×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldas novada civilās aizsardzības plāns

Saskaņā ar Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumu civilā aizsardzība ir pasākumu kopums, kuru īsteno valsts, pašvaldību institūcijas un sabiedrība, lai nodrošinātu cilvēku, vides un īpašuma drošību, kā arī īstenotu atbilstošu rīcību katastrofas un katastrofas draudu gadījumā. Lai pēc iespējas pilnīgāk nodrošinātu cilvēku, vides un īpašuma drošību un aizsardzību katastrofas vai katastrofas draudu gadījumā, Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā noteikta civilās aizsardzības sistēmas un katastrofas pārvaldīšanas subjektu kompetence.

Civilās aizsardzības sistēmas uzdevumi ir:

  1. nodrošināt cilvēku, vides un īpašuma drošību;
  2. pēc iespējas nodrošināt sabiedrībai minimāli nepieciešamās pamatvajadzības katastrofas vai katastrofas draudu gadījumā;
  3. savlaicīgi prognozēt katastrofas draudus;
  4. plānot un savlaicīgi veikt preventīvos pasākumus;
  5. sniegt palīdzību katastrofā cietušajiem un mazināt kaitējumu, ko katastrofa radījusi vai var radīt cilvēkiem, videi un īpašumam;
  6. plānot un veikt atjaunošanas pasākumus;
  7. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sniegt un saņemt starptautisko palīdzību;
  8. atbalstīt valsts aizsardzības sistēmu, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš.

Siguldas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības plānā, izvērtējot katastrofu iespējamības riskus, kuri saistīti ar ēku un būvju sabrukšanu, avāriju siltumapgādes, ūdensapgādes, notekūdeņu vai kanalizācijas sistēmās, iespējamiem plūdiem, ķīmisko un radioaktīvo vielu noplūdes avārijām, zemes nogruvumiem, viesuļvētrām, epizootijām, epifitotijām, epidēmijām, paredzēta katastrofas pārvaldīšana Siguldas novada teritorijā. Izvērtētas iespējas nodrošināt iedzīvotāju evakuāciju no katastrofas apdraudētajām vai skartajām teritorijām, kā arī šo iedzīvotāju uzskaites, pagaidu izmitināšanas, ēdināšanas un sociālās aprūpes iespējas. Siguldas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāns ir dokuments, kurš sagatavots, ņemot vērā risku novērtējumu, un kurā noteikti katastrofas pārvaldīšanas pasākumi un to īstenotāji. Siguldas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plānu apstiprina Siguldas novada pašvaldības dome ne retāk kā reizi četros gados.

Pasākumi