Otrdiena, 25. jūnijs
Šodien sveicam: Milija, Maiga
Laika ziņas: Sigulda +23.9℃, R vējš 1.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

17. maijs - 30. jūlijs
Novadpētniecības izstāde „Parku un dārzu pilsēta Sigulda” Siguldas novada bibliotēkā
23. maijs - 5. jūlijs
Aigara Hibnera personālizstāde „Personības” Zaļās villas kvartālā
Izstādē būs aplūkojamas fotogrāfijas ar Latvijā zināmu cilvēku portretiem. Tie ir aktieri, režisori, muzikanti, rakstnieki, mākslinieki un citu jomu pārstāvji, kuru portreti nofotografēti pēdējo desmit gadu laikā.
23. maijs - 30. jūnijs
Siguldas mākslinieka Oskara Plāciņa jubilejas izstāde „Retrospekcija” Turaidas muzejrezervātā

23.maijā Turaidas muzejrezervāta izstāžu zālē Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā atklāta Siguldas mākslinieka Oskara Plāciņa jubilejas izstāde Retrospekcija”.

Māksliniekam Oskaram Plāciņam Sigulda un tās gleznainie senlejas līkloči ir radošo ideju avoti jau daudzu gadu garumā. Kā stāsta pats Oskars Plāciņš: „Esmu dzimis 1949. gada  24.maijā, Liepājas pusē – Bernātos, skaistā vietā netālu pie jūras. Vasarās tur uz plenēriem kopā pulcējās Liepājas puses mākslinieki. Tā bija mana pirmā saskare ar mākslu un māksliniekiem. Toreiz domāju – ja es tā varētu… Klasesbiedri skolā jau no pirmās klases bija ievērojuši, ka es labi zīmēju, lai gan daudzi šaubījās un neticēja, ka tie zīmējumi ir manis paša… Latvieši, manuprāt, ir mākslinieku tauta, tik daudz radošu cilvēku!”

Oskars Plāciņš beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas interjera nodaļu. No 1980. gada mākslinieks dzīvo un strādā Siguldā un ir kļuvis par aizrautīgu Siguldas patriotu. Daudzi siguldieši mākslinieku pazīst kā ainavu, ziedu un kluso dabu gleznotāju. Ar viņa otu tapušas gleznainas klusās dabas, kuras stāsta par Siguldas dārzu košumu un bagātību un Gaujas senlejas valdzinājumu. Oskars Plāciņš gadu no gada piedalās Siguldas un Vidzemes novada mākslinieku izstādēs, kā arī māksliniekam ir bijušas vairākas personālizstādes. Kā stipendiāts piedalījies Siguldas-Štūres mākslinieku apmaiņas programmā. Bijušas personālizstādes Siguldas sadraudzības pilsētās Perthā, Skotijā  un Logstorā, Dānijā. Oskars Plāciņš iedvesmo arī jaunos māksliniekus un pasniedz nodarbības gleznošanas entuziastiem. Savas gleznas glezno akvareļu, akrila un eļļas tehnikās.

Oskara Plāciņa mākslas darbiem raksturīgs dūmakains un dzidri pelēcīgs tonāls gleznojums. Gleznām cauri vijas  smalks kolorista talants, maigiem otas triepieniem veidoti koku silueti. Viņa gleznainajos darbos vērojamas niansētas toņu pārejas un silti vēso krāsu spēle. Turaidas muzejrezervāta krājuma mākslas priekšmetu kolekcijā ar rudenīgu noskaņu gammu acis priecē lielformāta eļļas glezna “Skats uz Turaidas pili”, kurā atainots pils pagalms un senatnīgi ļaudis, kas rosās dienas gaitās.  Reālistiska un reizē noskaņas apvīta ir kolekcijā esošā “Ziemas ainava ar Turaidas pili”, kura gleznota klusināti pelēcīgos toņos.

Turaidas muzejrezervātam daudzu gadu garumā ar mākslinieku Oskaru Plāciņu ir izveidojusies cieša sadarbība. Daļa no viņa veikuma redzama muzejrezervāta konferenču zālē, kurā izvietoti senie zīmējumi un litogrāfijas, kuru ierāmēšanu un vizuāli veiksmīgo izkārtojumu telpā veicis mākslinieks. Savu darbu Oskars Plāciņš ir ieguldījis arī kultūras mantojuma saglabāšanā, restaurējot vai radot jaunus rāmjus un kolorītam piemeklētus saskanīgus paspartū vairāk nekā 40 muzejrezervāta mākslas kolekcijas darbiem, tādējādi izceļot mākslas darbu vērtību un precīzi ievērojot glabāšanas noteikumu nosacījumus.

Izstāde būs atvērta darba dienās līdz 30. jūnijam.

