×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. aprīlis
Šodien sveicam: Mirta, Ziedīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

2. februāris - 2. maijs
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Allažu pamatskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

10. marts - 20. aprīlis
Kristīnes Nuķes-Panteļejevas izstāde “Zemenītes sniegā” kultūras centrā “Siguldas devons”

Svētdien, 10. martā, kultūras centrā “Siguldas devons” tiks atklāta mākslinieces Kristīnes Nuķes-Panteļejevas izstāde “Zemenītes sniegā”.

Mēs dzīvojam brīnumainā pasaulē. Dažādi mazie brīnumi un brīnumu pasaulītes ir mums visapkārt, visikdienišķākajās lietās. Skrienot ikdienas steigā, tu uzkāp uz pērnās rudens lapas, kas, pārdzīvojusi ziemu, ir zaudējusi rudens krāsu spozmi, bet, apstājoties un ielūkojoties tuvāk, mums atklājas tās brīnumainais dzīslojums. Perfekti izstrādāta dabas simetrija, ritmi, strukturālā uzbūve. Tādas lietas ir mums visapkārt, tikai jābūt atvērtam to saskatīt. Ir jāatver acis un prāts, jāļaujas tam piedzīvojumam. 

Veidojot izstādi “Zemenītes sniegā” – sākot no idejas, koncepcijas līdz izvēlētajiem materiāliem – māksliniece Kristīne Nuķe-Panteļejeva ļaujas piedzīvojumam. Cietušo trauku izvēle objektu veidošanā un “ne visai perfektu” trauku apgleznošana nav nejauša. Tas atkal ir stāsts par spēju ieraudzīt potenciālu lietās, kas ir zaudējušas savu pirmatnējo spožumu.  

“Šajā izstādē es veidoju dialogu ar piedzīvoto pieredzi. Vizualizējot šīs divas galējības, viens ir manis attēlotais ģeometriskais zīmējums un otrs ir nepārprotami tiešie tēli, kas atspoguļojas gleznojumos. Es tēlaini tās dēvēju par micēliju, jo, kad mēs sēņojam, mēs redzam tikai vienu vai dažas bariņā izlīdušās sēnes, bet zem sūnām ir sarežģīta dabas veidota sistēma. Šī struktūra tiek izmantota gan apgleznojumos, gan objektu pamatformās. Tas ir elements, kas transformēts caur manu to personīgo pieredzes prizmu. Jebkura darba radīšanu savā mākslā man ir kā meditatīvs process, dialogs pašai ar sevi, par kaut ko pieredzētu. Šoreiz tas ir par brīnumiem, spēju lietās saskatīt ko vairāk nekā pēc vispusīga skatiena mums šķiet,” tā par gaidāmo izstādi stāsta Kristīne.

Māksliniece Kristīne Nuķe-Panteļejeva (1982) ir beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Vides dizaina nodaļu (2003), savukārt Latvijas Mākslas akadēmijā absolvējusi Metāla dizaina apakšnozari (MA 2009) un Keramikas apakšnozari (MA 2018). Studiju laikā mācījusies metālmākslā un juveliermākslā Lahti Lietišķo zinātņu universitātē Somijā, kā arī keramikas mākslu pilnveidojusi Bostonas Emanuella koledžā, ASV. Pēc studijām metālmākslā sākusi strādāt Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā par sudraba kalšanas pasniedzēju ar specialitāti emaljēšanā. Izstādēs piedalās no 2011. gada, darbi ir bijuši eksponēti Latvijā, Grieķijā, ASV, Azerbaidžānā, Francijā, Lietuvā, Dānijā, Krievijā, Rumānijā, Turcijā un citviet. Kopš 2015. gadā māksliniece veidojusi personālizstādes Latvijā un ārpus Latvijas robežām. Autori raksturo radošie eksperimenti dažādos materiālos un medijos, dažādu mākslas nozaru sintēze. 2018. gadā ieguvusi sudraba apbalvojumu prestižajā Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē “Martinsona balva”.

Izstāde “Zemenītes sniegā” bez maksas apskatāma kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” no 10. marta līdz 20. aprīlim.

1. aprīlis - 30. aprīlis
Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Lieli putni, mazi putni” Lēdurgas Kultūras namā

Izstādē “Lieli putni, mazi putni” apskatāmi Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas Interešu izglītības programmas “Ievads Mākslā” un “Vizuāli plastiskā māksla” audzēkņu darbi.

Ieeja – bez maksas.

 

1. aprīlis - 25. aprīlis
Vidrižnieces Ainas Tobes gleznu izstāde “Gaismas kurjers” Krimuldas Tautas namā

Ieeja – bez maksas.

2. aprīlis - 30. aprīlis
“Pavasara izlaušanās spēle” sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
“Meklējam kukaiņus un citas sīkbūtnes bibliotēkā” spēle pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 20. aprīlis
Aktivitāte “Selfijs ar grāmatu” visās Siguldas novada bibliotēkās

Siguldas novada bibliotēkas aicina ikvienu lasītāju iesaistīties “Bibliotēku nedēļas” aktivitātē “Selfijs ar grāmatu” ar mērķi rosināt dalīties ar grāmatu, ko šobrīd lasa. Šīs aktivitātes mērķis ir parādīt fotogrāfijās lasīšanas tradīcijas un ieradumus, kā arī paust pārdomas, ko katram dod lasīšana, un dalīties ar grāmatās gūtajām atziņām.

Fotogrāfijas un atziņas iespējams iesūtīt novada bibliotēku sociālajos tīklos vai rakstot uz e-pastu adresēm. No iesūtītajiem darbiem “Bibliotēku nedēļas” laikā no 22.–27. aprīlim bibliotēkas veidos foto kolāžas savās kopienās.

2. aprīlis - 27. aprīlis
Izglītojoša, interaktīva spēle bērniem “Latvijas daba. Ziedi” Lēdurgas bibliotēkā
2. aprīlis - 27. aprīlis
Literārā izstāde “Dabas aptieka” Lēdurgas bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde “Rakstniekam Vikam – 85″ Krimuldas bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde “Zaļajiem pirkstiņiem” Krimuldas bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde “Putni Latvijā” Krimuldas bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Austriešu rakstniekam Johanesam Mario Zimmelam – 100. Izstāde “Atbildi zina tikai vējš” Inčukalna bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Ievērojamākajam Eiropas domātājam Imanuelam Kantam – 300. Izstāde “Tīrā prāta kritika” Inčukalna bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Tēlniekam Indulim Rankam – 90. Tematiskā izstāde Allažu bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Rakstniekam Viktoram Kalniņam – 85. Literatūras izstāde “Sarežģītais zvirbulēns Viks” Inciema bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Aktivitāte Allažu bibliotēkā

Aktivitāte “Piepildi prātu ar varenām idejām, galvu reibinošām domām. Izmanto grāmatas, lai piepildītu dvēseli ar cerību un iedvesmu.” /Robins Šarma/.

2. aprīlis - 30. aprīlis
Ainas Tobes akvareļi ceļojošā izstāde “Latviešu ābece” un ”Pavasaris” Allažu bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Jānim Širmanim – 120. Literārā izstāde bērniem “Krikša piedzīvojumi tālos ceļos” Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Literārā izstāde bērniem “Kukaiņi un citas sīkbūtnes” Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde pirmsskolas vecuma bērniem “Putni atlido” Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde pirmsskolas vecuma bērniem “Es lasu” Siguldas novada bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Maijas Druvas foto izstāde “Daba. Miers. Ūdens” Siguldas pagasta bibliotēkā

Saulkrastietes Maijas Druvas foto izstāde. Viņas hobijs ir fotogrāfēšana. Viņai ļoti patīk fotogrāfēt dabu, dabas parādības, jūru, gulbjus. Daba Latvijā ir ļoti skaista, interesanta, mainīga un daudzveidīga. Tās skaistumu fotogrāfe iemūžina caur foto objektīvu.

2. aprīlis - 30. aprīlis
Tematiskā izstāde “Sulu spēks” Siguldas pagasta bibliotēkā
2. aprīlis - 30. aprīlis
Tematiskā izstāde “Joks” Siguldas pagasta bibliotēkā
4. aprīlis - 30. aprīlis
Dzejniecei Broņislavai Martuževai – 100. Izstāde “Un stipriem būt – kā tev, tā man” Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
5. aprīlis - 19. maijs
Mareka Gurecka izstāde “Nospiedumi” Siguldas Jaunās pils salonā

Siguldas Jaunās pils salonā eksponēta mākslinieka Mareka Gurecka izstāde “Nospiedumi”. Izstāde “Nospiedumi” sniedz dziļāku ieskatu gan mākslinieciskajā procesā, gan cilvēciskajās attiecībās, izmantojot gleznas kā spoguli, kurā redzami dažādi dzīves posmi. Izstāde ir kā ceļojums caur mākslinieka dvēseli, atklājot manu personīgo ceļu uz manas estētikas virsotni.

Šahs ir spēle, kas prasa gan stratēģisko domāšanu, gan radošumu, tādēļ to var saistīt ar māksliniecisko procesu. Spēles laikā katrs gājiens var tikt uzskatīts par mākslas darbu, kas maina spēles stāstu un attīsta tās dinamiku. Tāpat kā mākslinieciskajā procesā, šaha spēlē katram gājienam ir sava nozīme un ietekme uz kopējo rezultātu, atklājot spēlētāja un mākslinieka radošo redzējumu. Tādējādi, izmantojot šaha spēles kontekstu, mēs varam izprast mākslas darbu dinamiku un tās spēku kā radošu un stratēģisku izpausmi.

Spēle atklājas arī mūzikā. Klavieres glezniecībā simbolizē mūzikas un vizuālās mākslas savienojumu, radot unikālu un daudzveidīgu pieredzi. Klavieres kļūst par iedvesmas avotu, lai izteiktu mūzikas skaņas, ritmus krāsās un faktūrās. Līnijās rodas dinamiski un izteiksmīgi attēli, veidojot gleznas kopējo harmoniju. Klaviergleznas atklāj manu mūzikas ietekmi uz vizuālo izpratni.

Mareka Gurecka CV ir radikāli atšķirīgs no ierastās Latvijas mākslinieka biogrāfijas. Publiskajā mākslas apritē Mareks Gureckis sevi pieteica, strādājot tandēmā ar mākslinieci Jutu Policju. Tagad Mareks strādā patstāvīgi, atraisot tieši sev raksturīgo, vienlaikus izzinot sevi un radot patiesu glezniecību.

Mareks pieder tam gleznotāju lokam, kura meklējumi ir tīri estētiski, viņa darbi – himna gleznieciskumam (picturesque). Gluži kā 18. gs. estēti devās ainavā meklēt patiesi glezniecisko, tā Mareks caur krāsu un glezniecības tehniku atklāj būtisko.

Lai arī Mareka kā gleznotāja galvenais izteiksmes līdzeklis ir krāsa, kompozīcijas nav tīras abstrakcijas. Darbu galvenie motīvi – klavieres, grieķu amforas, kuras vainago zobrati, šaha figūras un laukumiņi viegli ievietojami pie semiotiskiem smagsvariem. Dzīve, protams, ir kā šaha lauciņš ar bandiniekiem un karaļpāri, virpuļojam stratēģiskās spēlītēs, tomēr ne par to ir Mareka gleznas. Pārsteidzošā filigrānā virtuozitāte, ar kādu tiek uzburta gleznas plakne, atsauc atmiņā reiz izzināto Aristoteļa katarsi, ko mākslinieks piedzīvo radīšanas brīdī. Motīvi tikai piedalās šajā glezniecības spēlē, ar savu ritmu un dekorativitāti atdodot vietu krāsai.

Smalki izstrādātās virsmu faktūras, lazējumi un notecējumi tikai retajam šķitīs mirkļa impulsa radīti, tomēr glancētā nekaunība, kas grieķu vāzes iemet reiva ballītei līdzīgā sajūtā, liecina, par to māksliniecisko un radošo brīvību, pēc kuras tiecas daudzi. Estētiskas spēles ar gleznas virsmu nav nekas neparasts, tomēr tikai retajam izdodas pārkāpt robežu, kas glezniecību šķir no daiļkrāsotāja paraugu kataloga.“ Tā par Mareku Gurecki raksta mākslas zinātniece Ilze Kreituse-Jakuša.

Izstāde “Nospiedumi“ apskatāma Siguldas Jaunās pils salonā līdz 19. maijam un izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā, apmeklētājiem ar“S! Karti” tiek piemērota atlaide. Siguldas Jaunā pils pieejama apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

Ieejas maksa iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā.

6. aprīlis - 8. maijs
Mākslas studijas “Art Studio Peahen” gleznošanas grupas izstāde “Plaukums” Siguldas novada bibliotēkā

6. aprīlī plkst. 12.00 Siguldas novada bibliotēkā atklās Patricijas Brekte-Pannetjē mākslas studijas “Art Studio Peahen” gleznošanas grupas izstādi “Plaukums”. Izstāde motīvi vēsta par gleznošanas grupas mākslinieču jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu gleznojot, iedvesmu gūstot no dabas – ainavām, ziediem un dzīvajām radībām.

Izstāde apvieno gleznošanas grupas jaunākos darbus – klusās dabas atainojumus radošajās izpausmēs, izceļot akrila glezniecības tehniku un individuālās interpretācijas. Iztādes darbu autores: Ginta Lāce, Ieva Spicberga, Zanda Lasmane, Kristīne Rauska-Zeltiņa, Dana Krūmiņa, Anda Ķīvīte-Urtāne, Inese Erenbote, Kristīne Kazāka, Kate Novicāne, Madara Volksone, Zinta Jansone, Iveta Boša, Diāna Gredzena un māksliniece Patricija Brekte-Pannetjē.

Izstādes nosaukums “Plaukums” raksturo savdabīgo mākslinieku grupas radošo enerģiju un daudzveidību, ieskicējot ainavas, kas stiepjas pāri ierastajiem horizontiem un ienesot jaunas emocijas uz gleznu audekliem. Viena no izstādes autorēm Ginta Lāce izstādi “Plaukums” raksturo sekojoši: “Tā ir gaisma, piedzimšana, dzīvības avots. Tas vēsta par līdzsvaru starp sauli un gaismu, maigumu un mīlestību, izlaušanos un atdzimšanu. Brīnišķīgs dzīvības izpausmes mirklis, paļāvība, drosme, brīvība – būt”.

Izstāde ir ne tikai par glezniecību kā mākslas formu, bet arī par katra brīvā laika mākslinieka un apmeklētāja iesaistīšanos piedāvātajā vizuālajā stāstījumā. Izstāde “Plaukums” aicinās apmeklētājus paust savu radošumu, atklājot personīgās interpretācijas par redzēto, kā arī dalīties ar emocijām, ko izraisa mākslas darbi.

Izstādē aplūkojamas gleznas akrila tehnikā gan uz melna, gan uz balta audekla. Darbos dominē dažādu krāsu gammas. Šī daudzveidība atspoguļo gleznošanas grupas izstādes  “Plaukums” mērķi –  atklāt un atbalstīt dažādas mākslas formas un izpausmes.

““Plaukums” ir ne vien par plaukstošiem ziediem un citiem pavasarīgi-vasarīgiem gleznu motīviem, bet arī par dvēseles uzplaukšanu brīdī, kad tā satiek sev radniecīgas, spēlējoties ar krāsām un otas triepieniem iknedēļas nodarbībās mākslas studijā,” par radošo procesu atklāj izstādes dalībniece Ieva Spicberga.

Mākliniece Patricija Brekte-Pannetjē kopš 2017. gada savu mākslas studiju “Art Studio Peahen” vada Siguldā. Mākslas studijā notiek aktīvas gleznošanas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet vasarās tiek organizētas Grafikas vasaras skolas un radošie gleznošanas cikli “Uzglezno Siguldu un vidi ap to”.

8. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde pašiem mazākajiem “Mīļgrāmatiņa” Jūdažu Bibliotēka un sabiedriskajā centrā
10. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde “Bibliotēka un lasīšana Siguldā” Siguldas novada bibliotēkā
10. aprīlis - 8. maijs
Maijas Druvas fotoizstāde “DABA.MIERS.ŪDENS.” Siguldas pagasta bibliotēkā

Siguldas pagasta bibliotēkā no 10. aprīļa līdz 8. maijam ir apskatāma Maijas Druvas fotoizstāde “DABA.MIERS.ŪDENS.”.

Maija dzimusi Jūrmalā, bet vairāk kā divdesmit gadus dzīvo Saulkrastos pie jūras. Maija stāsta: “Man ir ļoti paveicies, ka visu mūžu ir iespēja dzīvot blakus jūrai. Tā man sniedz mieru, enerģiju, brīvību. Varētu teikt, ka līdz jūrai es aizeju katru dienu, citreiz pat vairākas reizes dienā.”

Daudzus gadus Maijas Druvas hobijs ir fotografēšana – viņai ļoti patīk fotografēt dabu, dabas parādības, jūru, gulbjus. “Katru pavasari Saulkrastu pludmalē atlido ļoti daudz gulbju un ir tik interesanti vērot tos. Ļoti patīk fotografēt saullēktus un saulrietus, katrs saullēkts un saulriets ir savādāks, atšķirīgs, skaists.  Daba pie mums Latvijā ir ļoti skaista, interesanta, mainīga un daudzveidīga. Man ir liels prieks, ka arvien biežāk Latvijā ir iespējams redzēt ziemeļblāzmu. Man pašai ir izdevies iemūžināt bildēs šo brīnišķīgo dabas parādību,” saka izstādes “DABA.MIERS.ŪDENS.” autore.

Stundām ilgi Maija Druva var iet pastaigā gar jūru, kuras laikā viņa fotografē. Vienas pastaigas laikā ir tik skaisti un interesanti vērot, kā daba mainās pa minūtēm... Reizēm vienas pastaigas laikā nobildētas kādas 200 bildes, bet tikai dažas bildes ir īstās, uz kurām skatoties, pašai  ir tā sajūta, ka, jā – šī ir īstā. Kādreiz fotogrāfes sapnis bija apkopot visas šīs īstās bildes un izveidot izstādi, lai arī citi cilvēki varētu apskatīt un redzēt šo bilžu apkopojumu. Un tas izdevās – Maija Druva realizējusi savu sapni par izstādi, kurā ir apkopotas tās īstās bildes.

15. aprīlis - 26. aprīlis
Vācu valodas mēnesis: Radošās aktivitātes Sidgundas bibliotēkā
15. aprīlis - 30. aprīlis
“...uzliec savas brīnumbrilles un iegrimsti tēlu valstībā...” mākslinieces Agijas Stakas darbu izstāde “Ilustrācijas” Mores bibliotēkā
15. aprīlis - 23. aprīlis
‘’Bibliotēkas un lasīšana’’ aktivitātes Siguldas pagasta bibliotēkā

Bibliotēku nedēļas ietvaros "Bibliotēkas un lasīšana" pasākumi:

“Joku diena – anekdošu lasīšana un stāstīšana”;

“Domā, dari, risini” – dažādi uzdevumi, krustvārdu mīklas. Par grāmatām, nosaukumiem, sižetiem.

18. aprīlis - 21. maijs
Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde “PA-VA-SA-RĪ” Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 1. stāva gaitenī izstādi varēs aplūkot līdz pat 21. maijam.

Ieeja – bez maksas.

19. aprīlis - 13. jūnijs
Keramikas studijas “MĀL-PILS” un TLM studijas “URGA” darbu izstādes “EXPERIMENTS” Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
19. aprīlis - 28. aprīlis
Pavasara garšu ceļojums “10 dienās apkārt zemeS!lodei” Siguldas novada kafejnīcās un restorānos

No 19. līdz 28. aprīlim Siguldas novada kafejnīcas un restorāni ielūdz izbaudīt pavasarīgi eksotiskas vairākkārtu maltītes un doties novada izpētes un pasaules garšu ceļojumā.

