×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -1.8℃, Z vējš 1.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

7. janvāris - 5. februāris
Solveigas Vasiļjevas izstāde “Bez robežām” kultūras centrā “Siguldas devons”

Līdz 5. februārim kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” būs apskatāma Solveigas Vasiļjevas izstāde “Bez robežām”. Māksliniece jau vairāk nekā 40 gadus caur savu radošo darbību, spēku un neatlaidību nes Latvijas vārdu pasaulē. Viņa zināma kā daudzpusīga un radoši nerimstoša māksliniece. Solveiga ir ne tikai izdomas bagāta tēlniece, bet arī darbojas citos mākslas žanros – zīmējumi, digitālā grafika, video, skulptūra un instalācijas.

“Manu radošo pētījumu un meklējumu objekts ir gaisma, atstarošanās un caurspīdīgums. Tas sasaucas ar pirmsākuma ideju un svēto Trīsvienību, kur augstākā saprāta – Dieva izpausme ir gaisma, atstarošanās – viņa radītais (daba, būtnes). Caurspīdīgums - kā metafora garam jeb apziņai, kas mājo augstāko dimensiju telpā,” par izstādē skatāmo stāsta māksliniece.

2009. gada izstāde “Asinsaina” Dizaina fabrikā, 2011. gadā “Sarkanais kods” Ķīnā, 2013. gadā izstāde “Kāds vēro vīrusu. Mutācijas” Jūrmalas pilsētas muzejā, 2013. gadā “Laika ķērājs” Japānā, 2016. gadā izstāde “Hierarhija”  koncertzāles ”Cēsis” Izstāžu zālē, 2016. gadā “ Kentaurs 21” Taivānā, 2017. gadā “Eņģelis 2111” Taivānā, 2020. gadā “Jaunās eksistences formas” Siguldā – šie autores līdzšinējie projekti veido savstarpēju pēctecību, tie ir kā kāpnes, kur katrs nākošais projekts ir iepriekšējā turpinājums. Nākamais radošā darba posms turpina iesākto – mēģināt atminēt Dieva mīklainos un noslēpumainos nodomus par Visuma evolūciju un mūsu civilizāciju kā tā sastāvdaļu.

“Pētījumu un meklējumu būtība ir visus šos elementus, gaismu, atstarošanos un caurspīdīgumu, integrēt telpiskos objektos. Mūsdienu materiālu pieejamība ļauj to īstenot. Piemēram, daudzu slāņu caurredzamība rada daudzu dimensiju sajūtu, pulētas (ieliektas un izliektas) spoguļplaknes – atstarošanos. Gan objekti, gan pielietotie materiāli, gan to forma veido vienumu un ilūziju par daudzu dimensiju pasauli,” turpina Solveiga.

Izstāde “Bez robežām” tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
9. janvāris - 26. februāris
Aivara Gulbja un Bārbalas Gulbes izstāde “ES ESMU. ES” Siguldas Jaunās pils salonā

No 9. janvāra līdz 26. februārim Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma Aivara Gulbja un Bārbalas Gulbes izstāde “ES ESMU. ES”. Izstādes atklāšana norisināsies 12. janvārī plkst. 15.00.

Janvārī, pirms 90 gadiem Vidzemes novadā, piedzima sīks zēns, kuram tika dots vārds Aivars. Jau bērnībā iepazinis un iemīļojis dabu, harmoniskajā Leontīnes un Mārtiņa Gulbja ģimenē izauga mākslinieks, kurš visu mūžu ar savu mākslu kalpoja skaistajam un cildenajam gan dabā, gan cilvēku saskarsmē. 

Ir nodzīvots garš mūžs. Ir nodzīvots darbīgs tēlnieka mūžs. Par to ir daudz runāts, rakstīts un lasāms arī šeit, izstādē, redzamajā grāmatā “Gulbja spārni”. Siguldā eksponēta neliela kolekcija Aivara Gulbja skulptūru – darinātas marmorā, bronzā, metālā. Un līdzās tepat – stiklā realizētie meitas Bārbalas Gulbes darbi. Visi viens otru papildinoši estētiskajā un ētiskajā pasaules tvērumā. Tāpat kā tēvs, arī Bārbala ierosmi jaunradei rod dabā, dzimtajā ainavā. Viņa kā māksliniece vistiešākajā nozīmē izaugusi tēvzemē. Abu mākslinieku ceļi ir līdztekus ritoši, veltīti Latvijai.

Kā reiz atzina mākslas zinātniece Ruta Čaupova: “Bārbala, kura ir viena no trim bērniem Gulbju ģimenē, ir vistuvākā Aivara kustībā esošajām, uz viena punkta nobalansētajām skulptūrām.” Arī izstādītie Bārbalas Gulbes stikla darbi nav statiski ne formas, ne krāsu gammas niansēs.

Izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, bet apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. janvāris - 11. februāris
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde “Ievārījums” mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā

Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā atvērta Mākslas nodaļas audzēkņu 1. pusgada labāko darbu izstāde “Ievārījums”. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 11. februārim.

Mākslu skola izsaka pateicību mazajiem māksliniekiem un pedagogiem: Dacei Andersonei, Laurai Rostokai, Anitai Kalniņai, Kristīnei Kliginai, Baibai Kupčai, Paulai Rencei, Ivetai Šveisbergai, Raitam Tikumam, Ievai Vanagai, Dacei Zilverei un Vitai Vīksnei. 

Interesenti izstādi aicināti apmeklēt darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

12. janvāris - 16. februāris
Inčukalna mākslinieku kopas mākslinieces Rasmas Šubes-Baltgailes akvareļu izstāde “Ainava” Krimuldas Tautas namā
14. janvāris - 4. februāris
Alberta koledžas studentu izstāde “Vērtības – cilvēku dzīves ceļazīmes” Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās eksponētā izstāde atspoguļo deviņu Alberta koledžas Kultūras pasākumu organizēšanas kursa neklātienes studentu vērtību pasauli. Par pamatu iecerei tika izvēlēts Dr.habil.phil. Augusta Milta citāts “Vērtības ir emocionāli iekrāsota attieksme pret lietām un parādībām. Vērtības izpaužas cilvēku un tautu mentalitāte, gars, dvēsele”, tādā veidā rosinot mums katram padomāt mūsu svarīgākās vērtības. Izstāde koprades laboratorijās būs skatāma līdz 4. februārim.

Mēs, cilvēki, uz pasaules esam ļoti daudz, un katram no mums uz pasaules ir savs uzskats par vērtībām pasaulē un mūsu dzīvē. Kādam no mums vērtības izpaužas mantiskā ziņā, kādam, kā īpašības un vēl kādam kā ģimene, mājas, draugi vai  mīlestība. Apzinoties savas saknes un sajūtot sevī mīlestību, mēs spējam pieņemt jebkuras pārmaiņas un pārvarēt vislielākos pārbaudījumus. Vērtības – parādības, kurās cilvēks vai sabiedrība saskata pietiekošu pozitīvo īpašību kopumu, lai censtos tās sasniegt. Ikdienā var labi novērot – kā līdz ar paaudzēm mainās vērtības. Piemēram, pēckara gadu paaudzei bija svarīgi palepoties ar bagātīgi klātiem galdiem, kad nāca ciemos viesi. Šodien jaunie vecāki nesaprot, kāpēc vecām omītēm galvenais ir pabarot, mammām svarīgi būt smuki sapucētām, bet pašiem svarīgākais ir interesanti pavadīt laiku. Līdz ar kultūrvēsturisko situāciju mainās cilvēku vajadzības un līdz ar to arī vērtības. 20. gadsimta notikumi un Latvijas šodiena ir mainījuši sabiedrības izpratni un vērtības, kurām sekojam šodien.

Apgūtās, īstenotās un iegūtās vērtības kļūst par personību un tautu rakstura, tikumu iezīmēm, ko var aplūkot dalībnieku fotogrāfijās.

Lai Jums izdodas izprast sevi un atrast savu personīgo vērtību!

Novēlam katram atrast vietu un veidu (runājot, dziedot, gleznojot, dejojot...), kur var paust savu patiesību. To patiesību, kura nāk no personības dzīlēm, kuru paužot, sajūtam sevī enerģiju.

Izstādes dalībnieki – Alberta Koledžas 1.kursa  “Kultūras pasākuma organizators” neklātienes laika studenti: Inga Ūdre, Mārtiņš Bērziņš, Līva Lukševica, Ņikita Melders, Laura Ābele, Rebeka Vītola, Aiga Rozenberga, Dita Rūta Dambrāne un Dana Daniela Ivanov. Fotogrāfe – Inga Ūdre.

15. janvāris - 2. marts
Māra Upzara gleznu izstāde “Uzaicinājums” Mālpils Kultūras centrā

Līdz 2. martam Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē būs skatāma gleznotāja Māra Upzara jaunāko darbu izstāde “Uzaicinājums”. 

Gleznotājs Māris Upzars ir tās nobriedušo gleznotāju paaudzes pārstāvis, kurš savu ceļu mākslas pasaulē uzsāka gadsimtu mijā. Māra Upzara glezniecību mākslas zinātnieki mēdz raksturot kā meditatīvi romantisku abstrakto glezniecību. Mākslinieka darbos ļoti nozīmīgs ir to emocionālais saturs, kas veido darba ideju un nosaka izteiksmes līdzekļus. Tādēļ visiem Māra Upzara darbiem ir  nosaukumi, kas dod norādi uz konkrētajā darbā risināto problēmu loku.

Autors ir pārliecināts, ka pirms nozīmīgiem notikumiem un norisēm, cilvēki var sajust iekšēju impulsu, kas dod iespēju nedaudz izvērtēt gaidāmā notikuma jēgu un nozīmi, lai pieņemtu vai noraidītu uzaicinājumu piedalīties kārtējā savas dzīves mistērijā.

Māris Upzars iedvesmojas no Latvijas dabas un cilvēkiem, pasaules kultūras un cilvēka dvēseles dzīves norisēm. Bieži vien šie iedvesmas avoti, viens otru papildinot un bagātinot, veido gan mākslas darbu saturu, gan formu.

Šajā izstādē tiks parādīti darbi, kas tapuši pēdējo 5 gadu laikā, katru darbu ilgstoši pārdomājot un piedzīvojot, pirms tas iegūst visiem saskatāmu veidolu.

21. janvāris - 18. februāris
Tekstilmākslinieces Santas Grigus gobelēnu izstāde “Aušana kā dzeja” Siguldas novada bibliotēkā

Siguldas novada bibliotēkā 21. janvārī plkst. 12.00 tiks atklāta tekstilmākslinieces Santas Grigus gobelēnu izstāde “Aušana kā dzeja”. Darbi radīti klasiskajā gobelēnu aušanas tehnikā, izmantojot vertikālās stelles un aušanu no aizmugurējās puses (spoguļattēlā). Izstādes atklāšanā aicināsim autori uz sarunu par aušanu un dzejas ietekmi uz darbu tapšanuIzstādē būs skatāmi Santas Grigus radītie tekstildarbu cikli “Zilās poēzija” un “Pirkstu redze”.

Tekstildarbu cikla “Pirkstu redze” kompozīcijām ierosme gūta konkrētos vērojumos Parīzē, kas atspoguļo profesionālo pieredzi bagātinošo laiku, strādājot prakses vietā Valsts Gobelēnu manufaktūrā Francijā “Mobilier national et manufactures nationales des Gobelins, de Beauvais et de la Savonnerie” (“Manufactures nationales de Tappis et Tappiserie”). Cikla atsevišķo darbu nosaukumos, kas sastāv no konkrēta laika (precīza datuma) un vietas (precīzas adreses), ietverta dienasgrāmatas ideja. Jebkuram interesentam ir iespēja sameklēt konkrēto vietu Parīzē un salīdzināt savus vizuālos iespaidus ar tekstildarbos attēlotajiem.

Redze, acis ir tēls, kas simbolikā saistīts ar garīgās redzes spēju, kas pats var raidīt spēka starus un simbolizē garīgas izteiksmes iespēju. Katra darba nosaukumā ietverts arī tēls, kas visspilgtāk iespiedies atmiņā no klasiskās aušanas prasmju apgūšanas laika Parīzē. Visās kompozīcijās liela uzmanība pievērsta šķietami necilā atainošanai: nošķiebušies un nomīti trepju pakāpieni, nodilušas parka celiņa flīzes, ar patinu apklājušies koka slēģi un nolupusi sienas krāsa. Tie ir īpaši akcentēti, pie tā ir strādāts un eksperimentēts stundām ilgi. Kompozīcijās iedzīvināts japāņu kultūras Wabu-Sabi princips: godināt dabisko, silto, veco, ar sajūtām uztveramo, kas mainās līdzi visiem gadalaikiem. Šis princips paver iespēju sajust šķietami necilu un dažādu materiālu spēku un garīgu bagātību. Cikla nosaukuma “Pirkstu redze” iedvesma gūta O. Vācieša dzejoļa “Žilbšana”.

