Svētdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda +7.2℃, ZR vējš 3.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

21. marts - 25. aprīlis
Gleznotājas Ineses Siliņas darbu izstāde Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
3. aprīlis - 30. aprīlis
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” 6.klases audzēkņu grafikas darbu izstāde „Pilsētā” Jūdažu Sabiedriskajā centrā

No 3. līdz 30.aprīlim Jūdažu Sabiedriskajā centrā būs skatāma Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” 6.klases audzēkņu grafikas darbu izstāde „Pilsētā”. Pedagoģe Agita Zālīte.

Ieeja – bez maksas.

3. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Zaļās receptes” Jūdažu bibliotēkā
3. aprīlis - 30. aprīlis
Ludmilas Oļipovas darbu izstāde „Tauriņi un ziedi” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
3. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Autentiskais starpnieks”. Dzejniekam, tulkotājam Guntaram Godiņam – 60 Siguldas novada bibliotēkā
3. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Latviešu karavīrs laikmetu griežos” ciklā „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” Siguldas novada bibliotēkā
3. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Nelokāmais alvas zaldātiņš”. Hansam Kristianam Andersenam – 213 Siguldas novada bibliotēkā
3. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Dārzs un sēja” Allažu pagasta bibliotēkā
4. aprīlis - 30. jūnijs
Izstāde „Arhitekts Gunārs Jansons (1928–2013) un Turaidas pils atjaunošana” Turaidas muzejrezervātā

Ieejas maksa – 1,15 eiro (tikai uz izstādi).

5. aprīlis - 8. maijs
Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Putni pavasarī” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

No 5. līdz 8.maijam Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” būs skatāma Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Putni pavasarī”. Pedagoģe Maija Avota.

9. aprīlis - 27. aprīlis
Izstāde „Pavasaris sirdī un dārzā” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
10. aprīlis - 30. aprīlis
Latvijas simtgades cikla „Sajūti Latviju lasot” izstāde „Latvieši Baškīrijā” Siguldas novada bibliotēkā
13. aprīlis - 8. maijs
Mākslas nodaļas 3. un 5.klases audzēkņu darbu izstāde „Pamošanās” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

No 13.aprīļa līdz 8.maijam Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” būs apskatāma Mākslas nodaļas 3. un 5.klases audzēkņu darbu izstāde „Pamošanās”. Pedagoģe Laura Rostoka.

20. aprīlis - 30. aprīlis
Izstāde „Un atkal pavasaris klāt – strādājam dārzā” Mores pagasta bibliotēkā
21. aprīlis - 22. aprīlis
Latvijas Apvienotās badmintona līgas sacensības Siguldas Sporta centrā
22. aprīlis plkst. 10:00
Bezmaksas bērnu rīts ar sportiskām aktivitātēm pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem Allažu Sporta centrā
23. aprīlis plkst. 16:00
Projekts „Kafija ar politiķiem” jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis”

23.aprīlī plkst.16.00 jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” (Raiņa ielā 3, Siguldā) notiks projekta „Kafija ar politiķiem” diskusija, kuras laikā pašvaldības politikas veidotāji un novada jaunieši diskutēs par izvirzītajām prioritātēm novada pirmajam jaunatnes politikas plānošanas dokumentam.

Vienlaikus pasākuma laikā būs iespēja uzzināt aktuālo informāciju par darbu ar jaunatni Siguldas novadā, diskutēt par jauniešiem aktuāliem jautājumiem un dalīties pieredzē pašvaldības attīstības jautājumos. Pasākumu vadīs jaunatnes politikas eksperte Inese Šubēvica un Siguldas novada pašvaldības domes deputāte Katrīna Leitāne.

Projekta „Kafija ar politiķiem” mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju – deputātu, pašvaldības un iestāžu darbinieku – dialogu neformālā, atklātā vidē.

Projekts „Domā Domas Domē II daļa” tika finansēts ar Eiropas Komisijas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu.

24. aprīlis plkst. 17:30
Pastalu darināšanas meistarklase Jāņa Poruka ielā 11

Gatavojoties Latvijas simtgadei, biedrība „Siguldas alternatīvā izglītība” sadarbībā ar kustību „100pastalas.lv” 24.aprīlī plkst.17.30 – 21.00, Jāņa Poruka ielā 11 (Siguldā) rīko pastalu darināšanas meistarklasi, kurā ikviens interesents varēs iemācīties izgatavot pastalas pēc seno apavu darināšanas tehnikas.

Meistarklasē iespējams izpausties pēc katra krāsu gaumes, gatavojot klasiski brūnas, ogļu melnas, sūnu zaļas, jūras zilas vai pat koši sarkanas pastalas.

Pieteikties līdz 17.aprīlim, rakstot uz e-pastu vita.beinerte@gmail.com vai zvanot uz tālruni 29342475, norādot vēlamo pastalu krāsu un apavu izmēru.

Dalības maksa – 32 eiro (iekļauti materiāli).

24. aprīlis plkst. 18:00
Bibliotēku nedēļa. Pārrunas par Māras Zālītes grāmatām „Pieci pirksti” un „Paradīzes putni” Siguldas novada bibliotēkā

Šogad Bibliotēku nedēļa ar saukli „Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība” notiks no 23. līdz 29.aprīlim, kuras laikā tiks akcentēts darbs ar bērnu un pusaudžu auditoriju, kā arī rosinās jaunām aktivitātēm pieaugušo auditoriju.

24.aprīlī plkst.18.00 notiks pārrunas par Māras Zālītes grāmatām „Pieci pirksti” un „Paradīzes putni”. Šajā dienā Siguldas novada bibliotēkas apmeklētājiem tiks piedāvāta nebijusi iespēja – apmeklēt bibliotēku līdz pat plkst.20.00.

Dalība – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
25. aprīlis plkst. 17:00
Orientēšanās sacensības „Siguldas kompass 2018” Silciema karjera teritorijā

Dalības maksa pieaugušajiem – 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un kluba „​Siguldas Takas”​ biedriem – 3 eiro; Siguldas Sporta skolas audzēkņiem – bez maksas; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

26. aprīlis plkst. 09:00
Siguldas novada skolu sacensības 5.–6.klasēm „Pavasara spēles” Siguldas Sporta centrā
26. aprīlis plkst. 15:00
Bibliotēku nedēļa. Ilzes Stikānes lekcija „Lasītveicināšana: Jaunākās tendences bērnu un pusaudžu literatūrā” Siguldas novada bibliotēkā

Šogad Bibliotēku nedēļa ar saukli „Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība” notiks no 23. līdz 29.aprīlim, kuras laikā tiks akcentēts darbs ar bērnu un pusaudžu auditoriju, kā arī rosinās jaunām aktivitātēm pieaugušo auditoriju.

26.aprīlī plkst.15.00 vecāki, pedagogi un bibliotekāri ir aicināti apmeklēt Latvijas Universitātes profesores, bērnu literatūras pētnieces, kā arī Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes priekšsēdētājas Ilzes Stikānes lekciju „Lasītveicināšana: Jaunākās tendences bērnu un pusaudžu literatūrā”.

Ieeja – bez maksas.

