Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Pirmdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +6.9℃, D vējš 4.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

8. augusts - 31. oktobris
Vides un zemes mākslas festivāls “GreenFest’21” Gaujas Nacionālajā parkā
Atklāts vides un mākslas festivāls “GreenFest’21”, kas aicina aplūkot 12 Latvijas mākslinieku radītus vides un zemes mākslas objektus, kas izvietoti Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

“Greenfest” ir zaļā dzīvesveida festivāls, kas jau trīs gadus Zaļās Villas kvartālā pulcēja lektorus un zaļā dzīvesveida entuziastus, daloties zināšanās par zaļu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Taču šogad, pirmo reizi piesakot Mākslas festivālu, “GreenFest” spēris soli tuvāk, lai uzrunātu un sasniegtu vēl plašāku auditoriju, aicinot aizdomāties par iespēju dzīvot zaļāk, domāt viedāk un būt saskaņā ar dabu.

Pavasarī publiski izsludinātajā konkursā tika pieteiktas 34 Latvijas mākslinieku idejas, no kurām atbalstītas un realizētas tika 12 idejas. Konkursa uzsaukuma mērķis bija radīt vides mākslas objektus Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ar kuru starpniecību “GreenFest” Mākslas festivāls aktualizē dažādu augu un dzīvnieku sugu (dzīvotņu) izzušanas problēmu, kas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts ar ilgtermiņa sekām ekoloģijai, videi, dabai un cilvēkam.

“GreenFest” mākslas festivāla laikā Gaujas Nacionālā parka teritorijā ir apskatāmi 12 Latvijas mākslinieku veidoti vides mākslas un zemes mākslas (land-art) darbi, kas katrs nes stāstu par pašizpausmi mijiedarbībā ar dabu, par būšanu harmonijā ar vidi, kurā dzīvojam, un ar sevi pašu. “GreenFest” Mākslas festivāls norisinās no 8. augusta līdz 31. oktobrim, tomēr apmeklētājiem jāņem vērā, ka zemes mākslas pamata ideja ir radīt no dabas un ļaut tai to paņemt atpakaļ, tādēļ daudzi darbi nebūs ilglaicīgas vides sastāvdaļas, jo katra mākslas objekta redzamais mūža cikls ir atšķirīgs.

Ar mākslas objektu atrašanās vietu, to autoru vārdiem un aprakstiem iespējams iepazīties festivāla tīmekļa vietnē www.greenfest.lv, kur izveidota interaktīva karte, kas aicina dabā aplūkot ne tikai mākslas objektus, bet arī izbaudīt apkārtnes apskates un atpūtas vietas.

Katru gadu “GreenFest” sarunu centrā ir kāds aizsargājams augs vai suga, šogad uzmanība veltīta apputeksnētāju un aizsargājamo augu izzušanas problemātikai, tādēļ gan logotipā, gan festivāla satura centrā šoreiz savu goda vietu ieņēmusi lielā zemes kamene un zīda magone.

Ierastais “GreenFest” festivāls ar sarunām, izglītojošām lekcijām, darbnīcām un meistarklasēm norisināsies Siguldā no 1. līdz 3. oktobrim atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī.

Mākslas festivālu “GreenFest” atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

12. septembris - 28. oktobris
ATCELTS! Anetes Kalniņas gleznu izstāde “Mana telpa. Atgriešanās” Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē

Mālpils Kultūras centra apmeklētājiem ir apskatāma kultūras centra simtā izstāde, kurā eksponētas Anetes Kalniņas radītās ainavu gleznas. Ekspozīcijā “Mana telpa. Atgriešanās” skatāmi darbi, kuros izmantotas abstrahētas dabas formas un silueti.

Izstādes apmeklētāji varēs aplūkot 12 lielformāta gleznas, kas tapušas no 2017. līdz 2021. gadam. Tāpat interesentiem tiks sniegta iespēja vērot un būt klātesošiem divu gleznu radīšanas procesā, kas tiks pabeigtas līdz izstādes noslēgumam.

Anete Kalniņa ir absolvējusi Mālpils Mūzikas un mākslas skolu, kur māksliniece apguvusi gan klavieru spēli, gan absolvējusi Mākslas nodaļu, tādēļ izstādes atklāšana gleznotājai ir kā patīkama atgriešanās Mālpilī.

