Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +7℃, DR vējš 3.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

1. aprīlis - 10. jūnijs
Mākslinieces Sandras Valaines izstāde “Zaļā daba” Allažu Tautas namā

No 1. aprīļa Allažu Tautas namā apskatāma mākslinieces Sandras Valaines izstāde “Zaļā daba”. Izstādē “Zaļā daba” aplūkojamie mākslas darbi darināti kopš 2020. gada. Darbu radīšanai māksliniece iedvesmojusies no dalības Mākslas plenērā Varakļānos 2020. gada vasarā. Ekspozīcijā redzamie darbi tapuši Sandras piemājas šķūnītī, iedvesmojoties no redzētā, pieredzētā un vēl neredzētā.

Darbu autore dzimusi Varakļānos, zināšanas apguvusi Lubānas vidusskolā un Latvijas Universitātē. Šobrīd Sandra Valaine strādā Lubānas Mākslas skolā kā zīmēšanas un gleznošanas pasniedzēja.

Izstāde “Zaļā daba” Allažu Tautas namā apmeklētājiem atvērta līdz 10. jūnijam no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 14.00–18.00 vai. Ja interesents vēlas izstādi apmeklēt citā laikā, tad lūgums pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 26545054 Tautas nama vadītājai Ancei Bērzei.
18. aprīlis - 1. jūnijs
Inčukalna mākslinieku kopas un Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu “Mākslas dienu 2022” izstāde “Otas trajektorija” Inčukalna Tautas namā
21. aprīlis - 29. maijs
Grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” izstāde kultūras centrā “Siguldas devons”
Līdz 29. maijam kultūras centra “Siguldas devons” apmeklētājiem atvērta grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2021” nominēto un apbalvoto grāmatu izstāde. Izstādes scenogrāfijas autors – Reinis Suhanovs.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotais grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele” jau 29 gadus pēc kārtas vērtē un apbalvo skaistākās Latvijas grāmatizdevēju izdotās grāmatas. Šogad pirmo reizi konkursā nominēto grāmatu izstāde ir skatāma ārpus Rīgas – kultūras centrā “Siguldas devons”.

“Esam gandarīti par iespēju iepazīstināt Siguldas novada iedzīvotājus ar 2021. gadā Latvijā izdotām grāmatām, kuras konkursa žūrija atzina par mākslinieciski augstvērtīgākām 133 grāmatu konkurencē. Ir audzis grāmatizdevēju, mākslinieku un tipogrāfiju profesionālais sniegums”, atzīst Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Izstādē eksponētas 40 grāmatas 8 kategorijās, to vidū arī šī gada laureāti, kas tika paziņoti apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 11. aprīlī. Ceremonijā šogad žūrijas speciālbalvu pasniedza arī Siguldas novada pašvaldība. Šogad starp konkursa nominantiem bija arī ar Siguldas novadu saistīti mākslinieki – Zanda Puče, Ziedoņa muzejs un Līva Pakalne Fanelli.
“Siguldas novadam ir zināma vēsturiska saistība ar Latvijas grāmatniecībā nozīmīgā apgāda “Zelta ābele” dibinātāju Miķeli Gopperu. Viņa tēvs 1931. gadā iegādājās Eikažu muižas centru, kur ģimene uzturējās vasarās un kur Miķelis Goppers vēlējās izveidot grāmatnieku un grāmatdarinātāju ciemu, “kura iedzīvotājus vienotu jūsmīga mīlestība pret daiļo grāmatu un brīvajām mākslām”. Kara dēļ Miķelim Gopperam šī iecere diemžēl neīstenojās. Mēs esam patiesi priecīgi par iespēju turpināt un attīstīt literatūras un grāmatniecības virzienu novadā,” skaidro Jolanta Borīte, “Siguldas devona” direktore.

Izstāde atvērta kultūras centrā “Siguldas devons”, Pils ielā 10 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieeja bez maksas.

23. aprīlis - 24. jūlijs
Brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā pie Klaušinieku mājas apskatāma brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti”. Ekspozīcija ir veltījums rakstniekam un fabulistam Pērsietim, viņa 160. jubilejā. Izstāde Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem būs pieejama līdz 24. jūlijam.

Ar Turaidu Pērsietis, īstajā vārdā Kārlis Zemītis (1862–1901), bija cieši saistīts astoņus gadus, esot Turaidas pagasta rakstvedis laikā no 1893. līdz 1901. gadam. Darba uzdevumā Pērsietis bieži brauca uz Rīgu un kājām nāca no Siguldas stacijas uz Turaidu. Šo gājienu vizuālā stāstā parāda fotogrāfs Armands Andže analogās, melnbaltās fotogrāfijās.

Ārpus darba Pērsieša sirdslieta bija rakstīšana. Pērsieša daiļradei raksturīga humoristiska un tieša valoda ar sižetiem, kas noskatīti no dzīves. Izstādes nosaukums “Acīs krītoši burti” ņemts no tāda paša nosaukuma stāsta.

Visvairāk par Pērsieti varam uzzināt no viņa draugu atmiņām. Laikabiedri norāda, ka viņš ir reālists caur un cauri un ļoti vispusīgs dzīves un visdažādāko ļaužu kārtu un grupu pazinējs un tēlotājs. Pērsietis bijis kluss un pieticīgs cilvēks, lielisks novērotājs un saviem darbiem smēlies iedvesmu no apkārtējiem cilvēkiem un notikumiem. Pērsieša simpātijas veltītas dzīves pabērniem. Latviešu literatūras vēsturnieks Teodors Zeiferts raksta: “Viņa stāsti ir mazas traģēdijas, ietvertas aukstas lietišķības nekrāsotos rāmjos.”

Pērsieša dzīves noslēgums bija traģisks, viņš saslima ar bakām un nomira vientulībā 39 gadu vecumā. Viņa draugs K. Jirgens raksta: “Kas palicis no Persieša tautā: daiļš mākslinieks-dzejnieks. Persieša rakstu valoda tautiska, domās un stilā stipra, humoristiska. Sižeti ņemti no plašas tautas dzīves. Persietis ir mūsu lielākais un labākais fabulu dzejnieks. Fabulu talants ir viņa stiprums. Fabula ar humoru (smiedama-raudādama) atver mūsu acis, lai redzam savus trūkumus, un tāpēc viņa ir audzinoša. Maz ko vajadzēja Persietim un maz ko viņš vēlējās sev. Savu prātu, daiļumu, mazās vajadzības un mazās vēlēšanās viņš novēl tautai visā pilnībā.”

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

1. maijs - 30. septembris
Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” Siguldas novada pilīs un muižās

Līdz 30. septembrim norisinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas akcija, kurā interesenti aicināti apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Šogad akcijā piedalās 60 pilis un muižas, tostarp Siguldas Jaunā pils, Livonijas ordeņa Siguldas pils, Krimuldas muiža, Mālpils muiža un Turaidas muzejrezervāts.

Apmeklējot pilis un muižas, kas piedalās akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, būs iespēja saņemt pils zīmogu, izpildot jautājumu un fotoorientēšanās uzdevumus. Apmeklētāji aicināti reģistrēt savu ierašanos vēsturiski nozīmīgajā vietā, aizpildot apceļotāju karti, kuru iespējams lejupielādēt un izdrukāt tīmekļa vietnē www.pilis.lv, kā arī sociālo tīklu vietnē Facebook vai dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm un muižām, kur būs iespēja saņemt jau izdrukātu dalībnieka karti.

Apceļojot vairāk nekā pusi akcijas piļu, muižu, pēc akcijas noslēguma dalībnieks varēs iesūtīt reģistrācijas dalībnieka lapu ar atzīmēm un piedalīties kā viens no uzaicinātajiem viesiem akcijas noslēguma ballē un paralēli katra derīgā, iesūtītā apceļotāja dalībnieka lapa piedalīsies akcijas noslēguma balvu izlozē. Balvu fondu veido katras pils, muižas sarūpētais pārsteigums un sponsoru atbalsta dāvanas. Vairāk par akcijas noteikumiem uzzināt tīmekļa vietnē www.pilis.lv.

Akcijas organizatori atgādina, ka lūgums sekot līdzi katras pils un muižas apmeklējuma kārtībai un darba laikiem, ņemot vērā, ka vasaras sezonā notiek slēgtie pasākumi.

Šogad akcija norisinās jau 10. reizi un pirmo reizi šāda akcija notika 2000. gadā. Šajā reizē akcijā piedalās 60 pilis un muižas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

3. maijs - 31. maijs
Tematiskā izstāde “Kad Siguldā pavasaris” Siguldas novada bibliotēkā
3. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Vislabākā” Siguldas novada bibliotēkā
3. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Neatkarības un patiesības spīts. Rakstniekam Dzintaram Sodumam – 100” Siguldas novada bibliotēkā
5. maijs - 22. jūnijs
Plakātu izstāde “Mēs pret karu” Inčukalna Mūzikas un mākslas skolā

Līdz 22. jūnijam Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas gaitenī apskatāma Inčukalna un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde. Izstāde tapusi konkursa “Mēs pret karu” laikā.

Organizējot šo konkursu, tika uzrunāti vecāko kursu audzēkņi, kuri mācās 3., 4., 5. un 6. kursā. Konkursa dalībniekiem tika dota iespēja strādāt brīvi izvēlētā tehnikā, taču konkursantu darbos pamatā tika lietota grafikas, glezniecības vai aplikācijas tehnika. Pedagogi, kuri atbalstīja audzēkņus darbu izstrādes procesā, bija Elmārs Gaigalnieks (Inčukalna Mūzikas un mākslas skola) un Irēna Olekša un Evita Kurtiņa (Krimuldas Mūzikas un mākslas skola).

Žūrijai izvērtējot darbus, tika piešķirti diplomi par vienu 1. vietu, trim 2. vietām un trim 3. vietām. Tā kā dalībnieku nebija daudz, visiem tika godalgotās vietas. 1. vietas ieguvēja Ingrīda Ignatova no Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas balvā ieguva flomasteru un zīmuļu lielo komplektu turpmāko radošo darbu veikšanai. Pārējie saņēma pārsteiguma balvu – torti, ar kuru draudzīgi kopā abu skolu dalībnieki mielojās, apspriežot nākotnes sadraudzības projektus.

Konkursa idejas autors bija Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas pedagogs Elmārs Gaigalnieks. Idejas pamatā bija fakts, ka politiskā plakāta primitīvā degradēšana ir radījusi nepieciešamību veicināt un mācīt bērniem plakāta veidošanas principus un estētiku. Politiskā plakāta veidošanā bija aicinājums ievērot vairākus nosacījumus.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

6. maijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Rīgas porcelāns”. 30.–90. gadu porcelāna izstrādājumi no Daces Saulītes privātās kolekcijas Allažu bibliotēkā
15. maijs - 16. jūnijs
Alekseja Naumova gleznu izstāde “Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki” Mālpils Kultūras centrā

Svētdien, 15. maijā, plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē tiks atklāta gleznotāja Alekseja Naumova ainavu izstāde “Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki”, kurā daļa no skatāmajiem darbiem tapuši pēdējās nedēļās. Izstāde Mālpils Kultūras centrā būs apskatāma līdz 16. jūnijam.

Alekseja Naumova vārds vispirms asociējas ar brīvību, spēku, spontanitāti, enerģiju, emocionalitāti un krāsu prieku, kas apvienots ar pilnīgi reālu skatījumu uz konkrēto vietu – tie var būt Francijas dienvidi, tā var būt tepat Latvija, tā var būt Roma, Ņujorka, Venēcija, Burano, Rīga, Vīne, Budapešta, Parīze. Īpaši Parīze ir mākslinieka ne tikai pēdējo nedēļu aizraušanās. Uz daļas no darbiem, kas izstādīti Mālpils kultūras centra izstāžu zālē, krāsa tikko kā nožuvusi. Tie ir absolūti spontāni iespaidi, kas izlikti uz audekla. Mākslinieks plenēru lielāko tiesu neizmato ideju krātuves veidošanai, bet darbus rada tieši te un tieši tagad, savu “ala prima” tehniku izkopjot līdz tādai pilnībai, ka gleznas tiek iesāktas un pabeigtas dabā, nevis pēc tam darbnīcā. Krāsu un gaismas spēles nevar sacerēt, tās tveramas mirklī. Naumova gleznās īpaša vieta ierādīta saulei, gaismai, līdz ar to ēnām.

“Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki” būs izstāde, kurā būs iespēja redzēt Jardin des Plantes, Parc de Bagatelle, Parc Monseau, Luksemburgas dārza fragmentus. Tie kā puzles gabaliņi kopā veidos iespaidu galeriju, kurā pasaules apceļotājs varēs atrast sev zināmas un asociatīvi tuvas vietas.

A. Naumovs beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā. Stažējies Mākslas akadēmijas Radošās doktorantūras meistardarbnīcā (1980–1983, vadītājs Eduards Kalniņš) un Sorbonnas Mākslas augstskolā Francijā (1987–1988) studējot glezniecību Parīzē. Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors (2007–2017). Bijis apmaiņas programmu vadītājs un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Vairāk nekā 60 personālizstāžu autors, piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs Ņujorkā, Atlantā, Briselē, Beirutā, Berlīnē, Ķelnē, Prāgā, Madridē, Tartu un Rīgā. A. Naumovs ir autors arī vairāku grāmatu ilustrācijām.

Alekseja Naumova ieguldījumu mākslā novērtējusi arī Latvijas valsts, 2009. gadā piešķirot māksliniekam augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni. 2004. gadā saņēmis Itālijas prezidenta Ordeni (Ordine al Merito della Repubblica Italiana. Commendatore), bet 2016. gadā apbalvots ar Francijas Ordeni mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres). Gleznotājam piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kā Tims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blānšeta, Džūda Lovs un Kailija Minoga.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. maijs - 31. maijs
Tematiskā izstāde “Izvēlies savu istabas puķi” Inciema bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Dabas fotogrāfa un ģeogrāfa Jāņa Zilvera fotogrāfiju izstāde “Dzīvā daba Siguldā” Mālpils bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Dāņu rakstniekam Pēterim Hēgam – 65” Inčukalna bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Rakstniecei Irmai Grebzdei – 110” Inčukalna bibliotēkā
17. maijs - 30. jūnijs
Fotogrāfa Ata Ieviņa dubultizstāde “Mana rakstniecības vēsture”/“Kolāžas” Siguldas novada bibliotēkā

17. maijā plkst. 18.00 Siguldas novada bibliotēkā tiks atklāta novadnieka Ata Ieviņa dubultizstāde “Mana rakstniecības vēsture”/“Kolāžas” ar autora piedalīšanos. Izstāde Siguldas novada bibliotēkā būs apskatāma līdz 30. jūnijam.

Atis Ieviņš ir latviešu mākslinieks un fotogrāfs, kuru allaž piesaistījušas dažādas eksperimentālas glezniecības un foto tehnikas. Dzimis 1946. gadā Talsu rajona Ārlavas pagasta Saslauku mājās. Bērnības un skolas gadus pavadījis dzimtas mājās Mālpilī. Pēdējos gadus dzīvo Siguldā. Absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu (1965. gadā), Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu (1974. gadā). Fotogrāfa karjeru Atis Ieviņš aizsācis padomju armijas dienestā un ilgus gadus strādājis kā fotoreportieris žurnālos. Gandrīz 40 gadus nostrādājis par preses fotogrāfu (žurnāli “Padomju Latvijas Sieviete”, “Skola un Ģimene”, laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”, “Rīgas Modes”, kā arī bijis mākslinieciskais redaktors žurnālā “Meža dzīve”, fotogrāfs Igo Japiņa sporta aģentūrā”).