Šis Siguldas novadā ir vēl nebijis notikums, kurā tik daudzi novada ēdinātāji vienojušies kopīgā kulinārā izaicinājumā, radot pavasarīgi eksotiskas vairākkārtu maltītes. “10 dienās apkārt zemeS!lodei” ir šī pavasara uzsaukums novada iedzīvotājiem un viesiem doties pēc aizraujošas kulinārās pieredzes Siguldas novadā, turklāt katra ēdienkarte ir papildināta ar novada komplimentu – izvēlētu dabas, kultūras vai izklaides piedāvājumu, kas uz paplātītes sagatavots ikvienam garšu piedzīvojuma meklētājam. Koncerti, izstādes, meistarklases, vēsture, daba un aktīvā atpūta papildina novada garšu piedzīvojuma karti. Iepazīsti pasaules kulināro kultūru, iepazīsti plašo un daudzveidīgo Siguldas novadu!

Ēdienkartēs atradīsiet gan kulināro klasiku, gan mūsdienīgas interpretācijas, iedvesmojoties no Itālijas, Spānijas, Meksikas, Japānas, Argentīnas un citu valstu virtuves, kas ietērptas īpašās Latvijas pavasara garšu notīs. Šī būs iespēja nobaudīt pavasara balodi, pīles konfitu, Jaunzēlandes jēra zupu, “Osso Buco”, Argentīnas liellopa ribeye steiku, Peipusa zandartu un pat varžu kājiņas. Ēdienos dominē sezonālas piedevas – sparģeļi, rabarberi, lakši, zaķskābenes, nātres un citas pavasara veltes. Arī saldummīļiem sarūpēti īpaši deserti, piemēram, rabarberu krēms ar safrāna-kumkvata meringu, rabarberu tarte, crema Catalana jeb Kataloniešu krēms un citi.

Šī ir unikāla iespēja atklāt plašo un daudzveidīgo Siguldas novada gastronomisko piedāvājumu, kā arī doties aizraujošā novada izpētes ekspedīcijā.

Tiekamies Siguldas novada garšu ceļojumā “10 dienās apkārt zemeS!lodei”!

Piedāvājums spēkā tikai akcijas laikā – no 19. līdz 28. aprīlim. 

Seko līdzi informācijai tīmekļa vietnē tourism.sigulda.lv un uzzini restorānu un kafejnīcu īpašās ēdienkartes. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

20. aprīlis
Projekta “Grāmatu starts” Pūčulēnu skolas I nodarbība ar iepriekšēju pieteikšanos Siguldas novada bibliotēkā

“Grāmatu starts” lasīšanas veicināšanas projekts 3–4 gadus veciem bērniem, kas uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes rūpējas par pirmsskolas vecuma bērnu lasītprieku, piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības bibliotēkās. Papildus informācija, zvanot tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

20. aprīlis plkst. 10.00
Sacensības “Siguldas Akvatlons” Siguldas Sporta centrā
20. aprīlis plkst. 11.00
Pasākumu cikls ģimenēm “Kultūr'Kūlenis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Sestdien, 20. aprīlī, Siguldas novada Kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies pasākumu cikls ģimenēm “Kultūr’Kūlenis”. No plkst. 11.00 līdz pat 14.00 mazajiem un lielajiem apmeklētājiem būs iespēja ne tikai baudīt, bet arī pašiem iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Plkst. 11.00 pasākumu atklās filmu studijas “Animācijas brigāde” kinolektorijs “Iepazīsties – leļļu kino!”. Tā laikā būs iespēja iepazīt leļļu filmu tapšanas procesu, sākot no scenārija veidošanas brīža līdz pat brīdim, kad lelles atdzīvojas uz ekrāna un rodas skaņa. Tāpat būs iespēja satikt leļļu filmu aktierus un aplūkot kino lelles. Filmu studija “Animācijas Brigāde” ir pazīstama jau vairākās paaudzēs, veidojot tādas filmas kā “Si-Si-Dra”, “Bimini”, “Avārijas brigāde” un citas. 

Savukārt plkst. 12.00 varēs satikt divas lieliskas mākslinieces. Piedāvājam piedalīties meistarklasē ar mākslinieci Kristīni Nuķi-Panteļejevu. Tās laikā ikviens varēs izveidot pats savu īpašo Rīgas porcelāna trauciņu. Strādājot ar aplikācijām un dekoliem, varēs radīt porcelāna šķīvīša vai krūzes unikālo dizainu, kas tiks apstrādāts tā, lai vēlāk kalpotu ikdienas lietošanai.

Vienlaicīgi īpaši jauniešus aicinām uz tikšanos  ar topošo mākslinieci Ievu Lotti Veismani, kas aktīvi piedalās dažādos mākslas konkursos, ieņemot godalgotas vietas. Viņa radījusi unikālu tehniku, izšujot uz apģērba pašas dizainētus zīmējumus. 

Plkst. 13.00 pasākumu ciklu noslēgs laikmetīgās dejas izrāde “Vērpete”. Ērika Eriksona un Krišjāņa Santa “Spēlmaņu nakts” balvu ieguvusī dejas izrāde skatītājiem ļaus ne tikai to vērot, bet arī kļūt par daļu no izrādes, ievelkot viņus kopīgā kustību vērpetē. Tās tapšanā piedalās arī mūziķi Mārtiņš Miļevskis (vibrofons) un Rihards Lībietis (ģitāra), rūpējoties par īpašu muzikālo pavadījumu.

Ieeja bez maksas.

20. aprīlis plkst. 13.00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā
20. aprīlis plkst. 17.00
Krimuldas Tautas nama amatierteātra izrāde”Jautrie stāstiņi” Lēdurgas Kultūras namā

Ieeja – 5 eiro.

20. aprīlis plkst. 21.00
Diskotēka ar klases vakara elementiem un Luīzes Pastores žurnālgrāmatas “Tas ir mans seriāls” atvēršana Allažu Tautas namā

Sestdien, 20. aprīlī, plkst. 21.00 Allažu Tautas namā aicinām uz diskotēku ar klases vakara elementiem un Luīzes Pastores “Tas ir mans seriāls” žurnālgrāmatas atvēršanas svētkiem. Tā ir iespēja atgriezties dažus gadus nesenā pagātnē, ieslīgt nostalģiskās atmiņās un atkal iejusties sava pusaudžu gadu “es” tēlā.

Luīzes Pastores jaunākā grāmata “Šis ir mans seriāls” ir kā laika kapsula, kurā notvertas 20. gadsimta noslēguma modes, frizūras, reālijas un pat smaržas. Kā saka pati autore: “Grāmata ir īsts mileniāļu kičs, te ir viss, par ko mana paaudze runāja, domāja, ko darīja un kā jutās laikā, kad izdzīvojām savu pusaudzību. Katra lappuse ir sentimenta pilna un burtiski uzsūkusi tā laika absolūto bezgaumību, kas valdīja mūsu skapjos, uz mūsu galvām un mūsu prātos.”

Diskotēkā atgriezīsimies 90. gados kopā ar Luīzi Pastori un dīdžeju Robertu Gobziņu, kopīgi radot klases vakara gaisotni. Varēs no sirds izdejoties pagājušā gadsimta mūzikas pavadībā un piedalīties laimes akā un baudīt patīkamas sarunas.

Aicinām arī ieskatīties sava drēbju skapja dziļākajos plauktos un iekāpt 90. gadu apģērbā – jo radošāk, jo labāk. 

Ieeja tikai no 16 gadu vecuma.Biļetes cena 5 eiro.

21. aprīlis - 7. jūnijs
Emmas Sofias izstāde “Emma Sofia. Pūkainie nesmukumi” Mālpils kultūras centra izstāžu zālē

Līdz 7. jūnijam Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē apskatāma Emmas Sofias izstāde “Emma Sofia. Pūkainie nesmukumi”.

Estētiskie aizspriedumi liek bieži noprast, ka skaistais ir labs un neglītais ir ļauns, bet māksliniecei pēdējos gadus, ir izteikta vēlme radīt darbus, kas tieši pretēji atbilst šim apgalvojumam. Tekstildarbi, kas ir pūkaini, mīksti, koši un izteiksmīgi, lielākajai sabiedrības daļai asociējas ar kaut ko patīkamu, bet šajā kontekstā tas ir tieši pretēji. Zem katra rozā pūkainā darba ir paslēpta nepatīkama tēma, par ko sabiedrība varbūt nevēlās runāt, vai vienkārši ignorē to. Karš, klimata pārmaiņas, ekonomiskā krīze, pandēmija, emocionālā un fiziskā vardarbība, dažādu atkarību problemātika un citas kataklizmas, kas notiek pēdējās desmitgadēs. Tēmas ir dažādas, bet sociālo stigmu iespaidā bieži vien noklusētas, radot māksliniecei interesi viņas izcelt un aplūkot caur savu skatījuma prizmu. Izstādē var apskatīt dažādas Emmas Sofias tekstīlijas, kas veidotas divās dažādās tehnikās. Klasiskajā ziemeļnieka tehnikā un taftinga tehnikā, kas mijās ar glezniecību.

Emma Sofia ir dzimusi 1990. gadā Rīgā, kur arī šobrīd dzīvo un strādā. Absolvējusi RDMV, tekstila dizaina nodaļu. Ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā bakalaura un maģistra grādu tekstilmākslā un maģistra grādu glezniecībā. Papildinājusi zināšanas Norvēģijā Bergenas Universitātē, Vizuālās mākslas, mūzikas un dizaina fakultātē un Honkongas Politehniskās universitātes Dizaina skolā. Mūsdienu tekstilmāksliniece un gleznotāja, kura rada darbus, kas apšauba sabiedrības, vides un cilvēku uzvedību, kā arī problēmas mūsu sadrumstalotajā postdigitālajā pasaulē. Emmas mākslinieciskais ceļojums ietver dažādus medijus – no klasiskā gobelēna, digitālās aušanas, taftingošanas līdz pat glezniecībai.

Piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Slovēnijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Baltkrievijā, Francijā, Azerbaidžānā un Amerikā. Māksliniece ieguvusi vairākus apbalvojumus, nominācijas un atzinības.

21. aprīlis plkst. 10.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Krimuldas Sporta centrā
21. aprīlis plkst. 11.00
Doktora Haštaga zinātnisko eksperimentu šovs KrimuldasTautas namā

Biļetes var iegādāties tiešsaistē.

ID karšu piedāvājums
21. aprīlis plkst. 14.00
Muzikālu pasaka ģimenēm un bērniem “Kaķpēdiņu skola” Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

21. aprīlī plkst. 14.00 Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” aicina uz muzikālu pasaku ģimenēm un bērniem vecumā no 5 līdz 9 gadiem “Kaķpēdiņu skola”. Nebēdnīgā piedzīvojumā pa “Kaķpēdiņu skolas” gaiteņiem klausītājus vedīs aktieris Artūrs Putniņš un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi.

Muzikālajā izrādē skanēs mūzikas šedevri – Kamila Sensānsa “Gulbis” no cikla “Dzīvnieku karnevāls”, Sergeja Prokofjeva “Maršs”, Dmitrija Kabaļevska “Klauni”, Modesta Musorgska “Bidlo” no cikla “Izstādes gleznas”, grupas “Queen” hīts “Under Pressure”.

Šajā piedzīvojumā apmeklētājus vedīs aktieris Artūrs Putniņš un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi – Arvīds Zvagulis (vijole), Oskars Bokanovs (kontrabass), Kaspars Majors (trombons) un Edgars Saksons (sitaminstrumenti). Režisors – Edgars Niklasons.

Pasakas autors ir dzejnieks, rakstnieks, skolotājs Herberts Dorbe (1894–1983). Spēlēja klavieres un vijoli. Mūziku iemīļoja bērnībā, kad viņa dzimtajās mājās Zlēku Zušos vijoli brīvbrīžos mēdzis spēlēt skroderis Leitis. Nopietnāk mūziku Dorbe iepazina, mācoties Ventspils pareizticīgo draudzes skolā – Bahs, Šūmanis, Čaikovskis. Vistuvākais komponists rakstniekam bija Bēthovens.

Aktīvākā rakstīšana sākās 50. gadu beigās pēc aiziešanas pensijā. Herberts Dorbe rakstīja dzeju, prozu, lugas, bija mācību grāmatu autors. Tēlainie, ritmiskie, šķelmīgi asprātīgie Dorbes dzejoļi bērniem ieguvuši nozīmīgu vietu latviešu literatūrā. Dzejā pārdomas un atziņas, dzīves vērojumu vairāk nekā lirisku izjūtu. Bagāts dokumentāls un kultūrvēsturisks materiāls ietverts Dorbes prozā par Ventspils novadu 19. gadsimtā. Dorbe rakstīja recenzijas par koncertiem. Kolekcionēja senlietas, ko sauca par “senču putekļiem”.

Biļetes cena – no 10 līdz 16 eiro.Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, pērkot biļeti iepriekšpārdošanā, tiek piemērota 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 %.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. aprīlis plkst. 14.00
Bezmaksas deju aerobikas (fatburner) nodarbība Siguldas Sporta centrā
21. aprīlis plkst. 16.00
Emmas Sofias izstādes “Emma Sofia. Pūkainie nesmukumi” atklāšana Mālpils kultūras centra izstāžu zālē

Svētdien, 21. aprīlī, plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē notiks Emmas Sofias izstādes “Emma Sofia. Pūkainie nesmukumi” atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 7. jūnijam.

Estētiskie aizspriedumi liek bieži noprast, ka skaistais ir labs un neglītais ir ļauns, bet māksliniecei pēdējos gadus, ir izteikta vēlme radīt darbus, kas tieši pretēji atbilst šim apgalvojumam. Tekstildarbi, kas ir pūkaini, mīksti, koši un izteiksmīgi, lielākajai sabiedrības daļai asociējas ar kaut ko patīkamu, bet šajā kontekstā tas ir tieši pretēji. Zem katra rozā pūkainā darba ir paslēpta nepatīkama tēma, par ko sabiedrība varbūt nevēlās runāt, vai vienkārši ignorē to. Karš, klimata pārmaiņas, ekonomiskā krīze, pandēmija, emocionālā un fiziskā vardarbība, dažādu atkarību problemātika un citas kataklizmas, kas notiek pēdējās desmitgadēs. Tēmas ir dažādas, bet sociālo stigmu iespaidā bieži vien noklusētas, radot māksliniecei interesi viņas izcelt un aplūkot caur savu skatījuma prizmu. Izstādē var apskatīt dažādas Emmas Sofias tekstīlijas, kas veidotas divās dažādās tehnikās. Klasiskajā ziemeļnieka tehnikā un taftinga tehnikā, kas mijās ar glezniecību.

Emma Sofia ir dzimusi 1990. gadā Rīgā, kur arī šobrīd dzīvo un strādā. Absolvējusi RDMV, tekstila dizaina nodaļu. Ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā bakalaura un maģistra grādu tekstilmākslā un maģistra grādu glezniecībā. Papildinājusi zināšanas Norvēģijā Bergenas Universitātē, Vizuālās mākslas, mūzikas un dizaina fakultātē un Honkongas Politehniskās universitātes Dizaina skolā. Mūsdienu tekstilmāksliniece un gleznotāja, kura rada darbus, kas apšauba sabiedrības, vides un cilvēku uzvedību, kā arī problēmas mūsu sadrumstalotajā postdigitālajā pasaulē. Emmas mākslinieciskais ceļojums ietver dažādus medijus – no klasiskā gobelēna, digitālās aušanas, taftingošanas līdz pat glezniecībai.

Piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Slovēnijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Baltkrievijā, Francijā, Azerbaidžānā, Amerikā. Māksliniece ieguvusi vairākus apbalvojumus, nominācijas un atzinības, kā arī darbi atrodas  – Latvijas LOTO, Upītes Kultūrtelpas, M/Darbnīcas kultūrtelpas un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijās.

21. aprīlis plkst. 17.00
Doktora Haštaga zinātnisko eksperimentu šovs Inčukalna Tautas namā

Latvijā labi zināmais bērnu draugs Doktors Haštags dodas savā pirmajā tūrē pa Latviju, lai demonstrētu savus aizraujošos EKSPERIMENTUS ar sauso ledu, uguni un SLĀPEKLI! Pasākuma laikā VISMAIDĪGĀKAJIEM bērniem būs iespēja ne tikai vērot eksperimentus, bet arī iesaistīties tajos!

Šova laikā Doktors Haštags daudz jokosies un smīdinās pasākuma apmeklētājus, kā arī dalīsies ar vērtīgām zināšanām no grāmatām “Čerkovska pasakas” un “Doktors Haštags un Prāta kontroles gadžets”, tādā veidā iedrošinot bērnus un vecākus, ka lasīt grāmatas ir “STILĪGI”.

Doktora Haštaga misija ir iedvesmot bērnus sapņot lielus sapņus un ticēt tam, ka savus sapņus ir iespējams arī piepildīt.

Pasākuma beigās Doktors Haštags pagatavos arī savu iecienīto saldējumu, ar ko uzcienās sanākušos bērnus.

Biļetes cena – no 10 līdz 24,95 eiro. Biļetes var iegādāties tiešsaistē.  

22. aprīlis - 26. aprīlis
Aktivitāte “Esi aizrautīgs grāmatu lasītājs?” Krimuldas bibliotēkā

Krimuldas bibliotēka piedāvā  iespēju pārbaudīt,  vai spēj atpazīt populārākās latviešu un ārzemju grāmatas pēc teksta fragmentiem.  Zinošākais lasītājs Bibliotēku nedēļas izskaņā tiks pie pārsteiguma balvas.

22. aprīlis - 30. aprīlis
Bibliotēku nedēļa – izzinoša izstāde sadarbībā ar Inčukalna māksliniekiem “Grāmatai būt” Inčukalna bibliotēkā
22. aprīlis - 26. maijs
JDK Vizbulīte 60 gadu jubilejas izstāde “Katram savs laiks” Koprades laboratorijās
22. aprīlis - 26. aprīlis
Bibliotēku nedēļa. Aktivitāte “Domā, dari, risini” Siguldas pagasta bibliotēkā

Siguldas pagasta bibliotēka Bibliotēku nedēļas ietvaros aicina iesaistīties aktivitātē “Domā, dari, risini”, kurā interesentus sagaidīs dažādi uzdevumi, krustvārdu mīklas par grāmatām, nosaukumiem, sižetiem. Būs iespēja aplūkot arī Maijas Druvas fotoizstādi “DABA. MIERS. ŪDENS.”

22. aprīlis plkst. 18.00
Inčukalna Grāmatu lasītāju klubiņa tikšanās Inčukalna bibliotēkā

Ikvienam interesentam – bagātināt savu pieredzi un iegūt jaunu skatījumu, diskutējot par grāmatām.

23. aprīlis plkst. 10.00
Lasīšanas veicināšanas nodarbība La(p)sa bērnim par Ineses Zanderes grāmatu “Putni mūs redz” Mālpils bibliotēkā
23. aprīlis plkst. 10.00
Tikšanās ar mākslinieci, grāmatu ilustratori Agiju Staku, radošā darbnīca “Uzzīmē savu grāmatas vāku vai ilustrāciju” Mores Tautas namā
23. aprīlis plkst. 13.00
Darbnīca #koks “Sadarbības ideju ģenerēšanas darbnīca uzņēmējiem” Krišjāņa Valdemāra ielā 3A

Lai kopīgi rastu iespējamos sadarbības formātus kokapstrādes, būvniecības, mēbeļu, tai skaitā dizaina elementu, ražošanas uzņēmējiem un nozares speciālistiem, otrdien, 23. aprīlī, no plkst. 13.00 līdz 15.00 Siguldas novada Attīstības aģentūra kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecību Siguldā aicina uz uzņēmēju tikšanos – darbnīcu #koks “Sadarbības ideju ģenerēšanas darbnīca uzņēmējiem” Krišjāņa Valdemāra ielā 3A (LIAA pārstāvniecības Siguldā telpās).

Interesentus aicinām reģistrēties līdz 22. aprīlim, aizpildot veidlapu tiešsaistē.

