Ceturtdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Junora, Anšlavs
Laika ziņas: Sigulda 17°C vējš 4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

8. aprīlis - 30. decembris
Izstāde „Ceļā uz Latvijas valsti. Pilsonis” Turaidas muzejrezervātā

Ieejas biļete tikai uz izstādi – 1,15 eiro.

2. maijs - 31. maijs
Literatūras izstāde „Lai neaizmirstam...”. Rakstniekam Alfrēdam Dziļumam – 110. Jūdažu bibliotēkā
2. maijs - 31. maijs
Tematiskā izstāde „Uzticība Latvijas zemei”. Rakstniekam Alfrēdam Dziļumam – 110. Siguldas novada bibliotēkas abonementā
4. maijs - 4. jūnijs
Andas Munkevicas izstāde „Stikla skulptūras” Kultūras un mākslas telpā „Siguldas Tornis”

No 4.maija kultūras un mākslas telpa „Siguldas Tornis” uzsāk savu jauno sezonu ar mākslinieces Andas Munkevicas izstādi „Stikla skulptūras”. Izstādes atklāšana 6.maijā plkst.14.00

Izstāde Stikla skulptūras” interpretējama kā materializētas un materiālas pasaules vizualizācija. Izstādītie darbi parādās mūsdienās aktuālā izteiksmes valodā, kā sakārtotas saprāta darbības, kā autores emociju un dvēseles līmeņi – personiski intimitātes piepildīti. Tie ir nozīmīgs diskus žanra debatēs – kā apmeklētājiem, tā profesionāliem vērtētājiem.

Andas Munkevicas stikla māksla ir ideju un formu transformēšanas mehānisms. Viņas jaunrade – formas un saturiskā domas sintēze, homogēna skulpturālā vienība, kura variējas konstruktīvā un plastiskā stikla skulptūru sacerē.

Andas Munkevicas radošais veikums konvertēts mūsdienu stikla mākslas izstādēs un konkursos visā pasaulē, nepārvērtējama identitāte stikla mākslas kontekstā, ar dinamisku praktiskās darbības centrtieci.

2000.gadā beigusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Stikla dizaina nodaļu un ieguvusi maģistra grādu. Kopš 1999. gada Latvijas Mākslas apvienības Stikla dizaina asociācijas biedrs. Pēc studiju pabeigšanas karjera saistībā ar stikla mākslu sākās lielākajā Latvijas stikla rūpnīcā Līvānu Stikla rūpnīca" kā projektu dizainerim. 2002. gadā kopā ar partneri nodibināja paši savu Stikla dizaina Studiju - AM studio", kas specializējas uzliela un maza mēroga stikla dizaina projektiem.

Kopš 1996. gada aktīvi piedalās dažādās izstādēs Latvijā, Ungārijā, Beļģijā, Somijā, ASV, Japānā un citās valstīs, kā arī radošajos simpozijos Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Ungārijā, Ukrainā un Dānijā. Mākslas darbi ir izstādīti Rīgas Mākslas muzejā, Internacionālajā Eksperimentālajā Stikla Studijā Bardudvarnok (Ungārija), Kentuki Mākslas un Dizaina Muzejā, Korninga muzejā (ASV), Coganezaki Stikla muzejā (Japāna), tāpat arī vairākās privātās kolekcijās visā pasaulē.

Izstāde „Stikla skulptūras” apskatāma līdz 4.jūnijam.

Kultūras un mākslas telpa Siguldas Tornis”, Ausekļa ielā 10, atvērta piektdienās, sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 17.00. Par iespējām apmeklēt izstādes ārpus darba laika, zvanīt uz tālruni 2 9218240.

Ieeja – par ziedojumiem

8. maijs - 31. maijs
Starptautiskajai ģimenes dienai veltīta tematiskā literatūras izstāde „Klausot mīlestības varenajam spēkam” Siguldas novada bibliotēkas abonementā
8. maijs - 31. maijs
Vijas Vāveres fotoizstāde Allažu pagasta bibliotēkā
8. maijs - 31. maijs
Bērnu radošo darbu izstāde „Pavasaris klāt” Allažu pagasta bibliotēkā
8. maijs - 31. maijs
Novadpētniecības izstādes „Siguldas un Čiatūras (Gruzija) sadraudzības līgumam – 60 gadi” un „Siguldas un Birštonas (Lietuva) sadraudzībai – 50 gadi” Siguldas novada bibliotēkas lasītavā
10. maijs - 31. maijs
Siguldas 810 gadu jubilejai veltīta izstāde „Sigulda – šodien” Siguldas novada bibliotēkas lasītavā
11. maijs - 27. maijs
Skulptora, gleznotāja, grafiķa, mākslas vēsturnieka, pedagoga Kārļa Baumaņa (1916–2011) darbu izstāde Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Ieeja – bez maksas.

15. maijs - 31. maijs
Literāri tematiskā izstāde „Labā diena”. Rakstniecei Ilzei Indrānei – 90. Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā
15. maijs - 30. septembris
Tautas daiļamata meistares Inetas Krastiņas personālizstāde Mores kauju muzejā

Ieejas maksa muzejā – līdz 3 eiro.

17. maijs - 31. maijs
Siguldas novada Jaunrades centra sezonas noslēguma izstāde Siguldas novada bibliotēkā

No  17.maija līdz 31.maijam Siguldas novada bibliotēkā ir apskatāma Siguldas novada Jaunrades centra interešu pulciņu dalībnieku izstāde.