Atis Ieviņš ir viens no pirmajiem māksliniekiem Latvijā, kurš 20. gadsimta 70.–80. gados mērķtiecīgi aizsācis foto sietspiedes tehnikas pielietojumu. Lietojot košus krāsu laukumus un kombinējot sietspiedi ar fotogrāfiju, viņš izpelnījies iesauku “Latviešu Vorhols”.

Viens no spēcīgākajiem Ata Ieviņa iedvesmotājiem ir Slavenā sirreālista Rolanda Topora “nāvīgi” melnais humors. Un tieši šī ievirze – uzlūkot pasauli caur ironijas, humora, sarkasma, paradoksu brillēm – kļuvusi par Ata Ieviņa mākslas rakstura svarīgu īpatnību.

Mākslinieks vienmēr savas darbu izstādes pasniedz ar jauniem konceptiem un darbu salikumiem. Sabildēto bilžu skaits ir milzīgs, un tāpēc ir iespējams veidot arvien jaunas kombinācijas un jaunas kolekcijas. Pēdējo gadu darbi liecina par Ata aizraušanos ar kolāžu: vecās fotogrāfijas nežēlīgi tiek sagraizītas, tad līmētas uz citas virsmas, apdarinātas ar krāsu un līniju. “Mans fotošops ir šķēres,” atzīst mākslinieks. Kolāžu darbus var saukt par vairākdimensiju glezniecību. Šie darbi būs skatāmi Siguldas novada bibliotēkas izstādē.

Izstādes “Mana rakstniecības vēsture” darbi atceļojuši no Ojāra Vācieša muzeja, un tajā būs aplūkojami Ata Ieviņa veidotie latviešu rakstnieku foto portretējumi – kolāžas ar Leonu Briedi, Imantu Ziedoni, Ojāru Vācieti, Māri Čaklo un daudziem citiem.

Mākslinieka sietspiedes darbi glabājas Ratdžersas universitātes “Jane Voorhees Zimmerli” mākslas muzejā Ņūbransvikā, ASV, Latvijas Laikmetīgās Mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā.

Foto: A. Linarts

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. maijs - 19. jūnijs
Ata Ieviņa personālizstāde kultūras centrā “Siguldas devons”

 

Kultūras centrs “Siguldas devons” atvērta izstāde “Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi”, kurā skatāmas asemblāžas un instalācijas, kas ir Ata Ieviņa pēdējo gadu laikā radītie vizuālie stāsti. Ekspozīcijas darbi realizēti ar dažādu tehniku un glezniecisku elementu palīdzību. Izstāde “Siguldas devonā” būs apskatāma līdz 19. jūnijam.

Ekspozīcijā būs redzami darbi gan no sērijas “Faraona dārgumi”, kas bija skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā, gan jaunradīti, kas tapuši, spēlējoties ar materiāliem, tehnikām un idejām. Izstādes darbos turpina dzīvot relikvijas, kas ir vecākas par pašu autoru un cieši saistītas ar bērnības atmiņām – pagalmu, kur bija metāllūžņu savākšanas punkts. Piecdesmitajos gados šādos punktos tika nogādātas mežos atrastās kara tehniku atliekas, patronu čaulītes, lidmašīnu motori un šaujamieroči, kas dažādi spīdēja, mainoties apgaismojumam. Sakrautās makulatūras ķīpas, kurās atradās žurnāli ar krāsainām bildītēm, atgādināja noslēpumainas piramīdas. 

Tagad šīs četrgadīgā zēna atmiņas par krāsām un gaismu spēlēm iemiesojas gleznieciskos darbos, kuru aizsākums meklējams arī autora interesē par Seno Ēģipti un konceptuālās mākslas eksperimentiem. Autoru vienmēr ir fascinējusi Senā Ēģipte – tās tonalitāte, zeltainumus, sarkofāgi, dārgumi un nemitīgie jaunatklājumi. Asociācijas ar Ēģiptes dārgumiem, kurus joprojām izceļ no pazemes, to noslēpumainība un senatnes piegarša, fotogrāfa prātā, ir radījušas vizuālas pasakas par Faraonu.

Atis Ieviņš ir netipisks padomju laika fotogrāfs, absolvējis Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, bet par tekstilmākslinieku tā arī nekļuvis, jo viņu vienmēr saistījuši dažādi eksperimenti un jaunu māksliniecisko iespēju meklējumi, kuros tika apvienota glezniecība un fotogrāfija. 60. gadu otrajā pusē un 70. gados mākslinieks aizrāvās ar fotokodinājumiem. Savukārt 70. un 80. gados viņš bija saistīts ar tolaik vēl mazpazīstamu grafisko tehniku – sietspiedi jeb zīdspiedi. Sietspiedes tehnikas apgūšanā liela nozīme bija viņa kolēģim – māksliniekam Aldonim Klucim, kas lieliski pārzināja sietspiedes tehnoloģisko procesu. Atis Ieviņš izmantoja fotosietspiedes tehniku, par pamatu ņemot paša uzņemtās fotogrāfijas.

Strādājis par fotogrāfu dažādos preses izdevumos – laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze”, žurnālā “Skola un Ģimene”, “Padomju Latvijas Sieviete”, “Meža Dzīve” un citviet.

Izstāde bezmaksas apskatāma kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” līdz 19. jūnijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
26. maijs - 26. jūnijs
Daiņa Gudovska akvareļu izstāde Siguldas Jaunās pils salonā

Siguldas Jaunās pils salonā skatāma stikla mākslinieka un akvarelista Daiņa Gudovska izstāde “Nabassaite”. Izstādē eksponētos darbus iedvesmojusi Gauja, bet Siguldas daba un vide ir impulsu radītājs. Tās nav tikai Gaujas senielejas ainavas, bet gan abstrakti pārdomu brīži, māksliniekam esot saiknē ar savu līdzgaitnieci – upi Gauju.

Par izstādes konceptu mākslinieks raksta: “Gauja – mana nabassaite. Metafora, kuras pavadā un sazobē es izdzīvoju savu fiziskās un mentālās, emocionālās sajūtas satvaru. Šī ainava, fenomens, kas cilvēku un dzīvo būtni būtiski skar. Un tomēr, tā, šķiet, nepakļaujas nekādām definīcijām, vienīgi filozofiskā apsvērumā tā varētu atklāt savu patiesību. Lai definētu Gaujas ainavu, jāsāk ar šī jēdziena saikni ar vidi un pasaules eksponēšanu. Gaujas vides inspirētas vizuālas ainavas – mani subjektīvo emociju pārnesumi, ne tiešas, reproducētas diagrammas un naratīvi.”

Dainis Gudovskis ir zināmākais Latvijas stikla mākslinieks gan Latvijā, gan pasaulē. Mākslinieks ir dzimis Siguldā. Kopš 1988. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedrs, kopš 1980. gada piedalās starptautiskās izstādes, plenēros un simpozijos visā pasaulē. Līdzās unikāliem autordarbiem stiklā Dainis Gudovskis praktizē gleznošanu akvareļtehnikā, jau ilgāku laiku piedaloties un gūstot atzinību ar saviem akvareļdarbiem izstādēs un konkursos Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde apskatāma līdz 26. jūnijam Siguldas Jaunās pils darba laikā – darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00. Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. maijs - 15. augusts
Brīvdabas keramikas izstāde “Runā ar mani!” Siguldas pils dārzā

Siguldas pils dārzā visu vasaru būs apskatāma Latvijas keramiķu izstāde “Runā ar mani!”. Izstāde ir keramikas mākslinieku saruna ar skatītāju, kas redz izstādi taktilā veidā. Tie ir mākslinieku pieredzes stāsti, atstāti faktūrās – raupjās, grubuļainās vai tieši otrādi, maigi nogludinātās glazētās virsmās. Izstādes darbi ir šo sarunu fiksācijas keramikas materiālā, kas tagad dodas pretī sarunai ar katru, kas ir gatavs tam pieskarties.

Keramika vienmēr ir bijusi taktila māksla, tas ir bijis veids, kādā mākslinieks runā gan ar apkārtējo pasauli, gan veic pašrefleksijas darbu. Pieskaroties vēl mīkstam mālam, keramiķa rokās tas atdzīvojas un sāk runāt ar un par savu autoru, un var sarunāt daudz ko – veidojas gan raupjas atskabargainas faktūras, gan maigi līdzenas virsmas. Materiāla spēja iemūžināt emocijas, pacietību, trauksmi, kārtību, ekspresiju, glāstus un mirkļa iespaidus ir neizsmeļamas.

Izstādē piedalās 19 Latvijas keramiķi – Ilona Abdulajeva, Sanita Ābelīte, Aivars Baranovskis, Nellija Dzalba, Ilze Emse Grīnberga, Kaspars Geiduks, Katrīna Geiduka, Una Gura, Ieva Jurka, Lauris Krauze, Olga Melehina, Eleonora Pastare, Rūdis Pētersons, Ilona Romule, Līga Skariņa, Agnese Sunepa, Astra Šēnberga, Elīna Titāne, Lilija Zeiļa un Linda Zelta.

Izstādi organizē Latvijas Keramikas asociācija sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Kultūras ministrijas atbalstu mērķprogrammas “KultūrELPA” laikā.

Brīvdabas izstāde Siguldas pils dārzā apskatāma līdz 15. augustam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. maijs - 19. jūnijs
Jevgeņija Einberga metāla skulptūru izstāde “Metāls kā mīlestība” Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās līdz 19. jūnijam būs apskatāma siguldieša Jevgeņija Einberga Low Poly mākslas stilā veidotā metāla skulptūru izstāde “Metāls kā mīlestība!”. Katrā no namiņiem būs eksponēta kāda no Jevgeņija veidotajām skulptūrām.

Lai izveidotu skulptūru, sākumā tiek zīmēts 3D modelis, kas pēc tam pa detaļām ar lāzeri tiek izgriezts. Pēc tam detaļas tiek savienotas noteiktā leņķī un kā puzle saliktas kopā. Tad skulptūras ieiet pēdējā etapā – pēcapstrādē –, kad viss tiek sametināts, slīpēts, pulēts un krāsots. Process ir Jevgeņija Einberga eksperiments ar metālu. Mākslinieka mīlestība pret metālu radās Vācijā, kur autors strādāja uzņēmumā, kur tika apgūts darbs ar nerūsējošo tēraudu. Atgriežoties Latvijā, mākslinieks izveidoja savu darbnīcu un, eksperimentējot ar materiālu, nonāca līdz Low Poly tehnikai. Jevgeņijs Einbergs skulptūras veido gan klientiem Latvijā, gan arī pasaulē.

Par savu ceļu radošajā procesā izstādes autors stāsta: “Ceļš uz mākslu bija caur zinātkāri un mīlestību pret metālu. Veidojot savu pirmo skulptūru, es pārdzīvoju sāpes, skumjas un vilšanos. Un tagad, izejot cauri visām ražošanas sarežģītībām, varu saukt sevi par radītāju, kas cenšas radīt kaut ko patiešām izcilu!”

Šogad koprades laboratorijās tiek īpaši izcelti talanti, kas ir mums apkārt. Jevgeņija Einberga metāla skulptūras būs apskatāmas Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā no 27. maija līdz 19. jūnijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs
Baznīcu nakts Siguldas novadā

28. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldā novadā, norisināsies Baznīcu nakts. Tās laikā novadā esošie dievnami – Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudze, Siguldas baptistu draudze, Krimuldas Evaņģēliski luteriskā draudze, Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze un Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 18.00 notiks Limbažu Kultūras nama Vīru kora “Ziedonis” koncerts (diriģente Zane Martinsone), plkst. 19.00 norisināsies teologa Kaspara Simanoviča lekcija “Mīlestības piecas pakāpes”, bet plkst. 21.00 – Baltijas komponistu mūzikas koncerts “Uz debesīm”, kurā piedalīsies Gunta Gelgote (soprāns), Ieva Pudāne (flauta), Ilze Reine (ērģeles). Plkst. 22.00 baznīcā izskanēs koncerts “Ceriņu ziedos”, tajā piedalīsies Arturs Lisovs (ērģeles) Ieva Vizma Romanovska (alta saksofons), Marija Sprūde (soprāns), Patrīcija Kozlovska (soprāns).

Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzē no plkst. 18.00 līdz 19.45 būs iespēja doties ekskursijā, kurā gida vadībā varēs iepazīt baznīcas telpas, tās vēsturi un citus interesantus faktus. Tāpat šajā laikā draudzē izskanēskora “Vox Cordis” mīļākās dziesmas Dieva godam. No plkst. 19.45 līdz pusnaktij brīdis klusumam, kura laikā varēs iedegt un nolikt svecīti. Baznīcā būs skatāmi arī svētā pāvesta Jāņa Pāvila II un pāvesta Franciska liturģiskie apģērbi, ar kuriem viņi bija tērpti Svētajā Misē Latvijā 1993. un 2018. gadā.

Siguldas baptistu draudzes dārzā no plkst. 14.00 līdz 16.00 risināsies iedvesmojošu dzīvesstāstu pēcpusdiena, kuras laikā muzicēs Atis Rijnieks (Oča). No plkst. 17.00 līdz 18.00 baznīcas dārzā notiks pielūgsmes brīdis ar mūziķi Katrīnu Annu Pļavnieci, no plkst. 18.00 līdz 19.00 – Jaunzēlandes mūziķa un dziesmu autora Jules Riding koncerts, bet no plkst. 19.00 līdz 22.00 – muzikāls svētvakars, kurā uzstāsies Siguldas mūziķu pielūgsmes grupa. Baznīcas dārzā darbosies arī mājas kafejnīca un radošā darbnīca bērniem, kurā piedalīsies draudzes “Jaunā paaudze”, “Dieva bērni Siguldā” un biedrība “S-atvērts”.

Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā draudzē plkst. 19.00 izskanēs sirsnīgs koncerts “Dvēseles melodija”, kurā uzstāsies Aivars Lapšāns (balss, ģitāra), Georgijs Kadoļčiks (klavieres), Edīte Butkeviča (balss, ģitāra), Dominiks Butkevičs-Donskins (čells).

Baznīcu nakts laikā Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams un Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze būs atvērta līdz plkst. 23.00.

Baznīcu nakts ir kristīgs kultūras notikums, Latvijā šogad tas noris jau devīto reizi. Šogad pasākumā kopumā iesaistījušies vairāk nekā 100 Latvijas dievnami. Ar visām baznīcām, kuras piedalās Baznīcu naktī, iespējams iepazīsties šeit. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
28. maijs
Siguldas svētki “KOPĪBA”

28. maijā pulcēsimies kopīgos Siguldas svētkos, kas šoreiz aicina vienoties “KOPĪBĀ”. Kopībai ir daudz ceļu, kas ejami, jo kopība ir saplūdums. Šajos svētkos mēs saplūdīsim laukumos, gājienā, dejā, dziesmā, ievziedu ticībā, rītdienas cerībā, cilvēcības uzvaras spēkā... Svētkos aicinām satikt vienam otru un satikt Siguldu caur pirmo iegūto piederības medaļu, ar simto rokas satvērienu dejā, tūkstošo blakus dalīto gājiena soli, piespiesto plecu vienotā koncerta pulsā un ar asinsritē plūstošo “..un sirdī tāla atbalss skan…”.

