Otrdiena, 14. jūlijs
Šodien sveicam: Oskars, Ritvars, Anvars
Laika ziņas: Sigulda +20.1℃, ZR vējš 3.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

ID karšu piedāvājums
4. jūlijs - 2. augusts
Alekseja Naumova izstāde “Pasaules ainavas” kultūras centrā “Siguldas devons”
Kultūras centrā “Siguldas devons” būs iespēja apskatīt izcilā latviešu ainavista Alekseja Naumova darbu izstādi “Pasaules ainavas”. Izstādē būs apskatāmi vairāki iepriekš neeksponēti darbi, kā arī darbi no Alekseja Naumova radošās darbības pirmsākumiem, kurus pirmo reizi aplūkot būs iespējams tieši Siguldā. Krāšņie un ekspresīvie mākslinieka darbi aizvedīs skatītājus maģiskā ceļojumā apkārt pasaulei.
 
Jūlijā “Siguldas devona” Silvas zāle atdzīvosies Alekseja Naumova ainavās. Izstādē būs apskatāmi vairāki vēl iepriekš neeksponēti darbi, kā arī darbi no Alekseja Naumova radošās darbības pirmsākumiem, kurus tieši Siguldā pirmo reizi būs iespējams aplūkot. Piemēram, būs apskatāmas gleznas, kuras tapušas Gruzijā jau 80. gados, kā arī vēlāki darbi no Itālijas un Francijas, kas tapuši laikā, kad iespēja izbraukt no valsts jaunu ainavu meklējumos bija ierobežota. Savā ziņā izstādes apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi mākslinieka rokraksta attīstībai gadu laikā. Tie būs lielāki un mazāki darbi, kas apmeklētājus aizvedīs krāšņā ceļojumā apkārt pasaulei. Mākslinieks visu glezno uz vietas dabā, un darbi tiek vai nu pabeigti tur un tajā dienā, vai netiek pabeigti nemaz. Aleksejs pats saka: “Svarīgi ir būt tur, gleznot uz vietas to, kas notiek. Putni lido, uznāk lietus, pieskrien bērni un ieliek rokas krāsā, un pēc tam pieliek pie krekla – tā ir daļa no procesa. Reizēm tas traucē, reizēm tas darbu papildina, bet tā ir neatņemama daļa no šī procesa. Savos darbos izlieku savas izjūtas, var teikt arī, ka savās sajūtās ietērpju redzamo.”

Mākslinieks darbos attēlo gan arhitektūru, gan dabu. Galvenais, kas iedvesmo, ir gaismas un ēnas rotaļa un paša iekšējā sajūta. Darbos tiek ielikta ne tikai sava tā brīža attieksme, bet arī maza daļa no dvēseles. “Sajūtu, ko meklēju saviem darbiem, nav iespējams paredzēt. Aizbraucu uz vietu, kurai teorētiski būtu jāiedvesmo, bet noskaņas neder, turpat netālu, kalnam otrā pusē, rodas pilnīgi cita sajūta, un to arī tad gleznoju. Ainavistam gleznošana ir kā savu izjūtu meklēšana dabā,” skaidro mākslinieks. Būdams ilggadējs pasniedzējs un iepriekš arī rektors Latvijas Mākslas akadēmijā, Naumova kungs saka: “Ainavas žanrs tagad atdzīvojas. Un es joprojām mācos. No citiem māksliniekiem un no saviem studentiem, it īpaši maģistrantūras studentiem, es viņus uzskatu par kolēģiem.” Izstādes ietvaros tiks rīkota meistarklase, kur dalībniekiem būs iespēja doties plenērā, lai kopīgi gleznotu savu Siguldas ainavu.

Aleksejs Naumovs nereti tiek dēvēts par izcilāko mūsdienu latviešu plenēristu, savos darbos attēlojot gan Latvijas, gan visas pasaules ainavas. Aleksejs Naumovs dzimis 1955. gadā, absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Bijis Francijas valdības stipendiāts (Université Paris I Sorbonne – Arts Plastiques, Cinéma et Sciences de l’Art, École nationale supérieure des beaux-arts de Paris), studējot glezniecību Parīzē. Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, rektors (2007–2017). Aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis Latvijas Republikas Kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Bijis iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet.

Izstāde kultūras centra “Siguldas devons” Silvas zālē būs apskatāma no 4. jūlija līdz 2. augustam, no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00 un nedēļas nogalē no plkst. 11.00 līdz 16.00; 5. jūlijā izstāde apmeklētājiem nebūs pieejama.

Ieejas maksa – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide. Mākslai draudzīgākās dienas būs otrdienas, kad ieejas biļeti ar 50% atlaidi varēs iegādāties ikviens apmeklētājs.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

14. jūlijs plkst. 09:00
Asins donoru diena Siguldas slimnīcas aktu zālē

Otrdien, 14. jūlijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00 Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13 norisināsies asins donoru diena, kurā aicina piedalīties ikvienu novadnieku, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība vai jebkura cita personu identificējoša apliecība, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto). Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs.

Asins donori aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Asins nodošanas vietā būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, sejas aizsargmaskas, tāpat arī tiks regulēta donoru plūsma, lai ievērotu noteiktos distancēšanās ierobežojumus.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars ir virs 50 kilogramiem Pirms asins ziedošanas donori aicināti pievērst uzmanību ēšanas paradumiem. Uzņemot nesabalansētu un taukvielām bagātu uzturu, asinīs nonāk palielināts tauku saturs, rezultātā šādas asinis nav iespējams izmantot pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Plašāka informācija aplūkojama šeit.