Izstādē būs redzami darbi dažādās tehnikās – tekstilmāksla, grafika, smilšu māksla, papīra māksla, keramika, kokapstrāde un rotas. Izstādes darbus veidojuši pulciņu dalībnieki, kas savas prasmes ieguvuši pie šādiem māksliniekiem – Ieva Vanaga (tekstilmāksla), Elmārs Gaigalnieks (smilšu māksla), Zīna Ceske (papīra māksla), Baiba Kupča (rotas/keramika), Ēvalds Pastars (kokapstrāde). Savukārt, jaunākā skolas vecuma bērnu centra „Ideju Namiņš” dalībnieki ir izveidojuši tradīciju, un kā katru gadu izstādei ir sagatavojuši īpašus darbus, kura tēma šogad ir “Svilpis Lupis” mājas.


Izstāde apskatāma darba dienās no plkst.11.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst.11.00 līdz 15.00.

Ieeja – bez maksas.

22. maijs - 31. maijs
Siguldas novada Jaunrades centra audzēkņu darbu izstāde Siguldas novada bibliotēkas izstāžu telpā
24. maijs - 18. jūnijs
Siguldas novada svētki. Novada mākslinieku darbu izstāde Siguldas pagasta Kultūras namā

No 24.maija līdz 18.jūnijam Siguldas pagasta Kultūras namā būs apskatāma Siguldas novada mākslinieku izstāde. Kopīgā izstāde izveidojusies par tradīciju, un ik gadu tā tiek atklāta Siguldas novada svētku nedēļas laikā.

Šogad izstādē būs redzami darbi dažādās tehnikās – glezniecība, grafika, foto, stikls, tekstilmāksla, karstā emalja. Izstādē piedalīsies Siguldas novada mākslinieki – Voldemārs un Dainis Gudovski, Oskars Plāciņš, Zinaīda Ceske, Zanda Puče, Laura Rostoka, Elmārs Gaigalnieks, Iveta Bambere, Aigars Truhins, Dace Saulīte, Ieva Vanaga, Dina Dubiņa, Ārija Bērze, Kristīne Kligina, Jānis Purcens, Dace Melbārde, Agita Zālīte, Raits Tikums u.c.

Izstāde apskatāma darba dienās no plkst.10.00 līdz 18.00 un sestdienās, svētdienās no plkst.10.00 līdz 14.00.

Ieeja – bez maksas.

 
24. maijs - 24. jūnijs
Siguldas novada svētki. Siguldas novada lietišķās mākslas izstāde pašvaldības Pakalpojumu centra ēkā Raiņa ielā 3
25. maijs - 22. jūnijs
Izstāde „100 rotas Siguldai un Latvijai” „Baltu Rotas” veikalā – darbnīcā Siguldas pils kompleksā

Izstādē apskatāmi ne tikai „Baltu Rotu” organizēto gredzenu un aproču darbnīcu laikā tapušie darbi un to darināšanas procesa fotofiksācija, bet arī stāsti par idejām, rotu darināšanu, iespaidiem un rezultātu.

Darbnīcās kopā ar meistaru tika gatavoti ar seniem motīviem rotāti bronzas gredzeni un aproces, kopīgi veidojot izstādi, kura būs skatāma  līdz 22.jūnijam. Plašāka informācija par darbnīcu norisi pieejama – šeit.

25. maijs plkst. 18:00
Izstādes „100 rotas Siguldai un Latvijai” atklāšana „Baltu Rotas” veikalā – darbnīcā Siguldas pils kompleksā

Ceturtdien, 25.maijā, plkst.18.00 „Baltu Rotas” veikalā – darbnīcā Siguldas pils kompleksā tiks atklāta izstāde „100 rotas Siguldai un Latvijai”. Izstādē būs apskatāmas ne tikai „Baltu Rotu” organizēto gredzenu un aproču darbnīcu laikā tapušie darbi un to darināšanas procesa fotofiksācija, bet arī stāsti par idejām, rotu darināšanu, iespaidiem un rezultātu.

Darbnīcās kopā ar meistaru tiks gatavoti ar seniem motīviem rotāti bronzas gredzeni un aproces, kopīgi veidojot izstādi, kas tiks atklāta Siguldas novada svētku laikā un būs skatāma līdz 22.jūnijam. Plašāka informācija par darbnīcu norisi pieejama – šeit.

„Baltu Rotas” ir pirms vairāk nekā 20 gadiem rotkaļu Initas un Vitauta Straupes Siguldā dibināts uzņēmums, kura radītās seno rotu kopijas, seno rotu motīvi mūsdienu veidolā un moderno rotu kolekcijas priecē valkātājus gan Latvijā, gan visā pasaulē.

„Baltu Rotas” dibinātājs Vitauts Straupe rotu izgatavošanas nodarbības vadījis gan Latvijā, gan ASV un Brazīlijā, un priecājas, ka šogad var šādu iespēju piedāvāt arī novadniekiem.

Projekts tiek realizēts ar Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkursa atbalstu.

 
25. maijs plkst. 18:30
Riteņbraukšanas seriāla „S! – VELO” pirmais posms Fischer Slēpošanas centrā
25. maijs plkst. 19:00
Basketbola draudzības spēle starp Siguldu un Salacgrīvu Siguldas Sporta centrā

Siguldas novada svētku ietvaros ceturtdien, 25.maijā plkst.19.00 Siguldas Sporta centrā norisināsies basketbola draudzības spēle starp Siguldu un Salacgrīvu 50+ vecuma grupā.