28. maijā aicinām novadniekus un pilsētas viesus izbaudīt svētkus dažādās pilsētas lokācijās. Siguldas pils kvartāls iezīmēsies kā dažādu aktivitāšu vieta ģimenēm ar bērniem, kā arī mākslas zona. Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā un pie kultūras centra “Siguldas devons” priecēs novada amatiermākslas kolektīvi, kā arī telpās būs aplūkojamas daudzveidīgas izstādes. Stacijas laukums arī kļūs par svētku gājiena sākumpunktu, turpinoties līdz pat Siguldas pilsdrupu estrādei, kur gaidāms svētku koncerts ar grupu “Labvēlīgais tips”. Savukārt vairākās vietās pilsētā sadarbībā ar novada uzņēmējiem kafejnīcas un restorāni būs atvērti svētku svinībām līdz pat plkst. 2.00 naktī.

Svētku programma

Siguldas pils kvartālā:

 • plkst. 10.00–12.00 notiks svinīgais jaundzimušo godināšanas pasākums “Esmu dzimis Siguldas novadā”, kurā Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics sveiks 2021. gada otrajā pusgadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes, pasniedzot piemiņas medaļas;
 • plkst. 10.00–19.00 ikvienam ir iespēja iepazīties ar Siguldas Jauno pili un apskatīt pils salonā eksponēto Daiņa Gudovska akvareļu izstādiIeejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro;
 • plkst. 13.00–18.00 turpināsies bērnu svētku diena, kad būs iespēja piedalīties dažādās spēlēs un atrakcijās, baudīt koncertus, ķert burbuļu prieku un mieloties ar saldējumu;
 • plkst. 14.00 Siguldas pils paviljonā varēs vērot Liepājas Leļļu teātra izrādi “Lote dodas ekspedīcijā”;
 • plkst. 14.00–16.00 stāvlaukumā pie Siguldas pils kvartāla (pretī Dabas aizsardzības pārvaldes ēkai) ikviens varēs izpētīt vēsturiskas automašīnas retro auto izstādē;
 • plkst. 17.00 Siguldas pils paviljonā norisināsies muzikāls uzvedums “Peles Karameles svētku diena”;
 • visas dienas garumā Siguldas pils dārzā būs iespēja apskatīt keramikas mākslinieku brīvdabas izstādi “Runā ar mani!”.


Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā:

 • plkst. 14.00–18.00 norisināsies Siguldas novada amatiermākslas kolektīvu koncerti. Kolektīvu uzstāšanās secība apskatāma šeit;
 • visas dienas garumā koprades laboratorijās būs iespēja apskatīt Jevgeņija Einberga metāla skulptūru izstādi “Metāls kā mīlestība!”;
 • no plkst. 19.00 stacijas laukumā sāksies pulcēšanās Siguldas svētku gājienam, kam starts tiks dots plkst. 20.00. Aicinām uzgavilēt svētku gājiena dalībniekiem visā Pils ielas garumā!


Kultūras centrā “Siguldas devons”:

 • plkst. 10.00–19.00 varēs apskatīt divas īpašas izstādes – novadnieka, fotogrāfa Ata Ieviņa izstādi “Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi”, kā arī grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” izstādi;
 • plkst. 14.00–19.00 kultūras centra priekšpusē norisināsies Siguldas novada amatiermākslas kolektīvu koncerti. Kolektīvu uzstāšanās secība apskatāma šeit.


Siguldas pilsdrupu estrādē:

 • aptuveni plkst. 20.45 svētku gājiena dalībnieku sagaidīšana, kopīgi vienojoties mūsu himnas “Zied ievas Siguldā” dziedāšanā, kā arī svētkos sveiks Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics;
 • plkst. 21.00–22.30 grupas “Labvēlīgais tips” koncerts.


Siguldas pilsētā līdz pat plkst. 2.00 naktī Siguldas restorāni un kafejnīcas piedāvās apmeklētājiem īpašos svētku piedāvājumus. Novadnieku un pilsētas viesu garšu kārpiņas Siguldas pils kvartālā palutinās kafejnīca “Pils café” un “Kaķu māja”, bet savās telpās uzņems “Doma”, “9. pils”, “Ezītis miglā”, “Hotel Sigulda”, “Mr. Biskvīts”, “Dabas rezidence”, “Kebab Factory” un “Eklers”.


Svētku pietura Zaļās villas kvartālā:

 • plkst. 10.00–12.00 kopienas dārzā “Audz” varēs iesaistīties kopīgas kukaiņu mājas veidošanā;
 • plkst. 11.00–2.00 garšu piedzīvojumu būs iespēja baudīt mākslinieces Maijas Graudiņas pop–up restorānā;
 • plkst. 12.00–16.00 norisināsies mākslas aktivitātes un sajūtu rituāli lieliem un maziem.


Jāņa tirgū plkst. 12.00–18.00 notiks 3 gadu jubilejas svinības, kurā uzstāsies dziedātāja Olga Rajecka un konkursa “Jāņa tirgus muzikants” 2019. gada uzvarētāji – muzikālā apvienība “Tutti Frutti”.


28. maijā norisināsies arī Baznīcu nakts pasākumi visā novadā.

Tāpat atgādinām, ka tradicionālajos pagastu svētkos tiksimies visas vasaras garumā!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 09.00
Baltijas fitnesa un veselīga dzīvesveida industrijas pasākums “Fitstore Friends Convention 2022” Siguldas Sporta centrā

28. maijā Siguldas Sporta centrā notiks Baltijas fitnesa un veselīga dzīvesveida industrijas pasākums “Fitstore Friends Convention 2022”. Visas dienas garumā pasaulē atzīti treneri no Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas, Francijas un Andoras dalīsies ar zināšanām, pieredzi un vadīs praktiskas nodarbības, kā arī stāstīs par to, kā attīstās sporta un fitnesa joma. Starp apmeklētājiem gaidāmi Baltijas atzītākie fiziskās sagatavotības treneri, kā arī vairāk nekā simts fitnesa treneru un entuziastu.

Pasākums no plkst. 9.00 līdz 18.00 norisināsies Siguldas Sporta centrā četrās dažādās zonās: uz Lielās skatuves, Mazās skatuves, terases un lekciju telpās. Programmā iekļautas kopumā 18 praktiskās un teorētiskās nodarbības par jaunākajām pasaules tendencēm, ko vadīs 7 master treneri. Tāpat būs arī konkursi un citas iesaistošas aktivitātes visiem dalībniekiem, savukārt treneru profesijas pārstāvjiem šī ir iespēja iegūt arī resertifikācijas punktus.

Papildu informācija par pasākumu, tā norisi apskatāma šeit. Pasākumu Siguldas Sporta centrā organizē “GFitness”.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835 vai 29226327.

28. maijs plkst. 10.00
Siguldas svētku “KOPĪBA” svinības Zaļās villas kvartālā

28. maijā, Siguldas svētku dienā, Zaļās villas kvartāls aicina apmeklēt svētku pieturu, kurā norisināsies dažādas aktivitātes visas dienas garumā.

No plkst. 10.00 līdz 11.30 Zaļās villas kvartāla sarkanajā ēkā 3. stāvā deju studijā notiks dziedinošā TAICHI vingrošana ar Juri Brantu.

No plkst. 10.00 līdz 12.00 kopienas dārzā “Audz” norisināsies kukaiņu mājas veidošana kopā ar Latvijas Biškopības biedrības programmu “Bišu draugs”.

No plkst. 11.00 varēs izvēlēties gardus ēdienu no svētkiem radītas ēdienkartes, ko piedāvās Maijas Graudiņas & Draugi pop-up kafejnīca “Mielotava”, kā arī norisināsies burbuļtējas namiņa atklāšana, kas darbosies visu vasaras sezonu.

No plkst. 12.00 līdz 16.00 “Dabas rezidencē” norisināsies mākslas aktivitātes lieliem un maziem, mandalu zīmēšana ar jogas meistari Dainu Liepiņu, savukārt Zaļajā villā jogas nodarbība ar Ingūnu Dolgo, roku un galvas masāža.

No plkst. 13.00 līdz 14.00 Zaļajā villā norisināsies dzīvības deja ar Ligiju Zariņu par ziedojumiem.

No plkst. 13.00 līdz 16.00 notiks vides objekta “Zemes māte” ietērpšana svētku gājienam.

No plkst. 14.00 līdz 16.00 Zaļajā villā norisināsies tējas ceremonija ar Andri Strapcānu.

No plkst. 15.00 līdz 17.00 interesentus aicina uz kopīgu sadziedāšanos ar Inesi Kozuliņu.

No plkst. 18.00 līdz 18.40 nodarbība “Sveiciens saulei” ar Ingūnu Dolgo un Dainu Liepiņu.

No plkst. 21.00 līdz pusnaktij ikviens aicināts uz tējas rituālu, dziesmām un dejām.

Pasākumu organizē Zaļās villas kvartāls, un ieeja pasākumā ir bez maksas, savukārt atsevišķas nodarbības tiek organizētas par ziedojumiem. Plašāka informācija apskatāma šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 11.00
Bērnu animācijas filmu rīts Inciema tornī
28. maijs plkst. 12.00
Siguldas svētku “KOPĪBA” svinības Dabas laboratorijā

Sestdien, 28. maijā, kad atzīmēsim Siguldas svētkus, uz vienu no svētku pieturām aicina Dabas laboratorija (Dārza ielā 29A, Siguldā). Svētkiem par godu tur tiks uzburti zili, zaļi un visādi citādi krāsaini un ļoti veselīgi brīnumi.

Dabas laboratorijas ciemiņi tiks gaidīti no plkst. 12.00 līdz 18.00. Tur varēs gan degustēt, gan iegādāties dažādu krāsu sulas, gardas kūciņas, enerģijas batoniņus un saldējumu.

No plkst. 14.00 Dabas laboratoriju apmeklēs profesionāla fotogrāfe, kura labprāt iemūžinās svētku prieku, smaidu un visas pozitīvās mirkļa emocijas lieliskos kadros. Dabas laboratorijā ir izveidota tam speciāla studijas tipa siena.

Šajā dienā ikkatram, kurš ļausies mirkļu iemūžināšanai ar fotogrāfi, tiks dota atlaide speciālai Ziemassvētku pāru, draugu vai ģimenes fotosesijai. Atlaide kā bonuss tiks pievienota katram individuāli fotogrāfiju galerijā.

28. maijā Siguldas svētki tiks atzīmēti visas dienas garumā ar dažādām norisēm, pasākuma programma pieejama šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 13.00
Bērnu svētki Inčukalnā, Aleksandra estrādē

28. maijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Aleksandra parka estrādē Inčukalnā plkst. 13.00 būs iespēja redzēt bērnu tautas deju kolektīva “Minka” un mūsdienu deju studijas “Born to dance” audzēkņu koncertu.

Pēc koncerta bērni varēs redzēt cirka izrādi, piedalīties meistarklasē ar klaunu, spēlēt dažādas lielformāta spēles un piedalīties citās aktivitātēs.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 13.00
Siguldas svētku bērnu programma Siguldas pils kvartālā

Siguldas svētkos, 28. maijā, Siguldas pils kvartāls iezīmēsies kā vieta ģimenēm ar bērniem, vienlaikus arī kā mākslas zona. Tas no plkst. 13.00 līdz 18.00 aicinās gan pavisam mazus, gan nedaudz lielākus priekpilni pavadīt Siguldas svētku dienu visiem kopā, piedaloties dažādās spēlēs un atrakcijās, dejojot mūzikas ritmā, ķerot burbuļu prieku un mielojoties ar saldējumu.

No plkst. 13.00 līdz 14.00 ģimenes priecēs vokālā studija “Siguldiņa” (vadītāja Elīna Gruzniņa), bērnu vokālā grupa “Zibsnis” (vadītājs Atis Priedītis). Savukārt no plkst. 13.00 līdz 18.00 bērni un jaunieši varēs aktīvi pavadīt laiku, spēlējot lielās koka spēles un piedaloties citās atrakcijās un radošajās darbnīcās. Bērni varēs gan izveidot īpašo svētku cepuri Cepuru darbnīcā, gan pagatavot svētku kārumus Marcipāna konfekšu darbnīcā. No plkst. 15.00 līdz 18.00 pils kvartāla teritoriju piepildīs burbuļu prieks.

Plkst. 14.00 varēs baudīt Liepājas Leļļu teātra muzikālo uzvedumu “Lote dodas ekspedīcijā”, kas būs aizraujošs un piedzīvojumiem bagāts stāsts par Loti no Izgudrotāju ciema. Bet, lai Siguldas svētkos radītu īpašu noskaņu mazākajiem viesiem, plkst. 17.00 ģimenes ar bērniem aicinātas apmeklēt muzikālo uzvedumu “Peles Karameles svētku diena Siguldā”. No plkst. 13.00 līdz 18.00 Siguldas pils kvartālā varēs mieloties ar saldējumu, ko sarūpēs “Bliss Gelato”.

Visas dienas garumā Siguldas pils dārzā būs iespēja apskatīt keramikas mākslinieku brīvdabas izstādi “Runā ar mani!”, bet plkst. 14.00–16.00 stāvlaukumā pie Siguldas pils kvartāla (pretī Dabas aizsardzības pārvaldes ēkai) ikviens varēs izpētīt vēsturiskas automašīnas retro auto izstādē. Tāpat Siguldas svētkos ikvienu iepriecinās amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerti, kopību varēs izjust arī svētku gājienā“Labvēlīgā tipa” koncertā un citās svētku aktivitātēs. Plašāka svētku programma apskatāma šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 14.00
Amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerts pie kultūras centra “Siguldas devons”

 

28. maijā Siguldas svētki “KOPĪBA”​ aicina būt kopā un svinēt kopību amatiermākslu kolektīvu koncertos, svētku gājienā un citās aktivitātēs, kas būs piemērotas gan maziem, gan lieliem. Amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerti no plkst. 14.00 izskanēs pie kultūras centra “Siguldas devons” un Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Koncerti pie kultūras centra “Siguldas devons”:

 • plkst. 14.00–14.40 Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas jauniešu simfoniskais orķestris, sieviešu kori “Lettegore” no Lēdurgas, “Teiksma” no Siguldas, vīru koris “Vecie draugi” no Krimuldas;
 • plkst. 14.40–15.10 senioru koris “Atblāzma” no Inčukalna, “Gāle” no Siguldas, senioru deju kopa “Sniegaroze” un “Preilene” no Siguldas, senioru vokālais ansamblis “Rezēdas” no Mālpils;
 • plkst. 15.10–15.20 sporta deju klubs “Zīle” no Siguldas;
 • plkst. 15.25–15.45 senioru vokālais ansamblis “Melodija” un “Saltavots” no Siguldas, “Sidgundietes” no Mālpils;
 • plkst. 15.45–15.55 sporta deju klubs “Zīle” no Siguldas;
 • plkst. 16.00–16.50 kopkoris – jauktais koris “Atvars” no Siguldas, “Mergupe” no Mālpils, “Mežābele” no Inčukalna, “Spārni” no Siguldas;
 • plkst. 16.55–17.10 Siguldas novada Jaunrades centra breika dejotāji – “Sigulda Rockers-Breakdance Team”;
 • plkst. 17.10–17.40 bigbends “Sigulda”;
 • plkst. 17.40–19.00 Inčukalna pūtēju orķestris un Siguldas Absolventu orķestris.