Uzņēmējus aicinām sekot informācijai – drīzumā notiks trešā darbīca lauksaimniecības nozares uzņēmējiem (#lauks), lai rastu risinājumus sadarbībai.

Pasākumā #uzņēmējspēja 2023. gada novembrī uzsākām sarunu – darbnīcu par iespējamo nozaru uzņēmēju sadarbību. Līdz šim notikusi darbnīca #viesis, kur uz tikšanos bija aicnāti tūrisma nozares uzņēmēji un speciālisti, kas kopā ģenerēja idejas sadarbības veicināšanai, tūrīsma piedāvājuma attīstīšanai un turpinās strādāt pie ideju realizēšanas.

Dalība – bez maksas.

Aicinām pieteikties ikmēneša uzņēmēju ziņām, lai nepalaistu garām aktuālu informāciju, aizpildot veidlapu tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. aprīlis plkst. 16.00
Informatīvs seminārs “Atbalsta instrumenti un iespējas uzņēmējdarbībai” uzņēmējiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības telpās Siguldā

23. aprīlī no plkst. 16.00 līdz 17.30 Siguldas novada Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus, kā arī citus interesentus, kas plāno uzsākt uzņēmējdarbību, piedalīties informatīvā seminārā, kura ietvaros būs iespēja iepazīties ar dažādām programmām un saņemt konsultācijas par finansiālu atbalstu uzņēmuma attīstībai un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Pasākums notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības telpās Siguldā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3A.

Interesenti aicināti reģistrēties semināram līdz 22. aprīlim, aizpildot veidlapu tiešsaistē.

Darba kārtība:

 • pašvaldības grantu konkursi (Siguldas novada pašvaldības iestādes “Siguldas novada Attīstības aģentūra” Attīstības projektu un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Kristīne Zaķe);
 • LIAA atbalsts (LIAA pārstāvniecības Siguldā vadītāja Gundega Vanaga-Janberga);
 • ALTUM atbalsts (ALTUM Rīgas reģionālā centra vecākā klientu darījumu vadītāja Ieva Mežapuķe);
 • LEADER atbalsts (Lauku attīstības partnerības Administratīvais vadītājs Linards Ligeris).

Dalība seminārā – bez maksas.

Semināra norises vieta var mainīties, pārsniedzot plānoto dalībnieku skaitu.

Vienlaikus atgādinām, ka, piesakoties “Ziņas uzņēmējiem” šeit, regulāri saņemsiet informāciju par plānotajiem pasākumiem, kā arī citu aktuālu informāciju uzņēmējiem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. aprīlis plkst. 17.00
“Pūčulēnu skolas” lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” 1. nodarbība Inciema bibliotēkā
23. aprīlis plkst. 17.00
“Pūčulēnu skolas” lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” 1. nodarbība Inciema bibliotēkā
23. aprīlis plkst. 17.00
Tikšanās “Lasām un adām bibliotēkā!” Siguldas novada bibliotēkā
23. aprīlis plkst. 18.00
Bezmaksas lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1

Biedrība “Cerību spārni” aicina pieteikties bezmaksas lekciju ciklam “Kā izzināt savu pusaudzi”. Lekcijas notiks 23., 30. aprīlī un 7., 15. maijā plkst. 18.00 “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1 (pretī veikalam “Top”). Lekciju ciklam interesenti aicināti pieteikties līdz 19. aprīlim, aizpildot pieteikšanās anketu šeit.

Pusaudžu vecuma posms ir īpaši sarežģīts gan emocionāli, gan fiziski. Vecākiem ir svarīgi saprast un iegūt nepieciešamās zināšanas, lai atbalstītu pusaudža garīgo un fizisko attīstību, kā arī veicinātu savstarpēju sapratni un cieņpilnas attiecības. Projekta mērķis ir risināt vecāku šaubas un jautājumus par pusaudžu ķermeņa pārmaiņām, higiēnu, menstruācijām, dzimumlocekļa pārmaiņām, piedāvājot izglītojošas lekcijas un atbalsta iespējas.

Lekciju cikla vecākiem “Kā izzināt savu pusaudzi” programma:

 • 23. aprīlī – “Ķermeņa pārmaiņas”;
 • 30. aprīlī – “Higiēna”;
 • 7. maijā – “Menstruācijas”;
 • 15. maijā – “Dzimumlocekļa pārmaiņas un higiēna”.

Projekta mērķauditorija ir Siguldas novada pašvaldības iedzīvotāji, kuriem ir bērni vecumā no 12 gadiem līdz 18 gadiem. Zināms, ka biedrība “Cerību spārni” ikdienā strādā ar personām ar invaliditāti, tādēļ uz lekciju ciklu īpaši aicināti vecāki, kam ir bērni ar invaliditāti. Tomēr lekciju cikla programma būs paredzēta visiem vecākiem, kas vēlas uzzināt vairāk par veselības tēmu un bērna aprūpi. Jautājumu gadījumā var sazināties, rakstot uz e-pasta adresi info@ceribusparni.lv.

Lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” tiek īstenots Siguldas novada pieaugušo mūžizglītības projektu finansēšanas konkursa ietvaros.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

24. aprīlis
Tikšanās ar grāmatu autori Zani Nuts Mālpils bibliotēkā
24. aprīlis plkst. 14.00
Sarunas par vēsturi “Miķelis Valters un viņa izsapņotā valsts” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervāts aicina uz domu apmaiņu un sarunu – “Miķelis Valters un viņa izsapņotā valsts”. Pasākums notiks 24. aprīlī  plkst. 14.00 Turaidas muzejrezervātā Klaušinieku mājā.

Sarunās piedalīsies: Dr. hist. Gints Apals (Latvijas Okupācijas muzejs), Dr. hist. Ainārs Lerhis (Latvijas Okupācijas muzejs) un Dr. hist. Edgars Ceske (Turaidas muzejrezervāts). Sarunas vadīs Dr. hist. Guntis Zemītis (Turaidas muzejrezervāts).

Šogad, 7. maijā, 150 gadu jubileja aprit izcilam  latviešu valstsvīram Miķelim Valteram – Latvijas valstiskuma teorētiķim, pirmajam Latvijas iekšlietu ministram un diplomātam, vienam no Latvijas Satversmes izstrādātājiem.

Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājā 2019. gadā tika atklāta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Tā stāsta par apmēram simts gadus garo vēstures ceļu (1819–1918), kas noslēdzās ar neatkarīgās Latvijas valsts proklamēšanu. Šis ceļš nebija viegls un taisns, tādēļ nozīmīga loma bija cilvēkiem, kuri ne tikai pirmie nosprauda mērķi uz Latvijas valstisko suverenitāti, bet arī konsekventi un nelokāmi uz to gāja. Miķelis Valters bija viens no viņiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Tālruņa numurs informācijai – 29384512.

 

24. aprīlis plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas Kompass” posmā Purgaiļu purvs–Arupīte
24. aprīlis plkst. 18.00
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsāks tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiks arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

25. aprīlis plkst. 07.00
Iknedēļas tirdziņš Inčukalnā

Papildu informāciju var iegūt, sazinoties ar VPVKAC speciālistiem (Atmodas iela 4, Inčukalns), zvanot uz tālruņa numuru 66954820.

25. aprīlis plkst. 10.00
Lasīšanas veicināšanas nodarbība La(p)sa bērnim par Ineses Zanderes grāmatu “Putni mūs redz” Mālpils bibliotēkā
25. aprīlis plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkas un sabiedriskajā centrā
25. aprīlis plkst. 17.00
Pasākums “Laiks lasīšanai” kopā ar aktieri Kasparu Znotiņu Siguldas novada bibliotēkā

Sarunu vadīs Anšlava Eglīša ekspozīcijas vadītāja Sintija  Kostjukoviča.

ID karšu piedāvājums
25. aprīlis plkst. 17.30
Skriešanas treniņsacensību “Siguldas apļi” 1. posms Svētku laukumā

Līdz ar pavasara iestāšanos atsākas skriešanas treniņsacensību “Siguldas apļi” jaunā sezona. Tāpat kā iepriekš arī šogad būs seši posmi, tomēr nedaudz citā veidolā. Ierastā Siguldas svētku laukuma distance paliks nemainīga. Trijos posmos tur būs iespēja pārbaudīt savus spēkus uz asfalta seguma, bet pārējos posmos dosimies lejā pie Gaujas, lai izbaudītu Gaujas Nacionālā parka taku līkločus un uzlabotu prasmes šobrīd tik ļoti populārajā taku skriešanā.

Ja vēlies būt labāks vai labāka par sevi, to “puisi pa labi” vai vienkārši gūt pozitīvas emocijas no sportošanas, tad šis pasākums ir domāts tieši tev!

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē  “Siguldas Maratona klubs” un “Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro (Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu Reģistrācija Siguldas apļi 2024 un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

 

25. aprīlis plkst. 18.30
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Mores pamatskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

26. aprīlis plkst. 12.00
Bibliotēku nedēļa. Sarunas ar rakstnieci Luīzi Pastori par pusaudžu tēmām un grāmatu “Šis ir mans seriāls” Siguldas novada bibliotēkā

Bibliotēku nedēļas laikā, 26. aprīlī, plkst. 12.00 Siguldas novada bibliotēkā pusaudži aicināti uz sarunām ar rakstnieci Luīzi Pastori par pusaudžu tēmām un grāmatu “Šis ir mans seriāls”.

26. aprīlis plkst. 16.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Mālpils Sporta centrā
26. aprīlis plkst. 17.00
Inčukalna Galda hokeja līgas 7. posms Inčukalna Sporta centrā
26. aprīlis plkst. 19.00
Mores zolītes pavasara mači Mores Tautas namā
ID karšu piedāvājums
26. aprīlis plkst. 20.00
Jauktā kora “Sēja” un grupas “Pērkons” koncerts Mālpils Kultūras centrā

26. aprīlī plkst. 20.00 Mālpils Kultūras centrā izskanēs jauktā kora “Sēja” un grupas “Pērkons” koncerts. Saulkrastu novada jauktais koris “Sēja” ar koncertprogrammu “Pērkona dziesmas” novembrī svinēja 20 gadu jubileju. Koncertā tika atskaņotas leģendārās grupas “Pērkons” visu laiku labākās dziesmas dažādos kora aranžējumos. Pēc skatītāju pieprasījuma grupa un koris rīko papildkoncertus. 

Koncertā piedalās grupa “Pērkons”, jauktais koris “Sēja” kora mākslinieciskā vadītāja Ārija Ādamsona vadībā, kā arī pianists Austris Kalniņš.

Koncertā varēs dzirdēt pašmāju dižgara Jura Kulakova radītās, krātās, tautā iemīļotās dziesmas grupas “Pērkons” izpildījumā. Populārākās grupas dziesmas papildinās kora aranžējumi.

Biļešu cenas no 12 līdz 15 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 %. Biļetes pieejamas Mālpils Kultūras centra kasē tās darba laikā (pirmdien: slēgts; otrdien, trešdien: 10.00–14.00; ceturtdien, piektdien: 14.00–18.00), kā arī “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

26. aprīlis plkst. 20.00
Rūdolfa Kugrēna stand-up komēdija “Turpinājums” Mālpils muižā
Informācija par biļetēm pieejama vietnē www.malpilsmuiza.lv.
ID karšu piedāvājums
26. aprīlis plkst. 21.00
Pavasara balle ar grupu “Galaktika” Allažu Tautas namā

Grupa Galaktika starp savas koncerttūres koncertiem viesosies arī Allažu Tautas namā un aicina dejot gribētājus un labas mūzikas cienītājus uz “Pavasara balli”. Apmeklētāji aicināti ierasties ar groziņiem un galdiņu pieteikt sazinoties ar Allažu Tautas nama vadītāju pa telefona numuru 26556207.

Biļetes cena iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti Allažu Tautas namā – 12 eiro. Pasākuma dienā biļetes cena – 15 eiro.

27. aprīlis
Lielā talka

27. aprīlī iedzīvotāji ir aicināti piedalīties Lielajā talkā, kuras moto šogad ir “Tīri, zaļi, ilgi” un kas šogad notiks jau septiņpadsmito reizi. Lielajā talkā aicinām iesaistīties ikvienu, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespēja dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē.

Gatavojoties Lielajai talkai, tīmekļa vietnē www.talkas.lv var atzīmēt piesārņotās vietas. Šī karte ir noderīgs rīks, plānojot talkošanas aktivitātes, un ikkatrs ir aicināts ziņot par vietām, kur būtu nepieciešama sakopšana, lai kopīgiem spēkiem padarītu mūsu Latviju tīrāku. Kā ierasts, ir iespēja reģistrēt savu izvēlēto talkošanas vietu Lielās talkas kartē, arī solo talkas dalībnieki varēs atzīmēt savas talkošanas vietas solo talkas kartē.

Atgādinām: atkritumu savākšana piesārņotajās vietās pirms tam ir jāsaskaņo ar talkas koordinatoru, zvanot uz tālruņa numuru 67800952 vai rakstot uz e-pasta adresi dita.laure@sigulda.lv.

Vienojoties ar pašvaldības pārstāvi par maisu izsniegšanas kārtību un atkritumu nodošanas vietu, atkritumu savākšanu no iepriekš saskaņotajām vietām organizēs pašvaldība.

Lielā talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās talkas tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem – ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. 16 gadu garumā talkā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku un, salīdzinot ar pirmajiem talkas norises gadiem, atkritumu daudzums ir samazinājies vairāk nekā par pusi. Pēdējos gados arvien vairāk Lielā talka uzsver vides izglītības un vides un cilvēka veselības ciešo saikni, tāpat notiek arvien vairāk ainavu un pagalmu labiekārtošanas darbu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. aprīlis plkst. 10.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā
27. aprīlis plkst. 10.00
Bezmaksas zumbas nodarbība Siguldas Sporta centrā
27. aprīlis plkst. 11.00
Inčukalna Mākslas dienas 2024 Inčukalna pagastā

Pasākuma programma:

Plkst. 11.00 bērnu laukumā pie Inčukalna Tautas nama – Lielā talkas ietvaros dosim jaunu krāsainu stāstu koka soliņiem.

Aicinām ģimenes ar bērniem, lai kopā ar Inčukalna māksliniekiem radītu jaunu krāsu stāstu koka soliņiem, kuri ir jau “padzīvojuši” un prasās pēc atjaunošanas. Skiču ideju projekts jau top. Ikviens liels vai mazs varēs pielikt savu roku darbiem mākslinieku uzraudzībā (par krāsām un otām gādās Inčukalna Tautas nams).

Plkst. 16.30 Inčukalna Kopienas centrā “Vecais Pasts” Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes “Replekss” (variācija par latviešu mākslinieku vecmeistaru darbiem) atklāšana.

Plkst. 17.00 Inčukalna Tautas namā – Inčukalna Mākslinieku kopas izstādes “Otas trajektorija 2024”atklāšana, tikšanās ar autoriem un dziesminieka Ērika Loka muzikāls sveiciens, kā arī iedzīvotāju radošo darbu izstāde “Vaj’g māksliņ’” atklāšana.

Aicinām iedzīvotājus veidot, radīt (iespējamas visdažādākās tehnikas un fantāzijas) un iesniegt tos izstādes darbu atlasei līdz 20. aprīlim Inčukalna Tautas namā. Papildu informācija, zvanot uz tālruņa numuru 29478251. Labākos darbus apbalvos Inčukalna Mākslinieku kopa.

27. aprīlis plkst. 12.00
“Lai būtu, mums jāsaprot upe”/ “To Be We Need to Know the River” Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfija biennāles nosaukumā tiek izmantota kā apvienojošs jēdziens ļoti dažādām attēla veidošanas mākslinieciskajām praksēm, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu.

Ieeja – bez maksas.

27. aprīlis plkst. 12.00
Tikšanās ar rakstnieci Ilzi Aizsilu Anšlava Eglīša ekspozīcijā

Ilze Aizsila (1982) – rakstniece. Romānu "Dzīvot naktij" (2021), "Mīlas kastings" (2021) un "Solis līdz altārim" (2022), kā arī stāstu krājuma "Kārdinošs pavērsiens. Attiecību stāsti erotiskās noskaņās" (2023) autore.

Ieeja – bez maksas.

27. aprīlis plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
27. aprīlis plkst. 19.00
Marijas Naumovas jubilejas koncertprogramma “FIESTA de MARIA” kultūras centrā “Siguldas devons”

27. aprīlī uz “Siguldas devons” skatuves notiks krāšņi svētki –  Marijas Naumovas jubilejas koncertprogramma “FIESTA de MARIA”. Lai palutinātu klausītājus, koncertā skanēs jau iemīļotās mākslinieces izpildītās dziesmas, kuru īpašo skanējumu aranžējis franču mūziķis, ģitāras  virtuozs, komponists Sebastjens Žinjo (Sebastien Giniaux) un arī speciāli šai programmai komponēta mūzika.

Radot koncertprogrammu “FIESTA de MARIA”, tās veidotāji iedvesmojās no kubiešu un meksikāņu deju ritmiem – atturīgajiem latviešiem neierastām noskaņām. Tomēr Marija Naumova kopā ar mūziķiem no visas pasaules, prasmīgi savija kopā gan brazīliešu festivāla košās krāsas un skaņas, gan argentīniešu kaisli un neierastās skaņu kombinācijas, aizkustinot savus skatītājus un radot neaizmirstamus mirkļus.

Koncerta muzikālo  materiālu  aranžējis un veidojis fantastisks franču mūziķis, ģitāras  virtuozs un komponists  – Sebastjens Žinjo (Sebastien Giniaux), kurš  šajā  projektā  būs  tandēmā ar savu franču kolēģi Žorisu Viskuesnelu (Joris Visquesnel). Uz skatuves piebiedrosies arī perkusionisti - Miguels H. Giraldi (Čīle) un Rodrigo  Manfrinatti (Brazīlija). Koncertā piedalīsies arī Marijas Naumovas ilggadējie skatuves partneri, Latvijā pazīstamie mūziķi: Rolands Beļēvičs (klavieres), Andris Buiķis (bungas),  Norberts Skraucis (bass), Jegors Kovaikovs (ģitāra), Artūrs Noviks (bandeņions), Zintis Žvarts (saksafons), Normunds Piesis (trompete), Uldis Ziediņš (trombons). 

Koncerta skanējumu kuplinās brazīliešu dziedātājas Mriannes Nobre (Marianne Nobre) saulainā balss, kā arī latviešu dziedātājas un aktrises Līgas Robežnieces vokāls. Skatītājus priecēs arī Agnis Rūja, Marijas Naumovas deju partneris TV šovā “Dejo ar zvaigzni” un dejotāji -   Vanessa Rufino (Brazīlija) un Anhels Zaldivars (Kuba).

Koncerta programmā iekļautas publikai  zināmas, bet sen  nedzirdētas dziesmas no Marijas gadu gaitā izloloto albumu klāsta, koncertu repertuāra un izrādēm taču pavisam  citā  skanējumā. Tiks iekļautas arī Marijas pašas īpaši radītās dziesmas Starptautiskā dziesmu konkursa ”Eirovīzija” skatuvei – “I wanna”, “Hey boy follow me” un  daudzas citas melodijas, kas mīļas  ne  tikai  dziedātājai,  bet  arī klausītājiem un skatītājiem.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs, kā arī tiešsaistē

28. aprīlis
Mājražotāju un amatnieku tirgus Mālpilī

Mālpils mājražotāju un amatnieku tirgus notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00. Tirdzniecības atļauju jāizņem pašiem.

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 26677466 (Kristīne Jonīte) vai rakstot uz e-pasta adresi biedriba@malpilsiedvesmo.lv.

28. aprīlis plkst. 10.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Krimuldas Sporta centrā
28. aprīlis plkst. 10.00
Novusa sacensības “Siguldas kauss” (4. posms) Mālpils Sporta centrā

28. aprīlī notiks atklātais Siguldas novada čempionāts novusā. Sacensības norisināsies Siguldas novada Mālpils Sporta centrā.