15. jūlijs plkst. 20:30
Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas “Astro’n’out” Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 15. jūlijā, plkst. 20.30 Siguldas pils paviljonā būs iespēja baudīt grupas “Astro’n’out” dziesmas Māras Upmanes-Holšteines un Jura Kalniša izpildījumā.

Koncertā varēs dzirdēt jaunākās “Astro’n’out” dziesmas no albuma “Multivitamīnu multipaka”. Tāpat izskanēs tādi zināmi hiti kā “Daļa Rīgas”, “Gravitātei nē”, “Tici sev” un citi.

No plkst. 20.00 un arī pēc koncerta muzikālo noskaņu veidos DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

17. jūlijs plkst. 18:00
“Skaties un klausies Gauju Siguldā 2020”. Ceļveža-albuma “No Elkas kalna līdz jūrai” atklāšana Siguldas pils paviljonā

Īstenojot projektu “Skaties un klausies Gauju 2020”, 17. jūlijā Siguldā notiks akustiskās mūzikas koncerts pie Gaujas, kā arī Māra Anša Mitrevica ceļveža-albuma “No Elkas kalna līdz jūrai” prezentācija.

17. jūlijā plkst. 18.00 Siguldas pils paviljonā ceļveža-albuma “No Elkas kalna līdz jūrai” prezentācijā un stāstu vakarā “Skaties Gauju” aicināti piedalīties Gaujas ceļojumu ekspedīcijās un albuma tapšanā iesaistītie siguldieši – Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru projekta dalībnieki, kā arī ikviens interesents. Laikā no 2010. līdz 2018. gadam notika Māra Anša Mitrevica organizētas 16 ekspedīcijas pa Gaujas upi no tās iztekas līdz ietekai jūrā. Līdzīgi kā pirmā latviešu dokumentālā skaņu filma “Gauja”, kas dokumentē Gauju tās kultūrvēsturiskā fiksējumā 1934. gadā, un 2013. gada dokumentālā filma “Gauja. Divreiz vienā upē”, arī ceļvedis-albums “No Elkas kalna līdz jūrai” dokumentē Gaujas kultūrvēsturisko ainavu, dokumentācijā piedaloties Siguldas skolēniem.

Savukārt vēlāk ap saules rietu pie Velnalas notiks akustiskās mūzikas koncerts uz un pie Gaujas “Klausies Gauju”. Tajā muzicēs pūtēju kvintets “Rīga” – mūziķi Egils Šķetris (trombons), Andrejs Pogrebņaks (1. trompete), Jānis Smilga (2. trompete), Dainis Tarasovs (mežrags), Roberts Brants (tuba). Koncertā būs iespēja dzirdēt gan latviešu tautas melodijas, gan populāru Gaujas krastos dziedātu dziesmu instrumentālas akustiskās versijas mūziķu saspēlē ar dabas skaņu partitūrām, muzicējot laivās un Gaujas krastos. Koncerta ilgums – 40 minūtes. Pasākums notiks posmā no Melnajiem krastiem līdz kājnieku tiltam pie Velnalas. Koncerts turpinās 20. gadsimta 70. gadu tradīcijas – muzicēšanas uz Gaujas pie Siguldas vasaras piektdienu saulrietos – atdzimšanu. Pirmie atjaunotie Gaujas muzicēšanas koncerti projektā “Klausies Gauju” notika 2017. un 2018. gadā. Vairāk informācijas par projektu apskatāma šeit.

Pulcēšanās vakara koncertam 17. jūlijā:

 • plkst. 21.30 Gaujas labajā krastā Velnalas stāvlaukumā;
 • plkst. 21.15 Gaujas kreisajā krastā pie Laurenču sākumskolas.

Lai iejustos Gaujas krastu dabas skaņu melodiju klausīšanās noskaņās, koncerta apmeklētāji aicināti ievērot klusumu, nesarunāties, izslēgt mobilos tālruņus jau dodoties uz klausīšanās vietu. To palīdzēs arī klusuma gidi. Apmeklētāji aicināti izvēlēties savu īpašo koncerta baudīšanas vietu, ievērojot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās nosacījumus.

Pasākumu organizē biedrība “Ozollīči” ar Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
norišu “Skaties Gauju Siguldā” un “Klausies Gauju Siguldā” režisore
Inga Krišāne

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

17. jūlijs plkst. 21:15
“Skaties un klausies Gauju Siguldā 2020”. Akustiskās mūzikas koncerts “Klausies Gauju” pie Velnalas

Īstenojot projektu “Skaties un klausies Gauju 2020”, 17. jūlijā Siguldā notiks akustiskās mūzikas koncerts pie Gaujas, kā arī Māra Anša Mitrevica ceļveža – albuma “No Elkas kalna līdz jūrai” prezentācija.

17. jūlijā plkst. 18.00 Siguldas pils paviljonā ceļveža – albuma “No Elkas kalna līdz jūrai” prezentācijā un stāstu vakarā “Skaties Gauju” aicināti piedalīties Gaujas ceļojumu ekspedīcijās un albuma tapšanā iesaistītie siguldieši – Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru projekta dalībnieki, kā arī ikviens interesents. Laikā no 2010. līdz 2018. gadam notika Māra Anša Mitrevica organizētas 16 ekspedīcijas pa Gaujas upi no tās iztekas līdz ietekai jūrā. Līdzīgi kā pirmā latviešu dokumentālā skaņu filma “Gauja”, kas dokumentē Gauju tās kultūrvēsturiskā fiksējumā 1934. gadā, un 2013. gada dokumentālā filma “Gauja. Divreiz vienā upē”, arī ceļvedis-albums “No Elkas kalna līdz jūrai” dokumentē Gaujas kultūrvēsturisko ainavu, dokumentācijā piedaloties Siguldas skolēniem.