Tāpat Siguldas svētkos ikvienu iepriecinās svētku aktivitātes bērniem, koncerts ar grupu “Labvēlīgais tips”. Vairākās vietās pilsētā sadarbībā ar novada uzņēmējiem kafejnīcas un restorāni būs atvērti svētku svinībām līdz pat plkst. 2.00 naktī. Plašāka svētku programma apskatāma šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 14.00
Amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerts Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

28. maijā Siguldas svētki aicina būt kopā un svinēt kopību amatiermākslu kolektīvu koncertos, svētku gājienā un citās aktivitātēs, kas būs piemērotas gan maziem, gan lieliem. Amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerti no plkst. 14.00 izskanēs pie kultūras centra “Siguldas devons” un Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Koncerti Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā:

 • plkst. 14.00–14.15 Siguldas pagasta pūtēju orķestris;
 • plkst. 14.15–14.35 mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris;
 • plkst. 14.40–15.10 Siguldas pagasta pūtēju ansamblis;
 • plkst. 15.15–15.40 senioru deju kolektīvi – Allažu senioru deju kolektīvs, “Kniediņš” no Mālpils, “LG Virši” no Inčukalna;
 • plkst. 15.40–16.00 folkloras kopa “Senleja” no Siguldas;
 • plkst. 16.00–16.15 mākslu skolas “Baltais flīģelis” jauniešu orķestris “Sudrabskaņa”;
 • plkst. 16.20–16.50 jauniešu deju kolektīvs “Māra” no Mālpils, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dūka” no Siguldas;
 • plkst. 16.50–17.20 folkloras kopa “Putni” no Lēdurgas;
 • plkst. 17.20–18.00 vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dzirnakmeņi” no Krimuldas, “Lēdurga”, “Ķimelītis” no Allažiem un “Runči un kaķes”, “Virši” no Inčukalna.

Tāpat Siguldas svētkos ikvienu iepriecinās svētku aktivitātes bērniem, koncerts ar grupu “Labvēlīgais tips”. Vairākās vietās pilsētā sadarbībā ar novada uzņēmējiem kafejnīcas un restorāni būs atvērti svētku svinībām līdz pat plkst. 2.00 naktī. Plašāka svētku programma apskatāma šeit.

28. maijs plkst. 14.00
Baznīcu nakts Siguldas baptistu draudzes dārzā

28. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldā novadā, norisināsies Baznīcu nakts. Tās laikā novadā esošie dievnami – Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudze, Siguldas baptistu draudze, Krimuldas Evaņģēliski luteriskā draudze, Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze un Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Siguldas baptistu draudzes dārzā no plkst. 14.00 līdz 16.00 risināsies iedvesmojošu dzīvesstāstu pēcpusdiena, kuras laikā muzicēs Atis Rijnieks (Oča). No plkst. 17.00 līdz 18.00 baznīcas dārzā notiks pielūgsmes brīdis ar mūziķi Katrīnu Annu Pļavnieci, no plkst. 18.00 līdz 19.00 – Jaunzēlandes mūziķa un dziesmu autora Jules Riding koncerts, bet no plkst. 19.00 līdz 22.00 – muzikāls svētvakars, kurā uzstāsies Siguldas mūziķu pielūgsmes grupa. Baznīcas dārzā darbosies arī mājas kafejnīca un radošā darbnīca bērniem, kurā piedalīsies draudzes “Jaunā paaudze”, “Dieva bērni Siguldā” un biedrība “S-atvērts”.

Par citiem notikumiem Siguldas novada draudzēs Baznīcu nakts laikā aicinām lasīt šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 18.00
Baznīcu nakts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

28. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldā novadā, norisināsies Baznīcu nakts. Tās laikā novadā esošie dievnami – Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudze, Siguldas baptistu draudze, Krimuldas Evaņģēliski luteriskā draudze, Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze un Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 18.00 notiks Limbažu Kultūras nama Vīru kora “Ziedonis” koncerts (diriģente Zane Martinsone), plkst. 19.00 norisināsies teologa Kaspara Simanoviča lekcija “Mīlestības piecas pakāpes”, bet plkst. 21.00 – Baltijas komponistu mūzikas koncerts “Uz debesīm”, kurā piedalīsies Gunta Gelgote (soprāns), Ieva Pudāne (flauta), Ilze Reine (ērģeles). Plkst. 22.00 baznīcā izskanēs koncerts “Ceriņu ziedos”, tajā piedalīsies Arturs Lisovs (ērģeles) Ieva Vizma Romanovska (alta saksofons), Marija Sprūde (soprāns), Patrīcija Kozlovska (soprāns).

Par citiem notikumiem Siguldas novadā draudzēs Baznīcu nakts laikā aicinām lasīt šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 18.00
Baznīcu nakts Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzē

28. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldā novadā, norisināsies Baznīcu nakts. Tās laikā novadā esošie dievnami – Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudze, Siguldas baptistu draudze, Krimuldas Evaņģēliski luteriskā draudze, Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze un Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzē no plkst. 18.00 līdz 19.45 būs iespēja doties ekskursijā, kurā gida vadībā varēs iepazīt baznīcas telpas, tās vēsturi un citus interesantus faktus. Tāpat šajā laikā draudzē izskanēskora “Vox Cordis” mīļākās dziesmas Dieva godam. No plkst. 19.45 līdz pusnaktij brīdis klusumam, kura laikā varēs iedegt un nolikt svecīti. Baznīcā būs skatāmi arī svētā pāvesta Jāņa Pāvila II un pāvesta Franciska liturģiskie apģērbi, ar kuriem viņi bija tērpti Svētajā Misē Latvijā 1993. un 2018. gadā.

Par citiem notikumiem Siguldas novada draudzēs Baznīcu nakts laikā aicinām lasīt šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 19.00
Baznīcu nakts Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā draudzē

28. maijā visā Latvijā, tostarp Siguldā novadā, norisināsies Baznīcu nakts. Tās laikā novadā esošie dievnami – Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudze, Siguldas baptistu draudze, Krimuldas Evaņģēliski luteriskā draudze, Lēdurgas Evaņģēliski luteriskā draudze un Inčukalna katoļu draudzes lūgšanu nams – būs atvērti un gaidīs interesentus, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar baznīcu kultūru un garīgajām vērtībām.

Krimuldas Evaņģēliski luteriskajā draudzē plkst. 19.00 izskanēs sirsnīgs koncerts “Dvēseles melodija”, kurā uzstāsies Aivars Lapšāns (balss, ģitāra), Georgijs Kadoļčiks (klavieres), Edīte Butkeviča (balss, ģitāra), Dominiks Butkevičs-Donskins (čells).

Par citiem notikumiem Siguldas novada draudzēs Baznīcu nakts laikā aicinām lasīt šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 20.00
Siguldas svētku “KOPĪBA” gājiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma

Arī šogad Siguldas svētku neatņemama sastāvdaļa būs tradicionālais novadnieku svētku gājiens, kas notiks sestdien, 28. maijā, plkst. 20.00. Svētku organizatori aicina novada uzņēmējus, iestādes, biedrības, amatiermākslas kolektīvus, sabiedriskās organizācijas, māksliniekus un mūziķus pievienoties gājienam.

Svētku gājiens sāksies Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, pulcēšanās no plkst. 19.00. Gājiens virzīsies pa Pils ielu līdz Siguldas pilsdrupu estrādei. Gājiena laikā svētku dalībniekus pārsteigs īpašās kopības pieturas, savukārt uzreiz pēc gājiena pilsdrupu estrādē notiks kopīga himnas “Zied ievas Siguldā” dziedāšana un grupas “Labvēlīgais Tips” koncerts.

Tāpat Siguldas svētkos ikvienu iepriecinās amatiermākslas un citu radošo novada kolektīvu koncerti, kopību varēs izjust, piedaloties bērnu programmā, baudot “Labvēlīgā tipa” koncertu un citas svētku aktivitātes. Plašāka svētku programma apskatāma šeit.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. maijs plkst. 21.00
Grupas “Labvēlīgais tips” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas svētkos, 28. maijā, Siguldas pilsdrupu estrādē plkst. 21.00 uzstāsies grupa “Labvēlīgais tips”, kas šogad svin savu 30 gadu jubileju un šajā laikā grupa iemājojusi vietu neskaitāmu klausītāju sirdīs. Pirms koncerta sākuma, aptuveni plkst. 20.45, notiks svētku gājiena dalībnieku sagaidīšana, kopīgi vienojoties mūsu himnas “Zied ievas Siguldā” dziedāšanā, kā arī svētkos sveiks Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Uz skatuves dēļiem muzikāli gozēsies klausītājiem jau ierastais grupas sastāvs: Andris Freidenfelds (balss), Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons), Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti).

Ieeja koncerā ir bez maksas. 

Aicinām iepazīties un piedalīties arī citās svētku aktivitātēs. 28. maijā pulcēsimies kopīgos Siguldas svētkos, kas šoreiz aicina vienoties “KOPĪBĀ”. Kopībai ir daudz ceļu, kas ejami, jo kopība ir saplūdums. Šajos svētkos mēs saplūdīsim laukumos, gājienā, dejā, dziesmā, ievziedu ticībā, rītdienas cerībā, cilvēcības uzvaras spēkā…
29. maijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 5.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

29. maijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Senioru bezmaksas peldēšana Siguldas Sporta centra peldbaseinā līdz pat maija beigām notiks katru svētdienu no plkst. 14.00 līdz 15.00. Šī ir iespēja Siguldas novada senioriem apmeklēt peldbaseinu bez maksas vienu reizi nedēļā un trenera vadībā apgūt vai uzlabot savas peldēšanas prasmes. Peldēšana ir visieteicamākā fiziskā aktivitāte senioriem, jo tā netraumē locītavas un mugurkaulu.

Ņemot vērā, ka pieprasījums ir liels un apmeklētāju skaits grupā ir ierobežots, iepriekš noteikti jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Atgādinām, ka kasē jāuzrāda pensionāra apliecība un personu apliecinošs dokuments.

29. maijs plkst. 17.00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra nodaļas absolventu diplomdarba izrāde – Viljama Šekspīra lugu fragmentu uzvedums “Laikiem pāri” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

 

Režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece.

30. maijs - 18. augusts
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas absolventu diplomdarbu izstāde “Noslēpums” mākslu skolā “Baltais flīģelis”
31. maijs plkst. 09.00
Ukrainas atbalsta informācijas centrs kultūras centrā “Siguldas devons”
31. maijā no plkst. 9.00 līdz 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” darbosies Ukrainas atbalsta informācijas centrs, kurā Ukrainas patvēruma meklētājiem būs iespējams uzzināt par dažāda veida valsts un pašvaldības piedāvāto palīdzību. Plānots, ka Ukrainas atbalsta informācijas centrs “Siguldas devonā” darbosies arī 7. un 14. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Atbalsta centrā tiks sniegtas konsultācijas par pašvaldības sociālo palīdzību un pabalstiem, atbalstu mājokļa nodrošināšanā, nodarbinātību, bērnu izglītības iespējām un sarunvalodas apguvi, kā arī nepieciešamā informācija vīzu un uzturēšanās atļauju saņemšanai, jo, lai varētu ilglaicīgi uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem jāsaņem ilgtermiņa vīzas, kurām iespējams pieteikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs Rīgā vai Cēsīs. Tāpat šajās dienās Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem jau ir vīzas, varēs saņemt Latvijā izdotus personas kodus, kā arī pašvaldības speciālisti palīdzēs sagatavot iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģimenes pabalsta saņemšanai.

Atgādinām, ka, lai atvieglotu informācijas un palīdzības saņemšanu, Ukrainas iedzīvotājiem katru darbdienu no plkst. 9.00 līdz 16.00 pieejams informatīvais tālrunis 65505888, kur informāciju par atbalsta iespējām varēs saņemt gan latviešu, gan krievu valodā. Krīzes gadījumos aicinām 24/7 sazināties ar Pašvaldības policiju, zvanot uz tālruņa numuru 26160288.

Plašāka informācija par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem pieejama šeit.

ID karšu piedāvājums
31. maijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Raganā, Vidus ielā 12

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

ID karšu piedāvājums
31. maijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Sunīšos, Klusajā ielā 5

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

31. maijs plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

1. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde “Dzejniekam, publicistam un rakstniekam Rimantam Ziedonim – 60” Inčukalna bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde “Rakstniekam Laimonim Puram – 100” Inčukalna bibliotēkā
1. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Visa laba Jāņu zāle…” Inčukalna bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
1. jūnijs plkst. 09.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Inčukalna pagastā, Meža mierā (Stacijas laukumā)

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

ID karšu piedāvājums
1. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

ID karšu piedāvājums
1. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

ID karšu piedāvājums
1. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Sidgundā, Zvaigžņu ielā

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

1. jūnijs plkst. 18.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 1.–4. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
1. jūnijs plkst. 19.00
Rollerslēpošanas seriāla “Rollertour 2022” 1. posms Fischer slēpošanas centrā
2. jūnijs - 17. jūnijs
Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīta tematiskā izstāde “Tikai laimīgi bērni izaug stipri un veseli” Inciema bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūlijs
Zviedru mākslinieces Stīnas Virsēnas ilustrāciju izstāde ar Astridas Lindgrēnas citātiem “Bez vardarbības” Siguldas novada bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Vasara zied: ziedu un augu nozīme un to izmantošana” Krimuldas bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Jāņu dienas tradīcijas” Krimuldas bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Kad saulīte rotājās” Krimuldas bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde “Grāmata zied” Krimuldas bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Literārā izstāde “Pastaiga paplašinātajā telpā. Rakstniekam Rimantam Ziedonim – 60” Krimuldas bibliotēkā
2. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Rīgas porcelāns” Allažu bibliotēkā
20. gs. 30.–90. gadu porcelāna izstrādājumi no Daces Saulītes privātās kolekcijas.
 
Grupām lūgums iepriekš pieteikties izstādes apmeklējumam (iespējama tikšanās ar kolekcionāri), zvanot uz tālruņa numuru 67970289.
2. jūnijs - 12. jūnijs
Atrakciju parks “Annels” Siguldas svētku laukumā

No 2. līdz 12. jūnijam Siguldas svētku laukumā darbosies atrakciju parks “Annels”, kas piedāvās atpūtu un izklaidi visai ģimenei. Atrakciju parka darba laiks darbdienās no plkst. 12.00 līdz 22.00 un brīvdienās no plkst. 11.00 līdz 22.00.

Parka mazākajiem apmeklētājiem būs pieejams “Mazais karuselis”, “Vilcieniņš”, kā arī piepūšamās atrakcijas. Lielus un mazus apmeklētājus priecēs karuselis “Raķetes” un “Autodroms”, savukārt asāku sajūtu meklētāji adrenalīna devu atradīs atrakcijā “Extreme” un “Mega šūpoles”. Apmeklējot atrakciju parku, gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja pārbaudīt savu precizitāti un veiksmi, piedaloties balvu atrakcijās “Bundžu karalis” un “Šautriņas”.

