×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Pirmdiena, 5. jūnijs
Šodien sveicam: Igors, Margots, Ingvars
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

16. aprīlis - 9. jūnijs
Tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstāde Mālpils Kultūras centrā

Līdz 9. jūnijam Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē būs skatāma Latvijā pazīstamas un iemīļotas tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstāde “Mani četri gadalaiki”.

Dabas ritumi un ritmi dabā vienmēr bijuši Dzintras Vilks darbu galvenie iedvesmas avoti. Gadskārtu mijas gan ar dabā esošo lokālo krāsu paleti, gan ar māksliniecei raksturīgajiem smalki niansētajiem krāsu toņiem un pustoņiem, gan faktūru dažādību, kuras veidotas uz gludas, vienkārtnī austas pamatnes, kas ļauj sevi papildināt ar gludu, klājošu izšuvumu. Tas paver neierobežotas iespējas faktūru veidošanai un formu stilizācijai, izmantojot un izceļot materiālu dabiskās īpašības, jo tie tāpat ir no dabas nākuši – vilna, pluču dzija, lins, zīds un klūgas. Miers, harmonija un līdzsvars ir sajūtas, ko izraisa Dzintras Vilks darbi. Tie aicina paskatīties, ieskatīties, ieklausīties, iedziļināties dabā un atcerēties, paturēt sevī to mirkļa tvērumu, kas redzami šajos darbos.

Vairāki no izstādē redzamajiem darbiem kā “Ligzdošanas laiks” no cikla “Pavasaris” un “Sveiciens zaļajiem pirkstiņiem!” tapuši tieši šai izstādei.

“Daļa cilvēku tiek dēvēti par pasaules lāpītājiem. Mani darba rīki ir adata un diegs, tātad esmu lāpītāja! Ne jau visas pasaules. Savējās. Jau daudzus gadus mācos no putniem, zvēriem, no zāles, jūras, vējiem, no līdzcilvēkiem,” skaidro Dzintra Vilks par sevi un savu darbu.

Mākslas izglītību Dzintra Vilks ieguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1969–1972) un Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļā (1973–1978). Par saviem iedvesmotājiem un galvenajiem skolotājiem viņa uzskata Rūdolfu Heimrātu un Edīti Pauls-Vīgneri. Dzintras Vilks darbi skatāmi gan privātās, gan Latvijas muzeju kolekcijās – Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, gan daudzos muzejos visā pasaulē – ASV, Austrālijā, Dānijā, Itālijā, Honkongā, Kanādā, Krievijā, Ķīnā, Meksikā, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Vācijā, Spānijā un citur.

6. maijs - 11. jūnijs
Daigas Krūzes izstāde “Tu esi koks, putns vai kalns” kultūras centrā “Siguldas devons”

Kultūras centrā “Siguldas devons” izstāžu zālē atklāta gleznotājas Daigas Krūzes jaunāko darbu izstāde “Tu esi koks, putns vai kalns”. Daiga Krūze ir viena no nozīmīgākajām un pazīstamākajām Latvijas māksliniecēm, kura savā daiļradē izmanto gan abstrakcijas, gan brīvus krāsu un triepienu salikumus. Mākslinieces jaunākajā izstādē dominē lielformāta gleznas, kas burtiski ievelk skatītāju.

Izstādē iespējams ieraudzīt dažādas Siguldas ainavu motīvu un tēmu interpretācijas, kas ļaus apmeklētājiem iegūt plašāku ieskatu Daigas glezniecības pasaules daudzveidībā. Krūzes glezniecība ir iedvesmojoša un aizraujoša, un tā bieži tiek interpretēta kā refleksija par dabu, cilvēka dzīvi un tās dažādajiem aspektiem.

Daiga Krūze ir laikmetīgās glezniecības pārstāve, kas tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām latviešu māksliniecēm ar izteiktu rokrakstu. 2011. gadā to novērtēja arī starptautiska žūrija, un Krūze tika nominēta Honkongā un Londonā dibinātajai Eiropas Mākslas balvai (The Sovereign European Art Prize, 2011) – no 300 pretendentiem tika izraudzīti 30 finālisti, kuru darbi piedalījās izstādē Stambulā. Mākslas zinātniece Astrīda Rogule savulaik norādījusi, ka Krūze “pārliecinoši izceļ glezniecības spējas raisīt individuālas atklāsmes, nelietojot provokatīvus līdzekļus, bet tieši ar harmoniskiem gleznojumiem uzjundot pārdzīvojumu un līdzpārdzīvojumu”.

Daiga Krūze (1980), glezniecību un restaurāciju apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (2004). Māksliniece kopš 2004. gada sarīkojusi 29 personālizstādes, piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp ceļojošajā projektā “Nozīmīgākie Latvijas laikmetīgie mākslinieki” Ņujorkā, Vašingtonā, Čikāgā un Rīgā (2012). Vairākkārt nominēta prestižajai Vilhelma Purvīša balvai (2008, 2012, 2016). Mākslinieces darbiem raksturīgs tematisks plašums, ekspresija un laikmetīgs jūtīgums.

Par izstādes jaunākajiem darbiem Daiga stāsta: “Šobrīd, dzīvojot Siguldā, vēlos atklāt izstādes skatītājam glezniecību, kas saistīta ar vietējo ainavu. Jaunākajos darbos Siguldas ainava- kalni un lejas – iedvesmo un rosina skatīties uz notikumiem no dažādiem skatpunktiem. Vai nu tā ir sajūta atrodoties kalnā vai kalna pakājē, vai ejot nezināmas un sen zināmas takas, kalnu var pētīt un skatīt tik daudznozīmīgi. Tāpat gleznojot, nododot šo ainavas pieredzi, var atklāt pat ko negaidītu, kas arī ir interesantākais - ļauties brīvam triepienam, krāsu laukumiem, brīvai plūsmai.”

Daigas Krūzes glezniecība personālizstādē “Tu esi koks, putns vai kalns” apskatāma bez maksas kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” līdz 11. jūnijam. Izstāde tapusi ar AKKA/LA un VKKF atbalstu.

23. maijs - 15. jūnijs
Izstāde “Pasaka cauri paaudzēm” Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēkā no 23. maija līdz 15. jūnijam skatāma Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” audzēkņu apgleznoto kreklu izstāde “Pasaka cauri paaudzēm” , kas tapusi iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.

Darbi tapuši Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” skolotājas Daces Andersones vadībā. Bērni tērpus demonstrējuši skatē 20. maijā Siguldas pils paviljonā, noslēdzoties akcijai “Ziedonis aizrauj Siguldu!”.

ID karšu piedāvājums
27. maijs - 25. jūnijs
Egijas Dambergas izstāde “Sarunas ar matēriju” Siguldas Jaunās pils salonā

Līdz 25. jūnijam Siguldas Jaunās pils salona viesus izstāde “Sarunas ar matēriju” iepazīstinās ar novada jaunās paaudzes mākslinieces daiļradi. Izstādē apskatāmas Egijas Dambergas radītās skulpturālās instalācijas, kas apmeklētājām liks pievērst uzmanību keramikas objektu formas dinamiskajai izteiksmībai un individualitātei.

Balstoties uz izpratni par matēriju, izriet kultūru izpratnes par apkārtējo pasauli un lietu kārtību. Laikmetīgās keramikas izstāde “Sarunas ar matēriju” uzdod jautājumu – kas ir matērija un objekts mūsdienu tik ļoti mainīgajā laikmetā. Keramika ir burtiska matērijas māksla – zemes masu ierobežošana, saruna, kur roka rada objektu un kuru vada pati māla masa, pats topošais objekts.