Aicinām siguldiešus atbalstīt spēlētājus!

Ieeja spēlē – bez maksas.

26. maijs - 26. jūnijs
Siguldas novada svētki. Birštonas (Lietuva) Sakrālā muzeja veidotā izstāde par arhibīskapu Teofilu Matuļoni (1873 – 1962)
26. maijs plkst. 10:00
Siguldas novada un uzaicināto skolu 1.klašu pasākums „Sportiņš – mans draugs” Siguldas pilsētas stadionā
ID karšu piedāvājums
26. maijs plkst. 18:00
Siguldas novada svētki. Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu sešu gadu jubilejas nakts Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu sešu gadu jubilejas naktī tiks atklāta Siguldas lietotne viedtālruņos. Iedzīvotājiem būs pieejamas konsultācijas par aplikācijas lietošanu un īpaši  Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu piedāvājumi Siguldas novada svētku laikā. 

 • no plkst.18.00 novadnieku iecienītās orientēšanās spēles „Mazais aplis” un „Lielais aplis” Siguldas uzņēmumos;
 • plkst.20.00 tiks paziņoti novadnieku 10 mīlētākie uzņēmumi 2017.gadā;
 • plkst.21.00 spēles „Mazais aplis” uzvarētāju apbalvošana;
 • plkst.22.00 spēles „Lielais aplis” uzvarētāju apbalvošana;
 • bezmaksas T-kreklu apdruka;
 • muzikālā programma:
  • plkst.18.05 grupa „So Lucid Electric Feel”;
  • plkst.18.30 grupa „Musiqq”;
  • plkst.19.00 rokgrupa „Lenna” ( Štūre, Vācija);
  • plkst.19.30 grupa „Musiqq”;
  • plkst.20.10 projekts „3Live Project”;
  • plkst.21.20 grupa „Manta”;
  • plkst.22.20 GACHO;
  • plkst.23.00 grupa „RYGA”;
  • 23.30 DJ Edgars Bercis.

Dalība – bez maksas 

26. maijs plkst. 18:00
Siguldas novada svētki. Ekumēnisks Siguldas novada svētku dievkalpojums Siguldas Romas katoļu baznīcā

Pēc dievkalpojuma – Birštonas Sakrālā muzeja veidotās izstādes par arhibīskapu Teofilu Matuļoni (1873 – 1962) atklāšana.

27. maijs plkst. 10:00
Siguldas atklātais turnīrs badmintonā iesācējiem Siguldas Sporta centrā
27. maijs plkst. 10:00
Siguldas novada svētki. Novadnieku modināšana ar pūtēju orķestru dalību

No plkst.10.00 līdz 12.00 iedzīvotājus visā novadā modinās Siguldas novada pūtēju orķestri – Siguldas pagasta Kultūras nama pūtēju orķestris, Absolventu orķestris, jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”, kā arī Siguldas novada amatierteātru aktieri.

27. maijs plkst. 12:00
Siguldas novada svētki. „Bērnu restorāns" Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

 Novada labākie pavāri piedāvās īpaši bērniem gatavotus ēdienus. Neparasto ēdienkarti papildinās:

 • orientēšanās spēles „Mazais aplis" un „Lielais aplis;
 • radošās hennas, smilšu lampu, sejiņu apgleznošanas, T-kreklu apdrukas darbnīcas;
 • Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” darbnīca;
 • Siguldas pilsētas vidusskolas pavārgrāmatas prezentācija;
 • plkst.12.00 „Pasaku nama" izrāde „Plaukstošie ziedi”;
 • plkst.12.15 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” koncertprogramma;
 • plkst.13.15 lielo burbuļu parāde;
 • plkst.13.35 vokālās studijas „Siguldiņa” un deju studijas „A-Zarts” priekšnesumi;
 • plkst.14.30 spēles „Mazais aplis” izloze;
 • plkst.15.00 spēles „Lielais aplis” izloze;
 • plkst.15.15 „Pasaku nama” koncertprogramma „Ielūgums uz dzimšanas dienu. Siguldai – 810”.

Dalība – bez maksas

27. maijs plkst. 16:00
Siguldas novada svētki. Teātra studijas audzēkņu pirmizrāde „Īkstīte” koncertzālē „Baltais Flīģelis"

 27.maijā plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Teātra studijas audzēkņu iestudējuma „Īkstīte" pirmizrāde. Režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece.

Ērika Vilsona īkstīte pēc H.K. Andersena pasakas motīviem ir lielisks, atraktīvs, krāsains un notikumiem bagāts stāsts par meitēnu, kurš ir neiedomājami izlutināts, kurš vairs pat nesaklausa un neuzklausa mātes sacīto. Visu vada tikai viņas iegribas un negants egoisms. Tad arī sākas pārbaudījumi, kuriem nāksies iziet cauri, lai kļūtu par cilvēkbērnu ar mīļu sirdi, kurš spēj gan saprast savas aplamības un kļūdīšanos, gan lūgt piedošanu.

Režisore – Ārija Liepiņa – Stūrniece, kostīmu māksliniece – Anda Trautmane, scenogrāfija – Raits Tikums, komponists – Valdis Zilveris, dejas – Madara Luīze Muzikante, grims – Agita Zālīte, audiomontāža – Arnolds Dimants, datorgrafika – Iveta Bambere.