27. maijs - 30. augusts
Literatūras izstāde „Lasīsim arī vasarā” Mores pagasta bibliotēkā
31. maijs - 29. jūnijs
Mākslas nodaļas audzēkņu diplomdarbu izstāde Mākslu skolā „Baltais flīģelis”
3. jūnijs - 28. jūnijs
Izstāde „Puķu pilna pasaulīte” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
3. jūnijs - 28. jūnijs
Tematiskā literatūras izstāde „Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā!” Jūdažu bibliotēkā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde „Es rakstīšu tā, kā mana roka raksta. Dzejniekam Jānim Peteram – 80” Siguldas novada bibliotēkā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde „Saglabāt savu identitāti. Dzejniecei Annai Rancānei – 60” Siguldas novada bibliotēkā
10. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde „Mana skaistā Latvija Vasaras saulgriežu laikā” Siguldas novada bibliotēkā
10. jūnijs - 30. jūlijs
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Mākslas vēsture cauri gadsimtiem” Siguldas novada bibliotēkā
26. jūnijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
27. jūnijs
Projekta „Mūzikas republika” meistarklase kopā ar Pēteri Lundi jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis”
28. jūnijs plkst. 19:00
Mores amatierteātra „Oga” pirmizrāde „Ansītis un Grietiņa” Mores pagasta Tautas namā

Biļetes cena – 2 eiro.

29. jūnijs plkst. 09:00
Bezmaksas vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība jauniešiem Siguldas Sporta centrā
29. jūnijs plkst. 09:00
Bezmaksas vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība jauniešiem Siguldas Sporta centrā
29. jūnijs plkst. 19:00
Allažu amatierteātra „AKA” pirmizrāde „Dūdene zin” Allažu pagasta Tautas namā

Biļetes cena – 2 eiro.

29. jūnijs plkst. 22:00
Pēterdienas zaļumballe pie Allažu pagasta Tautas nama

Zaļumballi ieskandinās Līgatnes pūtēju orķestris Muzicēs Indra Raila un Ēriks Budēvics no grupas „Hameleoni”. Biļetes cena – 2 eiro.

30. jūnijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Saksofonu kvarteta koncerts „Atomos” Siguldas pils kompleksā

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos (šogad arī jūnija pēdējā svētdienā, 30. jūnijā) plkst. 11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās. 30. jūnijā Muzikālo brokastu ciklu atklās saksofonu kvartets „Atomos” ar programmu „Džezā tikai saksofoni”.

Kvartetā muzicēs Arvīds Kazlausks (soprānsaksofons), Aigars Raumanis (altsaksofons), Jānis Puķītis (tenorsaksofons), Eduards Lācis (baritonsaksofons). Muzikālo brokastu koncertā kvartetam pievienosies sitaminstrumentālists Ernests Mediņš.

Saksofonu kvartets „Atomos” dibināts 2016. gadā; svarīgu lomu ansambļa repertuārā ieņem pašu kvarteta dalībnieku veidoti latviešu un ārzemju autoru mūzikas aranžējumi.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Muzikālo brokastu aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. jūnijs plkst. 15:00
Jauktā kora „Spārni” un sadraudzības kolektīvu koncerts koncertzālē „Baltais flīģelis”
1. jūlijs
Sadziedāšanās cikls „Dvēseles dziesma” Sirdsapziņas skolā

Sadziedāšanos vadīs Rasa Laube no dziedošās Vītolu ģimenes un Ilze Ulmane-Rudakova – psiholoģe, daudzpusīgu sistēmisko metožu praktiķe un dziesmu zinātāja.  Abas bijušas ciešā sasaistē ar dziedāšanu kā spēcīgu sevis pārveides veidu, kas dziedina un atver mūsu dvēseles plašākai, laimīgākai dzīvei.

Sadziedāšanās ciklā uzsvars tiks likts nevis uz muzikālo sniegumu un skanējuma izkopšanu, bet dziedāšanas procesu kā dvēseles dziedināšanas un harmonizācijas instrumentu. Nodarbības ietvers gan savstarpējas sarunas par nodarbības tēmu – cilvēcisko un garīgo kvalitāti, gan tematisku dziesmu kopīgu dziedāšanu, ietverot latviešu tautasdziesmas, citu garīgo tradīciju dziesmas un autordziesmas. Ietverti tiks arī praktiski, vienkārši vingrinājumi balss un ķermeņa atraisīšanai un iekšējo procesu apzināšanai.

Sadziedāšanās cikla nodarbību tēmas:

 • Kontakts ar Dievišķo. Pazemība, bijība, paļaušanās augstākai vadībai.
 • Prieks. Dabisks laimes, viegluma stāvoklis, atvērtība. Iekšēja brīvība.
 • Spēks. Mana varēšana. Es kā Dieva instruments un līdzradītājs.
 • Mīļums. Maiga, mīloša attieksme pret visu dzīvo un nedzīvo. Rūpes. Mīloši vārdi un rīcība.
 • Patiesums. Tīrība. Baltums. Godīgums pret sevi un citiem, vārdu un darbu saderība. Izšķiršanas spēja, pareiza rīcība.
 • Piedošana. Pāridarījuma un pieķeršanās atlaišana. Nepieķeršanās. Atbrīvošanās no pagātnes nastām.

Turpmākās sadziedāšanās plānotas: 15.07.; 29.07.; 12.08.; 26.08.

Piedalīties aicināts jebkurš interesents, neatkarīgi no muzikālās sagatavotības.