Māksliniece savus darbus rada ļaujot tiem pašiem noteikt savu formu – intuitīvi. Egija Damberga par savu darbu radīšanas procesu saka: “Formai nevajag, lai mēs tai projicējam savus apzīmējumus. Es vēlos ļaut fizikai izpausties caur mīkstu keramikas masu un saglabāt šīs zīmes cietajā keramikas darbā. Esmu kā starpnieks. Bieži vien tas ir iespējams, pārkāpjot keramikas radīšanas procesa likumus. Man ir svarīga pieskāriena mijiedarbība ar dažādu vielu masām keramikas darbu izstrādes gaitā – tā ir kā saruna ar mālu masu ar kuru esam vienlīdzīgi tajā brīdī un abi piedalāmies radīšanas procesā". 

Egija Damberga studējusi keramiku gan Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, gan Latvijas Mākslas akadēmijā – bakalaura un maģistra programmās. Egijas Dambergas darbos raksturīga eksperimentāla pieeja keramikas mākslai, radot ne tikai skulpturālas instalācijas, bet arī performances un multimediālo mākslu. Piedalījusies starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē “Art Vilnius`22”, 3. Latvijas Keramikas biennāles starptautiskajā konkursa izstādē “Martinsona balva 2021” Marka Rotko mākslas centrā, izstādē “Savējie” eksperimentālajā mākslas telpā “PILOT” un citās izstādēs.

Izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

1. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde “IZSTĀSTĪTIE. Ukrainas bērnu stāsti” Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēkā Leona Paegles ielā 3 līdz 30. jūnijam skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu komiksu izstāde “IZSTĀSTĪTIE. Ukrainas bērnu stāsti”.

Projektā “Izstāstītie” jeb oriģinālajā nosaukumā “Outspoken” 12 Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti piedalās jau kopš mācību gada sākuma. Studenti uzklausīja Ukrainas bērnu un jauniešu stāstus par pieredzēto, bēgot no kara, un atveidoja tos komiksos. Šogad plānots izdot arī grāmatu.

Jau 2,5 miljoni Ukrainas bērnu bijuši spiesti pamest savas mājas kopš 2022. gada 24. februāra, kad sākās Krievijas Federācijas iebrukums neatkarīgās Ukrainas teritorijā. Dažus šo bērnu stāstus mēs lasām ziņās vai sociālajos tīklos. Tomēr tik daudzi paliek neizstāstīti, noglabāti ģimenes vēsturē un personiskajās bēdās. Tos uzklausīt un zināt ir svarīgi mūsu sabiedrībai.

“Komikss ir tikai žanrs – tāpat kā pasaka vai stāsts,” paskaidro LMA docente Rūta Briede. “Tam obligāti nebūt nav jābūt smieklīgam, un ar attēliem bieži vien var pateikt vairāk nekā ar vārdiem. Studentiem šis ir bijis ļoti grūts uzdevums gan no pedagoģiskā, gan mākslinieciskā viedokļa – iemācīties sarunāties ar šiem bērniem, uzklausīt viņu piedzīvoto un uzzīmēt stāstu, kas vislabāk ataino to, ko bērns vēlējies pastāstīt, vienlaikus atklājot arī to, ko viņš, iespējams, noklusējis.” Rūta Briede atzīst, ka studentu darbs pie projekta gada garumā ir bijis pašaizliedzīgs un ideālisma pilns, bet arī sarežģīts brīžos, kad jāsaskaras ar robežu, kurā jauns mākslinieks izjūt vēlmi pasargāt sevi no dzirdētā.

Kamēr grāmata vēl tikai top, Siguldas novada bibliotēkā varēs aplūkot projektā “Izstāstītie. Ukrainas bērnu stāsti” tapušos darbus – Kristas Bitmetes, Mārtiņa Dziļuma, Lauras Pikas, Martas Folkmanes, Margaritas Germanes, Oleksandras Golitsinas, Alises Rudēvicas, Paulas Slavikas, Elīnas Skrapces, Gata Šulca, Gabrielas Milbergas-Zuzas un Karīnas Volbetas komiksus un T-kreklu grafikas.

“Ir pieredzes, kuras pārtop klusēšanā. Tās atstāj prātā attēlu šķembas, kuru savādā gaisma vēl ilgi apspīd notikumus ap mums,” komiksu grāmatas “Izstāstītie. Ukrainas bērnu stāsti” ievadā raksta Linda Gabarajeva.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedra, atbalsta SIA “Latvijas Finieris”, SIA “Gardu muti” un izdevniecība “Aminori”.

1. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde “Ēriham Marijai Remarkam – 125” un Vijas Vāveres foto izstāde “Ziedi vasaras vainagam” Allažu bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Literārās izstādes “Par redzamo un sajūtamo. Rakstniecei Dzintrai Šulcei – 70” un “Nedrīkst dzīvot tikai ar saprātu. Vācu rakstniekam Ēriham Marijai Remarkam – 125” Inčukalna bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Literārās izstādes “Grāmatas zied”, “Jautrie vasaras piedzīvojumi” un “Vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas” Krimuldas bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Dziesma. Deja. Mežaparks” Lēdurgas un Atmodas bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Radošo fotogrāfu asociācijas autoru izstāde “Stāsti bez vārdiem” Lēdurgas Kultūras namā
1. jūnijs - 20. jūnijs
Agitas Zāberes mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde “Krāsainā pastaiga” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Saulgriežu mistērija” Siguldas pagasta bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Saulcerītes Bernautes gleznu izstāde “Mans dvēseles lidojums”, “Esi sveicināts vasarā!”, “Bērni literatūrā”, “Līgo”, cikla “Zelta lappuse latviešu grāmatniecībā” izstāde “Grāmatizdevējam Miķelim Goperam – 115” Siguldas novada bibliotēkā
5. jūnijs - 30. jūnijs
Fotogrāfa Kristapa Kalna izstāde “Tirgus ļaudis” kultūras centrā “Siguldas devons”

No pirmdienas, 5. jūnija, kultūras centrā “Siguldas devons” būs aplūkojama plašu atzinību guvušā fotogrāfa Kristapa Kalna fotoizstāde “Tirgus ļaudis,” kas sirsnīgos un kolorītos portretos ļauj ielūkoties atdzimušā Siguldas tirgus ikdienas dzīvē. Izstādes atklāšana norisinājās Siguldas svētku ietvaros Siguldas tirgū.

Izstādē piedāvātā fotogrāfiju izlase ļauj iepazīt īstus, nesamākslotus cilvēkus sev ierastajā tirgus vidē un izcelt skaisto vienkāršajā ikdienā. Tie ir dārzeņu un stādu audzētāji, kūpinājumu un zivju tirgotāji, bitenieki, maizes cepēji – lepni un čakli sava darba darītāji, kuru pievilcību veido nevis glancēts skaistums, bet gan sastrādātas rokas un gandarījuma krunciņas sejā.

“Izstāde ”Tirgus ļaudis” ir fotogrāfa un vides kopīgi veidots stāsts par to kas notiek tepat blakus Siguldā. Centrā ir cilvēks ar savām vērtībām,” uzsver Siguldas novada Kultūras centra direktore Jolanta Borīte.

