA “Husvik” ir iesaistīts lielā projektā – Zviedrijas pilsētas Kirunas pārvietošanā, kas nozīmē pārcelt pilsētas centru uz citu vietu, ieskaitot daudzas dzīvojamās mājas, tirdzniecības centru, viesnīcas.
 • “Novada investors” – SIA “Kokpārstrāde 98”. Uzņēmums strādā kokapstrādes nozarē vairāk nekā 20 gadus. Ražo apdares materiālus: durvju aplodes, kājlīstes, palodzes un citus produktus. Ir lielākais eksportētājs no Latvijas uz Norvēģiju, tikai 2% saražotās produkcijas paliek vietējā tirgū. 2020. gada uzņēmuma investīcijas ražošanas ēkas būvniecībā sastādīja 1,9 miljonus eiro. Uzņēmums nepārtraukti modernizē ražotni un paaugstina energoefektivitāti. Investīciju projektiem tiek piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi. SIA “Kokpārstrāde 98” ir viens no lielākajiem novada darba devējiem.
 • “Labākais darba devējs” – SIA “Frīda”. SIA “Frīda” novadniekiem un viesiem ir pazīstama kā kafejnīca “Mr. Biskvīts”. Uzņēmuma komandā strādā 24 aizrautīgas dāmas, kas ar smaidu sejā gan gatavo, gan servē, gan apkalpo “Mr. Biskvīts” klientus. Ar nemainīgu kvalitāti un viesmīlību komanda iekarojusi siguldiešu un pilsētas viesu sirdis. Uzņēmums strādā pie sava tēla, lai kļūtu par iekārojamu darba devēju. Komanda dodas pieredzes braucienos uz Vāciju, Igauniju, Franciju un citām valstīm, lai apmeklētu dažādas nozares izstādes. Arī šajā izaicinājumu pilnajā laikā uzņēmums ir saglabājis darbavietas.
 • “Novada aizrautība” – SIA “Loras nami”. SIA “Loras nami”, investējot 1,5 miljonus eiro, 2019. gada maijā nodeva ekspluatācijā moderna koncepta gastro tirgu “Jāņa tirgus”, kas kļuva par siguldiešu un pilsētas viesu satikšanās vietu. Tirdzniecības vietās un pie tirgus nomas galdiem darbojas Latvijas tirgotāji, ēdinātāji, amatnieki un zemnieki. Jaunā koncepta tirgū uzsvars ir likts uz ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ar atklāta tipa virtuvēm.

___________________________________________________

“Siguldas novada Uzņēmēju gada balva 2019”