Sacensību sākums plkst. 10.00, reģistrācija līdz plkst. 9.45. Organizatori aicina pieteikumus sacensībām iesūtīt līdz 26. aprīlim uz e-pasta adresi dmacatins@inbox.lv. Neskaidrības gadījumā zvanīt uz tālruņa numuru 25153393.

Dalības maksa 6 eiro no dalībnieka. Siguldas novadā deklarētajiem – dalības maksa 4 eiro.

Pasākumu ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu organizē biedrība “Mālpils sporta klubs”.

28. aprīlis plkst. 16.00
Pūtēju ansambļa “Sigulda” un jauktā kora “Spārni” koncerts “Pavasara akordi” Siguldas pagasta Kultūras namā

Svētdien, 28. aprīlī, plkst. 16.00 Siguldas pagasta Kultūras namā baudīsim pūtēju ansambļa “Sigulda” muzikālos priekšnesumus un jauktā kora “Spārni” dziedājumu.

Biļetes cena – 3 eiro.

29. aprīlis plkst. 10.00
Seminārs-forums “DejKopība” Mālpils Kultūras centrā

Arī šī tikšanās ir paredzēta visu paaudžu deju kolektīvu vadītājiem, deju pedagogiem, repetitoriem, dejotājiem, jaunajiem un topošajiem horeogrāfiem un visiem citiem latviešu skatuviskās tautas dejas entuziastiem.

Ar šo forumu mēs esam ieguvuši vēl vienu platformu, kur var mācīties, attīstīties un iedvesmoties no citiem kolēģiem. Šis forums ir vieta, kur dalībnieki var dalīties ar savu unikālo pieredzi un iegūt papildu zināšanas un iedvesmu.

Mūsu lektori ir gatavi dalīties ar savām metodēm un zināšanām, lai ikviens varētu atrast savu ceļu unikālam sava kolektīva rokrakstam.

Pēc informācijas iesniegšanas jūs saņemsiet rēķinu uz norādīto e-pasta adresi. Pēc rēķina apmaksas jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu par dalību forumā.

Dalības maksa – 72,60 eiro,  pirmā foruma dalībniekiem – 60,50 eiro. Nozares studentiem 50 % atlaide – 36,30 eiro.

Ja jums ir jautājumi vai neskaidrības, lūdzu, sazinieties, zvanot uz tālruņa numuru 29357341 vai rakstot uz e-pasta adresi info@dejkopiba.lv.

29. aprīlis plkst. 18.00
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Mālpils vidusskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

30. aprīlis - 31. maijs
Izstāde “Lai būtu, mums jāsaprot upe” kultūras centrā “Siguldas devons”

Izstādē “Lai būtu, mums jāsaprot upe” trīs Baltijas valstu mākslinieces dalās domās un emocijās par dabu – dzīvo, vienoto sistēmu, kuras elements ir arī cilvēks. Tās norises vieta Siguldā nav nejauša, jo šejienes savdabīgās ainavas ar gleznainajām upes panorāmām un devona laika iežu atsegumiem – smilšakmens kraujām un alām – ir ceļinieku īpaši iemīļotas jau kopš romantisma laikiem 19. gadsimtā. Diemžēl 21. gadsimtā runāt par dabu nozīmē nevis baudīt ainavu, nevis cīkstēties ar to, bet runāt par visus apdraudošām klimata pārmaiņām, ekoloģiju, dabas negausīgu patērēšanu ar tehnoloģiju palīdzību, cilvēka un dabas aplamajām attiecībām, kurās Homo sapiens savu ērtību dēļ ignorē visu pārējo sugu izdzīvošanas vajadzības.

Vizuālā laikmetīgā māksla vides veselībai pievērsās uzreiz pēc tam, kad cilvēki 1972. gadā pirmo reizi pa īstam apjauta savu dzīvesvietu, plašsaziņas līdzekļos ieraugot publicētu Zemes fotogrāfiju no “Apollo 17”. Amerikāņu kosmonauta veiktais fotouzņēmums ieguva nosaukumu “Zilā marmora bumbiņa” (The Blue Marble). Pasaules vizualizācija šokēja ar apziņu, ka mēs visi bez izņēmuma esam vienā laivā – uz izolētas biosfēras bezgalīgā kosmosā. Neilgi pēc tam, 1973. gadā, ar mērķi aizsargāt upes senlejas un tās apkārtnes vērtības ir dibināts arī Gaujas Nacionālais parks.

Mākslinieces Sabīni Šnē, Kotrīnu Ūlu Kilulīti un Mari Lēnu Kīpli vieno skatījums uz dzīvības tīklu saskaņā ar šobrīd aktuālajām ekofeminisma idejām. Tās aicina sugu hierarhisko izpratni un cilvēku dominanci aizstāt ar solidaritāti, apziņu, ka visa daba ir savstarpēji atkarīga un saslēgta smalki veidotā tīklā, kur katrai sīkākajai vienībai ir sava nozīmīga loma. Mūsdienīga garīguma meklējumos, tāpat kā bioloģijā būtisks ir kļuvis no klasiskās grieķu kultūras aizgūtais Gajas koncepts. Tas traktē planētu kā vienotu organismu un šajā klimata pārmaiņu laikā vedina vērot, kā biosfēra un organismu evolūcija ietekmē globālās temperatūras svārstības, jūras ūdens sāļumu, hidrosfēru, atmosfēru un citus vides faktorus, kas ietekmē Zemes apdzīvojamību.

Sabīne Šnē jauktu mediju instalācijas viedo nosaukumu “Lai būtu, mums jāsaprot upe” aizguvusi no Ursulas K. Le Gvinas dzejoļa Infinitive. Tā ir atbilde uz instalācijā uzdotajiem jautājumiem: “Kāda nākotnē varētu izskatīties Zeme? Vai arī turpmāk to apdzīvos gan cilvēki, gan citi dzīvi organismi? Un ko mēs varam mācīties no mūsu kaimiņiem – dažādām dzīvām būtnēm un to dzīvesveidiem?” Šoreiz viņa pētījusi zilās mīdijas, ķērpjus, mēslu vaboles un micēliju. Mari Lēnas Kīpli videoinstalācija veltīta zinātniecei, kura pēta dabas anomālijas papīrfabrikas apkaimē un darba gaitā sajūt dziļu gara radniecību ar upi. Māksliniece pievēršas jautājumam par dabas kā dzīvas būtnes neaizsargātību un beztiesisko stāvokli, viņa balstās Melburnas Universitātes ūdens tiesību ekspertes Erinas O’Donnellas atziņās par lēmumu pieņemšanu un likumdošanu attiecībā uz upēm un ierosina upēm piešķirt juridiskas personas statusu. Kotrīna Ūla Kilulīte jūtīgi izmanto video, fotogrāfiju, gaismu un tekstu, lai rādītu klimata pārmaiņas, cilvēka neatgriezeniski izraisītos procesus uz planētas, tos samērojot ar sievietes grūtniecības laika grafikiem. Viņas vērojumu raisītās bažas mierina aizkustinoša šūpuļdziesma trauslajai, nomocītajai Zemei.

Izstādes dalībnieces: Mari Lēna Kīpli (Mari-Leen Kiipli, EE), Kotrīna Ūla Kiliulīte (Kotryna Ūla Kiliulytė, LT), Sabīne Šnē (LV); kuratore: Inga Brūvere (LV); teksta autore: Aiga Dzalbe (LV).

Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Ieeja izstādē – bez maksas.

Izstāde ir daļa no Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmas, plašāka informācija par notikumiem šeit: www.rpbiennial.com.

30. aprīlis plkst. 10.00
Seminārs-forums “DejKopība” Mālpils Kultūras centrā

Arī šī tikšanās ir paredzēta visu paaudžu deju kolektīvu vadītājiem, deju pedagogiem, repetitoriem, dejotājiem, jaunajiem un topošajiem horeogrāfiem un visiem citiem latviešu skatuviskās tautas dejas entuziastiem.

Ar šo forumu mēs esam ieguvuši vēl vienu platformu, kur var mācīties, attīstīties un iedvesmoties no citiem kolēģiem. Šis forums ir vieta, kur dalībnieki var dalīties ar savu unikālo pieredzi un iegūt papildu zināšanas un iedvesmu.

Mūsu lektori ir gatavi dalīties ar savām metodēm un zināšanām, lai ikviens varētu atrast savu ceļu unikālam sava kolektīva rokrakstam.

Pēc informācijas iesniegšanas jūs saņemsiet rēķinu uz norādīto e-pasta adresi. Pēc rēķina apmaksas jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu par dalību forumā.

Dalības maksa – 72,60 eiro,  pirmā foruma dalībniekiem – 60,50 eiro. Nozares studentiem 50 % atlaide – 36,30 eiro.

Ja jums ir jautājumi vai neskaidrības, lūdzu, sazinieties, zvanot uz tālruņa numuru 29357341 vai rakstot uz e-pasta adresi info@dejkopiba.lv.

30. aprīlis plkst. 14.00
Attīstības darbnīca ar arhitektiem “Allaži 2050” Allažu Tautas namā

30. aprīlī Allažu Tautas namā no plkst. 14.00 līdz 19.00 norisināsies Allažu attīstības darbnīca ar arhitektiem “Allaži 2050”.

Allažu attīstības darbnīcā aicināti piedalīties nozaru speciālisti, eksperti, uzņēmēji un vietējie iedzīvotāji, lai kopīgi veidotu ilgtspējīga, sociāli iekļaujoša, dabai un videi draudzīga Allažu attīstības modeļa konceptu. Dalība pasākumā bez maksas, reģistrēšanās anketa atvērta līdz 23. aprīlim. Jautājumu gadījumā aicinām sazinaties ar jauno arhitektu kluba “Atelpa” projektu koordinatori Andru Martu Babri (tālruņa numurs 26368790).

Plānotā pasākuma programma:

 • plkst. 14.00–14.30 reģistrēšanās un kafija;
 • plkst. 14.30–15.00 uzrunas un darbnīcas norises izklāsts;
 • plkst. 15.00–17.00 radošās ideācijas darbnīcas;
 • plkst. 17.00–18.00 ideju prezentēšana;
 • plkst. 18.00–19.00 pasākuma noslēgums.

Projektu “Allažu attīstības darbnīca ar arhitektiem” līdzfinansē Siguldas novada  pašvaldība. Projekta aktivitātes organizē jauno arhitektu klubs “Atelpa” sadarbībā ar Latvijas Dabas tūrisma asociāciju un inovāciju un pētniecības platformu “Morberga studija”.

30. aprīlis plkst. 18.00
Bezmaksas lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1

Biedrība “Cerību spārni” aicina pieteikties bezmaksas lekciju ciklam “Kā izzināt savu pusaudzi”. Lekcijas notiks 23., 30. aprīlī un 7., 15. maijā plkst. 18.00 “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1 (pretī veikalam “Top”). Lekciju ciklam interesenti aicināti pieteikties līdz 19. aprīlim, aizpildot pieteikšanās anketu šeit.

Pusaudžu vecuma posms ir īpaši sarežģīts gan emocionāli, gan fiziski. Vecākiem ir svarīgi saprast un iegūt nepieciešamās zināšanas, lai atbalstītu pusaudža garīgo un fizisko attīstību, kā arī veicinātu savstarpēju sapratni un cieņpilnas attiecības. Projekta mērķis ir risināt vecāku šaubas un jautājumus par pusaudžu ķermeņa pārmaiņām, higiēnu, menstruācijām, dzimumlocekļa pārmaiņām, piedāvājot izglītojošas lekcijas un atbalsta iespējas.

Projekta mērķauditorija ir Siguldas novada pašvaldības iedzīvotāji, kuriem ir bērni vecumā no 12 gadiem līdz 18 gadiem. Zināms, ka biedrība “Cerību spārni” ikdienā strādā ar personām ar invaliditāti, tādēļ uz lekciju ciklu īpaši aicināti vecāki, kam ir bērni ar invaliditāti. Tomēr lekciju cikla programma būs paredzēta visiem vecākiem, kas vēlas uzzināt vairāk par veselības tēmu un bērna aprūpi. Jautājumu gadījumā var sazināties, rakstot uz e-pasta adresi info@ceribusparni.lv.

Lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” tiek īstenots Siguldas novada pieaugušo mūžizglītības projektu finansēšanas konkursa ietvaros.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. aprīlis plkst. 18.00
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Krimuldas vidusskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

30. aprīlis plkst. 19.00
Izrāde “Aidā, piknikā!” Mālpils Kultūras centrā

30. aprīlī plkst. 19.00 Mālpils Kultūras centrā būs skatāma aktiera un režisora Kārļa Anitena un aktrises Annas Šteinas kopīgi radītā komēdija “Aidā, piknikā!”, kas veidota iedvesmojoties no abiem skatuves māksliniekiem pazīstama laulāta pāra un viņu savstarpējām attiecībām kādā reāli notikušā piknikā.

Sadzīvisko komēdiju par latviešu latviešu piknikošanas tradīcijām, klišejām un attiecībām kāda 25 gadus laulāta pāra starpā Anna un Kārlis sarakstīja pirms diviem gadiem. Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada 4. maijā Rīgā, teātra klubā “Austrumu robeža” un pēc četrdesmit nospēlētām izrādēm aizvien ir teātra repertuārā.

Izrādes sižets skatītāju aizvedīs uz kādu atpūtas vietu jūras krastā. Gaidāmais pikniks ar sen neredzētajiem draugiem no studiju laikiem ir Modras un Maigoņa Cirvīšu lielākais notikums šomēnes. Gatavošanās tam notikusi ļoti rūpīgi un pēc strikti izstrādāta plāna, jo draugu lēmums prasa zināmu piepūli – piknikam jānotiek astoņdesmito gadu stilā. Ir pašsaprotami, ka uz satraucošo atkalredzēšanos ar studiju biedriem pēc 15 gadu pārtraukuma Cirvīšu ģimene ierodas divas stundas pirms noteiktā laika. Cirvīšu ģimenes modelī valda stingra hierarhija, kurā galavārds visos jautājumos pieder Modrai (viņa nāk no dispečeru dzimtas), bet prognozes par tās vai citas darbības rezultātu – Maigonim (viņš ir sinoptiķis).

“Iecerētā diena noteikti būtu izvērtusies grandiozos svētkos, ja vien... Intrigu neatklāsim, bet nekas piknika dienā nenotiks tā, kā Modra izplānojusi un Maigonis prognozējis,” stāsta režisors Kārlis Anitens.

Aktrise Anna Šteina piebilst, ka šīs izrādes pamatā ir reāli notikumi: “Mums ar Kārli ir kāds kopīgi pazīstams laulāts pāris, ar kuru nejauši tikāmies vienā piknikā. Šķiet, ka pēc 25 gadiem laulības dzīvē vīrs un sieva paši nemaz vairs nemana, cik komiskas no malas izskatās viņu attiecības. Un izrādās, ka šāds attiecību modelis, kādu aplūkojam izrādē, nav nekāds retums. Spēlējot izrādi Rīgā, itin bieži no zāles dzirdami skaļi čuksti: “Nu pilnīgi tā kā tu!””

Komēdijai “Aidā, piknikā” režisors Kārlis Anitens radījis arī ļoti rotaļīgu un krāsainu dekorāciju, kuras centrālais elements ir brīnišķīgs retro auto, ar kuru abi varoņi cauri skatītāju zālei ieradīsies piknika norises vietā. Izrādi organizē SIA “Kārlis Anitens”.

Biļetes cena – no 18 līdz 25 eiro. Biļetes uz 30. aprīļa izrādi Mālpils kultūras centrā nopērkamas Mālpils kultūras centra kasē, kā arī Biļešu paradīze kasēs, tostarp tiešsaistē. 

1. maijs - 31. maijs
Inas Vasiļjevas izstāde “Bez nosaukumiem” Lēdurgas Kultūras namā

Ina Vasiļjeva ir mūsdienu māksliniece, kura savas radošās gaitas mākslas pasaulē ir uzsākusi 30 gadu vecumā un gleznošanas prasmes apguvusi pašmācības ceļā. Savos darbos Ina attēlo reālisma stilā gleznotas ainavas, dzīvnieku pasauli, portretus… Viņas interešu spektrs ir plašs, tāpēc Ina nebaibās eksperimentēt gan ar tematikām, gan krāsu izvēlēm un salikumiem. Viens no Inas dzīves motīviem ir “Nekad nekas nav par vēlu!” Māksliniece ir arī kaislīga motobraucēja. Motocikla vadītāja atļauju nokārtoja 52 gadu vecumā un tagad apceļo pasauli savā Harley-Davidsona mugurā. Ina ir izcils piemērs, ka dzīvi var dzīvot viegli, nepiespiesti un ar prieku. Šīs izstādes darbi ir tapuši vairāku gadu desmitu garumā un ir vērojami dažādi periodi mākslinieces dzīvē un daiļradē – gan krāsu izvēlē, gan motīvos. Jāpiemin, ka Ina neaprobežojās tikai ar gleznošanas praktizēšanu savā radošajā dzīvē. Viņa nebaidās apgūt dažādas jaunas prasmes un darbojās dažādās sfērās. Izstāde apskatāma līdz 31. maijam. 1. jūnijā Bērnu svētkos māksliniece vadīs radošo darbnīcu, kuras laikā būs iespēja iegādāties kādu no darbiem, kas būs iepaticies izstādē.

Ieeja – bez maksas.

1. maijs plkst. 11.00
Lapu diena Mores pagasta “Kalna Vaizuļos”

Trešdien, 1. maijā, plkst. 11.00 Mores pagasta “Kalna Vaizuļos” Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija aicina uz Lapu dienu, kurā ikviens varēs baudīt daudzveidīgu kultūras programmu un piedalīties talkā.

Lapu diena ir mazāk zināma tradīcija Latvijā, bet tai ir tālas saknes Eiropas tautu agrārā kulta tradīcijās saistībā ar veģetatīvo spēku aktivizēšanu. Latviešu tradīcijās saistībā ar Lapu dienu ir savi ticējumi, piemēram, “lapu dienā gāja uz ozolu un nerunāja ne ar vienu cilvēku, un nestāstīja nevienam, kur ies”, “lapu dienā lapiņām vajag būt vismaz tik lielām kā peļu austiņām, tad būs laba vasara”, “lapu dienā nedrīkst lauzt kokiem zarus, jo tad tie “asiņo” un nokalst”.

“Kalna Vaizuļos” Lapu dienā varēs iepazīt seno saimnieku vēstījumu – stāstos un teikās par šo apkārtni, kā arī saglabātajos priekšmetos – par to runās RLB Folkloras komisijas vadītāja Margita Poriete; par pavasara talku tradīcijām, darba rīkiem un sadzīves priekšmetiem runās etnogrāfe Indra Čekstere. Šajā dienā sētu rotās RLB Folkloras komisijas veidotie vides objekti Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam – pavasara vēstneši – putni un vardes. Figūras izgatavotas no tradicionāliem sadzīves priekšmetiem – groziem, paklājiem, maisiem. To radīšanai iedvesma gūta no skolotāja, Dr.agr. Jura Porieša (1922–2010) bērnības atmiņu stāstiem “Kalna Vaizuļos”, kur saimnieciskā dzīve bijusi iekļauta skaistā dabā – izteiksmīgā ainavā ar kalniem, lejām, lieliem, kupliem kokiem. Viens no daudzajiem “Kalna Vaizuļu” senajiem ozoliem nu jau vairākus gadus ir dižkoka statusā. Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns atklās dižkoku nozīmi bioloģiskajā daudzveidībā un lauku sētu estētikā.