“Sigulda ir mana bērnības pilsēta – mans tēvs bija ārsts Siguldas slimnīcā un ģimene jau ilgus gadus organizē Siguldas opermūzikas svētkus. Tāpēc liels bija mans prieks pavadīt laiku ar Siguldas ļaudīm tirgus vidē – lieliskā, vitālā un košā sastapšanās vietā,” stāsta fotogrāfs Kristaps Kalns.

“Ar šo fotogrāfiju izlasi vēlamies vērst uzmanību uz to, cik svarīgi ir pamanīt un novērtēt īstas vērtības mums apkārt. Viena no tādām pavisam noteikti ir mūsu Siguldas tirgus cilvēki – skaisti savā vienkāršībā un darba tikumā. Tāpēc ceram, ka “Tirgus ļaudis” kalpos par iedvesmu vēl ciešāk iepazīt Siguldu un tās krietnos cilvēkus,” saka Ēriks Grūbe, uzņēmējs un Siguldas tirgus attīstītājs.

Izstāde “Tirgus ļaudis” Siguldas svētku ietvaros sestdien 3.jūnijā aplūkojama Siguldas tirgus teritorijā (Rūdolfa Blaumaņa ielā 2, Siguldā), un sākot no 5.jūnija būs aplūkojama kultūras centrā “Siguldas devons” no pirmdienas līdz piektdienai laikā no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Izstādes varoņi Siguldas tirgū sastopami katru dienu.

5. jūnijs - 30. jūnijs
Ceļojošā izstāde “Muminu ģimene no Somijas” Mālpils bibliotēkā
5. jūnijs - 5. augusts
Siguldas Mākslu skolas Mākslas nodaļas absolventu Diplomdarbu izstāde Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
5. jūnijs plkst. 17.30
Bezmaksas ciguna nodarbība Krimuldas Sporta centrā
5. jūnijs plkst. 17.30
Bezmaksas ciguna nodarbība Krimuldas Sporta centrā
5. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas ciguna nodarbība Sunīšu Kopienas centrā
5. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas ciguna nodarbība Sunīšu Kopienas centrā
6. jūnijs plkst. 18.00
“Siguldas luterāņu draudzes hronikas (1739–1889)” tulkojuma digitālās versijas prezentācija Siguldas novada bibliotēkā
Piedalīsies Turaidas muzejrezervāta speciālisti un Siguldas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Didzis Seržāns.
ID karšu piedāvājums
6. jūnijs plkst. 20.00
Franču indie grupas “Phoenix” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Ar pozitīvām atmiņām atskatoties uz aizvadīto vasaru un jaudīgo Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonu “Noskaņojies Siguldai!”, jau izziņots pirmais mākslinieks nonākamā gada Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonas. 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas. Grupa, viesojoties Siguldā, prezentēs savu jaunāko albumu “Alpha Zulu”, ko ierakstīja Luvras muzejā Parīzē.

“Phoenix” ir viena no šā gadsimta ievērojamākajām indie grupām, kas dibināta 2000. gadu sākumā. Grupas dalībnieki: vokālists Tomass Marss, ģitāristi un brāļi Lorāns Brenkovics un Kristians Mazzalai, kā arī basģitārists-taustiņinstrumentālists Deks D’Arsijs. Debijas albums “United”, kas iznāca 2000. gadā, ierindoja grupu nozīmīgāko indie izpildītāju sarakstā. Melodiju kvalitāte, dziesmu noskaņas un skanējums – vislabāk raksturo grupas jauno albumu “Alpha Zulu”. Koncertā izskanēs dziesmas no jaunā albuma, papildinot skaņdarbus ar jau labi zināmiem darbiem.

Biļešu tirdzniecība tiks uzsākta “Biļešu servisa” tīmekļa vietnē šeit no 17. novembra plkst. 10.00. Pirmās biļetes uz koncertu varēs iegādāties lētāk. Lai saņemtu atlaidi, būs nepieciešams īpašs kods, ko varēs iegūt, sazinoties ar “8 Days A Week” sociālo tīklu vietnē Facebook vai tīmekļa vietnē www.8dw.lt. Kods būs derīgs līdz 21. novembra plkst. 10.00. Biļešu skaits ar šo atlaižu kodu ir ierobežots! ArīSiguldas novada ID kartes īpašniekiem būs pieejama 10% atlaide no biļetes standarta cenas.

Turpinot ierasto tradīciju, arī 2023. gadā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies ievērojamu pašmāju un ārvalstu mākslinieku koncerti, kā arī vērienīgie Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Vasaras vakarus, kā ierasts, papildinās arī Siguldas pils paviljona un citi koncerti. Aicinām sekot līdzi informācijai un ieplānot vasaras muzikālos notikumus jau tagad!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. jūnijs plkst. 00.00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2023’’ pie Asaru ezera
7. jūnijs plkst. 20.00
Franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Turpinot iepazīstināt un sildīt sirdi ar gaidāmās vasaras Siguldas pilsdrupu estrādes koncertmāksliniekiem, paziņojam par iespēju apmeklēt franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncertu. Nākamvasar grupa uzsāks Eiropas tūri, tajā iekļaujot arī Baltijas valstis, un 7. jūnijā “M83” iesauks klausītājus sen gaidītā mūzikas ceļojumā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Grupa “M83”, kas radusies 2001. gadā un nosaukta 1752. gadā atklātās “Messier 83” jeb “M83” – galaktikas vārdā, Latvijā ir uzstājusies 2016. gada festivālā “Positivus”. Nākamvasar grupu atkal ar sajūsmu varēs sagaidīt Latvijas klausītāji.

“M83” starptautisku slavu guva ar dziesmu “Midnight City”, kas iznāca 2011. gadā. Gaidāmajā koncertā varēs dzirdēt gan šo, gan citas iemīļotas un labi zināmas dziesmas.

Biļetes cena – no 45,50 līdz 50,50 eiro. Tās var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit

Jau ziņots, ka 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē viesosies franču indie grupa “Phoenix”. Tāpat gaidāmi arī citi pārsteigumi un jau tradicionāli notikumi, tostarp Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Lai jau laicīgi ieplānotu vasaras lielos notikumus, aicinām sekot līdzi informācijai.

8. jūnijs plkst. 12.00
Radošās darbnīcas bērniem “Vasaras prieki” Krimuldas bibliotēkā

Radošās darbnīcas notiks no plkst. 12.00 līdz 16.00.

8. jūnijs plkst. 17.30
Grāmatas “Gaujas plostnieka stāsts” prezentācija Siguldas novada bibliotēkā

8. jūnijā plkst. 17.30 Siguldas novada bibliotēkā aicina uz sarunām ar Gaujas plostnieku Māri Mitrevicu un maijā iznākušās grāmatas “Gaujas plostnieka stāsts” prezentācija.

Māra Mitrevica grāmatas “Gaujas plostnieka stāsts” pirmā daļa ietver 1998. gadā izdoto atmiņu grāmatu “Aiz nākošā līkuma”  - 1960. gada plostnieka dienasgrāmatu par darbošanos uz plosta ar plostnieka ķeksi posmā Turaida – Murjāni.

Savukārt otrā daļa iever Māra Mitrevica jeb Gaujas Mitrā personīgo atmiņu stāstu bildēs no agras bērnības līdz šodienai – par Gauju, baļķiem  un plostniekiem.