Izstādes viens no centrālajiem un apjomīgākajiem darbiem ir “Zilās poēzija”, kas ir deviņu tekstildarbu cikls, (2022). Katra tekstildarba izmērs 28x28 centimetri (x9). Darbā “Zilās poēzija” satiekas ne vien redzamais, proti, vizuālais (aušanas tehnikā gleznotais) un sajustais (taktilais), bet arī skaniskais (vārdiskais, dzejiskais jeb poētiskais). Darba idejas atklāsmē būtiski ir divi tēli – poēzija/dzeja un zilā krāsa. Tomēr kompozīciju idejas vizuālajā atveidā nozīmīgs ir magones zieds un arī kvadrāts.

Dzeja ir specifiska cilvēku garīgās pieredzes krātuve. Dzejas radīšana, lasīšana, klausīšanās, citiem vārdiem sakot, dzejas izjūta var iepludināt cilvēkā vismaz daļu no iepriekšējo paaudžu garīgās pieredzes. Ikdienā cilvēks garīgi “nolietojas”, bet pietuvošanās dzejas brīnumam un burvestībai rada svētkus, svinīgumu, kas var kompensēt cilvēka vienveidīgo pastāvēšanu un vairot cilvēku citādības tieksmes. Angļu romantisma virziena dzejnieks Persijs Bišs Šellijs (Percy Bysshe Shelley) par poēzijas īpašo nozīmi cilvēku dzīvē raksta: “Tā (poēzija/dzeja) pārveido visu, kam pieskaras, un viss, kas dzīvo tās spožajā klātesmē, pārtop par gara iemiesojumu; dzejas slepenā alķīmija pārvērš brīnišķā zeltā indīgos ūdeņus, kas plūst no nāves caur dzīvi, norauj pasaulei ierastības plīvuru un atklāj tās gulošo skaistumu.” Dzejolis ir mākslas darbs, ko mākslinieks rada, izmantojot savu bagāto iztēli. No īstenībā vērotā tiek veidota cita, ļoti neparasta un savdabīga pasaule – jauna doma un ideja. Katrā poēzijas skaņā, vārdā iespējams atklāt ko īpašu – tikai savu. Tas var dzejoli pārvērst par bezgalīgu atklājumu avotu. Šādas dzejas īpašības atspoguļojas darba “Zilās poēzija” saliktajā formā. Katrs atsevišķs tekstildarbu cikla darbs ir novietojams atšķirīgā attālumā un secībā cits no cita, un atkarībā no abstrakto darbu kombinācijām veidojas jaunas asociācijas, citi iztēles tēli un domas var attīstīties dažādi.

Būtisks tēls darbā “Zilās poēzija” ir zieds. Darba idejas vizuālajai atveidei izraudzīts zieds pilnā plaukumā. Pilnā plaukuma brīdis ir krāšņākais zieda attīstības ciklā, bet tas ietver arī mājienu par to, ka šis skaistums ir gaistošs. Darbā “Zilās poēzija” lietotais zieda interpretācijas veids ir tā sadalīšana. Attēls dalīts kvadrātos.

Kvadrāts ir tēls ar savu simbolisko nozīmi. Kvadrāts, tāpat kā aplis, simbolizē mūžību un arī bezgalību.

Tekstildarbu cikls “Zilā poēzija” atspoguļo ilgas notvert zilās krāsas toņu mainīgo un netveramo plūdumu, arī apzināties laika plūdumu, kas tāpat nav notverams. Dzeja jeb poēzija ir salīdzināma ar taureņa spārna pieskārienu vai pat netveramu atspulgu tekošā strautā, tas ir nenotverams, bet aicinošs. Tas ir mudinājums ieskatīties, ievērot un iedziļināties.

Dzeja nav sastingusi kā stikls, tā ir mainīga: salauzta kā viļņi, plūstoša kā mākoņi, bezgalīgi ietilpīga kā zilais ūdens un zilās debesis, kas apņem pasauli. Asociācija, iztēle, reflekss, refleksija, vibrācija, doma, pārdomas, atklāsmes. Poētiskā zilā magone ir sadalīta, izārdīta, sajaukta ar citiem un ar citām, citiem laikiem, citām tradīcijām. Un salikt to kopā var gan radītājs, gan uztvērējs. Savienot var dažādi.

Katram ir iespēja izveidot savu “Zilās poēziju” – tādu, kādu to iztēlē skata pats.

Santa Grigus izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē (1988–1996), kur maģistra grāds pedagoģijā (latviešu valodas un literatūras metodikā) iegūts, pētot dzejas uztveres procesu. Izglītība turpināta Latvijas Mākslas akadēmijā (2015–2021), kur iegūts bakalaura un maģistra grāds vizuāli plastiskajā mākslā – tekstilmākslā. Tekstilmākslinieku grupu izstādēs piedalās kopš 2016. gada, izstādes bijušas dažādās vietās Latvijā, Lietuvā un personālizstādes Latvijā.

Ieguvusi tekstimākslinieces stažieres diplomu, apgūstot klasisko aušanas tehniku (2018) Parīzes Valsts Gobelēnu manufaktūrā Francijā “Mobilier national et manufactures nationales des Gobelins, de Beauvais et de la Savonnerie” (dibināta 1662. gadā) horizontālo steļļu darbnīcā (atelier de Basse Lice).

Par saviem galvenajiem skolotājiem un iedvesmotājiem tekstildarbu radīšanā uzskata Maiju Baumani, Ievu Krūmiņu, Alekseju Naumovu un Izabellu Kingu (Isabelle King).

Kopš 2018. gada strādā klasiskajā aušanas tehnikā, izmantojot vertikālās stelles. Tehnikas lielākā atšķirība no aušanas tradīcijas Latvijā ir aušana ar aizmugurējo pusi uz augšu/uz priekšu, izmantojot spoguļattēlu. Dzijas un šķiedras krāsošanai izmanto dabiskās krāsvielas, tostarp indigo (Indigofera suffruticosa).

Tradicionālo, proti, seno, lēno un meditatīvo, dzijas krāsošanas un aušanas tehniku izmantošana savas domas izpausmē mūsdienu steidzīgajā un vizuāliem iespaidiem pārblīvētajā laikā ir izaicinājums, kas aizrauj un rosina. Lēni un ar rokām darināts/ar pirkstiem ieraudzīts un radīts tekstildarbs ienes jutekliskumu, mīkstumu, siltumu kā vērtības pasaulē, kur dominē pavisam kas cits: ātrums, virspusība, metāla un plastmasas priekšmeti. “Aušana ir mudinājums ieskatīties, ievērot un iedziļināties. Pieskarties un iegrimt. Pieskāriens neaptur kustību, viss turpinās. Asociācija, vērošana, ieskatīšanās, iztēle, reflekss, refleksija, vibrācija, kontemplācija, doma, pārdomas, atklāsmes. Laime saliekoties no dažādiem pavedieniem, līdzīgi norit aušanas process,” uzskata autore.

22. janvāris - 22. februāris
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
1. februāris - 28. februāris
Jauniešu deju kolektīva “Metieniņš” tērpu-masku fotogrāfiju izstāde “Nerejati, ciema suņi” Lēdurgas Kultūras namā
1. februāris - 5. februāris
Baltijas kauss kalnu slēpošanā (3. posms) Siguldas Pilsētas trasē
2. februāris - 28. februāris
Ingas Grīgas gleznu izstāde “Iedvesmas mirkļi” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā no 2. līdz 28. februārim skatāma siguldietes Ingas Grīgas gleznu izstāde “Iedvesmas mirkļi”. 

Inga Grīga gleznošanas prasmes sāka apgūt pirms 6 gadiem Agitas Zāberes (Zālītes) mākslas studijā. Par sevi māksliniece saka, ka savu aicinājumu un pašrealizāciju ir atradusi gleznošanā – tas ir mirklis prieka un miera ārpus ikdienas un laika.

Ingas darbos košas krāsas ir pārtapušas ziedu kompozīcijās, kas atmodina dzīvesprieku, jūras ainavas, kurās var saklausīt jūras šalkoņu un klusā daba, kas ļauj mākslinieces acīm redzēt skaistumu mums apkārt.

2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Es esmu visur. Dzidrai Zeberiņai – 100” un “Žilam Vernam – 195” Siguldas novada bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Izstāde pirmsskolas vecuma bērniem “Gribu lasīt” Siguldas novada bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde bērniem “Lapsa” Siguldas novada bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Nevienam negribu būt par nastu. Dzejniecei Ārijai Elksnei – 95” un “Ap mums lido stāsti. Rakstniekam Ēvaldam Vilkam – 100” Inciema bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Mīlestības noskaņās”, “Rakstniekam Žilam Vernam ‒ 195” un “Dzejniecei Ārijai Elksnei ‒ 95” Krimuldas bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Piedzīvojumu meklējumos. Žilam Vernam – 195” Inčukalna bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Tematiskā izstāde “Skaista mana valodiņa. 21. februāris – Starptautiskā dzimtās valodas diena” Inčukalna bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Dzejniecei Ārijai Elksnei – 95” Lēdurgas bibliotēkā
2. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde bērniem “Žilam Vernam – 195” Lēdurgas bibliotēkā
3. februāris plkst. 19.00
Siguldas 1. pamatskolas audzēkņu izrāde “Kaķīša dzirnavas” Siguldas pagasta Kultūras namā

Siguldas 1. pamatskolas audzēkņi aicina uz izrādi “Kaķīša dzirnavas” 3. februārī plkst. 19.00 Siguldas pagasta Kultūras namā.

Izrāde veidota pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem, taču mūsdienīgā formā. Izrādes scenogrāfijā tiek izmantoti otrreiz lietojamie materiāli un skolēnu zīmējumi. Siguldas 1. pamatskola ieguvusi ekoskolas statusu, līdz ar to jebkurā mācību procesā tiek domāts par mūsdienīgu, ilgtspējīgu un dabai draudzīgu materiālu izmantošanu.

Izrādē tiek stāstīts par šodien tik ļoti svarīgām cilvēciskām vērtībām – līdzcietību un iejūtību vienam pret otru un prieku ikdienas solī. Uz izrādi aicināts ikviens, katrs varēs ieklausīties kaķīša dzīves gudrībās, kā arī baudīt skolēnu priekšnesumus.

Tajā piedalās Siguldas 1. pamatskolas audzēkņi, 2.–4.klašu koris, zēnu un meiteņu koris “Ievas” un deju kolektīvs “Purenīte”.

Izrādes garums ir 60 minūtes. Tā pirmo reizi demonstrēta 2022. gada 21. decembrī Siguldas 1.pamatskolas Ziemassvētku pasākumā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

4. februāris - 24. februāris
Gadskārtu svētki jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem Turaidas muzejrezervātā
4. februāris - 5. februāris
Latvijas apvidus loka šāvēju čempionāts telpās, LIAC 2023 Siguldas 1. pamatskolā
4. februāris plkst. 10.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Lēdurgas Sporta centrā
4. februāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847.

4. februāris plkst. 11.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līga “Siguldas SS”–“Limbažu NSS”, U-14, U-15, U-17 grupā Siguldas Sporta skolā

Spēles notiks plkst. 11.00, 12.30 un 14.00.

4. februāris plkst. 12.00
“PirmsMETEŅI” Lēdurgas pagasta viesu namā “Līgotāji”

Pasākuma laikā būs iespēja pagatavot Meteņu masku, iemācīties Meteņu ēdienu recepti, dziedāt un dejot, klausīties stāstos un iet rotaļās. Aktivitātes norisināsies no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Dalības maksa – 2 eiro. Līdzi jāņem adatiņa, šķēres, lupatiņas, vilnas kamoliņi, dažādu izmēru pogas, klūgu grozi.