Izstāde “Mana Telpa. Atgriešanās” Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē būs skatāma līdz 28. oktobrim.

23. septembris - 30. oktobris
ATCELTS! Daigas Krūzes gleznu izstāde “Sarunas” Siguldas novada bibliotēkā

Līdz 30. oktobrim Siguldas novada bibliotēkas apmeklētāji varēs aplūkot mākslinieces Daigas Krūzes gleznu izstādi “Sarunas”. Izstādē ir skatāmas gleznas, kas tapušas galvenokārt 2020. un 2021. gadā. Dabas uztveršana un  saklausīšana ir pirmais impulss, kas iespaidojis autores pēdējā laika darbus. Tālāk ir brīva ļaušanās gleznošanas procesam, iepriekš neizplānojot darbības gaitu un sižetu.

Māksliniece Daiga Krūze izstādi “Sarunas” raksturo kā sarunu starp dabu, apkārt notiekošo un krāsām. Tā ir saruna, no kuras rodas iedvesma tikpat atraktīvi gleznot.

Māksliniece Daiga Krūze ir laikmetīgās glezniecības pārstāve un tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām latviešu jaunās paaudzes māksliniecēm. 2004. gadā Daiga Krūze absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru. Daiga Krūze aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, ir sarīkojusi vairāk kā 20 personālizstādes. Par savu radošo darbu Daiga Krūze saņēmusi arī vairākus apbalvojumus un 2011. gadā tika nominēta Honkongā un Londonā dibinātajai Eiropas Mākslas balvai.

 

30. septembris - 30. oktobris
ATCELTS! Pedagogu mākslas darbu izstāde “Satikšanās prieks” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” apskatāma Mākslas nodaļu pedagogu darbu izstāde, kas interesentiem būs pieejama sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 līdz 30. oktobrim Mākslu skolas telpās.

Izstādē eksponēti dažādi mākslas darbi – gleznojumi visdažādākajās tehnikās, zīmējumi, dažādi materiāli (stikls, keramika, metāls, māls, porcelāns, tekstils, papīrs, plastikāts). Ik skatītāju priecē spilgtie mākslas darbi, kuros atklājas katra mākslinieka savdabība un rokraksts.

Ieeja bez maksas.

1. oktobris - 30. oktobris
ATCELTS! Literārā izstāde “Sprīdītis satiek draugus”. Rakstniecei Annai Brigaderei – 160 Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 30. oktobris
ATCELTS! Novadpētniecības izstāde “Aušanas tradīcijas Siguldā” Siguldas pagasta bibiliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
ATCELTS! Inčukalna mākslinieku kopas dalībnieces Rasmas Šubes akvareļu izstāde Inčukalna Tautas namā

Līdz 30. oktobrim ikvienam interesentam ir iespēja Inčukalna Tautas namā apskatīt Inčukalna mākslinieku kopas dalībnieces Rasmas Šubes akvareļu izstādi.

Māksliniecei Rasmai Šubei zīmulis vai krītiņš jau kā bērnam rokās bija vienmēr un visur. Šī vēlme radīt un zīmēt bija tēva rados izteikta, un tēvs ļoti atbalstīja meitas centienus. Inčukalna pamatskolas zīmēšanas skolotājs Voldemārs Gudovskis ielika labus pamatus akvareļa tehnikā, kurai Rasma ir uzticīga līdz pat šodienai.

Jau pēc pamatskolas beigšanas vairāk nekā divus gadus viņa apmeklēja Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursus. 1983. gadā sāka un joprojām darbojas VEF Kultūras pils tautas glezniecības studijā “Varavīksne”, kur liela loma un iedrošinājums bija studijas vadītājai Ilzei Strikāvinai. Rēzeknes Mākslas koledžā Rasma Šube ieguva keramiķa izglītību, Latvijas Universitātē – pedagoģijas prasmes. Gandrīz 40 gadus darbojoties studijā “Varavīksne”, Rasma piedalījusies dažādās mākslas izstādēs.