8. jūnijs plkst. 18.00
Jāņu noskaņu meistarklase “Ievads svaigā siera siešanā” kopā ar morēnieti Intu Kirkilu Mores Tautas namā
Dalībnieku skaits meistarklasē ierobežots! Pieteikšanās, rakstot lietotnē “WhatsApp” vai zvanot uz tālruņa numuru 28646332 (Sintija). Biļetes cena – 7 eiro.
8. jūnijs plkst. 18.30
“KS čempionāts” volejbolā, 2. posms Gaujas pludmalē
9. jūnijs plkst. 18.30
Pasākums “Siera ritulī” kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” Inciema estrādē
9. jūnijā plkst. 18.30 Inciema estrādē notiks pasākums “Siera
ritulī” kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”. Tajā būs iespēja apgūt jāņusiera siešanas prasmes, doties rotaļās un uzzināt vairāk par vasaras saulgriežu tradīcijām. Ieeja – bez maksas.
10. jūnijs - 6. augusts
Gleznotāja Anda Gūtmaņa personālizstāde “Piekraste” Inčukalna Tautas namā
10. jūnijs - 18. jūnijs
Izstāde “Dabas pētniekam Guntim Eniņam – 90” Mālpils bibliotēkā
10. jūnijs plkst. 13.00
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023” atklāšanas pasākums Siguldas novada bibliotēkā
Pasākuma ietvaros notiks tikšanās ar rakstnieku Dzintaru Tilaku un saruna par grāmatu “Zlatas ceļš”, konkursi un stāstījums par citu grāmatu tapšanu.
10. jūnijs plkst. 15.00
Gleznotāja Anda Gūtmaņa personālizstādes “Piekraste” atklāšana Inčukalna Tautas namā
10. jūnijs plkst. 17.00
Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” 50 gadu jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Sestdien, 10. jūnijā, plkst. 17.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks īpašs pasākums Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” 50 gadu jubilejas koncerts.

Kolektīvs 50 gadu laikā sevi pierādījis kā vienu no spēcīgākajiem jauniešu pūtēju orķestriem Latvijā, regulāri plūcis laurus arī ārzemēs. Jau vairākus gadu desmitus orķestris izglītības iestāžu orķestru konkurencē iekļauts A grupas kolektīvu rindās, regulāri piedaloties Dziesmu un deju svētkos, dažādos festivālos un konkursos ārpus Latvijas. Orķestris ir viens no nedaudziem kolektīviem Latvijā, kas ik gadus iestudē arvien jaunu defilē programmu. Arī šogad 4. maija defilē skatē orķestris ieguvis augstāko pakāpi, pateicoties tā diriģentiem Elmāram Rudzītim un Arnim Šmitiņam un horeogrāfei Lienai Smirnovai.

Koncerts plānots divās daļās – pirmajā daļā būs ieskats orķestra šī brīža sastāva skanējumā, atskaņojot oriģinālu, pārdomātu koncertprogrammu ar lielisko dziedātāju Aiju Vītoliņu, savukārt, otrajā daļā orķestra skanējumu kuplinās Siguldas Absolventu orķestris, kopīgi ieskandinot vasaras lielākā notikuma – Dziesmu un deju svētku programmu kopā ar solistiem Ilonu Dzērvi un Mārtiņu Zvīguli.

 

Lai skan!

Ieeja koncertā – bez maksas.

10. jūnijs plkst. 18.00
Koncerts “Skaistās vīnes melodijas” Krimuldas muižā

Biļešu cena 35 eiro, biļetes var iegādāties tiešsaistē.

11. jūnijs - 25. jūnijs
Keramikas studijas “Māl-pils” un tautas lietišķās mākslas studijas “Urga” sezonas noslēguma izstādi “Eksperiments” Mālpils Kultūras namā
11. jūnijs plkst. 16.00
Keramikas studijas “Māl-pils” un tautas lietišķās mākslas studijas “Urga” sezonas noslēguma izstādes “Eksperiments” atklāšana Mālpils Kultūras centrā
Ieeja – bez maksas.
11. jūnijs plkst. 17.00
Jauktā kora “Mergupe” un Latvijā lielākā kora “Cantus fortis” koncerts Mālpils Kultūras centrā
11. jūnijā plkst. 17.00 Mālpils Kultūras centrā notiks jauktā kora “Mergupe” un Latvijā lielākā kora “Cantus fortis” koncerts. Koncertā izskanēs XXVII Vispārējo latviešu dziesmu svētku programmā iekļautais repertuārs.
Biļetes cena – 3 eiro. Biļetes varēs nopirkt Mālpils Kultūras centrā pirms pasākuma.
12. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas ciguna nodarbība Sunīšu Kopienas centrā
13. jūnijs plkst. 10.30
Izzinoša nodarbība “Ziedi Jāņu vainagā” kopā ar Allažu pamatskolas pirms skolas grupu bērniem Allažu bibliotēkā
13. jūnijā plkst. 10.30 notiks izzinoša nodarbība “Ziedi Jāņu vainagā” kopā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas grupu bērniem.
13. jūnijs plkst. 18.00
''Raganas kauss'' volejbolā, 2. posms Raganā
13. jūnijs plkst. 18.30
Bezmaksas ciguna nodarbība Inčukalna Sporta centrā
14. jūnijs plkst. 16.00
Piemiņas brīdis – 1941. gada 14. jūnija komunistiskā genocīda upuru godināšana pie Inčukalna dzelzceļa stacijas
14. jūnijs plkst. 17.00
Komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis kopā ar folkloras un seno cīņu kopu “Vilkači” pie piemiņas akmens “Lielā stēla”
15. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Maģiskā Jāņu nakts” Inčukalna bibliotēkā
15. jūnijs plkst. 10.00
Literārā nodarbība bērniem “Trollīšu Muminu stāsti” Mālpils bibliotēkā
15. jūnijs plkst. 12.00
Radošās darbnīcas bērniem “Vasaras prieki” Krimuldas bibliotēkā

Radošās darbnīcas notiks no plkst. 12.00 līdz 16.00.

15. jūnijs plkst. 17.00
Bezmaksas fiziskās sagatavotības nodarbība Lēdurgas Sporta centrā
15. jūnijs plkst. 17.00
Mazie senioru sadziedāšanās svētki Mālpils Kultūras centrā
Biļetes cena – 3 eiro. Biļetes varēs nopirkt Mālpils Kultūras centrā pirms pasākuma.
15. jūnijs plkst. 18.30
Bezmaksas fiziskās sagatavotības nodarbība "Namiņā" Inciemā
15. jūnijs plkst. 19.00
Somijas bērnu kora “TAPIOLA” koncerts koncertzālē “Baltais flīģelis”

“TAPIOLA” ir pasaulē pazīstams un godalgots bērnu koris no Espo, Somijas. Kopš tā dibināšanas kolektīvs no skolas kora kļuvis par vienu no pasaulē pazīstamākajiem un bērnu un jauniešu koriem, izceļoties ar īpašo, atšķirīgo kora skaņu, ko novērtējuši daudzi mūzikas kritiķi visā pasaulē.

Kora repertuārs ir ārkārtīgi daudzveidīgs – no džeza mūzikas koncertiem līdz laikmetīgajam un klasiskajam repertuāram un no tautas mūzikas līdz sakrālajai kormūzikai. Nozīmīga kora “TAPIOLA” mākslinieciskās darbības sastāvdaļa ir sadarbība ar mūsdienu komponistiem – vairāki somu un ārvalstu komponisti ir komponējuši un veltījuši skaņdarbus tieši korim “TAPIOLA”.