Ieeja – bez maksas

27. maijs plkst. 17:30
Siguldas novada svētki. Sadraudzības koncerts Pils ielā, iepretim Maija parkam

Siguldas novada viesu – Gruzijas deju kolektīva „Changi” un Lietuvas folkloras kopas „Raskila”, kā arī folkloras kopas „Senleja”, jauniešu deju kolektīva „Ķimenīte”, un bērnu folkloras kopu „Senlejiņa” un „Tiptaiņi” sadraudzības koncerts Pils ielā, iepretim Maija parkam.

Ieeja – bez maksas

27. maijs plkst. 19:00
Siguldas novada svētki. Svētku gājiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma uz Siguldas pilsdrupu estrādi

No plkst.18.30 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies pulcēšanās svētku gājienam. Ņemot vērā iedzīvotāju ierosinājumus, Siguldas novada svētku gājiena noslēgums notiks Sigulda pilsdrupu estrādē, nevis Svētku laukumā, kā tika ziņots iepriekš.

Plkst.19.00 svētku gājiens virzīsies pa Pils ielu līdz Siguldas pilsdrupu estrādei. Gājiena noslēgumā – kopīga Siguldas neoficiālās himnas – „Zied ievas Siguldā” – dziedāšana, visu gājiena dalībnieku kopīga aerofoto uzņemšana Siguldas 810 gadu jubilejā un muzikāli sveicieni no bigbenda „Sigulda” un Ievas Kerēvicas.

Dalība – bez maksas

ID karšu piedāvājums
27. maijs plkst. 21:00
Siguldas novada svētki. Siguldas 810.jubilejas koncerts – spēle „Es mīlu tevi, Sigulda!” Siguldas pilsdrupu estrādē

Plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies Siguldas 810.jubilejas koncerts – spēle „Es mīlu tevi, Sigulda!” kopā ar Artūru Skrastiņu un Siguldas zvaigžņoto komandu kapteiņiem Janu Duļevsku un Valteru Krauzi. Spēle norisināsies jubilejas zīmē „Siguldai 810. Mūsu uzvaras”:

 • zvaigžņotās komandas pierādīs savas zināšanas, atjautību un radošo izdomu tieši siguldiešu izvēlētajās jaunākās desmitgades Siguldas uzvaru tēmās;
 • muzikālo uzdevumu sadaļu savā pārziņā turēs grupas „MC Orķestris” mūziķi un vokālisti Sabīne Žuga, Ivo Grīsniņš-Grīslis un Kristaps Rūķītis;
 • skatītājus priecēs pilns iemīļoto spēļu spektrs – „Ko Tu zini par Siguldu”, „Klusie telefoni”, „Dzimšanas dienas spēle – Siguldai 810”, „Nočiep punktus”, „Vecvārdu spēle” un, protams, finālspēle „Siguldas Laimes rats”;
 • neizpaliks arī svētku himnas „Zied ievas Siguldā” dalībnieku un skatītāju iedvesmas pilnā kopdziesma; 
 • pēc koncerta plkst.23.00 svētku balle Siguldas pilsdrupu estrādē kopā ar grupām „Dziļi violets”, „MC Orķestris” un dīdžeju. No plkst.22.00 ieejas maksa pasākumā – 3 eiro,  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – bez maksas.

 

ID karšu piedāvājums
27. maijs plkst. 23:00
Siguldas novada svētki. Svētku balle Siguldas pilsdrupu estrādē

Svētku balle Siguldas pilsdrupu estrādē kopā ar grupām „Dziļi violets”, „MC Orķestris” un dīdžeju. 

No plkst.22.00 ieejas maksa pasākumā – 3 eiro,  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – bez maksas.

28. maijs plkst. 12:20
Siguldas novada svētki. Brēmenes Mākslu universitātes kamerkora koncerts Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Brēmenes Mākslu universitātes kamerkoris (mākslinieciskā vadītāja Frederika Woebcken) dibināts 2002.gadā. Kora sastāvā ir studenti no dažādām fakultātēm, un tā repertuārs ir ļoti plašs – no vēlīnā baroka līdz mūsdienu komponistu darbiem. Koris uzstājies Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Islandē un Spānijā, ar labām sekmēm piedalījies Vācijas Nacionālajā koru konkursā 2006.gadā un Tolosas Starptautiskajā koru konkursā 2011.gadā. 2013.gadā koris prezentēja savu otro kompaktdisku un devās koncertbraucienā uz Izraēlu, un kopā ar Izraēlas un Palestīnas koriem uzstājās Jeruzālemē, Betlēmē un Telavivā. 2015.gadā Brēmenes kamerkoris ieguva pirmo vietu Starptautiskā konkursā Lisabonā.

 
Ieeja – bez maksas. 
28. maijs plkst. 14:00
Siguldas novada svētki. Dziesmu un deju dienas koncerts „Tautas dziesma” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Svētdien, 28.maijā, no plkst.14.00 līdz 16.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā Dziesmu un deju dienas koncertā „Tautas dziesma” kopā sanāks Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi.

Koncertā piedalīsies Dziesmu un deju svētku procesā iesaistītie Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi un viesi – pašvaldības sadraudzības pilsētu kolektīvi: folkloras kopa „Raskila” no Birštonas, Lietuvā, deju kopa „Changi” no Čiatūras, Gruzijā, kā arī akcijas „Latvijas ekspresis simtgadei” kori „Balsis”, „Monēta”, „Rīga” un deju kolektīvi „ Ačkups”, „Auda”, „Dardedze” no Rīgas.