 • “Novada popularizētājs” – SIA “Siguldas saldējums”. SIA “Siguldas saldējuma” stāsts aizsācies 2015. gadā, kad tika dibināts Elīnas un Rinalda Ezeriņu ģimenes uzņēmums. Šo gadu laikā tas audzis un attīstījies – no velo-saldējuma tirdzniecības Siguldas ielās līdz veikalu “Elvi”, “Sky” un “Rimi” vitrīnām. 2018. gadā Siguldas Pils kvartālā tika atvērta uzņēmuma pirmā kafejnīca. Tā kļuvusi par vietējo un ārvalstu tūristu iecienīto kafijas pauzes vietu.
 • “Novada izaugsme” – SIA “Konsors”. Uzņēmums dibināts 2012. gadā, un tā darbības joma ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība. Uzņēmuma renovētā daudzdzīvokļu māja Institūta ielā 10 konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” ieguva 1. vietu un Simpātiju balvu interneta balsojumā. 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 2,6 reizēm, radot 22 jaunas darbavietas.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – SIA “Adnama”. Uzņēmums reģistrēts 2019. gada februārī un klientiem zināms kā “Kūkas gardas”, kas no aizraušanās ar kūku cepšana pārtapis uzņēmējdarbībā. No mājražotāja “Kūkas gardas”, šā gada pavasarī noslēdzot telpu nomas līgumu, izveidojusies konditoreja Dārza ielā 29. Pieaugot pieprasījumam, tika paplašinātas ražošanas telpas, izveidotas jaunas darbavietas.
 • “Novada viesmīlīgākais” – SIA “Ģimenes sirds”. Uzņēmums darbību kā medicīnas iestāde uzsāka 2017. gada 15. decembrī. Klīnikas misija ir palīdzēt pāriem ar pazeminātu auglību dabīgā ceļā ieņemt bērniņu. Klīnikas darbība balstīta uz kristīgām vērtībām. Klīnikas pacientu vidū ir ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī pacienti no Lielbritānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Īrijas un Vācijas. Klīnikas pakalpojums ir unikāls, šādu risinājumu auglības problēmai Latvijā neviens cits nepiedāvā. Klīnikas personāls ir laipns un iejūtīgs.
 • “Novada lauksaimnieks” – ZS “Dravnieki”. ZS “Dravnieki” saimniece Inta Vanaga saimniecību nodibināja 1995. gadā, šobrīd apsaimniekojot jau 150 hektāru zemes. Saimniecība pastāvīgi nodrošina piecas darbavietas, bet sezonas laikā piesaista papildu strādniekus. Darbs saimniecībā ir ļoti smags, bet saimnieces dzīvesprieks un enerģija ir dzinējspēks.
 • “Novada mecenāts” – SIA “LGK atrakcijas”. Šogad, atzīmējot Siguldas Gaisa trošu ceļa 50 gadu jubileju un godinot Siguldas patriotu, novadpētnieku un vagoniņa idejas autoru un īstenotāju Aivaru Janelsīti, tika uzsākta piemiņas monētu tirdzniecība ar mērķi savākt līdzekļus Janelsīša piemiņas skulptūras izveidei. Skulptūras projekta idejas autors un attīstītājs ir SIA “LGK atrakcijas" valdes loceklis Ivars Beitāns. Piemiņas skulptūras projekta kopējās izmaksas ir 40 tūkstoši eiro. Uzņēmums ik gadu sniedz atbalstu sporta un kultūras pasākumiem, jauniešu konkursiem un citām novada aktivitātēm.
 • “Novada eksportētājs” – SIA “Greenvalley”. SIA “Greenvalley” ir tirdzniecības uzņēmums, kas nodarbojas ar kūdras, substrātu, kokskaidu granulu un priežu mulčas tirdzniecību uz Eiropas Savienību un trešajām valstīm. Pēc uzņēmuma pasūtījuma produkcija tiek ražota Latvijā. Uzņēmuma sadarbības partneri (pircēji) augstu novērtē sniegto servisu un produkta kvalitāti. Produkcija tiek eksportēta uz 17 valstīm, šogad apgūstot sešas jaunas valstis. Apmeklētas četras nozares izstādes Eiropas Savienībā.
 • “Novada investors” – SIA “Loras nami”. SIA “Loras nami”, investējot 1,5 miljonus eiro, 2019. gada maijā ekspluatācijā nodeva mūsdienīga koncepta būvi – Jāņa tirgu. Tirdzniecības vietās un pie tirgus nomas galdiem darbojas Latvijas tirgotāji, ēdinātāji, amatnieki un zemnieki. Jaunā koncepta tirgū uzsvars ir likts uz ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ar atklāta tipa virtuvēm. Tirgū pieejams arī bezmaksas ūdens uzpildes punkts. Līdz ar objekta izveidi, tika radītas jaunas darbavietas.
 • “Novada inovācija” – SIA “Beetech services”. Uzņēmuma produkts ir digitālā lietotne “BeeKing”, kura ir paredzēta biškopju darba atvieglošanai, pierakstu veikšanai un darbu plānošanai. Mobilā lietotne šobrīd pieejama “Android” vidē. “BeeKing” ir unikāls pasaules mērogā ar to, ka nodrošina pierakstu veikšanu ar balss palīdzību un to pārvēršanu teksta formātā, izmantojot “Speech-to-Text” tehnoloģiju. Tādā veidā biškopim tiek atvieglota pierakstu veikšana dravā un nodrošināta teksta pierakstu pieejamība digitālā formātā.
 • “Labākais darba devējs” – SIA “Vilsa”. Uzņēmums specializējas impregnētu virpoto, mizoto mietu ražošanā un pīto stiepļu žogu tirdzniecībā Latvijas un ārvalstu tirgos. SIA “Vilsa” komanda klientiem piedāvā pilnu servisu – no žoga projekta izstrādes līdz uzstādīšanai. Uzņēmuma īstenoto projektu kontā ir Baltijas briežu dārzu nožogošana, Somijas maģistrāles drošības žoga uzstādīšana, lauksaimniecības teritoriju nožogošana un citi projekti. 90% no saražotās produkcijas tiek eksportēta, pamatā uz Lielbritāniju.
 • “Novada aizrautība” – SIA “Rock distribution”. Uzņēmuma darbības joma ir mūzikas instrumentu tirdzniecība un profesionālo audio, gaismas, skatuves aprīkojuma tirdzniecība un uzstādīšana. Uzņēmums pārstāv daudzu mūzikas instrumentu zīmolus Baltijas valstīs. SIA “Rock distribution” rūpējas, lai produktu klāstā būtu tikai kvalitatīvi un industrijā atzīti produkti par konkurētspējīgām cenām.