“TAPIOLA” aktīvi koncertā Somijā un ārvalstīs. Tradīcija kopš 1960-tajiem gadiem ir ikgadējie Ziemassvētku koncerti. Koris veicis daudzus desmitus ierakstu, ieguvis balvas un atzinību vairākos nozīmīgos koru konkursos, kā “Silver Rose Bowl” BBC koru konkursa “Let the Peoples Sing” galveno balvu (1971) UNESCO mākslas veicināšanas balvu (1996). Darbības laikā koris “TAPIOLA” devies vairāk nekā 80 starptautiskās koncerttūrēs visā pasaulē.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

15. jūnijs plkst. 19.00
Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras kopu “Mālis” un saruna par zāļu tējām ar dziednieci Sarmīti Eņģeli Skulmju dzimtas māju ekspozīcijā

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

16. jūnijs - 31. augusts
Izstāde “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 31. augustam Siguldas novada bibliotēka aicina apmeklēt Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādi “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”.

Izstādē apskatāmas Dziesmu svētku nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes un citi priekšmeti no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas novadu dziesmu svētkiem, Latviešu dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā, kā arī festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem.

Roberts Kulpe jau vairāk kā trīsdesmit gadus vāc unikālu latviešu dziedāšanas svētku nozīmīšu kolekciju. Šobrīd kolekcijā ir vairāk nekā 400 nozīmīšu, medaļu, svētku programmiņu, dziesmu grāmatu, fotogrāfiju un daudz citu priekšmetu, kas saistīti ar dziesmu un deju svētkiem gan Latvijā, gan ārzemēs, gan lielās pilsētās, gan pavisam mazos novados.

Roberta Kulpes kolekcijas vecākie eksemplāri ir 1868. gada nozīmīte par godu Rīgas Latviešu biedrības dibināšanai, 1910. gada V Latvju vispārējo dziesmu un mūzikas svētku piemiņas medaļa un 1926. gada VI Vispārējo latviešu dziesmu svētku nozīmīte ar uzrakstu: “Dzied māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu.”

Izstādi papildinās tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu un deju svētku koncertu.

16. jūnijs - 30. jūlijs
Roberta Kulpes privātkolekcijas izstāde “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” Siguldas novada bibliotēkā
16. jūnijs plkst. 17.00
Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādes “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” atklāšana un tikšanās ar autoru Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēka 16. jūnijā plkst. 17.00 aicina apmeklēt Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādi “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” un tikšanos ar izstādes autoru.

Izstādē apskatāmas Dziesmu svētku nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes un citi priekšmeti no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas novadu dziesmu svētkiem, Latviešu dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā, kā arī festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem.

Roberts Kulpe jau vairāk kā trīsdesmit gadus vāc unikālu latviešu dziedāšanas svētku nozīmīšu kolekciju. Šobrīd kolekcijā ir vairāk nekā 400 nozīmīšu, medaļu, svētku programmiņu, dziesmu grāmatu, fotogrāfiju un daudz citu priekšmetu, kas saistīti ar dziesmu un deju svētkiem gan Latvijā, gan ārzemēs, gan lielās pilsētās, gan pavisam mazos novados.

Roberta Kulpes kolekcijas vecākie eksemplāri ir 1868.gada nozīmīte par godu Rīgas Latviešu biedrības dibināšanai, 1910. gada V Latvju vispārējo dziesmu un mūzikas svētku piemiņas medaļa un 1926. gada VI Vispārējo latviešu dziesmu svētku nozīmīte ar uzrakstu: “Dzied māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu.”

Izstādi papildinās tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu un deju svētku koncertu.

Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 31. augustam.

16. jūnijs plkst. 17.00
Pasākums “Āra lasītava” pirmsjāņu noskaņās ar grāmatas “100 vainagi Latvijai” autori Indru Čeksteri un folkloras kopu “Senleja” pie Siguldas pagasta Kultūras nama
16. jūnijs plkst. 20.00
“Zodiaks atgriežas” grupas atvadu turneja Siguldas pilsdrupu estrādē

Vasarā atgriešanos uz skatuves piedzīvos leģendārās grupas “Zodiaks” mūziķi, komponistam Jānim Lūsēnam atkal apvienojot savulaik populāro duetu – Zigfrīdu Muktupāvelu, Maiju Lūsēnu un ģitāristu Aivaru Gudro.  45 gadus kopš grupas dibināšanas pēdējo reizi vienotā programmā izskanēs kosmiska instrumentālā mūzika (“Pacific”, “Rock on ice”, “Provincial Disco”, “Zodiac”) un populārākās dziesmas (“Taisnība”, “Vējš”, “Tēvu zeme”, “Manas mīļākās puķes”, “Pūt, vējiņi”, “Mirušais gadsimts”, “Dziedi jel”, “Bohēmieša dziesma”, “Viegls rokenrols pa radio” un citi). Ar šiem koncertiem grupas mūziķi nolēmuši pateikt lielo paldies saviem ilggadējiem faniem un līdzjutējiem. 

Biļetes cena – no 18 līdz 35 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

17. jūnijs plkst. 10.00
Latvijas čempionāts triāla sacensībās Stīveros
17. jūnijs plkst. 21.00
“Balle” kopā ar Vitāliju Bogdanoviču Siguldas Gaismas tornī

Biļetes cena – 23 eiro.

18. jūnijs - 16. jūlijs
Izstāde “Pārtrauktais lidojums”, Ralfa Vuļa retrospekcija kultūras centrā “Siguldas devons”
Brīdinājums: ieeja izstādē tikai pieaugušajiem!
18. jūnijs plkst. 15.00
Izstādes “Pārtrauktais lidojums”, Ralfa Vuļa retrospekcija, atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”
Brīdinājums: ieeja izstādē tikai pieaugušajiem!
18. jūnijs plkst. 17.00
Siguldas novada Dziesmu un deju svētki Aleksandra parka estrādē Inčukalnā
Siguldas novada XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku lielkoncerts “Būt kopā dziesmā, dejā, vasarā”. Ieeja – bez maksas.
19. jūnijs - 1. jūlijs
Izstāde “Zemeņu laiks Mālpilī” Mālpils Kultūras namā
19. jūnijs plkst. 17.30
Bezmaksas ciguna nodarbība Krimuldas Sporta centrā
19. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas ciguna nodarbība Sunīšu Kopienas centrā
20. jūnijs plkst. 11.00
“Vidzemes lībieši senāk un šodien” – saruna ar Latvijas Universitātes Lībiešu institūta viespētnieci Lolitu Ozoliņu un vēsturnieci Renāti Blumbergu Lēdurgas Kultūras namā

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

20. jūnijs plkst. 21.00
Gleznošanas plenērs “Saulgriežu krāsu maģija” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 67957025.
21. jūnijs
Mobilās diagnostikas izmeklējumu veikšana Raganā

Trešdien, 21. jūnijā,  Raganā, Saules ielā 1A (pie doktorāta), no plkst. 10.00 līdz 17.00 iedzīvotājiem būs iespēja veikt mobilās diagnostikas izmeklējumus.

Mamogrāfiju ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli varēs veikt bez maksas, ar ģimenes ārsta nosūtījumu – par 3 eiro, bet bez nosūtījuma – 35 eiro. Rentgenu ar ģimenes ārsta nosūtījumu varēs veikt par 18 eiro.

Lai saņemtu mobilās diagnostikas pakalpojumus, nepieciešams pierakstīties, zvanot uz tālruņa numuru 25431313.

Pakalpojumu nodrošina MFD Veselības grupa.