2001. gadā tika izveidota Inčukalna mākslinieku kopa, kuras dalībniece Rasma ir kopš pašiem tās pirmsākumiem un gandrīz visās Mākslas dienu izstādēs ir prezentējusi savus darbus, taču šobrīd izstādīta mākslinieces pirmā personālizstāde.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

5. oktobris - 30. oktobris
ATCELTS! Novadniekam, rakstniekam, dramaturgam Harijam Gulbim (1926–2019) veltīta literārā izstāde “Cilvēku pazinējs” Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
5. oktobris - 31. oktobris
ATCELTS! Inčukalna mākslinieku kopas izstāde “Emocijas” Siguldas Jaunās pils salonā

Siguldas Jaunās pils salons ar lielu prieku uzņem Inčukalna mākslinieku kopas dalībnieku izstādi “Emocijas”. Siguldas novadam paplašinoties, arī novada mākslinieku loks ir audzis. Izstādē būs skatāmi trīspadsmit dažādu mākslinieku darbi dažādās tehnikās, kas izstādes apmeklētāju aicina aizdomāties par to, kas mums visiem ir kopīgs – emocijas. Lai gan emocijas strauji mainās, bet tās mūs visus padara par cilvēkiem.

Tikpat dažādas kā esam paši, ir arī mūsu emocijas, kas plūst kā straume, bez aizspriedumiem un robežām, brīvi, viegli un nomierinoši. 

Izstādē “Emocijas” piedalās vairāki mākslinieki – Pauls Putniņš, Andis Gūtmanis, Ieva Kalniņa, Vita Oša, Rita Bormane, Zigurds Bormanis, Aija Ausēja-Rudzīte, Rasma Baltgaile, Modris Balodis, Evija Keiša, Jānis Purcens, Lilita Joņina, Dace Visnola un Dace Saulīte.

Inčukalnā jau no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem ir svinētas Mākslas dienas, kuras bija par pamatu Mākslinieku kopas izveidošanai 2002. gadā, tajā sākotnēji bija 6 dalībnieki. Šobrīd aktīvi darbojas ap 20 mākslinieku, kas pārstāv gan glezniecības, grafikas, fotogrāfijas,  gan arī lietišķās mākslas žanrus - vitrāžas, tekstila un metāla.

Siguldas Jaunās pils Salonā izstādi iespējams apskatīt no 5. oktobra līdz 31. oktobrim. Jaunās pils darba laiks darba dienās ir no plkst. 9.00 līdz 19.00 un brīvdienas no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas ID karti – 1 eiro.

Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

14. oktobris - 31. oktobris
ATCELTS! Anšlava Eglīša grāmatu izstāde Inciema bibliotēkā
15. oktobris - 30. oktobris
ATCELTS! Tematiska izstāde – ieskats enciklopēdiju pasaulē “Gribu zināt, kāpēc tā” Mores pagasta bibliotēkā
15. oktobris - 13. novembris
ATCELTS! Ingrīdas Ivanes gleznu izstāde “Jūsu meklētā adrese neeksistē” kultūras centrā “Siguldas devons”

Kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” apskatāma mākslinieces Ingrīdas Ivanes gleznu izstāde “Jūsu meklētā adrese neeksistē”. Turpinot dažādu ēku sienām veltīto sēriju, autore savos jaunākajos darbos pievēršas telpas un atmiņu attiecībām. Tās ir sienas, kuru vairs nav. Pazudušas zem buldozera kausa kampiena, ieslodzītas zem renovācijas baltā apmetuma kārtām.

Ieraugot ēkas ar nojauktām starpsienām vai fasādēm, atvērtas, atvāztas visu apskatei, pārņem neliela neērtības sajūta. Tā nav pusaudzīgā jūsma, romantiskā aizrautība, staigājot pa pamestu māju drupām, tā ir negaidīta satikšanās pilsētvidē ar kāda līdz šim privāto telpu. Brīdis, kad katrs garāmgājējs var raukt degunu par nesmukajām tapetēm, briesmīgo vannas istabas flīžu krāsu vai citiem, iepriekš drošu sienu ieslēgtiem, kādam reiz svarīgiem, mājīguma elementiem. Kādreizējā māju sajūta, kas bieži vien šķitusi pat lielāka par reālo dzīvesvietu, sarukusi līdz krāsainiem kvadrātiņiem un ēkas sienas.

