×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. aprīlis
Šodien sveicam: Mirta, Ziedīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Simboli

SIGULDAS NOVADA LOGO

Siguldas novada zīmols
no 2010. gada – “S!gulda aizrauj"

 

Mēs esam Siguldas novads. Mēs esam lepni par savu izcelsmi un zinām, ka mūsu spēks ir vienotībā. Mēs izvirzām augstus mērķus un aktīvi ieguldām darbu, lai tos sasniegtu. Mēs esam atvērti pasaulei un piederīgi savam novadam. Mūs vieno aizrautība, zinātkāre un drosme darīt. Tāpat kā Gauja, esam enerģiski, nelokāmi un vienmēr kustībā. Mūsu sauklis – “Sigulda aizrauj!” – apliecina mūsu dzīves ritumu.

Siguldas novada logo (balts, PDF)

Siguldas novada logo (balts, PNG)

Siguldas novada logo (oranžs, PDF)

Siguldas novada logo (oranžs, PNG)

 

ĢERBOŅI  *ģerboņu heraldiskie apraksti


Siguldas novads

Heraldiskais apraksts:
Šķelts no kreisās ar sudrabu un zaļu:
1. Trīs zaļas kreisās spāres veidā liektas lapas,
2. Tāpat likti trīs sudraba pieclapu ievu ziedi;
Šķelta no kreisās zaļa ar sudrabu šaurapmale.
(Mākslinieks Vladimirs Ladusāns. Apstiprināts 2012. gada 29. martā)

Siguldas novada ģerboņa apraksts
1938. gadā apstiprināts Siguldas pilsētas ģerbonis ar baltiem ievziediem un zaļām lapām. Kopš 2012. gada 29. marta pilsētas ģerbonis ar pievienotu sudraba šaurapmali, un tas ir arī Siguldas novada simbols.
Siguldas novads ir viens no zaļākajiem Latvijas novadiem, tādēļ ģerboņa pamatnē ir izvēlēta zaļā krāsa, kas ir arī dzīvības, dabas ikgadējās atdzimšanas, cerību, ilga mūža un nemirstības simbols.
Siguldas novada ģerbonī attēlotās trīs zaļās lapas ietver visaptverošā principa simbolu – trīs ir debesu skaitlis, kristietībā – trīsvienība. Arī virs Siguldas Jaunās pils vārtiem ir bijis uzraksts „Omne trinum perfectum” (Viss, kas ir trīskāršs, ir pilnīgs).
Savukārt ziedi ir jaunas dzīvības, saules, pasaules, nevainības un tīrības simbols. Ievzieda piecas ziedlapiņas ietver skaitli pieci, kas simbolizē pārmaiņas.

Fakti par ģerboņa tapšanas vēsturi

   
Siguldas pilsēta

No kreisās šķelts ar sudrabu un zaļu.
Trīs zaļas kreisās spāres veidā liktas lapas, tāpat likti trīs sudraba pieclapu ievu ziedi.
(Apstiprināts 1938. gadā, ģerboņa autors nav zināms, bet pastāv uzskats, ka tas ir Riharda Zariņa audzēknis, talantīgais grafiķis Kārlis Krauze)

   

Siguldas pagasts

Sudraba laukā apvērsta zaļa smaile, tai uzlikta zelta ozollapa.
(Apstiprināts 2002. gadā)
   

Allažu pagasts

Šķelts no kreisās ar viļņotu griezumu: zelts un zaļš.
1.Ķimenes ziedkopa dabiskās krāsās.
2. Zelta dzirnakmens.
(Idejas autore Ināra Paegle. Mākslinieks Vladimirs Ladusāns. Apstiprināts 2002. gada 7. maijā.)

   

Inčukalna pagasts

Izliekti dalīts pēdā ar zeltu un zaļu; uz dalījuma melns kaķis ar sudraba plankumiem.

   

Krimuldas pagasts

Krimuldas pagasta ģerboni rotā āboliņa lapas un gāzes liesmiņas, simbolizējot Raganā esošo Inčukalna gāzes krātuvi un zinātniski pētniecisko staciju "Krimulda".

   

Lēdurgas pagasts

Lēdurgas ģerboni rotā kastaņa lapa.

   

Mālpils pagasts

Mālpils pagasta ģerbonis apstiprināts 2006. gada 31. jūlijā. Ģerbonī attēlots etnogrāfisks motīvs no Mālpils novada jostas. Motīvu veido senbaltu zīmes – simetriski slīpi krusti. Krusts simbolizē gaismu, arī garīgo gaismu, un uguni. Tas ir sarga, svētības un laimes nesēja simbols. Slīps zelta krusts apvienojumā ar taisnu, simbolizē saules kustību gada garumā, tātad laika ritējumu – mūžību. Ģerboņa pamatnes sarkanā krāsa simbolizē mālu.

   
Mores pagasts

Skaldīts ar zeltu un zilu, vidū pāļa veidā 5 sarkanas dzērveņu ogas, no skaldījuma uz abām pusēm izaug 4 dubultlapas – no vienas uz otru. (Apstiprināts 2000. gadā)

   

 

LOGO ARHĪVS  
 


Logo ataino trīs viduslaiku stila atslēgas, kas simbolizē pilsētas trīs daļas – Siguldas, Krimuldas un Turaidas vienotību, kā arī atgādina par  atskaites punktu 800 gades svinībām – laiku, kad 1207. gadā tika aizsākta Siguldas viduslaiku pils celtniecību.

Zelta lapas Gaujas senlejā veido šī logotipa vizuālo pamatu. Senlejas stāvie krasti, iekrāsoti zeltā un sarkanīgā okerā, kontrastē ar tumši zilo Gaujas ūdeni. Stāvkrasti attēloti, izmantojot otas triepiena efektu, tādējādi uzsverot Siguldas kā māksliniekus iedvesmojošas un gleznainas vietas tēlu.

Tilts pār Gauju savieno abus krastus, bet reizē arī simbolizē vairāku teritoriju savienību – Siguldas novadu.

Sigulda – elpo brīvi!

              

Pasākumi