Ceremonijas laikā Siguldas Biznesa inkubators pasniedza speciālo balvu nominācijā “Jaudīgāka uzņēmuma attīstība Siguldas Biznesa inkubatorā”, kas tika pasniegta SIA “SM amusements” – bērnu izklaides centram “Brīnumu mežs”. Pasākuma laikā Siguldas novada pašvaldības Pateicības saņēma uzņēmumi, kuri iesaistījās skolēnu vasaras nodarbinātības projektā, savukārt preču zīmes “Radīts S!guldā” jaunie lietotāji saņēma preču zīmes lietošanas atļaujas.

___________________________________________________

“Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2018”

 • Novada popularizētājs – SIA “Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs “Sigulda”. Centra darbības periodā ir sniegtas 2900 konsultācijas, procedūras veiktas 250 pacientiem no dažādām valstīm: Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Tanzānijas, Brazīlijas, Norvēģijas un citām.
 • Novada izaugsme – SIA “KG Latvija”. Uzņēmums gada laikā palielinājis apgrozījumu par 75%, darbinieku skaitu – par 15%.
 • Novada jaunais uzņēmējs – SIA “Siguldas industriālais parks”. Uzņēmums 2017. gadā iegādājas nekustamo īpašumu Pulkveža Brieža ielā 111C, kas pagātnē bija Siguldas minerālūdens ražotne. Pusgada laikā uzņēmums ir iznomājis gandrīz visas telpas, piesaistot Siguldā jaunus uzņēmumus.
 • Novada viesmīlīgākais – Laine’s nail art studio. Skaistumkopšanas salons izvietots divstāvu ēkā ar kamīna apkuri, kas klientiem rada patīkamu mājīguma atmosfēru. 2018. gadā uzņēmums radīja savu nagu kopšanas līdzekļu līniju.
 • Novada lauksaimnieks – ZS “Upītes”. Ar piena lopkopību nodarbojas jau 28 gadus; saimniecībā ir 140 lopi un tiek apsaimniekota aptuveni 170 hektāru zeme.
 • Novada mecenāts – SIA “VITA mārkets”. Uzņēmums ik gadu sniedz finansiālu atbalstu sporta un kultūras pasākumiem, bērnu interešu studijām un citām aktivitātēm. Šajā gadā uzņēmums atbalstījis karoga tapšanu virs bobsleja un kamaniņu trases.
 • Novada eksportētājs – SIA “Baltic Stairs”. Uzņēmums nodrošina darbavietas augsti kvalificētam darbaspēkam; 100% produkcijas tiek eksportēta. Viss kāpņu ražošanas process notiek Siguldas ražotnē.
 • Novada investors – SIA “Lāma”. Uzņēmumā ražotā 95% produkcijas tiek eksportēta. 2018. gadā uzņēmums investēja 400 000 eiro ražošanas iekārtās un ceha būvniecībā.
 • Novada inovācija – SIA “Ice Bliss”. Ir radīti vairāk nekā 120 dažādu veidu gelato un sorbetus. Šogad Lielbritānijā notiekošajā konkursā “Great Taste Awards” pistāciju gelato ieguva augstu vērtējumu, kā arī saņemta atzinība Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2018”.
 • Novada labākais darba devējs – SIA “J.D. & CO”. Uzņēmums nodrošina darbavietas 70 cilvēkiem; ieviesta darbinieku motivācijas programma.
 • Novada aizrautība – SIA “Makara tūrisma birojs”. Ģimenes uzņēmums ir vecākais Siguldas novadā reģistrētais strādājošais uzņēmums. Šodien tas piedāvā laivu un plostu nomu, organizē pasākumus, kā arī nodrošina divu kempingu darbību Siguldā un Līgatnē. Uzņēmumu 1991. gada aprīlī dibinājis Jānis Makars.
 • Siguldas Biznesa inkubatora specbalvu “Izrāviens biznesā” saņēma uzņēmums “Saules joga”. Uzņēmums savu darbību uzsāka 2018. gadā, un ir viens no granta saņēmējiem arī pašvaldības konkursā „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”.