Ingrīda Ivane dzimusi 1985. gadā Rīgā. Interese par kultūru, mākslu un literatūru rosinājusi studēt Latvijas Kultūras akadēmijā, kur iegūts bakalaura un maģistra grāds kultūras teorijā. Studijas veicinājušas interesi ne vien par kultūrvēsturiska materiāla estētisko, bet arī vēsturisko izpēti. Studējot tekstilmākslu, papildinātas gan vizuālās, gan tehniskās prasmes, patlaban tupina maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Māksliniece dažādās projekta “Zīmējumu teātris” izrādēs bērniem un pieaugušajiem kopš 2013. gada. Grupu izstādēs piedalās no 2014. gada, ārpus Latvijas darbi izstādīti Igaunijā, Čehijā, Slovākijā, Itālijā un Austrālijā. Sarīkojusi septiņas personālizstādes Latvijā un Igaunijā.

Izstāde “Jūsu meklētā adrese neeksistē” mākslas un kultūras telpā “Siguldas devons” pieejama darbdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00. Ieeja izstādē bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. oktobris - 31. oktobris
ATCELTS! Mākslinieces Agijas Stakas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde Siguldas pagasta bibliotēkā
21. oktobris - 30. oktobris
ATCELTS! Literārā izstāde pusaudžiem “Kad tuvojas Helovīns – spocīgie stāsti lasīšanai tumšajos rudens vakaros” Siguldas novada bibliotēkā
21. oktobris - 21. novembris
Mākslinieces Vinetas Rungevicas darbu izstāde “20 rožukroņa noslēpumi” Koprades laboratorijās

Koprades laboratorijas ir vieta, kur sadarbībā ar profesionāliem māksliniekiem un radošiem siguldiešiem caur mākslas valodu runāt par sabiedrībai aktuālām tēmām. Kultūras centrs “Siguldas devons” koprades laboratorijās uzsāk stāstu par dažādām kopienām, interešu grupām, tādējādi rosinot uz pārmaiņām domāšanā un rīcībā un rodot iespēju atklāt savu potenciālu gan sabiedrībai kopumā, gan ikvienam iedzīvotājam. No 21. oktobra tur būs skatāmai mākslinieces Vinetas Rungevicas akvareļi izstādē “20 rožukroņa noslēpumi”.

Izstādē “20 rožukroņa noslēpumi” eksponēti mākslinieces Vinetas Rungevicas akvareļi. Pasaulē ir izgudroti dažādi ieroči, lai gūtu uzvaru pār ienaidniekiem, bet tie galu galā nes nāvi arī pašiem ienaidniekiem. Ir viens “ierocis”, kurš ik dienas visā pasaulē nes svētības. Rožukronis ir meditatīva lūgšana, kas aicina mums katrā noslēpumā pārdomāt kādu ar Jēzus un Marijas dzīvi saistītu notikumu.

Rožukroņa sākums meklējams 11. gadsimtā klosteros. Dažiem mūkiem bija grūtības lasīt breviāru (speciālas priesteru lūgšanas), daudzi brāļi neprata latīņu valodu, kas tika lietota breviārā. Breviāra vietā viņiem bija atļauts skaitīt 150 tēvreizes. Tā pakāpeniski, šīm lūgšanām pārveidojoties par “Esi sveicināta” radās mums tik ļoti pazīstamās rožukroņa lūgšanas.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

21. oktobris - 21. novembris
Izstāde “Skauti Latvijas armijā no 1919. līdz 1940. gadam” Koprades laboratorijās

Koprades laboratorijas ir vieta, kur sadarbībā ar profesionāliem māksliniekiem un radošiem siguldiešiem caur mākslas valodu runāt par sabiedrībai aktuālām tēmām. Koprades laboratorijās tiek uzsākts stāstu par dažādām kopienām, interešu grupām, tādējādi rosinot uz pārmaiņām domāšanā un rīcībā un rodot iespēju atklāt savu potenciālu gan sabiedrībai kopumā, gan ikvienam iedzīvotājam. No 21. oktobra tur būs skatāmas divas izstāde “Skauti Latvijas armijā no 1919. līdz 1940. gadam”.