Vēlāk ap saules rietu pie Velnalas notiks akustiskās mūzikas koncerts uz un pie Gaujas “Klausies Gauju”. Tajā muzicēs pūtēju kvintets “Rīga” – mūziķi Egils Šķetris (trombons), Andrejs Pogrebņaks (1. trompete), Guntis Supe (2. trompete), Dainis Tarasovs (mežrags), Roberts Brants (tuba). Koncertā būs iespēja dzirdēt gan latviešu tautas melodijas, gan populāru Gaujas krastos dziedātu dziesmu instrumentālas akustiskās versijas mūziķu saspēlē ar dabas skaņu partitūrām, muzicējot laivās un Gaujas krastos. Koncerta ilgums – 40 minūtes. Pasākums notiks posmā no Melnajiem krastiem līdz kājnieku tiltam pie Velnalas. Koncerts turpinās 20. gadsimta 70. gadu tradīcijas – muzicēšanas uz Gaujas pie Siguldas vasaras piektdienu saulrietos – atdzimšanu. Pirmie atjaunotie Gaujas muzicēšanas koncerti projektā “Klausies Gauju” notika 2017. un 2018. gadā. Vairāk informācijas par projektu apskatāma šeit.

Pulcēšanās vakara koncertam 17. jūlijā:

 • plkst. 21.30 Gaujas labajā krastā Velnalas stāvlaukumā;
 • plkst. 21.15 Gaujas kreisajā krastā pie Laurenču sākumskolas.

Lai iejustos Gaujas krastu dabas skaņu melodiju klausīšanās noskaņās, koncerta apmeklētāji aicināti ievērot klusumu, nesarunāties, izslēgt mobilos tālruņus jau dodoties uz klausīšanās vietu. To palīdzēs arī klusuma gidi. Apmeklētāji aicināti izvēlēties savu īpašo koncerta baudīšanas vietu, ievērojot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās nosacījumus.

Pasākumu organizē biedrība “Ozollīči” ar Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
norišu “Skaties Gauju Siguldā” un “Klausies Gauju Siguldā” režisore
Inga Krišāne

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. jūlijs plkst. 10:00
“Mūsu Bio tirgus” Zaļās Villas kvartālā

18. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Zaļās Villas kvartālā notiks “Mūsu Bio tirgus”, kas aicina atbalstīt videi draudzīgu saimniekošanu un iegādāties vietējo produktu. Tirgus notiks jau otro reizi šovasar, un tā galvenais mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmai, popularizējot bioloģiskās lauksaimniecības produktu popularitāti un iepazīstināt sabiedrību ar vietējiem amatniekiem un māksliniekiem.

Kā skaidro “Mūsu Bio tirgus” organizatores, tirgū aicinātas tieši bioloģiski sertificētas zemnieku saimniecības, piedāvājot iespēju atbalstīt zaļu dzīvesveidu ne tikai tāpēc, lai celtu dzīves kvalitāti, bet arī tāpēc, lai pasargātu apkārtējo vidi. Tirgus vērtības ir zaļa domāšana, ilgtspējīga uzņēmējdarbība un inovācijas, kā arī dzīves svinēšana.

Šoreiz uz tirgu tiek aicināti arī īpašie viesi – tradicionālo jomu amatnieki no Talsiem – keramiķi “CIPARNĪCA” un aušanas darbnīca “VIDŪ”. Līdz ar to būs unikāla iespēja Vidzemes pusē iegādāties Kurzemē dizainētus un funkcionālus keramikas traukus, kā arī krāsainus vilnas brunčus un plecu lakatus. “Mūsu Bio tirgus” organizatores iedrošina arī vietējos Siguldas meistarus iznākt no darbnīcām un parādīt savas prasmes.

Tāpat šo sestdien bērniem meistara Ronalda uzraudzībā būs iespēja darboties ar naglām, āmuriem un zāģiem, bet mazajām dāmām un arī viņu mammām būs iespēja savērt krāsainu rotu dabīgo akmeņu darbnīcā.

Kvartāla teritorijā darbojas arī projekts “AUDZ” – kopienas dārzs, kur pilsētniekam ir sava dobe un kur ar kopīgām rūpēm tiek audzēti dārzeņi, garšaugi un puķes.

18. jūlija tirdziņā varēs iegādāties svaigus un pārstrādātus dārzeņus, ogas, augļus, piena produktus, gaļu, maizi, medu un konditoreju, keramiku, koka izstrādājumus, sveces un ziepes, pītus grozus un tekstilizstrādājumus, stādus un dabīgo mēslojumu dārzam, kā arī bioloģiski audzētas lavandas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. jūlijs plkst. 15:00
Radošās darbnīcas bērniem Turaidas muzejrezervātā

Ieejas maksa Turaidas muzejrezervātā – no 1,15 līdz 6 eiro

19. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis Siguldas pils kvartālā. Kremerata Baltica
Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm Siguldas pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

