Pirmdiena, 30. novembris
Šodien sveicam: Andrievs, Andrejs, Andris
Laika ziņas: Sigulda -1.2℃, Z vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Noderīga informācija lasītājam

Lasītājiem ir iespējams iegūt savu lietotāja vārdu un paroli, lai varētu e-katalogā veikt grāmatu pasūtīšanu, rezervēšanu un termiņa pagarināšanu attālināti no bibliotēkas.
Kataloga adrese: http://sigulda.biblioteka.lv/alise/

Pieejama arī kataloga mobilā versija. Apraksts, kā lietot Mobilo WebPAC. 

____________________________________

PIEDĀVĀTIE PAKALPOJUMI:

____________________________________

LASĪTĀJIEM PIEEJAMĀS DATUBĀZES:

1. Lursoft laikrakstu bibliotēka

Pilntekstu datubāze, kas ietver Latvijas, reģionālo un novadu laikrakstu rakstu arhīvu.
Datubāze pieejama arī visās Siguldas novada bibliotēkās. 

2. Letonika

Datubāzē apkopota informācija par Latviju, tās vēsturi, valodu un kultūru, kas atrodama 10 enciklopēdiskos resursos, vārdnīcās, tā piedāvā izmantot attēlu, audio un video arhīva materiālus.
Datubāze pieejama arī visās Siguldas novada bibliotēkās. 

Bibliotēkas veidotās datubāzes:

1.Siguldas novada bibliotēku kopkatalogs 

2. Novadpētniecības datubāze

Kopkatalogs ietver Siguldas novada bibliotēkas, Siguldas pagasta Centra un Jūdažu bibliotēkas, Allažu pagasta bibliotēkas,  Mores pagasta bibliotēkas; kā arī skolu bibliotēku: Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas, Laurenču sākumskolas un Allažu pamatskolas katalogu.

Novadpētniecības datubāze satur ziņas par grāmatām un preses izdevumiem, elektroniskajiem resursiem, kuros atspoguļoti materiāli par Siguldu, Siguldas novadu un novada cilvēkiem.

3. EBSCO pilntekstu datubāzes

Datubāze MasterFILE Premier satur pilna apjoma tekstus no žurnāliem un publikācijām par dažādām nozarēm, piemēram, bizness, veselība, izglītība, zinātne, kultūra. Tā papildināta ar kvalitatīviem attēliem, kartēm un karogiem. Datubāzē ir tikpat kā 1600 pilna teksta žurnāli un laikraksti, 440 pilna teksta grāmatas ar atsaucēm un 73 000 pirmavotu dokumenti.

Hobbies & Crafts Reference Center datubāzē aplūkojamas pilna teksta publikācijas no vadošajām rokdarbu un hobiju grāmatām un žurnāliem. Publikācijās atrodamas „dari pats” instrukcijas un kā arī aprakstītas radošas idejas zīmēšanai, rokdarbiem, kolekcionēšanai, dekorēšanai, mājas un dārza labiekārtošanai, bērnu radošajām darbnīcām, tēlotājmākslām un citām nozarēm.

Science Reference Center datubāzē pieejami zinātniski žurnāli, laikraksti, enciklopēdijas, grāmatas ar atsaucēm un iespaidīgu attēlu kolekciju par bioloģiju, ķīmiju, zemes un kosmosa izpēti, enerģētiku, vides pētniecību, tieslietām, medicīnu, psiholoģiju, inženierzinātni, socioloģiju. Papildus tiek piedāvātas arī augstas kvalitātes zinātnisko attēlu datubāzes.

Datubāze Consumer Health Complete satur pētījumus un informāciju par veselības un medicīnas nozari. Tajā pieejamo materiālu saturs aptver gan profesionāli zinātniskos medicīnas segmentus, gan visaptverošas labsajūtas un medicīnas perspektīvas.

Pasākumi