21. jūnijs - 29. jūnijs
Aktivitāte “Iepazīsti vasaras pļavu” Turaidas muzejrezervātā
No 21. līdz 29. jūnijam Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties aktivitātē “Iepazīsti vasaras pļavu” – atrast augus un, viedtālrunī noskenējot QR kodu, noklausīties etnogrāfes Indras Čeksteres stāstījumu.

Ieeja, iegādājoties biļeti uz Turaidas muzejrezervātu.

21. jūnijs plkst. 12.00
Radošā darbnīca bērniem un jauniešiem “Līgo ziedi” Siguldas novada bibliotēkā

Darbnīca sāksies plkst. 12.00 līdz 15.00.

21. jūnijs plkst. 17.00
Vakar stundas zāļu tirgus pie Krimuldas Tautas nama

Tirgošanās notiks no plkst. 17.00 līdz 21.00.

21. jūnijs plkst. 18.00
Ielīgošanas koncerts kopā ar “Hāgenskalna muzikantiem” pie Krimuldas Tautas nama
22. jūnijs plkst. 18.00
Bezmaksas fiziskās sagatavotības nodarbība "Namiņā" Inciemā
22. jūnijs plkst. 19.00
Koklētājas Zanes Sniķeres vasaras saulgriežu koncertsaruna “Saule rasas pilienā” kultūrtelpā “Puķudruvas”

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

22. jūnijs plkst. 20.00
Vasaras saulgriežu svinības Lēdurgas estrādē, Muižas parkāpie Dzirnavu ezera
Lēdurgas estrādē, Muižas parkā, pie Dzirnavu ezera notiks vasaras saulgriežu svinības – jāņusiera siešana, vītņu pīšana, lāpu un pūdeles gatavošana, sausās pirts pēriens, uguns plostu ceļš pretī saullēktam, sadziedāšanās un danči kopā ar folkloras kopām līdz saullēktam. Ieeja – bez maksas.
ID karšu piedāvājums
23. jūnijs plkst. 19.00
“Skroderdienas Silmačos” un zaļumballe Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē Līgo vakarā būs iespēja baudīt “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas iestudējumu.

Apzinoties, ka latvieši vienmēr pelnījuši īsteni latvisku ielīgošanu režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma, kopā pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. “Skroderdienas Silmačos” lomas izspēlēs spilgts aktieru kolektīvs: Kristīne Nevarauska (Antonija), Edgars Pujāts vai Ģirts Ķesteris (Dūdars), Madara Melne Tomsone (Elīna), Ivo Martinsons (Aleksis), Artis Jančevskis (Kārlēns), Imants Strads (Pindaks),  Elīna Bojarkina vai Zane Aļļēna (Ieviņa),  Meinards Liepiņš (Rūdis), Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons), Ģirts Liuzniks (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum), Ieva Puķe vai Regīna Devīte (Pindacīša), Elīna Vāne vai Sigita Pļaviņa (Bebene), Māra Mennika vai Baiba Valante (Tomuļu māte).

“Parēķiniet paši – 120 gadi ir kā minimums sešas paaudzes, kuras ir uzaugušas ar Skroderdienām. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt – dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka “Skroderdienas” var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu – tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.

Pēc izrādes ap plkst. 21.50 kopā ar folkloras kopu “Putni” un “Senleja” dalībniekiem kopā iedegsim Jāņu ugunskuru. Bet ap plkst. 22.30 uz zaļumballi aicinās Dainis Skutelis un “Līgo orķestris” Jura Kristona vadībā.

Biļetes cena ir 15 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā, tiek piemērota 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40% Pirmskolas vecuma bērniem ieeja brīva. Pasākuma dienā biļetes cena – 15 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

23. jūnijs plkst. 23.00
Jāņu balle kopā ar Daini Lazdiņu Mālpils pilskalna estrādē
Sīkāka informācija par biļetes cenu un iegādi tiks precizēta.
Informācijai iespējams sekot līdzi Mālpils Kultūras centra lapā sociālo tīklu vietnē “Facebook”.
Paredzēts, ka pasākums ilgs līdz plkst. 3.00.
25. jūnijs plkst. 20.00
Džeimsa Beja (James Bay) Eiropas tūres koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Pašā vasaras pilnbriedā Siguldas pilsdrupu estrādē ar koncertu uzstāsies mūziķis Džeimss Bejs. Klausoties Džeimsa priekpilno un instrumentāli bagāto mūziku, kurā jūtams arī noteikts ritmiskums, kāja pati no sevis jau sit līdzi ritmu, aicinot dejot un baudīt, tāpēc tu nedrīksti palaist garām šo īpašo koncertu, kas ierindosies starp tavas vasaras aizraujošākajiem piedzīvojumiem!

Džeimss Bejs – britu dziedātājs, dziesmu autors, ģitārists un producents – kļuva populārs sava pirmā singla “Hold Back the River” dēļ. Viņa debijas albums “Chaos And The Calm” iznāca 2015. gadā un ieguva trīskārtēju platīna statusu, mūziķis saņēma arī “Brit Award” balvas kā labākais britu solo izpildītājs un 2016. gadā tika nominēts Grammy balvai kategorijās Labākais jaunais mākslinieks, Labākais roka albums un Labākā roka dziesma par pasauli pārņēmušo singlu “Hold Back the River”.

Biļetes cena ir 50,50 eiro, tās var iegādāties “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un tiešsaistē.

27. jūnijs plkst. 10.00
Siguldas Basketbola diena Siguldas Sporta centrā
27. jūnijs plkst. 18.00
''Raganas kauss'' volejbolā, 3. posms Raganā
30. jūnijs plkst. 09.30
"Jauniešu kauss 2023" jāšanas sportā Jauno jātnieku skolā
ID karšu piedāvājums
30. jūnijs plkst. 19.00
Sanfrancisko Jaunais teātris ar izrādi “Anšlavs un Veronika” kultūras centrā "Siguldas devons"

30. jūnijā plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” viesosies Sanfrancisko Jaunais teātris ar izrādi “Anšlavs un Veronika”.

Sanfrancisko Jaunais teātris piedāvā unikālu izrādi par dzīvesbiedriem rakstnieku Anšlavu Eglīti un mākslinieci Veroniku Janelsiņu, kas lielāko mūža daļu pavadīja trimdā, Amerikā. Anšlava lomā  izcilais Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Kaspars Znotiņš, Veronika  - Taira Zoldnere. Izrāde veidota pēc Raimonda Staprāna lugas motīviem. Tā iesākas ar precētā pāra pārcelšanos no Ņujorkas uz Oregonu, seko viņiem līdz uz Kaliforniju un noslēdzas ar Eglīša aiziešanu mūžībā.

Autors pievēršas laulāto draugu personīgajām attiecībām, saskarsmei, intelektuālajiem strīdiem un domu apmaiņai, iepinot stāstus no viņu dzīves, kas ļauj skatītājam atklāt viņus kā personības, atstājot varoņu literāros un mākslinieciskos sasniegumus aizkadrā. Raimonds Staprāns abus pazinis personīgi, kā arī, rakstot lugu, izmantojis Veronikas Janelsiņas atmiņas. Izrāde savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada 1. jūlijā St. Paulā, Minesotā, XV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku ASV ietvaros.

Biļešu cena ir no 15 līdz 25 eiro, tās var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, ar Siguldas novada ID karti – 20% atlaide. 