Dalības maksa – 10 eiro par nodarbību, Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem dalības maksai 50% atlaide. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu šeit vai zvanot uz tālruņa numuru 29463326.

1. jūlijs - 15. jūlijs
Literārā izstāde „Niķa un Riķa vasaras dienas stiķi – rakstnieka Ērika Kūļa devums bērnu literatūrā” Siguldas novada bibliotēkā
1. jūlijs - 26. jūlijs
Tūrisma ceļvežu izstāde „Dodamies ceļojumā” Allažu pagasta bibliotēkā
1. jūlijs - 30. augusts
Vasaras lasīšanas stafete „Grāmatu brīnumainā pasaule” Jūdažu bibliotēkā
2. jūlijs plkst. 09:00
Asins donoru diena Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē
Otrdien, 2.jūlijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00 Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē, Lakstīgalas ielā 13, norisināsies asins donoru diena, kurā aicina piedalīties ikvienu novadnieku, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība), donoru grāmatiņa, ja tāda ir, un jānorāda savs bankas konta numurs.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars ir virs 50 kilogramiem. Pirms asins ziedošanas donori aicināti pievērst uzmanību saviem ēšanas paradumiem, lai asinis nebūtu hilozas (treknas) un varētu tikt izmantotas smagi slimu pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.
 
2. jūlijs plkst. 20:00
LP jeb Lauras Pergolici koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

2. jūlijā gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies pasaulslavenā indī un poproka māksliniece LP (Laura Pergolici). Ukuleles spēlēšana un svilpošana, kas trāpīgi papildina kompozīcijas, kļuvusi par dziedātājas firmas zīmi.

Lauras Pergolici pašas sacerētais megahits „Lost On You”, kuram radītais klips „YouTube” vietnē ir ticis skatīts vairāk nekā 250 miljonus reižu, ir atnesis dziedātājai vispasaules atpazīstamu, padarot viņu par vienu no mūsdienu popmūzikas fenomeniem.

Tagad mūziķe savu dziesmu kontu papildinājusi ar nu jau piekto pilnapjoma albumu „Heart To Mouth”. Jaunā albuma vārdā nodēvēta visa turneja, līdz ar to koncertprogrammā papildus jau labi pazīstamajiem hitiem izskanēs arī jaunie „Girls Go Wild”, „Shaken”, „Special” un „Recovery”.

Pati LP par saviem koncertiem stāsta: „Man visi mani klausītāji ir viena liela ģimene. Kad ieraugi degošas acis un saproti, ka tava mūzika iekļūst tajās, tās ir ar neko nesalīdzināmas sajūtas, īsts brīnums! Un es saprotu, ka maniem faniem absolūti vienalga, kā izskatos, cik veca esmu, galvenais ir tas, ka viņi iedziļinās dziesmās un saņem to vēstījumu, ko vēlos viņiem nodot. Mīlestība mūs vieno.”

Biļetes iepriekšpārdošanā no 12. aprīļa pieejamas „Biļešu serviss” tīklā. Biļetes cena no 39 līdz 99 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. (Pie ieejas būs jāuzrāda derīga ID karte.)

3. jūlijs - 30. jūlijs
Literārā izstāde „Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2019. gada grāmatu kolekcija” Siguldas novada bibliotēkā
3. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
4. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību „KS čempionāts” 2.posms Gaujas pludmalē
5. jūlijs plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centra spēka zālē

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072 (treneris Kristaps Circans).

5. jūlijs plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

5. jūlijs plkst. 19:00
Kora un simfoniskās mūzikas koncerts Siguldas Romas katoļu baznīcā

Koncertā piedalās Okemas skolas kapelas koris, kamerkoris un simfoniskais orķestris no Lielbritānijas.

6. jūlijs plkst. 09:00
Bezmaksas ciguna nodarbība Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
6. jūlijs plkst. 19:00
Mūziķa Ozola jubilejas koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē
6.jūlijā plkst.19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks mūziķa Ozola jubilejas koncerts, kura ietvaros plānota mūziķa daiļrades retrospekcija, kuru papildinās arī viesmākslinieki.

„Ceru, ka šis būs īpašs vakars, ar īpašu noskaņojumu. Doma par šo koncertu ir „auklēta” jau ilgu laiku, un beidzot šī vīzija pārtop realitātē,” par gaidāmo jubilejas koncerta saka pats Ozols.

Kopā ar koncerta izsludināšanu, Ozols sadarbībā ar Andreju Skurjatu (Dree) sagatavojis videoklipu dziesmai „Nekad”, kas iekļauta Latvijas mūzikas gada balvu nomināciju „Labākais hip-hop albums” saņēmušajā albumā „Neona Pilsēta”.

Biļetes uz Ozola jubilejas koncertu pieejamas visās „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, biļetes cena – 16 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide divu biļešu iegādei.

7. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Koncertizrāde bērniem un ģimenēm „Kropotkina stāstiņi” Siguldas pils kompleksā

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

7. jūlijā novadnieki un pilsētas viesi aicināti uz koncertprogrammu bērniem „Kropotkina stāstiņi”, ko izdziedās vokālā studija „Siguldiņa” kopā ar pavadošo grupu un dziesmu un deju draugiem. Koncertprogrammu 2018. gadā radījuši Siguldas komponisti Kaspars Tobis, Pēteris Lunde, Juris Lisenko, Teodors Kerimovs, Juris Kaukulis un jaunā paaudze, Nikolaja Kropotkina personības iedvesmoti, lai izstāstītu stāstu par Krievu aristokrātijas, Kropotkinu dzimtas vēsturisko ieguldījumu Siguldas attīstībā.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Muzikālo brokastu aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. jūlijs plkst. 15:00
Folkloras svētki „Mēs lībieši. Mēs latvieši” Turaidas muzejrezervāta Dainu kalnā

Pasākumā notiks tautasdziesmu koncerts latviešu un lībiešu valodā, būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, lībiešu valodas meistarklasē, kā arī dzirdēt dzeju latviešu un lībiešu valodā visai ģimenei.

Biļetes cena – no 1,15 līdz 6 eiro.

10. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Svētku laukumā
10. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
13. jūlijs - 30. jūlijs
Izstāde „Ieskaties vasarai acīs ar dāmu romāniem” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
13. jūlijs plkst. 09:00
Bezmaksas ūdens aerobika Siguldas Sporta centrā

Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860 vai rakstot uz e-pasta adresi ssc@siguldassports.lv.

13. jūlijs plkst. 12:00
Starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas”. Koncerts pie Allažu pagasta pārvaldes
13. jūlijs plkst. 12:00
Starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas”. Koncerts pie Mores pagasta Tautas nama
13. jūlijs plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

13. jūlijs plkst. 18:00
Starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas”. Koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

aa

14. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. DJ Monstas un Laimas Jansones projekts „ZeMe” Siguldas pils kompleksā

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

14. jūlijā ikvienam būs iespēja dzirdēt DJ Monsta un koklētājas Laimas Jansones projekta „ZeMe” skaņu burvestības, kurā mijiedarbosies mūsdienu modernākās audio tehnikas ar senu latviešu strinkšķināmo stīgu instrumentu – kokli. Koncerta kompozicionāli muzikālais stāsts ir saruna ar Zemi – mūsu zemi Latviju, par tās dabas skaņām un tautas mūziku, arī par pasaules zemēm, kuras iedvesmojušas mūzikai.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Muzikālo brokastu aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. jūlijs
Sadziedāšanās cikls „Dvēseles dziesma” Sirdsapziņas skolā

Sadziedāšanos vadīs Rasa Laube no dziedošās Vītolu ģimenes un Ilze Ulmane-Rudakova – psiholoģe, daudzpusīgu sistēmisko metožu praktiķe un dziesmu zinātāja.  Abas bijušas ciešā sasaistē ar dziedāšanu kā spēcīgu sevis pārveides veidu, kas dziedina un atver mūsu dvēseles plašākai, laimīgākai dzīvei.

Sadziedāšanās ciklā uzsvars tiks likts nevis uz muzikālo sniegumu un skanējuma izkopšanu, bet dziedāšanas procesu kā dvēseles dziedināšanas un harmonizācijas instrumentu. Nodarbības ietvers gan savstarpējas sarunas par nodarbības tēmu – cilvēcisko un garīgo kvalitāti, gan tematisku dziesmu kopīgu dziedāšanu, ietverot latviešu tautasdziesmas, citu garīgo tradīciju dziesmas un autordziesmas. Ietverti tiks arī praktiski, vienkārši vingrinājumi balss un ķermeņa atraisīšanai un iekšējo procesu apzināšanai.

Sadziedāšanās cikla nodarbību tēmas:

 • Kontakts ar Dievišķo. Pazemība, bijība, paļaušanās augstākai vadībai.
 • Prieks. Dabisks laimes, viegluma stāvoklis, atvērtība. Iekšēja brīvība.
 • Spēks. Mana varēšana. Es kā Dieva instruments un līdzradītājs.
 • Mīļums. Maiga, mīloša attieksme pret visu dzīvo un nedzīvo. Rūpes. Mīloši vārdi un rīcība.
 • Patiesums. Tīrība. Baltums. Godīgums pret sevi un citiem, vārdu un darbu saderība. Izšķiršanas spēja, pareiza rīcība.
 • Piedošana. Pāridarījuma un pieķeršanās atlaišana. Nepieķeršanās. Atbrīvošanās no pagātnes nastām.

Turpmākās sadziedāšanās plānotas: 29.07.; 12.08.; 26.08.

Piedalīties aicināts jebkurš interesents, neatkarīgi no muzikālās sagatavotības.

Dalības maksa – 10 eiro par nodarbību, Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem dalības maksai 50% atlaide. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu šeit vai zvanot uz tālruņa numuru 29463326.

15. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
19. jūlijs plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centra spēka zālē

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072 (treneris Kristaps Circans).