19. jūlijā ikvienam būs iespēja dzirdēt Kremerata Baltica solistus – Madaru Pētersoni (vijole), Jevgēniju Frolovu (alts) un Pēteri Čirkši (čells). Šis ir sastāvs, kurā īstas mūzikas vērtības tiek izdzīvotas skaņās un nodotas klausītājiem. Intīmā kamermūzikas atmosfēra sniegs īpašu baudījumu gan pašiem spēlētājiem, gan arī klausītājiem – tā ļaus muzikālajā dialogā iesaistīties visiem klātesošajem. Madara Pētersone, Jevgēnija Frolova un Pēteris Čirkšis, ceļojot ar Kremerata Baltica, kopā uzstājušies uz dažādām skatuvēm visapkārt pasaulei, tomēr uzstāšanās mājās sirdī ieņem īpašu vietu.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

20. jūlijs
“KS čempionāta” pirmais posms pludmales volejbolā Gaujas pludmalē
22. jūlijs plkst. 22:00
Brīvdabas kino vakars ar Alises Zariņas filmu “Blakus” Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 22. jūlijā, plkst. 22.00 Siguldas pils paviljonā būs iespēja skatīties Alises Zariņas filmu “Blakus” (2019).

Filma ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu “Čipsis un Dullais”, “Singapūras satīns”, “The Bad Tones” un citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.

No plkst. 21.00 un arī pēc seansa muzikālo noformējumu nodrošinās DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

24. jūlijs plkst. 19:00
Brīvdabas koncerti “Ainavas melodijas” Krimuldas muižā. Komponists Jānis Lūsēns un flautiste Evija Mundeciema

 

Turpinot brīvdabas koncertu ciklu “Ainavas melodijas”, Krimuldas muižas terasē 24. jūlijā plkst. 19.00 uzstāsies latviešu komponists Jānis Lūsēns un flautiste Evija Mundeciema. Mūziķi koncerta apmeklētājiem piedāvās baudīt muzikālo projektu “Skaņas un noskaņas”.

Projekts “Skaņas un noskaņas” ir Jāņa Lūsēna skaņu laboratorija – dažādu skaņu, tembru saplūšana un mijiedarbība, kas rada interesantus tematiski skaniskus motīvus un skaņu laukus. Tas ir kā neliels ceļojums katra iekšējā pasaulē, kas caur personīgām asociācijām tuvina mūs mieram un ļaušanās priekam mūzikā. Pašam komponistam tā ir ik vakara atslodze un improvizācijas prieks.

Projektā “Skaņas un noskaņas” piedalīsies Jānis Lūsēns ar taustiņinstrumentiem, monohordu un zvaniņiem, savukārt Evija Mundeciema papildinās skanējumu ne tikai ar basa flautas skaņām, bet arī zvaniņiem, vargānu, zvanu plāksnēm un dažādām perskursijām.

Abi mūziķi satikušies komponista Jāņa Lūsēna izlolotajā instrumentālās mūzikas projektā “Aiz…mūzika vēlā vakarā”, kurš tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai.

Brīvdabas koncertu ciklu “Ainavas melodijas” 28. augustā noslēgs koklētāja Laima Jansone.

Biļetes cena – 20 eiro (vietu skaits ierobežots). Biļeti iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619.

Informāciju sagatavoja:
Krimuldas muižas sabiedrisko attiecību speciāliste
Vera Grāvīte

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

24. jūlijs plkst. 20:30
Dziedātāja Mika Dukura koncerts Siguldas pils paviljonā

Piektdien, 24. jūlijā, plkst. 20.00 Siguldas pils paviljonā uzstāsies dziedātājs Miks Dukurs. Koncertu no plkst. 20.00 iesildīs un pēc tam arī atsildīs DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja  bez maksas.

25. jūlijs plkst. 10:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā, Siguldā

Tirdziņā apmeklētājiem iespējams iegādāties dažādas lietas: apģērbus, apavus, velosipēdus, lustras, mēbeles, spoguļus, interjera priekšmetus, bērnu ratus, autokrēsliņus, sadzīves tehniku, datortehniku, visu dārzam, grāmatas, personīgās kolekcijas un citas lietas. Tirdziņa apmeklējums ir bez maksas.

Ja ir vēlme piedalīties tirdziņā kā dalībniekam, iepriekš jāpiesakās, aizpildot pieteikumu šeit. Vietu skaits ir ierobežots; dalības maksa – 9 eiro. Tirdziņā pārdevēji ierodas ar savām automašīnām un tirgojas blakus tām, preces novietojot savos bagāžniekos, uz saviem līdzpaņemtajiem galdiem vai statīviem.

Dubultprieka tirdziņu organizē SIA “Z Risinājumi”. Tālrunis informācijai 25985463.

25. jūlijs plkst. 11:00
Latvijas čempionāts triālā Fischer Slēpošanas centrā

25. jūlijā Fischer Slēpošanas centrā notiks Latvijas čempionāta triālā 1. posms. Sacensības pulcēs Baltijas spēcīgākos mototriāla braucējus gan iesācēju un amatieru, gan bērnu un pieaugušo profesionāļu klasēs.

Dienas pirmajā daļā, plkst. 11.00, startēs visas pieaugušo grupas un bērnu grupas “Mini A” un “Mini B”. Trase sastāvēs no dabīgajiem šķēršļiem dabā Lorupes tilta un gravas apkārtnē – gravām, stāviem uzbraucieniem kalnā, upes gultnēm, ūdens krācēm un upes akmeņiem. Līdz ar to šis būs vienīgais Latvijas čempionāta posms, kas sniegs unikālu iespēju izbaudīt pilnībā klasisku triālu. Kopējais aplis sasniegs ap 3 kilometru garumu “Mini B” un “Mini A” grupām un 5 kilometru garumu pieaugušo grupām.