Izrāde notiks 2 cēlienos. Anšlavs – Kaspars Znotiņš (Jaunais Rīgas teātris); Veronika – Taira Zoldnere; Veronika atmiņās un Staprāna kundze – Astrīda Lācītis; Muzikante un Veronikas kaķis – Natālija Da Cruz; Dejotāja, Dziedātāja un Sociālā darbiniece – Dace Rapa; Sieva – Anita Greenband; Vīrs un Anšlava kaķis – Gundega Ozola-Bite; Zilgalvis – Māra Vilde; Kaimiņš – Karīna Vasiļevska-Das; Bērni – Emma Da Cruz, Timo Da Cruz, Aleksandra Das; Skatuves strādnieks – Māra Lewis.

Režija – Māra Lewis un Karīna Vasiļevska-Das; Māksliniece – Linda Treija; Mūzika – Gio Saule; Tehniskais risinājums – Jānis Grigalinovičs-Leja; Tērpu meistare – Sallija Filica.

1. jūlijs
Mālpils zemeņu svētki

Jau trešo gadu 1. jūlijā Mālpilī tiks svinēti zemeņu svētki, kuros godās Latvijas vasaras kulta ogu  zemeni. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, dienas garumā klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā piedzīvot Latvijā populārās grupas “Citi zēni” un “Dziļi violets” koncertus.

Mālpilī zemenes audzē slēgtās platībās un atklātos laukos vairāk nekā 27 hektāru plašumā. Šeit ir pirmās ogas maijā un pavisam vēlas ogas oktobrī. Gara un garšīga ogu sezona gandrīz pusgada garumā lutina Latvijas iedzīvotājus.

Zemeņu svētku radīšanā aktīvi iesaistās vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji, jo zemenes iedvesmo cept kūkas, vārīt ievārījumus, meistarot kokteiļus, šūt kleitas, somas un apakšveļu, radīt traukus, dekorus un rotas.

Tāpat visas dienas garumā notiks Mālpils zemeņu svētku amatnieku un mājražotāju tirgus, kurā tirgotājus aicinām savā piedāvājumā īpaši akcentēt zemeni. Pieteikšanās tirgum norisinās līdz 11. jūnijam. Tirgotājus aicinām aizpildīt elektronisko pieteikšanās anketu.

Šogad svētkiem tiek radīta īpaša Zemeņu taka, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja izzināt zemenes ceļu no lauka līdz katra mājām. Mālpils zemeņu svētku programma tiks izziņota tuvakajā laikā!

Mālpils zemeņu svētkus rīko Mālpils Kultūras centrs sadarbībā ar iedzīvotāju iniciatīvu grupu “Mālpils iedvesmo”, kā arī pateicoties Siguldas novada pašvaldības un Mālpils uzņēmēju atbalstam.
1. jūlijs plkst. 10.00
“Sigulda Open 2023” pludmales volejbols, 2. posms Gaujas pludmalē
6. jūlijs plkst. 18.00
Skriešanas un nūjošanas treniņsacensības “Siguldas apļi” (4. posms) Siguldas Svētku laukumā

Sporta entuziasti un aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti piedalīties skriešanas un nūjošanas treniņsacensībās “Siguldas apļi”, kas norisināsies Siguldas Svētku laukumā sešos posmos. Sacensību sākums plkst. 18.00.

Sacensību posmi:

 • 4. posms: 6. jūlijā;
 • 5. posms: 10. augustā;
 • 6. posms: 7. septembrī.

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli un organizatori nenes atbildību par treniņsacensību laikā iegūtām traumām.

Grupas skriešanā: SV6 2017. gads un jaunāki; SV8 2015.–2016. gads; SV10 2013.–2014. gads; SV12 2011.–2012. gads; SV14 2009.–2010. gads; SV16 2007–2008. gads; SV20 2003–2006. gads; SV atklātā grupa 1993.–2002. gads; SV40 1983.–1992. gads; SV50 1973.–1982. gads; SV50+ 1972. gads un vecāki.

Grupas nūjošanā: SV30 1993. gads un jaunāki; SV40 1973.–1992. gads; SV50 1972. gads un vecāki.

Distances:

 • SV6: mazais aplis – 600 metri;
 • SV8: mazais aplis – 2x600 metri;
 • SV10, SV12, SV14:  lielais aplis – 2x1 kilometrs;
 • SV16, SV20: lielais aplis 4x1 kilometrs;
 • SV–SV50: lielais aplis – 7x1 kilometrs, nūjošana 7x1 kilometrs.

Iepriekšējā pieteikšanās treniņsacensībām notiek tiešsaistē tīmekļa vietnē siguldasmaratonaklubs.com, aizpildot dalībnieka anketu. Dalībnieku pieteikšanās un čipu izsniegšana starta vietā no plkst. 17.30.

Dalības maksa: SV6SV20 dalība – bez maksas, SVSV50 dalības maksa ir 5 eiro.

Sacensību mērķis ir popularizēt skriešanas un nūjošanas sporta veidus iedzīvotāju vidū un veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, atrast kopīgus draugus un domubiedrus, vienlaikus papildinot un paplašinot Siguldas novada sporta aktivitātes.

Tās organizē “Siguldas Maratona klubs” un “Siguldas takas” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību.

Papildu informācija.

7. jūlijs - 6. jūlijs
“KS čempionāts” volejbolā, 3. posms Gaujas pludmalē
22. jūlijs
Anšlava Sporta diena Inciemā
26. jūlijs plkst. 18.00
Mančestras apvienības “Hurts” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē
Šovasar, 26. jūlijā, ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs pie mums tik iemīļotā Mančestras apvienība “Hurts” uzstāsies Siguldas pilsdrupu estrādē. Tā kā tas būs grupas pirmais brīvdabas solokoncerts mūsu zemēs, diez vai iespējams atrast romantiskāku un piemērotāku norises vietu kā gleznainā Siguldas pils apkārtne.

Paredzams, ka elegantā britu dueta “Hurts” koncertā izskanēs gan jaunākā, nu jau piektā albuma “Faith” pazīstamākās kompozīcijas, gan bagātīgā iepriekšējo hitu plejāde – “Wonderful Life”, “Better Than Love”, “Stay”, “Sunday”, “Blood”, “Tears & Gold”, “Illuminated”, “Miracle”, “Somebody To Die For”, “Blind” un citi. 

“Hurts” atpazīstamību ieguva uzreiz ar 2010.gadā iznākušo debijas albumu “Happiness”. Seši singli no tikai viena diska pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva Zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Tostarp Latvijā ierindojoties 2. vietā.

 Biļetes cena – no 49 līdz 149 eiro. Tās var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit. Tiek organizēts arī fanu reiss, informācija par tiem pieejama šeit

 

29. jūlijs - 30. jūlijs
XXIX Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

 

Šovasar no 28. līdz 30. jūlijam jau 29. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 28. jūlijā plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – atklāšanas koncertu  Siguldas Jaunās pils dārzā. Koncerts iecerēts kā siguldieša Kalvja Kalniņa benefice. Koncertā piedalīsies Kalvis Kalniņš (baritons), Jana Lute (soprāns), Dainis Medjaņiks (vijole), Bruno Ančāns (trompete) un citi.

29. jūlijā plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms franču komponista Šarla Guno operas “Fausts” brīvdabas oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā, kurā galvenajās lomās redzēsiet Filipi Do (Francija), Olgu Bezsmertnu (Ukraina),Pjēru Īvu Privo (Francija), kā arī mūsu izcilos operas solistus – Ilonu Bageli, Kalvi Kalniņu un citi. Diriģents – Atvars Lakstīgala, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu mākslinieces – Ieva Kundziņa un Evija Džonsone.