Izstāde “Skauti Latvijas armijā no 1919. līdz 1940. gadam” ir par ciešo sadarbību starp skautu organizāciju un armiju. Arī skautu dibinātājs – Roberts Beidens-Pauels (Robert Baden-Powell) – bijis profesionāls karavīrs, kurš paralēli savai militārajai karjerai izveidoja unikālu jaunatnes organizācijas sistēmu, kas šobrīd kļuvusi par lielāko miera organizāciju pasaulē. Šodien tā aptver 54 miljonus biedru visā pasaulē.

Izstāde ir stāsts par ievērojamākajiem skautu organizācijas darbiniekiem, kas saistīti ar Latvijas armiju.

Arī šodien daudzi skauti un skautu vadītāji iesaistīti Latvijas Armijā un Zemessardzē. Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Šīs kustības attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un mācīties.

Šobrīd Latvijā 20 vienībās ir vairāk nekā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Siguldas novadā darbojas 83. Siguldas skautu un gaidu vienība. 

Ogre bija vienīgā pilsēta Baltijas valstīs, kurā ir bijis Skautu un gaidu muzejs. Šī izstāde ir ieskats vēsturnieka Jāņa Goldšmita privātkolekcijā.

Izstādes idejas autors – Jānis Iklāvs, Ogresgala 5. skautu un gaidu vienība. Izstādes satura autors – vēsturnieks Jānis Goldšmits, mākslinieks – Ernests Austriņš.

22. oktobris - 30. novembris
Literārā izstāde “Vārda pēc” Siguldas dzelzceļa stacijas koprades laboratorijās

Ņemot vērā apmeklētāju interesi un kultūrvietu darbības ierobežojumus, kultūras centrs “Siguldas devons” radis iespēju pagarināt interaktīvās izstādes “Vārda pēc” apskates laiku. Izstāde apvieno trīs ekspozīcijas un tās laikā iespējams iepazīt daļu no Siguldas novada literārā mantojuma. Interesentiem tā pieejama koprades laboratorijās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Apmeklējot izstādi, var iepazīties ar autoru – Paula Bankovska, Guntara Godiņa, Andra Marta, Ivandes Kaijas, Edvīna Raupa, Anšlava Eglīša, Imanta Ziedoņa, Luīzes Pastores, Jāņa Sudrabkalna, Garlība Helviga Merķeļa, Valdas Moras, Leona Brieža, Doku Ata, Māras Ozolas, Arta Ostupa un Ingas Ābeles – darbiem, tos izlasot vai, pie katra autora portreta noskenējot QR kodu, noklausīties paša autora vai citu ierunātus fragmentus.

Izstādes vizuālo noformējumu veidojusi Ivita Brūdere.

25. oktobris - 31. oktobris
Veselības dienas “Mani resursi – mans spēks” Siguldas novadā. Virtuālais izaicinājums

Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī medicīnas jomas speciālistu noslodzi šajā laikā, 29.–31. oktobrī plānoto Veselības dienu aktivitātes klātienē, tostarp ārstu konsultācijas un iespēja veikt dažādus eksprestestus, tiek pārceltas uz nākamo gadu. Tomēr novadnieki aicināti rūpēties par savu veselību individuālās aktivitātēs – tiešsaistē vingrot kopā ar Siguldas Sporta centra treneri Faniju Šitcu, piedalīties Diānas Zandes tiešsaistes lekcijā vai virtuālajā izaicinājumā, ko var veikt individuāli.

Veselības dienas iesāksies ar virtuālo izaicinājumu lietotnē “Strava”. Oktobra pēdējās nedēļas garumā – no 25. līdz 31. oktobrim – ikviens var izaicināt sevi, ģimeni, draugus vai kaimiņus uz azartisku sacensību, krājot savu veikto aktivitāšu kilometrus. Piedalīties var gan skriešanas entuziasti, gan nūjotāji, gan tie, kas labprātāk dodas pastaigās. Veikto distanču uzskaite notiks bezmaksas mobilajā lietotnē “Strava”.