Koncerta vadmotīvs ir gaujmaliešu iemīļotā tautas dziesma „Visas upes klusu tecēj”, kura koncertā skanēs autentiskājā pierakstā un divās dažādās apdarēs. Latviešu tautas dziesmā vienosies kori, deju kolektīvi un arī novada pūtēju orķestri. Folkloras kopa „Senleja” izdziedās latviešu un lībiešu tautas dziesmas, bet viesi „Raskila” – lietuviešu dziesmas.

Tautas rakstus dejās izdejos visi septiņi deju kolektīvi, kuri gatavojas 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, tai skaitā skolēni – divas grupas no Siguldas Valsts ģimnāzijas deju kolektīva „Vizbulīte”. Viesi no Gruzijas dejā ļaus izjust gruzīnu tautas temperimentu un tradīcijas.

Novada apvienotajā pūtēju orķestrī saspēlēs Siguldas pagasta orķestris, Absolventu pūtēju orķestris un Mākslu skolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas orķestris „Sudrabskaņa”.

Dziesmu un deju svētkiem gatavojas arī visas trīs novada Tautas lietišķās mākslas studijas – „Sigulda”, „Vīgrieze” un Alīdas Lindes studija, kuras savus tautas rakstus Novada svētku laikā izrādīs pašvaldības Pakalpojumu centra ēkā Raiņa ielā 3.

Dalība – bez maksas

28. maijs plkst. 20:00
Deju kolektīva „Vizbulīte" koncerts Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases tehniskajā zonā

Svētdien,28.maijā, plkst.20.00 Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte” savu sezonu un Siguldas novada svētku svinības noslēgs ar koncertprogrammu „Stāsti”.

Koncerta būtība – stāsti – ir par pašiem „Vizbulītes” dejotājiem, par dzīvi dejā, par deju dzīvē.

Koncertā piedalīsies arī „Vizbulītes” skolēnu grupas un īpašie viesi – „Ducele” – mazu, vidēju un lielu festivālu, svinamo un nesvinamo dienu orķestris.

Skatītāji uz koncertu tiek gaidīti jau no plkst.19.30, līdzi ņemot groziņus, jo „Ducele” sagaidīs katru apmeklētāju ar mūzikas skaņām.

Skatītāji aicināti ģērbties laikapstākļiem piemērotā apģērbā.

Ieeja – bez maksas.

29. maijs plkst. 17:00
XXIII Starptautiskā jauno mūziķu konkursa „Sigulda 2017” atklāšana un „Trio Art-i-Shock” koncerts koncertzālē „Baltais Flīģelis"

Atklājot konkursu „Sigulda 2017”, ekskluzīvu koncertu sniegs trio „Art-i-Shock” (čelliste Guna Āboltiņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa).

Ieeja – bez maksas.

30. maijs - 22. jūnijs
2016./2017.mācību gada Mākslas nodaļas absolventu diplomdarbu izstāde Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Ieeja – bez maksas

30. maijs plkst. 08:30
XXIII Starptautiskais jauno mūziķu konkurss „Sigulda 2017” koncertzālē „Baltais Flīģelis”

30.maijā jau no plkst.8.30 gandrīz 70 solisti, kuru vidū vairāki savu valstu konkursu laureāti, uzstāsies ar programmām, kurās ietverti gan klasiski, gan mūsdienās radīti skaņdarbi.

Pirmoreiz šajā konkursā piedalīsies dalībnieki no vairākām Eiropas mazo pilsētu apvienības „Douzelage” pilsētām – Tūri (Igaunija), Škofja Loka (Slovēnija) un Preveza (Grieķija).

Konkursantu sniegumu trīs vecuma grupās vērtēs kompetenta žūrija – koncertējoši mākslinieki un mūzikas akadēmiju mācībspēki – Ventis Zilberts (Latvija), Dzintra Erliha (Latvija), Rūta Lipinaitīte (Lietuva), Valdis Bizuns (Latvija  Vācija) un Ilona Meija (Latvija).

Ieeja – bez maksas.

1. jūnijs - 10. jūnijs
Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīta tematiskā izstāde „Mīļumā pārtapis brīnums” Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā
1. jūnijs - 10. jūnijs
Tematiskā literatūras izstāde „Ar skanīgu līgo lai Jāņu nakts zied!” Jūdažu bibliotēkā
1. jūnijs - 13. jūnijs
Fotoizstāde „Vasaras viducī” Allažu bibliotēkā
1. jūnijs - 13. jūnijs
Grāmatu izstāde par ārstniecības augiem „Dabas dziednīca” Allažu bibliotēkā
1. jūnijs - 13. jūnijs
Bērnu radošo darbu izstāde Allažu bibliotēkā
1. jūnijs plkst. 17:00
Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts bērnu sporta pasākums Allažu pamatskolas sporta laukumā

Atrakcijas, konkursi, stafetes, strītbols, futbols un „Lāse” volejbols.

Dalība – bez maksas

1. jūnijs plkst. 18:30
Skrituļošanas seriāla „S! – SKATE” trešais posms Fischer Slēpošanas centrā
2. jūnijs plkst. 19:00
Deju kolektīvu „Ķimenīte” un „Ķimelītis” vadītājas Aelitas Ziemeles jubilejas koncerts Allažu pagasta Tautas namā

Piedalās deju kolektīvi „Ķimenīte”, „Ķimelītis”, „Avotiņi” un vokālais ansamblis „Liepavots”.