___________________________________________________

“Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2017”

 • “Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA “Baltu Rotas”. Šogad uzņēmums piedalījās tūrisma izstādē Japānā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras stendā. “Baltu Rotu” darbnīcā notika filmas “Nameja gredzens” filmēšana, arī filmas galvenais varonis – gredzens – ir radīts Siguldā.
 • “Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA “Di Boni”. Uzņēmums par 70% palielinājis darbinieku skaitu, apgrozījumu un paaugstināja darba efektivitāti. Uzņēmuma darbības joma – mēbeļu ražošana.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2017. gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA “Ice Bliss”. 2017. gada saražota vairāk nekā viena tonna gelato, iegūts augsts vērtējums konkursā “Great Taste Awards”.
 • “Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA “J.D. & Co”. Uzņēmuma viesmīlību novērtēja gan Siguldas viesi, gan novada iedzīvotāji, baudot restorāna dienas piedāvājumu un gardās meistarklases.
 • “Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidojis ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – SIA “LZZ Plus”. Uzņēmums sekmīgi apguva projektu “Ražošanas procesu optimizācija”, investēja līdzekļus apkārtējās vides sakoptībā. Saimniecība audzē šķirnes aitas un gaļas liellopus, kā arī nodarbojas ar akvakultūru – zivju audzēšanu.
 • “Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2017. gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA “KG Latvija”. Šogad uzņēmums atbalstīja vairākus Siguldas novada pasākumus un jaunos novada sportistus. Uzņēmuma pamatdarbība ir graudu iepirkšana, barības maisījumu ražošana un tirdzniecība.
 • “Novada eksportētājs” – uzņēmums, pārskata gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA “VILSA”. Uzņēmuma produkcija ceļo uz Lielbritāniju, Īriju, Spāniju, Islandi, Somiju, Itāliju un Norvēģiju. Uzņēmums specializējas impregnētu virpoto, mizoto mietu ražošanā un pīto stiepļu žogu tirdzniecībā Latvijas un ārvalstu tirgos.
 • “Novada investors” – uzņēmums, kas 2017. gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – SIA “SC KOKS”. Kas investēja līdzekļus jaunas noliktavas un produkcijas izstāžu zāles izveidei, sakārtojot pilsētas vidi degradējošu objektu. SIA “SC KOKS” ir mēbeļu ražotājs. Galvenā produkcija – mēbeles mājai: viesistabas, guļamistabas un bērnistabas iekārtas, kā arī virtuves skapji, plaukti un kumodes.
 • “Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA “LGK grupa” atrakcija “Zērglis”. “Zērglis” ir pasaulē pirmā un šobrīd vienīgā šāda veida atrakcija, kur brauciens ar zipline notiek pa gaisa trošu ceļu.
 • “Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – SIA “Kokpārstrāde 98”. Uzņēmumā ir izstrādāta darbienieku lojalitāti veicinoša programma. Uzņēmums ir lielākais darbadevējs kokapstrādes nozarē, kā arī ir pelnošākais uzņēmums novadā. Ražo produktus ar augstu pievienoto vērtību – apdares materiālus: durvju aplodes, kājlīstes, palodzes un citus produktus.
 • “Novada aizrautība” – uzņēmums, kas veicis ieguldījumu Siguldas novada popularizēšanā – SIA “POLIGON 1” – pirmais un lielākais uzņēmums Baltijas valstīs, kurš specializējas lāzertaga sistēmās.