26. aprīlis plkst. 17:30
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Velo 2018”, 1.posms Fischer Slēpošanas centrā

26.aprīlī Fischer Slēpošanas centrā notiks „S!-Velo 2018” sacensību seriāla 1.posms. Bērnu un pieaugušo riteņbraukšanas seriāls norisināsies jau ceturto gadu un tajā tiek aicināts piedalīties ikviens riteņbraukšanas entuziasts. Sacensību starts plānots no plkst.18.00 līdz 19.30 (brīvais starts), reģistrēšanās – no plkst.17.30. Sacensībās atkarībā no sportotāju vecuma un fiziskās sagatavotības veicamās distances būs no 400 metriem līdz pat 20 kilometriem.

Maijā Fischer Slēpošanas centrā tiks atklāti arī sacensību seriāli: „S!-Skrien 2018” (1.posms 10.maijā) un „S!-Skate 2018” (1.posms 17.maijā).
Šo sacensību seriālu mērķis ir popularizēt velosportu, skriešanu, nūjošanu, skrituļslidošanu un rollerslēpošanu, kā iedzīvotājiem pieejamus sporta veidus, kā arī veicināt aktīvu dzīves veidu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu. Šogad sacensībās būs vairāki jaunumi: „S!-Skate 2018” sacensībās varēs startēt ne tikai skrituļslidotāji, bet arī rollerslēpotāji, savukārt „S!-Skrien 2018” dalībnieki sacentīsies dažāda garuma distancēs no viena līdz pat 15 kilometriem, mērojoties spēkiem ne tikai asfaltētā trases daļā, bet arī meža takās.

Visām sacensībām varēs reģistrēties un apmaksāt dalību tiešsaistē www.siguldassports.lv, turklāt apmaksājot dalību visos posmos, dalībnieks iegūs 30% atlaidi.

27. aprīlis - 27. maijs
Gleznotājas Ilzes Neilandes darbu izstāde Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
27. aprīlis plkst. 10:00
Valsts ieņēmumu dienesta speciālistu konsultāciju diena Siguldas pagasta Kultūras nama Mazajā zālē

Piektdien, 27.aprīlī, plkst.10.00 Siguldas pagasta Kultūras nama Mazajā zālē Zinātnes ielā 7, Siguldas pagastā, Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti sniegs bezmaksas konsultācijas par Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietošanu, kā arī pieņems un palīdzēs aizpildīt gada ienākumu deklarācijas papīra formātā.

Lai aizpildītu deklarācijas un saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus un maksājumus apliecinošus dokumentus par attaisnotajiem izdevumiem (izglītību, medicīnu, zobārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c.).

Elektroniskās deklarēšanas sistēmā fiziskas un juridiskas personas var iesniegt visas nodokļu un informatīvās deklarācijas, kā arī VID adresētus iesniegumus. Papildus dokumentu iesniegšanai EDS piedāvā arī tiešsaistes pakalpojumus – elektronisko algas nodokļu grāmatiņu, izziņas publiskajiem iepirkumiem un dažāda veida pārskatus ar VID rīcībā esošajiem datiem, piemēram, informāciju par nodokļu nomaksas stāvokli.

ID karšu piedāvājums
27. aprīlis plkst. 19:00
Starptautiskā džeza trio „Delbecq3” koncerts koncertzālē „Baltais Flīģelis”

Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Siguldas novada Daudzbērnu ģimenēm, kuras ir reģistrētas Siguldas daudzbērnu ģimeņu reģistrā – 40% atlaide.

27. aprīlis plkst. 20:00
Amatierteātra „AKA” iestudējums „Laikmetu ainiņas” Allažu pagasta Tautas namā

Piektdien, 27.aprīlī, plkst.20.00 Allažu pagasta Tautas namā notiks amatierteātra „AKA” iestudējums „Laikmetu ainiņas”, kas ir stāsts par četrām dažādu laikmetu sievietēm, jo kā teicis Bufērs: „Vienmēr, kamēr vismaz viena sieviete būs šajā pasaulē, atradīsies kas jauns, ko par tām pateikt.” Izrādes režisore – Izolde Pētersone.
Ieejas maksa – 2 eiro.

28. aprīlis plkst. 08:30
Bezmaksas jogas nodarbība Allažu Sporta centrā
28. aprīlis plkst. 09:00
Lielās Talkas aktivitātes Siguldas novadā
28. aprīlis plkst. 10:00
Lielā talka Jūdažos

Pulcēšanās Jūdažu Sabiedriskajā centrā.

28. aprīlis plkst. 11:00
Siguldas koru apriņķa koru skate Siguldas 1.pamatskolā
28. aprīlis plkst. 11:30
Bezmaksas jogas nodarbība Mores pagasta Tautas namā
28. aprīlis plkst. 12:00
Bibliotēku nedēļa. Akcija „Atved savu bērnu uz bibliotēku!” Siguldas novada bibliotēkā

Šogad Bibliotēku nedēļa ar saukli „Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība” notiks no 23. līdz 29.aprīlim, kuras laikā tiks akcentēts darbs ar bērnu un pusaudžu auditoriju, kā arī rosinās jaunām aktivitātēm pieaugušo auditoriju.

Sestdien, 28.aprīlī, plkst.12.00 ģimenes ar maziem bērniem aicinātas piedalīties akcijā „Atved savu bērnu uz bibliotēku!”. Tās laikā bērni iepazīsies ar bibliotēkas čaklo lasītāju Vāverēnu, kurš akcijas dalībniekus iepazīstinās ar grāmatu pasauli bibliotēkā.

Visas dienas garumā – atvērto durvju diena, orientēšanās spēle pa bibliotēku, lasīšana, mīklu minēšana un radošās aktivitātes.

Dalība – bez maksas.

28. aprīlis plkst. 12:00
Starptautiskā dejas diena Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

28.aprīlī Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” tradicionāli norisināsies Starptautiskā dejas diena. Pasākuma apmeklētājus priecēs meistarklases profesionālu dejotāju vadībā, kur dejotprasmi varēs izmēģināt un apgūt ikviens, kā arī koncerts.

No plkst.12.00 līdz 14.00 ikviens interesents aicināts piedalīties trīs dažādās meistarklasēs. Plkst.12.00 notiks modernās dejas nodarbība kopā ar Gundu Ģēģeri, plkst.13.00 radošās kustības nodarbību vadīs Madara Luīze Muzikante, savukārt plkst.14.00 norisināsies nodarbība„Tu vari!” kopā ar Madaru Luīzi Muzikanti.

Starptautiskās dejas dienas noslēgumā plkst.18.00 ikviens aicināts apmeklēt dejas dienas noslēguma koncertu.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
30. aprīlis plkst. 18:00
Starptautiskā džeza diena Siguldā. Koncerts „Nodaļas faili” koncertzālē „Baltais Flīģelis”

30.aprīlī plkst.18.00 ar koncertu „Nodaļas faili” Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” tiks aizsākta jauna tradīcija – Starptautiskās džeza dienas atzīmēšana. Vienlaikus pasākums būs Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” jaunās populārās un džeza mūzikas nodaļas programmas „Mūsdienu ritma mūzika” prezentācija.

Jauno programmu Mākslu skolā varēs apgūt no septembra. Tajā varēs iegūt izglītību vairākās vokālās un instrumentālās mūzikas specialitātēs: klavierspēle, ģitāras, basģitāras, saksofona, sitaminstrumentu spēle un dziedāšanas specialitātē. Ļoti liela nozīme būs audzēkņu iegūtajai prasmei ansambļa muzicēšanā – instrumentālā vai vokālinstrumentālā sastāvā, jo tālākajā praktiskajā darbībā visbiežāk būs izmantojama tieši šī prasme un iegūtās iemaņas. Nodaļas pedagogi būs jauni, profesionāli, aktīvi koncertējoši mūziķi, kuri jau pašlaik veido un papildina Latvijas mūzikas un muzicēšanas stilu paleti.