ID karšu piedāvājums
4. februāris plkst. 13.00
Jaungada balle senioriem Inčukalna Tautas namā

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

4. februāris plkst. 14.00
“Red bull Stikla kalns” – distanču slēpošanas sacensības pa Krimuldas serpentīna ceļu

Krimuldas serpentīna ceļā organizētās unikālā formāta distanču slēpošanas sacensības “Red bull Stikla kalns”, kas norisināsies jau otro gadu pēc kārtas. Slēpošanai neatbilstošas laika prognozes dēļ pārceltas no 28. janvāra uz šo sestdienu, 4. februāri. Sacensību organizatori informē, ka gājēju pārvietošanās pa Krimuldas serpentīna ceļu būs ierobežota visas dienas garumā, taču vērš uzmanību, ka no plkst. 14.00 līdz 20.00 gājēju kustība šajā posmā nebūs atļauta.

Ņemot vērā, ka pasākuma datums tiek pārcelts, organizatori pagarinājuši arī dalībnieku reģistrācijas termiņu, to turpinot līdz 3. februāra plkst. 21.00. Sacensībās ir aicināti piedalīties jebkura līmeņa distanču slēpotāji, biatlonisti, ziemas orientieristi un šo sporta veidu entuziasti. Dalībnieku sarakstā arī šogad redzami ziemas sporta veidos plaši atpazīstami atlētu vārdi, “PRO” klasē vīriešiem startējot Latvijā vadošajam distanču slēpotājam Raimo Vīgantam.

Sacensību dienā norisināsies gan kvalifikācija, gan izslēgšanas slēpojumi, taču papildus tam dienas beigās tiks rīkota arī loterija, kurā starp visiem dalībniekiem tiks izlozēts viens laimīgais, kas laimēs “One Way Premio 30 Kit” slēpošanas nūju komplektu. Lai nodrošinātu dalībniekiem kvalitatīvu sacensību pieredzi, “Red bull Stikla kalna” sacensību centrā darbosies “Vauhti” slēpju servisa telts.

Sacenības 2022. gadā norisinājās pirmo reizi, tomēr jau savā debijas gadā, pateicoties Latvijā vēl neredzētam sacensību konceptam un unikālai lokācijai, pulcēja ievērojamu skaitu dalībnieku. Arī šogad organizatori saglabā noteikumus, turpinot iepazīstināt Baltijas ziemas sportu entuziastus ar izturības sacensībām, kur uzvarētājs tiek noskaidrots, vairākkārtīgi slēpojot 850 metrus augšup pa Krimuldas serpentīna ceļu ar vertikālo kāpumu 72 metru.

Dienas kārtība:

 • plkst. 14.00–15.30 – reģistrācija;
 • plkst. 16.00–17.00 – kvalifikācija; TOP32 slēpojumi, TOP16 slēpojumi, TOP8 slēpojumi;
 • plkst. 19.00 – fināls.

Reģistrācija sacensībām notiek elektroniski, aizpildot veidlapu šeitDalība sacensībās ir bez maksas.

Dalība sacensībās ir atļauta tikai personām, kas sasniegušas vismaz 18 gadu vecumu. Papildu informācija pieejama sacensību organizatoru tīmekļa vietnē.

ID karšu piedāvājums
4. februāris plkst. 18.00
Jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un draugu koncerts “Baltās ziemas deju virpulī” kultūras centrā “Siguldas devons”

4. februārī plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons” izskanēs jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un draugu koncerts “Baltās ziemas deju virpulī”.

Koncertā piedalīsies TDA “Rotaļa”, TAD “Teiksma”, TAD “Līgo”, TAD “Vektors”, JDK “Vizbulīte”.

Biļetes cena – 5 eiro, iepriekšpārdošanāSiguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

5. februāris plkst. 12.00
“Meteņi Lēdurgā” Lēdurgas muižas parkā

Pašgatavoto masku parāde-gājiens no kultūras nama uz muižas parku (estrādi), kur notiks Meteņa mešana – pavasara sagaidīšanas izdarības.

5. februāris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
5. februāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
6. februāris - 28. februāris
Brīvdabas izstāde “Gadskārtu svētki Meteņi – jauna gada sākums” Turaidas muzejrezervātā
6. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde “Es visu mūžu mīlējusi esmu. Dzejniecei Ārijai Elksnei – 95” un “Lietuvas un Igaunijas rakstnieku literatūras izstāde” Mālpils bibliotēkā
7. februāris plkst. 17.30
Domnīcu cikla “S!nerģija” tikšanās “Siguldas pilsētas un ciemu seja” kultūras centrā “Siguldas devons”

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa aicina dažādu jomu pārstāvjus un uzņēmējus uz ikmēneša diskusijām par aktuāliem jautājumiem, tostarp problēmsituācijām, kopīgi rodot risinājumus novada attīstībai. Pašvaldības domes priekšsēdētāja sadarbībā ar piesaistītiem konkrētas jomas speciālistiem turpmāk organizēs īpašu domnīcu ciklu “S!nerģija”.

“Sarunu cikla “S!nerģija” mērķis ir sadarbības efektivizēšana, lai veiksmīgi un ciešā mijiedarbībā ar iedzīvotājiem turpinātu Siguldas novada attīstību. Kopīgi apvienojoties, mēs varam radīt jaunu enerģiju virzībai uz priekšu,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa.

Pirmā domnīcas “S!nerģija” tikšanās būs veltīta “Siguldas pilsētas un ciemu sejai” jeb reklāmai pilsētvidē un ciemu teritorijās. Tā notiks 7. februārī plkst. 17.30 kultūras centrā “Siguldas devons”. Klātesošie varēs uzklausīt speciālista stāstījumu, kas sniegs ieskatu par pieredzi un tendencēm citviet, tiks aplūkoti arī veiksmīgāki un ne tik pozitīvi reklāmu piemēri Siguldas novadā. Tikšanās noslēgumā risināsies diskusija par reklāmu un tās izvietošanu Siguldas pilsētā un ciemos.

“S!nerģija” sniegs iespēju satikties ar pašvaldības vadītājiem un speciālistiem, kā arī citiem piesaistītiem ekspertiem, klātienē ļaujot uzdot savus jautājumus, diskutēt un saņemt atbildes par dažādām jomām, kopīgi risinot problēmjautājumus vai radot jaunas attīstības idejas. Tikšanās plānotas vidēji reizi mēnesī dažādās novada lokācijās – gan pagasta teritorijās, gan pilsētvidē, gan vietās, kurās nepieciešami uzlabojumi un kuras paredzēts attīstīt.

Pašvaldība par katru tikšanos informēs iedzīvotājus, izmantojot tās tīmekļa vietni, kā arī sociālo tīklu vietnes un drukātos materiālus.

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka līdz ar šo tikšanās reižu norisi, pašvaldība nepārtrauks ikgadējās iedzīvotāju tikšanās, kas tradicionāli norisinās rudenī, sniedz ieskatu par gada laikā paveikto un ļauj uzklausīt katras teritorijas iedzīvotāju jautājumus un ierosinājumus.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. februāris plkst. 19.15
Bezmaksas nodarbība “Zumba” Krimuldas Sporta centrā
8. februāris plkst. 10.00
Siguldas novada skolu sacensības tautas bumbā 3.–5. klasēm Mālpils Sporta centrā
8. februāris plkst. 13.00
“Drošāks internets sākas ar tevi!” – Pasaules Drošāka interneta diena #DID2022 Siguldas novada bibliotēkā
8. februāris plkst. 16.30
Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts “Vivat musica!” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

8. februārī plkst. 16.30 mākslu skolā “Baltais flīģelis” notiks Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts “Vivat musica!” (“Lai dzīvo mūzika!”).

Koncertprogramma ir veidota gaišos toņos, pozitīvā un priecīgā garā. Tajā ir iekļauti Marinas Vidmontes, Romāna Faļkenšteina, Eižena Damarē (Eugène Damaré), Sergeja Austra Universa un citu autoru darbi. Kvarteta sastāvā koncertā uzstāsies virsseržants Guntars Gedroics, seržante Marina Vidmonte, seržants Ojārs Spila un kaprālis Ričards Lapiņš. Kopā ar klarnešu kvartetu muzicēs sitaminstrumentālists seržants Arturs Krivoručko, savukārt pikolo flautas solo skanēs seržantes Lauras Salītes izpildījumā.

“Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra 30. gadadienas gads mūziķiem ir apliecinājis, ka mūzika vieno, ielīksmo, iedvesmo un pozitīvi ietekmē katru, kurš ar to saskaras. Mums, kas esam viens no senākajiem ansambļiem šajā orķestrī, mūzika vienmēr ir bijusi kaislība, tāpēc koncertā gribam gavilēt tai par godu. Tā neatlaidīgi mums liek attīstīties, mainīties un domāt par klausītāju. Radīt dažādus emocionālus pārdzīvojumus ir galvenais mūzikas un arī mūsu radošās darbības mērķis,” stāsta klarnešu kvarteta mākslinieciskais vadītājs virsseržants Guntars Gedroics.

Klarnešu kvartets “Quattro Differente” ir senākais Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra ansamblis, kas cītīgi glabā kamermuzicēšanas tradīcijas. Tas ir dibināts 1999. gadā un savā pastāvēšanas laikā ir piedalījies neskaitāmos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Kvartets ir nozīmīgs tieši ar savu sniegto ieguldījumu latviešu akadēmiskajā mūzikā. To raksturo nemitīga attīstība un sadarbība ar komponistiem un mūziķiem starptautiskā līmenī. Aizvien jaunu koncertprogrammu veidošana ir ansambļa prioritāte.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs, kā arī dzimtajā Latvijā.

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar mākslu skolu “Baltais flīģelis” Siguldā.

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra tradīcijas, ieeja koncertā būs bez maksas.

8. februāris plkst. 19.00
Valmieras drāmas teātra viesizrāde “Kalendārs mani sauc” Mālpils Kultūras centrā

 

 

Svinot Mālpils Kultūras centra 35 gadu jubileju, 8. februārī plkst. 19.00 notiks Valmieras drāmas teātra viesizrāde – Andra Kalnozola spožais un dzīvi apliecinošais debijas romāns “Kalendārs mani sauc” Mārtiņa Eihes režijā.

Pirms 35 gadiem, 1988. gada 28. februārī, Valmieras drāmas teātris viesojās uzceltajā Mālpils Kultūras centrā ar viesizrādi “Kaķis, kas staigāja, kur pašam patīk”.

Valmieras drāmas teātra izrāde “Kalendārs mani sauc” galvenais varonis ir Oskars. Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts.

Andra Kalnozola romāna “Kalendārs mani sauc” galvenais raksturs Oskars, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

Izrādes radošajā komandā dramatizējuma autore Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Pamela Butāne, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks – Melnacis, kustību režisors Aigars Apinis, komponists Emīls Zilberts.

Lomās: Meinards Liepiņš, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Regīna Devīte, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Inese Ramute, Diāna Krista Stafecka, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Biļešu cena – no 18 līdz 22 eiro. Tās var iegādāties Mālpils Kultūras nama kasē vai jebkurā “Biļešu paradīze” kasē, tostarp tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

8. februāris plkst. 19.00
Valmieras Drāmas teātra viesizrāde “Kalendārs mani sauc” Mālpils Kultūras centrā

8. februārī plkst. 19.00 Mālpils Kultūras centrā viesosies Valmieras Drāmas teātris ar izrādi “Kalendārs mani sauc” Mārtiņa Eihes režijā pēc Andra Kalnozola spožā un dzīvi apliecinošā debijas romāna motīviem.

Biļetes cena – 18, 20 un 22 eiro. Biļetes var iegādāties Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista vai jebkurā “Biļešu paradīzes” kasē, tostarp tiešsaistē šeit.

9. februāris plkst. 10.00
Mobilās diagnostikas izmeklējumi Raganā, Saules ielā 1A

Ceturtdien, 9. februārī,  Raganā, Saules ielā 1A (pie doktorāta), no plkst. 10.00 līdz 17.00 iedzīvotājiem būs iespēja veikt mobilās diagnostikas izmeklējumus.

Mamogrāfiju ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli varēs veikt bez maksas, ar ģimenes ārsta nosūtījumu – par 3 eiro, bet bez nosūtījuma – 35 eiro. Rentgenu ar ģimenes ārsta nosūtījumu varēs veikt par 18 eiro.

Lai saņemtu mobilās diagnostikas pakalpojumus, nepieciešams pierakstīties, zvanot uz tālruņa numuru 25431313.

Pakalpojumu nodrošina MFD Veselības grupa.

9. februāris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mālpils Sporta centrā
9. februāris plkst. 19.00
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847.