___________________________________________________

“Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2016”

 • “Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA “Aerodium”. Šogad uzņēmums piedalījies izstādēs Ķīnā, Spānijā un Islandē; realizēti vairāki militārie projekti, izbūvēts lidošanas amfiteātris Ķīnā, kā arī uzstādīts vēja tunelis Disnejlendā Šanhajā.
 • “Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir ievērojami uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA “Kokpārstrāde 98”. Uzņēmums 2016. gadā angāra izbūvē un ražošanas iekārtās investējis gandrīz divus miljonus eiro, kā arī uzsācis darbu pie jaunu eksporta tirgu iekarošanas un uzlabojis rentabilitātes rādītājus.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2016.gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA “Bērnu centrs KĀ MĀJĀS”. Uzņēmums ir pirmā konkursa “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” granta saņēmējs. Piecu mēnešu laikā ir izveidotas divas jaunas darbavietas, radīti jauni pakalpojumi un iegūta atpazīstamība siguldiešu vidū.
 • “Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA “Kripatiņas konditoreja”, restorāns “Fazenda bazārs”. Divu gadu laikā uzņēmums ir kļuvis iecienīts siguldiešu vidū. Restorāns ir populārs ar saviem gardajiem ēdieniem, atsaucīgo un viesmīlīgo personālu, vidusjūras interjeru.
 • “Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidoja ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – zemnieku saimniecība “Jaunveltiņi”, kas ir viena no lielākajām piena saimniecībām novadā. Kopumā saimniecībā tiek turēti 338 liellopi.
 • “Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2016. gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA “Baltu Rotas”. Uzņēmums jau 10 gadus veido labdarības rotu kolekciju un šogad tā tika papildināta ar jaunu produktu līniju “Dižkoki”. Katru gadu 15% no uzņēmuma ieņēmumiem tiek ziedoti labdarībai; šogad uzņēmums atbalstījis projektu “Cerību māja”.
 • “Novada eksportētājs” – uzņēmums, kas 2016. gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA “SC Koks”.  99.9% saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Franciju. Šogad uzņēmums uzsāka sadarbību ar Vāciju, Šveici un Nīderlandi. Uzņēmums nodrošina 150 darba vietas.
 • “Novada investors” – uzņēmums, kas 2016. gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – AS “Siguldas Būvmeistars”. Decembrī ekspluatācijā tiks nodota jauna 16 dzīvokļu dzīvojamā māja kvartālā “Siguldas mājas”. Jau septiņus gadus uzņēmums piedalās uzņēmumu ilgtspējas indeksa novērtēšanā, 2016.gadā, līdzīgi kā iepriekš, iegūts sudraba kategorijas novērtējums. Uzņēmums šogad saņēma arī Ģimenei draudzīga komersanta statusu.
 • “Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA “KD Stripes” zīmols “Tilibs & Lacis”. Uzņēmuma pārstāvji šogad izstādē “Kind & Jugend 2016”, Vācijā prezentēja krēslu, kas ir unikāls ar savu detaļu savienojumu. Tradicionāli krēslu vājāis posms ir tieši savienojumu vietas. Tilibs&Lācis krēslu “Black FXZ” vērtība ir ergonomika, dizains, bet pats īpašākais – to savienojumi.
 • “Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – SIA “VITA Mārkets”. Uzņēmums nodrošina 900 darba vietas Latvijas iedzīvotājiem visos reģionos. 2016. gadā uzņēmums uzsāka darbu pie atalogojuma un motivācijas sistēmas pilnveidošanas un jauno darbinieku piesaistes.
 • “Novada aizrautība” – uzņēmums, kas ir veicis ieguldījumu Siguldas novada attīstībā, popularizēšanā un nav klasificējies nevienā no iepriekšminētajām kategorijām – SIA “CSS Alpine”, piedzīvojumu parks “Tarzāns”. “Tarzāns” ir lielākais piedzīvojumu parks Baltijā. 2016. gadā tika atklāti divi jauni parki – Jūrmalā un Liepājā. Visos parkos tiek izmantota augstākās drošības pakāpes pastāvīgās sasaistes drošības sistēma. Izbūvētas jaunas atrakcijas – “Lielais lēciens" un “Kāpiens".