Savukārt pašiem mazākajiem bērniem “Mini C” un “DipDap” grupiņās būs iespēja izvēlēties sev atbilstošāko startēšanas laiku – plkst. 11.00 kopā ar pieaugušajiem vai plkst. 14.00. Trase “Mini C” grupas bērniem sastāvēs no dabīgiem un mākslīgi veidotiem triāla šķēršļiem Fischer Slēpošanas centra teritorijā. Kopējais aplis sasniegs ap 400 metru garumu.

Dienas kārtība pieaugušo grupām (A, C, D, Hobby, Brīvā) un bērnu grupām (“Mini A”, “Mini B”):

 • plkst. 8.30–10.00 – reģistrācija;
 • plkst. 9.00–10.00 – tehniskā kontrole;
 • plkst. 10.30 – dalībnieku sapulce;
 • plkst. 11.00 – pirmā dalībnieka starts;
 • kontroles laiks trasē – 270 minūtes (4,5 stundas).

Dienas kārtība bērnu grupai (“Mini C”, “DipDap”):

 • plkst. 8.30–10.00 un plkst. 13.00–14.00 – reģistrācija;
 • plkst. 10.30 un 13.50 – dalībnieku sapulce;
 • plkst. 11.00 (tiem, kas reģistrējušies no plkst. 8.30 līdz 10.00) un plkst. 14.00 (tiem, kas reģistrējušies no plkst. 13.00 līdz 14.00) – pirmā dalībnieka starts
 • kontroles laiks trasē – 120 minūtes (2 stundas).

Apbalvošana gan pieaugušajiem, gan visām bērnu grupām plānota ap plkst. 17.30.

Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Pieteikšanās sacensībām norisinās līdz 17. jūlijam, pieteikties var šeit. Sacensību nolikums pieejams šeit.

Dalības maksa – no 10 līdz 30 eiro. Ieeja skatītājiem – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas Triāla klubs “Minimoto”

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

25. jūlijs plkst. 12:00
Āra lasītavas un grāmatu maiņas plaukta atklāšana Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā

25. jūlijā plkst. 12.00 Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā norisināsies āra lasītavas un grāmatu maiņas plaukta atklāšana “Lasīt var visu!”. Pasākuma organizatori skaidro, ka lasīt var visu – lasīt var ogas, sēnes, ziedus, grāmatas un dzeju, pat informāciju un draugus. Tāpēc iedzīvotāji aicināti atklāšanas pasākumā lasīt dzeju starp notīm, lasīt ogas un ziedus, lasīt savas dvēseles sajūtas.

Pasākuma laikā brīvā gaisotnē un ar kafijas krūzītēm rokās būs iespēja lasīt dzeju kopā ar dzejniecēm Intu Špilleri un Aiju Celmu. Savukārt nošu rakstus lasīs Baiba un Dainis Turki.

Tāpat pasākuma laikā būs iespēja iegādāties, apmainīties un palasīt grāmatas, sarunāties ar dzejniecēm un mūziķiem. Arī turpmāk āra lasītava darbosies labvēlīgu laikapstākļu gadījumā un Siguldas pagasta Kultūras nama darba laikā. Grāmatu maiņas plaukts atradīsies Siguldas pagasta Kultūras nama vestibilā.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt pledus un pašu sarūpētu cienastu.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

25. jūlijs plkst. 20:30
Grupas “My Radiant You” koncerts Siguldas pils paviljonā

Sestdien, 25. jūlijā, plkst. 20.30 Siguldas pils paviljonā būs iespēja baudīt grupas “My Radiant You” koncertu, kuru no plkst. 20.00 iesildīs un arī atsildīs DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

26. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis Siguldas pils kvartālā. “Latvian Blues Band”
Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm Siguldas pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

26. jūlijā Muzikālo brokastu ciklu noslēgs “Latvian Blues Band” ar koncertu “Grandpa’s Blues”. Koncertā uzstāsies Mārcis Kalniņš (bass), Artis Ločmelis (taustiņi, saksofons), Jānis Bukovskis (vokāls, ģitāra) un Rolands Saulietis (bungas). “Latvian Blues Band” koncertprogramma sevī ietver nedaudz klasiskāka blūza izpausmes kā tradicionāli ierasts dzirdēt grupas koncertos. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas skaņdarbu secības, bet programmu veido uz vietas, vadoties pēc izjūtām un koncerta atmosfēras.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
27. jūlijs plkst. 14:00
Lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu bezmaksas nodošanas akcija “Zemdegās”, Siguldas pagastā

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā, kas notiks 27. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 18.00 atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Siguldas pagastā.

Akcijas ietvaros laukumā varēs vest un nodot tikai lielgabarīta un zaļo atkritumu veidus. Akcijas laikā bez maksas varēs nodot tādus lielgabarīta atkritumus kā dīvānus, skapjus, krēslus, datorkrēslus, galdus, kumodes, sekcijas, matračus, paklājus, bērnu ratiņus, kā arī dārza un zaļos atkritumus – augļus, dārzeņus, jauktos dārza pārpalikumus, lapas, zāli un zarus līdz septiņiem centimetriem.

Pārējos šķirotos materiālus (elektroniku, riepas, metālu un citus) iedzīvotāji aicināti vest un nodot atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” ierastajā darba laikā. Akcijas ietvaros netiks pieņemti būvgruži (celtniecības atkritumi, tajā skaitā podi, vannas, palodzes, durvis, logi un citi ražošanas atkritumi, kas radušies būvniecības procesā).

Lielgabarīta un zaļos atkritumus bez maksas var nodot tikai Siguldas novada iedzīvotāji,uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu.