Ieeja – bez maksas

3. jūnijs plkst. 11:00
„KS čempionāts” pludmales volejbolā sievietēm un vīriešiem pludmales volejbola laukumos pie Gaujas Peldu ielā 2
3. jūnijs plkst. 15:00
Latvijas simtgades ieskaņas pasākums – Latvijas bērnu folkloras diena Dainu kalnā „Būt man kalna galiņā!” Turaidas muzejrezervātā

Pasākums notiks no plkst.15.00 līdz 18.00.

Ieejas maksa – 1,15 eiro.

4. jūnijs plkst. 10:00
„Siguldas kauss 2017” biljardā; disciplīna „POOL14+1” viesnīcā „Hotel Kaupo”
ID karšu piedāvājums
4. jūnijs plkst. 12:00
Vasarsvētku vēlās brokastis viesnīcā „Sigulda"

Vasarsvētku vēlajās brokastīs ēdienkartē – Vidusjūras virtuve – uzkodas, pamatēdieni un deserti. Darbosies rotaļu istaba ar piepūšmo atrakciju mazajiem viesiem. 

Ieejas maksa – 14 eiro;  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 10% atlaide. Bērniem no četriem līdz desmit gadiem – 50% atlaide; līdz trīs gadu vecumam – bez maksas. 

Iepriekšējā rezervācija, zvanot uz tālruni 67972263.

5. jūnijs - 30. jūnijs
Pasaules vides dienai veltīta tematiskā izstāde „Būt līdzsvarā ar dabu” Siguldas novada bibliotēkas lasītavā
5. jūnijs - 30. jūnijs
Pasaules vides dienai veltīta Vijas Vāveres fotoizstāde „Dabas pieskāriens” Siguldas novada bibliotēkas izstāžu telpā
5. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde „Tautas goda un vērtību sargs”. Vēsturniekam, literatūrvēsturniekam, tulkotājam, diplomātam Arnoldam Spekem – 130. Siguldas novada bibliotēkas abonementā

Ieeja – bez maksas

5. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde „Vārdu gardēdis”. Rakstniekam Erikam Ādamsonam – 110. Siguldas novada bibliotēkas abonementā

Ieeja – bez maksas

5. jūnijs plkst. 14:00
Atvērto durvju diena Mākslu skolā „Baltais Flīģelis"

Atvērto durvju diena norisināsies no plkst.14.00 līdz 18.00.

 

8. jūnijs plkst. 17:30
Skriešanas un nūjošanas seriāla „Vasaras Siguldas apļi 2017” trešais posms Fischer Slēpošanas centrā
8. jūnijs plkst. 19:00
Sakrālās un klasiskās mūzikas koncerts Siguldas Romas katoļu baznīcā
8.jūnijā plkst.19.00 Siguldas Romas katoļu baznīcā notiks sakrālās – klasiskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Latvijas operas tenors Juris Vizbulis un soprāns no Francijas, Luāras zemēm, – Izabella Segijoma; viņus pavadīs pianiste Ruta Birzule.

Solisti jau trešo gadu kopīgi sniedz garīgās un klasiskās mūzikas koncertus Francijā, šogad – pirmoreiz arī Latvijā. Koncertā tiks izpildītas pasaulē zināmu klasisko komponistu operu ārijas, kā arī sakrālās mūzikas skaņdarbi, tostarp komponista Ērika Ešenvalda „O’Salutaris Hostia”.

Ieeja – bez maksas. 

9. jūnijs plkst. 18:00
Vīru kora „Saltdal mannskor” (Norvēģija) un sieviešu kora „Teiksma” koncerts Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

 

Ieeja – bez maksas

10. jūnijs plkst. 11:00
Skrējienu seriāla „Sigulda Up Cup” otrais posms – kalna skrējiens Siguldas Pilsētas trasē
14. jūnijs plkst. 17:00
Deportāciju un komunistiskā genocīda upuru atceres pasākums pie piemiņas akmens „Lielā Stēla”
15. jūnijs - 30. jūnijs
Vasaras saulgriežiem veltīta tematiskā izstāde „Nu atnāca Jāņu diena!” Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

Ieeja – bez maksas

15. jūnijs plkst. 18:30
Riteņbraukšanas seriāla „S! – VELO” otrais posms Fischer Slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
16. jūnijs plkst. 16:00
Mūzikas un mākslas festivāls „Pagalms” Siguldas novada „Sviestkalnos”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro;  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 5 līdz 10 eiro atlaide

17. jūnijs plkst. 10:00
Olimpiskā krosa sacensības kalnu riteņbraukšanā XCO „Sigulda Cup” UCI C2 Fischer Slēpošanas centrā

17.jūnijā plkst.10.00 Fischer Slēpošanas centrā norisināsies starptautiskas UCI XCO C2 olimpiskā krosa kategorijas sacensības kalnu divriteņiem „Sigulda Cup”. Latvijā šāda mēroga sacensības notiks trešo reizi.

Sacensības notiks elites grupā (gan vīriešiem, gan sievietēm), kurā drīkst piedalīties sportisti no 19 gadu vecuma ar derīgu UCI licenci, un junioru grupā (gan sievietēm, gan vīriešiem), kurā drīkst piedalīties 17 un 18 gadus veci sportisti ar derīgu UCI licenci. Sportisti cīnīsies par UCI starptautiskā ranga punktiem. Visi pārējie interesenti no 17 gadu vecuma, kuriem nav starptautiskās UCI licences, var piedalīties „OPEN” grupā. 