“Kalna Vaizuļu” vides estētiku uzlabos pavasara talka, kur katram būs iespēja izpaust savas prasmes un spējas saimnieciskajos darbos. Pēc čaklā darba tīras rokas varēs iegūt liepu lūku ziepju izgatavošanas darbnīcā. Gaišu, tīru un svinīgu noskaņu ieviesīs RLB “Goda dvieļa stāsts” kopā ar Evitu Lisovsku. Kopā ar muzikanti Aigu Auziņu, “Kociņkapellu” un kultūras centra “Siguldas devons” senioru deju kolektīva “Sidrabdancis” dalībniekiem Goda dvieļi ievīsies Lapu dienas dejā pie dižozola. Dienas izskaņā dziesmu un danču norises kuplinās Rimanta Pagyris muzikālā zāģa skaņas. Par labsajūtu – cienastu dalībniekiem gādās  TV šova “Īstās latvju saimnieces” dalībniece, viesu nama “Mauriņi” saimniece Māra Zemdega un zemnieku saimniecības “Ceplīši” saimniece Inta Kirkila.

Līdzi var ņemt mīļāko – draugu, darba rīku, darba tērpu, mūzikas instrumentu, putras karoti, nazīti. Pasākumā vēlams pieteikt dalību, zvanot uz tālruņa numuru 29528421 vai rakstot uz e- pasta adresi spridisaskola@inbox.lv.

Lai Lapu diena rosina uzplaukt košiem, ražīgiem pumpuriem – dabā un cilvēku idejās!

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas vadītāja
Margita Poriete

1. maijs plkst. 14.00
9. Vislatvijas Mežābeļu salidojums-koncerts “UN MEŽĀBELE MAIJĀ ZIED...” Inčukalna Tautas namā

Piedalās amatiermākslas kolektīvi, kuri nes “Mežābeles” vārdu. Piedalās Latvijas “Mežābeles” no Durbes, Žīguriem, Smiltenes, Lielplatones, Strenčiem, Lauteres, Valmieras pagasta  un Inčukalna pagasta. 

Ieeja – bez maksas.

1. maijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas Kompass” Asaru ezerā

Sacesnības notiek ar pašvaldības atbalstu. Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

2. maijs - 31. maijs
“Pavasara izlaušanās spēle bibliotēkā” sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
2. maijs - 31. maijs
Spēle “Meklējam kukaiņus un citas sīkbūtnes bibliotēkā” pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
2. maijs - 31. maijs
Ainas Tobes akvareļi – ceļojošā izstāde “Latviešu ābece. Pavasaris” Allažu bibliotēkā
2. maijs - 31. maijs
Izglītojoša, interaktīva spēle bērniem “Latvijas daba. Putni” Lēdurgas bibliotēkā
2. maijs plkst. 10.30
Siguldas novada lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība ar radošo darbnīcu Gaujas kopienas centrā
2. maijs plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
3. maijs
Futbola kluba “Sigulda” draudzības futbola spēles jauniešiem Krimuldas Sporta centrā
3. maijs plkst. 11.00
Bezmaksas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26396000.

3. maijs plkst. 16.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Inčukalna Sporta centrā
3. maijs plkst. 17.00
Mākslinieku Ināras un Ulda Liepas Imanta Ziedoņa krāsaino pasaku telpiskās ilustrācijas dizaina ekspozīcijas atklāšana “Siguldas devonā”

2023. gadā atsaucoties uz Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas padomē vēstnieka Jāņa Kārkliņa ielūgumu piedalīties Latvijas prezidentūras Eiropas padomes ministru komitejas kultūras programmā tika izveidotas divas izstādes un viena no tām – Imanta Ziedoņa krāsaino pasaku telpisko ilustrāciju dizaina ekspozīcija tika veltīta viņa 90 dzimšanas dienai. Tā tika eksponēta Strasbūras centrālajā Andre Malraux Mediatēkā, Francijā.

Ieeja – bez maksas.

3. maijs plkst. 17.45
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Mālpils Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
3. maijs plkst. 19.00
Skolu deju kolektīva “Vizbulīte” 60 gadu jubilejas koncerts “KAS TU ESI?” kultūras centrā “Siguldas devons”

3. maijā plkst. 19.00 “Siguldas devonā” notiks pirmais no vairākiem skolu deju kolektīva “Vizbulīte” 60 gadu jubilejas koncertiem – KAS ESI TU?

Likumsakarīgi, ka jubilejas svinības aizsāk tieši jaunākie dejotāji – Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Jo “Vizbulītes” aizsākumi meklējami tieši skolā! 1964. gadā Daina Štāla Siguldas vidusskolā izveidoja bērnu un jauniešu deju kolektīvu, kur dažādās vecuma grupās dejoja visi – sākot no pirmklasniekiem, beidzot ar skolas beidzējiem. Viņas vadībā deju soli ilgu gadu garumā apguvušas vairākas siguldiešu paaudzes. No 1994 gada Dainas Štālas labā roka šajā darbā ir Indra Ozoliņa, ko viņa smiedamās sauc par otru meitu un kura 2006. gadā pārņem “Vizbulītes” vadību.

Kā jau katrā kolektīvā, arī “Vizbulītē” ir savas tradīcijas – sākot no krāšņiem skolas audzēkņu Ziemassvētku koncertiem, beidzot ar Absolventu koncertu, kad dejotāji beidzot skolu, visticamāk, pievienojas A grupas “Vizbulītei”, kas tika izveidota 2009. gadā.

Dejots tiek daudz, dažādos sastāvos un daudzu gadu garumā, tāpēc droši vien būtu grūti atrast siguldieti, kurš neko nebūtu dzirdējis par “Vizbulīti”. Un teju katrās mājās kāds šajā kolektīvā ir dejojis vai vēlas dejot.

Un vēl daudz vairāk ir māju, kurās mīl deju un tāpēc visi ir aicināti pievienoties “Vizbulītes” jubilejas svinībām, 3. maijā apmeklējot pirmo svētku pasākumu!

Deju koncerta sākums kultūras centrā “Siguldas devons” ir plkst. 19.00.

Biļetes cena – 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40 % atlaide.  Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē

4. maijs - 2. jūnijs
Mākslinieku Ināras un Ulda Liepas Imanta Ziedoņa krāsaino pasaku telpiskās ilustrācijas dizaina ekspozīcija “Siguldas devonā”

2023. gadā atsaucoties uz Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas padomē vēstnieka Jāņa Kārkliņa ielūgumu piedalīties Latvijas prezidentūras Eiropas padomes ministru komitejas kultūras programmā tika izveidotas divas izstādes un viena no tām – Imanta Ziedoņa krāsaino pasaku telpisko ilustrāciju dizaina ekspozīcija tika veltīta viņa 90 dzimšanas dienai. Tā tika eksponēta Strasbūras centrālajā Andre Malraux Mediatēkā, Francijā.

Ieeja – bez maksas.

4. maijs - 31. maijs
Harija Jākobsona personālizstāde “Dzintara ceļš” Lēdurgas Kultūras namā

Harijs Jākobsons ir dzintara meistars trešajā paaudzē un darbojas Dzintara darbnīcā Siguldā, kas pastāv vairāk nekā 50 gadus. Ar Latvijas unikālākā minerāla apstrādi nodarbojies jau viņa vectēvs. Harijs sevi dēvē par pēdējo dzintara meistaru Latvijā. Par šo saules akmeni viņš varētu stāstīt ne tikai stundām, bet arī nedēļām. Klausoties meistara stāstus, varēsi ceļot dzintara pasaulē. Šāda veida personālizstādes tiek rīkotas ļoti maz, varētu teikt, ka vienīgā Latvijā. Izstāde apskatāma līdz 31. maijam.

Ieeja – bez maksas.

4. maijs plkst. 12.00
Baltā galdauta svētki Siguldas novadā

Aicinām ikvienu savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darbavietā 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus. Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību! Baltais galdauts ir pašapziņas un lepnuma simbols, kā arī senu tradīciju, nemateriālā, tostarp kulinārā, mantojuma apzināšana un godā celšana.

Baltā galdauta svētki ir veids, kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu. Svētki ir atgādinājums – mēs esam brīva valsts, kurā varam brīvi runāt, brīvi domāt un brīvi izvēlēties savu nākotni. Svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus 4. maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā. Svētku norisi un formātu aicinām veidot pašiem.

Noskaņai: kopā būšanas prieks, piederības sajūta, balti krekli, balti galdauti un pulcēšanās vietā mastā pacelts Latvijas valsts karogs.

Vieta: brīvā dabā, māju pagalmos vai ielu krustojumos, mazdārziņos vai pilsētvidē.

Aktivitātes: kopīga kaimiņu pulcēšanās, dzimtas vai kopienas svētku pusdienas, atmiņu stāsti, sadziedāšanās, velobraucieni, pārgājieni u.tml.

Laiks: pēc brīvas izvēles 4. maijā laika periodā no plkst. 12.00 līdz 19.00.

Siguldas novada pašvaldības kultūras iestādes parūpēsies par tehnisko nodrošinājumu daudzdzīvokļu māju pagalmos, nodrošinot ar inventāru (galdu), ja tas nepieciešams.

Ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu norises vietās, kur vienkopus plānots sapulcināt vismaz 20 svinētājus, tiks nodrošināts muzikāls sveiciens.

Svinību norises vietas lūgums pieteikt līdz 22. aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi dece.plesa@sigulda.lv.

Daloties ar stāstiem sociālo tīklu vietnēs, aicinām lietot tēmturi #mans4maijs.

4. maijs plkst. 12.00
Baltā galdauta svētki – kopienas pikniks pie Siguldas pagasta Kultūras nama

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, aicinām uz kopienas pikniku Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā. Piedalās Siguldas 1. pamatskolas zēnu koris, diriģente Evija Rozēna.

Ieeja – bez maksas.

Informācija par pasākumu tiks papildināta.

4. maijs plkst. 12.00
Baltā galdauta svētki – kopā būšana pie Lēdurgas Kultūras nama

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, nāc ar svētku cienastu sev un citiem un liec uz klāta balta galda pie Lēdurgas Kultūras nama.

Ieeja – bez maksas.

4. maijs plkst. 12.00
Mākslas dienas “Krimuldas pavasaris 2024” Krimuldas Tautas namā

Radošās darbnīcas un svētku koncerts. Piedalās VPDK “Dzirnakmeņi”, VK “Vecie draugi” un Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris.

4. maijs plkst. 12.00
Baltā galdauta svētki – kopienas pikniks pie Mores tautas nama

Atzīmējot Baltā galdauta svētkus, nāc ar svētku cienastu un liec uz klāta balta galda pie Mores Tautas nama. Svētku viesis dziesminieks Andris Mucenieks. Ieeja – bez maksas.

4. maijs plkst. 12.00
Krimuldas bibliotēkas radošā darbnīca Krimuldas Tautas nama rīkotajās mākslas dienās “Krimuldas pavasaris 2024” Krimuldas bibliotēkā
4. maijs plkst. 12.00
Baltā galdauta svinēšanas svētki Jūdažu bibliotēkas un sabiedriskajā centrā
4. maijs plkst. 13.00
Harija Jākobsona personālizstādes “Dzintara ceļš” atklāšana Lēdurgas Kultūras namā

Harijs Jākobsons ir dzintara meistars trešajā paaudzē un darbojas Dzintara darbnīcā Siguldā, kas pastāv vairāk nekā 50 gadus. Ar Latvijas unikālākā minerāla apstrādi nodarbojies jau viņa vectēvs. Harijs sevi dēvē par pēdējo dzintara meistaru Latvijā. Par šo saules akmeni viņš varētu stāstīt ne tikai stundām, bet arī nedēļām. Klausoties meistara stāstus, varēsi ceļot dzintara pasaulē. Šāda veida personālizstādes tiek rīkotas ļoti maz, varētu teikt, ka vienīgā Latvijā. Izstāde apskatāma līdz 31. maijam.

Ieeja – bez maksas.

4. maijs plkst. 13.00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

4. maijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

ID karšu piedāvājums
4. maijs plkst. 16.00
Deju kolektīva “Vizbulīte” skolotāju radošais koncerts “PA KURU LAIKU?” kultūras centrā “Siguldas devons”

Otrais no deju kolektīva “Vizbulīte” 60 gadu jubilejai veltītajiem koncertiem. Biļetes cena – 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.  Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

4. maijs plkst. 17.00
Baltā galdauta svētki “Kopā būt!” – Muzicē Ansis Klinstons un Mārtiņš Rubiks Sunīšu kopienas centrā
4. maijs plkst. 18.00
Dāvja Sīmaņa filma “Marijas klusums” Inciema tornī

“Marijas klusums” ir vēsturiska drāma, kas veidota pēc slavenās teātra un kino aktrises Marijas Leiko dzīvesstāsta un vēsta par viņas dzīves pēdējiem gadiem, kad aktrise dodas uz Padomju Savienību, lai parūpētos par savu mazmeitu un kļūst par Staļina iniciētās latviešu iznīcināšanas akcijas liecinieku un upuri.

Biļetes cena – 3, biļetes tikai iepriekšpārdošanā.

4. maijs plkst. 22.00
Balto galdautu svētku balle kopā ar grupu “Pusnakts brīze” Lēdurgas Kultūras namā

Balto galdautu svētku balle kopā ar grupu "Pusnakts brīzi". Pasākums ar groziņiem. Galdiņu rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 29166140. Biļetes cena – 8 eiro.

5. maijs
Futbola kluba “Sigulda” draudzības futbola spēles jauniešiem Krimuldas Sporta centrā
5. maijs plkst. 10.00
“Siguldas beisbolam – 30” Turaidas skolā
7. maijs - 31. maijs
Fanijas Šitcas fotogrāfiju un dzejas izstāde “Ikdienas burvība” Mores bibliotēkā
7. maijs - 10. maijs
Radoša darbnīca “Es rakstu vēstuli Mammai” Mores bibliotēkā

No plkst. 11.00 līdz 17.00.

7. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

7. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

7. maijs plkst. 18.00
Bezmaksas lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1

Biedrība “Cerību spārni” aicina pieteikties bezmaksas lekciju ciklam “Kā izzināt savu pusaudzi”. Lekcijas notiks 23., 30. aprīlī un 7., 15. maijā plkst. 18.00 “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1 (pretī veikalam “Top”). Lekciju ciklam interesenti aicināti pieteikties līdz 19. aprīlim, aizpildot pieteikšanās anketu šeit.

Pusaudžu vecuma posms ir īpaši sarežģīts gan emocionāli, gan fiziski. Vecākiem ir svarīgi saprast un iegūt nepieciešamās zināšanas, lai atbalstītu pusaudža garīgo un fizisko attīstību, kā arī veicinātu savstarpēju sapratni un cieņpilnas attiecības. Projekta mērķis ir risināt vecāku šaubas un jautājumus par pusaudžu ķermeņa pārmaiņām, higiēnu, menstruācijām, dzimumlocekļa pārmaiņām, piedāvājot izglītojošas lekcijas un atbalsta iespējas.

Projekta mērķauditorija ir Siguldas novada pašvaldības iedzīvotāji, kuriem ir bērni vecumā no 12 gadiem līdz 18 gadiem. Zināms, ka biedrība “Cerību spārni” ikdienā strādā ar personām ar invaliditāti, tādēļ uz lekciju ciklu īpaši aicināti vecāki, kam ir bērni ar invaliditāti. Tomēr lekciju cikla programma būs paredzēta visiem vecākiem, kas vēlas uzzināt vairāk par veselības tēmu un bērna aprūpi. Jautājumu gadījumā var sazināties, rakstot uz e-pasta adresi info@ceribusparni.lv.

Lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” tiek īstenots Siguldas novada pieaugušo mūžizglītības projektu finansēšanas konkursa ietvaros.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. maijs plkst. 18.00
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā kultūras centrā “Siguldas devons”

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

8. maijs plkst. 09.30
Tikšanās ar Ucipuci un Zani Zustu Inčukalna kopienas centrā Vecajā pastā
8. maijs plkst. 18.00
Kopā radi Siguldas novadam. Tikšanos par skolu tīkla attīstību novadā Inčukalna pamatskolā

Jau ilgstoši pašvaldība veic novada izglītības iestāžu audzēkņu skaita un demogrāfisko tendenču analīzi. Valsts līmenī ir aktualizēts jautājums par skolu tīklu, tāpēc pašvaldība ir uzsākusi darbu pie šī, izstrādājot priekšlikumus atbilstoši plānotajam valsts un pašvaldības redzējumam. Ņemot vērā rīcībā esošos datus un prognozes, Siguldas novada pašvaldības vadība ar izglītības nozares speciālistiem 24. aprīlī uzsākusi tikšanos ciklu, lai kopā ar iedzīvotājiem, skolēnu vecākiem un citiem interesentiem pārrunātu aktuālos skolu tīkla jautājumus un priekšlikumus, ko jau izteikuši izglītības iestāžu vadītāji. Turpmāk aktivitātes, kurās pašvaldība aicinās iesaistīties iedzīvotājus, varēs atpazīt pēc saukļa “Kopā radi Siguldas novadam”.

“Skolu tīklu jautājums ir aktuāls jau ilgāku laiku. Līdz šim paveiktais mums atļauj jēgpilni diskutēt un tikties ar novada kopienām, lai saprastu iztrūkstošo un līdz galam noslīpētu nepieciešamo, kopā radot labākos risinājumus. Šis ir kopdarbs, un ar šādu nostāju pašvaldības vadība, domes deputāti un speciālisti strādā pie skolu tīkla. Neapšaubāmi viens no rādītājiem, kas spēlē svarīgu lomu, ir kvantitatīvie dati – izglītojamo skaits, dzimstības tendence un kopējais pedagogu trūkums novadā, tomēr nedrīkst aizmirst par kvalitāti – par to jādomā visupirms, neaizmirstot pieejamību,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, atzinīgi novērtējot pašvaldības speciālistu un izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu šajā jautājumā. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem norisināsies no 24. aprīļa līdz 8. maijam katrā Siguldas novada administratīvajā teritorijā, kurā tiek nodrošināta vispārējās izglītības apguve. Aicinām novadniekus rast iespēju apmeklēt un iesaistīties diskusijā:

 • 24. aprīlī plkst. 18.00 Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā;
 • 25. aprīlī plkst. 18.30 Mores pamatskolā;
 • 29. aprīlī plkst. 18.00 Mālpils vidusskolā;
 • 30. aprīlī plkst. 18.00 Krimuldas vidusskolā;
 • 2. maijā plkst. 18.00 Allažu pamatskolā;
 • 7. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”;
 • 8. maijā plkst. 18.00 Inčukalna pamatskolā.

Līdzās skolu tīkla jautājumiem norit darbs pie skolēnu pārvadājumu maršrutu aktualizēšanas, ikvienam audzēknim nodrošinot ērtāku nokļūšanu izvēlētajā izglītības iestādē. Arī šie jautājumi tiks pārrunāti ar iedzīvotājiem.

Paralēli iedzīvotāju tikšanās norisēm līdzīgas sarunas notiek arī ar pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem – pedagogiem, administrāciju un skolas personālu. Informācija par šīm tikšanām skolu darbinieki saņems no pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes.

9. maijs - 31. maijs
Latvijas Mākslas akadēmijas Grafiķu kalendāra izstāde Siguldas novada bibliotēkā

13 topošo grafiķu darbi, kas tapuši Latvijas grafikas mākslas pasaulē par nozīmīgu notikumu ir kļuvusi Grafiķu kalendāra izdošana. 13 topošo grafiķu darbi, kas tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas darbnīcā, arī šogad apkopoti lielformāta kalendārā. Tos kā ierasts rudens semestra sākumā kolekcijai atlasījuši pieredzējušie Grafikas katedras pasniedzēji. 2024. gada kalendāra vāku veidojis Mārtiņš Dziļums, bet kalendāra dizainu – Guntars Sietiņš.

Izstādē būs aplūkojams ne vien jauno mākslinieku radošais redzējums par gada mēnešiem plašā grafikas tehniku spektrā, bet arī darbu klišejas, kas ir vienreizēja iespēja ielūkoties jauno mākslinieku darbu tapšanā. Izstādē piedalīsies Beāte Aizkalna, Agnese Apine, Madara Dūka, Karlīna Anna Dzene, Mārtiņš Dziļums, Katrīna Herta, Madara Krēziņa, Aleksandra Kuksinoviča, Lauma Norniece, Ieva Sarksņa, Elīna Skrapce, Gatis Šulcs, Toms Gabriels Tauriņš.

9. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

9. maijs plkst. 10.00
Izzinoša un radoša nodarbība “Gudru ņēmu padomiņu!” Allažu bibliotēkā

Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” ietvaros izzinoša un radoša nodarbība kopā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas grupu audzēkņiem.

9. maijs plkst. 15.00
Lasām un adām Siguldas novada bibliotēkā
9. maijs plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
9. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

9. maijs plkst. 18.00
Homeopātes Daces Gailes 4. lekcija lekciju ciklā “Homeopātija Tev” Lēdurgas Kultūras namā

Tiekamies noslēdzošajā lekcijā lekciju ciklā “Homeopātija Tev”. Homeopāte Dace  Gaile ir dzimusi un uzaugusi Lēdurgā, tāpēc ir gatava dalīties ar savām zināšanām un pieredzi ar lēdurdziešiem. Kāpēc? Lai vairāk veselu, priecīgu un enerģisku cilvēku visapkārt.  Aicinām sagatavot sev interesējošos jautājumus uz kuriem sniegs atbildes lekcijas laikā.

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
9. maijs plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Līdz ar pavasara iestāšanos atsākas skriešanas treniņsacensību “Siguldas apļi” jaunā sezona. Tāpat kā iepriekš arī šogad būs seši posmi, tomēr nedaudz citā veidolā. Ierastā Siguldas svētku laukuma distance paliks nemainīga. Trijos posmos tur būs iespēja pārbaudīt savus spēkus uz asfalta seguma, bet pārējos posmos dosimies lejā pie Gaujas, lai izbaudītu Gaujas Nacionālā parka taku līkločus un uzlabotu prasmes šobrīd tik ļoti populārajā taku skriešanā.

Ja vēlies būt labāks vai labāka par sevi, to “puisi pa labi” vai vienkārši gūt pozitīvas emocijas no sportošanas, tad šis pasākums ir domāts tieši tev!

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

9. maijs plkst. 19.30
Siguldas pagasta iedzīvotāju padomes pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem Jūdažu Sabiedriskajā centrā

9. maijā plkst. 19.30 Siguldas pagasta iedzīvotāju padomes pārstāvji aicina uz tikšanos ar iedzīvotājiem Jūdažu Sabiedriskajā centrā.

Tikšanās laikā norisināsies ideju un domu apspriešana par Siguldas pagasta iedzīvotāju padomi, ko tā spēj izdarīt un ko nē. Tiks analizēta iedzīvotāju iesaiste un sadarbība ar padomi, tiks domāts par nākotnes iespējām. Notiks iedzīvotāju uzklausīšana, izvirzot iedzīvotāju prioritātes.

Iedzīvotāji savus jautājumus un aktuālās tēmas aicināti iesūtīt Siguldas pagasta iedzīvotāju padomes, rakstot uz e-pasta adresi siguldaspagasta.padome@sigulda.lv līdz 28. aprīlim.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. maijs - 31. maijs
“Čaklo roku darbiņi” Mālpils rokdarbnieču darbu izstāde Mālpils bibliotēkā
10. maijs plkst. 10.00
“Siguldas novada Uzņēmēju forums” kultūras centrā “Siguldas devons”

Aicinām pieteikties “Siguldas novada Uzņēmēju forumam”, kas norisināsies 10. maijā kultūras centrā “Siguldas devons”. Šā gada uzņēmēju forumu caurvīs tēma “Augs!m”, kas padziļināti apskatīs trīs tēmas: 

 • “Augt mainīgos apstākļos” – māksla pielāgoties globāliem un lokāliem izaicinājumiem, kas skar uzņēmējdarbības ikdienu. Izaicinājums kā attīstības perspektīva ekonomiskajai izaugsmei;
 • “Laba augsne attīstībai” – gudra resursu izmantošana biznesa vides attīstībai. Esošo resursu potenciāla izvērtēšana un attīstības perspektīvas ilgtspējīgai uzņēmējdarbībai;
 • “Tehnoloģijas kā sēkla nākotnei” – digitalizācija kā izaicinājums vai iespēja? MI izmantošanas pieredze un nākotnes perspektīvas – vai esam tam gatavi?

Forumā uzstāsies dažādu jomu profesionāļi – Edvards Kušners (Latvijas Bankas Ilgtspējas virziena vadītājs), Uldis Biķis (AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs), Ketija Krama-Buldere (SIA “KVIST” ģenerāldirektore), Ilze Palmaha (SIA “Mastermind Events” un Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle) un citi biznesa vides eksperti.

Programmu iespējams lejupielādēt šeit.

Pieteikšanās forumam norit līdz 30. aprīlim, aizpildot veidlapu pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

Foruma laikā tiks sveikti arī “Siguldas novada Uzņēmēju gada balvas 2023” laureāti, jau divpadsmito reizi godinot Siguldas novada uzņēmējus desmit dažādās nominācijās – “Radīts Siguldas novadā”, “S! kartes gada partneris”, “Novada lepnums”, “Novada izaugsme”, “Novada lielākais nodokļu maksātājs”, “Novada mācību uzņēmums”, “Novada lauksaimnieks”, “Novada inovācija”, “Novada popularizētājs” un “Novada zaļais uzņēmējs”. Pretendentu pieteikšana notiek līdz 28. aprīlim, aizpildot anketu elektroniski e.sigulda.lv. Anketa pieejama arī papīra formātā visos pašvaldības klientu apkalpošanas centros. Balsojumā var piedalīties Siguldas novadā deklarētas personas no 18 gadu vecuma.

Tiekamies forumā, lai iedvesmotos viens no otra un iegūtu jaunas atklāsmes, kā varam augt un attīstīties kopā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

10. maijs plkst. 16.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Inčukalna Sporta centrā
10. maijs plkst. 17.45
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Mālpils Sporta centrā
10. maijs plkst. 18.00
Koncerts “Pieskarties mīlestībai. Aizmīlestība” Turaidas muzejrezervāta Baznīckalnā

Maijas dienas pievakarē, 10. maijā, plkst. 18.00 aicinām satikties Turaidas muzejrezervāta senajā Baznīckalnā, lai godinātu Maiju Greifu – Turaidas Rozi.

Gaisu ievibrēs ievu reibinošā smarža un mīlestība, apliecinot, ka stāsts par mīlestību nebeigsies nekad. Turaidas Rozes piemiņas vietā šogad skanēs Madaras Gruntmanes dzeja no dzejoļu krājuma “Aizmīlestība” un Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs mūziķi Aleksandra Špicberga un Vladimirs Kudrins. Aleksandra Špicberga un Vladimirs Kudrins kopā muzicē kopš 2015. gada. Īpaši tuvas duetam ir Imanta Kalniņa dziesmas, kuras skanēs arī koncertā Turaidā.

Turaida ir saistīta ar skaistāko un romantiskāko mīlas stāstu Latvijā. Gadsimtus izdzīvojusī leģenda par Turaidas Rozi saņemta mantojumā no pagātnes un tiek uzturēta dzīva un nodota nākamajām paaudzēm kā svarīgs mūsu garīgais un tikumiskais mantojums. Izvēle starp godu un pazemojumu, dzīvību un nāvi ir vērtības, kuras aktuālas arī mūsdienās, saglabājot ticību, ka ikvienam ir iespēja pacelties līdz varonībai.

Aleksandra Špicberga ir spilgta un daudzpusīga dziedātāja, kurai vienlīdz tuva ir akadēmiskā, baznīcas un tautas mūzika. Aleksandra aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem, izdoti trīs soloalbumi. Augstu skatītāju un mūzikas kritiķu vērtējumu guvis Aleksandras Špicbergas sniegums koncertuzvedumos “Laiks. Tu. Lūgšana” un “Nestāstot” (LSM balva “Kilograms Kultūras 2023”). Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

Vladimirs Kudrins 2016. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju pie profesora Juļusa Kurauska, 2017. gadā organizējis Jūrmalas Ģitāras festivālu, regulāri piedalās ģitāristu konkursos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Līdzās aktīvai koncertdarbībai, Vladimiram ir 12 gadu pedagoģiskā pieredze. Viņš strādā par ģitārspēles skolotāju Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Madara Gruntmane ir latviešu dzejniece, dzimusi Liepājā. Mācījusies Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas vidusskolā klavieru nodaļā, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmu “POST”. Madara Gruntmane kopš 2010. gada vada radošo apvienību “I Did It”, kas producējusi virkni Latvijā zināmu kultūras projektu. Dzejā debitējusi 2015. gadā ar krājumu “Narkozes” (angļu tulkojums iznācis 2018. gadā, 2015. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas lasītāju simpātijas balvu). Otrais dzejas krājums “Dzērājmeitiņa” publicēts 2018. gadā un šogad jūnijā tiks izdots Londonā, bet trešais krājums “Aizmīlestība” – 2022. gadā. Dzejniece saņēmusi Aiovas Universitātes Starptautiskās Rakstniecības programmas Goda stipendiju (Honorary Writing Fellow at Iowa University’s International Writing Program (US)).

10. maijā, Maijām uzrādot personu apliecinošu dokumentu, visu dienu ieeja Turaidas muzejrezervātā ir bez maksas. Ieejas maksa koncertā ir ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. maijs plkst. 18.00
Mātes dienas koncerts Mālpils Kultūras centra lielajā zālē

Ieeja – bez maksas.

10. maijs plkst. 21.00
Plostnieku nakts Siguldā
10. maijā Gaujas krastā pie pilsētas pludmales tiek organizēts aizraujošs pasākums Plostnieku nakts Siguldā. Jau no plkst. 21.00 apmeklētāji tiek aicināti izmēģināt žonglēšanu uz viena baļķa un plostu vadīšanu Gaujā.  Nedaudz vēlāk Gaujas dziesmas varēs skandināt kopā ar folkloras kopu “Putni”, bet plkst. 22.30 klausīties vīru grupas “VILKI” koncertu. Ap pusnakti – baskāju dejas smiltīs akordeonista Andra Muižnieka muzikālajā ietērpā.

Būs iespēja arī izmēģināt UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Gaujas plostnieku amata prasmes, pašiem veidot plosta maketu, apskatīties ekspozīcijas “Gaujas plostnieka stāsts”, baudīt plostnieku zupu.

Gaidot rītausmu – ļoti ekskluzīvs pasākums – nobrauciens ar plostu pa Gauju. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29268215, jo tikai 15 cilvēkiem būs šī lieliskā iespēja.

Ieejas maksa pieaugušajiem 2,50 eiro, skolēniem, studentiem un senioriem – 1,50 eiro.

Gaujas plostnieku amata prasmēm ir tikpat sena vēsture kā Gaujas ūdensceļam. Zināms, ka 19. gadsimtā plostu braukšana bija iecienīts Vidzemes zemnieku peļņas darbs pavasarī. Plostos sapītie baļķi tika pludināti no Gaujas augšgala līdz Carnikavai. 

“Latvijas Pasts”2024. gada 12. aprīlī izdevis pastmarku un aploksni, kas veltīta Latvijas nemateriālajam kultūras mantojumam – Gaujas plostniekiem. Jaunajā pastmarkā ir attēloti seši koku pludinātāji uz Gaujas senielejas ainavas fona. Veltījumu Gaujas plostnieku amata prasmēm papildina aploksne. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

 

11. maijs
Pavasara tirgus Raganā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 27737303 (Līvija Ustupa) vai rakstot uz e-pasta adresi livija.ustupa@sigulda.lv.

11. maijs plkst. 09.00
Siguldas kauss disku golfā Lēdurgas dendroparkā

Sacensības Lēdurgas dendroparka teritorijā norisināsies no plkst. 9.00 līdz 16.00.

11. maijs - 12. maijs
Latvijas kauss amatieriem disku golfā Lēdurgas dendroparkā

Sacensības norisināsies divas dienas:

 • 11. maijā plkst. 16.00–20.00;

 • 12. maijā plkst. 9.00–17.00.

11. maijs plkst. 10.00
Dubultspēļu čempionāta fināls novusā (3. posms) Mālpils Sporta centrā
11. maijs plkst. 10.00
Latvijas kausa izcīņas finālposms un Latvijas Amatieru līgas finālposms galda hokejā Inčukalna Sporta centrā
11. maijs plkst. 10.00
Pūčulēnu skolas II nodarbība Siguldas novada bibliotēkā

“Grāmatu starts” lasīšanas veicināšanas projekts 3– 4 gadus veciem bērniem, kas uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes rūpējas par pirmsskolas vecuma bērnu lasītprieku, piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības bibliotēkās.

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

11. maijs plkst. 10.00
Bezmaksas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26396000.

11. maijs plkst. 11.00
Radošā darbnīca bērniem kopā ar mākslinieci Līgu Spundi kultūras centrā “Siguldas devons”

Radošā darbnīca kopā ar mākslinieci Līgu Spundi ir piemērota bērniem un jauniešiem vecumā no pieciem līdz 12 gadiem. Nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Ģimenes aicinātas ierasties sev ērtā laikā visas darbnīcas norises garumā no plkst. 11.00 līdz 14.00. Radošā darbnīca veidota Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes “Lai būtu, mums jāsaprot upe” ietvaros. 

Ieeja – bez maksas.

11. maijs plkst. 11.00
Krimuldas Tautas nama bērnu amatierkolektīvu koncerts “Uzsmaidam pavasarim” Krimuldas Tautas namā

Ieeja – bez maksas.

11. maijs plkst. 12.00
Ģimenes diena. Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” noslēguma pasākums ar rakstnieci Luīzi Pastori un “Stāstu stāsts” nodarbība Siguldas novada bibliotēkā
11. maijs plkst. 12.00
“Rīts ar literatūrzinātnieku” – Zitas Kārklas priekšlasījums ““Jaunās dusmīgās meitenes”: sieviešu literārā tradīcija un kultūras normu izaicināšana 1980. gadu prozā” kopienas centrā “Vecais pasts”

Ieeja – bez maksas.

11. maijs plkst. 12.00
Tikšanās ar apgādu “Neputns” un Laimoni Osi. “Zelta Ābele” katalogs un Miķelis Goppers Anšlava Eglīša ekspozīcijā

Bibliofila un grāmatu kolekcionāra Laimoņa Oša desmitgadēm ilgusī interese par leģendārās izdevniecības “Zelta Ābele” dibinātāja Miķeļa Goppera dzīvi ir īstenojusies apjomīgā monogrāfijā un izsmeļošā izdevniecības izdoto grāmatu katalogā. Ir tapis 2 sējumu izdevums: monogrāfija par Miķeļa Goppera dzīvi un darbību, kā arī izdevniecības “Zelta Ābele” bibliogrāfisks izdevumu katalogs, kas bagātīgi ilustrēts, sniedzot visaptverošu ieskatu izdevniecības estētiskajās kvalitātēs.

Ieeja – bez maksas.

11. maijs plkst. 12.00
Tikšanās ar apgādu “Neputns” un Laimoni Osi. “Zelta Ābele” katalogs un Miķelis Goppers Anšlava Eglīša ekspozīcijā

Bibliofila un grāmatu kolekcionāra Laimoņa Oša desmitgadēm ilgusī interese par leģendārās izdevniecības “Zelta Ābele” dibinātāja Miķeļa Goppera dzīvi ir īstenojusies apjomīgā monogrāfijā un izsmeļošā izdevniecības izdoto grāmatu katalogā. Ir tapis 2 sējumu izdevums: monogrāfija par Miķeļa Goppera dzīvi un darbību, kā arī izdevniecības “Zelta Ābele” bibliogrāfisks izdevumu katalogs, kas bagātīgi ilustrēts, sniedzot visaptverošu ieskatu izdevniecības estētiskajās kvalitātēs.

Ieeja – bez maksas.

11. maijs plkst. 13.00
Māmiņdienas radošā darbnīca “Apsveikums māmiņai” Siguldas novada bibliotēkā
11. maijs plkst. 14.00
Andra Samta grāmatas “Fabuļi” atvēršanas pasākums Siguldas novada bibliotēkā
11. maijs plkst. 15.00
Deju grupas “A-Zarts” koncerts – deju izrāde “Ceļojums” Siguldas pagasta Kultūras namā

Izrādē varēs vērot stāstu par četrām draudzenēm, kas nolēmušas doties ceļojumā. Ar ko tas parasti sākas un ar ko beidzas? Rūpīgi salocītas drēbītes, salecam mašīnā un laižam. Bet, kas tad tas? Pingvīni? Odi? Zagļi? ...

Biļetes cena – no 4 līdz 8 eiro. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
11. maijs plkst. 16.00
Bijušo “Vizbulītes” dejotāju skolotāju 60 gadu jubilejas dižkoncerts “MANS LAIKS” Siguldas pilsdrupu estrādē

Noslēdzošais deju kolektīva “Vizbulīte” 60 gadu jubilejai veltītais koncerts.

Biļetes cena – 10 eiro. Ar Siguldas novada ID karti iepriekš pārdošanā 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40 % atlaide.  Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

11. maijs plkst. 18.00
Valmieras Drāmas teātra viesizrāde “Kam bail no Virdžinijas Vulfas?” kultūras centrā “Siguldas devons”

11. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma Valmieras Drāmas teātra viesizrāde “Kam bail no Virdžinijas Vulfas?” – drāma trīs daļās. Režisores Ineses Mičules izrāde ir kvalitatīvs, nozīmīgs un aizraujošs mākslas darbs.

Kādā vēlā vakarā Džordžs un Marta, laulāts pāris pusmūžā,  uzaicina ciemos universitātes kolēģi un viņa jauno sievu. Sākas dzīres, mīlestības un naida spēles, kuru noteikumus Džordžs un Marta ievēro kā svētu rituālu. Nežēlīgas asprātības, ar kurām apmainās nama saimnieki, negaidīti nomaina šķietami patiesi mīlestības atplaiksnījumi.

Personības gaismas un ēnas puses, sapņi un nepiepildītas ilūzijas traucē lugas varoņiem uztvert realitāti tādu kāda tā ir, liek ļauties dusmām un noliegumam.

Taču ikvienā dzīvā būtnē ir labestības potenciāls, kuru tas var atmodināt, lai palīdzētu sev un citiem.

Lomās – Elīna Vāne, Mārtiņš Liepa, Ieva Estere Barkāne, Krišjānis Strods

Režisore – Inese Mičule

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks

Kustību konsultante – Alise Putniņa

Tulkotājs – Jānis Elsbergs

Izrāde saņēmusi 2021./2022. g. sezonas gada balvu teātrī “Spēlmaņu nakts” kategorijā Gada jaunais skatuves mākslinieks Ieva Estere Barkāne (par Zaķa lomu). Izrāde saņēmusi 2021./2022. g. sezonas gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijas kategorijās:

 • Gada mazās formas izrāde;
 • Gada režisore Inese Mičule;
 • Gada aktrise Elīna Vāne (par Martas lomu);
 • Gada aktieris Mārtiņš Liepa (par Džordža lomu).
11. maijs plkst. 18.00
Deju grupas “A-Zarts” koncerts – deju izrāde “Ceļojums” Siguldas pagasta Kultūras namā

Izrādē varēs vērot stāstu par četrām draudzenēm, kas nolēmušas doties ceļojumā. Ar ko tas parasti sākas un ar ko beidzas? Rūpīgi salocītas drēbītes, salecam mašīnā un laižam. Bet, kas tad tas? Pingvīni? Odi? Zagļi? ...

Biļetes cena – no 4 līdz 8 eiro. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
11. maijs plkst. 18.00
Valmieras Drāmas teātra izrāde “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas” kultūras centrā “Siguldas devons”

Drāma 3 daļās

Režisore – Inese Mičule

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks

Kādā vēlā vakarā Džordžs un Marta, laulāts pāris pusmūžā, uzaicina ciemos universitātes kolēģi un viņa jauno sievu.

Sākas dzīres, mīlestības un naida spēles, kuru noteikumus Džordžs un Marta ievēro kā svētu rituālu. Nežēlīgas asprātības, ar kurām apmainās nama saimnieki, negaidīti nomaina šķietami patiesi mīlestības atplaiksnījumi.

