Otrdiena, 19. februāris
Šodien sveicam: Zane, Zuzanna
Laika ziņas: Sigulda +3.1℃, DR vējš 5.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

4. februāris - 22. februāris
Vispasaules Drošāka interneta dienai veltīta izstāde „Drošība internetā” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Informatīva materiālu izstāde „Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100.gadadiena” Allažu pagasta bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde „Vēl viss nav paspēlēts ...”. Dzejniecei Austrai Skujiņai – 120 Siguldas novada bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Literārā izstāde „Latviešu kora dziesmu meistars”. Latviešu komponistam, folkloristam un diriģentam Emīlam Melngailim – 145 Siguldas novada bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Novadpētniecības izstāde „Siguldas suvenīri 50 gadu griezumā” Siguldas novada bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Izstāde „Mēs dzīvojam ar atmiņām, mēs dzīvojām atmiņās....” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
4. februāris - 28. februāris
Literatūras izstāde „Meteņi – pavasara gaidīšanas svētki” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
5. februāris - 6. aprīlis
Gleznotājas Madaras Gulbis darbu izstāde „Dažādas sajūtas” Mākslu skolas „Baltais flīģelis” izstāžu telpā

No 5.februāra līdz 6.aprīlim Mākslu skolas „Baltais flīģelis” izstāžu telpā ik darba dienu un koncertu apmeklējumu laikos būs skatāma Madaras Gulbis gleznu izstāde „Dažādas sajūtas”.

Madaras Gulbis gleznas uzrunā, aicina skatītāju veidot attiecības, pārvietojoties telpā, tuvinoties un attālinoties, ienirt krāsu laukumu vēstījumā.

Madaras abstraktie audekli vēstī par sastapšanos, saplūšanu un atsvešināšanos, sakušanu un izzušanu, dramatismu un cerību, mirkli un bezgalību. Saplūst iespaidi un emocijas, saplūst cilvēks un daba, cilvēku savstarpējās attiecības, mākslinieka attiecības ar sava amata iespējām, un laiku, kurā mums visiem lemts dzīvot.

Darbiem raksturīgi lieli formāti, košas, prasmīgi organizētas tīras krāsas, tehniski atraisīts autores individuālais meklējumu un atradumu stāsts. Aplūkojot tuvumā, katrs krāsu laukums raida savu informāciju, skatītāju iespaido audekla laukums, krāsas intensitāte, krāsas virsmas fiziskās īpašības – biezums, caurspīdīgums, spīdums, matējums, ķīmiskā sakušanas procesa uzskatāmās sekas. Māksliniece ļauj darboties krāsas plūdumam, viņai tas ir izteiksmes līdzeklis, kas iekustina mākslas darba tapšanas procesu.

Vērīgu skatītāju Madaras Gulbes glezniecības valoda aicina domāt par laiku un telpu, par pretstatiem, kas ir kosmiskās un mikrokosmiskās, materiālās un garīgās pasaules likumu pamatā. Domāt par dzīvību un dzīvi. Gleznotāja Madara Gulbis piedāvā lielās likumsakarības apjaust tepat uz zemes stāvot. Izteiksmes nepieciešamība pēc lielām plaknēm, iekustinātiem laukumiem liek domāt par šodienas globālajiem procesiem, kas skar arī katru indivīdu, izkustinot, mainot un pārceļot uz citām sliedēm dzīves ierasto gaitu.

Madara Gulbis ieguvusi Mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā un kopš 1997.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 1993.gada. Savus darbus ir izstādījusi Rīgā, Oslo, Helsinkos, Stoholmā, Hamburgā, Bonnā, Brēmenē, Frankfurtē, Štutgartē, Briselē, Lisabonā, Varšavā, Baku, Seulā, Venēcijā. Ir bijušas 18 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Polijā.

Ieeja – bez maksas.

5. februāris - 20. februāris
Vispasaules Drošāka interneta dienai veltīta izstāde „Drošs internets sākas ar tevi” Siguldas novada bibliotēkā
18. februāris - 29. marts
Izstāde „Kā veidojās Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniskais pētniecības institūts” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
19. februāris - 2. aprīlis
Mākslas nodaļas 4.klases audzēkņu darbu izstāde „Zvaigžņotā nakts” Mākslu skolā „Baltais flīģelis”
19. februāris plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

20. februāris - 17. marts
Agitas Zālītes un Andrjus Lika (Andrius Lik) izstāde „Dialogs” kultūras centrā „Siguldas devons”
20. februāris plkst. 09:00
Vidzemes reģiona „Gauja” novada skolu sacensības Tautas bumbā Siguldas Sporta centrā
20. februāris plkst. 18:00
Agitas Zālītes un Andrjus Lika (Andrius Lik) izstādes „Dialogs” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”

Trešdien, 20.februārī, plkst.18.00 kultūras centra „Siguldas devons” izstāžu zālē atklās mākslinieku Agitas Zālītes un Andrjus Lika (Andrius Lik) darbu izstādi, kuru interesentiem būs iespēja apskatīt līdz 17.martam.

Siguldas mākslinieces un izstādes „Dialogs” kuratores Agitas Zālītes un Birštonas tēlnieka Andrjus Lika (Andrius Lik) kopējās izstādes projekta „Dialogs” pirmā izstāde norisinājās Birštonas pilsētas „Kurhauzas” galerijā 2018.gada novembrī.

Aktīva un radoša Siguldas mākslinieku sadarbība un izstāžu apmaiņa ar Lietuvas sadraudzības pilsētu Birštonas norisinās daudzu gadu garumā. 2016.gadā Birštonas norisinājās Siguldas mākslinieku kopīgā izstāde, un Siguldā notika divu Lietuvas mākslinieku izstāde. Iepriekšējos gados, pilsētu sadarbības rezultātā, Birštonas ir notikušas Voldemāra Gudovska un Daiņa Gudovska personālizstādes. 2020.gadā Birštonas pilsētā ir ieplānota tēlnieces Solveigas Vasiļjevas personālizstāde.

Māksliniece Agita Zālīte ir mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas un glezniecības nodaļās. Jau 18 gadus Agita Zālīte strādā Mākslu skolā „Baltais flīģelis” par pedagogu un vada mākslas studiju pieaugušajiem. Līdztekus tam Agita Zālīte strādā par interjera dizaineri un jau daudzus gadus ir Siguldas novada mākslinieku Mākslas dienu izstāžu kuratore. Agitai Zālītei ir bijušas vairāk nekā desmit personālizstādes. Mākslinieces darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Spānijā un Grieķijā.

Mākslinieks Andrjus Lika (Andrius Lik) sāka savu aizraušanos ar koka skulptūru, kad viņam bija tikai 12 gadi. Viņš apguvis dažādus materiālus skulptūrā, un tagad strādā ar koku un bronzu. Andriusam bijušas vairāk nekā 20 personālizstādes mākslinieka karjeras laikā, kas notikušas Lietuvā, Ungārijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā, Somijā, Dānijā un Krievijā. Viņš piedalījies arī dažādos projektos un mākslas nometnēs, piemēram, Bakhus skulptūras Vidusjūras Eiropas mākslinieku nometnē Ungārijā, spēlē ar galvas skulptūru Kellokoski mākslas nometnē Somijā, Lietuvas sāls metamorfozēs un citviet.

Izstāde notiek ar Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes atbalstu.

20. februāris plkst. 19:00
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība bērniem un jauniešiem* Fischer Slēpošanas centrā

Vienas nodarbības ilgums būs divas stundas. Nodarbības vadīs olimpietis un treneris Raivis Zīmelis, kā arī sporta kluba „Siguldas takas” vadītājs un treneris Kaspars Kārkliņš.

Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem nodarbībās pieejams bezmaksas inventārs. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ, lai piedalītos nodarbībās, dalībniekiem ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz fsc@siguldassports.lv.

*Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbības tiks organizētas atbilstoši laikapstākļiem un trases stāvoklim.

21. februāris plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

ID karšu piedāvājums
21. februāris plkst. 18:00
Zīmējumu teātra izrāde ģimenēm „Mīlība” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Režisors Varis Klausītājs, komponists Kristaps Pētersons, scenogrāfe Hiroko Ošima, horeogrāfe Agate Bankava.