Lai akcija 27. jūlijā norisinātos pēc iespējas operatīvāk, neskaidrību gadījumā par nododamo atkritumu veidiem iedzīvotāji aicināti iepriekš informēt par nododamajiem atkritumiem, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Tie iedzīvotāji, kuriem 27. jūlijā nav iespēju lielgabarīta vai zaļos atkritumus nogādāt šķirošanas laukumā “Zemdegas” saviem spēkiem, līdz 17. jūlijam var pieteikt maksas transporta pakalpojumu, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Ierodoties atkritumu pieņemšanas laukumā, apmeklētāji lūgti rūpīgi izvērtēt un ievērot drošības pasākumus un savstarpējo distancēšanos, par kuriem katra persona, apmeklējot laukumu, atbildību uzņemas individuāli.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Siguldas pilsētas SIA “Jumis” klientu centru, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

29. jūlijs plkst. 22:00
Brīvdabas kino vakars ar Sandija Semjonova dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie” Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 29. jūlijā, plkst. 22.00 Siguldas pils paviljonā norisināsies brīvdabas kino vakars ar Sandija Semjonova dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie” (2017).

Filma stāsta par diviem latviešiem – Gintu Barkovski un Kārli Bardeli, kuri nepilnos piecos mēnešos šķērsoja Dienvidatlantijas okeānu airu laivā “Linda” bez motora vai burām, ceļojot no Luderlicas Namībijā līdz Rio das Ostrai Brazīlijā, uzveicot 6000 kilometrus.

No plkst. 21.00 un arī pēc filmas muzikālo noskaņu veidos DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

30. jūlijs
Starptautiskas jauniešu riteņbraukšanas sacensības “Rīgas kauss daudzdienu velobraucienā jauniešiem 2020” Siguldas apkārtnē
31. jūlijs plkst. 20:00
Muzikālās apvienības “Rāmi Riti” saulrieta koncerts Zaļās Villas kvartāla vasaras dārzā

31. jūlijā plkst. 20.00 Zaļās Villas kvartāla vasaras dārzā notiks muzikālās apvienības “Rāmi Riti” saulrieta koncerts.

“Rāmi Riti” mūzikā savijas tautasdziesmu burvība ar latviski meditatīvu muzikālu skanējumu. Ļaujoties balsu, kokles, ģitāras, stabules, flautas, perkusiju un citu instrumentu krāsu plūdumam, klausītājs nokļūst muzikālā vēstījumā, kurš tuvina gan sev, gan savai zemei un tautai.

Koncertā piedalās – Inese Kozuliņa (vokāls, kokle), Mārtiņš Miļevskis (taustiņi, vokāls, perkusijas), Kalvis Vītols (vokāls, perkusijas), Ivars Štubis (ģitāra, vokāls), Alisa Klimanska (flautas, vokāls).

Biļetes cena – 15 eiro. Biļetes var iegādāties tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

1. augusts plkst. 12:00
Kapusvētki Siguldas pilsētas kapsētā
ID karšu piedāvājums
1. augusts plkst. 21:00
Koncerts “Saulrieta dziesmas” ar Jāni Lūsēnu un Mārtiņu Braunu Siguldas pilsdrupu estrādē
 
1. augustā plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies koncerts “Saulrieta dziesmas”, kurā uzstāsies divi latviešu komponisti – Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns. Koncertā uzstāsies arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.

Paši komponisti ar smaidu sevi nodēvējuši par “huligāna un romantiķa tandēmu”, un abu spilgtās personības izpaužas gan skaņdarbos, gan improvizācijās, gan patiesā muzicēšanas kaislē. Šāda sadarbības forma esot nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem ir unikāla iespēja dzirdēt saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

Skatuves scenogrāfijā tiks izmantoti “dzīvās uguns” elementi un divi “gaismas koki”, kas pietuvinās skatītājus dabas ritmiem un noskaņās paspilgtinās saulrieta tēmu.

Koncertu rīkotāji ir “Producentu grupa 7”.

Apmeklētāji aicinātie iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 15. eiro.Siguldas novada ID karšu īpašniekiem – 20% atlaide.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

2. augusts plkst. 15:00
Svētki ģimenēm “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā
3. augusts
“KS čempionāta” otrais posms pludmales volejbolā Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
6. augusts
Skrituļslidošanas seriāla sacensību “S!-Skate” 2. posms Fischer Slēpošanas centrā
8. augusts
Sarunas “Latviešu un baltvāciešu kopīgais mantojums” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
8. augusts - 9. augusts
“Yonex” XI Latvijas apvienotās badmintona līgas finalsacensības Siguldas Sporta centrā
8. augusts plkst. 10:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā, Siguldā

Tirdziņā apmeklētājiem iespējams iegādāties dažādas lietas: apģērbus, apavus, velosipēdus, lustras, mēbeles, spoguļus, interjera priekšmetus, bērnu ratus, autokrēsliņus, sadzīves tehniku, datortehniku, visu dārzam, grāmatas, personīgās kolekcijas un citas lietas. Tirdziņa apmeklējums ir bez maksas.

Ja ir vēlme piedalīties tirdziņā kā dalībniekam, iepriekš jāpiesakās, aizpildot pieteikumu šeit. Vietu skaits ir ierobežots; dalības maksa – 9 eiro. Tirdziņā pārdevēji ierodas ar savām automašīnām un tirgojas blakus tām, preces novietojot savos bagāžniekos, uz saviem līdzpaņemtajiem galdiem vai statīviem.