___________________________________________________

“Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva 2015”

 • “Novada popularizētājs” – uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu/darbību ir veicinājis Siguldas novada atpazīstamību – SIA “CSS-Alpine”, piedzīvojumu parks “Tarzāns”.
 • “Novada izaugsme” – uzņēmums, kas ir ievērojami uzlabojis finansiālos rādītājus, paaugstinājis darba efektivitāti un palielinājis darbavietu skaitu – SIA “VITA mārkets”.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – uzņēmums, kas 2015. gadā sekmīgi uzsācis saimniecisko darbību – SIA “Latvijas pērles” veikals “Siguldas pērle” tirdzniecības centrā “Šokolāde”.
 • “Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – uzņēmums, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas servisu – SIA “Frīda” kafejnīca “Mr.Biskvīts”.
 • “Novada lauksaimnieks” – saimniecība, kas izveidoja ilgtspējīgu saimniekošanas praksi – zemnieku saimniecība “Bračas”, kas nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu.
 • “Novada mecenāts” – uzņēmums, kas 2015. gadā sniedzis atbalstu Siguldas novada organizētajās aktivitātēs – SIA “R.D.A.” par atbalstu bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrībai un jauniešu biznesa idejas konkursam “Radi Siguldai 2015”.
 • “Novada eksportētājs” – uzņēmums, kas 2015. gadā palielinājis eksporta apjomu – SIA “LĀMA” – uzņēmums, kas strādā mēbeļu un interjera preču ražošanas jomā un 95% saražotās produkcijas eksportē uz Zviedriju, Somiju, Norvēģiju, Vāciju un Dāniju. Lai attīstītu ražošanu, uzņēmums 2015.gadā atklājis ražošanas cehu 1000m2.
 • “Novada investors” – uzņēmums, kas 2015. gadā ieguldījis līdzekļus ēkās, būvēs, uzņēmējdarbības attīstībā – “SIA “Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs “Sigulda””, kas, investējot 5,6 miljonus eiro, piedāvās mūsdienīgus risinājumus cīņai ar onkoloģiskām slimībām.
 • “Novada inovācija” – uzņēmums, kas ir radījis jaunu produktu, kas ir pārāks salīdzinājumā ar tirgū pieejamiem līdzīgiem produktiem – SIA “Damson” par silto grīdu sistēmas RORBO izstrādi, kas konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2015” novērtēts kategorijā “Inovatīvākais produkts”.
 • “Novada labākais darba devējs” – uzņēmums, kas veicina darbinieku attīstību – AS “Siguldas Būvmeistars”.
 • “Novada aizrautība” – uzņēmums, kas ir veicis ieguldījumu Siguldas novada attīstībā, popularizēšanā un nav klasificējies nevienā no iepriekšminētajām kategorijām – SIA “Green Grass”, kura dibinātājs, treneris Andrejs Filipovs siguldiešiem piedāvā brīvdabas treniņus, sniedzot iespēju apvienot Siguldas gleznainos skatus un svaigo gaisu ar aktīvu dzīvesveidu. Uzņēmums ir Siguldas ID karšu programmas dalībnieks.