Programmas prezentācijas koncertā 30.aprīlī tiek gaidīts ikviens džeza mūzikas cienītājs, taču īpaši – jaunās programmas interesenti, jo šī būs iespēja klātienē satikt pedagogus, kā arī redzēt viņus aktīvajā koncertdarbībā.

Koncertā skanēs: Charlie ParkerEden AhbezAntonio Carlos JobimToota ThielemansJimmy Mc HughRingolds Ore, Ulda Stabulnieka, latviešu tautas dziesmu aranžijas.

Ieeja – bez maksas.

1. maijs - 31. oktobris
Latvijas simtgadei veltīta rokdarbu izstāde Mores kauju muzejā
1. maijs - 30. maijs
Gleznotājas Daces Saulītes gleznu izstāde Dienas centrā
ID karšu piedāvājums
1. maijs plkst. 11:00
Vasaras sezonas atklāšanas pasākums Turaidas muzejrezervātā

1.maijā no plkst.11.00 līdz 17.00 Turaidas muzejrezervātā norisināsies vasaras sezonas atklāšanas pasākums. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties īpašā orientēšanās spēlē Turaidas pilī, kā arī iepazīties ar šīs sezonas jaunumiem – atvērtiem pils ziemeļaustrumu stūra pagrabiem un Elmāra Gaigalnieka darbnīcu, kurā notiks portretu gleznošana ar pasteli.

Ieejas maksa – no 1,15 līdz 6 eiro.Ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti  bez maksas.

2. maijs - 18. maijs
Tematiskā izstāde „Mātes sirds” Jūdažu bibliotēkā
2. maijs - 25. maijs
Izstāde „Iznes mani caur mūžiem, lai vējš mani nenopūš”. Imantam Ziedonim – 85 Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
2. maijs - 30. maijs
Novadpētniecības izstāžu cikla „Siguldas pagasts laika lokos” izstāde „Siguldas pagasts toreiz un tagad” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
2. maijs - 31. maijs
Ingas Rozenbaumas gleznu izstāde „Manas dvēseles krāsas” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
2. maijs - 31. maijs
Mākslinieces Daces Saulītes porcelāna kolekcijas izstāde Jūdažu Sabiedriskajā centrā
2. maijs plkst. 12:00
Ingas Rozenbaumas gleznu izstādes „Manas dvēseles krāsas” atklāšana Jūdažu Sabiedriskajā centrā
Ieeja – bez maksas.
ID karšu piedāvājums
2. maijs plkst. 17:00
Orientēšanās sacensības „Siguldas kompass 2018” Stīveros pie Allažu Evaņģēliski luteriskās baznīcas

Dalības maksa pieaugušajiem – 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un kluba „​Siguldas Takas”​ biedriem – 3 eiro; Siguldas Sporta skolas audzēkņiem – bez maksas; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

2. maijs plkst. 18:30
Bezmaksas orientēšanās nodarbība Stīveros
3. maijs - 30. maijs
Imantam Ziedonim veltīta literārā izstāde „Pasaku krāsainā burvība” Siguldas novada bibliotēkā
3. maijs plkst. 12:00
Baltā galdauta svētku pusdienas pie Mores pagasta Tautas nama
3.maijā plkst.12.00 Mores pamatskola aicina visus morēniešus uz Baltā galdauta svētkiem veltītām nelielām svētku pusdienām pie Mores pagasta Tautas nama.
4. maijs - 5. maijs
15.Latvijas Stādu parāde Svētku laukumā

Latvijas Neatkarības svētkos, 4. un 5.maijā, Siguldas Svētku laukumā notiks 15.Latvijas Stādu parāde. Latvijā audzētu stādu izstāde un gadatirgus apmeklētājiem būs atvērts no plkst.9.00 līdz 18.00.

Kā ierasts, pasākums Siguldā pulcē stādu audzētājus no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašāko stādu klāstu – vasaras puķes, augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Līdzās Latvijā audzētiem stādiem apmeklētāji varēs aplūkot un iegādāties gan amatniecības, gan dārza preces un tehniku, kā arī nogaršot Latvijā ražotus gardumus. Tāpat pasākuma laikā norisināsies vairākas aizraujošas un izglītojošas aktivitātes maziem un lieliem Stādu parādes apmeklētājiem. Pasākuma laikā, sveicot Latviju simtgadē, būs apskatāmas divas izstādes – „100 Latvijas populārākie augi” un „100 dārznieki 100 gados”, kas tapusi sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem un mācībspēku.

Siguldas novada Pašvaldības policija informē, ka pasākuma laikā no 3.maija plkst.22.00 līdz 6.maija plkst.19.00 plānoti satiksmes ierobežojumi.

Piebraukšana pie Svētku laukuma pa Leona Paegles un Cēsu ielu ar transportlīdzekļiem tiks aizliegta, sākot no Lāčplēša ielas. Iebraukšana slēgtajā teritorijā no Jāņa Poruka ielas notiks, uzrādot caurlaidi. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Stādu parādes laikā papildus tiks atļauta Raiņa ielas posmā no Ausekļa ielas līdz Oskara Kalpaka ielai ceļa labajā pusē, kā arī Raiņa ielas posmā no Pils ielas līdz Cēsu ielai vienā ceļa pusē. Lai nodrošinātu optimālu satiksmes plūsmu, transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana tiks aizliegta šādos ielu posmos:

  • Ausekļa ielas posmā no Rūdolfa Blaumaņa ielas līdz Raiņa ielai abās ceļa pusēs;
  • Parka ielas visā garumā vienā ceļa pusē;
  • Oskara Kalpaka ielas vienā ceļa pusē;
  • Pils ielas posmā no Leona Paegles ielas līdz Krišjāņa Barona ielai kreisajā ceļa pusē;
  • Cēsu ielas posmā no Raiņa ielas līdz Pils ielas aplim vienā ceļa pusē;
  • Jāņa Poruka ielā, sākot no Lāčplēša ielas, bet Lāčplēša ielā no Jāņa Poruka ielas līdz Cēsu ielai abās ielas pusēs;
  • Lāčplēša ielas posmā no Jāņa Poruka ielas līdz Ziedu ielai vienā ceļa pusē;
  • Jāņa Čakstes ielas vienā ceļa pusē.

Raiņa un Cēsu ielas krustojumā, kā arī citviet satiksmi nepieciešamības gadījumā regulēs Valsts policijas Ceļu policija.

4. maijs - 6. maijs
Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā jauniešiem Siguldas Sporta centrā
4. maijs plkst. 12:00
Baltā galdauta svētki Jūdažu Sabiedriskajā centrā
 
Lūgums līdzi ņemt pašu sarūpētu cienastu!
4. maijs plkst. 17:00
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena jeb Baltā galdauta svētki Maija parkā

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā – 4.maijā – Latvijā svinēs Baltā galdauta svētkus, kad Siguldas novada iedzīvotāji tiek aicināti tikties Maija parkā, lai kopā pie parka teritorijā izvietotiem balti klātiem galdiem baudītu līdzi paņemtās uzkodas, spēlētu tradicionālās latviešu spēles, sacenstos zināšanās par Siguldu un svētku vakaru pavadītu īstā zaļumballē, kurā spēlēs Siguldas novada pūtēju orķestri un bigbends „Sigulda”.