Izcenojums:

 • Mazais karuselis – 2, 50 eiro;
 • Vilcieniņš – 3 eiro bērnam, 3,50 eiro bērnam kopā ar pieaugušo;
 • piepūšamās atrakcijas – 3 eiro 15 minūtes, 4 eiro 30 minūtes un 6 eiro stunda;
 • Raķete – 3 eiro bērnam, 3, 50 eiro bērnam kopā ar pieaugušo;
 • Autodroms – 5 eiro;
 • Extreme – 7 eiro;
 • Mega šūpoles – 5eiro;
 • Bundžu karalis – 3 eiro;
 • Šautriņas – 3 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
2. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Inčukalna pagastā, Gaujā, Gaujaslīču ielā 41

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

ID karšu piedāvājums
2. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Mālpilī, Enerģētikas ielā 3

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

2. jūnijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
2. jūnijs plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
3. jūnijs plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
3. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Inčukalnā, Miera ielā 1

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

3. jūnijs plkst. 18.00
Apbalvojumu “Siguldas novada Gada balva sportā 2021” pasniegšanas ceremonija Siguldas pils paviljonā

3. jūnijā plkst. 18.00 Siguldas pils paviljonā norisināsies balvu pasniegšana labākajiem novada sportistiem, komandām un treneriem, kuri ieguvuši apbalvojumu “Siguldas novada Gada balva sportā 2021”. Svinīgo pasākumu vadīs Kristaps Kiršteins, savukārt par muzikālo pavadījumu parūpēsies dziedātāja Annija Putniņa ar pavadošo sastāvu.

Šogad novada sportisti un sporta darbinieki saņems balvas 14 nominācijās divās kategorijās – bērnu un jauniešu sportā, kā arī amatieru un tautas sportā. Apbalvojuma ieguvēji atsevišķās nominācijās tiks paziņoti vien svinīgajā ceremonijā. Tāpat kopš 2018. gada jau par tradīciju kļuvusi Latvijas čempionātu 1. vietas ieguvējus sveikt ar pateicības balvām, savukārt šogad pirmo reizi tiks sumināti visi augsto sasniegumu sportisti, kas startējuši starptautiska mēroga sacensībās.

Apbalvojumu “Siguldas novada Gada balva sportā 2021” saņems šādi augsto sasniegumu sportisti:

 • skeletonists Martins Dukurs par dalību Pasaules kausā;
 • skeletonists Tomass Dukurs par dalību Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucēja Ulla Zirne par dalību Eiropas čempionātā;
 • kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola par dalību Eiropas čempionātā, Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucēja Elīza Tīruma par dalību Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucēja Sigita Bērziņa par dalību Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucējs Andris Šics par dalību Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucējs Juris Šics par dalību Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucējs Gints Bērziņš par dalību Eiropas čempionātā, Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks par dalību Eiropas čempionātā, Pasaules kausā;
 • kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis par dalību Pasaules kausā;
 • bobslejists Emīls Cipulis par dalību Pasaules kausā;
 • orientieriste Kristīne Brunere par dalību Eiropas čempionātā;
 • tramplīnlēcējs Markuss Vinogradovs par dalību Pasaules čempionātā;
 • galda hokejists Rainers Kalniņš par dalību Pasaules čempionātā;
 • spīdvejists Ričards Ansviesulis par dalību Eiropas čempionātā;
 • florboliste Liliāna Jakovicka par dalību Pasaules čempionātā;
 • volejbolists Ingars Ivanovs par dalību Eiropas čempionātā;
 • volejbolists Edvarts Buivids par dalību Eiropas čempionātā;
 • galda hokejiste Margarita Ābele par dalību Pasaules čempionātā;
 • galda hokejiste Ilze Zuce-Tenča par dalību Pasaules čempionātā;
 • galda hokejiste Elīna Gala par dalību Pasaules čempionātā.


Izvirzītie balvu pretendenti bērnu un jauniešu sporta kategorijā:

 • nominācijā “Gada jaunā sportiste” – daudzcīņniece Nikola Bunde, badmintoniste Anna Kupča, peldētāja Emīlija Strazdiņa un nominācijā “Gada treneris” izvirzīti viņu treneri – Arnolds Strenga, Ainārs Gureckis un Andra Fridrihsone;
 • nominācijā “Gada jaunais sportists” – spīdvejists Ričards Ansviesulis, motosportists Kārlis Alberts Reišulis,distanču slēpotājs Rainers Paeglis un nominācijā “Gada treneris” izvirzīti viņu treneri – Antoni Kušels, Roberts Justs un Raivis Zīmelis;
 • nominācijā “Gada komanda” – pludmales volejbola komanda Kārlis Jaundžeikars un Matīss Šalkovskis, Siguldas Sporta skolas distanču slēpošanas komanda Rainers Paeglis un Sandijs Suhānovs, Siguldas Sporta skolas distanču slēpošanas komanda Bruno Bilans un Kristaps Paio un nominācijā “Gada treneris” izvirzīti viņu treneri – Normunds Šulte, Raivis Zīmelis un Kaspars Kārkliņš;
 • nominācijā “Gada sporta skolotājs” balvu saņem – Antra Šverna no Krimuldas vidusskolas.


Izvirzītie balvu pretendenti amatieru un tautas sporta kategorijā:

 • nominācijā “Gada sportiste” – badmintoniste Jekaterina Romanova, orientieriste Karīna Janova un florboliste Liliāna Jakovicka;
 • nominācijā “Gada sportists” – badmintonists Teodors Kerimovs, badmintonists Artūrs Akmens un rallijkrosists Ivo Gabrāns;
 • nominācijā “Gada komanda” – Siguldas Triāla klubs, Sporta klubs “Coyote” (florbols) un Siguldas Badmintona klubs;
 • nominācijā “Neatlaidība sportā” balvu saņem – Zigfrīds Baumanis;
 • nominācijā “Gada sporta pasākums” – Lēdurgas Open disku golfā, “Sigulda Open’21” sacensības pludmales volejbolā un “Siguldas kauss 2021” orientēšanās sportā;
 • nominācijā “Gada sporta organizācija” – futbola klubs “Sigulda”, Sporta klubs “Lēdurga” un Inčukalna galda hokeja klubs.


Apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā” par Lēdurgas basketbola attīstīšanu un veicināšanu saņems Jānis Zeltiņš.

Siguldas novada jaunieši, kuri saņems pateicības balvu par izcīnītajiem Latvijas čempiona tituliem 2020. gadā un 2021. gadā

2020. gadā:

 • vieglatlēti Artis Podziņš, Renārs Jumiķis, Emīls Bangevics, Dāvids Liziņš, Marta Balanasa, Jete Laiva, Marta Klinsone, Rūta Meistere, Kristaps Feldmanis, Estere Vīksne, Dārta Auziņa, Artūrs Šķesters, Nikola Bunde, Oto Laiva;
 • badmintonisti Alens Zandovskis, Nikola Muķiele;
 • kalnu slēpotāji Emīls Indriksons, Estere Ausekle;
 • pludmales volejbolists Gustavs Auziņš;
 • kamaniņu sportisti Laura Lēģere, Sigita Bērziņa, Gints Bērziņš;
 • orientierists Ronalds Lūkins;
 • skrituļslalomisti Tīna Oliņa, Ģirts Blūms, Patriks Ciaguns, Heidija Ciagune, Pauls Pēteris Prancāns.


2020. gadā un 2021. gadā:

 • vieglatlēts Jānis Stūrītis;
 • badmintonisti Anna Kupča, Dāvis Strazdiņš, Madara Mackēviča, Anete Priedniece, Laura Lenceviča;
 • orientieristi Anete Actiņa, Mārtiņš Mežsargs, Jēkabs Niklāvs Janovs;
 • skrituļslalomisti Nikola Grīnberga, Frīda Saļņikova, Emīls Indriksons;
 • distanču slēpošana/rollerslēpošana/vieglatlētika/orientēšanās Kristīne Brunere, Leo Bilāns, Rainers Paeglis, Sandijs Suhānovs, Bruno Bilans.


2021. gadā:

 • badmintonisti Leila Anna Siliņa, Agate Štamere, Annija Rulle-Titava;
 • distanču slēpotāji Kristaps Paio, Roberts Tolpežņikovs;
 • pludmales volejbolisti Kārlis Jaundžeikars, Matīss Šalkovskis;
 • orientieristi Magda Cigle, Artūrs Strakšs;
 • skrituļslalomisti Laura Meldere, Rūdolfs Veigulis, Maija Ciagune, Jēkabs Rasiņš, Kristiāns Indriksons, Estere Ausekle, Valters Bērziņš;
 • dambretists Renards Helfrehts;
 • triāliste Sofija Beinerte;
 • motokrosisti Kārlis Alberts Reišulis, Mārtiņš Jānis Reišulis;
 • galda hokejists Toms Baumanis.


Pretendentus balvai varēja izvirzīt jebkurš Siguldas novada iedzīvotājs, sporta organizācija vai jebkura cita iestāde, aizpildot anketu par kandidāta sasniegumiem 2021. gadā. Izvirzītos kandidātus izvērtēja komisija.

Visi nominanti un atbalstītāji laipni aicināti uz svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju!

Ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. jūnijs
Baltijas ultra čempionāta šosejas riteņbraukšanā sākumpunkts Siguldā
4. jūnijs
Pasākums “Atvērtās dienas laukos” Siguldas novadā
4. jūnijs plkst. 09.00
Informācijas diena Turaidas muzejrezervātā

4. jūnijā notiks Turaidas muzejrezervāta informācijas diena, uz kuru aicināts ikviens nozares pārstāvis un interesents. Viesi varēs uzzināt par aktualitātēm Turaidas muzejrezervātā, dalīties pieredzē un piedalīties izzinošās pastaigās kopā ar muzeja speciālistiem. Lai apmeklētu informācijas dienu, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 2. jūnijam zvanot uz tālruņa numuru 67971402, 29384512 vai rakstot uz e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv.

Dienas programma

 • plkst. 9.00–9.30 reģistrācija un grāmatu galds muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā;
 • plkst. 9.30–10.30 aktualitātes Turaidas muzejrezervātā: “Turaidas muzejrezervāts šodien” (Vija Stikāne, direktora pienākumu izpildītāja), “Eiropas mantojuma zīme un Turaidas vēsturiskā centra attīstība” (Anna Jurkāne, Turaidas muzejrezervāta dibinātāja), “Jaunākais Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijās” (Jolanta Dukaļska, Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāja), “Pilskalna monitorings, aktuālie infrastruktūras projekti” (Dainis Linmeijers, direktora vietnieks), “Pasākumi un muzejrezervāta apmeklējums” (Gunta Zaķīte, Izglītojoša darba un komunikācijas nodaļas vadītāja);
 • plkst. 10.45–12.30 krājums, pieminekļi, pētniecība: Ieva Ose par katalogu “Turaidas pils 13.–18. gadsimta koka un metāla trauki un galda piederumi”. Dainis Bruģis par ceļvedi “Pārvaldnieka māja. Ceļvedis par Turaidas muižas pārvaldnieka veco dzīvojamo māju”. Uģis Niedre par grāmatu “Muiža pilsdrupu paēnā. Turaida. Muiža. Pagasts. Apkārtne”. Edgars Ceske par izdevumu “Materiāli Latvijas agrārās reformas vēsturei” un unikālo Jirži Holīka dārzkopības grāmatu Turaidas muzejrezervāta krājumā;
 • plkst. 12.30–13.00 kafijas pauze;
 • plkst. 13.00–14.00 vokālās grupas “Putni” koncerts Dziesmu dārzā;
 • plkst. 14.00–15.30 izzinoša pastaiga kopā ar muzejrezervāta speciālistiem. Pastaigas maršruts: Mežaparksbrīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti”–ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Dalības maksa – 5 eiro (izdales materiāli, kafija, uzkodas).

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. jūnijs plkst. 10.00
Sacensību “Basketball skill challenge” 2. posms Siguldas Sporta skolā
4. jūnijs plkst. 15.00
Ata Priedīša 70. jubilejas gada ieskaņas koncerts un grāmatas “Skrējiens kopā ar mirkļiem” atvēršanas svētki Siguldas pagasta Kultūras namā

4. jūnijā plkst. 15.00 Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā tiks ieskanditāts bērnu vokālās grupas “Zibsnis” vadītāja, komponista un dzejnieka 70. jubilejas gads. Koncertā varēs dzirdēt Ata Priedīša komponētās dziesmas bērnu vokālās gupas “Zibsnis” izpildījumā, kā arī iepazīties ar jaunāko Ata Priedīša dzejas krājumu “Skrējiens kopā ar mirkļiem”.

Atis Priedītis ir mūsu novadnieks, dzejnieks, komponists un vokālais pedagogs. Dzimis 1952. gada 16. oktobrī Smiltenes rajona Blomes ciemā. Mācījies Blomes astoņgadīgajā skolā un Smiltenes vidusskolā. 1970. gadā uzsācis studijas Daugavpils pedagoģiskajā institūtā, to absolvējot, ieguvis fizikas un matemātikas skolotāja diplomu. Pēc institūta beigšanas dzīvojis un strādājis Jēkabpils rajona Gārsenē vēlāk strādājis par vokālo pedagogu Mālpilī un kopš 1994. gada darbojas Siguldā. 1981. gadā, studējot neklātienē, ieguvis arī mūziķa diplomu Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā, bet 2007. gadā – datormācības skolotāja diplomu Latvijas Universitātē.

Atis Priedītis izdevis vairākus dzejas krājumus, fantastiskā žanra grāmatas, literārās pasakas un, protams, muzikālos skaņdarbus.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākums notiks ārā, tādēļ aicinām apģērbities atbilstoši laikapstākļiem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. jūnijs plkst. 15.00
Inčukalna Mākslinieku kopas mākslinieces Ievas Kalniņas jubilejas izstādes atklāšana Inčukalna Tautas namā
ID karšu piedāvājums
4. jūnijs plkst. 20.00
Jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” koncerts “Laimes spēle” pie bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda”

4. jūnijā plkst. 20.00 jauniešu deju kolektīvs “Vizbulīte” aicina uz koncertu “Laimes spēle”. Koncerts notiks bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” Šveices ielā 13, Siguldā.

Biļetes cena – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 2 eiro.

5. jūnijs
Aktīvās atpūtas diena “Skrējiens vasarā” Mālpils tirgus laukumā

Plkst. 10.00–11.00 reģistrācija ģimenes komandu foto orientēšanās sacensībām, plkst. 11.00–14.00 šķēršļu stafetes mazākajiem ķipariem un radošās darbnīcas, plkst. 14.30 veiksmīgāko dalībnieku apbalvošana.

5. jūnijs plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Siguldas Sporta centrā
5. jūnijs plkst. 10.00
Bērnu svētki “Ieskandinot vasaru!” Lēdurgas estrādē
Plkst. 10.00 Lēdurgas Kultūras nama bērnu kolektīvu koncerts, plkst. 11.00–14.00 radošas un izglītojošas aktivitātes, plkst. 12.00–14.00 ziepju burbuļu diskotēka kopā ar DJ Mareku Motti un “Disney” tēliem, plkst. 17.00 Inčukalna amatierteātra izrāde “Zaļie mati” pēc K. Goldoni lugas “Viesnīcniece” motīviem.
 