19. jūlijs plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

20. jūlijs - 30. jūlijs
Tematiskā izstāde „Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā laureātu darbi” Siguldas novada bibliotēkā
20. jūlijs plkst. 09:00
Sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils galvenajā tornī
20. jūlijs plkst. 09:00
Bezmaksas ciguna nodarbība Siguldas Sporta centrā
21. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Ingus Pētersons un Ziemeļlatvijas kameransamblis „Livonia” Siguldas pils kompleksā

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kompleksā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

21. jūlijā Muzikālo brokastu koncertu ciklu noslēgs Ingus Pētersons un Ziemeļlatvijas kameransamblis „Livonia”, kurā apvienojušies pieci mūziķi – Miks Vilsons (flauta), Elīna Kuduma (oboja), Valdis Drulle (klarnete), Andris Ādamsons (mežrags) un Aivis Klibinskis (fagots). Koncertā izskanēs skaņdarbi, kas izceļ katra instrumenta individuālo un neatkārtojamo skanējumi.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja uz visiem Muzikālo brokastu koncertiem ir bez maksas.

 

Muzikālo brokastu aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. jūlijs plkst. 11:00
Latvijas čempionāts MTB olimpiskajā krosā Fischer Slēpošanas centrā
21. jūlijs plkst. 12:00
Siguldas kauss regbijā 7 Depo sporta laukumā
22. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
24. jūlijs plkst. 18:00
Bezmaksas orientēšanās nodarbība Svētku laukumā

Nodarbība paredzēta iesācējiem.

25. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību „KS čempionāts” 3.posms Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
26. jūlijs - 28. jūlijs
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam jau 27. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida atkalredzēšanās ar izcilo Maiju Kovaļevsku, kura debitēs Toskas lomā Džakomo Pučīni operā „Toska”, Asmiku Grigorjanu un izcilo franču baritonu Pjēru Īvu Privo.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 26. jūlijā plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā. Koncertā uzstāsies jaunie mākslinieki – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas talantīgie audzēkņi. 

Sestdien, 27. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts „Jaunie talanti”. Savukārt plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms skatītāju iemīļotās Džakomo Pučīni operas „Toska” brīvdabas oriģināliestudējums – spraigs stāsts, kurā spēkiem mērojas ideālisms un iekāre, jaunais un vecais, patiesa mīlestība un nesamierināms naids. Oriģināliestudējumā galvenās lomas atveidos Maija Kovaļevska, Pjērs Īvs Privo (Francija), Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš un Andris Lapiņš. Iestudējuma režisors būs Guntis Gailītis, scenogrāfiju radīs Aigars Ozoliņš, bet krāšņos kostīmus veidos Ieva Kundziņa. 

Svētdien, 28. jūlijā, plkst. 13.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts. 

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kā ierasts, noslēgsies 28. jūlijā plkst. 18.00 ar krāšņu Galā koncertu „No operas līdz operetei”, kura īpašie viesi būs par operas huligāni dēvētā Asmika Grigorjana (Lietuva), izcilais bulgāru tenors Kamens Čaņevs, Latvijas Nacionālās operas un baleta baritons Jānis Apeinis, bet pirmo reizi uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves kāps Francijā ļoti populārā operdziedātāja – soprāns Perīne Medefa (Francija). Tāpat koncertā būs baudāma Latvijā pazīstamo un skatītāju iemīļoto operas mākslinieku – Mihaila Čulpajeva, Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Ilonas Bageles, Krišjāņa Norveļa uzstāšanās. Pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Austrija).

Svētku ietvaros turpat Siguldas pils dārzā apmeklētājus priecēs arī īpašais „Operas restorāns”, piedāvājot apvienot muzikālo piedzīvojumu ar garšas baudījumu, ko nodrošinās labākie Rīgas–Gaujas reģiona restorāni.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku pasākumiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena no 15 līdz 50 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 10% atlaide.

XXVII Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus organizē biedrība „Siguldas Opermūzikas svētki” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, svētku producents – Dainis Kalns. Projektu atvalsta: Latvijas Kultūrkapitāla fonds, A/S „RERE Grupa".

 

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

26. jūlijs plkst. 19:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Svētku atklāšanas koncerts Siguldas pils kompleksā

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 26. jūlijā plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā. Koncertā uzstāsies jaunie mākslinieki – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas talantīgie audzēkņi. 

Biļetes cena – 15 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

27. jūlijs plkst. 09:00
Bezmaksas ūdens aerobika Siguldas Sporta centrā

Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860 vai rakstot uz e-pasta adresi ssc@siguldassports.lv.

27. jūlijs plkst. 15:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Koncerts „Jaunie talanti” Siguldas pils kompleksā
27. jūlijs plkst. 21:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Džakomo Pučīni operas „Toska” brīvdabas iestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

Sestdien, 27.jūlijā, plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms skatītāju iemīļotās Džakomo Pučīni operas „Toska” brīvdabas oriģināliestudējums – spraigs stāsts, kurā spēkiem mērojas ideālisms un iekāre, jaunais un vecais, patiesa mīlestība un nesamierināms naids. Oriģināliestudējumā galvenās lomas atveidos Maija Kovaļevska, Pjērs Īvs Privo (Francija), Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš un Andris Lapiņš. Iestudējuma režisors būs Guntis Gailītis, scenogrāfiju radīs Aigars Ozoliņš, bet krāšņos kostīmus veidos Ieva Kundziņa.

Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

28. jūlijs plkst. 13:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
28. jūlijs plkst. 18:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts „No operas līdz operetei” Siguldas pilsdrupu estrādē

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki kā ierasts noslēgsies 28. jūlijā plkst. 18.00 ar krāšņu Galā koncertu „No operas līdz operetei”, kura īpašie viesi būs par operas huligāni dēvētā Asmika Grigorjana (Lietuva), izcilais bulgāru tenors Kamens Čaņevs, Latvijas Nacionālās operas un baleta baritons Jānis Apeinis, bet pirmo reizi uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves kāps Francijā ļoti populārā operdziedātāja – soprāns Perīne Medefa (Francija). Tāpat koncertā būs baudāma Latvijā pazīstamo un skatītāju iemīļoto operas mākslinieku – Mihaila Čulpajeva, Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Ilonas Bageles, Krišjāņa Norveļa uzstāšanās. Pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Austrija). Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

Svētku ietvaros turpat Siguldas pils dārzā apmeklētājus priecēs arī īpašais „Operas restorāns”, piedāvājot apvienot muzikālo piedzīvojumu ar garšas baudījumu, ko nodrošinās labākie Rīgas–Gaujas reģiona restorāni.

29. jūlijs
Sadziedāšanās cikls „Dvēseles dziesma” Sirdsapziņas skolā

Sadziedāšanos vadīs Rasa Laube no dziedošās Vītolu ģimenes un Ilze Ulmane-Rudakova – psiholoģe, daudzpusīgu sistēmisko metožu praktiķe un dziesmu zinātāja.  Abas bijušas ciešā sasaistē ar dziedāšanu kā spēcīgu sevis pārveides veidu, kas dziedina un atver mūsu dvēseles plašākai, laimīgākai dzīvei.

Sadziedāšanās ciklā uzsvars tiks likts nevis uz muzikālo sniegumu un skanējuma izkopšanu, bet dziedāšanas procesu kā dvēseles dziedināšanas un harmonizācijas instrumentu. Nodarbības ietvers gan savstarpējas sarunas par nodarbības tēmu – cilvēcisko un garīgo kvalitāti, gan tematisku dziesmu kopīgu dziedāšanu, ietverot latviešu tautasdziesmas, citu garīgo tradīciju dziesmas un autordziesmas. Ietverti tiks arī praktiski, vienkārši vingrinājumi balss un ķermeņa atraisīšanai un iekšējo procesu apzināšanai.

Sadziedāšanās cikla nodarbību tēmas:

 • Kontakts ar Dievišķo. Pazemība, bijība, paļaušanās augstākai vadībai.
 • Prieks. Dabisks laimes, viegluma stāvoklis, atvērtība. Iekšēja brīvība.
 • Spēks. Mana varēšana. Es kā Dieva instruments un līdzradītājs.
 • Mīļums. Maiga, mīloša attieksme pret visu dzīvo un nedzīvo. Rūpes. Mīloši vārdi un rīcība.
 • Patiesums. Tīrība. Baltums. Godīgums pret sevi un citiem, vārdu un darbu saderība. Izšķiršanas spēja, pareiza rīcība.
 • Piedošana. Pāridarījuma un pieķeršanās atlaišana. Nepieķeršanās. Atbrīvošanās no pagātnes nastām.

Turpmākās sadziedāšanās plānotas: 12.08.; 26.08.

Piedalīties aicināts jebkurš interesents, neatkarīgi no muzikālās sagatavotības.

Dalības maksa – 10 eiro par nodarbību, Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem dalības maksai 50% atlaide. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu šeit vai zvanot uz tālruņa numuru 29463326.

29. jūlijs - 30. augusts
Vijas Vāveres foto izstāde „Vasaras viducī” un tematiskā izstāde par ārstniecības augiem „Daba dziedē” Allažu pagasta bibliotēkā
31. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
2. augusts plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centra spēka zālē

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072 (treneris Kristaps Circans).

3. augusts
Futbola kluba „Sigulda” futbola festivāls
4. augusts
Svētki ģimenēm „Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!”
7. augusts plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Svētku laukumā
10. augusts plkst. 09:00
Bezmaksas ūdens aerobika Siguldas Sporta centrā

Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860 vai rakstot uz e-pasta adresi ssc@siguldassports.lv.

11. augusts plkst. 12:00
Pludmales volejbola sacensību „KS čempionāts” 4.posms Gaujas pludmalē
12. augusts
Sadziedāšanās cikls „Dvēseles dziesma” Sirdsapziņas skolā

Sadziedāšanos vadīs Rasa Laube no dziedošās Vītolu ģimenes un Ilze Ulmane-Rudakova – psiholoģe, daudzpusīgu sistēmisko metožu praktiķe un dziesmu zinātāja.  Abas bijušas ciešā sasaistē ar dziedāšanu kā spēcīgu sevis pārveides veidu, kas dziedina un atver mūsu dvēseles plašākai, laimīgākai dzīvei.