Pasākums sāksies plkst.17.00. No plkst.17.30 maziem un lieliem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja spēlēt dažādas spēles, piedalīties siguldiešu cepto „Brīvības svētku kūku” degustācijās un izaicināt sevi aizraujošā viktorīnā „Es mīlu Tevi, Sigulda!”. Par pasākuma muzikālo pavadījumu rūpēsies siguldieši – Siguldas pagasta pūtēju orķestris, pūtēju ansamblis „Sigulda”, Absolventu orķestris un pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”, kura defilē programma būs vērojama uz satiksmei slēgtās Pils ielas. 4.maijā no plkst.15.00 līdz 22.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme uz Pils ielas posmā no Ausekļa līdz Šveices ielai.

Pasākuma apmeklētājiem būs arī iespēja piedalīties unikālā projektā – ziedot, lai Latvijas simtgadē Siguldā, bobsleja un kamaniņu trases 6.stāva platformā tiktu uzstādīts monumentāls Latvijas valsts karogs. Plānots, ka karoga masts būs vismaz 15 metru augsts, tādējādi pār Siguldu plīvos viens no augstākajiem sarkanbaltsarkanajiem karogiem Latvijā. Tas būs ne tikai kopīgi sarūpēts dāvinājums Latvijas simtgadei, bet arī mantojums, ko nodot nākamajām paaudzēm.

No plkst.19.00 līdz 20.00 Maija parkā notiks īsta zaļumballe, kurā tautā iemīļotas melodijas spēlēs bigbends „Sigulda”.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena ar Baltā galdauta svētku tradīciju Siguldā šogad tiks svinēta jau otro gadu – pērn vairāki simti siguldiešu tikās Baltā galdauta svētkos, atklājot Siguldas Sporta centru.

ID karšu piedāvājums
4. maijs plkst. 19:00
Trio „Silk” koncerts koncertzālē „Baltais Flīģelis”
4.maijā plkst.19.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” uzstāsies trio „Silk” (flautiste Sondra Lejmalniece, altiste Liene Kļava un arfiste Ieva Šablovska).
 
Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas audzēkņiem – 40% atlaide.
5. maijs - 30. maijs
Literārā izstāde „Mana skaistā Latvija pavasara noskaņās” Siguldas novada bibliotēkā
5. maijs plkst. 09:00
Bezmaksas vidēji augstas intensitātes nodarbība NTC (Nike Training Club) Siguldas Sporta centrā
5. maijs plkst. 10:00
Sezonas atklāšanas sabraukāšanās un salidošanās sacensības „SkeitRainis” Raiņa parkā
6. maijs plkst. 15:00
Māmiņdienas koncerts „Pasaka māmiņai” Siguldas pagasta Kultūras namā

6.maijā plkst.15.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks Māmiņdienas koncerts „Pasaka māmiņai”.

Pasaku palīdzēs rakstīt bērnu vokālā grupa „Zibsnis” (vadītājs Atis Priedītis) kopā ar draugiem: Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošo studiju (vadītāja Liene Šomase), pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” ansambli „Sauļuki” (vadītāja Anita Ozola-Ozoliņa), Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” vokālo studiju „Siguldiņa” (vadītāja Elīna Gruzniņa), Siguldas 1.pamatskolas 1. un 2.klašu ansambli (vadītāja Inga Jansone), Siguldas pilsētas vidusskolas ansambli „Apelsīns” (vadītāja Līga Trupavniece), Siguldas pilsētas vidusskolas ansambli „Pērlītes” (vadītāja Inga Ozoliņa).

Ieeja – bērniem 1 eiro, pieaugušajiem – 2 eiro. Biļetes pieejamas pasākuma norises dienā Siguldas pagasta Kultūras namā vienu stundu pirms koncerta. 

7. maijs - 20. maijs
Izstāde „Mīļmāmiņas” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
7. maijs - 31. maijs
Siguldas 1.pamatskolas audzēkņu darbu izstāde „Siguldas bērnu sveiciens Latvijai” Siguldas pagasta Kultūras namā
7. maijs - 31. maijs
Vijas Vāveres foto izstāde „Putni” Allažu pagasta bibliotēkā
7. maijs - 31. maijs
Valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” izstāde „Tautas izcīnīti svētki”. Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Siguldas novada bibliotēkā
7. maijs - 31. maijs
Izstāde „Grāmatas par laikiem un stiprām personībām”. Rakstniekam un publicistam Ērikam Hānbergam – 85 Siguldas novada bibliotēkā
8. maijs plkst. 15:00
Atvērto durvju diena Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
9. maijs - 31. maijs
Novadpētniecības izstāde „Siguldas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai – 95” Siguldas novada bibliotēkā
9. maijs plkst. 14:00
Seminārs „Koki Siguldā ir vērtība? Koki Siguldā ir vērtība?” Siguldas Valsts ģimnāzijas telpās

Turpinot Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādi, uzsākts darbs pie pilsētas ielu apstādījumu esošās situācijas pārskata veidošanas un nākotnes redzējuma par koku kopšanu ielu apstādījumos. 9.maijā plkst.14.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas telpās (domes sēžu zālē, 2.stāvā) interesenti aicināti uz semināru „Koki Siguldā ir vērtība? Koki Siguldā ir vērtība!”.

Seminārā vairāki eksperti runās par koku nozīmi un vērtību pilsētā, kokiem Siguldas apstādījumos, to drošību un kopšanu, ietekmi uz inženierkomunikācijām un inženierbūvēm, jaunu koku stādīšanu. Tāpat tiks diskutēts par situāciju un risinājumiem konkrētās teritorijās, piemēram, Rīgas un Pils ielās, Raiņa parkā un citviet Siguldā.

Dalība seminārā – bez maksas.

Pasākums tiks filmēts un pārraidīts tiešraidē.

Jau ziņots, ar saukli „Siguldieši plāno!” uzsākts darbs pie Siguldas identitāti veidojoša tematiskā plānojuma izstrādes, lai veidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu novada infrastruktūru un publisko telpu. Plānojums tiks izstrādāts sešos posmos: satiksmes infrastruktūra, inženiertehniskās komunikācijas, kultūrvēsturiskais mantojums, arhitektūras vizuālo izteiksmes līdzekļu lietojums, rekreācijas teritoriju, kā arī zaļumvietu attīstība un pārvaldība.

10. maijs - 10. jūnijs
Mākslu nodaļas audzēkņu datorgrafikas darbu izstāde „Trīs gadi ar peli” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
10. maijs plkst. 12:00
Vieglatlētikas sacensības „Siguldas pavasaris” Siguldas pilsētas stadionā
10. maijs plkst. 17:00
Projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” pasākums „Saulīt silta, māmiņa jauka” Jūdažu bibliotēkā
10.maijā plkst.17.00 Jūdažu bibliotēkā norisināsies UNESCO projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” tematiskais pasākums „Saulīt silta, māmiņa jauka” ar stāstu stāstīšanu un apsveikumu veidošanu.
 