Biļetes cena – no 4 līdz 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

22. februāris plkst. 11:00
„S!-Fischer 2019 Ziemas skolēnu čempionāts” distanču slēpošanā, 3.posms
22. februāris plkst. 15:00
Izglītojoši praktiskā meistarklase jauniešiem „Tava karjeras izvēle” jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” (Raiņa ielā 3)
Piektdien, 22.februārī, plkst.15.00 jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” (Raiņa ielā 3) notiks izglītojoši praktiskā meistarklase „Tava karjeras izvēle”, kurā jauniešiem būs iespēja uzzināt gan teoriju par karjeras izvēli, gan piedalīties praktiskā nodarbībā, lai noskaidrotu savas personības iezīmes, kas var palīdzēt izvēlēties vienu vai otru profesiju. Meistarklasi vadīs Jolanta Rubine, kurai ir desmit gadu pieredze socionikā.

Sarunas laikā tiks runāts par mītiem karjeras izvēlē, kā arī sniegti praktiski ieteikumi ikdienai, domājot par karjeras izvēli. Jauniešiem tiks skaidrots, kas ir socionika un kā tā var palīdzēt, izvēloties profesiju. Noslēgumā jauniešiem būs iespēja piedalīties praktiskā meistarklasē, kas var būt kā norāde profesiju izvēlē.

Aktivitāte tiek īstenota projekta „PROTI un DARI” ievaros (projekta līguma nr.8.3.3.0/15/I/001 īstenošanā Nr.6-13/66) Siguldas novada Jaunrades centrā.

 

22. februāris plkst. 18:00
Erudīcijas spēļu vakars „Prāta spēles Latvijas Kauss 2019” kultūras centrā „Siguldas devons”

22.februārī plkst.18.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notiks erudīcijas spēļu vakars „Prāta spēles Latvijas Kauss 2019”, kurā būs iespēja aizraujoši pavadīt laiku, iesaistīties diskusijās kopā ar saviem draugiem, kolēģiem vai ģimeni.

Turnīrs tiek organizēts ar mērķi attīstīt prāta spēļu kustību visā Latvijā, aicinot ikvienu piedalīties, pārbaudīt sevi un uzzināt ko jaunu par savu zemi. „Prāta spēles” ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas – galvenais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Komandās, kuru nosaukumu izvēlas paši dalībnieki, organizatori aicina apvienoties ģimenes, darba kolektīvi, draugi vai kaimiņi – šī ir spēle visiem, lai stiprinātu latviskās piederības sajūtu. Visa gada garumā norisināsies vairāk nekā 30 spēles visā Latvijā.

Lai pieteiktos erudīcijas spēlei, nepieciešams apzināt 4–6 cilvēku komandu. Spēļu dalībniekiem nav noteiks vecuma ierobežojums un dalība pasākumā ir bez maksas. Erudīcijas spēles laikā būs iespēja laimēt dažādas turnīra atbalstītāju sarūpētās pārsteiguma balvas. Atlases spēļu labākās komandas vispirms tiksies reģiona pusfinālā un labākās cīnīsies par unikāla dizaina kausu turnīra lielajā finālā novembrī Rīgā.

Plašāka informācija pieejama šeit, reģistrācija šeit.

23. februāris plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā
23. februāris plkst. 10:00
Latvijas Robotikas čempionāta 3.posms „Siguldas Robotu Kauss 2019” Siguldas Sporta centrā

23. februārī Siguldas Sporta centrā norisināsies Latvijas Robotikas čempionāta trešais posms „Siguldas Robotu Kauss 2019”. Čempionāta mērķis ir pilnveidot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku. Aizraujošās sacensības un jauno robotiķu sniegumu no plkst. 10.00 līdz 17.00 aicināti vērot visi interesenti.

Siguldas Robotu kausā ar pašu darinātiem robotiem piedalīsies vairāk nekā 450 jaunieši no 60 komandām. Lai piedalītos čempionātā, jauniešiem jāizveido konkrēta izmēra un svara roboti, kā arī jau iepriekš jāveic to programmēšana noteiktām darbībām. Pirms sacensībām īpaša komisija izvērtēs katra robota atbilstību čempionāta prasībām.

Sacensību disciplīnas tiks dalītas divās kategorijās – LEGO robotu un elektronikas robotu. LEGO kategorijā jauniešu radītie roboti sacentīsies LEGO sumo, LEGO folkrace, LEGO līnijsekošanas, LEGO līnijlabirinta disciplīnās. Savukārt Elektronikas robotu kategorijā tiks noteikti jaudīgākie un precīzākie roboti MINI sumo, folkrace, līnijsekošanas, iRobot sumo, līnijlabirinta, VEX challenge, MAKEblock challenge un freestyle disciplīnās.

Sumo un mini sumo disciplīnās īpaši izveidotā ringā sacenšas divi roboti, cenšoties izstumt pretinieku no ringa. Savukārt līnijsekošanas disciplīnā roboti baltā trasē cenšas visprecīzāk un ātrāk sekot melnai līnijai – šajā disciplīnā katram robotam tiek doti vairāki mēģinājumi, un ieskaitīts tiek labākais rezultāts. Folkrace jeb „tautas rallija” disciplīnā  robotiem pēc iespējas īsākā laikā jāveic noteikta trase – par uzvarētāju kļūst tas robots, kas trīs minūšu laikā spēj veikt visvairāk apļus; šīs disciplīnas robotus jaunie elektroniķi veido ļoti interesantus ar dažādu dizainu un konstrukcijām, piemēram, siguldieši izmanto arī ar 3D printeri drukātas un CNC frēzētas korpusa detaļas un stiprinājumus, kā arī individuāli izstrādātu vadības bloka plati.

Lai pārsteigtu čempionāta dalībniekus, Siguldas Dronu skola kopā ar partneriem būs parūpējusies par iespēju vērot dronu paraugdemonstrējumus un sacensties mazo dronu izaicinājumu lidojumos, kuru laikā dalībniekiem ar dronu būs jāveic īpaša šķēršļu josla.

Siguldas novada Jaunrades centrs  robotikas jomu attīsta jau kopš 2012. gada, kad ar pašvaldības un Siguldas Rotari kluba palīdzību tika izveidots LEGO robotikas pulciņš, savukārt 2013. gadā durvis vēra Elektronikas pulciņš, tādēļ Siguldas novada skolēniem ir lieliski rezultāti gan Latvijas, gan starptautiskās robotikas sacensībās.

Sacensības Siguldā būs viens no pieciem 12. Latvijas Robotikas čempionāta posmiem, kuru organizē Transporta un sakaru institūts, Preiļu Robotikas Klubs, Siguldas novada Jaunrades centrs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte un Robotu skola.

23. februāris plkst. 10:30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība bērniem un jauniešiem* Fischer Slēpošanas centrā

Vienas nodarbības ilgums būs divas stundas. Nodarbības vadīs olimpietis un treneris Raivis Zīmelis, kā arī sporta kluba „Siguldas takas” vadītājs un treneris Kaspars Kārkliņš.

Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem nodarbībās pieejams bezmaksas inventārs. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ, lai piedalītos nodarbībās, dalībniekiem ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz fsc@siguldassports.lv.

*Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbības tiks organizētas atbilstoši laikapstākļiem un trases stāvoklim.

ID karšu piedāvājums
23. februāris plkst. 11:00
Siguldas pagasta svētki

 

Sestdien, 23.februārī, ar īpašiem stāstiem par cilvēkiem, kuri ar savu darbu veidojuši Siguldas pagasta vēsturi, kultūru, tradīcijas, tiks svinēti Siguldas pagasta svētki. Siguldas pagasta svētkus raksturos pieci „I” – svētku laikā bijušajā Siguldas Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā (Institūta ielā 1) un Siguldas pagasta Kultūras namā iecerēts iedzīvināt, iesaistīt, izstāstīt, izaicināt un iedvesmot ikkatru novadnieku.

Siguldas pagasta svētki sāksies sestdien, 23.februārī, plkst.11.00 ar koncertu „Es aizpildu laiku, zīmuli Dzejā sadrupinot!” Siguldas pagasta Kultūras namā. Koncerta nosaukums aizgūts no dzejnieka Andra Marta (dziesmu autors un bērnu popgrupas „Zibsnis” vadītājs Atis Priedītis) dzejas rindām. Koncertā uzstāsies pūtēju ansamblis „Sigulda”, vokālā grupa „Zibsnis” un dziesminiece Anita Zambare. Muzikālā programma tiks papildināta ar Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Teātra nodaļas audzēkņu literāriem lasījumiem. Pasākumā autori Andris Marts, Anete Felkere un ilustrators Māris Baumanis iepazīstinās klātesošos arī ar tikko iznākušā romāna „Neparastā misija” 2.daļu „Zēns, meitene, internets un gadījums”.