Lai uzsāktu dalību virtuālajā izaicinājumā, ir nepieciešams mobilajā lietotnē “Strava” atrast klubu “Veselības dienas Siguldas novadā” un tajā piereģistrēties. Lai uzskaitītu savus veiktos kilometrus, var izmantot tikai mobilo tālruni ar lietotni “Strava”, bet, izmantojot viedpulksteni, to ir nepieciešams savienot ar lietotni. Aicinām ņemt vērā, ka tikai “Veselības dienas Siguldas novadā” reģistrētie biedri piedalīsies virtuālajā izaicinājumā, tāpēc aicinām tajā reģistrēties pirms sava pirmā skriešanas, nūjošanas vai soļošanas treniņa, lai visi kilometri tiek pieskaitīti. Dalība izaicinājumā ir bez maksas. Izaicinājuma dalībnieki, kuri būs skrējuši, nūjoši vai soļojoši vismaz 1 kilometru, piedalīsies loterijā un varēs laimēt balvas no Siguldas novada pašvaldības.

Aicinām novadniekus atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un šīs aktivitātes veikt individuāli!

Daļa aktivitāšu tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

26. oktobris
Mobilais mamogrāfs pie pie tirdzniecības centra “Raibais Suns”

26. oktobrī pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” būs pieejams “Veselības Centrs 4” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, – par maksu.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālruņa numuru 27866655, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

26. oktobris plkst. 16.00
Attālinātā tikšanās ar pašvaldības vadību un pašvaldības speciālistiem

Atbilstoši valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, lai rīkotos atbildīgi un neveicinātu Covid-19 izplatību, Siguldas novada pašvaldības vadība nolēmusi ikgadējās iedzīvotāju tikšanās organizēt attālināti. Lai Siguldas novada iedzīvotājiem saglabātu iespēju pārrunāt aktuālos jautājumus, aicinām izvēlēties sev ērtāko saziņas veidu:

  • iesūtīt savu ierosinājumu akcijā “Dāvini ideju domei”, aizpildot anketu šeit vai kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem;
  • rakstīt ziņu uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv;
  • rakstīt ziņu tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Vēstule pašvaldībai”;
  • sūtīt savu ierosinājumu Siguldas mobilajā lietotnē;
  • rakstīt privātu ziņu Siguldas novada pašvaldībai sociālo tīklu vietnē FacebookTwitter un Instagram;
  • 19., 21. un 26. oktobrī no plkst. 16.00 līdz 18.00 zvanīt uz bezmaksas tālruņa numuru 80000388 un aprunāties ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu un citiem domes vadības pārstāvjiem.

Šogad savus ierosinājumus visa novada teritorijas attīstībai īpaši aicinām izteikt arī Mālpils, Krimuldas, Lēdurgas un Inčukalna pagastu iedzīvotājiem.

Ar šajā gadā padarītajiem darbiem, kā ierasts, varēs iepazīties pašvaldības izveidotā informatīvajā materiālā, kurš no 18. oktobra būs pieejams elektroniskā formātā tīmekļa vietnē www.sigulda.lv

29. oktobris - 31. oktobris
Veselības dienas “Mani resursi – mans spēks” Siguldas novadā

Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī medicīnas jomas speciālistu noslodzi šajā laikā, 29.–31. oktobrī plānoto Veselības dienu aktivitātes klātienē, tostarp ārstu konsultācijas un iespēja veikt dažādus eksprestestus, tiek pārceltas uz nākamo gadu. Tomēr novadnieki aicināti rūpēties par savu veselību individuālās aktivitātēs – tiešsaistē vingrot kopā ar Siguldas Sporta centra treneri Faniju Šitcu, piedalīties Diānas Zandes tiešsaistes lekcijā vai virtuālajā izaicinājumā, ko var veikt individuāli.

Veselības dienas iesāksies ar virtuālo izaicinājumu lietotnē “Strava”. Oktobra pēdējās nedēļas garumā – no 25. līdz 31. oktobrim – ikviens var izaicināt sevi, ģimeni, draugus vai kaimiņus uz azartisku sacensību, krājot savu veikto aktivitāšu kilometrus. Piedalīties var gan skriešanas entuziasti, gan nūjotāji, gan tie, kas labprātāk dodas pastaigās. Veikto distanču uzskaite notiks bezmaksas mobilajā lietotnē “Strava”.