Dalība – bez maksas.
10. maijs plkst. 17:00
Skriešanas seriāla sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!–Skrien 2018”, 1.posms Fischer Slēpošanas centrā
10. maijs plkst. 18:00
Maijas diena. Leģenda par Turaidas Rozi un Vara Vētras koncerts „Mīlestība” Turaidas baznīcā Turaidas muzejrezervātā
Ieejas maksa – no 1,15 līdz 2,85 eiro.
11. maijs - 13. maijs
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U-17 grupas superlīgas finālsacensības Siguldas Sporta centrā
11. maijs plkst. 18:00
Māmiņām veltīts pasākums „Visskaistākie vārdi” Mores pagasta Tautas namā
11.maijā plkst.18.00 Mores pagasta Tautas namā norisināsies māmiņām veltīts pasākums „Visskaistākie vārdi”. Koncertā piedalīsies Mores pamatskolas skolēni. Pirms koncerta būs apskatāma skolēnu radošo darbu izstāde.

Ieeja – bez maksas.
12. maijs plkst. 09:00
Bezmaksas jogas nodarbība Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
12. maijs plkst. 11:00
„Siguldas Up Cup” 1.posma sacensības – Krimuldas serpentīna ceļa skrējiens

Sestdien, 12.maijā, plkst.11.00 norisināsies sacensību „Sigulda Up Cup”, pirmais posms, kura dalībniekiem būs jāveic 790 metrus garš skrējiens augšup pa Krimuldas serpentīna ceļu. Skrējiena dalībnieki cīnīsies par posma tituliem „Serpentīna ceļa karalis” un „Serpentīna ceļa karaliene”.

Sacensību rezultāti atsevišķi tiks vērtēti sievietēm un vīriešiem 10 vecuma grupās.

Bērniem un jauniešiem no 10 līdz 29 gadu vecumam dalības maksa sacensībās ir 3 eiro, pieaugušajiem no 30 līdz 59 gadu vecumam – 4,50 eiro un senioriem – 2,50 eiro. Siguldas novadā deklarēti bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam sacensībās var startēt bez maksas. Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji sacensību dienā, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, saņems atlaidi – bērniem un senioriem dalības maksa būs 2,50 eiro, bet pieaugušajiem 3,50 eiro.

Nepilnu kilometru garais serpentīna ceļš, kas vijas no Krimuldas uz Gaujas senieleju, ir vairāk nekā 300 gadus sens. Lai pa stāvo nogāzi droši varētu pārvietoties ar zirga pajūgiem, ceļš tika izveidots līkloča formā, uzbrauktuvi padarot daudz lēzenāku. Attīstoties autotransportam un ceļu būvei, 20.gadsimta otrajā pusē serpentīna ceļš vairs netika lietots, līdz 2006.gadā Siguldas novada pašvaldība veica vēsturiskā ceļa rekonstrukciju, izveidojot to par romantisku pastaigu vietu. Šī brīža serpentīna ceļa rekords, kas uzstādīts 2016.gadā, pieder Edgaram Daugulim un ir 2:55:22.

Skrējienu seriālu „Sigulda Up Cup 2018” organizē biedrība „Siguldas Maratona klubs” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību.

ID karšu piedāvājums
12. maijs plkst. 19:00
„Sinfonietta Rīga” un franču mežradznieka Ervē Žulēna koncerts – sezonas noslēgums koncertzālē „Baltais Flīģelis”
12.maijā plkst.19.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” norisināsies sezonas noslēguma koncerts – „Sinfonietta Rīga” un izcilais franču mežradznieks Ervē Žulēns. Diriģents Normunds Šnē.

Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas audzēkņiem – 40% atlaide.
ID karšu piedāvājums
13. maijs plkst. 12:00
Māmiņdienas vēlās brokastis viesnīcas „Ezeri" restorānā „Gadalaiki"

Vēlās brokastis notiks no plkst.12.00 līdz 15.00.
Cena – 18 eiro. Bērniem līdz 2 gadu vecumam – bez maksas, bērniem vecumā no 3 līdz 10 gadiem – 50% atlaide. Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 10% atlaide.

Iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 67973009 vai rakstot uz e-pasta adresi info@hotelezeri.lv.

13. maijs plkst. 12:30
Māmiņdienas gājiens Siguldas Svētku laukumā

Lai vienotu Siguldas novada ģimenes un apsveiktu māmiņas Mātes dienā, 13.maijā plkst.13.00 notiks Māmiņdienas gājiens, kurā piedalīties aicinātas novada ģimenes – māmiņas, vecmāmiņas, topošās māmiņas, tētus un vectētiņus.

Pulcēšanās gājienam 13.maijā sāksies no plkst.12.30 Siguldas Svētku laukumā, lai plkst.13.00 dotos uz dzelzceļa stacijas laukumu, kur pasākuma dalībniekus pārsteigs brīvdabas koncerts, bērnu atrakcijas, ballīte kopā ar Kašeru, pārsteigumi māmiņām, ziepju burbuļu mākslinieki un citas aktivitātes.

Gājiens vienlaicīgi ir arī ratiņu un citu braucamrīku parāde, tādēļ pasākuma organizatori aicina dalībniekus pārsteigt ar izdomu, jo aizraujošākie dalībnieki tiks apbalvoti pasākuma laikā. 

13. maijs plkst. 13:00
Māmiņdienas pasākums ar brīvdabas koncertu „Māmiņas portrets” dzelzceļa stacijas laukumā
13.maijā plkst.13.00 dzelzceļa stacijas laukumā norisināsies Māmiņdienas pasākums ar brīvdabas koncertu „Māmiņas portrets”, bērnu atrakcijām, pārsteigumiem māmiņām, ziepju burbuļiem un citām aktivitātēm. Pirms tam no plkst.13.00 – Māmiņdienas gājiens no Siguldas Svētku laukuma.
14. maijs - 10. jūnijs
Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Māmiņas portrets” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
14. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Svētku laukumā
15. maijs
Informācijas diena Mores pamatskolā
15. maijs - 31. maijs
Siguldas novada Jaunrades centra audzēkņu darbu izstāde Siguldas novada bibliotēkā
15. maijs plkst. 15:00
Siguldas novada Jaunrades centra audzēkņu darbu izstādes atklāšana Siguldas novada bibliotēkā
 
Ieeja – bez maksas.
16. maijs plkst. 14:00
Izstādes „Siguldas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai – 95” atklāšana un tikšanās ar ugunsdzēsēju biedrības dalībniekiem Siguldas novada bibliotēkā
 
Ieeja – bez maksas.
17. maijs
Informācijas diena Allažu pamatskolā
17. maijs plkst. 12:00
Siguldas novada skolu sacensības ugunsdzēsības sportā 7.–8.klašu skolēniem Depo laukumā
ID karšu piedāvājums
17. maijs plkst. 19:00
Koncertizrāde „Paldies tev, draugs!” Siguldas pagasta Kultūras namā

17.maijā plkst.19.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks koncertizrāde „Paldies tev, draugs!”, kurā tautā jau labi zināmi un iemīļoti mūziķi: Jānis Krūmiņš no grupas „Apvedceļš”, dziedātājs Andris Daņiļenko, dziedātāja Antra Ozola, saksofonists Māris Trankalis, čigānu vijoles virtuozs un dziedātājs Kaspars Pudniks, kā arī pavadošās vokāla dziedātājas Beāte Meldere, Kristīne Mitrevica izpildīs mākslinieku jaunākās dziesmas no pavisam nesen klajā nākušajiem mūzikas albūmiem, kā arī īpašus instrumentālus priekšnesumus vēl nebijušos tandēmos. Izskanēs arī tautā jau iemīļotas dziesmas un melodijas, kurām koncerta apmeklētāji varēs dziedāt līdzi.