9. februāris plkst. 20.00
Latvijas čempionāts florbolā vīriešiem, 2. līga, SK “Coyote”–“Līgatne” Inčukalna Sporta centrā
10. februāris plkst. 16.00
Līdzsvara diena Krimuldas Sporta centrā
11. februāris plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Allažu Sporta centrā
11. februāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
11. februāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz biedrības “Cerību spārni” tālruņa numuru – 26879835 (Marika) vai 29226327 (Marita).

11. februāris plkst. 11.00
Latvijas čempionāts florbolā zēniem, U-11, “Bedrock VSOP/Vangaži”–FK “Kurši” Inčukalna Sporta centrā
11. februāris plkst. 11.00
“Ģimenis” kultūras centrā “Siguldas devons”
11. februāris plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mores Tautas namā
11. februāris plkst. 12.00
Peldēšanas sacensības “Nemo Challenge Ragana” Krimuldas Sporta centrā
11. februāris plkst. 12.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Balvu SS, U-14, U-15 Siguldas Sporta centrā
11. februāris plkst. 12.00
Meteņi kopā ar folkloras kopu “Putni” no Lēdurgas. Aicinām ģimenes ar bērniem pie Inčukalna Tautas nama

11. februārī plkst. 12.00pie Inčukalna Tautas nama norisināsies Meteņu svinēšana kopā ar folkloras kopu “Putni” no Lēdurgas. Pasākumam aicinātas pievienoties ģimenes ar bērniem.

Dalība ir bez maksas.

11. februāris plkst. 12.00
Ģimeņu diena. Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” atklāšana Siguldas novada bibliotēkā

11. februārī plkst. 12.00 Siguldas novada bibliotēkā notiks Ģimeņu diena un lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” atklāšana, kurā paredzēta iepazīšanās ar programmu, leļļu teātra izrāde, tikšanās un radoša darbošanās ar programmas lapsas tēla dizainu un logo izstrādātāju mākslinieci Unu Leitāni.

Programma adresēta 5–10 gadus veciem bērniem un tā norisināsies no februāra līdz maijam un no septembra līdz decembrim. Programmas mērķis ir bērniem parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas ir cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm: leļļu teātri, burtu apgūšanu, zīmēšanu un rakstīšanu. Grāmatas un lasīšana veicina vispusīgu un daudzveidīgu bērna attīstību, veido emocionālo pieredzi un attīsta personībā radošumu. Siguldas novada bibliotekāri bērniem ir sagatavojuši nodarbību programmu – bērnu grāmatu iepazīšanu un lasīšanu, radošus uzdevumus, leļļu teātra elementus, burtu apgūšanu, tikšanos ar autoriem. Programmā bērni tiks iepazīstināti ar dažādām tēmām – augu, dzīvnieku, krāsu pasauli, kosmosu, ģeogrāfiju, kultūru un vēsturi.

Nodarbības notiks katra mēneša otrajā sestdienā. Programma tiks realizēta arī pirmsskolas iestāžu grupām. Sākot ar martu, programmu sāks realizēt arī citās Siguldas novada bibliotēkās.

Aicinām pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus ar vecākiem nākt uz bibliotēku un iesaistīties projekta aktivitātēs.

Bērns kopā ar vecākiem iepazīst savas pirmās grāmatas. Kopā lasīšana veicina ciešu emocionālo saikni starp vecākiem un bērnu, kā arī palīdz apgūt lasītprasmi. Pati lasīšana trenē loģisko domāšanu un atmiņu, attīsta fantāziju un empātiju, kā arī atbrīvo no stresa un satraukuma mirkļiem.

Ieteikumi veiksmīgai lasīšanai ar pašiem mazākajiem:

 • baudiet laiku un lasiet kopā;
 • centieties lasīt regulāri;
 • ļaujiet grāmatai būt pieejamai;
 • iepazīstieties un rotaļājieties ar grāmatu;
 • izpētiet attēlus, burtus un vārdus;
 • lasiet grāmatu tieši pirms miega;
 • centieties lasīt izteiksmīgi un emocionāli;
 • atcerieties, ka nekad nav par vēlu sākt lasīt!

Siguldas novada bibliotēka aicina baudīt aizraujošus piedzīvojumus, ko burti uz lapām stāsta!

Kontaktinformācija: Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa, tālrunis 67972425, e-pasta adrese bernu.biblioteka@sigulda.lv vai biblioteka@sigulda.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. februāris plkst. 13.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā
11. februāris plkst. 13.30
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Balvu SS, U-14, U-15 Siguldas Sporta centrā
11. februāris plkst. 15.00
Daces Saulītes un Modra Baloža gleznu un grafiku izstādes “Pāreja uz vasaras laiku” atklāšana Inčukalna Tautas namā
11. februāris plkst. 18.00
Smiltenes Tautas teātra izrāde “Dīvainais pāris” Lēdurgas Kultūras namā

Biļetes cena – 4 eiro.

ID karšu piedāvājums
11. februāris plkst. 20.00
Valentīndienas balle ar muzikālo apvienību “Zēgevaldes trio” Allažu Tautas namā

Biļetes cena – 9 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 7 eiro. Galdiņu rezervācija un biļešu iepriekšpārdošana, zvanot uz tālruņa numuru 26545054 vai rakstot uz e-pasta adresi ance.berze@sigulda.lv.

12. februāris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
12. februāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
13. februāris - 24. februāris
Lasītveicināšanas aktivitāte “Aklais randiņš ar grāmatu” Allažu bibliotēkā
13. februāris plkst. 09.30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” nodarbības sadarbībā ar Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā
13. februāris plkst. 10.30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” nodarbības sadarbībā ar Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā
13. februāris plkst. 15.00
Valentīndienas radošā darbnīca “Dāvana mīļajiem” – mīļu vārdu pastkastīte Inčukalna bibliotēkā
14. februāris - 3. marts
Andra Kaļiņina laikmetīgās mākslas darbu izstāde “Klusā daba nav daba, bet ir” mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā

Izstāde apskatāma darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

14. februāris - 3. marts
Mākslas nodaļas audzēkņu gleznošanas konkursa “Vilnis Lielupē” darbu izstāde “Piekūns” mākslu skolas “Baltais flīģelis” 1. stāva gaitenī

Izstāde apskatāma darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, sestdienās  no plkst. 10.00 līdz 14.00.

14. februāris - 18. februāris
Lasītveicināšanas aktivitāte “Aklais randiņš ar grāmatu” Lēdurgas bibliotēkā
14. februāris plkst. 13.00
Radošā pēcpusdiena bērniem Siguldas novada bibliotēkā

Aktivitātes risināsies no plkst. 13.00 līdz 17.00.

14. februāris plkst. 17.20
Andra Kaļiņina laikmetīgās mākslas darbu izstādes “Klusā daba nav daba, bet ir” atklāšana mākslu skolas “Baltais flīģelis” Izstāžu telpā
14. februāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
14. februāris plkst. 19.00
Režisores Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts” Krimuldas Tautas namā

14. februārī plkst. 19.00 Krimuldas Tautas namā būs skatāma režisores Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts”.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro. Biļetes var iegādāties Krimuldas Tautas namā.

15. februāris plkst. 18.00
Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” – Guntara Godiņa saruna ar rakstnieku Jāni Joņevu kafejnīcā “Valhalla Lounge”

Trešdien, 15. februārī, plkst. 18.00 Siguldas kafejnīcā “Valhalla Lounge”, Pils ielā 8A, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” šī gada otrā saruna. Uz to Guntars Godiņš ir aicinājis rakstnieku, tulkotāju un dramaturgu Jāni Joņevu.

Saruna būs par Jāņa Joņeva debijas romāna “Jelgava 94” panākumiem gan Latvijā, gan citās valstīs, par pusaudžu skatījumu uz pagājušā gadsimta 90. gadu notikumiem Latvijā, par tā laika mūzikas lomu jauniešu domāšanā un pasaules uztverē. Savukārt 2022. gadā iznākušais detektīvromāns “Decembris” – laba ierosme sarunai par šo žanru latviešu literatūrā un Jāņa Joņeva savdabīgo pieeju reāliem notikumiem un faktiem. Varēs dzirdēt pārdomas par tulkošanu, dramaturģiju un darbu dokumentālajā kino.

Jānis Joņevs (1980) – rakstnieks, dramaturgs. Romāna “Jelgava 94” (2013), stāstu krājuma “Tīģeris” (2020) un dokumentāla detektīvromāna “Decembris” (2022) autors. Debijas romāns “Jelgava 94”, kas vēsta par 20. gadsimta 90. gadu Jelgavu un jauniešu aizraušanos ar alternatīvo kultūru un smagā metāla mūziku, saņēmis vairākas godalgas, kā arī tulkots vairāk nekā desmit valodās. 2019. gadā pēc grāmatas motīviem uzņemta režisora Jāņa Ābeles filma. Kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu izdota Jāņa Joņeva grāmata bērniem “Slepenie svētki”.

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

Sarunas videoieraksts pieejams “Siguldas devona” Facebook lapā trīs dienas pēc pasākuma.

15. februāris plkst. 18.30
Nodarbība dažāda vecuma bērna vecākiem “Tava bērna nākotne” Siguldas Valsts ģimnāzijā

15. februārī Siguldas Valsts ģimnāzijas Lielajā zālē no plkst. 18.30 līdz 20.00 notiks nodarbība dažāda vecuma bērna vecākiem “Tava bērna nākotne”.

Pasākumā plānota gan lekcija, gan praktiskās nodarbības. Pirmajā daļā varēs uzzināt, kā palīdzēt bērnam saprast, kādu skolu izvēlēties, ko darīt, lai jaunietis būtu drošs, ka profesija patiks, kā izvēlēties mācību programmu un skolu, ja nav skaidrs īstais bērna talants, ja viņam padodas viss.

Praktiska meistarklase, kurā vecāki atklās veidu, kā redzēt cilvēka unikālos talantus ikdienas situācijās, saprast sava bērna potenciālu, kā kļūt par atbalstu bērnam karjeras izvēles procesā.

Nodarbības vadīs karjeras konsultante, izaugsmes koučs Ilze Ušacka-Priekule. Ilze ir ICF sertificēts koučs jau 8 gadus un 2 gadus Multiple Natures (MN) praktiķe, kura novadījusi vairāk nekā 300 koučinga sesijas ar vecākiem un 340 stundas karjeras konsultācijas ar skolēniem. Konsultante vada nometnes bērniem par profesijas izvēli, strādā ar jauniešiem, kas vēlas sev veiksmīgu nākotni, kas grib saprast, kādu skolu vai profesiju izvēlēties.

Nodarbībām nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, ko iespējams veikt šeit.

16. februāris plkst. 16.00
Sarunu cikls “Laiks tējai” – tikšanās ar ainavu arhitekti Daci Laivu Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

 Sarunas tēma – “Aktuālais dārzkopībā”.

16. februāris plkst. 16.30
Latvijas čempionāts florbolā, zēni U-11, “Bedrock VSOP/Vangaži”–“OSS/FK Ozolnieki” Inčukalna Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
16. februāris plkst. 19.00
Izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā” kultūras centrā “Siguldas devons”

16. februārī kultūras centrā “Siguldas devons” plkst. 19.00 ar Latvijas Nacionālā teātra viesizrādi viesosies “Puika, kurš redzēja tumsā”. Pēc dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces literārā darba “Puika, kurš redzēja tumsā” motīviem.

Kad tev aizsien acis ar necaurredzamu drānu, tu kļūsti cits. Izmainās tava domāšana, izmainās tavs fiziskais ķermenis un pasaules uztvere. Tu vairs neesi tas, kas tu biji pirms tam. Tu esi nezināmajā, un tu esi tajā viens pats. Un pēkšņi lietas, kuras iepriekš neprasīja nekādu piepūli, nu ir jādara lēni un uzmanīgi.

Jēkabs ir piedzimis neredzīgiem vecākiem, tāpēc viņam nav diži lielas izvēles– jābūt atbildīgam un saprotošam, jāattaisno uz viņu liktās vecāku cerības. Nē, tas nebūt nav grūti, jo viņš taču zina, ka ir īpašs – neredzīgo pasaulē Jēkabs ir vienīgais, kurš redz. Viņš vienīgais redz tumsā! Grūti paliek brīdī, kad jāsāk iet skolā un nākas aptvert, ka patiesībā viņš vienkārši ir piedzimis neredzīgiem vecākiem un visa dzīve ir viens bezgalīgs pienākums.