Lai uzsāktu dalību virtuālajā izaicinājumā, ir nepieciešams mobilajā lietotnē “Strava” atrast klubu “Veselības dienas Siguldas novadā” un tajā piereģistrēties. Lai uzskaitītu savus veiktos kilometrus, var izmantot tikai mobilo tālruni ar lietotni “Strava”, bet, izmantojot viedpulksteni, to ir nepieciešams savienot ar lietotni. Aicinām ņemt vērā, ka tikai “Veselības dienas Siguldas novadā” reģistrētie biedri piedalīsies virtuālajā izaicinājumā, tāpēc aicinām tajā reģistrēties pirms sava pirmā skriešanas, nūjošanas vai soļošanas treniņa, lai visi kilometri tiek pieskaitīti. Dalība izaicinājumā ir bez maksas. Izaicinājuma dalībnieki, kuri būs skrējuši, nūjoši vai soļojoši vismaz 1 kilometru, piedalīsies loterijā un varēs laimēt balvas no Siguldas novada pašvaldības.

29. oktobrī plkst. 10.00 uz nelielu izkustēšanos aicinās Siguldas Sporta centra trenere Fanija Šitca, kura tiešsaistē, platformā YouTube un vietnē Facebook, parādīs vieglus vingrojumus sēdoša darba darītājiem un skolēniem. Vingrojumi 15 minūtēs palīdzēs uzlabot ķermeņa tonusu un veicinās koncentrēšanās spējas turpmākajam darbam. Videoieraksts tiks saglabāts un būs pieejams arī turpmāk, lai izkustēšanās saspringta darba vai mācību laikā kļūtu par ikdienas ieradumu.

Savukārt 29. oktobrī plkst. 18.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas paspārnē esošā mūžizglītības iniciatīva “Lielo ģimnāzija” aicina uz Diānas Zandes lekciju tiešsaistē “Vienkārši par sarežģīto pusaudzi”. Lekcijā tiks iezīmēti pusaudža vecuma posmam raksturīgie izaicinājumi un būtiskākie attīstības stūrakmeņi, kas ļaus pārdomāt, kā labāk izprast, atbalstīt un motivēt savus jauniešus un kā sekmīgāk sarunāties ar pusaudzi, lai viņš ieklausītos. Tiešsaistes lekcija norisināsies platformā Zoom. Reģistrācija tiešsaistes lekcijai norisinās, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, Veselības dienas, iespēju robežās saglabājot plānoto programmu, plānots pārcelt uz nākamo gadu. Aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

Aicinām novadniekus atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un šīs aktivitātes veikt individuāli!

Daļa aktivitāšu tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

29. oktobris plkst. 10.00
Veselības dienas “Mani resursi – mans spēks” Siguldas novadā. Vingrojumi sēdoša darba darītājiem un skolēniem tiešsaistē

Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī medicīnas jomas speciālistu noslodzi šajā laikā, 29.–31. oktobrī plānoto Veselības dienu aktivitātes klātienē, tostarp ārstu konsultācijas un iespēja veikt dažādus eksprestestus, tiek pārceltas uz nākamo gadu. Tomēr novadnieki aicināti rūpēties par savu veselību individuālās aktivitātēs – tiešsaistē vingrot kopā ar Siguldas Sporta centra treneri Faniju Šitcu, piedalīties Diānas Zandes tiešsaistes lekcijā vai virtuālajā izaicinājumā, ko var veikt individuāli.

 

29. oktobrī plkst. 10.00 uz nelielu izkustēšanos aicinās Siguldas Sporta centra trenere Fanija Šitca, kura tiešsaistē, platformā YouTube un vietnē Facebook, parādīs vieglus vingrojumus sēdoša darba darītājiem un skolēniem. Vingrojumi 15 minūtēs palīdzēs uzlabot ķermeņa tonusu un veicinās koncentrēšanās spējas turpmākajam darbam. Videoieraksts tiks saglabāts un būs pieejams arī turpmāk, lai izkustēšanās saspringta darba vai mācību laikā kļūtu par ikdienas ieradumu.

Aicinām novadniekus atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un šīs aktivitātes veikt individuāli!