Biļetes cena no 8 līdz 12 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. Lai iegādātos biļeti „Biļešu servisa” kasē ar 20% atlaidi, ir jāievada Siguldas ID kartes numurs. Maksimālais biļešu skaits ar kodu – divas biļetes.

Biļetes iegādājamas „Biļešu servisa” kasēs un „Biļešu paradīzes” kasē Siguldā, Raiņa ielā 3 (biļešu kases darba laiks: otrdienās, trešdienās, piektdienās no plkst.10.00 līdz 19.00, ceturtdienās no plkst.10.00 līdz 17.00, sestdienās no plkst.12.00 līdz 15.00, svētdienās, pirmdienās – slēgts).
Pasākuma dienā, 17.maijā, biļetes būs iespējams iegādāties pasākuma vietā, vienu stundu pirms koncerta.

Papildu informācija, zvanot uz tālruni 66117114.

19. maijs - 18. decembris
Izstāde par Pirmā pasaules kara kaujām Mores pagastā pirms 100 gadiem Mores kauju muzejā
19. maijs plkst. 18:00
Akcija „Muzeju nakts 2018” Mores kauju muzejā

19.maijā no plkst.18.00 līdz 24.00 Mores kauju muzejā norisināsies akcijas „Muzeju nakts 2018”​ pasākums, kura tēma šogad ir „Šūpulis”.

Apmeklējot Mores kauju muzeja ekspozīciju, Latvijas valsts simtgadē interesentiem tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar skarbo Latvijas dzimšanas „šūpuli”, kuru sāka darināt latviešu strēlnieki Pirmā pasaules kara laikā. Būs iespēja vērot arī latviešu strēlnieku rekonstruētā ekipējuma demonstrējumus un interaktīvajā stendā noskatīties videofilmu „Mores kaujām 70”. Plkst.19.00 notiks izstādes „Pirmais pasaules karš Mores pagastā” atklāšana, kurā piedalīsies Latviešu strēlnieku apvienības pārstāvji. Muzeju nakts laikā Mores pagasta Tautas nama amatierteātra dalībnieku lasījumā varēs ieklausīties Pirmā pasaules kara vēstures notikumos un Mores iedzīvotāju atmiņu stāstos. Pasākumā piedalīsies arī vīru vokālais ansamblis „Neslinko”. Klātesošie tiks cienāti ar tēju, kas vārīta uz ugunskura, un būs iespēja nobaudīt Mores pagasta saimniecību gardumus. Muzeju nakts aktivitātes Mores kauju muzejā tapušas ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras projektiem.

Dalība – bez maksas.

19. maijs plkst. 19:00
Akcija „Muzeju nakts 2018” Turaidas muzejrezervātā
19.maijā no plkst.19.00 līdz 1.00 Turaidas muzejrezervātā norisināsies akcija „Muzeju nakts” – „Šūpulis muižā”. Apmeklētājiem būs atvērtas ekspozīcijas, pieejama atjaunotās Klaušinieku mājas apskate, norisināsies koncerts „Deja. Paaudzes”, folkloras uzvedums „Laimes šūpulis”, sarunas par vēsturi, videoprojekcijas un gaismu spēles muižā, koncerts brīvdabā un sadziedāšanās ar kapelu „Ieviņa”.

Dalība – bez maksas.
ID karšu piedāvājums
20. maijs plkst. 10:00
Riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – otrais posms Siguldā
Dalībniekiem tiek piedāvātas četras dažādas distances: maratona distance (50–55 km), pusmaratona distance (35–40 km), Veselības distance (15–25 km), kā arī vairākas bērnu distances (400–5000 m).
 
Sacensību nolikums atrodams, kā arī pieteikšanās SEB MTB maratona posmiem notiek šeit. Lai nodrošinātu sacensību dalībnieku un skatītāju drošību, plānoti satiksmes ierobežojumi.

Dalības maksa, ņemot vērā izvēlēto distanci, ir no 3 līdz 20 eiro pieteikšanās 1.kārtā. Siguldas novada iedzīvotājiem, reģistrējoties Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā un uzrādot ID karti, tiks piemērota 20% atlaide dalības maksai.
24. maijs plkst. 17:00
Skrituļslidošanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!–Skate 2018”, 1.posms Fischer Slēpošanas centrā
25. maijs - 27. maijs
Siguldas svētki „Vasara vaļā”

Ar saukli „Vasara vaļā” no 25. līdz 27.maijam norisināsies Siguldas svētki, kuros ievziedu laikā atklāsim vasaru, sasmaržosim gardo un skaisto buķeti, satiksimies ar uzņēmējiem un pavadīsim īpašos brīžus kopā – dejojot, dziedot un sajūtot novadnieka plecu aizraujošās aktivitātēs.

Īpašs pārsteigums svētkos būs iespēja vērot Gaisa balonu festivālu, apmeklēt vasaras garšas dārzu un koncertus, kā arī dažādas aktivitātes Siguldas Svētku laukumā.

26.maijā no plkst.18.00 kopības sajūtu stiprināsim, dodoties tradicionālajā svētku gājienā, bet vakara koncertu un balli būs iespēja pavadīt „Dzelzs Vilka vasarnīcā” Siguldas Svētku laukumā.

Savukārt 27.maijā izglītības iestāžu audzēkņi novadniekus un viesus aicinās uz Dziesmu un deju dienas koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē.

Siguldas svētku gājiena tēma būs „Ceļojums uz vasaru”, un tas virzīsies no dzelzceļa stacijas laukuma uz Svētku laukumu. Dalību svētku gājienā aicinām pieteikt līdz 21.maijam, rakstot uz e pasta adresi dace.plesa@sigulda.lv, pieteikumā norādot uzņēmuma, iestādes vai biedrības nosaukumu, kontaktpersonu, provizorisko gājiena dalībnieku skaitu un, ja plānots izmantot, informāciju par tehniskajiem līdzekļiem, piemēram, automašīnām.

26. maijs plkst. 10:30
Pludmales volejbola atklāšanas posms sievietēm un vīriešiem Siguldas pludmalē
26. maijs plkst. 15:00
Teātra nodaļas un studijas audzēkņu izrāde „Pepija Garzeķe” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
 
Režisore – Ārija Liepiņa-Stūrniece.

Ieeja – bez maksas.
28. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Svētku laukumā
ID karšu piedāvājums
30. maijs plkst. 17:00
Orientēšanās sacensības „Siguldas kompass 2018” Nītaurē

Dalības maksa pieaugušajiem – 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un kluba „​Siguldas Takas”​ biedriem – 3 eiro; Siguldas Sporta skolas audzēkņiem – bez maksas; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

30. maijs plkst. 18:00
Mākslu skolas pavasara koncerts koncertzālē „Baltais Flīģelis”
30.maijā plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” norisināsies Pavasara koncerts. Piedalās Mūzikas nodaļas solisti, ansambļi un orķestri.

Ieeja – bez maksas.
31. maijs plkst. 17:30
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!–Velo 2018”, 2.posms Fischer Slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
1. jūnijs
Elektroniskās mūzikas dīdžeju Jonas Blue un Sigala uzstāšanās Siguldas pilsdrupu estrādē

1.jūnijā „Sunset festival” ietvaros Siguldas pilsdrupu estrādi pieskandinās elektroniskā mūzika, kur galvenie viesi būs dīdžeji Jonas Blue un Sigala. Dīdžeju uzstāšanos papildinās krāšņs gaismu un video projekciju šovs.