No plkst.11.00 līdz 16.00 Siguldas pagasta Kultūras namā Tautas lietišķās mākslas studija „Vīgrieze” aicina ikvienu iesaistīties rakstainas jostas veidošanā, izmantojot biedrības „LatLUG” lego klucīšus.

Plkst.12.00 bijušajā Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā notiks senioru deju kopas „Preilene”, Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīva „Purenīte”, līnijdeju grupas „Step By Step”, deju grupas „A-Zarts” sadancošanās – kopīgu deju, kas sastāvēs no četriem dažādiem deju stiliem: latviešu tautas dejas, līnijdejas, laikmetīgās dejas un dejas formas, kas piemērota vecākajai paaudzei. Aizraujošajā dejā tiks iesaistīti ne tikai deju kolektīvi, bet ikviens klātesošais, izbaudot kustību un kopā būšanas prieku. Pasākuma apmeklētājus sagaidīs pūtēju ansamblis „Sigulda”.

Plkst.13.00, godinot līdzcilvēkus, kuri ar savu darbu veidojuši Siguldas pagasta vēsturi, būs iespēja uzklausīt Lopkopības un veterinārijas institūta bijušo darbinieku stāstus – institūts daudzu gadu garumā bijusi darba vieta 250 novada iedzīvotājiem, kas līdzdarbojušies pētījumos, kuru rezultāti ieviesti gan Latvijā, gan daudzviet plašajā pasaulē. Atmiņās dalīsies Vizma Deisone, Līga Eigenfelde, Aina Erte, Imants Jansons, Aleksandrs Jemeļjanovs, Reimārs Kaugers, Ināra Konošonoka, Baiba Ošmane, Līga Proškina un Īra Vītiņa. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja arī apskatīt izstādi par Lopkopības un veterinārijas institūta zinātnisko darbību, darbinieku aktīvo sporta un kultūras dzīvi.

Uz īpašu sadziedāšanos – iemīļotāko latviešu dziesmu izdziedāšanu Siguldas pagasta Kultūras namā plkst.15.00 aicinās Siguldas pagasta jauktais koris „Sigulda” un virtuozais akordeonists Kaspars Gulbis, kopīgi veidojot Siguldas pagasta svētku „dziesmu metrus”.

No plkst.18.00 līdz 20.00 Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā notiks Telpu orientēšanās tūres trešā posma sacensības. Izaicinājuma dalībniekiem būs iespēja startēt divās distancēs. Dalības maksa – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 4 eiro, Siguldas novada skolēniem – bez maksas. Reģistrācija sacensībām norisinās šeit.

Svētku izskaņā plkst.18.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks koncerts „Siguldas pagasta telpa un elpa”, kurā piedalīsies Siguldas pagasta pūtēju orķestris, jaunā dziedātāja Kristena Cīrule un Matīss Žilinskis. Koncerta īpašais viesis – viens no izcilākajiem akustiskās ģitārmūzikas meistariem – Kaspars Zemītis. Pēc koncerta – plkst.20.00 sāksies svētku balle, kurā spēlēs grupa „Rumbas kvartets”. Ieejas maksa – 8 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 7 eiro. Galdiņus iespējams rezervēt līdz 21.februāra vakaram kultūras centra „Siguldas devons” kasē.

23. februāris plkst. 11:00
Siguldas pagasta svētki. Koncerts „Es aizpildu laiku, zīmuli Dzejā sadrupinot!” Siguldas pagasta Kultūras namā

Koncerta nosaukums aizgūts no dzejnieka Andra Marta (dziesmu autors un bērnu popgrupas „Zibsnis” vadītājs Atis Priedītis) dzejas rindām; koncertā uzstāsies pūtēju ansamblis „Sigulda”, vokālā grupa „Zibsnis” un dziesminiece Anita Zambare, muzikālā programma tiks papildināta ar mākslu skolas „Baltais flīģelis” Teātra studijas audzēkņu literāriem lasījumiem. Pasākumā autori Andris Marts, Anita Felkere un ilustrators Māris Baumanis iepazīstinās klātesošos arī ar tikko iznākušā romāna „Neparastā misija” 2.daļu „Zēns, meitene, internets un gadījums”.

23. februāris plkst. 11:00
Siguldas pagasta svētki. Rakstainas jostas veidošana kopā ar Tautas lietišķās mākslas studiju „Vīgrieze” Siguldas pagasta Kultūras namā

No plkst.11.00 līdz 16.00 Siguldas pagasta Kultūras namā Tautas lietišķās mākslas studija „Vīgrieze” aicina ikvienu iesaistīties rakstainas jostas veidošanā, izmantojot biedrības „LatLUG” lego klucīšus.

23. februāris plkst. 12:00
Siguldas pagasta svētki. Sadancošanās Siguldas Lopkpības un veterinārijas institūta ēkā

Bijušajā Siguldas Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā plkst.12.00 notiks senioru deju kopas „Preilene”, Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīva „Purenīte”, līnijdeju grupas „Step By Step”, deju grupas „A-Zarts” sadancošanās – kopīgu deju, kas sastāvēs no četriem dažādiem deju stiliem: latviešu tautas dejas, līnijdejas, laikmetīgās dejas un dejas formas, kas piemērota vecākajai paaudzei.

Aizraujošajā dejā aicināti iesaistīties arī klātesošie, izbaudot kustību un kopā būšanas prieku. Pasākuma apmeklētājus sagaidīs pūtēju ansamblis „Sigulda”.

23. februāris plkst. 12:30
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība bērniem un jauniešiem* Fischer Slēpošanas centrā

Vienas nodarbības ilgums būs divas stundas. Nodarbības vadīs olimpietis un treneris Raivis Zīmelis, kā arī sporta kluba „Siguldas takas” vadītājs un treneris Kaspars Kārkliņš.

Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem nodarbībās pieejams bezmaksas inventārs. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ, lai piedalītos nodarbībās, dalībniekiem ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz fsc@siguldassports.lv.

*Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbības tiks organizētas atbilstoši laikapstākļiem un trases stāvoklim.

23. februāris plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Nodarbībai iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

23. februāris plkst. 13:00
Siguldas pagasta svētki. Bijušo darbinieku stāsti Siguldas Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā

Godinot līdzcilvēkus, kuri ar savu darbu veidojuši Siguldas pagasta vēsturi, plkst.13.00 Siguldas Kopkopības un veterinārijas institūta ēkā būs iespēja uzklausīt Siguldas Lopkopības un veterinārijas institūta bijušo darbinieku stāstus – institūts daudzu gadu garumā bijusi darba vieta 250 novada iedzīvotājiem, kas līdzdarbojušies pētījumos, kuru rezultāti ieviesti gan Latvijā, gan daudzviet plašajā pasaulē. Atmiņās dalīsies Vizma Deisone, Līga Eigenfelde, Aina Erte, Imants Jansons, Aleksandrs Jemeļjanovs, Reimārs Kaugers, Ināra Konošonoka, Baiba Ošmane, Līga Proškina un Īra Vītiņa. Stāstos aicināti dalīties arī citi – novadnieki, kas vēlas dalīties savos stāstos aicināti sazināties ar Baibu Ošmani, zvanot uz tālruņa numuru 29141774. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi par Lopkopības un veterinārijas institūta zinātnisko darbību, darbinieku aktīvo sporta un kultūras dzīvi.

23. februāris plkst. 15:00
Siguldas pagasta svētki. Sadziedāšanās pasākums Siguldas pagasta Kultūras namā

Siguldas pagasta Kultūras namā plkst.15.00 ikviens aicināts uz īpašu sadziedāšanos – iemīļotāko latviešu dziesmu izdziedāšanu  kopā ar Siguldas pagasta jaukto kori „Sigulda” un virtuozo akordeonistu Kasparu Gulbi, kopīgi veidojot pagasta svētku „dziesmu metrus”.