Daļa aktivitāšu tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

29. oktobris plkst. 18.00
Veselības dienas “Mani resursi – mans spēks” Siguldas novadā. Diānas Zandes lekcija “Vienkārši par sarežģīto pusaudzi” tiešsaistē

Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī medicīnas jomas speciālistu noslodzi šajā laikā, 29.–31. oktobrī plānoto Veselības dienu aktivitātes klātienē, tostarp ārstu konsultācijas un iespēja veikt dažādus eksprestestus, tiek pārceltas uz nākamo gadu. Tomēr novadnieki aicināti rūpēties par savu veselību individuālās aktivitātēs – tiešsaistē vingrot kopā ar Siguldas Sporta centra treneri Faniju Šitcu, piedalīties Diānas Zandes tiešsaistes lekcijā vai virtuālajā izaicinājumā, ko var veikt individuāli.

29. oktobrī plkst. 18.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas paspārnē esošā mūžizglītības iniciatīva “Lielo ģimnāzija” aicina uz Diānas Zandes lekciju tiešsaistē “Vienkārši par sarežģīto pusaudzi”. Lekcijā tiks iezīmēti pusaudža vecuma posmam raksturīgie izaicinājumi un būtiskākie attīstības stūrakmeņi, kas ļaus pārdomāt, kā labāk izprast, atbalstīt un motivēt savus jauniešus un kā sekmīgāk sarunāties ar pusaudzi, lai viņš ieklausītos. Tiešsaistes lekcija norisināsies platformā Zoom. Reģistrācija tiešsaistes lekcijai norisinās, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Aicinām novadniekus atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un šīs aktivitātes veikt individuāli!

Daļa aktivitāšu tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

30. oktobris - 15. novembris
ATCELTS! Tematiska izstāde “Četras otas”. “Dzejniekam, izdevējam Uldim Auseklim – 80” Mores pagasta bibliotēkā
30. oktobris plkst. 17.00
Svecīšu vakars “Kad migla sāk kamolos velties…” Lēdurgas kapos
Veļu laika dziesmas ābeļdārzā pie ugunskura dziedās Lēdurgas Kultūras nama folkloras kopa “Putni”.
31. oktobris - 16. decembris
ATCELTS! Kristīnes Kutepovas gleznu izstāde “Dabas klātbūtne” Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē

No 31. oktobra Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē būs apskatāma Kristīnes Kutepovas gleznu izstāde “Dabas klātbūtne”. Izstādes “Dabas klātbūtne” ir atrodami stāsti par liepu ziediem Lielupes krastā, kaķa pasauli, Palermo kalniem, Meža Gariem un par pāreju no viena posmā citā. Daba veldzē, tā mierina un dziedē. Daba apvieno sevī it visu un visus – tā ļauj visam būt.

Kristīne Kutepova ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura un maģistra studiju programmu. 2017. gadā saņēmusi Mākslas akadēmijas balvu konkursā “SEB stipendija glezniecībā” un 2015. gadā mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā. Kopš 2014. gada piedalījusies dažādās grupu izstādēs, tostarp starptautiskos projektos Itālijā un Vācijā. 

31. oktobris plkst. 16.00
Spoku taka Lēdurgā
ID karšu piedāvājums
20. novembris plkst. 12.00
Orientēšanās sacensību seriāla “Siguldas kompass 2021” noslēgums pie Ziedleju klintīm
20. novembris plkst. 18.00
Ulda Marhileviča autorkoncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 28 eiro.

27. novembris plkst. 18.00
Koncertu cikls “Muzikālais kokteilis’21”. Ievas Akurāteres un Aivara Hermaņa koncerts Krimuldas muižā

Koncerta sākums – plkst. 18.00; norises vieta atvērta no plkst. 17.00. Apmeklētājiem pieejama arī kafejnīca “Milly”. Biļetes cena – 20 eiro, biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 (biļešu skaits ierobežots). Koncertu būs iespēja apmeklēt, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu.

Koncertu cikls “Muzikālais kokteilis’21” notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
18. decembris
Sporta dejas “Ziemassvētki Siguldā”
ID karšu piedāvājums
25. decembris - 26. decembris
18. Siguldas novada starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
26. decembris
Tradicionālais gadskārtu volejbols “Ziemassvētki” Siguldas Sporta centrā

Pasākumi