Jonas Blue jeb īstajā vārdā Gajs Džeimss Robins (Guy James Robin) pasaules slavu ieguva 2015.gadā, remiksējot Treisijas Čepmenas populāro dziesmu „Fast Car”. Arī nākamais singls „Perfect Strangers” guva atzinību visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

Sigala jeb īstajā vārdā Brūss Fīlders (Bruce Fielder) debitēja 2015.gadā ar singliem „Easy Love” un „Sweet Lovin”, kuri acumirklī kļuva par pasaules mēroga hitiem.

Biļetes cena – no 29 līdz 79 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Biļetes nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. 

ID karšu piedāvājums
6. jūnijs plkst. 17:00
Orientēšanās sacensības „Siguldas kompass 2018” Morē

Dalības maksa pieaugušajiem – 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un kluba „​Siguldas Takas”​ biedriem – 3 eiro; Siguldas Sporta skolas audzēkņiem – bez maksas; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
15. jūnijs
Grupas „Instrumenti” koncertprogramma „Atkala” Siguldas pilsdrupu estrādē

15. un 16.jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa „Instrumenti”. Koncertos skanēs dziesmas no grupas jaunākā albuma „Atkala”, ko mūzikas kritiķi atzinuši par līdz šim labāko grupas veikumu.

„Koncerti Siguldas pilsdrupu estrādē būs jaudīgi – vajadzīgo enerģiju esam krājuši jau labu laiku, un līdz jūnija vidum to turpināsim lādēt. Kaļam plānus šovam, kas pārsitīs to, ko esam darījuši līdz šim. Šoreiz iesim vēl tālāk un rausim visus klausītājus sev līdzi,” ar aizrautību stāsta „Instrumenti” mūziķis Reinis Sējāns.

Biļetes cena – no 20 līdz 70 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Biļetes nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. 

ID karšu piedāvājums
16. jūnijs
Grupas „Instrumenti” koncertprogramma „Atkala” Siguldas pilsdrupu estrādē

16.jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa „Instrumenti”. Koncertos skanēs dziesmas no grupas jaunākā albuma „Atkala”, ko mūzikas kritiķi atzinuši par līdz šim labāko grupas veikumu.

„Koncerti Siguldas pilsdrupu estrādē būs jaudīgi – vajadzīgo enerģiju esam krājuši jau labu laiku, un līdz jūnija vidum to turpināsim lādēt. Kaļam plānus šovam, kas pārsitīs to, ko esam darījuši līdz šim. Šoreiz iesim vēl tālāk un rausim visus klausītājus sev līdzi,” ar aizrautību stāsta „Instrumenti” mūziķis Reinis Sējāns.

Biļetes cena – no 20 līdz 70 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Biļetes nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. 

16. jūnijs
Raiņa parka svētki
20. jūnijs
Jāņu ielīgošana, akcija „Vīsim ozolu vītni saulgriežiem!” Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
20. jūnijs plkst. 17:00
Orientēšanās sacensības „Siguldas kompass 2018” pludmalē pie Gaujas

Dalības maksa pieaugušajiem – 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un kluba „​Siguldas Takas”​ biedriem – 3 eiro; Siguldas Sporta skolas audzēkņiem – bez maksas; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

21. jūnijs
Vasaras saulgriežu svētki un starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēgums Turaidas muzejrezervātā
30. jūnijs - 9. jūlijs
Akcija „Nāc un dziedi Dainu kalnā!” Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
5. jūlijs
Britu elektroniskās grupas „Clean Bandit” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

5.jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies šobrīd aktuālo hitu „Rockabye” un „Symphony” autori – britu elektroniskā grupa „Clean Bandit”. Veiksmīga elektroniskās un popmūzikas apvienošana ar klasiku (Mocarts un Šostakovičs) un spilgtu solistu atrašana savām dziesmām ir britu grupas „Clean Bandit” panākumu atslēga. „Clean Bandit” dzīvās uzstāšanās ir ne mazāk iespaidīgas kā viņu ieraksti, ko grupa pierādījusi neskaitāmos koncertos un festivālos.

Biļetes cena – no 39 līdz 79 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Biļetes nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. 

ID karšu piedāvājums
6. jūlijs
Roka zvaigznes Zucchero koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

6.jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies roka zvaigzne Zucchero.

Vairāk nekā divu stundu garais koncerta priekšnesums ar grandiozu šovu būs iespaidīgākais mūzikas pasākums šovasar. Koncertā Zucchero izpildīs savus, visu laiku populārākos grāvējus: „Baila Morena”, „Senza Una Donna”, „Wonderful Life”, „Change Your Heart”, „My Love”, „Mama”, „Bacco Perbac co”, „Vedo Nero un, protams, slaveno hitu „Miserere”, kā arī daudzus citus hitus.

Zucchero radošā darbība un apbrīnojamais talants spēj pārsteigt katrā uzstāšanās reizē ikvienu. Mākslinieks arī Siguldā sola sniegt lieliskas emocijas un vasarīga mundruma lādiņu, labu noskaņojumu un aizraujošus laimes mirkļus, kas paliks atmiņā vēl ilgu laiku. Lielisks iemesls sapulcēties sirsnīgā kompānijā un baudīt mūziku un labu noskaņojumu mazajā un mājīgajā Siguldas pilsdrupas estrādē.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. Biļetes cena – no 34 eiro,ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 10% atlaide.

ID karšu piedāvājums
10. jūlijs
Britu dziedātājas Emēlijas Sandē (Emeli Sandé) koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

10.jūlijā „Sunset festival” laikā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu dziedātāja Emēlija Sandē (Emeli Sandé) – viena no visspilgtākajām mūsdienu soulmūzikas un R&B zvaigznēm, kura ar savu fantastisko balsi un saviļņojošo priekšnesumu katru koncertu padara par īpašu notikumu.

Dziedātājas balss tiek salīdzināta ar Ninas Saimonas, Aretas Franklinas, Vitnijas Hjūstones, Enijas Lenoksas, Treisijas Čepmenas un citu muzikālo dīvu talantu. Mūziķe 2012.gadā izlaida debijas albumu, sasniedzot nozīmīgu topu virsotnes un iegūstot pasaules mēroga slavu. Zināmākie singli „Read All About It”, „Beneath Your Beautiful”, „Next To Me” un „My Kind Of Love” īpaši iecienīti arī latviešu auditorijā.
Biļetes uz koncertu būs nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs, sākot no pirmdienas, 12.marta, plkst.10.00. Biļetes cena – no 59 līdz 99 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. 

14. jūlijs
Izstādes „Māksliniekam Voldemāram Gudovskim – 90” atklāšana Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
14. jūlijs
Radio SWH 25 gadu jubilejas pasākums Siguldas pilsdrupu estrādē

14.jūlijā „Sunset Festival” laikā Siguldā norisināsies radio SWH 25 gadu jubilejas pasākums, atsaucot atmiņā tālā 1994.gada vērienīgo radio atklāšanu un pulcējot māksliniekus, kuri tolaik uzstājās Skanstes ielas pagalmā: „Dr.Alban”, „Haddaway”, „Ace of Base” (pārstāvēs soliste Dženija Bergrena), „Army of Lovers” un Rozalla.

Biļetes cena – no 29 līdz 79 eiro, ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 20% atlaide. Biļetes nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. 