Dubultprieka tirdziņu organizē SIA “Z Risinājumi”. Tālrunis informācijai 25985463.

12. augusts plkst. 22:00
Brīvdabas kino vakars ar Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 12. augustā, plkst. 22.00 Siguldas pils paviljonā brīvdabas kino vakarā varēs baudīt Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” (“Pilsēta pie upes”, 2020).

Tas ir attiecību stāsts uz 20. gadsimta 30.–40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Tajā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam, tostarp holokausts un leģionāri. Filmu caurvij latgaliešu valoda.

Pirms filmas seansa no plkst. 21.00 un arī pēc tam muzikālu atmosfēru nodrošinās DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

13. augusts
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo” 2. posms Fischer Slēpošanas centrā
15. augusts - 16. augusts
Orientēšanās sacensības “Siguldas kauss orientēšanās sportā 2020” Siguldā
15. augusts
Mores pagasta svētki
17. augusts
“KS čempionāta” trešais posms pludmales volejbolā Gaujas pludmalē
19. augusts plkst. 20:30
Akustiskās mūzikas kvinteta “Rihards Lībietis Orchestra” koncerts Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 19. augustā, plkst. 20.30 Siguldas pils paviljonā būs iespēja baudīt akustiskās mūzikas kvinteta “Rihards Lībietis Orchestra” koncertu, kuru no plkst. 20.00 iesildīs un arī atsildīs DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

21. augusts
Mākslinieces Dinas Dubiņas izstādes “Sveiks lai dzīvo!” atklāšana Turaidas muzejrezervātā
22. augusts plkst. 10:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā, Siguldā

Tirdziņā apmeklētājiem iespējams iegādāties dažādas lietas: apģērbus, apavus, velosipēdus, lustras, mēbeles, spoguļus, interjera priekšmetus, bērnu ratus, autokrēsliņus, sadzīves tehniku, datortehniku, visu dārzam, grāmatas, personīgās kolekcijas un citas lietas. Tirdziņa apmeklējums ir bez maksas.

Ja ir vēlme piedalīties tirdziņā kā dalībniekam, iepriekš jāpiesakās, aizpildot pieteikumu šeit. Vietu skaits ir ierobežots; dalības maksa – 9 eiro. Tirdziņā pārdevēji ierodas ar savām automašīnām un tirgojas blakus tām, preces novietojot savos bagāžniekos, uz saviem līdzpaņemtajiem galdiem vai statīviem.

Dubultprieka tirdziņu organizē SIA “Z Risinājumi”. Tālrunis informācijai 25985463.

26. augusts
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Kaķīškalnā
26. augusts plkst. 20:30
Grupas “Rahu the Fool” koncerts Siguldas pils paviljonā

Trešdien, 26. augustā, plkst. 20.30 Siguldas pils paviljonā aicina baudīt grupas “Rahu the Fool” koncertu, kuru no plkst. 20.00 iesildīs un arī atsildīs DJ Edgars Bercis.

Pasākuma laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

28. augusts plkst. 19:00
Brīvdabas koncerti “Ainavas melodijas” Krimuldas muižā. Koklētāja Laima Jansone

Visas vasaras garumā Krimuldas muižā brīvdabā norisināsies koncerti “Ainavas melodijas”, kuros būs iespēja baudīt vairāku skatuves mākslinieku priekšnesumus. Koncertu ciklu 28. augustā plkst. 19.00 noslēgs virtuozā koklētāja Laima Jansone.

Koncerta skanējumu papildinās ainaviskie Gaujas senielejas skati, aicinot ikvienu koncerta apmeklētāju apzināties vienotā dabas un kultūras mantojuma vērtības Krimuldas muižā un visapkārt Vidzemē.

Koncertu laikā būs atvērta kafejnīca “Milly”. Tāpat apmeklētāji varēs nobaudīt vīna darītavas “Cremon” darinātos vīnus.

Biļetes cena – 20 eiro. (vietu skaits ierobežots). Biļeti iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619. Papildu informācija aplūkojama šeit.

Ņemot vērā Latvijas valstī izsludināto ārkārtas situāciju un tās ierobežojumus, pasākuma laikā jāievēro divu metru distancēšanās vienam no otra. Sliktas pašsajūtas gadījumā ieeja pasākumā liegta!

 

Koncertos var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. augusts
“Sigulda Open’20” pludmales volejbola sacensības Gaujas pludmalē
29. augusts
Maratons Sigulda–Līgatne–Sigulda

Sākums Siguldas pilsdrupās.

29. augusts
Allažu pagasta svētki
29. augusts - 30. augusts
Kapusvētki Allažu pagasta kapsētā

Allažu pagasta kapsētā kapusvētki notiks 29. un 30. augustā. 29. augustā plkst. 12.00 notiks Romas katoļu kapusvētki, bet 30. augustā plkst. 14.00 – luterāņu kapusvētki ar kapusvētku dievkalpojumu.

ID karšu piedāvājums
3. septembris
Skrituļslidošanas seriāla sacensību “S!-Skate” 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
5. septembris
Sarunas “Turaidas muiža laiku lokos” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
5. septembris plkst. 09:00
Peldēšanas un skriešanas sacensības “Siguldas Akvatlons 2020” Siguldas Sporta centrā
5. septembris plkst. 12:00
Kapusvētki Mores pagasta kapsētā
10. septembris
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo” 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
11. septembris - 13. septembris
“Yonex Latvia U17 International” XXVII Siguldas atklātais čempionāts badmintonā jauniešiem Siguldas Sporta centrā

Sacensību sākums plkst. 10.00.

11. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
13. septembris
FIS Latvijas čempionāts rollerslēpošanā Fischer Slēpošanas centrā
16. septembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie viesu nama “Brūveri”
25. septembris
Latvijas orientēšanās nakts Siguldā
25. septembris
Mores kauju 76. gadskārtas atceres pasākums Mores pagastā
26. septembris
“Siguldas kalnu maratons 2020” Svētku laukumā
26. septembris
“Nakts peldējums 2020” Siguldas Sporta centrā
26. septembris - 27. septembris
9. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas pilsētas vidusskolā
27. septembris
Mildas Laubertes piemiņai veltītais starptautiskais šaha turnīrs Siguldas pilsētas vidusskolā
30. septembris
Lībiešu diena skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu” Turaidas muzejrezervātā
30. septembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Satezeles pilskalna, Vējupītes
3. oktobris
Sarunas Klaušinieku mājā. Tikšanās ar rakstnieci Ingu Ābeli “19. gadsimts. Teksts kā telpa” Turaidas muzejrezervātā
3. oktobris plkst. 18:00
Svecīšu vakars Siguldas pilsētas kapsētā
4. oktobris plkst. 14:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izpārdots)

Stāvizrāde pārcelta uz 4. oktobri plkst. 14.00.

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

4. oktobris plkst. 18:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izpārdots)

Stāvizrāde pārcelta uz 4. oktobri plkst. 18.00.

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
4. oktobris plkst. 18:00
Indīroka grupas “Carnival Youth” koncerts “Naivais ku-kū” koncertzālē “Baltais flīģelis”

4. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” ar koncertsēriju “Naivais ku-kū” uzstāsies pašmāju indīroka grupa “Carnival Youth”, priecējot klausītājus ar dziesmām no latviešu filmām jaunās, pašu veidotās aranžijās. Koncerta programmu veidos gan par klasiku kļuvušo, gan jaunāko filmu spilgtākās skaņu celiņu pērles – no Imanta Kalniņa šedevriem un Raimonda Paula dziesmām līdz mūsdienu mūziķu darbiem.

Grupas vokālists, ģitārists Edgars Kaupers atklāj, ka ideja padziļināti izpētīt latviešu kinomūziku un izspēlēt dziesmas, kuras jaunākās paaudzes nekad nav dzirdējušas, bet vecākās jau ir paspējušas piemirst, mūziķiem radās pirms pāris gadiem. Tādējādi koncerts būs ceļojums laikā, kas pagātni savedīs kopā ar mūsdienīgu skanējumu. Par pamudinājumu veidot šo programmu bijis arī darbs pie strēlnieku dziesmas “Rītprūsija”, kas iekļauta filmas “Dvēseļu putenis” pavadošajā mūzikas albumā, taču “Naivā ku-kū” centrā būs tieši latviešu kino kanons, piemēram, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Ceplis”, “Ezera sonāte”, “Emīla nedarbi” un “Sprīdītis”. Koncertu papildinās filmu fragmentu video un atbilstoša retro estētika.

Jau vairākus gadus vairums “Carnival Youth” koncertu notiek ārzemēs, tāpēc šī grupai ir lieliska iespēja satikt klausītājus dažādās Latvijas pilsētās, tostarp arī Siguldā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. oktobris plkst. 18:00
Svecīšu vakars Mores pagasta kapsētā
11. oktobris plkst. 16:00
Svecīšu vakars Allažu pagasta kapsētā
15. oktobris
Starpdisciplināra konference “Agrārajai reformai – 100” Turaidas muzejrezervātā
17. oktobris
10. Siguldas pusmaratons

Sākums pie Siguldas Sporta centra.

17. oktobris plkst. 09:00
10. Siguldas pusmaratons

Sākums pie Siguldas Sporta centra.

18. oktobris plkst. 09:00
Sporta deju sacensības “Siguldas rudens” Siguldas Sporta centrā
18. oktobris plkst. 18:00
Grupas “Triānas parks” koncerts “11” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 9,80 – 15,40 eiro.

23. oktobris - 25. oktobris
Veselības un sporta dienas Siguldas Sporta centrā
24. oktobris
Latvijas jauniešu meistarsacīkstes peldēšanā Siguldas Sporta centrā
24. oktobris plkst. 18:00
Ulda Marhileviča autorkoncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 28 eiro.

26. oktobris plkst. 19:00
Ulda Bērziņa un Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 5 līdz 15 eiro.

31. oktobris
Dziesmu rīts “Krišjānim Baronam – 185” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā
7. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
12. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference
21. novembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Lorupes augšteces, virs dzelzceļa
23. novembris - 29. novembris
Pasaules kausa izcīņas sezonas 1. posms bobslejā un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
28. novembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Laurenčos, pie Fischer slēpošanas centra
29. novembris plkst. 09:00
Sporta deju sacensības “Ziemassvēkti Siguldā” Siguldas Sporta centrā
4. decembris plkst. 19:00
Latvijas Jaunatnes teātra muzikālā izrāde “Pifa Ziemassvētki” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 5 līdz 15 eiro.

12. decembris
Skriešanas–nūjošanas seriāls “Noskrien Ziemu”
15. decembris
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Ziemassvētku ieskaņas koncerts Turaidas muzejrezervātā
25. decembris plkst. 09:00
Ziemassvētku volejbols Siguldas Sporta centrā
26. decembris - 27. decembris
17. Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
9. janvāris - 10. janvāris
Eiropas čempionāts kamaniņu sportā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”

Pasākumi

       Jūlijs 2020