___________________________________________________

“Siguldas novada Gada uzņēmums 2014”

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti SIA “Lursoft” un Valsts ieņēmuma dienesta dati. Apbalvojumus “Gada uzņēmums 2014” vairākās nominācijās saņēma:

 • lielākais darba devējs Allažu pagastā – SIA “Kokpārstrāde 98”;
 • lielākais darba devējs Mores pagastā – SIA “Husvik”;
 • lielākais darba devējs Siguldas pagastā – SIA “Lāma”;
 • lielākais darba devējs Siguldas pilsētā – SIA “VITA Mārkets”;
 • lielākais ārvalstu investors novada uzņēmējdarbībā – SIA “WorldFarm Management”;
 • lielākais pašmāju investors novada uzņēmējdarbībā – SIA “SC Koks”;
 • straujāk augošais ražošanas uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA “Baltu Rotas”;
 • straujāk augošais pakalpojumu uzņēmums mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā – SIA “Frīda”;
 • SIA “Dzirnavu taka” par jaunas kafejnīcas “DOMA” izveidi Siguldā;
 • lielākais darba devējs apstrādes rūpniecības nozarē – SIA “Kokpārstrāde 98”;
 • lielākais darba devējs tirdzniecības nozarē – SIA “Segevolde”;
 • lielākais darba devējs tūrisma nozarē – SIA “CSS–Alpine”;
 • lielākais darba devējs lauksaimniecības nozarē – ZS “Ķikši”;
 • lielākais darba devējs transporta un loģistikas nozarē – SIA “ATU–1021”.

___________________________________________________

“Siguldas novada Gada uzņēmums 2013”

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti Valsts ieņēmumu dienesta un SIA “Lursoft” dati. Apbalvojumus “Gada uzņēmums 2013” vairākās nominācijās saņēma:

 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Otrais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA “R.D.A.”.
 • Trešais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – AS “Siguldas Būvmeistars”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Allažu pagastā – SIA “Kokpārstrāde 98”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Mores pagastā – SIA “Husvik”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pagastā – AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pilsētā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Lielākais apgrozījums iepriekšējā gadā uzņēmumam, kura juridiskā adrese ir Siguldas novadā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Straujāk augošais uzņēmums ar lielāko apgrozījumu Siguldas novadā – SIA “Aerodium”.
 • Lielākais investētājs nekustamajā īpašumā uzņēmējdarbības veikšanai Siguldas novadā – SIA “Wesseman-Sigulda”.
 • Gada jaunais Siguldas novadā reģistrētais uzņēmums – SIA “EKK project”.
 • Gada amatnieks –SIA “Wooden frog”.
 • Gada mājražotājs – “Rūtas zaļais kokteilis”, Ligija Zariņa.
 • Inovatīvu produktu attīstītājs – SIA “Sortus” (produkts – lielogu dzērvenes dažādu garšu apvalkos).

 
__________________________________________________

“Siguldas novada Gada uzņēmums 2012”

 Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības sasniegumiem Siguldas novadā reģistrētiem uzņēmumiem, tika analizēti Valsts ieņēmumu dienesta un SIA “Lursoft” dati. Apbalvojumus “Gada uzņēmums 2012” vairākās nominācijās saņēma:

 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Otrais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – SIA “R.D.A.”.
 • Trešais lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novadā – AS “Siguldas Būvmeistars”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Allažu pagastā – SIA “Kokpārstrāde 98”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Mores pagastā – SIA “Husvik”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pagastā – AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apaugļošanas stacija”.
 • Lielākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs, kura uzņēmējdarbība reģistrēta Siguldas novada Siguldas pilsētā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Lielākais apgrozījums iepriekšējā gadā uzņēmumam, kura juridiskā adrese ir Siguldas novadā – SIA “Vita Mārkets”.
 • Straujāk augošais uzņēmums Siguldas novadā – SIA “TT Systems”.
 • Lielākais investētājs nekustamajā īpašumā uzņēmējdarbības veikšanai Siguldas novadā – SIA “Rīgas rajona slimnīca”.
 • Gada jaunais Siguldas novadā reģistrētais uzņēmums – SIA “Velo Machine”.
 • Gada amatnieks – rotkaļi Inita un Vitauts Straupe (SIA “Baltu rotas”).
 • Gada mājražotājs – Gunta Kurmīte un Aivars Tabulēvics (piemājas saimniecība “Lielgrodes”).
 • Inovatīvu produktu attīstītājs – SIA “Brain How” (produkts “Siguldas svaigais gaiss”).

Pasākumi