ID karšu piedāvājums
17. jūnijs plkst. 16:00
Mūzikas un mākslas festivāls „Pagalms” Siguldas novada „Sviestkalnos”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro;  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 5 līdz 10 eiro atlaide

18. jūnijs plkst. 10:00
Programma ģimenēm ar bērniem „Pļavu puķu radošās darbnīcas” Mores pagasta „Kalna Vaizuļos”

Augu lasīšana, vainagu vīšana, siena leļļu darināšana, ielīgošana. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29528421.

Ieeja – bez maksas

18. jūnijs plkst. 16:00
Latvijas senioru koru svētku koncerts „Trejdeviņu tēvu zemē” Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā

Koncertā piedalīsies 1000 dziedātāju no visas Latvijas.

Ieejas maksa – no 0.70 līdz 5 eiro

18. jūnijs plkst. 17:00
Programma ģimenēm ar bērniem „Pļavu puķu radošās darbnīcas” Mores pagasta „Kalna Vaizuļos”

Augu lasīšana, vainagu vīšana, siena leļļu darināšana, ielīgošana. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29528421.

Ieeja – bez maksas

19. jūnijs - 30. jūnijs
Līgo svētkiem veltīta literatūras tematiskā izstāde „Visa laba Jāņu zāle” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā

Ieeja – bez maksas

19. jūnijs - 2. jūlijs
Harija Martuzāna gleznu izstāde Siguldas pagasta Kultūras nama izstāžu zālē

Ieeja – bez maksas

20. jūnijs plkst. 18:00
Programma ģimenēm ar bērniem „Pļavu puķu radošās darbnīcas” Mores pagasta „Kalna Vaizuļos”

Augu lasīšana, vainagu vīšana, siena leļļu darināšana, ielīgošana. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29528421.

Ieeja – bez maksas

20. jūnijs plkst. 18:00
Saulgriežu ielīgošana kopā ar folkloras kopu „Senleja” Turaidas muzejrezervātā

 

Ieeja – bez maksas

21. jūnijs plkst. 19:00
Vasaras saulgriežu svētki Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā

Vasaras saulgriežu svētki kopā ar 31 Latvijas folkloras kopu.

Ieeja – bez maksas

22. jūnijs plkst. 19:00
Jāņu ielīgošana pie Mores pagasta Tautas nama

Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras kopu „Senleja” un „Kaktu balles muzikantiem”. Jēkabpils Tautas teātra izrāde „Trīnes grēki”.

Dalība – bez maksas

23. jūnijs plkst. 12:00
Latviešu tradīcijas un vainagu vīšanas darbnīca Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Dalība – bez maksas.

23. jūnijs plkst. 22:00
„Streiča kinonakts mistērija” Siguldas pilsdrupu estrādē

Ieejas maksa tiks precizēta

23. jūnijs plkst. 22:00
Jāņu nakts balle „Lai līgojam, lai svinam” kopā ar grupu „Trešā brigāde” pie Jūdažu Sabiedriskā centra

 

Dalība – bez maksas

1. jūlijs plkst. 10:00
Vasaras čempionāta lāzertagā pirmais posms taktisko spēļu centrā „Poligon 1" Miera ielā 15
2. jūlijs
Muzikālās brokastis ar Arti Gāgu „Gaujas sentiments” Siguldas Jaunās pils dārzā

Ieeja – bez maksas. 

2. jūlijs plkst. 10:00
Vasaras čempionāta lāzertagā pirmais posms taktisko spēļu centrā „Poligon 1" Miera ielā 15
6. jūlijs plkst. 17:30
Skriešanas un nūjošanas seriāla „Vasaras Siguldas apļi 2017” ceturtais posms Fischer Slēpošanas centrā
9. jūlijs
Muzikālās brokastis Siguldas Jaunās pils dārzā

Ieeja – bez maksas.

15. jūlijs
Dainu meditācija kopā ar Daci Straumi Dainu kalnā Turaidas muzejrezervātā
16. jūlijs
Muzikālās brokastis Siguldas Jaunās pils dārzā

Ieeja – bez maksas.

22. jūlijs
Izaicinošais skrējienu seriāls „Sigulda Up Cup” – skrējiens Turaidas tornī “Ātrākais ziņnesis” Turaidas muzejrezervātā
23. jūlijs
Muzikālās brokastis „OPERĀcija jeb mirkli pirms Siguldas Opermūzikas svētkiem” Siguldas Jaunās pils dārzā

Ieeja – bez maksas.

25. jūlijs plkst. 09:00
Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta posms Siguldas pludmalē
26. jūlijs plkst. 09:00
Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta posms Siguldas pludmalē
28. jūlijs - 30. jūlijs
XXV Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki
5. augusts plkst. 09:00
Sacensības orientēšanās sportā „Siguldas kauss” Morē
6. augusts plkst. 09:00
Sacensības orientēšanās sportā „Siguldas kauss” Morē
6. augusts plkst. 15:00
Pasākums bērniem „Šodien pils pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā
10. augusts plkst. 17:30
Skriešanas un nūjošanas seriāla „Vasaras Siguldas apļi 2017” piektais posms Fischer Slēpošanas centrā
12. augusts
Skaņu un garšu festivāls
12. augusts plkst. 09:00
Sacensības „Beton on Fire SIGULDA” Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”

Sacensības nobraucienos lejup pa Bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda” ar skrituļslidām, longbordiem, buggy tērpiem un velosipēdiem.