Svētdien, 29. jūlijā, plkst. 13.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks tradicionālais garīgās mūzikas koncerts.

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki kā ierasts noslēgsies 30. jūlijā plkst. 18.00 ar krāšņu Galā koncertu, kurā piedalīsies Mihails Mihailovs (Bulgārija), Pjērs – Īvs Privo (Francija), franču izcelsmes amerikāņu soprāns Sandra Sandra Hamaoui, Jānis Apeinis, Krišjānis Norvelis, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Rihards Kandalincevs, Dainis Medjaņiks (vijole). Pie diriģentu pults stāsies Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

Svētkos piedalās festivāla koris un orķestris.

Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Kultūras centra “Siguldas devons” biļešu kasē, kā arī visās “Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, tostarp tiešsaistē. Biļetes cena – no 15 līdz 60 eiro. Siguldas novada iedzīvotājaID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā 10% atlaide.

3. augusts plkst. 18.00
“KS čempionāts” volejbolā, 4. posms Gaujas pludmalē
5. augusts plkst. 10.00
“Sigulda Open 2023” pludmales volejbols, 3. posms Gaujas pludmalē
10. augusts plkst. 18.00
Skriešanas un nūjošanas treniņsacensības “Siguldas apļi” (5. posms) Siguldas Svētku laukumā

Sporta entuziasti un aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti piedalīties skriešanas un nūjošanas treniņsacensībās “Siguldas apļi”, kas norisināsies Siguldas Svētku laukumā sešos posmos. Sacensību sākums plkst. 18.00.

Sacensību posmi:​

 • 5. posms: 10. augustā;
 • 6. posms: 7. septembrī.

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli un organizatori nenes atbildību par treniņsacensību laikā iegūtām traumām.

Grupas skriešanā: SV6 2017. gads un jaunāki; SV8 2015.–2016. gads; SV10 2013.–2014. gads; SV12 2011.–2012. gads; SV14 2009.–2010. gads; SV16 2007–2008. gads; SV20 2003–2006. gads; SV atklātā grupa 1993.–2002. gads; SV40 1983.–1992. gads; SV50 1973.–1982. gads; SV50+ 1972. gads un vecāki.

Grupas nūjošanā: SV30 1993. gads un jaunāki; SV40 1973.–1992. gads; SV50 1972. gads un vecāki.

Distances:

 • SV6: mazais aplis – 600 metri;
 • SV8: mazais aplis – 2x600 metri;
 • SV10, SV12, SV14:  lielais aplis – 2x1 kilometrs;
 • SV16, SV20: lielais aplis 4x1 kilometrs;
 • SV–SV50: lielais aplis – 7x1 kilometrs, nūjošana 7x1 kilometrs.

Iepriekšējā pieteikšanās treniņsacensībām notiek tiešsaistē tīmekļa vietnē siguldasmaratonaklubs.com, aizpildot dalībnieka anketu. Dalībnieku pieteikšanās un čipu izsniegšana starta vietā no plkst. 17.30.

Dalības maksa: SV6SV20 dalība – bez maksas, SVSV50 dalības maksa ir 5 eiro.

Sacensību mērķis ir popularizēt skriešanas un nūjošanas sporta veidus iedzīvotāju vidū un veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, atrast kopīgus draugus un domubiedrus, vienlaikus papildinot un paplašinot Siguldas novada sporta aktivitātes.

Tās organizē “Siguldas Maratona klubs” un “Siguldas takas” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību.

Papildu informācija.

17. augusts plkst. 18.00
“KS čempionāts” volejbolā, 5. posms Gaujas pludmalē
19. augusts
Līnijdeju festivāls Inciemā
25. augusts plkst. 19.00
Dziedātāja ALEX piemiņas koncerts “Zvaigznes ceļš” Siguldas pilsdrupu estrādē

Godinot un pieminot izcilās un neatkārtojamās balss īpašnieku un ilggadīgo grupas “Opus Pro” solistu dziedātāju ALEX (1962–2021), 25. augustā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies ALEX piemiņas koncerts “Zvaigznes ceļš”.

Koncertā, kurā skanēs grupas “Opus Pro” zināmākās dziesmas “Es eju tevi zagt”, “Rozā lietus”, “Dzimene”, “Tu un Es”, “Mīļais”, “Pēdējā pietura”, “Šonakt”, “Brīvību Baltijai”, “Svētuguns”, “Kā neviens” un citas, piedalīsies Aija Andrejeva, ģitārists un daudzu grupas “Opus Pro” hitu autors Harijs Zariņš, dziedātāji Jānis Aišpurs, Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Olga Rajecka, Antra Stafecka, grupas “Colt”, “Very Cool People”, “Laime pilnīga”, “Laika suns” un citi mākslinieki. Koncertu vadīs Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis, režisore – Maija Kalniņa.

Biļetes cena – no 15 līdz 30 eiro. Tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

26. augusts
Allažu pagasta svētki
3. septembris - 4. septembris
33. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens
7. septembris plkst. 18.00
Skriešanas un nūjošanas treniņsacensības “Siguldas apļi” (6. posms) Siguldas Svētku laukumā

Sporta entuziasti un aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti piedalīties skriešanas un nūjošanas treniņsacensībās “Siguldas apļi”, kas norisināsies Siguldas Svētku laukumā sešos posmos. Sacensību sākums plkst. 18.00.

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli un organizatori nenes atbildību par treniņsacensību laikā iegūtām traumām.

Grupas skriešanā: SV6 2017. gads un jaunāki; SV8 2015.–2016. gads; SV10 2013.–2014. gads; SV12 2011.–2012. gads; SV14 2009.–2010. gads; SV16 2007–2008. gads; SV20 2003–2006. gads; SV atklātā grupa 1993.–2002. gads; SV40 1983.–1992. gads; SV50 1973.–1982. gads; SV50+ 1972. gads un vecāki.

Grupas nūjošanā: SV30 1993. gads un jaunāki; SV40 1973.–1992. gads; SV50 1972. gads un vecāki.

Distances:

 • SV6: mazais aplis – 600 metri;
 • SV8: mazais aplis – 2x600 metri;
 • SV10, SV12, SV14:  lielais aplis – 2x1 kilometrs;
 • SV16, SV20: lielais aplis 4x1 kilometrs;
 • SV–SV50: lielais aplis – 7x1 kilometrs, nūjošana 7x1 kilometrs.

Iepriekšējā pieteikšanās treniņsacensībām notiek tiešsaistē tīmekļa vietnē siguldasmaratonaklubs.com, aizpildot dalībnieka anketu. Dalībnieku pieteikšanās un čipu izsniegšana starta vietā no plkst. 17.30.

Dalības maksa: SV6SV20 dalība – bez maksas, SVSV50 dalības maksa ir 5 eiro.

Sacensību mērķis ir popularizēt skriešanas un nūjošanas sporta veidus iedzīvotāju vidū un veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, atrast kopīgus draugus un domubiedrus, vienlaikus papildinot un paplašinot Siguldas novada sporta aktivitātes.

Tās organizē “Siguldas Maratona klubs” un “Siguldas takas” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību.

Papildu informācija.

8. septembris plkst. 13.00
Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības – Siguldas novada fināls Siguldas novada bibliotēkā
7. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātais čempionāts 100 lauciņu dambretē “Sigulda Open 100 2023” Siguldas pagasta Kultūras namā

Pasākumi