Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns
Laika ziņas: Sigulda +11.6℃, DR vējš 8.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldas novada Goda novadnieks

“​Siguldas novada Goda novadnieks 2020”​

Siguldas novada pašvaldības domes augstāko apbalvojumu – nomināciju “Goda novadnieks” 2019. gadā saņēma Siguldas pagasta pensionāru biedrības vadītāja Ruta Kupce par ilggadēju ieguldījumu un aktīvu, neizsīkstošu darbu Siguldas pagasta pensionāru sabiedriskajā dzīvē, iesaistot vecākā gadagājuma novadniekus dažādās daudzveidīgās aktivitātēs.

____________________________

“​Siguldas novada Goda novadnieks 2019”​

Siguldas novada pašvaldības domes augstāko apbalvojumu – nomināciju “Goda novadnieks” 2019. gadā saņēma divi Siguldas novada iedzīvotāji – valsts emeritēta zinātniece Gaida Ābele par mūža ieguldījumu Latvijas dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā; par Allažu pagasta pļavu un avotu pētījumiem un zinātnisko darbību, kā arī par aktīvu un aizrautīgu iesaisti Allažu sabiedriskajā dzīvē, un mēnešraksta “Siguldas Avīze” direktors Ivars Raudziņš par mūža ieguldījumu skolēnu interešu izglītības attīstībā un Siguldas novada sabiedriskajā dzīvē, 17 gadu garumā veidojot mēnešrakstu un aktīvi piedaloties novada svarīgākajos notikumos, stiprinot novada informatīvo telpu.

____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2018”​

Siguldas novada pašvaldības domes augstāko apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2018” – par mūža ieguldījumu mūzikas pedagoga darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanā un popularizēšanā saņēma muzikoloģe Daina Samta, kura Siguldas Mākslu skolā strādā jau 56 gadus, iedibinot tradicionālo “Zēnu koncertu” Māmiņdienā, kas norisinās jau 50 gadus. Tuvojoties Latvijas simtgadei, pedagoģe veikusi kvalitatīvu un pamatīgu pētījumu par 18. un 19. gadsimta vēsturi Siguldā – grāmata “Bēthovens un Sigulda” vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem, kas apliecina Siguldas īpašnieku dzimtas tiešo saikni ar diženo komponistu Ludvigu van Bēthovenu.

____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2017”​

Augstāko Siguldas novada pašvaldības domes apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2017” – saņēma Jānis Raslavs – par mūža ieguldījumu Siguldas novada kultūrizglītības attīstībā, vadot vairākus pūtēju orķestrus un ansambļus. Jānis Raslavs ir spēcīga autoritāte mūzikas jomā – 56 gadus garajā darba mūžā viņš darbojies kā mūzikas pedagogs, ansambļa un orķestra vadītājs, diriģents, trompetists un skaņdarbu aranžētājs. Jānis Raslavs vairākkārt bijis Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents pūtēju orķestru grupā. 
____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2016”​

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2016” – saņēma divas siguldietes – Lilija Vītola par mūža ieguldījumu Siguldas novada izglītības attīstībā un ilggadēju, mērķtiecīgu darbu, nodrošinot Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” vadību un attīstību, un Daina Štāla par mūža ieguldījumu latviešu tautas deju tradīciju attīstībā Siguldas novadā un Latvijā.
____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2015”​

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2015” – saņēma divi siguldieši – Andris Muižnieks par mūža ieguldījumu Siguldas novada kultūrizglītības attīstībā un ilggadēju, godprātīgu un radošu pedagoģisko darbu un Alfons Jumiķis par mūža ieguldījumu Siguldas novada attīstībā, sabiedrisko aktivitāti un novada iedzīvotāju interešu pārstāvniecību.

____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2014”​

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2014” – saņēma divi siguldieši – Māris Ansis Mitrevics par mūža ieguldījumu dabas aizsardzībā un novada attīstībā, jaunās paaudzes izglītošanā un patriotisma veicināšanā un Anna Jurkāne par mūža ieguldījumu Turaidas muzejrezervāta kā Eiropas nozīmes kultūras tūrisma objekta izveidošanā, par izciliem nopelniem Latvijas un Siguldas novada vēstures izpētē un muzeoloģijas attīstībā.
____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2013”​

Augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju “Siguldas novada Goda novadnieks 2013”, saņēma divi siguldieši – Gunārs Skriba par pirmā nacionālā parka izveidi Latvijā un mūža ieguldījumu dabas aizsardzībā un Voldemārs Gudovskis par mūža ieguldījumu mākslas un kultūras procesu attīstībā Siguldas novadā un nozīmīgu kultūras zīmju ierakstīšanā novada vēsturē.
____________________________

“Siguldas novada Goda novadnieks 2012”​

2012. gadā pirmo reizi Siguldas novada pašvaldība godinājusi “Siguldas novada Goda novadnieku 2012” un nominācijas ieguvējs ir Aivars Janelsītis – par mūža ieguldījumu Siguldas novada attīstībā. Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Goda novadniekam pasniedza Siguldas novada ģerboņa sudraba piespraudi un Atzinības rakstu.

Pasākumi