23. februāris plkst. 16:00
VI Latvijas mūzikas skolotāju festivāls. Noslēguma koncerts koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 23.februārī, plkst.16.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” ikkatrs ir aicināts uz VI Latvijas skolotāju festivāla noslēguma koncertu, kurā kopā ar kolēģiem no vairākām skolām muzicēs arī Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” pedagogi.

Koncertā skanēs gan klasikas pērles, gan pazīstami mūsdienu latviešu autoru darbi solo, duetu un arī dažādu, pat neparastu ansambļu atskaņojumā. Koncerts ir neikdienišķa, īpaša iespēja audzēkņiem un vecākiem savu pedagogu ieraudzīt kā lielisku atskaņotājmākslinieku.

Mūzikas skolotāju festivāla pirmsākumi meklējami 2000.gadā, kad festivālos muzicēja skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Festivāls darbojās astoņus gadus un toreiz festivālam bija ļoti liela atsaucība. Koncerti notika Rīgas koncertzālē „Ave Sol”, koncertzālē „Baltais flīģelis”, Ķekavas Mūzikas skolas koncertzālē, Saldus Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, S.Šimkus Klaipēdas konservatorijā, garīgās mūzikas koncerti Kuldīgas Svētās Katrīnas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Rēzeknes Jēzus sirds katedrālē un citur.

Pēc ilgāka pārtraukuma festivāls 2014.gadā Latvijā tika atsākts, ļaujot audzēkņiem redzēt savus skolotājus kā lieliskus un aizrautīgus mūzikas atskaņotājus un skolotājiem pēc pašu iniciatīvas organizēt un veidot daudzveidīgas koncertu programmas. Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Siguldas Mākslu skolu „Baltais flīģelis” atjaunoja Latvijas kultūrizglītības centra tradīciju – gadu sākt ar skolotāju koncertiem.

Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
23. februāris plkst. 18:00
Telpu orientēšanās sacensības. 3.kārta Zinātniski pētnieciskajā stacijā, Institūta ielā 1, Siguldā

No plkst.18.00 līdz 20.00 Siguldas Lopkopības un veterinārijas institūta ēkā notiks Telpu orientēšanās tūres trešā posma sacensības. Izaicinājuma dalībniekiem būs iespēja startēt divās distancēs. Dalības maksa – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 4 eiro, Siguldas novada skolēniem – bez maksas. Reģistrācija sacensībām norisinās šeit.

ID karšu piedāvājums
23. februāris plkst. 18:00
Siguldas pagasta svētki. Koncerts „Siguldas pagasta telpa un elpa” Siguldas pagasta Kultūras namā

Siguldas pagasta svētku izskaņā plkst.18.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks koncerts „Siguldas pagasta telpa un elpa”, kurā piedalīsies Siguldas pagasta pūtēju orķestris, jaunā dziedātāja Kristena Cīrule un Matīss Žilinskis. Koncerta īpašais viesis viens no izcilākajiem akustiskās ģitārmūzikas meistariem, virtuozais ģitārists un komponists Kaspars Zemītis.

Pēc koncerta – plkst.20.00 notiks svētku balle, kurā spēlēs grupa „Rumbas kvartets”. Ieejas maksa – 8 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 7 eiro. Galdiņus iespējams rezervēt līdz 21.februāra vakaram kultūras centra „Siguldas devons” kasē.

ID karšu piedāvājums
23. februāris plkst. 19:00
Koncerts „Saxophonia. Latvijas radio Big Band & Pierre Bertrand” kultūras centrā „Siguldas devons”
Sestdien, 23.februārī, plkst.19.00 kultūras centrā „Siguldas devons” būs iespēja dzirdēt franču saksofonista Pjēra Bertrāna (Pierre Bertrand) īpaši Latvijas Radio bigbendam veidoto oriģinālmūzikas programmu, kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītāju šaurajās Monmartras ieliņās un ļaus sajust bohēmas garšu. Skaņdarbu soliste ir jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla (Paloma Pradal).
 
Pjērs Bertrāns ir saksofonists, flautists un kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver neskaitāmas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Albums „Joy” ir Pjēra nesenākais veikums, kas 2017.gadā kategorijā „Gada labākais ieraksts” ieguvis augstāko apbalvojumu Francijā – „Victoire du Jazz”, tas izdots prestižās ierakstu kompānijas Cristal Records – Sony Musicpaspārnē. Šāds apbalvojums iegūts arī iepriekš kopā ar Parīzes Džeza bigbendu – „Victoire du Jazz: prix Franck Ténot” un „Django d'Or”.
 
Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra „Siguldas devons” biļešu kasē. Biļetes cena no 15 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, 20% atlaide. 


Koncerta laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
ID karšu piedāvājums
23. februāris plkst. 20:00
Siguldas pagasta svētki. Svētku balle Siguldas pagasta Kultūras namā

Plkst.20.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks svētku balle, kurā spēlēs grupa „Rumbas kvartets”. Ieejas maksa – 8 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 7 eiro. Galdiņus iespējams rezervēt līdz 21.februāra vakaram kultūras centra „Siguldas devons” kasē.

25. februāris plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

25. februāris plkst. 17:00
Jauniešu tikšanās ar Mores pamatskolas skolotāju Kalvi Grīnbergu par „Award” programmas iespējām jauniešu satikšanās vietā „Pabūt”

Pirmdien, 25.februārī, plkst.17.00 jauniešu satikšanās vietā „Pabūt”, Raiņa ielā 3, būs iespēja tikties ar Mores pamatskolas skolotāju Kalvi Grīnbergu, kurš šobrīd ir vienīgais „Award” programmas vadītājs novadā. Tikšanās laikā tiks prezentēta „Award” programma – neformālās izglītības rīks, kas palīdz jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam.

Mores pamatskolas skolotājs Kalvis Grīnbergs šajā gadā programmu „Award” apguva Valsts izglītības satura centra organizētās profesionālās kompetences pilnveides kursos „The Duke of Edinburgh's International Award – iespēja jauniešu izaugsme”. Tikšanās laikā Kalvis rosinās jauniešus pieņemt izaicinājumu un iegūt starptautisko apbalvojumu, kas ir novērtēts pasaulē gan stājoties augstskolā, gan dodoties starptautiskos darba meklējumos.

„The Duke of Edinburgh's International Award” jeb Edinburgas hercoga starptautiskais apbalvojums ir pasaulē vadošais izaugsmes apbalvojums, ko iegūst tie jaunieši, kas izveidojuši individuālu „Award” programmu un tās ietvaros sasnieguši pašu izvirzītos mērķus. Jaunietim, kas vēlas kļūt par programmas „Award” dalībnieku, ir jāsazinās ar „Award” vadītāju, kas palīdzēs izveidot individuālo izaugsmes programmu un atbalstīs tās izpildes gaitā.

Programma „Award” ir pasaulē vadošā jauniešu pašizaugsmes programma un kopš tās pirmssākumiem 1956.gadā ir iedvesmojusi vairāk nekā astoņus miljonus jauniešu vecumā no 14 līdz 24 gadiem izaicināt pašiem sevi sasniegt savus mērķus. Programmas „Award” jomas ir brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes, piedzīvojumu ceļojums un projekts.

Informāciju sagatavoja:
Jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis”
vadītāja un jaunatnes lietu speciāliste
Katrīna Leitāne

25. februāris plkst. 19:00
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība bērniem un jauniešiem* Fischer Slēpošanas centrā

Vienas nodarbības ilgums būs divas stundas. Nodarbības vadīs olimpietis un treneris Raivis Zīmelis, kā arī sporta kluba „Siguldas takas” vadītājs un treneris Kaspars Kārkliņš.

Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem nodarbībās pieejams bezmaksas inventārs. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ, lai piedalītos nodarbībās, dalībniekiem ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz fsc@siguldassports.lv.

*Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbības tiks organizētas atbilstoši laikapstākļiem un trases stāvoklim.

26. februāris plkst. 13:00
Pensionāru kopas tikšanās „Ceļotāju klubiņš” Allažu pagasta bibliotēkā
26. februāris plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

26. februāris plkst. 17:00
Seminārs „Saimnieciskās darbības plusi un mīnusi” Siguldas pils kompleksa Muižas koka ēkā

Otrdien, 26.februārī, no plkst.17.00 līdz 21.00 Siguldas pils kompleksa Muižas koka ēkā „Coworking Sigulda” telpās notiks seminārs „Saimnieciskās darbības plusi un mīnusi”, kuru vadīs biznesa konsultante ar 20 gadu pieredzi, pārdošanas veicināšanas eksperte, lektore, ekonomikas zinātņu maģistre Sandra Zeltiņa.