2019./2020. gada sezonā izrāde ieguvusi “Spēlmaņu nakts” Grand Prix balvu, kā arī tikusi atzīta par labāko nominācijās:

 • Gada mazās formas izrāde;
 • Gada gaismu mākslinieks – Lienīte Slišāne;
 • Gada aktieris – Kārlis Reijers;
 • Gada režisors – Valters Sīlis.

Nominēta arī kategorijās:

 • Gada aktrise otrā plāna lomā – Daiga Gaismiņa;
 • Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) – Rasa Bugavičute-Pēce;
 • Gada scenogrāfs – Ieva Kauliņa;
 • Gada video mākslinieks – Toms Zeļģis;
 • Gada muzikālās partitūras autors – Gatis Krievāns.

Režisors: Valters Sīlis. Lomās: Kārlis Reijers, Daiga Gaismiņa, Ainārs Ančevskis, Agnese Budovska vai Madara Reijere, Romāns Bargais

Biļešu cena – no 18 līdz 20 eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide. Biļetes var iegādāties kultūras centra “Siguldas devons” kasē un tiešsaistē šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
17. februāris plkst. 11.45
Pasaules kauss skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”

Bobslejā un skeletonā Pasaules kausa izcīņas 8. posms no 17. līdz 19. februārim notiks bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”, pulcējot šī brīža spēcīgākos šo sporta veida pārstāvjus. Jau šobrīd dalībai posmā pieteikušies pārstāvji no 16 valstīm. Siguldā notiks sacensības skeletonā sievietēm un vīriešiem, savukārt bobslejā sieviešu konkurencē medaļu komplekti tiks sadalīti monobobsleja un divnieku disciplīnās, bet vīrieši aizvadīs divas sacensības bobslejā divniekiem. Tā kā Siguldā notiks sezonas pēdējais posms, tajā izšķirsies arī Pasaules kausa uzvarētāji kopvērtējumā.

Pēc divu sezonu pārtraukuma bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” atkal tiek aicināti skatītāji atbalstīt sportistus klātienē. Sacensību laikā viesus izklaidēs dīdžejs, būs nodrošinātas aktivitātes bērniem, darbosies ēdināšanas servisi, un 18. februārī plkst. 13.00 klātesošos ar koncertu priecēs Ivo Fomins ar grupu. Ieeja ir bez maksas. Informācija par stāvvietām skatāma šeit.

Trasē gaidāma aizraujoša cīņa ne tikai par godalgām posmā, bet arī kopvērtējumā. Piektdien tiks noskaidroti Pasaules kausa ieguvēji skeletonā. Vīriešu konkurencē šobrīd līderis ir olimpiskais čempions Kristofers Grothērs no Vācijas, bet viņam seko briti Markuss Vaiats un šī gada pasaules čempions Mets Vestons, kā arī vācietis Aksels Jungks. Savukārt dāmu sacensībās vācu skeletonistei Tīnai Hermanai jānotur iegūtais punktu pārsvars pār savu tautieti Zuzanni Kreieri, kura tikko kļuva par Pasaules čempioni, Mirelu Rānevu no Kanādas un Kimberliju Bosu no Nīderlandes.

Sestdien notiks sacensības bobslejā – vispirms trasē dosies sieviešu monobobsleja ekipāžas, kur gaidāms aizraujošs duelis starp šīs sezonas līderēm Keiliju Hamfrīsu no ASV un Lauru Nolti no Vācijas. Savukārt sestdienas pēcpusdienā sezonas priekšpēdējās sacensības aizvadīs vīrieši bobsleja divniekos. Latvijas līdzjutējus centīsies ar labiem rezultātiem iepriecināt novadnieka Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžas.

Svētdien medaļu komplektus sadalīs bobslejistes divnieku konkurencē, bet vīrieši aizvadīs 8. posma divnieku sacensības, cīnoties par šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēja titulu.

Pasaules kausa posms Siguldā notiks ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

17. februāris plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz biedrības “Cerību spārni” tālruņa numuru – 26879835 (Marika) vai 29226327 (Marita).

17. februāris plkst. 19.00
Igo 60 gadu jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, atzīmē savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā. Viens no koncertiem izskanēs kultūras centrā “Siguldas devons”, mākslinieka fanus kopā pulcējot 17. februārī plkst. 19.00.

Igo jubilejā, visi dziedātāja talanta cienītāji tiek ielūgti uz īpašiem jubilejas koncertiem, kur kopā ar Igo uz skatuves kāps gan mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij.

Koncertos skanēs Igo «zelta repertuārs», no grupām "Līvi", "Remix", “Liepājas brāļi”, tāpat arī tiks izpildīti fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis", operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai.

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro, biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp “Siguldas devona” kasē, un tiešsaistē šeit.

18. februāris - 19. februāris
Pasaules kauss bobslejā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”

Bobslejā un skeletonā Pasaules kausa izcīņas 8. posms no 17. līdz 19. februārim notiks bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”, pulcējot šī brīža spēcīgākos šo sporta veida pārstāvjus. Jau šobrīd dalībai posmā pieteikušies pārstāvji no 16 valstīm. Siguldā notiks sacensības skeletonā sievietēm un vīriešiem, savukārt bobslejā sieviešu konkurencē medaļu komplekti tiks sadalīti monobobsleja un divnieku disciplīnās, bet vīrieši aizvadīs divas sacensības bobslejā divniekiem. Tā kā Siguldā notiks sezonas pēdējais posms, tajā izšķirsies arī Pasaules kausa uzvarētāji kopvērtējumā.

Pēc divu sezonu pārtraukuma bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” atkal tiek aicināti skatītāji atbalstīt sportistus klātienē. Sacensību laikā viesus izklaidēs dīdžejs, būs nodrošinātas aktivitātes bērniem, darbosies ēdināšanas servisi, un 18. februārī plkst. 13.00 klātesošos ar koncertu priecēs Ivo Fomins ar grupu. Ieeja ir bez maksas. Informācija par stāvvietām skatāma šeit.

Trasē gaidāma aizraujoša cīņa ne tikai par godalgām posmā, bet arī kopvērtējumā. Piektdien tiks noskaidroti Pasaules kausa ieguvēji skeletonā. Vīriešu konkurencē šobrīd līderis ir olimpiskais čempions Kristofers Grothērs no Vācijas, bet viņam seko briti Markuss Vaiats un šī gada pasaules čempions Mets Vestons, kā arī vācietis Aksels Jungks. Savukārt dāmu sacensībās vācu skeletonistei Tīnai Hermanai jānotur iegūtais punktu pārsvars pār savu tautieti Zuzanni Kreieri, kura tikko kļuva par Pasaules čempioni, Mirelu Rānevu no Kanādas un Kimberliju Bosu no Nīderlandes.

Sestdien notiks sacensības bobslejā – vispirms trasē dosies sieviešu monobobsleja ekipāžas, kur gaidāms aizraujošs duelis starp šīs sezonas līderēm Keiliju Hamfrīsu no ASV un Lauru Nolti no Vācijas. Savukārt sestdienas pēcpusdienā sezonas priekšpēdējās sacensības aizvadīs vīrieši bobsleja divniekos. Latvijas līdzjutējus centīsies ar labiem rezultātiem iepriecināt novadnieka Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžas.

Svētdien medaļu komplektus sadalīs bobslejistes divnieku konkurencē, bet vīrieši aizvadīs 8. posma divnieku sacensības, cīnoties par šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēja titulu.

Pasaules kausa posms Siguldā notiks ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

18. februāris plkst. 10.00
Fischer kauss kalnu slēpošanā bērniem Siguldas Pilsētas trasē
18. februāris - 19. februāris
15. Starptautiskais džudo turnīrs “Sigulda 2023” Siguldas Sporta centrā
18. februāris plkst. 10.30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Lēdurgas Sporta centrā
18. februāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847.

18. februāris plkst. 11.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Madonas BJSS, U-14, U-17, U-15, U-19 Siguldas Sporta centrā
18. februāris plkst. 11.00
“Rīts ar literatūrzinātnieku”. Māra Grudule “Teksts un tā lasītājs, latvietis un vācietis Krievijas impērijā 19. gadsimta otrajā pusē” Turaidas muzejrezervātā

18. februārī lasītājs tiek aicināts uz Dr. philol. Māras Grudules stāstu “Teksts un tā lasītājs, latvietis un vācietis Krievijas impērijā 19. gadsimta otrajā pusē”. Tikšanās notiks Turaidas muzejrezervātā, Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā, plkst. 11.00.

Priekšlasījumā atļaus ielūkoties latvieša, Tērbatas universitātes studenta un vēlāk mācītāja vācu kolonijā Saratovas guberņā Frīdriha Dzirnes (1835−1872) mājas bibliotēkā, mēģinot saprast – viņs garā bijis latvietis vai tomēr vācietis? Iepazīstinās ar Rīgas vīna tirgotāja meitas Baltijas vācietes Luīzes Šnīdevindas (Antēnija, 1850−1921) lasīšanas paradumiem un mājas atmosfēru.

Paciemojoties Vidzemes laukos, Zeiboltu Jēkaba (1867−1924) dzimtajās mājās Iekaros pie Smiltenes, var uzzināt, ka tur 1870. gados vēl arvien saime ar dzīvu interesi lasa Anša Leitāna latviskoto “Grāfa lielmāti Genovevu”, bet tikko septiņu gadu vecumu sasniegušais Jēkabs no mājiniekiem slēpj, ka ir patstāvīgi iemācījies lasīt.

Dr. philol. Māra Grudule ir Latvijas Universitātes (LU), Literatūras folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece un LU profesore. Viņas uzmanības lokā ir latviešu literatūra no reformācijas laikmeta līdz tautas apgaismībai 19. gadsimtā, kā arī Baltijas vācu kultūra.

Cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku” 2023. gadā pēta dažādos grāmatu ceļus pie lasītāja, tematiski tas saistīs un iekļauts Latvijas Nacionālās bibliotēkas cikla “Grāmatai 500” programmā. Sadarbībā ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu sagatavots lekciju cikls, kas uzmanību pievērš gan izdevējiem, gan citiem būtiskiem aspektiem, domājot par grāmatas ceļu pie lasītāja – bibliotēku darbam, lasīšanas paradumu evolūcijai, grāmatu tirdzniecībai, cenzūrai, muižu bibliotēku nozīmei cauri laikiem. Cikla noslēgumā, turpinot iesākto tradīciju, saruna par grāmatas ceļu pie lasītāja mūsdienās.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Informatīvais atbalstītājs – “Latviešu grāmatai 500”.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. februāris plkst. 12.30
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Madonas BJSS, U-14, U-17, U-15, U-19 Siguldas Sporta centrā
18. februāris plkst. 14.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Madonas BJSS, U-14, U-17, U-15, U-19 Siguldas Sporta centrā
18. februāris plkst. 14.00
Sveču mēnesis. Sveču darbnīca Anšlava Eglīša ekspozīcijā
Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26752873.
18. februāris plkst. 15.30
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, Siguldas SS–Madonas BJSS, U-14, U-17, U-15, U-19 Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
18. februāris plkst. 17.00
Inčukalna Tautas nama jauktā kora “Mežābele” 90 gadu, pūtēju orķestra 40 gadu un diriģenta Vitaļa Kikusta 80 dzīves gadu jubilejas koncerts Inčukalna Tautas namā

18. februārī plkst. 17.00notiks Inčukalna Tautas nama jauktā kora “Mežābele” 90 gadu, pūtēju orķestra  40 gadu un diriģenta Vitaļa Kikusta 80 dzīves gadu jubilejas koncerts.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

18. februāris plkst. 17.00
Mālpils Kultūras centra 35 gadu jubilejas dižkoncerts “Krustabas” Mālpils Kultūras centrā

Februārī aprit 35 gadi, kopš Mālpilī durvis saviem lielajiem un mazajiem apmeklētājiem vēra jaunais, ilgi gaidītais kultūras nams. Par godu šim notikumiem kultūrvieta atminas paveikto un jubilejas mēnesī organizēs īpašas svētku norises. “Kāzas Mālpilī” nosvinētas pirms 10 gadiem. Nu ir laiks krustabām, tāpēc tiekamies Mālpils Kultūras centra 35 gadu jubilejas dižkoncertā “Krustabas Mālpilī” 18. februārī plkst. 17.00.