ID karšu piedāvājums
15. augusts plkst. 19:30
Grupas „The xx” koncerts „Sunset Festival" ietvaros Siguldas pilsdrupu estrādē

Grupas „The xx” koncerts norisināsies „Sunset Festival" ietvaros.

2005.gadā Londonā izveidotā grupa „The xx” ir viena no veiksmīgākajām pēdējā gadu desmita britu elektroniskā indīroka grupām, kurā darbojas dziedātāja un ģitāriste Romija Medlija Krofta (Romy Madley Croft), basists un dziedātājs Olivers Sims (Oliver Sim) un producents Džeimijs Smits xx (Jamie Smith xx). Liegais, R&B ietekmētais indie poproks, kas jau kļuvis par grupas vizītkarti, papildināts ar bagātiem basiem un klubu mūzikas bītiem. Grupa šogad laidusi klajā albumu „I See You”, kurā iekļauts šobrīd tik aktuālais hits „On hold”.

Biļetes cena – no 39 līdz 49 eiro; Biļetes pieejamas „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās. Siguldas novada iedzīvotāja ID karšu īpašniekiem biļetes par īpašu cenu 29 eiro (par šādu cenu var iegādāties divas biļetes; pie ieejas pasākumā vienam no diviem apmeklētājiem līdz ar biļetēm būs jāuzrāda arī derīga Siguldas novada iedzīvotāja ID karte).

19. augusts - 20. augusts
Mores svētki
26. augusts plkst. 09:00
„Minicar” sacensības Lorupes gravā
1. septembris plkst. 17:00
Riteņbraukšanas sacensības kalnā braukšanā „Murjāņu sporta ģimnāzijas kauss” Siguldas serpentīna ceļa sākumā
3. septembris plkst. 09:00
Vienības velobrauciens
7. septembris plkst. 17:30
Skriešanas un nūjošanas seriāla „Vasaras Siguldas apļi 2017” sestais posms Fischer Slēpošanas centrā
8. septembris - 10. septembris
Eiropas kultūras mantojuma dienas Turaidas muzejrezervātā
9. septembris
Biedrības „Cerību spārni" labdarības pasākums „Kalniešu spēles"
15. septembris
Grāmatas „Turaidas pils Dāvida stāstu un spēļu grāmata” krievu valodā atvēršana Turaidas muzejrezervātā
16. septembris
Vokālo ansambļu sadziedāšanās „Rudens elēģija” Allažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā
22. septembris
Dzejas dienu disputs
22. septembris
Kaupo nāves dienas 800-gades atceres pasākums Turaidas muzejrezervātā
23. septembris
Mores kauju atceres pasākums Mores kauju piemiņas parkā
24. septembris
Akcija „Glezno visi!”
24. septembris
Rudens gadatirgus Siguldas Svētku laukumā
30. septembris plkst. 09:00
Siguldas kalnu maratons
5. oktobris plkst. 17:30
Skriešanas un nūjošanas seriāla „Vasaras Siguldas apļi 2017” septītais posms Fischer Slēpošanas centrā
6. oktobris
Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā
6. oktobris plkst. 14:00
Siguldas novada senioru diena „Satiksimies rudens saulē!” Siguldas pagasta Kultūras namā

Dalība – bez maksas.

7. oktobris plkst. 09:00
Siguldas pusmaratons
7. oktobris plkst. 11:00
6.Siguldas atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas Valsts ģimnāzijā
8. oktobris plkst. 11:00
6.Siguldas atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas Valsts ģimnāzijā
17. oktobris
Izstādes „Reformācijai 500. Bībeles Turaidas muzejrezervāta krājumā” atklāšana Turaidas baznīcā
18. oktobris
Starptautiska konference „Reformācijai 500 – jauno laiku vēsmas Vidzemē un Eiropā” Turaidas muzejrezervātā
21. oktobris
Vokālā ansambļa „Zibsnis” 20 gadu jubilejas koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā
6. novembris - 12. novembris
Siguldas Restorānu nedēļa
9. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference Turaidas muzejrezervātā
11. novembris
Lāčplēša dienas lāpu gājiens Siguldā
11. novembris
Lāčplēša dienas lāpu gājiens Allažos
11. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā

Ieejas maksa: 0.70 – 3 eiro.

12. novembris
Pūtēju orķestru koncerts „Rudens, Sigulda, Latvija!” Siguldas pagasta Kultūras namā
17. novembris
Valsts svētku koncerts un balle Allažos
18. novembris
Siguldas novada Goda diena
18. novembris
Valsts svētku balle Siguldas pagasta Kultūras namā
10. decembris plkst. 17:00
Ziemassvētku egles iedegšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
12. decembris
Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
15. decembris - 26. decembris
Ziemas koncertzāle Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
22. decembris plkst. 14:00
Ziemas noskaņu svētki Siguldas novada senioriem „Lai iedegas sveces!” Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

28. decembris
Pasākums „Gada nogales izskaņā” Turaidas muzejrezervātā
31. decembris
Jaungada nakts balle Mores pagasta Tautas namā
31. decembris
Jaunā gada sagaidīšanas pasākums ģimenēm Allažu pagasta Tautas namā
31. decembris
Jaunā gada sagaidīšanas pasākums Siguldā

Pasākumi