Biļetes cena – 3 eiro.
5. jūnijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 5.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
7. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-12 grupai Depo sporta laukumā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Ilustratores Sabīnes Baumanes izstāde “Montes stāsti” Siguldas novada bibliotēkā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde “Pastaiga paplašinātajā telpā. Rakstniekam Rimantam Ziedonim – 60” Siguldas novada bibliotēkā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde “Kad saulīte rotājās” Siguldas novada bibliotēkā
7. jūnijs - 30. jūnijs
Izstāde ““Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatu kolekcija” Siguldas novada bibliotēkā
7. jūnijs plkst. 09.00
Ukrainas atbalsta informācijas centrs kultūras centrā “Siguldas devons”
7. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” darbosies Ukrainas atbalsta informācijas centrs, kurā Ukrainas patvēruma meklētājiem būs iespējams uzzināt par dažāda veida valsts un pašvaldības piedāvāto palīdzību. Plānots, ka Ukrainas atbalsta informācijas centrs “Siguldas devonā” darbosies arī 14. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Atbalsta centrā tiks sniegtas konsultācijas par pašvaldības sociālo palīdzību un pabalstiem, atbalstu mājokļa nodrošināšanā, nodarbinātību, bērnu izglītības iespējām un sarunvalodas apguvi, kā arī nepieciešamā informācija vīzu un uzturēšanās atļauju saņemšanai, jo, lai varētu ilglaicīgi uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem jāsaņem ilgtermiņa vīzas, kurām iespējams pieteikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs Rīgā vai Cēsīs. Tāpat šajās dienās Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem jau ir vīzas, varēs saņemt Latvijā izdotus personas kodus, kā arī pašvaldības speciālisti palīdzēs sagatavot iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģimenes pabalsta saņemšanai.

Atgādinām, ka, lai atvieglotu informācijas un palīdzības saņemšanu, Ukrainas iedzīvotājiem katru darbdienu no plkst. 9.00 līdz 16.00 pieejams informatīvais tālrunis 65505888, kur informāciju par atbalsta iespējām varēs saņemt gan latviešu, gan krievu valodā. Krīzes gadījumos aicinām 24/7 sazināties ar Pašvaldības policiju, zvanot uz tālruņa numuru 26160288.

Plašāka informācija par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem pieejama šeit.

7. jūnijs plkst. 18.00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 2. posms Gaujas pludmalē
7. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 10.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
8. jūnijs plkst. 15.30
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” “Gaitiņās”
8. jūnijs plkst. 18.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 1.–4. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
9. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-10 grupai Depo sporta laukumā
9. jūnijs plkst. 09.00
Asins donoru diena Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13, Siguldā

9. jūnijā Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13, Siguldā, no plkst. 9.00 līdz 13.00 notiks asins donoru diena, kurā aicināts piedalīties ikviens novadnieks, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība vai jebkura cita personu identificējoša apliecība, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto). Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs. Donoru drošībai, ierodoties asins nodošanas vietā, Valsts asinsdonoru centrs aicina iesniegt arī aizpildītu donora anketu izdrukātā veidā. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketu varēs aizpildīt arī uz vietas.

Asins donori aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Tie paredz, ka, apmeklējot ārstniecības iestādes, telpās ir jālieto sejas aizsargmaskas. Aktuālā informācija saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem apskatāma šeit.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars ir virs 50 kilogramiem. Pirms asins ziedošanas donori aicināti pievērst uzmanību ēšanas paradumiem. Uzņemot nesabalansētu un taukvielām bagātu uzturu, asinīs nonāk palielināts tauku saturs, rezultātā šādas asinis nav iespējams izmantot pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Šaubu gadījumā par savu veselības stāvokļa atbilstību, lūgums konsultēties, zvanot uz bezmaksas tālruņa numuru 80000003 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00). Plašāka informācija aplūkojama tīmekļa vietnē www.vadc.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

9. jūnijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
9. jūnijs plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
10. jūnijs plkst. 12.00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
10. jūnijs plkst. 19.00
Āra lasītava jauniešiem pie Siguldas pagasta Kultūras nama
10. jūnijs plkst. 20.00
Britu mūziķa Maikla Kivanukas koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 10. jūnijā uzstāsies britu mūziķis Maikls Kivanuka kopā ar savu pavadošo sastāvu un sirdi aizkustinošām dziesmām, apmeklētājiem radot tikai patīkamas emocijas. 

Kivanuka ir īsts tīrradnis, kas apciemojis Latviju savas karjeras pašos pirmsākumos 2013. gadā, kad uzstājās festivālā “Positivus”. Kopš šīs uzstāšanās, ko daudzi atzina par festivāla labāko priekšnesumu, Kivanuka Latvijā ir īpaši gaidīts. Ugandas bēgļa bērns ir patiesi izcils mākslinieks, kurš nebaidās dziedāt par neērtām tēmām. Viņš ar lepnumu nes Ugandas vārdu un sapņo kādreiz uzstāties arī tur.

Kivanuka izmanto radošo mūzikas valodu, lai paustu savu viedokli un izteiktu savu nostāju. Viņa dziesmas ir personisks veltījums afroamerikāņu kultūrai. Drosmīgs, ļoti melodisks, muzikāli piesātināts un izaicinošs ieraksts. Tas ir enerģijas pilns un pavisam nedaudz melanholisks. Dziesmas lieliski turpina viena otru. Maikls Kivanuka nebaidās parādīt savu patieso seju – viņš ir intraverts, nedzenas pēc modes, naudas un slavas.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē. Biļetes cena – 45,10 eiro.

11. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-7 grupai Depo sporta laukumā
11. jūnijs plkst. 09.00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
11. jūnijs plkst. 10.00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 1. posms Gaujas pludmalē
11. jūnijs - 12. jūnijs
14. starptautiskais džudo turnīrs “Sigulda 2022” Siguldas Sporta centrā
11. jūnijs plkst. 11.00
Sarunu cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku”. Pauls Daija “Johans Gotfrīds Agelūts. Apgaismība. Brīvība.” Mālpils luterāņu baznīcā

Jūnijā “Rīts ar literatūrzinātnieku” aicina uz Mālpili, kur literatūrzinātnieks Pauls Daija stāstīs par noslēpumaino vācu mācītāju Johanu Gotfrīdu Agelūtu. Pasākums norisināsies 11. jūnijā plkst. 11.00 Mālpils luterāņu baznīcā, Alejas ielā 1, Mālpilī.

Johans Gotfrīds Agelūts (1763–1848) ir viens no noslēpumainākajiem vācu mācītājiem, kurš rakstījis latviski. 19. gadsimta sākumā Ageluts bija Mālpils mācītājs un rakstnieks, galvenās tēmas viņa darbos bija apgaismība, brīvība un sevis pilnveidošana. Viņš pats nodarbojās ar baku vakcināciju savā draudzē, Agelūta raksti par lauksaimniecības un medicīnas jautājumiem paver ieskatu tālaika latviešu ikdienas dzīvē. Galvenie Agelūta darbi ir “Jauna labu ziņu un padomu grāmata” (1817) un dzejojums “Tie brīvatlaisti Bērtuls un Maija” (1828). Agelūts publicējis dažādus rakstus Vidzemes latviešu kalendārā un laikrakstā “Tas Latviešu Ļaužu Draugs”.

Pasākumā tiks sniegts ieskats Agelūta dzīves gājumā, kā arī raksturota viņa darbība latviešu literatūrā.

Dr. philol. Pauls Daija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks, grāmatas “Apgaismība un kultūrpārnese: Latviešu laicīgās literatūras tapšana” (2013) autors. Viņš pēta latviešu 18.–19. gadsimta literatūru, Baltijas apgaismības vēsturi, latviešu un vācu kultūras kontaktus.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” ir astoņi literatūrzinātnieku stāsti par Siguldas novada literatūras vērtībām. Viena gada garumā uzzinām par to, kādas intrigas slēpjas aiz krāsainajiem Kārļa Cilinska lubu romānu vākiem, kāda mēroga personība slēpjas aiz segvārda Kārlis Dzelzs, kādi bija likteņi Lēdurgas skolas pārziņa Moora trīs talantīgajiem bērniem un daudz ko citu.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” tapis, kultūras centram “Siguldas devons” sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. jūnijs plkst. 11.00
Disku golfa sacensību “Lēdurga Open” 1. posms Lēdurgas Disku golfa parkā
11. jūnijs plkst. 11.00
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022. gada grāmatu kolekcijas atklāšanas pasākums “Lecam iekšā grāmatu karuselī!” pie Siguldas novada bibliotēkas, Štūres laukumā
11. jūnijs plkst. 14.00
Senioru kora “Atblāzma” 55 gadu jubilejas koncerts “Draugu salidojums” Inčukalnā, Aleksandra parka estrādē

Piedalās senioru kori “Gāle” (Sigulda), “Atvasara” (Limbaži), “Mežābele” (Smiltene), “Sudrablāse” (Valmiera), “Mantojums” (Madona), “Rudens dziesma” (Rīga) un “Dziesmu rota” (Valka).

11. jūnijs plkst. 15.00
Mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” sporta stadionā Peltēs

11. jūnijā plkst. 15.00 un 18.00 sporta stadionā Peltēs notiks mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” dzīvās mūzikas pavadījumā, ko spēlēs grupa “Rāmi riti”. Izrādē piedalīsies turpat 100 dejotāji no Siguldas novada deju kolektīviem – deju grupas “A-Zarts”, jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Deju nodaļas.

“Trejdeviņi ritentiņi” ir stāsts par Līgo vakaru lauku sētā, kurā noris gan darbi, gan nedarbi. Uzvedumā tiks izdejotas dažādas Līgo tradīcijas – buršanās, ugunskuru kuršana, saulītes pavadīšana un sagaidīšana. Izrādē tiks piedzīvota mīlestība, greizsirdība, ziņkārība, jautrība un arī miegainība, kas piemeklē mazos līgotājus, tuvojoties rītausmai.

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.

Pasākums norisinās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. jūnijs plkst. 18.00
Mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” sporta stadionā Peltēs

11. jūnijā plkst. 18.00 sporta stadionā Peltēs notiks mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” dzīvās mūzikas pavadījumā, ko spēlēs grupa “Rāmi riti”. Izrādē piedalīsies turpat 100 dejotāji no Siguldas novada deju kolektīviem – deju grupas “A-Zarts”, jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Deju nodaļas.

“Trejdeviņi ritentiņi” ir stāsts par Līgo vakaru lauku sētā, kurā noris gan darbi, gan nedarbi. Uzvedumā tiks izdejotas dažādas Līgo tradīcijas – buršanās, ugunskuru kuršana, saulītes pavadīšana un sagaidīšana. Izrādē tiks piedzīvota mīlestība, greizsirdība, ziņkārība, jautrība un arī miegainība, kas piemeklē mazos līgotājus, tuvojoties rītausmai.

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.

Pasākums norisinās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

12. jūnijs plkst. 11.00
Ulda Deisona piemiņas turnīrs šahā Siguldas pagasta Kultūras namā
12. jūnijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 5.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
12. jūnijs plkst. 17.00
Siguldas Tautas teātra izrāde “Tā, lai var redzēt ceļu” kultūras centrā “Siguldas devons”
 
Lugas autore – Lelde Stumbre, izrādes režisore – Ārija Liepiņa-Stūrniece, māksliniece – Dārta Grīsle, muzikālais noformējums – Kristaps Kiršteins.
 
Biļetes cena – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 2 eiro.
ID karšu piedāvājums
13. jūnijs plkst. 12.00
Liela izmēra atkritumu nodošanas akcija Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un vides tīrību, Siguldas novada pašvaldība ir radusi iespēju atbalstīt novada iedzīvotājus, organizējot liela izmēra atkritumu nodošanas akciju. Tās laikā vairākās vietās novadā tiks novietoti liela izmēra konteineri, kuros Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji vai nekustamo īpašumu īpašnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas nodot liela izmēra atkritumus.

Liela izmēra atkritumi ir nolietotas mēbeles, veci dīvāni, paklāji un citas lietas, kuras nav bīstamas, bet sava lielā un nestandarta izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, kuru izmantojam ikdienā. Piemēram, mēbeles, skapīši, gultas, krēsli, datorkrēsli, dīvāni, matrači un citas mēbeļu daļas, paklāji, bērnu ratiņi, gludināmie dēļi un citi. Savukārt automašīnu riepas, nolietota elektrotehnika vai būvgruži nav klasificējami kā liela izmēra atkritumi un akcijas laikā netiks pieņemti.

Viena mājsaimniecība bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem jeb piecas liela izmēra atkritumu vienības, taču aicinām ņemt vērā, ka skapji un tiem līdzīgi priekšmeti ir jānodod izjauktā veidā. Pie konteinera būs pašvaldības darbinieks, kas organizēs pieņemšanu, tostarp nodrošinās, lai konteinerā netiktu samesti neatbilstoši atkritumi. Novadā deklarētajiem iedzīvotājiem jāuzrādaSiguldas novada ID karte vai izziņa par deklarēto dzīvesvietu un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – adrese un mājas apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Savukārt nekustamo īpašumu īpašniekiem – Zemesgrāmata, personu apliecinošs dokuments un līguma ar atkritumu apsaimniekotāju numurs.

Liela izmēra atkritumus būs iespēja nodot šādās vietās un laikos:

Krimuldas pagastā:

 • Raganā, Vidus ielā 12 (pie bijušās katlumājas), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Sunīšos, Klusajā ielā 5 (pie angāra), 31. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inciemā, Anšlava Eglīša ielā 5 (pie Inciema ūdenstorņa), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Lēdurgas pagastā:

 • Lēdurgā, Emiļa Melngaiļa ielā 2A (pie pasta), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Inčukalna pagastā:

 • Meža mierā (Stacijas laukumā), 1. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 16.00;
 • Gaujā, Gaujaslīču ielā 41 (pie katlumājas), 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Inčukalnā, Miera ielā 1, 3. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Mālpils pagastā:

 • Sidgundā, Zvaigžņu ielā (pie šķiroto atkritumu konteineriem), 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00;
 • Mālpilī, Enerģētikas ielā 3, 2. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Siguldā:

 • Siguldā, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, 13. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 19.00.


Atgādinām, ka neatkarīgi no pašvaldības organizētās akcijas ikvienam iedzīvotājam jebkurā laikā, kad rodas tāda nepieciešamība, ir iespēja nodot liela izmēra atkritumus, izmantojot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma maksas pakalpojumu vai pašam nogādājot tos liela izmēra atkritumu pieņemšanas vietās, kur tos iespējams nodot par maksu. Par šīm iespējām aicinām interesēties pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, pašvaldību SIA “ZAAO” un SIA “Clean-R”.

Aicinām būt atbildīgiem un savā ikdienā censties atkritumus neradīt, gan apdomīgi iepērkoties, gan pirms mājsaimniecībā nevajadzīgo lietu izmešanas pārliecinoties, vai tās kādam citam vēl nevarētu būt noderīgas!

14. jūnijs plkst. 09.00
Ukrainas atbalsta informācijas centrs kultūras centrā “Siguldas devons”
14. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 kultūras centrā “Siguldas devons” darbosies Ukrainas atbalsta informācijas centrs, kurā Ukrainas patvēruma meklētājiem būs iespējams uzzināt par dažāda veida valsts un pašvaldības piedāvāto palīdzību.