Semināram jāpiesakās, rakstot uz e-pasta adresi coworking.sigulda@gmail.com (vietu skaits ierobežots). Dalības maksa – 25 eiro.

Pasākuma programma:

 • saimnieciskās darbības (pašnodarbinātā) izveides nepieciešamība un reģistrācija;
 • vienkāršā ieraksta grāmatvedība – ieņēmumu, izdevumu uzskaite;
 • mājražotāja statusa nozīme, tā iegūšana;
 • nodokļu un atskaišu politika.
27. februāris plkst. 19:00
Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība bērniem un jauniešiem* Fischer Slēpošanas centrā

Vienas nodarbības ilgums būs divas stundas. Nodarbības vadīs olimpietis un treneris Raivis Zīmelis, kā arī sporta kluba „Siguldas takas” vadītājs un treneris Kaspars Kārkliņš.

Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem nodarbībās pieejams bezmaksas inventārs. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ, lai piedalītos nodarbībās, dalībniekiem ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz fsc@siguldassports.lv.

*Bezmaksas distanču slēpošanas nodarbības tiks organizētas atbilstoši laikapstākļiem un trases stāvoklim.

28. februāris - 3. marts
Siguldas kauss kalnu slēpošanā un FIS Baltijas kausa kalnu slēpošanā 2.posms Siguldas Pilsētas trasē
28. februāris plkst. 09:00
Siguldas kauss kalnu slēpošanā un FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā. Sacensības pieaugušiem FIS ENL slaloms U21 un Elites grupas Siguldas Pilsētas trasē
28. februāris plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

28. februāris plkst. 18:00
Sacensības šļūkšanā ar lāpstu „ShowelRace” VI sezonas desmitais treniņš bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”

Reģistrācija treniņam sāksies no plkst.18.00, savukārt treniņbraucieni ilgs no plkst.19.00 līdz 22.00.

Dalības maksa (divi braucieni) – 15 eiro individuālajiem braucējiem, 20 eiro – divniekiem un slidotājiem.

Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info@showelrace.com vai zvanot uz tālruņa numuru 26131329.

1. marts - 29. marts
Tematiskā izstāde „Iepazīstieties – 2019.gada putns un dzīvnieks – mežirbe un alnis!” Siguldas novada bibliotēkā
1. marts - 29. marts
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas 5. un 6.klases audzēkņu darbu izstāde „Herbārijs” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
1. marts - 2. aprīlis
Mākslas nodaļas audzēkņu 1.semestra labāko darbu izstāde Mākslu skolā „Baltais flīģelis”
1. marts plkst. 11:00
Siguldas kauss kalnu slēpošanā un FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā. Sacensības pieaugušiem FIS PSL U21 un Elites grupas Siguldas Pilsētas trasē
1. marts plkst. 11:00
Lasītveicināšanas projekta „Mūsu mazā bibliotēka” nodarbība Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiks par M.Korenas grāmatu „Uzvāri man pasaciņu!”.

1. marts - 3. marts
Latvijas 2019.gada vīriešu čempionāta Vidzemes reģionālās atlases turnīrs viesnīcas „Sigulda” konferenču zālē

Latvijas 2019.gada vīriešu čempionāta Vidzemes reģionālās atlases turnīrs norisināsies no 1. līdz 3.martam viesnīcas „Sigulda” konferenču zālē, Pils ielā 6, Siguldā. Sacensībās var piedalīties ikviens Latvijas šahists, kam ir vismaz 2.sporta klase. Reģistrēšanās sacensībām – 1.martā no plkst.17.30 līdz 17.50, sacensību sākums plkst.18.00. Sacensībām var pieteikties līdz 27.februārim (ieskaitot), rakstot uz e-pasta adresi siguldachess@gmail.com vai zvanot uz tālruņa numuru 29277148. Dalības maksa – 10 eiro, Siguldas novada iedzīvotājiem – 5 eiro, tiem, kuri piesakās dalībai sacensībās pēc 27.februāra – papildu 2 eiro dalības maksai. Turnīra norise un papildu informācija sacensību nolikumā.
Sacensības organizē biedrība „Siguldas šaha klubs”, tās notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

1. marts plkst. 19:00
Apbalvojumu ceremonija „Siguldas novada Gada balva kultūrā” kultūras centrā „Siguldas devons”
2. marts plkst. 08:30
Bezmaksas nodarbība „Vesela mugura” Allažu Sporta centrā
2. marts plkst. 09:00
Siguldas kauss kalnu slēpošanā un FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā. Sacensības jauniešiem – GS U12, U14, U16 un M grupas Siguldas Pilsētas trasē
2. marts plkst. 09:00
Bezmaksas NTC nodarbība Siguldas Sporta centrā
2. marts plkst. 10:00
Bezmaksas nodarbība „Vesela mugura” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
2. marts plkst. 10:30
Futbola kluba „Sigulda” kausa izcīņa futbolā Siguldas Sporta centrā
2. marts plkst. 11:30
Bezmaksas nodarbība „Vesela mugura” Mores pagasta Tautas namā
2. marts plkst. 17:00
Sacensības šļūkšanā ar lāpstu „ShowelRace” VI sezonas 10.posms bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”

Sestdien, 2.martā, bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda” norisināsies sacensību šļūkšanā ar lāpstu „ShowelRace” VI sezonas 10.posms jeb regulārās sezonas noslēdzošais posms. Uz starta stāsies vīrieši, sievietes un divnieku grupu sacensību dalībnieki. Reģistrācija sacensībām notiks no plkst.17.00 līdz 17.50. Pirmais dalībnieks uz starta stāsies plkst.18.00.

Dalība maksa: 30 eiro individuālajās disciplīnās, 50 eiro – divniekiem, 70 eiro – individuālā disciplīna + divnieks, 90 eiro – individuālā disciplīna + individuālā disciplīna + divnieks.

Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info@showelrace.com vai zvanot uz tālruņa numuru 26131329.

2. marts plkst. 18:00
Telpu orientēšanās sacensības. 4.kārta Padomju slepenajā bunkurā rehabilitācijas centrā „Līgatne”
3. marts plkst. 09:00
Siguldas kauss kalnu slēpošanā un FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā. Sacensības jauniešiem – PSL U12, U14, U16 un M grupas Siguldas Pilsētas trasē
3. marts plkst. 15:00
Raganas amatierteātra izrāde „Sātanisks stāsts” Siguldas pagasta Kultūras namā

Biļetes cena – 2.50 eiro. Biļetes varēs iegādāties pasākuma dienā vienu stundu pirms izrādes. Izrādi nav ieteicams apmeklēt skatītājiem, kas jaunāki par 12 gadiem.

4. marts - 29. marts
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” 5.–6.klašu audzēkņu zīmējumu izstāde „Herbārijs” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
4. marts - 20. marts
Literārā izstāde bērniem „Rakstnieks Vilis Plūdonis” Allažu pagasta bibliotēkā
4. marts - 31. marts
Literārā izstāde „Temperamentīgās un stiprās sievietes tēls A.Niedras romānos” Siguldas novada bibliotēkā

Rakstniecei Aīdai Niedrai – 120.

4. marts - 31. marts
Literārā izstāde „Viss teātrim ziedots”; aktierim un režisoram Alfrēdam Jaunušanam – 100 Siguldas novada bibliotēkā
4. marts - 29. marts
Literārā izstāde „Rakstniecei Aīdai Niedrai – 120” Jūdažu bibliotēkā
4. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

5. marts - 31. marts
Tematiskā izstāde „Kritiskā domāšana, medijpratība un digitālās prasmes” Siguldas novada bibliotēkā
5. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

5. marts plkst. 12:00
Vidzemes reģiona „Gauja” novadu skolu sacensības volejbolā (A grupa) Siguldas Sporta centrā
5. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

7. marts - 28. marts
Dabas aizsardzības pārvaldes mākslinieces Daigas Segliņas tematiskā izstāde „Daba spēlēs un zīmējumos” Siguldas novada bibliotēkā
7. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

7. marts plkst. 11:00
Interaktīva nodarbība „Mācies un iepazīsti dabu spēlējot” Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiek sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālisti Andu Andrušaiti.