Laika gaitā mainās viss, mūsdienu dzīvē visbiežāk tieši nosaukumi – arī Mālpils Kultūras centrs savos pirmsākumos, 1988. gadā, bija kultūras nams. Savukārt tagadējais nosaukums, kā sacījusi skolotāja, ilggadējā Mālpils Kultūras centra apmeklētāja un pašdarbniece Ināra Bahmane, ir visprecīzākais – centram ir savs pievilkšanas spēks, ap to vienmēr kaut kas riņķo. Mālpils Kultūras centra dzīve patiešām ir piepildīta! Tajā darbojas 12 amatiermākslas kolektīvi, to skaits ir dubultojies, un septiņi no tiem gatavojas XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Kolektīvu vadītāji un dalībnieki ir mūsu vislielākā bagātība – pateicība ikvienam no viņiem.

Šajos gados visi kopā esam auguši un attīstījušies. Veidojuši un organizējuši dažāda veida koncertus, teātra izrādes un izstādes, kas ieņem aizvien nozīmīgāku vietu mūsu ikdienā. Kopā ar kopienas uzņēmējiem esam uzsākuši veidot Mālpils svētkus – Zemeņu svētkus. Paldies ikvienam apmeklētājam, kuru esam spējuši uzrunāt! Un prieks ir par viņu atsaucību, ieinteresētību. Iestādes paspārnē un atbildībā ir jauna kultūrtelpa Mālpilī – Skulmju dzimtas mājas –, kas saistīsies arī ar jauniem notikumiem.

Gandarījums ir arī par ikvienu uzlabojumu Mālpils Kultūras centrā, un tieši pēdējos gados ir paveikts visvairāk. Kultūras centrs ir bijis un joprojām ir ar vienu no lielākajām skatuvēm reģionā, un jau piecus gadus priecē jaunā skatuves grīda un otro gadu – arī jauni skatītāju zāles krēsli, lai centra apmeklētājiem būtu ērtāk.

Teātris sākas no garderobes, un Mālpils Kultūras centrs var būt lepns, ka tajā tā ir labiekārtota un skaista. Tas viss ir paveikts, mērķtiecīgi gadu no gada nelieliem solīšiem virzoties uz priekšu, pateicoties bijušajai Mālpils pašvaldības vadībai. Kultūras centrs ir pārvērties, bet tajā pašā laikā saglabājis šīs mājas arhitekta Laimoņa Tīkmaņa gaisotni.

Protams, darbinieki, komanda ir šīs mājas stūrakmeņi, uz kuru pleciem viss balstās. Ceram, ka Mālpils Kultūras centrs ir daudzu mālpiliešu otrās mājas, ar kurām saistās reizēm rīta stundas, reizēm – dienas laiks, bet visvairāk jau vakari. Nāk lieli un mazi, veci un jauni, nāk pat veselām ģimenēm. Nāk tāpēc, ka zina – pēc darba būs rezultāts.

ID karšu piedāvājums
18. februāris plkst. 21.00
Valentīndienas balle ar grupu “Vēja radītie” Siguldas pagasta Kultūras namā

Pēc ilgāka pārtraukuma Siguldas pagasta Kultūras namā atgriežas Valentīndienas balle. Tā norisināsies 18. februārī plkst. 21.00, par muzikālo noformējumu parūpēsies grupa “Vēja radītie”. 

Ieeja pasākumā no plkst. 21.00, bet dejas ar grupu sāksim plkst. 22.00.

Galdiņus rezervēt un biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļešu cena ir 15 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 12 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. februāris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātais čempionāts “Siguldas kauss” novusā – 2. posms individuālās sacensības Mālpils Sporta centrā

Šogad Siguldas novada atklātais čempionāts “Siguldas kauss” novusā notiks no 15. janvāra līdz 19. novembrim. Sacensībās tiek aicināts piedalīties jebkurš novusa sporta cienītājs neatkarīgi no dzimuma un vecuma. Dalībnieku skaits var tikt ierobežots. 

Sacensības notiks Mālpils Sporta centrā Sporta ielā 1. Sacensību sākums plkst. 10.00. Reģistrācija 15 minūtes pirms sacensību sākuma. Sacensību laikā disciplīnu un kārtību nosaka sporta centra iekšējās kārtības noteikumi. Čempionāta nolikums lasāms šeit.

Sacensību posmu plānotie datumi:

 • 19. februārī – 2. posms individuāli;
 • 5. martā – pāru dubultspēles;
 • 9. aprīlī – 3. posms individuāli;
 • 28. maijā – 4. posms individuāli;
 • 10. septembrī – 5. posms individuāli;
 • 29. oktobrī – 6. posms individuāli;
 • 19. novembrī – 7. posms individuāli;

Sacensību organizators ir tiesīgs mainīt posmu norises datumus par to paziņojot divas nedēļas iepriekš.

Sacensības organizē un vada “Mālpils sporta klubs”. Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība. Sacensību un galvenais tiesnesis ir Mārtiņš Dišereits. Spēles mērķis un uzdevums ir popularizēt novusa sportu Siguldas novadā un Latvijā, uzlabot sportistu individuālo meistarību. Piesaistīt jaunus spēlētājus un labāk sagatavoties Latvijas Republikas individuālajam, komandu un dubultspēļu čempionātiem.   

Sacensības notiek pēc LNF apstiprinātajiem pastāvošajiem novusa spēles noteikumiem. Atbilstoši tiem, dalībnieki spēlē katrs ar savu kiju un LNF marķētu ripu, Tautas klasē pieļaujami izņēmumi. Sacensību organizatori nodrošina ar visu pārējo novusa spēles inventāru. Tiesnešu kolēģijai ir tiesības izmainīt sacensību kārtību atkarībā no ieradušos dalībnieku skaita.

Katrā posmā notiek atsevišķs turnīrs, kurā vienā grupā ar kopēju izspēles kārtību spēlē visi sacensību dalībnieki, bet uzvarētāji tiek noteikti atsevišķās spēlētāju grupās:

 • 1. grupa – kungi (LNF Licencētie spēlētāji);
 • 2. grupa – dāmas;
 • 3. grupa – tautas klase (visi nelicencētie spēlētāji).

 Katra sacensību posma izspēles kārtība:

 • ja uz konkrēto posmu ieradušies līdz 13 dalībniekiem, tad sacensības notiek pēc 1 riņķa sistēmas;
 • spēlētāji izspēlē 6 setu partijas, par uzvaru spēlē ar rezultātu 4:0, 4:1 vai 4:2 spēles uzvarētājs saņem 3 punktus, bet zaudētājs – 0 punktus; par uzvaru spēlē ar rezultātu 4:3 spēles uzvarētājs saņem 2 punktus, bet zaudētājs – 1 punktu;
 • vienādas punktu summas gadījumā vietu secību nosaka: uzvara savstarpējā spēlē; kuram labāka visu spēļu setu starpība; kuram vairāk spēļu uzvaras; kuram vairāk uzvarēti seti.
 • ja uz konkrēto posmu ieradušies 13 un vairāk dalībnieki, tad sacensības notiek 12 kārtās pēc “Šveices sistēmas”;
 • spēlētāji izspēlē 6 setu partijas, uzvarētājs saņem 1 punktu, bet zaudētājs – 0 punktus, neizšķirta gadījumā katram pa 0,5 punktiem, spēlētājs, kuram ir brīvā kārta, saņem 1 punktu;
 • vienādas punktu summas gadījumā vietu secību nosaka: pēc Buholca koeficienta (visu pretinieku iegūto punktu summa); pēc nepilnā Buholca koeficenta (visu pretinieku izcīnīto punktu summa, atņemot mazāko punktu summu); pēc reitinga.

Kopvērtējums

Par 1. vietu posmā spēlētājs saņem 1 punktu, par 2. vietu – 2 punktus, par 3. vietu – 3 punktus, 4. vietu – 4 punktus, 5. vietu – 5 punktus Ieskaitē ņem vērā 5 labākos posmus. Vienādu punktu gadījuma tiek ņemta vērā augstāka vieta iepriekšējos posmos.

Sacensību izdevumi

Sacensību organizēšanas izdevumus sedz sacensību organizētāji kopā ar sponsoriem. Dalībnieku ierašanās un uzturēšanās izdevumi sacensību vietā sedz paši sportisti.

Apbalvošana

Katra posma 1.–3. vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar diplomiem un pārsteiguma balvām. Kopvērtējuma 1.–6. vietas tiek apbalvotas ar attiecīgas pakāpes diplomiem un kausiem.

Pieteikumi

Pieteikumā jānorāda dalībnieka uzvārds, vārds, dzimšanas gads, dzīvesvieta vai klubs un tālruņa numurs. Pieteikšanās noris vismaz 48 stundas pirms sacensību sākuma, rakstot Mārtiņam Dišereitam uz e-pasta adresi dmacatins@inbox.lv. Papildu informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 25153393.

19. februāris plkst. 10.00
Siguldas Pilsētas trases balvu izcīņa Siguldas Pilsētas trasē
19. februāris plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
19. februāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
20. februāris plkst. 09.30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” nodarbības sadarbībā ar Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā
20. februāris plkst. 10.30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa lasa” nodarbības sadarbībā ar Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā
21. februāris plkst. 09.30
Siguldas novada skolu sacensības “Novadu spēles” 10.–12. klasēm Siguldas Sporta centrā
21. februāris plkst. 13.00
Starptautiskā dzimtās valodas diena – “Pārbaudi savas zināšanas par latviešu valodu!” Krimuldas bibliotēkā
21. februāris plkst. 17.00
Grāmatu kluba tikšanās un sarunas par A. Fāberes grāmatu “Kā runāt ar bērniem, lai bērni klausītos, un kā klausīties, lai bērni runātu” Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
21. februāris plkst. 19.00
Režisores Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts” kultūras centrā “Siguldas devons”
 
21. februārī plkst. 19.00 kultūras centā “Siguldas devons” būs iespēja noskatīties Latvijas, ASV un Luksemburgas 2022. gadā kopīgi uzņemtu animācijas filmu “Mans laulību projekts”.

Animācijas filmā tiek uzdots mūžīgais jautājums – kas ir mīlestība, kā to atrast un saglabāt? Galvenā varone Zelma ir uzaugusi Padomju Savienībā un kopš bērnu dienām dzirdējusi vairākas patiesības:

 • Tev būs sargāt savu nevainību līdz kāzām;
 • Tev būs ģērbties kā meitenei;
 • Tev būs izlikties mazāk zinošai nekā vīram;
 • Tev būs gatavot ēst;
 • Tev būs mīlēt bērnus vairāk nekā vīru.

Zelma mēģina sekot šīm bauslībām, bet viņas ķermenis, neironi un bioķīmiskie procesi tam pretojas.

“Mans laulību projekts” – viens no pieciem nominantiem, kas pretendēja uz Eiropas Kinoakadēmijas titulu “Labākās Eiropas pilnmetrāžas animācijas filmas”, kas ir augstākais sasniegums Latvijas animācijas filmu jomā.

Režija: Signe Baumane; scenārijs, animācija, kamera: Signe Baumane; skaņa: Anete Vanaga; mūzika: Kristians Sensīnī.

Producenti: Roberts Vinovskis (“Studija Lokomotīve”, Latvija), Raoul Nadalet (“Antevita”, Luksemburga), Sturgis Warner Signe Baumane (“The Mariage Project”, “Signe Baumane Studio”, ASV),

Lomas ierunājuši: Laura Čaupale, Guna Zariņa, Edgars Samītis, Dainis Grūbe, trio “Limonāde”, Linda Leen, Kaspars Znotiņš, Zane Daudziņa, Regīna Razuma, Indra Burkovska, Ieva Puķe, Juris Kalniņš, Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš, Katrīna Pasternaka, Ģirts Ķesteris, Madara Botmane.

Biļetes cena – 2,50 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti pieejama 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. februāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
21. februāris plkst. 19.15
Bezmaksas nodarbība “Zumba” Krimuldas Sporta centrā
22. februāris - 26. februāris
Baltijas kauss kalnu slēpošanā, 5. posms Siguldas Pilsētas trasē
22. februāris plkst. 10.00
Māmiņu rīts Siguldas novada bibliotēkā
22. februāris plkst. 18.00
Meistarklase – bārmenis Alvis Cimža Mālpils Kultūras centra Tautskolas nodarbību telpā

22. februārīplkst. 18.00Mālpils Kultūras centra tautskolas nodarbību telpā notiks meistarklase. Šajā reizē apmeklētāji gatavos un baudīs kokteiļus bārmeņa, vairāku konkursu uzvarētāja Alvja Cimžas vadībā.

 Ieejas biļetes cena tiks precizēta.