21. jūlijs
Skrējiens pils tornī „Ātrākais ziņnesis” Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
27. jūlijs - 29. jūlijs
Siguldas Opermūzikas svētki Siguldas pilsdrupu estrādē

Šovasar no 27. līdz 29.jūlijam jau 26.reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 27.jūlijā plkst.19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Viktorija Pakalniece (soprāns), Edgars Ošleja (bass), Daumants Liepiņš (klavieres), Madara Liepiņa (vijole).

28.jūlijā plkst.15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts „Jaunās zvaigznes Latvijai”.

Savukārt plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā, kurā piedalīsies izcilā Maija Kovaļevska, Kamens Čanevs (Bulgārija), Ilona Bagele, Irma Pavāre, Mihails Čulpajevs, Krišjānis Norvelis un citi. Diriģents – Vladimirs Kiradžijevs, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Ieva Kundziņa. Umberto Džordāno opera „Andrē Šeņjē” vainago visu komponista daiļradi un joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896.gadā Milānas operteātrī „La Scala„. Tas ir stāsts par reālu vēsturisku personu – Lielās franču revolūcijas laika dzejnieku un publicistu Andrē Šeņjē (1762-1794). Opera „Andrē Šeņjē” savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā – tā pirmizrādi piedzīvoja 1928. gada janvārī, bet atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, pēc tam operas izrāde Latvijā nav izrādīta.

Svētdien, 29.jūlijā plkst.13.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks tradicionālais garīgās mūzikas koncerts.

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki kā ierasts noslēgsies 29.jūlijā plkst.18.00 ar krāšņu Galā koncertu „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles”, kurā uzstāsies ne tikai pārsteidzošā Marina Rebeka, bet arī Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis un citi. Pie diriģentu pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē, kā arī visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās. Biļetes cena – no 10 līdz 50 eiro.  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē no 5.aprīļa pieejamas biļetes par īpašu cenu – C2 sektorā – 20 eiro, pārējiem C2 – 30 līdz 35 eiro, kā arī 10% atlaide, izvēloties sēdvietu jebkurā sektorā.

27. jūlijs plkst. 19:00
Siguldas Opermūzikas svētku uvertīra Siguldas Jaunās pils dārzā

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 27.jūlijā plkst.19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Viktorija Pakalniece (soprāns), Edgars Ošleja (bass), Daumants Liepiņš (klavieres), Madara Liepiņa (vijole).

28. jūlijs plkst. 15:00
Koncerts „Jaunās zvaigznes Latvijai” Siguldas Jaunās pils dārzā
ID karšu piedāvājums
28. jūlijs plkst. 21:00
Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

28.jūlijā plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā, kurā piedalīsies izcilā Maija Kovaļevska, Kamens Čanevs (Bulgārija), Ilona Bagele, Irma Pavāre, Mihails Čulpajevs, Krišjānis Norvelis un citi. Diriģents – Vladimirs Kiradžijevs, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Ieva Kundziņa. Umberto Džordāno opera „Andrē Šeņjē” vainago visu komponista daiļradi un joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896.gadā Milānas operteātrī „La Scala„. Tas ir stāsts par reālu vēsturisku personu – Lielās franču revolūcijas laika dzejnieku un publicistu Andrē Šeņjē (1762-1794). Opera „Andrē Šeņjē” savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā – tā pirmizrādi piedzīvoja 1928. gada janvārī, bet atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, pēc tam operas izrāde Latvijā nav izrādīta.
Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē, kā arī visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.  Biļetes cena – no 10 līdz 50 eiro.  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē no 5.aprīļa pieejamas biļetes par īpašu cenu – C2 sektorā – 20 eiro, pārējiem C2 – 30 līdz 35 eiro, kā arī 10% atlaide, izvēloties sēdvietu jebkurā sektorā.

29. jūlijs plkst. 13:00
Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
ID karšu piedāvājums
29. jūlijs plkst. 18:00
Galā koncerts „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles” Siguldas pilsdrupu estrādē

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki kā ierasts noslēgsies 29.jūlijā plkst.18.00 ar krāšņu Galā koncertu „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles”, kurā uzstāsies ne tikai pārsteidzošā Marina Rebeka, bet arī Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis un citi. Pie diriģentu pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē, kā arī visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.  Biļetes cena – no 10 līdz 50 eiro.  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē no 5.aprīļa pieejamas biļetes par īpašu cenu – C2 sektorā – 20 eiro, pārējiem C2 – 30 līdz 35 eiro, kā arī 10% atlaide, izvēloties sēdvietu jebkurā sektorā.

5. augusts
Pils diena „Šodien pils pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā
31. augusts
TV3 20 gadu jubilejas sezonas atklāšanas pasākums Siguldas pils kompleksā
7. septembris
Pasākums „Turaidas muzejrezervātam – 30” Turaidas muzejrezervātā
14. septembris - 16. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
5. oktobris
Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
13. oktobris
Siguldas pusmaratons

Šogad – Latvijai tik īpašajā simtgades gadā – Latvijas lielākā skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” organizētāji izveidojuši īpašu akcijas „Mans skrējiens Latvijai” distanci, kurā ikviens dalībnieks varēs piedzīvot īpaši neaizmirstamas emocijas.

Akcija „Mans skrējiens Latvijai” tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un tā notiks visās skriešanas seriāla posmu pilsētās no marta līdz pat oktobrim – Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Tā būs jauna, unikāla un nebijusi distance, apmēram divu kilometru garumā, kuru veikt aicināta ikviena ģimene, kā arī individuāli skrējēji. Trase un starta laiks būs atšķirīgi no pārējām sacensību distancēm un tiks veidota īpaši patriotiskās noskaņās. Ikvienam skriešanas seriāla dalībniekam būs iespēja izbaudīt valsts simtgades svinību atmosfēru un veikt kā savu izvēlēto sacensību distanci, tā arī akcijas skrējienu. Lai skrējienu padarītu vēl emocionālāku, dalībnieki aicināti tajā piedalīties, izvēloties ekipējumu mūsu valsts spēka krāsās – baltā un karmīnsarkanā.

Dalības maksa – 3 eiro. Ja esat reģistrējies jau kādai citai sacensību distancei, tad dalības maksa – 1 eiro.

Atgādinām, ka Siguldas pusmaratona posms norisināsies 13.oktobrī un siguldiešiem ir iespēja reģistrēties dalībai pusmaratona distancēs ar 20% atlaidi, uzrādot Siguldas novadā deklarētā iedzīvotāja ID karti Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6.

Aktuālā informācija, jaunumi un reģistrācija skrējieniem, pieejama šeit.

8. novembris
Gadskārtējā zinātniski praktiskā konference veltīta Latvijas valsts simtgadei Turaidas muzejrezervātā
8. novembris plkst. 17:00
Siguldas Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas pasākums Siguldas novada Kultūras centrā

8.novembrī plkst.17.00 plānots Siguldas Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas oficiālais pasākums Siguldas novada Kultūras centrā, kurā tiks aicināti piedalīties gan ģimnāzijas esošie un bijušie skolotāji, darbinieki, gan arī skolas sadarbības partneri.

10. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
10. novembris plkst. 18:00
Absolventu salidojums Siguldas Valsts ģimnāzijā
18. novembris
Skolas simtgades svinības Siguldas Valsts ģimnāzijā
11. decembris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā

Pasākumi