Sadziedāšanās ciklā uzsvars tiks likts nevis uz muzikālo sniegumu un skanējuma izkopšanu, bet dziedāšanas procesu kā dvēseles dziedināšanas un harmonizācijas instrumentu. Nodarbības ietvers gan savstarpējas sarunas par nodarbības tēmu – cilvēcisko un garīgo kvalitāti, gan tematisku dziesmu kopīgu dziedāšanu, ietverot latviešu tautasdziesmas, citu garīgo tradīciju dziesmas un autordziesmas. Ietverti tiks arī praktiski, vienkārši vingrinājumi balss un ķermeņa atraisīšanai un iekšējo procesu apzināšanai.

Sadziedāšanās cikla nodarbību tēmas:

 • Kontakts ar Dievišķo. Pazemība, bijība, paļaušanās augstākai vadībai.
 • Prieks. Dabisks laimes, viegluma stāvoklis, atvērtība. Iekšēja brīvība.
 • Spēks. Mana varēšana. Es kā Dieva instruments un līdzradītājs.
 • Mīļums. Maiga, mīloša attieksme pret visu dzīvo un nedzīvo. Rūpes. Mīloši vārdi un rīcība.
 • Patiesums. Tīrība. Baltums. Godīgums pret sevi un citiem, vārdu un darbu saderība. Izšķiršanas spēja, pareiza rīcība.
 • Piedošana. Pāridarījuma un pieķeršanās atlaišana. Nepieķeršanās. Atbrīvošanās no pagātnes nastām.

Turpmākās sadziedāšanās plānotas: 26.08.

Piedalīties aicināts jebkurš interesents, neatkarīgi no muzikālās sagatavotības.

Dalības maksa – 10 eiro par nodarbību, Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem dalības maksai 50% atlaide. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu šeit vai zvanot uz tālruņa numuru 29463326.

15. augusts - 17. augusts
Mores svētki „Satiksimies Morē!” Mores pagastā
15. augusts
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Velo 2019”, 2. posms Fischer Slēpošanas centrā
17. augusts - 18. augusts
Orientēšanās sacensības „Siguldas kauss 2019”
21. augusts plkst. 18:00
Bezmaksas orientēšanās nodarbība Vikmestes gravā
23. augusts
Izstādes atklāšana un diskusija „Baltijas ceļam – 30” Turaidas muzejrezervātā
23. augusts plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centra spēka zālē

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072 (treneris Kristaps Circans).

24. augusts
Riteņbraukšanas sacensības „Baltic Chain Tour”
24. augusts - 25. augusts
Pludmales volejbola sacensību „Sigulda Open’19” sezonas noslēgums
26. augusts
Sadziedāšanās cikls „Dvēseles dziesma” Sirdsapziņas skolā

Sadziedāšanos vadīs Rasa Laube no dziedošās Vītolu ģimenes un Ilze Ulmane-Rudakova – psiholoģe, daudzpusīgu sistēmisko metožu praktiķe un dziesmu zinātāja.  Abas bijušas ciešā sasaistē ar dziedāšanu kā spēcīgu sevis pārveides veidu, kas dziedina un atver mūsu dvēseles plašākai, laimīgākai dzīvei.

Sadziedāšanās ciklā uzsvars tiks likts nevis uz muzikālo sniegumu un skanējuma izkopšanu, bet dziedāšanas procesu kā dvēseles dziedināšanas un harmonizācijas instrumentu. Nodarbības ietvers gan savstarpējas sarunas par nodarbības tēmu – cilvēcisko un garīgo kvalitāti, gan tematisku dziesmu kopīgu dziedāšanu, ietverot latviešu tautasdziesmas, citu garīgo tradīciju dziesmas un autordziesmas. Ietverti tiks arī praktiski, vienkārši vingrinājumi balss un ķermeņa atraisīšanai un iekšējo procesu apzināšanai.

Piedalīties aicināts jebkurš interesents, neatkarīgi no muzikālās sagatavotības.

Dalības maksa – 10 eiro par nodarbību, Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem dalības maksai 50% atlaide. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu šeit vai zvanot uz tālruņa numuru 29463326.

29. augusts
Skrituļslidošanas seriāla sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Skate”, 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
31. augusts plkst. 09:00
Bezmaksas ūdens aerobika Siguldas Sporta centrā

Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860 vai rakstot uz e-pasta adresi ssc@siguldassports.lv.

1. septembris
29.Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens
2. septembris
Zinību diena
6. septembris - 8. septembris
Kultūras centra „Siguldas devons” II sezonas atklāšana „Otrais lēciens”
12. septembris
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Velo 2019”, 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
13. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
14. septembris
FIS Latvijas čempionāts rollerslēpošanā Fischer Slēpošanas centrā
14. septembris
Labdarības pasākums „Kalniešu spēles” Svētku laukumā
21. septembris
20.koncertsezonas atklāšana koncertzālē „Baltais flīģelis”
23. septembris - 29. septembris
Veselības un sporta nedēļa
27. septembris
Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā
28. septembris
„Siguldas kalnu maratons 2019”
28. septembris - 29. septembris
8.Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas Valsts ģimnāzijā
29. septembris
Mildas Laubertes piemiņai veltītais starptautiskais šaha turnīrs Siguldas Valsts ģimnāzijā
1. oktobris plkst. 14:00
Starptautiskajai senioru dienai veltīts pasākums Siguldas pagasta Kultūras namā

Dalība – bez maksas.