Personības gaismas un ēnas puses, sapņi un nepiepildītas ilūzijas traucē lugas varoņiem uztvert realitāti tādu kāda tā ir, liek ļauties dusmām un noliegumam.

Taču ikvienā dzīvā būtnē ir labestības potenciāls, kuru tas var atmodināt, lai palīdzētu sev un citiem.

Biļetes cena – no 18 līdz 25 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40 % atlaide.  Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

12. maijs
Mājražotāju un amatnieku tirgus Mālpilī

Mālpils mājražotāju un amatnieku tirgus notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00. Tirdzniecības atļauju jāizņem pašiem.

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 26677466 (Kristīne Jonīte) vai rakstot uz e-pasta adresi biedriba@malpilsiedvesmo.lv.

ID karšu piedāvājums
12. maijs plkst. 09.00
Latvijas valsts mežu MTB/“Gravel” maratons Siguldā (Siguldas Spieķu parks un serpentīna kalns)

Sacensības norisināsies:

 • plkst. 9.00–9.45 – “Maxima” Bērnu braucieni;
 • plkst. 9.00–11.45 – “Toyota Gravel” distance;
 • plkst. 9.00–12.00 – “mammadaba” MTB distance;
 • plkst. 9.00–13.15 – “Lielbāta” MTB distance .

Ar “S! Karti” – 20 % atlaide dalības maksai.

12. maijs plkst. 09.00
Latvijas čempionāts disku golfā 2. posms Lēdurgas dendroparkā
12. maijs plkst. 10.00
Pavasara gadatirgus Mālpilī

Tradicionālais Mālpils pavasara gadatirgus norisināsies 12. maijā no plkst. 10.00 Mālpilī, Nākotnes ielā. Pircējiem būs iespēja iegādāties dārza preces, stādus, mājražotāju darinājumus, pārtikas izstrādājumus un neiztikt arī bez rūpniecības preču piedāvājuma. Nepalaid garām lielo Mālpils pavasara gadatirgu – šoreiz Nākotnes ielā! Tirgotājiem līdz 30. aprīlim turpinās pieteikšanās aizpildot elektronisko pieteikuma anketu, kur atrodama Mālpils Kultūras centra Facebook lapā.

12. maijs plkst. 11.00
Mātes dienas koncerts “Paldies, saku māmiņai” Inčukalna Tautas namā

Inčukalna bērnu un jauniešu apsveikums visām māmiņām. Piedalās: deju grupa “BORN TO DANCE”, PII “”Minka”, Inčukalna pamatskola, Inčukalna Mūzikas un mākslas skola, deju kolektīvs “Minkāms”

Ieeja – bez maksas.

13. maijs plkst. 18.00
“Pūčulēnu skola”, lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” 3. nodarbība – izlaidums (reģistrētajiem dalībniekiem) Inčukalna bibliotēkā
14. maijs plkst. 10.00
“Sarunas bibliotēkā" ar pūcītes Ucipuci autori Zani Zustu pirmsskolas vecuma bērniem Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Pasākumu cikls “Sarunas bibliotēkā ar rakstniekiem” Siguldas novadā” ietvaros Siguldas novada bibliotēkā
14. maijs plkst. 10.00
Mātes dienai veltīts pasākums “Lai sasildās sirds!” Allažu bibliotēkā

Mātes dienai veltīts pasākums kopā ar Sociālās aprūpes centra “Allaži” un  Sociālās aprūpes mājas “Gaismiņas” iemītniekiem un personālu.

14. maijs plkst. 17.00
Sarunas ar rakstnieci Zani Zustu par emocionālo labbūtību Siguldas novada bibliotēkā

Zane Zusta (1982, Liepāja) rakstnieces gaitas aizsāka 2015. gadā ar starptautisku atzinību guvušajām bērnu grāmatām par pūcīti Ucipuci. Savā daiļradē – kā bērniem, tā pieaugušajiem veltītajos stāstos, dzejoļos, romānos, dramatizējumos un filmu scenārijos – Zane runā par emocionālo labbūtību. Vairāki rakstnieces darbi uzreiz pēc iznākšanas ir kļuvuši par bestselleriem –  “Nepieradināts putns”,  “Tarakāni manā galvā”, “Tarakāni tavā galvā”, “Es esmu Boss”, “Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku”, “Toto meklē mājas”, “Aiz durvīm”, “Tauriņa spārnu vēzieni”.

15. maijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass Kaņepju strauta teritorijā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

15. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

15. maijs plkst. 17.30
Ceļojuma stāstu vakars Siguldas novada bibliotēkā

Ceļojuma stāstu vakars: par iespaidiem Dienvikorejā dalīsies L. Kreišmane, S. Ķirule un I. Kreišmanis.

15. maijs plkst. 18.00
Bezmaksas lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1

Biedrība “Cerību spārni” aicina pieteikties bezmaksas lekciju ciklam “Kā izzināt savu pusaudzi”. Lekcijas notiks 23., 30. aprīlī un 7., 15. maijā plkst. 18.00 “Iespēju mājā” Siguldā, Rīgas ielā 1 (pretī veikalam “Top”). Lekciju ciklam interesenti aicināti pieteikties līdz 19. aprīlim, aizpildot pieteikšanās anketu šeit.

Pusaudžu vecuma posms ir īpaši sarežģīts gan emocionāli, gan fiziski. Vecākiem ir svarīgi saprast un iegūt nepieciešamās zināšanas, lai atbalstītu pusaudža garīgo un fizisko attīstību, kā arī veicinātu savstarpēju sapratni un cieņpilnas attiecības. Projekta mērķis ir risināt vecāku šaubas un jautājumus par pusaudžu ķermeņa pārmaiņām, higiēnu, menstruācijām, dzimumlocekļa pārmaiņām, piedāvājot izglītojošas lekcijas un atbalsta iespējas.

Projekta mērķauditorija ir Siguldas novada pašvaldības iedzīvotāji, kuriem ir bērni vecumā no 12 gadiem līdz 18 gadiem. Zināms, ka biedrība “Cerību spārni” ikdienā strādā ar personām ar invaliditāti, tādēļ uz lekciju ciklu īpaši aicināti vecāki, kam ir bērni ar invaliditāti. Tomēr lekciju cikla programma būs paredzēta visiem vecākiem, kas vēlas uzzināt vairāk par veselības tēmu un bērna aprūpi. Jautājumu gadījumā var sazināties, rakstot uz e-pasta adresi info@ceribusparni.lv.

Lekciju cikls “Kā izzināt savu pusaudzi” tiek īstenots Siguldas novada pieaugušo mūžizglītības projektu finansēšanas konkursa ietvaros.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. maijs plkst. 18.00
Meistarklase ar “FERMA” restorāna šefpavāru Nilu Ģeveli Mālpils tautskolas mācību virtuvē

Meistarklasē kopā ar restorāna “FERMA” šefpavāru Nilu Ģēveli būs iespēja ieskatīties pavāra profesijā un kopīgi pagatavot veselīgu maltīti. Pavāru klubs sadarbībā ar “Reaton” tradicionāli turpina pavārmākslas svētkus Latvijā, ik gadu rīkojot pavāru konkursu “Latvijas gada pavārs”, kurā tiek noteikts “Reaton Zelta pavārnīcas” ieguvējs. 2022. gadā konkursā piedalījās pieci pavāri – restorāna “Ferma” un “Restorānu servisa skolas” šefpavārs Nils Ģēvele ar pavārzelli Agati Batragu, kuri tika atzīti par Gada pavāriem Latvijā. Tā pat Nils Ģēvele ir vairāku starptautisku konkursu dalībnieks un laureāts.

Dalība meistarklasē – līdzmaksājums 35 eiro, ko iespējams veikt Mālpils Kultūras centra kasē, kases darba laikā.

16. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

16. maijs plkst. 10.00
Lasīšanas veicināšanas programmas La(p)sa nodarbība “Kādēļ, kāpēc, kā tā?” Mores bibliotēkā
16. maijs plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
16. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

16. maijs plkst. 18.30
Sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” tikšanās – Guntars Godiņš sarunāsies ar Kristapu Grasi par Juri Kronbergu kafejnīcā “Valhalla Lounge”

Ieeja – bez maksas.

17. maijs
Fultbola kluba “Super Nova” futbola spēles jauniešiem Krimuldas Sporta centra stadionā
17. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

17. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

17. maijs plkst. 10.00
Sarunas ar rakstnieci Luīzi Pastori par pusaudžu tēmām un grāmatu “Šis ir mans seriāls” Mālpils bibliotēkā

Projekts “Pasākumu cikls “Sarunas bibliotēkās ar rakstniekiem” Siguldas novadā” tiek  īstenots ar VKKF finansiālu atbalstu.

17. maijs plkst. 16.00
Cēsu Mazā teātra izrāde “Figūras” Lēdurgas senā baznīcas kroga iekšpagalmā

Cēsu Mazā teātra izrāde “Figūras”. Vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde ar triku elementiem. Vai saule ir aplis? Vai egle ir trīsstūris? Vai māja ir kvadrāts? Vai varbūt viss ir pavisam otrādi? Varbūt debesis ir jūra, un jūra ir debesis? Varbūt horizonts ir līnija, pa kuru var pārvietoties un satikt sauli, kas riet jūrā?   Vai divi cilvēki var uzbūvēt savu pasauli pasaulē? Ja Tev patīk no kaut kā uzbūvēt kaut ko, tad nāc uz izrādi un iesaisties pasaules būvēšanā!

Izrāde paredzēta bērniem vecumā no diviem līdz pieciem gadiem. Ieeja – bez maksas.

18. maijs
Gada izrādes fināls Mālpils Kultūras centra lielajā zālē
18. maijs plkst. 10.00
Džudo sacensības bērniem “Judo friends” Siguldas 1. pamatskolā
18. maijs plkst. 10.00
“Basketbola turnīrs 3x3” Mālpils Sporta centrā
18. maijs plkst. 10.00
Bērnu rīts Allažu Sporta centrā
18. maijs - 19. maijs
Basketbola turnīrs “Siguldas Pavasara kauss 2024” Siguldas Sporta skolā

Sacensības norisināsies divas dienas – no 18. līdz 19. maijam. Maču sākums – plkst. 11.00.

18. maijs plkst. 12.00
Saruna izstādē “Lai būtu, mums jāsaprot upe” kultūras centrā “Siguldas devons”

Saruna veidota veidota Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes “Lai būtu, mums jāsaprot upe“ ietvaros. 

Ieeja – bez maksas.

18. maijs plkst. 13.00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

18. maijs plkst. 15.00
Āra lasītava ar Hariju Vagrantu Siguldas pagasta Kultūras namā

Ceļojumu stāsti un Pasaules mūzika ar rakstnieku Hariju Vagrantu. Harijs Vagrants ir ceļotājs, rakstnieks, žurnālists, kā arī mūziķis. Harijs pabijis vismaz divdesmit sešās valstīs un spēlē dažādus eksotiskus instrumentus, kurus apguvis ceļojot. Par ceļošanu un saviem piedzīvojumiem Harijs sarakstījis divas grāmatas: “Ielu Muzikanta dienasgrāmatu”, kas 2017. gadā izdota apgādā “Mansards” un “Trakā mugursomnieka negantos piedzīvojumus”, kas 2023. decembrī raudzījuši gaismu izdevniecībā “Zvaigzne ABC”.

Pasākumā autors dalīsies ar humora, piedzīvojumu, nervus kutinošu situāciju pilniem ceļojumu stāstiem, turklāt autora izpildījumā skanēs meditatīvais un kosmiskajos dziļumos vilinošais Rav/Handpan un turku mistiķu sūfiju spēlētās Ney flautas, kā arī īpašais un mūsu platuma grādiem nepierastais persiešu instruments Santurs.

Mūzikas prasmes Harijs papildinājis Balkānos, Turcijā – Stambulā, kā arī mācījies Osmaņu klasiskās mūzikas teoriju Rodas salā, Grieķijā.

Ieeja – bez maksas.

18. maijs plkst. 15.00
Mājražotāju un amatnieku gadatirgus Inčukalnā (Zvaigžņu ielā)

Mājražotāju un amatnieku gadatirgus, kas notiks 13. Inčukalna Deju svētku laikā. Gadatirgus norisināsies no plkst. 15.00 līdz 21.00.

Tirgotāju pieteikšanās notiek elektroniski – šeit.  

18. maijs plkst. 16.00
Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas mūsdienu dejas nodaļas audzēkņu koncerts Krimuldas Tautas namā
18. maijs plkst. 18.00
13. Inčukalna Deju svētki Aleksandra parka estrādē

Ieeja – bez maksas. 

ID karšu piedāvājums
18. maijs plkst. 18.00
Siguldas Tautas teātra izrāde – Robērs Tomā lugas “Astoņas mīlošas sievietes” iestudējums kultūras centrā “Siguldas devons”

Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, Ziemassvētku laikā ir sapulcējušās 8 sievietes. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir arī savs noslēpums. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, ikviena no sievietēm kļūst par aizdomās turamo. Un viens pēc otra pamazām atklājas viņu noslēpumi.

Biļetes cena – 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti iepriekš pārdošana 20 % atlaide.

18. maijs plkst. 19.00
Muzeju nakts Skulmju dzimtas māju ekspozīcijā

No plkst. 18.00 līdz pusnaktij. Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
18. maijs plkst. 21.00
Zaļumballe kopā ar grupu “Tutti Frutti” Aleksandra parka estrādē

Biļetes cena – 5 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekš pārdošanā – 4 eiro.

18. maijs plkst. 22.00
Leģendārā Disko nakts Lēdurgas Kultūras namā

Mūzikas klubiņa “Lejā” dīdžeji apvienosies, lai radītu neaizmirstamu disko nakti. Īpašie viesi būs grupa “Mixeri”. Pēc liela klusuma brīža grupa “Mixeri” atsāks savu darbību ar koncertiem Latvijā. Pirmā uzstāšanās būs tieši pie mums – Lēdurgā. Kopā ar “Mixeriem” uzstāsies arī Olafs Bergmanis. Tas viss izklausās pēc atgriešanās 90-tajos. Būsi? Protams, ka būs iespēja apskatīt Mūzikas klubiņa “Lejā” izstādi “Disko evolūcija”.

Biļetes cena – 10 eiro.

19. maijs
Gada izrādes fināls Mālpils Kultūras centra lielajā zālē
19. maijs plkst. 10.00
“Siguldas kauss novusā” 5. posms Mālpils Sporta centrā
19. maijs plkst. 12.00
Sacensības “Inčukalna akvatlons” Inčukalna Sporta centrā
19. maijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” maršrutā Asaru ezers–“Lejēni”

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

ID karšu piedāvājums
19. maijs plkst. 18.00
Siguldas koncertzāles “Baltais flīģelis” 23. sezonas noslēguma koncerts-pētījums “Vakars ar dziedāšanu”

19. maijā plkst. 18.00, piedaloties vokālai grupai “Putni”, izskanēs koncertzāles “Baltais flīģelis” 23. sezonas noslēguma koncerts-pētījums “Vakars ar dziedāšanu”.

Koncertuzveduma pamatā ir apjomīgs pētījums un materiālu apkopojums, meklējot atbildes uz jautājumiem par dziedāšanu, tās nozīmi cilvēka dzīvē. Uzdotie jautājumi – kāpēc es dziedu, kur slēpjas dziedāšanas maģija un kāpēc Latvijā dziedāšana ir tik nozīmīga? Tika apzināta iedvesmojoša gan traumējoša vokālā pieredze, kā arī jautri atgadījumi, kuru netrūkst ikviena kora/ansambļa vēsturē.

Koncertā-pētījumā būs iespēja iepazīt dziedāšanu no dažādiem aspektiem, tostarp zinātnisku materiālu atziņām. Dramaturga Ansela Kaugera redzējumā, apkopojot un pārradot vāktos materiālus, klausītāji tiks vesti gan tehniskās, gan psiholoģiskās dziedāšanas fenomena niansēs.

Koncertuzdevuma radošā komanda – Evija Skuķe (komponiste), Ansels Kaugers (dramaturgs), Varis Klausītājs (režisors, aktieris) un Jurģis Ozols (gaismu mākslinieks).

Koncertuzvedumā izmantoti Jura Ābola, Maijas Einfeldes, Bingenes Hildegardes, Platona Buravicka, Jēkaba Graubiņa un citu autoru darbu fragmenti.

Biļetes cena – no 12 līdz 18 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.“S! Kartes” īpašniekiem, pērkot biļeti iepriekšpārdošanā, tiek piemērota atlaide 20 %, daudzbērnu ģimenēm – 40 %.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

20. maijs plkst. 17.00
“Inčukalna gudrais” 5. prāta spēļu turnīrs Inčukalna bibliotēkā (bērniem)
20. maijs plkst. 18.00
“Inčukalna gudrais” 5. prāta spēļu turnīrs Inčukalna bibliotēkā (pieaugušajiem)
21. maijs plkst. 12.00
“Digitālās nedēļas nodarbība skolēniem “Drošs internets sākas ar tevi” Siguldas novada bibliotēkā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai sūtot e-pastu uz adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

21. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

21. maijs plkst. 17.00
Lasām un adām bibliotēkā Siguldas novada bibliotēkā
22. maijs
Fultbola kluba “Super Nova” futbola spēles jauniešiem Krimuldas Sporta centra stadionā
22. maijs plkst. 11.00
Nodarbība “Videi draudzīgs dzīvesveids: lasi, izzini, darbojies!” Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbības 1.–4. klašu skolēniem.  Ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

Nodarbības tēma būs dabas daudzveidība.

22. maijs plkst. 13.00
Konkursa "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība" Siguldas novada fināls Siguldas novada bibliotēkā

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11–12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

22. maijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” Miera mierā
23. maijs - 30. jūnijs
Ārijas Bērzes izstāde “Papīra būšana” Siguldas Jaunās pils salonā

Ieejas maksa iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā.

23. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

23. maijs plkst. 10.01
Lasīšanas veicināšanas programmas La(p)sa nodarbība “Kādēļ, kāpēc, kā tā?” Mores bibliotēkā
23. maijs plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
23. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

23. maijs plkst. 17.00
“Pūčulēnu skolas” – lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” 2. nodarbība Inciema bibliotēkā
23. maijs plkst. 18.00
Izglītojošs pasākums “Jaukto koku mežu atjaunošanas veidi, koku sugu atpazīšana un izmantošana” Lēdurgas Kultūras namā

Izglītojošajā pasākumā būs iespēja uzzināt par meža atjaunošanas dažādiem veidiem un kā atpazīt lapu koku sugas. Pasākuma lektores: Rita Daščiora, Rīgas nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante; Laila Šesstakovska, Siguldas novada vides pārvaldības nodaļas mežu speciāliste. Noslēgumā praktiskā nodarbība.

Ieeja – bez maksas.

24. maijs plkst. 10.00
“La(p)sa” nodarbības Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu grupām (iepriekšēja pieteikšanās) Siguldas novada bibliotēkā

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29387505 vai rakstot uz e-pasta adresi bernu.biblioteka@sigulda.lv.

24. maijs plkst. 19.00
Riharda Čerkovska stāvizrāde “Manas bijušās” Siguldas pagasta Kultūras namā

“MANAS BIJUŠĀS” ir humoristisks stāsts par attiecībām starp vīriešiem un sievietēm. Par šķiršanos, nesaderību, krāpšanu, laimi un laimes ilūziju. Par meliem, iepazīšanos internetā un par to cik dažādi vīrieši un sievietes redz šo pasauli.

Rakstnieks un komiķis Rihards Čerkovskis aicina visus humora cienītājus uz stāvizrādi “Manas bijušās”. Šo izrādi Čerkovskis, jau ir nospēlējis tuvu 100 reizēm. Stāvizrādes stāsts ir daļēji balstīts uz patiesiem notikumiem. Izrādes laikā Čerkovskis dalās ar savu attiecību pieredzi, stāstot par - iepazīšanos internetā, pirmo mīlestību, toksiskām attiecībām un pikantām privātās dzīves detaļām… Izrādes laikā skatītājiem ir iespēja ne tikai kārtīgi izsmieties, bet arī doties iztēles ceļojumā, atceroties savas bijušās attiecības un ar tām saistītās drāmas vai intrigas.