Grupām pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67700865.

7. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

7. marts plkst. 17:00
Mākslinieces un dizaineres Daigas Segliņas zīmējumu izstādes „Daba spēlēs un zīmējumos” atklāšana Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
7. marts plkst. 19:00
Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un „Kremerata Baltica” solistu ansamblis koncertzālē „Baltais flīģelis”

Martā Latvijā atgriezīsies Gidons Krēmers, kurš kopā ar solistiem, pasaules slavu guvušo Šopēna pianistu konkursa finālistu Georgiju Osokinu, „Kremerata Baltica” sastāvā muzicējušo čellisti Giedri Dirvanauskaiti, kā arī „Kremerata Baltica” solistu ansambli 7.martā plkst.19.00 sniegs koncertu koncertzālē „Baltais flīģelis”.

Programmā būs Mečislava Veinberga, Frederika Šopēna un Fēliksa Mendelszona skaņdarbi. Kā īpašu var atzīmēt M.Veinberga „Preludes of the lost time” (Prelūdijas zaudētajam laikam) jeb 24 prelūdijas čellam, kas šoreiz izskanēs īpašā Gidona Krēmera pārlikumā vijoles solo. Skatuves noformējumu papildinās lietuviešu fotogrāfa Antanasa Sutkusa videoinstalācijas.

„Kremerata Baltica” okteta sastāvā uzstāsies Džeraldas Bidva (vijole), Dainius Peseckas (vijole), Linas Vaļickas (vijole), Daiņius Puodžiukas (vijole), Kristina Anusevičiute (alts), Vidas Vekerotas (alts), Giedre Dirvanauskaite (čells) un Pēteris Čirkšis (čells).

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī stundu pirms koncerta koncertzālē „Baltais flīģelis”. Biļetes cena – no 20 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

 

Koncerta laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

8. marts - 20. marts
Literārā izstāde „Dzejniekam un rakstniekam Vilim Plūdonim – 145” Mores pagasta bibliotēkā
8. marts plkst. 16:45
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U14 Z spēle Sigulda-Rugāji Siguldas Sporta skolā
8. marts plkst. 18:00
Grupas „Pieci Jāņi” koncerts „Šis ir ceļš uz Tavu sirdi” Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Ieeja – bez maksas.

8. marts plkst. 19:00
Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas spēle Sigulda-Rugāji Siguldas Sporta skolā
9. marts plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā
9. marts - 10. marts
Latvijas Apvienotās badmintona līgas 5.posma sacensības badmintonā Siguldas Sporta centrā
9. marts plkst. 10:00
Džudo sacensības „Judo Friends” Siguldas 1.pamatskolā
ID karšu piedāvājums
9. marts plkst. 18:00
Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts koncertzālē „Baltais flīģelis”

Programā: Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela 30 gados sakrātās kopdziesmas.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

9. marts plkst. 18:00
Koncerts konkurss „Koru kari Morē” Mores pagasta Tautas namā

Biļetes cena – 2 eiro.

ID karšu piedāvājums
9. marts plkst. 21:00
Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts ​koncertzālē „Baltais flīģelis”

Programā: Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela 30 gados sakrātās kopdziesmas.

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
9. marts plkst. 22:00
Balle pie galdiņiem ar grupu „Mazā Piektdiena” Mores pagasta Tautas namā

Biļetes cena – 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 5 eiro.

10. marts plkst. 10:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U14 M spēle Sigulda-Rīgas 3.BJSS Siguldas Sporta skolā
11. marts - 29. marts
Tematiskā izstāde „Gribu visu zināt: zinātniski eksperimenti bērniem kopā ar vecākiem” Mores pagasta bibliotēkā
11. marts - 31. marts
Izstāde „Koši krāsaino, dzīvespriecīgo ilustrāciju meistare Anita Paegle” Siguldas novada bibliotēkā

Izstāde tapusi cikla „Latviešu bērnu grāmatu ilustratori” ietvaros.

11. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

12. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

12. marts plkst. 13:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 spēle Sigulda-Saldus Siguldas Sporta skolā
12. marts plkst. 14:30
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U14 Z spēle Sigulda-Madona Siguldas Sporta skolā
12. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

14. marts plkst. 11:00
Diskusija „19.gadsimta stāsts Latvijā, Vidzemē, Siguldā. Dzimtbūšanas atcelšanai Vidzemē – 200” kultūras centrā „Siguldas devons”

Dalība – bez maksas. Papildu informācija un pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26572142.

14. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

14. marts plkst. 11:00
Interaktīva nodarbība „Mācies un iepazīsti dabu spēlējot” Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiek sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālisti Andu Andrušaiti.

Grupām pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67700865.

14. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

15. marts plkst. 11:00
Siguldas Valsts ģimnāzijas 4.atklātais čempionāts ātrajā šahā

Siguldas Valsts ģimnāzijas 4.atklātais čempionāts ātrajā šahā notiks 15.martā skolas aktu zālē. Sacensību sākums plkst.11.00, reģistrācija no plkst.10.30 līdz 10.45. Sacensībās var piedalīties 1.–12.klašu skolēni (1999.gadā dzimuši un jaunāki), tie, kuri ir šaha spēles iesācēji vai kuriem ir 3.sporta klase, bet ne augstāka. Sacensībām jāpiesakās, pieteikumu sūtot uz e-pasta adresi sandra.harlinska@svg.lv līdz 10.martam. Dalība – bez maksas. Papildu informācija sacensību nolikumā.

15. marts plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība spēkā zālē cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

ID karšu piedāvājums
15. marts plkst. 19:00
Mārcis Auziņš koncetrprogrammā „Aizrautība” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, pērkot biļeti iepriekšpārdošanā, 10% atlaide. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra „Siguldas devons” kasē Pils ielā 10. 

16. marts - 17. marts
Baltijas apvidus loka šaušanas čempionāts telpās Siguldas 1.pamatskolā

Sacensību sākums abās dienās plkst.9.00.

16. marts plkst. 09:00
Bezmaksas NTC nodarbība Siguldas Sporta centrā
16. marts plkst. 10:00
Latvijas Futbola federācijas Vidzemes reģiona veterānu čempionāts futzālā Siguldas Sporta centrā
16. marts plkst. 11:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U14 M spēle Sigulda-IMSS Siguldas Sporta skolā
17. marts plkst. 08:30
Bezmaksas jogas nodarbība Allažu Sporta centrā
17. marts plkst. 10:00
Bezmaksas jogas nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā
17. marts plkst. 11:30
Bezmaksas jogas nodarbība Mores pagasta Tautas namā
17. marts plkst. 12:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 spēle Sigulda-Talsi Siguldas Sporta skolā
ID karšu piedāvājums
17. marts plkst. 18:00
Komponista Mārtiņa Brauna koncerts „Darbi un nedarbi” kultūras centrā „Siguldas devons”

17.martā plkst.18.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notiks komponista Mārtiņa Brauna koncerts „Darbi un nedarbi”, kurā līdztekus populāriem skaņdarbiem un dziesmām Mārča Auziņa aranžējumā, skanēs arī jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar dzejnieka Viļa Plūdoņa tekstiem.

Koncertā piedalīsies dziedātāja Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Daumants Kalniņš, Atis Ieviņš, Laima Miltiņa un Elīna Čampere, kā arī jauniešu kora „Balsis”(diriģents Ints Teterovskis). Tāpat koncertā piedalīsies jaunie un talantīgie mūziķi – Kristaps Vanadziņš, Toms Poišs, Rūdolfs Dankfelds un Mārcis Auziņš.

Muzikālajā vakarā tiks izpildīti skaņdarbi no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku.

Biļetes cena no 15 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, 20% atlaide. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties šeit, visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra „Siguldas devons” biļešu kasē.

 

Koncerta laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. marts - 22. marts
Izglītojošā programma „Nāc nākdama, Liela diena!” 1.–4.klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem Turaidas muzejrezervātā

Programmas cena grupai 26,32 eiro + ieejas biļete 0,70 eiro personai. Pasākumam jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26572142.

18. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

19. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

19. marts plkst. 11:00
Interaktīva nodarbība „Mācies un iepazīsti dabu spēlējot” Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiek sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālisti Andu Andrušaiti.

Grupām pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67700865.

19. marts plkst. 14:00
Nodibinājuma „Fonds Nāc līdzās” koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

19. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

20. marts - 1. aprīlis
Materiālu izstāde „Allažmuiža un fon Blankenhagenu dzimta” Allažu pagasta bibliotēkā
20. marts - 4. aprīlis
Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursa „Siguldas līnija” izstāde kultūras centrā „Siguldas devons”
21. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

21. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

21. marts plkst. 18:00
Distanču slēpošanas sacensību „S!-Slēpo” 3.posms Fischer Slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
21. marts plkst. 19:00
Dailes teātra viesizrāde „Harolds un Moda” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena no 12 līdz 20 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, 20% atlaide. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra „Siguldas devons” kasē Pils ielā 10. 

22. marts plkst. 11:00
„S!-Fischer 2019 Ziemas skolēnu čempionāts” distanču slēpošanā, 4.posms Fischer Slēpošanas centrā
22. marts plkst. 18:00
Sociālā dienesta Dienas centra pateicības pasākums kultūras centrā „Siguldas devons”
23. marts plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā
23. marts plkst. 10:00
Renes sporta veidu festivāls „Winterfest” bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”

Festivāls apvieno visus populārākos renes sporta veidus vienā pasākumā – profesionālo sportu (skeletons, bobslejs un kamaniņu sports) ar ekstrēmo sportu (slidotājiem), kā arī amatieru sportu (lāpstu šļūkšanas sacensības „Showelrace”).

23. marts plkst. 10:00
Kalnu slēpošanas sacensības bērniem „Vilciņa kauss”, 4.posms atpūtas kompleksā „Kaķītis”

 

 

23. marts plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

ID karšu piedāvājums
23. marts plkst. 17:00
Liepājas Leļļu teātra izrāde visai ģimenei „Kur zirgi” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Lomās: Ingars Gudermanis, Madara Enkuzena, Denisa Braša

Biļetes cena – 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

23. marts plkst. 17:00
Siguldas Tautas teātra Leldes Stumbres izrāde „Burvīgie blēži” Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece. Ieejas maksa – 2 eiro.

23. marts plkst. 17:00
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumi Siguldas novadā

Šogad aprit 70 gadi kopš 1949.gada 25.marta, kad vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāji tika izsūtīti uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju savienības reģioniem. Pieminot izsūtos, notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi:

 • plkst.17.00 Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākums pie piemiņas akmens „Lielā Stēla”;
 • plkst.18.00 Ludmilas Ikeres dokumentālā filma „100 gadi esības vējos” Siguldas pagasta Kultūras namā.

Apmeklētāju ērtībām plkst.17.40 tiks organizēts autobuss no piemiņas akmens „Lielā Stēla” (no Jāņa Čakstes ielas) uz Siguldas pagasta Kultūras namu. Pasākumu apmeklētāji aicināti pieteikt dalību līdz 21.martam, zvanot uz tālruņa numuru 26112886.

 

Atceroties traģiskos vēstures notikumus, šajā dienā pie ēkām paceļami valsts karogi sēru noformējumā.

ID karšu piedāvājums
23. marts plkst. 19:00
Laikmetīgās dejas izrāde „Divotne” kultūras centrā „Siguldas devons”

23. martā plkst. 19.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notiks laikmetīgās dejas izrāde „Divotne”. Tas ir stāsts par sievieti, kura piedzīvojusi bērniņa nākšanu pasaulē un līdz ar to ieguvusi jaunu lomu – mamma. 

Izrādes idejas un iedvesma gūta izrādes autoru piedzīvotajā, kā galveno apskatot nevis bērna ienākšanu pasaulē, bet pašas sievietes piedzimšanu kā mammai. Mātes loma atnāk pēkšņi, lai cik ļoti tai gatavotos, un ar lielu inerci ierauj sievieti nezināmajā. Kā jauno mātes lomu savienot ar savu nemātišķo pusi, kas valdījusi sievietes personībā pirms tam, ko darīt ar jaunajām sajūtām un emocijām, veidojot attiecības pašai ar sevi un apkārtējiem, un kā konkurenci starp savām un bērna vajadzībām padarīt par to faktoru, kas viens otram dod jaunu elpu un spēku, nevis lēni iznīcina?

 • Dejo – Anna Novikova un Agate Bankava
 • Horeogrāfes – Rūta Pūce un Anna Novikova
 • Gaismu mākslinieks – Ivars Tilčiks 
 • Mūzikas aranžētājs –  Kaspars Kurdeko
 • Vizuālais tēls un dizains –  Kristiāna Kalniņa

Biļetes cena – 5 eiro. Siguldas novada iedzīvotāja ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, 20% atlaide .

Biļetes iespējams iegādāties šeit, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē.

* Izrāde nav paredzēta bērniem, bet viņi būs gaidīti, tiks nodrošināta iespēja novietot bērnu ratiņus.

24. marts plkst. 12:00
Mazo vokālistu konkurss „Siguldas novada Cālis 2019” koncertzālē „Baltais flīģelis”

24. martā plkst. 12.00 Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks mazo vokālistu konkurss „Siguldas novada Cālis 2019”, kurā aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni līdz septiņu gadu vecumam.

Dalībnieki konkursā piedalīsies divās vecuma grupās: 3–4 gadus vecie bērni un 5–7 gadus vecie bērni. 3–4 gadus veco dalībnieku grupā pēc brīvas izvēles jāsagatavo viena dziesma – latviešu tautas dziesma vai komponista oriģināldziesma. 5–7 gadus veco dalībnieku grupā pēc brīvas izvēles jāsagatavo divas dziesmas: latviešu tautas dziesma vai latviešu tautasdziesmas apdare, kā arī komponista oriģināldziesma.

Konkursantu sniegumu vērtēs profesionāla žūrija. Priekšnesumi tiks vērtēti, ņemot vērā šādus kritērijus: vokālās prasmes, repertuāra izvēle atbilstoši vecumam un spējām, skatuves kultūra, atraktivitāte un priekšnesuma radošums. Visi konkursa dalībnieki saņems pateicības balvas.

Interesenti aicināti iepazīties ar konkursa nolikumu. Aizpildīta pieteikuma anketa līdz 11. martam jānosūta uz e-pasta adresi elina.gruznina@sigulda.lv.

25. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

25. marts plkst. 18:00
Ludmilas Ikeres dokumentālā filma „100 gadi esības vējos” Siguldas pagasta Kultūras namā
26. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

26. marts plkst. 13:00
Pensionāru kopas tikšanās „Baltvāciešu mantojuma pēdas Allažos” Allažu pagasta bibliotēkā
26. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

27. marts plkst. 14:00
Nodarbība skolu audzēkņiem „Dari digitāli!: Iepazīsti datubāžu lietošanas priekšrocības informācijas meklēšanā” Siguldas novada bibliotēkā

Skolēnu grupas iepriekš jāpiesaka, zvanot uz tālruņa numuru 67700865.

27. marts plkst. 16:00
Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursa „Siguldas līnija” noslēguma pasākums un apbalvošana Kultūras centrā „Siguldas devons”
27. marts plkst. 18:30
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 spēle Sigulda-Ogre Siguldas Sporta skolā
28. marts - 31. marts
Latvijas U17 Internacionālais Siguldas atklātais čempionāts badmintonā jauniešiem Siguldas Sporta centrā

Sacensību sākums plkst.9.00.

28. marts plkst. 11:00
Digitālais mēnesis Siguldas novada bibliotēkā

Iedzīvotāju digitālo prasmju pilnveidošana un digitālo pakalpojumu apgūšana: apmācības un konsultācijas.

28. marts plkst. 11:00
Interaktīva nodarbība „Mācies un iepazīsti dabu spēlējot” Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiek sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālisti Andu Andrušaiti.

Grupām pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67700865.

28. marts plkst. 16:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība izglītības iestāžu audzēkņiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

29. marts plkst. 11:00
Lasītveicināšanas projekta „Mūsu mazā bibliotēka” nodarbība Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notiks par P.Vehteroviča grāmatu „Lūdzu, apskauj mani”.