Atbalsta centrā tiks sniegtas konsultācijas par pašvaldības sociālo palīdzību un pabalstiem, atbalstu mājokļa nodrošināšanā, nodarbinātību, bērnu izglītības iespējām un sarunvalodas apguvi, kā arī nepieciešamā informācija vīzu un uzturēšanās atļauju saņemšanai, jo, lai varētu ilglaicīgi uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem jāsaņem ilgtermiņa vīzas, kurām iespējams pieteikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs Rīgā vai Cēsīs. Tāpat šajās dienās Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem jau ir vīzas, varēs saņemt Latvijā izdotus personas kodus, kā arī pašvaldības speciālisti palīdzēs sagatavot iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģimenes pabalsta saņemšanai.

Atgādinām, ka, lai atvieglotu informācijas un palīdzības saņemšanu, Ukrainas iedzīvotājiem katru darbdienu no plkst. 9.00 līdz 16.00 pieejams informatīvais tālrunis 65505888, kur informāciju par atbalsta iespējām varēs saņemt gan latviešu, gan krievu valodā. Krīzes gadījumos aicinām 24/7 sazināties ar Pašvaldības policiju, zvanot uz tālruņa numuru 26160288.

Plašāka informācija par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem pieejama šeit.

14. jūnijs plkst. 14.00
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis Inčukalna stacijas laukumā
14. jūnijs plkst. 15.00
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis pie piemiņas akmens “Lielā stēla” Siguldā
14. jūnijs plkst. 19.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 10.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā
15. jūnijs - 16. jūnijs
Latvijas Jaunatnes čempionāts pludmales volejbolā Gaujas pludmalē
15. jūnijs plkst. 15.30
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Matiņa peldvietā
16. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-11 grupai Depo sporta laukumā
16. jūnijs plkst. 14.00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
16. jūnijs plkst. 18.00
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo 2022” 1. posms Fischer slēpošanas centrā
16. jūnijs plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
17. jūnijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Tautas ārstniecības līdzekļi” Inciema bibliotēkā
17. jūnijs plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā
17. jūnijs plkst. 18.00
Mālpils Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Urga” un keramikas studijas “Māl-pils” darbu izstādes “Tēja – milzīga pasaule mazā krūzītē” atklāšana Mālpils Kultūras centrā
17. jūnijs plkst. 19.00
Allažu amatierteātra “Aka” izrāde “Burvīgie blēži” Allažu Tautas namā
Lugas autore – Lelde Stumbre, režisore – Aiva Grundmane.
 
Biļetes cena – 2 eiro.
18. jūnijs
Latvijas valsts mežu Kalnu divriteņa maratons

18. jūnijā Siguldas novada Krimuldā notiks Valsts vērienīgākā velo seriāla – Latvijas valsts meži MTB maratona – 3. posms. Organizatori parūpējušies par ļoti aizraujošām distancē, kas ļaus izbaudīt Gaujas senielejas burvību. Pieteikšanās Siguldas posmam iespējama tīmekļa vietnē velo.lv.

Siguldas posms Latvijas valsts mežu MTB maratonā iekļauts jau no pašiem pirmsākumiem. Iesaistoties vietējiem velo entuziastiem pēdējos gadus tieši Siguldas trases atzītas par vienām no aizraujošākajām MTB maratona distancēm Latvijā. Trašu veidotāji, tostarp Siguldas novada pašvaldības speciālisti un domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, aktīvi iesaistoties trases plānošanas procesā, ir spējuši izmantot Gaujas senielejas sniegtās iespējas, dalībniekiem piedāvājot paugurainas un ļoti dinamiskas trases.

Siguldas posmā starta centrs izveidots Krimuldā, vietā, kur pērn tika sarīkots Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties starp jauno “Toyota Gravel” (50–60 kilometri), masveidīgo “Lielbāta” Tautas (35–45 kilometri), dabas skatiem bagāto “Mammadaba” Veselības (20–25 kilometri) vai azartisko “Maxima” bērnu braucienu (200–1500 metri) distanci.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināta plaša autostāvvieta, dažādas aktivitātes sacensību centrā, bet galvenais uzsvars likts un ļoti aizraujošām trasēm.

Pieteikšanās iespējama tīmekļa vietnē velo.lv, kur pieejama arī papildu informācija. Sacensības noritēs ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-8 grupai Depo sporta laukumā
18. jūnijs
Deju svētki Inčukalna pagastā
18. jūnijs plkst. 09.00
SK “Coyote” kauss florbolā Inčukalna Sporta centrā
18. jūnijs plkst. 10.00
Skrituļslidošanas un rollerslēpošanas sacensību “S!-Skate 2022” 1. posms Fischer slēpošanas centrā
18. jūnijs plkst. 17.45
11. Deju svētki Inčukalna Aleksandra parka estrādē

18. jūnijā Inčukalnā norisināsies 11. Deju svētki, kuru mākslinieciskais vadītājs visus šos gadus ir bijis Andrs Briņķis. Deju svētku dienā plkst. 17.45 būs skatāms svētku gājiens no Inčukalna Tautas nama, plkst. 18.00 notiks svētku koncerts, savukārt plkst. 22.00 – zaļumballe ar mūziķu apvienību “Pipari”.

Pirmie lielie Deju svētki Inčukalna vidējās paaudzes deju kolektīvam “Virši” norisinājās 1998. gadā. Dejotājiem, piedaloties Inčukalna Dziesmu dienās, radās sapnis iedibināt arī savus Deju svētkus, un 2010. gada 21. maijā tika sperts pirmais solis, tobrīd vēl kā Vasarsvētku koncerts. Savukārt nākamie svētki izvērtās par lielu notikumu inčukalniešu kultūras dzīvē, kur dejotāji ar savu enerģiju un kuplo pulku apliecināja, ka “dejā ir spēks”, to ieviešot par tradīciju. Deju svētku mākslinieciskais vadītājs ir deju kolektīvu “Virši” un “LG Virši” vadītājs Andrs Briņķis. Deju svētku dienā norisināsies arī amatnieku tirdziņš “Vasaras saulgriežos”, un jau no paša rīta Aleksandra parka estrādē cits pēc cita gan drīz 20 deju kolektīvi izmēģinās deju grīdu mēģinājumos un sadancošanā.

ID karšu piedāvājums
18. jūnijs plkst. 21.00
Grupas “The Sound Poets” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

18. jūnijā plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē, izpildot apvienības jaunākā studijas albuma “Pie vienas uguns” kompozīcijas un citas iemīļotas un labi zināmas dziesmas, uzstāsies grupa “The Sound Poets”.

“The Sound Poets” repertuārā ir tādas iemīļotas kompozīcijas kā “Kalniem pāri”, “Joprojām”, “Viss var mainīties”, “Tūkstošiem” un citas.

Publiskā biļešu pārdošana tiks uzsākta piektdien, 11. februārī, no plkst. 9.00. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas tikai “Biļešu paradīzes” tīmekļa vietnē. Biļetes cena, sākot no 18 eiro, no piektdienas, 11. februāra, arSiguldas novada ID karti 10% atlaide. 

19. jūnijs plkst. 10.00
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Siguldas Sporta centrā
21. jūnijs plkst. 19.00
Ielīgošanas koncerts “Līgo Latvija!” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
Koncertā piedalās dziedātājs Andris Skuja.
22. jūnijs plkst. 17.00
Vasaras saulgrieži Lēdurgas pagastā

Plkst. 17.00 mājražotāju tirdziņš, zāļu sievu gudrības un vainagu pīšana Lēdurgas dendroparkā, plkst. 20.00 interaktīva izrāde “Jāņi kopā ar Liniņu saimi” Lēdurgas estrādē, plkst. 21.00 pūdeļu veidošanas meistarklase, plkst. 22.00 siera siešana, sadziedāšanās, sadancošanās un noreibšana no zāļu burvības vasaras īsākajā naktī. Vasaras saulgriežu svinēšana kopā ar folkloras kopām “Putni”, “Senleja”, “Laukam pāri”, “Ore” un visiem labiem ļaudīm.

22. jūnijs plkst. 17.00
Zāļu tirgus pie Krimuldas Tautas nama
22. jūnijs plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
22. jūnijs plkst. 20.00
Grupas “Placebo” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Ar britu alternatīvā roka zvaigžņu “Placebo” uzstāšanos 22. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē atgriezīsies vērienīga vasaras koncertdzīve. Gleznainajās Siguldas pilsdrupās “Placebo” sniegs koncertu jaunākā, astotā, albuma turnejas ietvaros un jāatgādina, ka pirms 6 gadiem notikušais Rīgas šovs bija kupli apmeklēts.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē.Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļeti, 20% atlaide. 

Siguldas pilsdrupu estrādes ietilpības dēļ pārdošanā nonāks 4 000 biļešu.

“Placebo” dibināta 1994. gadā, dziedātājam, komponistam un multi instrumentālistam Braienam Molko iepazīstoties ar ģitāristu Stefanu Olsdālu, kas joprojām ir nemainīgs grupas kodols.

Ar 25 gadu laikā pārdotiem 13 miljoniem ierakstu “Placebo” neapšaubāmi ierindojas vadošo alternatīvā roka apvienību rindā. Grupas debijas albums nobruģēja ceļu būtiskām izmaiņām britu mūzikā, jo darbojās kā krass pretstats tai laikā dominējošajam britpopam un iedvesmoja virkni citu grupu sekot piemēram.

“Placebo” ārkārtīgi bagātajā hitu kontā ir tādas kompozīcijas kā Pure Morning, Nancy Boy, Special K, The Bitter End, Every You Every Me, Twenty Years, Song To Say Goodbye, Special Needs, Meds, This Picture, Infra-Red, Black-Eyed, Ashtray Heart, Battle For The Sun, Because I Want You, Teenage Angst, Slave To The Wage, Sleeping With Ghosts un iespaidīga virkne citu, izvirzot grupu pēdējo 25 gadu vissekmīgāko singlu “meistaru” skaitā.

Grupas unikālā spēja pētīt gan savus trūkumus, gan skaistumu, jau ilgu laiku padarījusi viņus par patvērumu tiem, kuri uzskatīja, ka tradīcijas un “meinstrīms” ir nekas cits kā lamatas! “Placebo” turpina izgaismot mūsu sabiedrības aspektus, uz kuriem daži pārāk bieži skatās skeptiski, sliktākajā gadījumā – ar naidu.

22. jūnijs plkst. 21.00
Raimonds Tiguls koncertprogrammā "Lec, Saulīte!" uz Mālpils muižas dīķa saliņas

22. jūnijā plkst. 21.00 Mālpils muižas dīķa saliņā notiks komponista Raimonda Tigula koncerts, kurā izskanēs tautā zināmi un iemīļoti komponista skaņdarbi.

Komponists Raimonds Tiguls ir izdevis vairākus albumus un saņēmis vairākas Latvijas Ierakstu gada balvas mūsdienu tautas mūzikas un instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas nominācijās. Populārais skaņdarbs “Lec, Saulīte!” 2018. gadā tika iekļauts XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmā un izskanēs arī šajā vakarā Mālpilī.

Koncertā piedalās :
Raimonds Tiguls – balss, klavieres
Kristīne Kārkle-Kalniņa – balss, vijole
Edgars Kārkls – akordeons, dūdas, stabule
Roberts Rasa – bass
Artis Orubs – bungas
Rihards Lībietis – ģitāra

 

Biļešu cena no 15 līdz 20 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā tiek piemērota 10% atlaide. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mālpils Kultūras centrā un tiešsaistē.

 

ID karšu piedāvājums
23. jūnijs plkst. 19.00
Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos” Siguldas pilsdrupu estrādē

Plkst. 19.00 Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”, plkst. 22.00 zaļumballe. Ielūdz brāļi Auzāni.

Biļetes cena uz abiem pasākumiem – 10 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
23. jūnijs plkst. 22.00
Jāņu nakts zaļumballe Siguldas pilsdrupu estrādē

Plkst. 19.00 Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”, plkst. 22.00 zaļumballe. Ielūdz brāļi Auzāni.

Biļetes cena uz abiem pasākumiem – 10 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide.

23. jūnijs plkst. 23.00
Jāņu ielīgošana kopā ar Ilmāru Miķelsonu un nakts zaļumballe Inčukalnā, Aleksandra parka estrādē
ID karšu piedāvājums
24. jūnijs plkst. 18.00
Jāņu dienas pasākums “Jāņu lustes Morē” Mores estrādē

Sadziedāšanās un jokošanās kopā ar Dailes teātra aktieru ansambli “Ilga” un Lailu Ilzi Purmalieti programmā “Krambambulis”. Sadancošanās jeb Jāņu zaļumballe pie galdiņiem kopā ar grupu “Mazā piektdiena”. Pasākuma laikā notiks dažādas Jāņu dienas “sacenšanās” – gan sievu nešanā kalnā, gan izturīgākā dancotāja, varenākā siera ēdāja un Jāņu dziesmu zinātāja titula noteikšanā.

Biļetes cena – 10 eiro, arSiguldas novada ID karti 7 eiro.

25. jūnijs plkst. 18.00
Futbola spēle “Vecie pret jaunajiem” Mālpils stadionā
ID karšu piedāvājums
29. jūnijs - 27. jūlijs
Pētera Sidara personālizstāde “Iztrūkstošais skats ainavā” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas – otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

29. jūnijs plkst. 19.00
Pētera Sidara personālizstādes “Iztrūkstošais skats ainavā” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”
30. jūnijs plkst. 18.00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 3. posms Gaujas pludmalē
30. jūnijs plkst. 19.30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
ID karšu piedāvājums
1. jūlijs plkst. 20.30
Mūziķa Dona koncerts “Pieskāriens” Siguldas pilsdrupu estrādē

Līdz ar dziesmas “Tavs pieskāriens” publicēšanu mūziķis Dons izziņojis gaidāmo albumu un brīvdabas koncertu “Pieskāriens”, kas notiks Siguldas pilsdrupu estrādē 1. jūlijā plkst. 20.30.

Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē www.ekase.lv un tirdzniecības centra “Spice” informācijas centrā. Biļetes cena – 29 eiro. ArSiguldas novada ID karti tiek piemērota 10% atlaide. Lai iegādātos biļeti ar atlaidi, pirkšanas brīdī kupona koda ailītē jāieraksta kods “IDKARTE”. Siguldas novada ID karte būs jāuzrāda arī pie ieejas koncertā.

Mūziķis Dons ir viens no klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Dons ir izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir vairākas muzikālās godalgas – četras reizes iegūta uzvara Latvijas Radio Muzikālās bankas nominācijā “Gada dziesma” un sešas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā “Rado hits”. Mūziķis ir arī saņēmis divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko popmūzikas un vienu balvu par labāko rokmūzikas albumu. 2021. gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Pasākums norisināsies saskaņā ar tajā brīdī spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

2. jūlijs
Siguldas pusmaratons
2. jūlijs
Zemeņu svētki Mālpilī
2. jūlijs
Siguldas pagasta Apkaimes svētki
2. jūlijs plkst. 10.00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 2. posms Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
2. jūlijs plkst. 20.00
Mūziķa Dona papildkoncerts “Pieskāriens” Siguldas pilsdrupu estrādē

Mūziķis Dons izziņojis papildkoncertu Siguldas pilsdrupu estrādē – koncerti notiks divas dienas pēc kārtas – 1. jūlijā plkst. 20.30 un 2. jūlijā plkst. 20.00.