Stāsta nobeigumā rakstnieks dalās arī ar savām atziņām, ko ir ieguvis un aicina klātesošos mācīties piedot. Piedot sev un citiem, lai mēs visi kopā virzītos pretī gaišākai nākotnei…

Rihards Čerkovskis par savu izrādi: “Šīs sāpes, ko mēs izciešam, kad attiecībās ir grūti vai arī, kad tās izbeidzas, nav nekas vairāk kā mākslīgi radītas ilūzijas sekas, kuras pareizi transformējot mēs esam spējīgi sasniegt augstāku apziņas stāvokli. Izprotot vismaz teorētiski, ka mēs visi esam daudz ciešāk saistīti nekā mēs sākotnēji domājām. No mana skatījuma, attiecības starp vīriešiem un sievietēm ir tikai ēnu teātris, kas liek mums atcerēties, ka šī visa dzīve, Šekspīra vārdiem izsekoties, ir milzīga teātra skatuve.”

Biļetes cena – 12,50 eiro. Biļetes pieejamas tiešsaistē

25. maijs plkst. 09.00
Siguldas svētki

Šogad jau 25. maijā pulcēsimies kopā Siguldas svētkos. Iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja dažādās Siguldas pilsētas lokācijās satikt labākos svinēšanas stāstus varenā kopā būšanā – mūzikā, sportā un garšās. Mēs zinām, ka šogad Siguldas svētki norisināsies laikā, kad notiks Pasaules čempionāta hokejā pusfināla spēles. Mūsu komandai varēsim just līdzi visi kopā. 

No plkst. 9.00 Siguldas svētku lieltirgus un “Zum-Zum” radošā darbnīca bērniem Siguldas tirgū.

No plkst. 10.00 iedzīvotājus modinās Siguldas novada muzikālie kolektīvi, bet no plkst. 12.00 novada amatiermākslas kolektīvu sarūpēts koncerts pie kultūras centra “Siguldas devons”.

Svētku laukumā no plkst. 12.00 sāksies preču zīmes “Radīts Siguldā” svinīgā parāde, kur pirmoreiz aicināti piedalīsies arī skolēnu mācību uzņēmumi.

Svētku laukumā uz garšas parādi aicinās Siguldas un Rīgas Gaujas reģiona labākie restorāni. Vienlaikus piedāvājumā vides izglītības aktivitātes.

Plkst. 13.00 Siguldas Svētku laukumā izskanēs muzikāla programma ģimenēm ar bērniem “Kā gurķīts ar dilli saderēja”. Programmas apraksts: Kad vakarā aizveras sakņu paviljona durvis, sākas īsti brīnumi. Atdzīvojas visi dārzeņi. Gurķītis jūsmo par skaisto Dilli, bet arī Mārrutkam viņa ļoti patīk. Beigu beigās viss beidzas ļoti jauki, jo visi saprot, cik labi ir nevis strīdēties, bet dzīvot draudzīgi. Piedalās: Lapu sinepe – Grēta Grantiņa (balss), Gurķītis – Juris Kaukulis (balss, ģitāra), Dille – Elza Rozentāle (balss), Mārrutks – Lauris Valters (balss, ģitāra), Zvirbulēns – NMV RDKS audzēkne Keita Stupele, Brālis Biete – Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Brālis Biete – Uģis Krišjānis (taustiņinstrumenti), dejotāji – baleta studija “Freska”. Koncertu vada – Karina Bērziņa.

No plkst. 18.00 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies pulcēšanās svētku gājienam. Plkst. 19.00 svētku gājiens virzīsies pa Pils, Raiņa un Cēsu ielu līdz Svētku laukumam. Tradicionāli svētku gājiens noslēgsies visiem dalībniekiem vienojoties kopdziesmā “Zied ievas Siguldā”.

Svētki turpināsies Svētku laukumā kopā  ar grupām “Citi zēni” un “ Sudden lights”, hip-hopa mākslinieku Fiņķi un citiem.  

Svētku laikā būs skatāmas vairākas izstādes:

 • kultūras centrā “Siguldas devonā” – Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstāde “Lai būtu, mums jāsaprot upe”
 • Siguldas Jaunās pils salonā – Ārijas Bērzes izstāde “Papīra būšana”;
 • koprades laboratorijās – “Katram savs laiks” JDK “Vizbulīte” 60 gadu jubilejas izstāde.

Tradicionālajos pagastu svētkos tiksimies visas vasaras garumā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

25. maijs plkst. 10.00
Bezmaksas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26396000.

25. maijs plkst. 10.00
“Sigulda Open” – sacensības 64 lauciņu dambretē Siguldas pagasta Kultūras namā
25. maijs plkst. 10.30
Siguldas novada atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē “Sigulda Open 2024” Siguldas pagasta Kultūras namā

2024. gada 25. maijā Siguldas pagasta kultūras namā, Zinātnes ielā 7B, Siguldas pagastā, norisināsies Siguldas novada atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē “Sigulda Open 64 2024”. Sacensību atklāšana plkst. 10.30. Dalībnieku reģistrācija no plkst. 9.00 līdz 10.15. Aptuvenais sacensību norises ilgums – 6 stundas.

Sacensības notiek bez maksas. Var piedalīties jebkurš, kurš vēlās, bez vecuma ierobežojuma.  Apbalvošana pa vecuma grupām: U8, U10, U13, U19, pieaugušie un labākais Siguldas novada iedzīvotājs un iedzīvotāja.

Pieteikumi, norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, sporta klasi un turnīru, kurā piedalīsies, jāiesūta līdz 22. maija plkst. 22.00 uz e-pasta adresi raivis.paegle@inbox.lv vai paziņojot rakstiski lietotnē “Whats App” (uz numuru 26438871).

Sacensības rīko biedrība “Baltais Kauliņš” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

25. maijs plkst. 10.30
Inčukalna Galda hokeja līgas sacensības (8. posms) Inčukalna Sporta centrā
25. maijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

25. maijs plkst. 16.00
Krimuldas Sporta centra stadiona sporta svētki Krimuldas Sporta centrā

Krimuldas Sporta centra stadiona sporta svētkos būs iespēja pārbaudīt savu veiklību, izaicināt sevi dažādās disciplīnās – 3x3 basketbolā, dvieļu bolā, nūjošanas disciplīnā (senioriem) un citās aktivitātēs.

26. maijs
Mājražotāju un amatnieku tirgus Mālpilī

Mālpils mājražotāju un amatnieku tirgus notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00. Tirdzniecības atļauju jāizņem pašiem.

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 26677466 (Kristīne Jonīte) vai rakstot uz e-pasta adresi biedriba@malpilsiedvesmo.lv.

26. maijs plkst. 10.00
Peldēšanas sacensības “Nemo kauss” (6. posms) Inčukalna Sporta centrā
26. maijs plkst. 17.00
Elīnas Gruzniņas vokālās studijas “Siguldiņa” CD albuma “Dienas darbi” prezentācijas koncerts Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

Elīnas Gruzniņas vokālās studijas “Siguldiņa” CD albuma “Dienas darbi” prezentācijas koncerts. CD albuma dziesmu cikls “Dienas darbi” atklās stāstu par praktiskiem bērna ikdienas darbiem, pienākumu risināšanu, ikdienas rūpēm un emocionālo pasauli. Dziesmas –kā palīgs vecākiem mācot bērnu patstāvīgi apģērbties, tīrīt zobus, būt uzmanīgam, šķērsojot ielu, tikt galā ar dusmām vai mūsdienās tik aktuālo “ekrāna laika” jautājumu. Koncertā piedalīsies : Jānis Šipkēvics mūzikas autors (vokāls, taustiņi); Marts Pujāts dzejnieks; vokālā studija “Siguldiņa”; Elīna Gruzniņa idejas autore/mākslinieciskā vadītāja/vokālā pedagoģe; Anrijs Grinbergs sitaminstrumenti; Valters Sprūdžs bass; režisors Kristaps Kiršteins.

28. maijs plkst. 17.00
Neformālās izglītības programmas “Kļūsti par naudas pratēju!” moduļa apgūšana pieaugušajiem Siguldas novada bibliotēkā

Finanšpratības programmas “Manu personīgo finanšu plānošana” nodarbības pieaugušajiem. Tēmas: Mans budžets, kā pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus ikdienā, “drošības spilvens”, uzkrājumi un to veidi, pensija, apdrošināšanas veidi.

29. maijs
Fultbola kluba “Super Nova” futbola spēles jauniešiem Krimuldas Sporta centra stadionā
29. maijs plkst. 10.00
Tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogradovu Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā
29. maijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” maršrutā “Zeltkalni”–“Sinepes”

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

30. maijs plkst. 17.00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
31. maijs - 31. augusts
Vasaras lasīšanas aktivitāte “Lasīšanas bingo” Siguldas novada bibliotēkā
31. maijs plkst. 11.00
Bezmaksas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26396000.

5. jūnijs plkst. 10.00
Sporta diena “Mēs esam sportā” Fischer slēpošanas centrā
5. jūnijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” Nītaurē

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

ID karšu piedāvājums
6. jūnijs plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldas Svētku laukumā

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

8. jūnijs plkst. 11.00
“SK “Coyote” 4x4 turnīrs florbolā 2024” Inčukalna Sporta centrā
12. jūnijs
Lielbritānijas duets “Jungle” atgriežas Latvijā ar vērienīgu koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē

“Jungle” atgriežas Latvijā ar vērienīgu koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē. 2024. gada 12. jūnijā notiks aktuālās mūzikas cienītāju atkaltikšanās ar šī brīža dejotrosinošāko Lielbritānijas grupu “Jungle”.

Pēc 10 uz skatuves pavadītiem gadiem Toms Makfārlends un Džošs Loids-Vatsons, duets “Jungle” no Apvienotās Karalistes, ir atkal klāt ar  jaunatklātu pārliecību. Šogad viņi ir bijuši īpaši sprāgstoši - izdevuši  “Volcano”, savu otro ierakstu no pašu izdevniecības. Un šis albums ir skaidrs pierādījums tam, ka “Jungle” jūtas arvien pārliecinošāki un brīvāki, atļaujot sev eksperimentēt kopā ar domubiedriem, un viņu radošumam vairs nav nekādu robežu.

Grupas galvenais iedvesmas avots un radošais dzinulis – izteiksmes un izpausmes brīvība. “Mēs burtiski varam darīt visu, ko vēlamies,” viņi paziņoja žurnālam “Rolling Stone”.

Katru savu jaunāko dziesmu “Jungle” nosvin ar videoklipa izdošanu, un šos videoklipus nav iespējams palaist garām.

Videoklipi ir dueta patiesā aizraušanās – šogad iznākušajam albumam “Volcano” ir publicēti jau veseli 12 krāšņi video, un katrs no tiem ir dzīvi svinošo dejas soļu piesātināts. “Jungle” pasaulē ir atļauts dejot it visur – pie galda, skatītāju rindās, modes skatē uz mēles, aizskatuvē un grimētavā. Un visi deju soļi ir šīs brīvības manifests - katrs videoklips ir kā maza filma, ko skatāmies, kad vienatnē aizveram acis un ļaujamies dejai.

Viņu mūzika ir piemērota jebkurai telpai un gadalaikam, jebkurai gaumei –  gan tiem, kas ilgojas pēc disko, gan tiem, kas meklē kaut ko inteliģentu mūzikā. Klausoties viņus, nav iespējams nekustēties. Viņu enerģija un skaņdarbi ir infekciozi, valdzinoši un saistoši. Pilnīgs kaifs. “Deja ir instinktīvākais veids, kā cilvēki reaģē uz mūziku. Tas ir visspēcīgākais mākslas veids,” uzskata “Jungle”, un tik tiešām, viņu koncertos ir viegli sajusties ka viņu klipa varoņiem.

Šodien viņi ir ikvienu aktuālās mūzikas cienītāju un nozīmīgāko festivālu sarakstu augšgalos, tāpēc koncerts Siguldā ir būtisks notikums Latvijas koncertdzīvē, kuru nedrīkst nokavēt.

Biļetes tirdzniecībā no 20. novembra.

12. jūnijs plkst. 15.30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” maršrutā Līgatne–Liberti
ID karšu piedāvājums
12. jūnijs plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

15. jūnijs - 16. jūnijs
“Yonex Sigulda Open” (Yonex XV LABL) sacensības Siguldas Sporta centrā
22. jūnijs plkst. 09.00
“Lēdurgas Open” – sacensības disku golfā Lēdurgas dendroparkā
6. jūlijs plkst. 21.00
“MUSIQQ” koncerts “Mākslas darbs” Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes cena – no 30 līdz 70 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

11. jūlijs
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
ID karšu piedāvājums
11. jūlijs plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

ID karšu piedāvājums
26. jūlijs - 28. jūlijs
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki Siguldas pilsdrupu estrādē

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

Operas “Traviata” oriģināliestudējuma galvenajās lomās būs iespēja dzirdēt divas opermūzikas zvaigznes – Alfredo lomā iejutīsies visā pasaulē un Latvijā iemīļotā samtainā tenora tembra īpašnieks Dmytro Popovs (Ukraina), bet Violetas lomā debitēs Maija Kovaļevska.

Siguldas Opermūzikas svētki ir unikāli, kas ik gadu izpelnās starptautisku uzmanību. Nu jau 31. gadu tie pulcēs opermūzikas cienītājus ne vien no Latvijas, bet arī daudzām Eiropas valstīm. Neatsveramu ieguldījumu Siguldas un Latvijas kultūras dzīvē ir devis Dainis Kalns – Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku patrons un rīkotājs. Svētku kvalitātes zīme ir Daiņa Kalna profesionalitāte un rūpība, izvēloties māksliniekus. Pateicoties viņa rīkotajiem Opermūzikas svētkiem, šo gadu laikā Latvijā ir izaugusi opermūzikas paaudze. Ne viens vien mākslinieks savu karjeru opermūzikā sācis tieši Starptautiskajos Siguldas Opermūzikas svētkos.

“Svētku ilgmūžības atslēga ir augstvērtīgā kvalitāte, ko mēs nodrošinām ar saviem izcilākajiem māksliniekiem, kuri ar savu talantu un darbu ir atpazīstami pasaulē. Arī šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē dzirdēsiet izcilus māksliniekus. Pašu svētku unikalitāte slēpjas tajā, ka katru gadu īsā laika posmā iestudējam operas oriģināliestudējumu, kas īpaši piemērots Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupām un gleznainajām Siguldas dabas ainavām, tādējādi radot neaizmirstamu, emocionālu baudījumu pasākuma apmeklētājiem,” saka Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns. Viņš pateicas un vienlaikus uzsver, ka svētki nebūtu iespējami bez Valsts Kultūrkapitāla fonda un Siguldas novada pašvaldības finansiāla atbalsta.

“Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir notikums, ar kuru lepojamies. Tie ieguvuši atzinību un mīlestību gan no Latvijas iedzīvotājiem, gan no opermūzikas cienītājiem daudzviet pasaulē. Siguldā mīl strādāt aizrautīgi un, pateicoties Dainim Kalnam un viņa radošajai komandai, ikvienam ir ne tikai iespēja iepazīties ar augstvērtīgu opermūziku, bet arī atklāt Siguldas un Latvijas kultūras bagātības. Paldies Dainim Kalnam par viņa nepārtraukto ieguldījumu šo svētku veidošanā gadu gaitā! Viņa optimisms un enerģija ir neatsverama vērtība, kas turpina iedvesmot mūzikas profesionāļus un svētku apmeklētājus. Arī šovasar Opermūzikas programma būs plaša un daudzveidīga, piedāvājot gan unikālu izrādi, gan bezmaksas aktivitātes. Mēs esam lepni, ka varam būt daļa no šī izcilā kultūras notikuma,” uzsver Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Linards Kumskis.

Opermūzikas programma ir daudzveidīga un piedāvā arī bezmaksas aktivitātes gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem. Laipni lūgti Siguldā!

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa un vijolnieks Dainis Medjaņiks.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne, Dainis Medjaņiks (vijole) un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
26. jūlijs plkst. 19.00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa un vijolnieks Dainis Medjaņiks.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne, Dainis Medjaņiks (vijole) un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
27. jūlijs plkst. 21.00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa un vijolnieks Dainis Medjaņiks.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 – Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne, Dainis Medjaņiks (vijole) un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. jūlijs plkst. 13.00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa un vijolnieks Dainis Medjaņiks.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 – Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne, Dainis Medjaņiks (vijole) un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
28. jūlijs plkst. 18.00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Galā koncerts “Mūsu zeme – LATVIJA” Siguldas pilsdrupu estrādē

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa un vijolnieks Dainis Medjaņiks.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne, Dainis Medjaņiks (vijole) un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
8. augusts plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldas Svētku laukumā

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

10. augusts - 11. augusts
“Mājas kafejnīcu dienas” Siguldas novadā

Siguldas novada Attīstības aģentūras Tūrisma nodaļa aicina pieteikties dalībai pasākumā “Mājas kafejnīcu dienas”, kas notiks 10. un 11. augustā. Pasākumā var piedalīties novada uzņēmēji, kā arī iedzīvotāji, kuri vēlas atvērt savas mājas vai saimniecības durvis un uzņemt viesus, cienājot ar saviem visu laiku iemīļotākajiem ēdieniem. Pieteikšanās norisinās no 8. līdz 29. aprīlim, aizpildot anketu tiešsaistē.

Šā gada pasākuma nosaukums un vadmotīvs ir izvēlēts “Garšu krāsas”, tā ļaujot iejusties mākslinieku lomā vasaras krāšņākajā pilnbriedā un izvēlēties savu garšu krāsas paleti. Ēdienu un krāsu variācijas ir bezgalīgas. Pasākuma laikā lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti uzņemot viesus, pārtaps par mājas kafejnīcām.

“Mājas kafejnīcu dienas” sniegs ne tikai iespēju nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus, baudīt unikālu un viesmīlīgu atmosfēru, bet arī piedāvās kultūras programmu ar nelieliem koncertiem, priekšnesumiem, amata prasmju apgūšanu, degustācijām, saimniecību iepazīšanu un citām aktivitātēm.

Pēdējos trīs gadus pasākums norisinājies ar vērienu visā Latvijas teritorijā, savukārt Siguldas novadā pērn īpašus piedāvājumus bija sagatavojuši 12 dalībnieki.

Aicinām ikvienu novada saimi, ģimeni un kopienu pieteikt dalību “Mājas kafejnīcu dienās”, radot prieku un kopības sajūtu. Dalība pasākumā ir lieliska iespēja arī uzņēmējiem un tūrismā iesaistītajiem veidot atpazīstamību, prezentēt savu produkciju un pakalpojumu.

Mājas kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar “Lauku ceļotāju”. Pasākums norisināsies visā Latvijā no jūlija līdz septembrim, atšķirīgos datumos pēc katra novada vai teritorijas ieskatiem. Pirms pasākuma norises plānoti arī informatīvie semināri dalībniekiem, tostarp par sanitārajām prasībām un pārtikas drošību.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. augusts - 24. augusts
“Baltic Chain tour” velobrauciens Fischer slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
24. augusts - 25. augusts
Elektrum 34. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens

Ar “S! Karti” – 20 % atlaide dalības maksai.

12. septembris
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
ID karšu piedāvājums
12. septembris plkst. 18.00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

28. septembris
Siguldas kalnu maratons Svētku laukumā
19. oktobris plkst. 19.00
Izrāde “Svingeri” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

27. oktobris plkst. 12.00
Koncertuzvedums “Pepijas dziesmas” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

5. decembris
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
7. decembris plkst. 12.00
Muzikālā izrāde “Kraukšķītis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

Pasākumi