29. marts plkst. 19:00
Apbalvojumu ceremonija „Siguldas novada Gada balva sportā 2018” kultūras centrā „Siguldas devons”
30. marts plkst. 12:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 spēle Sigulda-Daugavpils Siguldas Sporta skolā
30. marts plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

30. marts plkst. 13:30
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 spēle Sigulda-Krāslava Siguldas Sporta skolā
31. marts plkst. 11:00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U14 Z spēle Sigulda-Rīga/A.Kraukļa VEF Siguldas Sporta skolā
ID karšu piedāvājums
1. aprīlis plkst. 19:00
Improvizācijas šovs „Spiediens” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena no 12 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā, 20% atlaide. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra „Siguldas devons” kasē Pils ielā 10. 

2. aprīlis plkst. 11:00
Koncerprogramma bērniem „Brīnišķīgais ceļojums” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 6 līdz 8 eiro.

5. aprīlis plkst. 10:00
Akcija „Satiec savu meistaru!” Turaidas muzejrezervātā

Dalība – bez maksas.

6. aprīlis plkst. 10:00
Pavasara konference – Informācijas diena Turaidas muzejrezervātā
6. aprīlis plkst. 19:00
Čellu trio „Melo-M” koncertprogramma „Maģiskā RADIO tūre” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena –  no 10 līdz 18 eiro.

ID karšu piedāvājums
13. aprīlis plkst. 19:00
Koncerts „Trio „Khaldei” un Vasks” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Koncertēs Beļģijas kamermūzikas trio: Barbara Baltussena (klavieres), Pieters Jansens, (vijole), Johannes Burghoffs, (čells), izpildot Pētera Vaska, Johana Nepomuka Hummela un Antonīna Dvoržāka skaņdarbus.

Biļetes cena – no 8 līdz15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

19. aprīlis - 21. aprīlis
Šūpoļu festivāls „Latvija šūpojas Siguldā”
ID karšu piedāvājums
20. aprīlis plkst. 17:00
Koncerts „Concerto Barocco” Siguldas Evanģēliski luteriskajā baznīcā

Koncertā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Jānis Porietis (trompete), Ilze Reine (ērģeles).

Biļetes cena – 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

22. aprīlis plkst. 14:30
Gadskārtu ieražu svētki – Lieldienas Turaidā „Spīdi nu, saulīte!”
26. aprīlis plkst. 18:00
Bērnu vokālās grupas „Zibsnis” sadraudzības koncerts „Mazi mazi rūķīši” Siguldas pagasta Kultūras namā

Koncertā uzstāsies  bērnu vokālā grupa „Zibsnis” (vadītājs Atis Priedītis), bērnudārza „Saulīte” ansamblis „Sauļuki” (vadītāja Anita Ozola-Ozoliņa), mākslas skolas „Baltais flīģelis” vokālā studija „Siguldiņa” (vadītāja Elīna Gruzniņa), Siguldas 1.pamatskolas 1. un 2.klašu ansamblis (vadītāja Inga Jansone), Siguldas pilsētas vidusskolas ansamblis „Apelsīns” (vadītāja Līga Trupavniece), Siguldas pilsētas vidusskolas ansamblis „Pērlītes” (vadītāja Inga Ozoliņa).

ID karšu piedāvājums
27. aprīlis plkst. 18:00
Latviešu etno ārtroka grupas „Bur mani” koncertsērija „Tālu, tālu” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Koncerta apmeklētājiem būs unikāla iespēja mūziķu uzstāšanos baudīt ar kvalitatīvu, precīzu skaņu, ko sniegs SIA „Brumo PRO” bezvadu lielās austiņas. Tās koncertā tiks piešķirtas katram klausītājam, un ikviens varēs individuāli regulēt sev vēlamo skaļumu.

Biļetes cena – no 15 līdz 20 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

30. aprīlis plkst. 19:00
Jauktā kora „Sigulda” koncerts „April, april” Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

4. maijs
Ekspozīcijas „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” atklāšanas svētki Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājā
4. maijs - 5. maijs
16.Latvijas Stādu parāde Siguldas Svētku laukumā
5. maijs plkst. 12:00
Telpu orientēšanās sacensības. 5.kārta bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”
ID karšu piedāvājums
7. maijs plkst. 19:00
Dailes teātra izrāde „Equus” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

10. maijs
Maijas diena Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
11. maijs plkst. 19:00
Koncerts „Gēršvinam 120” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Pasākumā piedalīsies Šenela Džonsa, Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Programmā Džordža Gēršvina kompozīcijas Deivida Gibsona aranžijās.

Biļetes cena – no 20 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

7. jūnijs plkst. 18:00
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” 60.gadadienas svinības kultūras centrā „Siguldas devons”

Mākslu skolas „Baltais flīģelis” šogad aprit 60 gadi, un, atzīmējot šo gadadienu, noritēs īpaši jubilejas pasākumi.

7.jūnijā plkst.18.00 notiks skolas 60.gadadienas svinības kultūras centrā „Siguldas devons”. Svinību laikā tiks atklāta Mākslas nodaļas absolventu izstāde un izskanēs koncerts, kurā kopā ar Mūzikas un Teātra nodaļas audzēkņiem uzstāsies skolas absolventi.

20. jūnijs
Jāņu ielīgošanas pasākums „Vīsim ozolu vītni saulgriežiem!” Turaidas muzejrezervātā
21. jūnijs
Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā
7. jūlijs
Folkloras svētki Dainu kalnā „Mēs lībieši. Mēs latvieši”
20. jūlijs
Sprinta skrējiens Turaidas pils galvenajā tornī „Ātrākais ziņnesis”
26. jūlijs - 28. jūlijs
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki
26. jūlijs plkst. 19:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Svētku atklāšanas koncerts Siguldas pils kompleksā

Biļetes cena – 15 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

27. jūlijs plkst. 21:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Džakomo Pučīni operas „Toska” brīvdabas iestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

28. jūlijs plkst. 18:00
XXVII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts „No operas līdz operetei” Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro. Biļetes var iegādāties šeit.

4. augusts
Svētki ģimenēm „Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!”
23. augusts
Izstādes atklāšana un diskusija „Baltijas ceļam – 30” Turaidas muzejrezervātā
13. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
27. septembris
Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā
10. oktobris
Konference „Par individuālo un tautas brīvību. Dzimtbūšanas atcelšanai Vidzemē – 200” Turaidas muzejrezervātā
11. oktobris plkst. 19:00
Baleta izrāde „Karmenas svīta” kultūras centrā „Siguldas devons”

Izrādē piedalās Sanktpēterburgas Marijas teātra zvaigznes. Izrāde ir veltījums slavenajai baletdejotājai Maijai Pļiseckai.

Biļetes cena – no 18 līdz 35 eiro.

31. oktobris
Dziesmu rīts „Krišjānim Baronam – 184” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā
3. novembris plkst. 15:00
Pūtēju orķestru koncerts Siguldas 1.pamatskolā

Svētdien, 3.novembrī, Siguldas 1.pamatskolā jau septīto gadu Siguldas novada pūtēju orķestri, kā arī orķestri no kaimiņu novadiem Siguldā kļūs par lielo pūtēju koporķestri, lai saviem klausītājiem piedāvātu krāšņu pūtēju mūzikas koncertu. 

Koncertā piedalīsies, uzdos toni, azartu un ritmu – Inčukalna Tautas nama pūtēju orķestris (diriģents Vitalis Ķikusts); Salaspils Kultūras nama „Enerģētiķis” pūtēju orķestris „Salaspils” (diriģents Laimonis Paukšte); Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs); Siguldas Absolventu orķestris (diriģents Andris Muižnieks); Siguldas pagasta pūtēju orķestris (diriģents Gintis Kalniņš) un Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš).

Ieejas maksa – 2 eiro. Biļetes varēs iegādāties pasākuma vietā vienu stundu pirms koncerta.

7. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference
9. novembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” 60.gadadienai veltīts salidojums

Salidojums sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu izstādes atklāšanu un noslēgsies ar koncertu, kurā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” koris.

10. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
1. decembris - 31. decembris
Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā” Turaidas muzejrezervātā
8. decembris
Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīva „Purenīte” koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

10. decembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
17. decembris
Ziemassvētku pasākums Siguldas novada senioriem Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

Pasākumi