23. februāris plkst. 18.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionālais fitness” Mālpils Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
24. februāris plkst. 18.15
Animācijas filma “D’Artanvau un trīs musketsuņi” Inčukalna Tautas namā

24. februārī plkst. 18.15Inčukalna Tautas namā būs skatāma animācijas filma “D’Artanvau un trīs musketsuņi”.

Tā ir piedzīvojumu filma visai ģimenei, kas stāsta par jauno musketieri D’Artanvau, kurš sapņo par iespēju pievienoties leģendārajiem musketsuņiem.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro.

24. februāris plkst. 19.00
3x3 basketbola turnīrs Allažu Sporta centrā
25. februāris plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Allažu Sporta centrā
25. februāris plkst. 09.30
Ziemas kauss triālā, 4. posms Stīveru triāla trasē
25. februāris plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
25. februāris plkst. 10.00
Inčukalna čempionāts galda hokejā Inčukalna Sporta centrā
25. februāris plkst. 10.30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847.

25. februāris plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Mores Tautas namā
25. februāris plkst. 18.00
Muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, svinot desmit gadu jubileju, organizē koncerttūri un aicina uz koncertu kultūras centrā “Siguldas devons” 25. februārī plkst. 18.00. Tajā skanēs gan Raxtu Raxtu” zināmākās kompozīcijas, kuras klausītāji iemīļojuši kopš grupas darbības pirmsākumiem, gan arī pavisam jauni skaņdarbi no grupas jaunā albuma “Vidū saule”.

Muzikālo darbību “Raxtu Raxti” aizsāka ar Imanta Kalniņa mūziku, ko izspēlēja tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, bet darbību turpināja, radot aranžējumus latviešu tautas mūzikai, kā arī radot jaunas oriģinālkompozīcijas, saglabājot latvisko kodu un mūzikas interpretāciju.

Apvienībā muzicē un koncertos piedalīsies: Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmonium, klavieres, stabules, oboja), Edgars Kārklis (balss, akordeons, dūdas, stabules), Armands Treilihs (basģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un Ilze Grunte (ģitāras, arfa, mandolīna).

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro, biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp “Siguldas devona” kasē, un tiešsaistē šeit.

26. februāris plkst. 10.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līga, U-12 zēnu sabraukums Siguldas Sporta skolā
26. februāris plkst. 12.00
Meteņu svinības visai ģimenei kopā ar folkloras kopu “Senleja” pie Mores Tautas nama
26. februāris plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
26. februāris plkst. 17.00
Režisora Jura Rijnieka komēdija “Gribu bērnu!” Mālpils Kultūras centrā

26. februārīplkst. 17.00Mālpils Kultūras centra Lielajā zālē notiks izrāde “Gribu bērnu!”. Tā ir muzikāla un pozitīva izrāde, ko tās veidotāji – “Pannas teātris” – nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās.

Izrādes iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo. Izrādē piedalās tautā mīlētie aktieri Ģirts Ķesteris, Elīna Vāne, Zane Daudziņa un Aldis Siliņš.

Biļetes cena – 12, 15 un 18 eiro.Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit, un Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista.

27. februāris plkst. 10.00
Mobilais mamogrāfs pie tirdzniecības centra “Raibais Suns”
27. februārī Siguldā, pie tirdzniecības centra “Raibais Suns”, būs pieejams “Veselības Centrs 4” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, – par maksu.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālruņa numuru 27866655, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

28. februāris plkst. 10.00
Māmiņu rīts Inčukalna bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
28. februāris plkst. 15.00
Režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Mātes piens” Krimuldas Tautas namā

28. februārī plkst. 15.00 un 19.00 Krimuldas Tautas namā varēs noskatīties režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Mātes piens”. Filma veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” motīviem.

Lomās: Rūta Kronberga, Maija Doveika, Indra Briķe, Juris Lisners, Elīna Vāne un Elīna Vaska.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro. Biļetes var iegādāties Krimuldas Tautas namā.

28. februāris plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
28. februāris plkst. 19.00
Režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Mātes piens” Krimuldas Tautas namā

28. februārī plkst. 19.00 Krimuldas Tautas namā varēs noskatīties režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu “Mātes piens”. Filma veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” motīviem.

Lomās: Rūta Kronberga, Maija Doveika, Indra Briķe, Juris Lisners, Elīna Vāne un Elīna Vaska.

Biļetes cena – 3 eiro, iepriekšpārdošanā arSiguldas novada ID karti – 2,50 eiro. Biļetes var iegādāties Krimuldas Tautas namā.

2. marts plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
5. marts plkst. 10.00
Siguldas novada atklātais čempionāts “Siguldas kauss” novusā – pāru dubultspēles Mālpils Sporta centrā

Šogad Siguldas novada atklātais čempionāts “Siguldas kauss” novusā notiks no 15. janvāra līdz 19. novembrim. Sacensībās tiek aicināts piedalīties jebkurš novusa sporta cienītājs neatkarīgi no dzimuma un vecuma. Dalībnieku skaits var tikt ierobežots. 

Sacensības notiks Mālpils Sporta centrā Sporta ielā 1. Sacensību sākums plkst. 10.00. Reģistrācija 15 minūtes pirms sacensību sākuma. Sacensību laikā disciplīnu un kārtību nosaka sporta centra iekšējās kārtības noteikumi. Čempionāta nolikums lasāms šeit.

Sacensību posmu plānotie datumi:

 • 5. martā – pāru dubultspēles;
 • 9. aprīlī – 3. posms individuāli;
 • 28. maijā – 4. posms individuāli;
 • 10. septembrī – 5. posms individuāli;
 • 29. oktobrī – 6. posms individuāli;
 • 19. novembrī – 7. posms individuāli;

Sacensību organizators ir tiesīgs mainīt posmu norises datumus par to paziņojot divas nedēļas iepriekš.

Sacensības organizē un vada “Mālpils sporta klubs”. Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība. Sacensību un galvenais tiesnesis ir Mārtiņš Dišereits. Spēles mērķis un uzdevums ir popularizēt novusa sportu Siguldas novadā un Latvijā, uzlabot sportistu individuālo meistarību. Piesaistīt jaunus spēlētājus un labāk sagatavoties Latvijas Republikas individuālajam, komandu un dubultspēļu čempionātiem.   

Sacensības notiek pēc LNF apstiprinātajiem pastāvošajiem novusa spēles noteikumiem. Atbilstoši tiem, dalībnieki spēlē katrs ar savu kiju un LNF marķētu ripu, Tautas klasē pieļaujami izņēmumi. Sacensību organizatori nodrošina ar visu pārējo novusa spēles inventāru. Tiesnešu kolēģijai ir tiesības izmainīt sacensību kārtību atkarībā no ieradušos dalībnieku skaita.

Katrā posmā notiek atsevišķs turnīrs, kurā vienā grupā ar kopēju izspēles kārtību spēlē visi sacensību dalībnieki, bet uzvarētāji tiek noteikti atsevišķās spēlētāju grupās:

 • 1. grupa – kungi (LNF Licencētie spēlētāji);
 • 2. grupa – dāmas;
 • 3. grupa – tautas klase (visi nelicencētie spēlētāji).

 Katra sacensību posma izspēles kārtība:

 • ja uz konkrēto posmu ieradušies līdz 13 dalībniekiem, tad sacensības notiek pēc 1 riņķa sistēmas;
 • spēlētāji izspēlē 6 setu partijas, par uzvaru spēlē ar rezultātu 4:0, 4:1 vai 4:2 spēles uzvarētājs saņem 3 punktus, bet zaudētājs – 0 punktus; par uzvaru spēlē ar rezultātu 4:3 spēles uzvarētājs saņem 2 punktus, bet zaudētājs – 1 punktu;
 • vienādas punktu summas gadījumā vietu secību nosaka: uzvara savstarpējā spēlē; kuram labāka visu spēļu setu starpība; kuram vairāk spēļu uzvaras; kuram vairāk uzvarēti seti.
 • ja uz konkrēto posmu ieradušies 13 un vairāk dalībnieki, tad sacensības notiek 12 kārtās pēc “Šveices sistēmas”;
 • spēlētāji izspēlē 6 setu partijas, uzvarētājs saņem 1 punktu, bet zaudētājs – 0 punktus, neizšķirta gadījumā katram pa 0,5 punktiem, spēlētājs, kuram ir brīvā kārta, saņem 1 punktu;
 • vienādas punktu summas gadījumā vietu secību nosaka: pēc Buholca koeficienta (visu pretinieku iegūto punktu summa); pēc nepilnā Buholca koeficenta (visu pretinieku izcīnīto punktu summa, atņemot mazāko punktu summu); pēc reitinga.

Kopvērtējums

Par 1. vietu posmā spēlētājs saņem 1 punktu, par 2. vietu – 2 punktus, par 3. vietu – 3 punktus, 4. vietu – 4 punktus, 5. vietu – 5 punktus Ieskaitē ņem vērā 5 labākos posmus. Vienādu punktu gadījuma tiek ņemta vērā augstāka vieta iepriekšējos posmos.

Sacensību izdevumi

Sacensību organizēšanas izdevumus sedz sacensību organizētāji kopā ar sponsoriem. Dalībnieku ierašanās un uzturēšanās izdevumi sacensību vietā sedz paši sportisti.

Apbalvošana

Katra posma 1.–3. vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar diplomiem un pārsteiguma balvām. Kopvērtējuma 1.–6. vietas tiek apbalvotas ar attiecīgas pakāpes diplomiem un kausiem.

Pieteikumi

Pieteikumā jānorāda dalībnieka uzvārds, vārds, dzimšanas gads, dzīvesvieta vai klubs un tālruņa numurs. Pieteikšanās noris vismaz 48 stundas pirms sacensību sākuma, rakstot Mārtiņam Dišereitam uz e-pasta adresi dmacatins@inbox.lv. Papildu informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 25153393.

5. marts plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
5. marts plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
7. marts plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
10. marts plkst. 11.00
“S!-Fischer ziemas skolēnu čempionātā 2023” 3. posms Fischer slēpošanas centrā

Ziema rit pilnā sparā un arī šogad “S!-Fischer ziemas skolēnu čempionātā 2023” 3. februārī tiksimies Slēpošanas un biatlona sporta bāzē “Jankas – Jaujas”, 17. februārī Slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis” un 10. martā pie mums – Fischer slēpošanas centrā. Aicinām visas Siguldas novada un Latvijas skolas būt aktīvām, piedalīties sacensībās un cīnīties par čempionāta galveno balvu – finansējumu 1500 eiro inventāra iegādei.

Čempionāta ideja radusies Siguldā, kur tas ik ziemu tiek organizēts kopš 2015. gada, ik reiz piesaistot arvien vairāk skolas un skolēnus no visas Latvijas. Čempionāts no vietēja mēroga sacensībām ir izaudzis līdz nacionālam. Pēdējās sezonās čempionāts pulcēja kopumā vairāk nekā 700 skolēnus no 53 Latvijas vispārizglītojošajām skolām. Sacensību organizatori vēlas čempionātam piesaistīt arvien vairāk Latvijas skolēnu, kā arī popularizēt distanču slēpošanu kā veselīgu sporta un dzīves veidu.

Sacensību posmi:

 • 1. posms notiks 3. februārī plkst. 13.00 (starts) Slēpošanas, biatlona sporta bāzē “Jankas – Jaujas” Pļaviņās. Intervāla starts (klasiskais solis). Reģistrācija no plkst. 12.00;
 • 2. posms notiks 17. februārī plkst. 12.00 (starts) Slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis” Priekuļos. Intervāla starts (brīvajā stilā, SV-10 klasiskais solis). Reģistrācija no plkst. 11.00;
 • 3. posms notiks 10. martā plkst. 12.00 (starts) Fischer slēpošanas centrā Siguldā, Puķu ielā 4. Šķēršļu un veiklības distance brīvajā stilā un sprinta posms. Reģistrācija no plkst. 11.00.

Čempionāts šogad noritēs 3. posmos. 1. posmā visām vecuma grupām paredzēts klasikas solis, 2. posmā – intervāla starts brīvajā stilā (SV-10 klasiskajā solī), savukārt 3. posmā – šķēršļu un veiklības distance brīvajā stilā un sprinta posms. Visos posmos distanču garumi tiks precizēti neilgi pirms sacensībām izejot no sniega apstākļiem.