4. oktobris
Latvijas nakts orientēšanās čempionāts Fischer Slēpošanas centrā
4. oktobris - 6. oktobris
Baltijas junioru kauss orientēšanās sportā
5. oktobris
Džudo turnīrs „Džudo draugi” Siguldas 1.pamatskolā
6. oktobris
Orientēšanās sacensības „Siguldas rudens”
10. oktobris
Konference „Par individuālo un tautas brīvību. Dzimtbūšanas atcelšanai Vidzemē – 200” Turaidas muzejrezervātā
11. oktobris plkst. 19:00
Baleta izrāde „Karmenas svīta” kultūras centrā „Siguldas devons”

Izrādē piedalās Sanktpēterburgas Marijas teātra zvaigznes. Izrāde ir veltījums slavenajai baletdejotājai Maijai Pļiseckai.

Biļetes cena – no 18 līdz 35 eiro.

12. oktobris plkst. 19:00
Poproka grupas „Astro'n'out” koncerts „Multitūre” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 22 eiro. Biļetes var iegādāties „Biļešu servisa” kasēs.

19. oktobris
Siguldas pusmaratons
26. oktobris
Ražas svētki Jūdažu Sabiedriskajā centrā
31. oktobris
Dziesmu rīts „Krišjānim Baronam – 184” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā
3. novembris plkst. 15:00
Pūtēju orķestru koncerts Siguldas 1.pamatskolā

Svētdien, 3.novembrī, Siguldas 1.pamatskolā jau septīto gadu Siguldas novada pūtēju orķestri, kā arī orķestri no kaimiņu novadiem Siguldā kļūs par lielo pūtēju koporķestri, lai saviem klausītājiem piedāvātu krāšņu pūtēju mūzikas koncertu. 

Koncertā piedalīsies, uzdos toni, azartu un ritmu – Inčukalna Tautas nama pūtēju orķestris (diriģents Vitalis Ķikusts); Salaspils Kultūras nama „Enerģētiķis” pūtēju orķestris „Salaspils” (diriģents Laimonis Paukšte); Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs); Siguldas Absolventu orķestris (diriģents Andris Muižnieks); Siguldas pagasta pūtēju orķestris (diriģents Gintis Kalniņš) un Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš).

Ieejas maksa – 2 eiro. Biļetes varēs iegādāties pasākuma vietā vienu stundu pirms koncerta.

7. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference
7. novembris
4.Siguldas novada Uzņēmēju forums
9. novembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” 60.gadadienai veltīts salidojums

Salidojums sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu izstādes atklāšanu un noslēgsies ar koncertu, kurā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” koris.

10. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
11. novembris
Lāpu gājiens Siguldā
15. novembris
Apbalvojumu „Goda novadnieks” un „Gada novadnieks” pasniegšana kultūras centrā „Siguldas devons”
16. novembris
Latvijas valsts svētkiem veltīts koncerts Jūdažu Sabiedriskajā centrā
ID karšu piedāvājums
17. novembris plkst. 22:00
Svētku balle Siguldas pagasta Kultūras namā

Svētdien, 17.novembrī, no plkst.22.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks svētku balle. Pasākums būs pie galdiņiem ar pašu sarūpētu cienastu. Galdiņu rezervēšana notiek no 14.oktobra līdz 15.novembra plkst.19.00 tikai „Biļešu paradīzes” kasē kultūras centrā „Siguldas devons” Pils ielā 10, Siguldā, apmaksājot ieejas maksu. Ar 16.novembri rezervācija un biļešu iegāde tiek slēgta.

Ieejas maksa – 8 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 7 eiro.

1. decembris - 31. decembris
Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā” Turaidas muzejrezervātā
7. decembris
Ziemassvētku radošā darbnīca Jūdažu Sabiedriskajā centrā
8. decembris
Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīva „Purenīte” koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

10. decembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
14. decembris - 7. janvāris
„Radīts S!guldā” Ziemassvētku tirdziņš
14. decembris - 26. decembris
Ziemas koncertzāle
17. decembris
Ziemassvētku pasākums Siguldas novada senioriem Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

20. decembris plkst. 20:00
Jauktā kora „Atvars” Ziemassvētku koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”
21. decembris
Ziemassvētku koncerts Jūdažu Sabiedriskajā centrā
26. decembris plkst. 10:00
Ziemassvētku volejbola turnīrs Siguldas Sporta centrā
28. decembris - 29. decembris
16.Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
30. decembris - 5. janvāris
Pasaules kausa sacensības bobslejā un skeletonā
31. decembris plkst. 21:00
Jaungada balle kultūras centrā „Siguldas devons”
10. februāris - 16. februāris
Eiropas čempionāta meistarsacīkstes bobsleja divniekos un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”
1. aprīlis plkst. 19:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde „Vienreiz jau var” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 10 līdz 18 eiro.

Pasākumi