Sacensībās var piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu komandas. Dalībnieku grupas tiek iedalītas pēc vecumiem – S-10 un V-10 2013. gadā dzimušie un jaunāki, S-12 un V-12 2011.–2012. gadā dzimušie, S-14 un V-14 2009.–2010. gadā dzimušie, S-16 un V-16 2007.–2008. gadā dzimušie, S-18 un V-18 2004.–2005. gadā dzimušie. Sacensībās atļauts piedalīties arī 2003.–2004. gadā dzimušajiem skolēniem. Nepieciešama izziņa no skolas, ka skolēns nav palicis uz otru gadu un, ka ir attiecīgās skolas skolēns.

Dalībnieki tiek vērtēti noteiktajās vecuma grupās. Grupas kopvērtējumu aprēķina, summējot katrā posmā iegūtos punktus. Katras grupas uzvarētājs saņem 1000 punktus. Katrai nākamajai vietai punktus aprēķina, uzvarētāja laiku dalot ar konkrētās vietas uzrādīto laiku. Skolu kopvērtējumā tiek vērtēta trīs grupu labāko rezultātu summa, ko sastāda divi labākie rezultāti katrā vecuma grupā.

Skolas var pieteikties, sūtot skolēnu sarakstu (vārds, uzvārds, vecuma grupa sacensībās, trenera/skolotāja kontaktinformācija) uz e-pasta adresi fsc@siguldassports.lv, un apmaksāt dalību pēc piestādīta rēķina. Sacensību nolikums lasāma šeit.

Sacensības organizē Fischer slēpošanas centrs sadarbībā ar Slēpošanas un biatlona centru “Cēsis”, Slēpošanas, biatlona sporta bāze “Jankas – Jaujas”, “Fischer Latvia” un biedrību “A2”. Sacensību norisi atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Sacensību galvenais tiesnesis ir Inese Miltiņa (tālruņa numurs 26101996). Laika ņemšanas tiesneši – biedrība “A2”. 

11. marts plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Allažu Sporta centrā
11. marts plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
11. marts plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Veselības vingrošana” Mores Tautas namā
11. marts plkst. 13.00
Nodarbība Spēka zālē 12–18 gadus veciem jauniešiem ar Sociālā dienesta atzinumu vai izziņu Siguldas Sporta centrā
11. marts plkst. 19.00
Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls “Agrā rūsa” kultūras centrā “Siguldas devons”

11. martā plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” tiks izrādīts Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls “Agrā rūsa”, kas savu pirmizrādi piedzīvos šā gada 14. februārī.

Biļetes cena – no 25 līdz 32 eiro, biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp “Siguldas devona” kasē, un tiešsaistē šeit.

Galvenā Elzas loma uzticēta dziedātājai Beātei Zviedrei, kuras daudzpusīgā vokālistes pieredze labi pazīstama gan mūziklu, gan džeza un akadēmiskās mūzikas pasaulē. Fabrikanta Ķikuļa lomā redzēsim Dailes teātra aktieri Arti Robežnieku, viņa dēla, mākslinieka Italo lomā – dziedātājs, grupas “Baritoni” dalībnieks Mārtiņš Strods, tiesnesis Straujups – Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, savukārt Modes nama īpašnieces Cimbares tēlā iejutīsies dziedātāja Alise Kante. Nozīmīgas lomas izrādē atveidos arī aktieris Agris Krapivņickis (Elzas skolas gadu mīlestība Jānis), Ieva Parša (Elzas māte), Annija Putniņa un Sarma Liede (Elzas draudzenes Austra un Zenta), Sniedze Kaņepe (Reņģu sieva), Edvards Grieze Reinis), Daniels Pelnēns (Frīdis), kā arī jaunas paaudzes talanti – Toms Kalderauskis, Austra Kozuliņa, Emīls Gilučs, Zane Lazdiņa, Sanita Roze, Uga Gundars, Ralfs Puzāns un Kate Kokamegi. Par izrādes muzikālo pusi rūpēsies orķestris komponista Jāņa Lūsēna vadībā.

Mūzikla pamatā ir Elīnas Zālītes romāns, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30. gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi. Apklusinot ilgas pēc mājām un ilūziju sabrukuma sāpes, Elza soli pa solim ieiet modes vidē – postošajā kruzuļu un spīguļu pasaulē. Kārotā greznība drīz vien apnīk, tā rada nicinājumu pret naudu un arī pret tās īpašnieku, viņas vīru Ķikuli. Elza izšķiras uz noziegumu savas mīlestības un brīvības dēļ. Tomēr ziedošā mīlestība pārtop par atmiņu drumslām, jo šī paradīze ir iedomāta un izkropļota. Kļūda atkal sagriež likteni neparedzamā virpulī, bet sods dziedina jaunai dzīvei. Tikai jasmīni turpina ziedēt un smaržot, līdz neprātam apreibinot mīlestību alkstošos...

Izrādes veidotāju pulkā ir arī scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa, producents – Aigars Dinsbergs.

 

12. marts plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
12. marts plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
14. marts plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
18. marts plkst. 08.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionalais fitness” Allažu Sporta centrā
18. marts plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Funkcionalais fitness” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
18. marts plkst. 11.30
Bezmaksas nodarbība “Funkcionalais fitness” Mores Tautas namā
19. marts plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
21. marts plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
26. marts plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
28. marts plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
31. marts plkst. 19.00
Liepājas teātra viesizrāde “Grimmi” kultūras centrā “Siguldas devons”

31. martā plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” ar titulēto un vairāku nomināciju saņēmušo izrādi “Grimmi” viesosies Liepājas teātris. “Grimmi” ir režisora Elmāra Seņkova otrā no iecerētās triloģijas izrādēm Liepājas teātrī, kas turpina jau “Šekspīrā” iesāktos estētikas meklējumus – cinisms, spēles prieks un asinis.

Kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas? Kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Nakts tumsu spēj salauzt dienas gaisma, bet kas lauzīs tumsu, ko radījis cilvēks? Pasakas beidzas laimīgi, taču vidusdaļai nāksies tikt cauri pašiem.

Izrāde tikusi nominēta 2021./2022. gada “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās – “Gada lielās formas izrāde” un “Gada vizuālā tēla autors” (Reinis Suhanovs – Balva). Izrāde tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” kategorijā “Teātris” 2022. gada rudens balsojumā, kurā uzvarēja. Izrāde iekļauta 2022. gada fināla balsojumā un saņēmusi alternatīvo teātra balvu “Zelta muša 2022”. 2022. gada augustā izrāde rādīta starptautiskajā teātra festivālā “Trans/Missions – Three Seas Initiative”, Žešuvā (Polija).

Izrāde divos cēlienos, tās ilgums – 3 stundas un 5 minūtes. Izrādē smēķē un aktieri runā pašu radītā “ne-valodā”.

Lomās: Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Agnese Jēkabsone, Rolands Beķeris, Ilze Trukšāne, Edgars Ozoliņš, Madara Kalna, Hugo Puriņš, Kārlis Ērglis, Kintija Stūre, Madara Viļčuka, Valts Skuja.

Izrādes radošā komanda: režisors – Elmārs Seņkovs, teksta autors, režisora asistents – Matīss Budovskis, mākslinieks – Reinis Suhanovs, mākslinieka asistente – Līga Zepa, komponists – Edgars Mākens, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis.

Ieejas maksa – no 18 līdz 25 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp “Siguldas devona” kasē, un tiešsaistē šeit.

Izrādes promo video skatāms šeit.

 

2. aprīlis plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
4. aprīlis plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
9. aprīlis plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
9. aprīlis plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
11. aprīlis plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
16. aprīlis plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
18. aprīlis plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
23. aprīlis plkst. 12.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
23. aprīlis plkst. 13.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 2.–6. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
30. aprīlis plkst. 16.00
Grupas “The Sound Poets” akustiskais koncerts “Pie vienas uguns” kultūras centrā “Siguldas devons”

Akustiskie koncerti kļuvuši par grupas “The Sound Poets” tradīciju, šī ir ceturtā akustisko koncertu sērija, ar ko grupas mūziķi viesosies dažādas Latvijas pilsētās, tostarp Siguldā, 30. aprīlī plkst. 16.00 apmeklētājus priecējot kultūras centrā “Siguldas devons”.

2022. gadā par godu albuma “Pie vienas uguns” iznākšanai grupa nospēlēja lielkoncertus Siguldā un Liepājā, un tagad grupa vēlas jaunā albuma mūziku nodot saviem klausītājiem mierpilnā un pieklusinātā gaisotnē. Gaidāms, ka šajos pavasara akustiskajos koncertos “Pie vienas uguns” klausītāji piedzīvos dzīvas enerģijas apmaiņu, ko iegūt var vienīgi šādās tuvās satikšanās reizēs.

Biļetes cena – no 18 līdz 30 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp “Siguldas devona” kasē, un tiešsaistē šeit.

ID karšu piedāvājums
6. jūnijs plkst. 20.00
Franču indie grupas “Phoenix” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Ar pozitīvām atmiņām atskatoties uz aizvadīto vasaru un jaudīgo Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonu “Noskaņojies Siguldai!”, jau izziņots pirmais mākslinieks nonākamā gada Siguldas pilsdrupu estrādes koncertsezonas. 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas. Grupa, viesojoties Siguldā, prezentēs savu jaunāko albumu “Alpha Zulu”, ko ierakstīja Luvras muzejā Parīzē.

“Phoenix” ir viena no šā gadsimta ievērojamākajām indie grupām, kas dibināta 2000. gadu sākumā. Grupas dalībnieki: vokālists Tomass Marss, ģitāristi un brāļi Lorāns Brenkovics un Kristians Mazzalai, kā arī basģitārists-taustiņinstrumentālists Deks D’Arsijs. Debijas albums “United”, kas iznāca 2000. gadā, ierindoja grupu nozīmīgāko indie izpildītāju sarakstā. Melodiju kvalitāte, dziesmu noskaņas un skanējums – vislabāk raksturo grupas jauno albumu “Alpha Zulu”. Koncertā izskanēs dziesmas no jaunā albuma, papildinot skaņdarbus ar jau labi zināmiem darbiem.

Biļešu tirdzniecība tiks uzsākta “Biļešu servisa” tīmekļa vietnē šeit no 17. novembra plkst. 10.00. Pirmās biļetes uz koncertu varēs iegādāties lētāk. Lai saņemtu atlaidi, būs nepieciešams īpašs kods, ko varēs iegūt, sazinoties ar “8 Days A Week” sociālo tīklu vietnē Facebook vai tīmekļa vietnē www.8dw.lt. Kods būs derīgs līdz 21. novembra plkst. 10.00. Biļešu skaits ar šo atlaižu kodu ir ierobežots! ArīSiguldas novada ID kartes īpašniekiem būs pieejama 10% atlaide no biļetes standarta cenas.

Turpinot ierasto tradīciju, arī 2023. gadā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies ievērojamu pašmāju un ārvalstu mākslinieku koncerti, kā arī vērienīgie Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Vasaras vakarus, kā ierasts, papildinās arī Siguldas pils paviljona un citi koncerti. Aicinām sekot līdzi informācijai un ieplānot vasaras muzikālos notikumus jau tagad!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. jūnijs plkst. 20.00
Franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Turpinot iepazīstināt un sildīt sirdi ar gaidāmās vasaras Siguldas pilsdrupu estrādes koncertmāksliniekiem, paziņojam par iespēju apmeklēt franču elektroniskās mūzikas grupas “M83” koncertu. Nākamvasar grupa uzsāks Eiropas tūri, tajā iekļaujot arī Baltijas valstis, un 7. jūnijā “M83” iesauks klausītājus sen gaidītā mūzikas ceļojumā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Grupa “M83”, kas radusies 2001. gadā un nosaukta 1752. gadā atklātās “Messier 83” jeb “M83” – galaktikas vārdā, Latvijā ir uzstājusies 2016. gada festivālā “Positivus”. Nākamvasar grupu atkal ar sajūsmu varēs sagaidīt Latvijas klausītāji.

“M83” starptautisku slavu guva ar dziesmu “Midnight City”, kas iznāca 2011. gadā. Gaidāmajā koncertā varēs dzirdēt gan šo, gan citas iemīļotas un labi zināmas dziesmas.

Biļetes cena – no 45,50 līdz 50,50 eiro. Tās var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit

Jau ziņots, ka 6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē viesosies franču indie grupa “Phoenix”. Tāpat gaidāmi arī citi pārsteigumi un jau tradicionāli notikumi, tostarp Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Lai jau laicīgi ieplānotu vasaras lielos notikumus, aicinām sekot līdzi informācijai.

Pasākumi