Dons ir viens no klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Mūziķis izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir vairākas muzikālās godalgas – četras reizes iegūta uzvara Latvijas Radio Muzikālās bankas nominācijā “Gada dziesma” un sešas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā “Rado hits”. Mūziķis ir arī saņēmis divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko popmūzikas un vienu balvu par labāko rokmūzikas albumu. 2021. gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē www.ekase.lv un tirdzniecības centra “Spice” informācijas centrā. Biļetes cena – 29 eiro. Pārdošanā pieejamas arī VIP biļetes, to cena – 100 eiro. ArSiguldas novada ID karti tiek piemērota 10% atlaide. Lai iegādātos biļeti ar atlaidi, pirkšanas brīdī kupona koda ailītē jāieraksta kods “IDKARTE”. Siguldas novada ID karte būs jāuzrāda arī pie ieejas koncertā.

Tāpat šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms alternatīvā roka apvienības “Placebo”britu mūziķa Maikla Kivanukas un britu dziesminieka Džeimsa Artura koncerts, kā arī Latvijā iemīļotu grupu “The Sound Poets”, “Bermudu divstūris” uzstāšanās, brīvdabas nakts koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais” un pēc divu gadu pārtraukuma arī Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

8. jūlijs - 9. jūlijs
Mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle 2022” Siguldas pils kvartālā

Domājot par mentālo veselību un aktualizējot tās izpratni sabiedrībā, šovasar Siguldas pils kvartālā no 8. līdz 9. jūlijam norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle 2022”. Šis būs jau trešais gads, kad festivāla organizatori vienuviet sniegs iespēju divu dienu garumā apmeklēt izglītojošas lekcijas un nodarbības par mentālās veselības tēmu, kā arī baudīt dažādu mūziķu uzstāšanos.

Festivāla “Ogle 2022” mērķis ir stiprināt izpratni un vairot rūpes par mentālo veselību. Saglabājot festivāla formātu, arī šogad apmeklētājiem būs iespēja klausīties izglītojošas lekcijas, satikt speciālistus no krīžu un konsultāciju centra “Skalbes”, sekot līdzi starptautiskās organizācijas “The Human Aspect” pieredzes stāstu video sērijai, apmeklēt InkkaYoga jogas un meditācijas nodarbības, kas palīdz uzlabot mentālo veselību. Tāpat tiks nodrošināta iespēja saņemt individuālu konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem. Abās festivāla dienās apmeklētājus ar koncertiem priecēs tādi Latvijā zināmi mūziķi kā Arturs Skutelis, Ansis un alternatīvās mūzikas grupa “XIX Dead Monarchs” no Norvēģijas un citi labi zināmi mākslinieki.

Ieejas maksa divu dienu festivālā ir 14,50–29 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē.

Ņemot vērā noteiktos Covid-19 ierobežojumus, pasākums norisināsies “zaļajā režīmā” – apmeklētājiem ieeja festivāla teritorijā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personapliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Festivāls “Ogle” norisināsies ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu, kas saņemts, piedaloties Siguldas novada Kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā.

Pirmais “Ogle” festivāls norisinājās 2019. gadā Saukas dabas parkā, savukārt 2020. gada vasarā Rīgā tika aizvadīts “Ogles minifests”. Līdz šim festivālā bijusi iespēja gūt sertificētu speciālistu atbalstu, apmeklēt izglītojošas lekcijas, kā arī baudīt dažādu latviešu grupu un mākslinieku uzstāšanās. Plašāka informācija par festivālu pieejama šeit.

9. jūlijs
Reģu diena Krimuldas pagastā
9. jūlijs
Purva diena Lēdurgas pagastā
10. jūlijs plkst. 19.00
Grupas “Bermudu divstūris” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

10. jūlijā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē, prezentējot jauno singlu “Līgava” no gaidāmā albuma “Vidēji Glīts”, uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”. Ieeja Siguldas pilsdrupu estrādes teritorijā no plkst. 17.00.

Grupa “Bermudu divstūris” ir viena no pieprasītākajām ballīšu grupām Latvijā, kas spēj iekustināt ikvienu un jebkurā vecumā. “Bermudu divstūris” ir izdevuši divus studijas albumus un jaunais albums “Vidēji glīts” sagaidāms jau maijā. Grupa ir ieguvusi vairākas nominācijas “Mūzikas gada balvas” ceremonijā – “Radio hits”, “Labākais albums” un “Gada dziesma”.

Pirmās 300 biļetes par zemāku cenu – 15 eiro, vēlāk – 20 eiro. Ģimenes biļetes (2 pieaugušie un 2 bērni) cena – 70 eiro. Bērniem līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja koncertā ir bez maksas. Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Pasākums norisināsies atbilstoši tā brīža valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. jūlijs
Koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tiks atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad, sākot ar jūliju, Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Pirmais svētku koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien” norisināsies 16. jūlijā 2. daļās. Tā laikā pasākuma apmeklētāji varēs dzirdēt Imanta Kalniņa dziesmu programmu ar Daumantu Kalniņu, Kasparu Zemīti dalību. Koncerts notiks sadarbībā mūzikas namu “Daile”.

Biļešu cena no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
16. jūlijs
“Siguldas kauss skrituļslalomā 2022” 1. posms Lorupes gravā, Siguldā
16. jūlijs
51. Dziesmu svētki Inčukalna pagastā
16. jūlijs plkst. 09.00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
21. jūlijs plkst. 18.00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 4. posms Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
29. jūlijs - 31. jūlijs
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies divi izcili vijolnieki – konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisko balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija), kā arī jaunā un talantīgā vijolniece Elza Siliņa (Latvija). Koncertā uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas primadonna Jūlija Vasiljeva (soprāns), kā arī Laura Grecka (soprāns) un Juris Ādamsons (baritons).

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts “Jaunie talanti”, kurā uzstāsies Jauniešu kamerorķestris – vadītājs Mārtiņš Bergs, solisti – Bruno Ančāns (trompete), Daniels Luganskis (tenors) un citi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms svētku centrālais notikums – izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums, kurā galveno lomu Mimī izdziedās Maija Kovaļevska. Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš un Kalvis Kalniņš. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt...

Tradicionāli Siguldas Opermūzikas svētkos 31. jūlijā plkst. 14.00 izskanēs Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies solisti Juris Vizbulis, Aleksandra Špicberga, bet pie ērģelēm – Ingūna Grīnberga.

Svētki izskanēs 31. jūlijā plkst. 18.00 ar grandiozu Galā koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt izcilus operas māksliniekus – Tania Ivanova (Bulgārija), Perīna Madefa (Francija), Dominiks Suttovics (Polija), Mihails Čulpajevs, Rinalds Kandalincevs, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis (Latvija). Diriģents – Atvars Lakstīgala. Koncertā piedalīsies arī festivāla koris un orķestris.

Šogad svētkus papildinās arī kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas darināto unikālo kostīmu izstāde no operas izrāžu iestudējumiem.

Opermūzikas svētkus atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
29. jūlijs plkst. 19.00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Svētku uvertīra – ieskaņas koncerts Siguldas Jaunās pils dārzā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies divi izcili vijolnieki – konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisko balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija), kā arī jaunā un talantīgā vijolniece Elza Siliņa (Latvija). Koncertā uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas primadonna Jūlija Vasiljeva (soprāns), kā arī Laura Grecka (soprāns) un Juris Ādamsons (baritons).

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. jūlijs plkst. 15.00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Koncerts “Jaunie talanti” Siguldas Jaunās pils dārzā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts “Jaunie talanti”, kurā uzstāsies Jauniešu kamerorķestris – vadītājs Mārtiņš Bergs, solisti – Bruno Ančāns (trompete), Daniels Luganskis (tenors) un citi.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
30. jūlijs plkst. 21.00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms svētku centrālais notikums – izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums, kurā galveno lomu Mimī izdziedās Maija Kovaļevska. Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš un Kalvis Kalniņš. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt...

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

31. jūlijs plkst. 14.00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Tradicionāli Siguldas Opermūzikas svētkos 31. jūlijā plkst. 14.00 izskanēs Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies solisti Juris Vizbulis, Aleksandra Špicberga, bet pie ērģelēm – Ingūna Grīnberga.

ID karšu piedāvājums
31. jūlijs plkst. 18.00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Svētki izskanēs 31. jūlijā plkst. 18.00 ar grandiozu Galā koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt izcilus operas māksliniekus – Tania Ivanova (Bulgārija), Perīna Madefa (Francija), Dominiks Suttovics (Polija), Mihails Čulpajevs, Rinalds Kandalincevs, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis (Latvija). Diriģents – Atvars Lakstīgala. Koncertā piedalīsies arī festivāla koris un orķestris.

Šogad svētkus papildinās arī kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas darināto unikālo kostīmu izstāde no operas izrāžu iestudējumiem.

Opermūzikas svētkus atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. augusts plkst. 18.00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 5. posms Gaujas pludmalē
12. augusts plkst. 22.00
Brīvdabas nakts koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais” Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 12. augustā īpašā brīvdabas nakts uzvedumā varēs noskatīties muzikālo izrādi “Kaupēn, mans mīļais”. Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperu uz skatuves izdzīvo 35 mūzikas profesionāļi un, kā informē izrādes producents Aigars Dinsbergs, šī visticamāk būs pēdējā iespēja noskatīties šo abu autoru kopdarbu.

Koncertuzvedumā Kaupēna lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks būs Zigfrīds Muktupāvels, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveidos Madara Gaile. Uzvedumā piedalās arī mūziķi un aktieri: Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Artūrs Biķernieks, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Izrādē piedalīsies orķestris Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncertuzveduma režisore ir Paula Pļavniece, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe – Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi “Producentu grupa 7”.

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes autordarbs – rokopera “Kaupēn, mans mīļais” – tika iestudēts 1999. gadā Liepājas teātrī. Jau pēc pirmajām nospēlētajām izrādēm rokopera raisīja interesi un apbrīnu, kļūstot par visas latviešu teātra mākslas notikumu. Libreta un mūzikas autoru darbs rokoperai “Kaupēn, mans mīļais” ir iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

Biļešu cena no 18 līdz 30 eiro. Biļetes uz vasaras nakts izrādi iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit. Izrādes sākums plkst. 22.00.

Tāpat šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms alternatīvā roka apvienības “Placebo”britu mūziķa Maikla Kivanukas un britu dziesminieka Džeimsa Artura koncerts, kā arī Latvijā iemīļotu mākslinieku – grupas “The Sound Poets”, “Bermudu divstūris” un mūziķa Dona – uzstāšanās.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

13. augusts
Mājas kafejnīcu diena Siguldas novadā 2022
13. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-8 grupai Depo sporta laukumā
13. augusts plkst. 09.00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
13. augusts plkst. 10.00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 3. posms Gaujas pludmalē
18. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-9 grupai Depo sporta laukumā
18. augusts plkst. 18.00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 6. posms Gaujas pludmalē
20. augusts
“Siguldas Kauss skrituļslalomā 2022” 2. posms Lorupes gravā, Siguldā
20. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-7 grupai Depo sporta laukumā
20. augusts
Allažu pagasta svētki
ID karšu piedāvājums
24. augusts plkst. 18.00
Britu mūziķa Džeimsa Artura koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

24. augustā plkst. 18.00 Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu mūziķis Džeimss Arturs, izpildot populārus hitus kā “Impossible”, “Naked”, “Say You Won't Let Go”, kā arī virkni citu hitu pavisam jaunā koncertprogrammā.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē no trešdienas, 26. janvāra, plkst. 10.00. Biļetes cena – no 39 līdz 99 eiro,Siguldas novada ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

Ar dziesmu sacerēšanu Džeimss Arturs esot nodarbojies jau no pusaudža gadiem, bet pirmo atpazīstamību jaunietis ieguva ar hitu “Impossible”, 2012. gadā uzvarot britu “X Factor” 9. sezonā. Šī kompozīcija joprojām ir vispārdotākais singls šova vēsturē. Savukārt 2021. gadā iznācis mākslinieka trešais albums “You”, no kura zināmākās kompozīcijas ir “Naked”, “Falling Like The Stars”, “You Deserve Better” un “Empty Space”.

Iepriekšējo Džeimsa Artura uzstāšanos Latvijā – Rīgā, Lucavsalā – 2018. gada maijā apmeklēja aptuveni 30 000 skatītāju. Savukārt šovasar Siguldā mūziķis uzstāsies ar jaunu koncertprogrammu.

27. augusts
Mores pagasta svētki
28. augusts
Jubilejas pasākums “Sev no pēdām kroni taisu” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tiek atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileja. Saistībā ar to šogad, sākot ar jūliju, Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Galvenais jubilejas pasākums notiks 28. augustā, kas tiks svinēts zem nosaukuma “Sev no pēdām kroni taisu”. Tā scenāriju gatavo rakstniece Ingūna Bauere, muzikālo ietērpu radīs komponists Jānis Lūsēns. Aktivitātes notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā gaidāms koncerts un svētku salūts. 28. augustā tiks gaidīts ikviens, it īpaši esošie un bijušie darbinieki, kā arī muižas klienti un pārējie interesenti.

Biļešu cena no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. septembris
32. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens
10. septembris plkst. 09.00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
18. septembris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 5. posms Mālpils Sporta centrā
24. septembris
Salonvakars. Veltījums Lūisa Armstronga daiļradei Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

24. septembrī notiks salonvakars, kas tiks veltīts Lūisa Armstronga daiļradei – 20. un 30. gadu džezam ar dziļu svinga ritmu. Koncertu vadīs Kristaps Vanadziņš. 

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.


Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

24. septembris plkst. 18.00
Koncertuzvedums “Paradokss” koncertzālē “Baltais flīģelis”

24. septembrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs pārceltais koncertuzvedums “Paradokss”. Tā programmā iekļauti dažādu žanru pasaules klasiķu darbi, pārsteidzošas improvizācijas un fantāzijā balstītas interpretācijas – pretrunā vispārpieņemtajam un zināmajam, radot un būvējot kaut ko jaunu, atklājot mākslinieku meistarību un improvizācijas spējas.

Koncertuzveduma “Paradokss” centrā ir flīģelis – simbols, kam cēlam, klasiskam, nopietnam un stabilam. Taču uzveduma kompozīcija veidota tā, lai no šķietamās flīģeļa viengabalainības skatītāju aizvestu neierobežotu iespēju un fantāziju pasaulē, kurā instruments kļūst kustīgs, gaisīgs, neparedzams un pārsteidzošs. Tas tiek panākts, piedzīvojumā iesaistoties ne tikai dažādu žanru klaviermūzikai, bet arī citām mākslas formām – dejai, vārdam un glezniecībai. Savukārt stāsta ietvaros par flīģeļa skatuves partneriem kļūst rakstāmmašīna, kafijas tase un gleznas audekls.

Uzvedumam par iedvesmu kalpojis franču komponists Fransiss Žans Marsels Pulenks (1899.–1963.). Komponista radošās darbības sākums un māksliniecisko ideju veidošanās sakrita ar dadaisma attīstību Eiropā. Dadaismam bija raksturīgs pastāvošo mākslas principu, formu un ideju noliegums, mākslas darbu formās izpaužoties absurdam un paradoksiem, atstājot brīvu vietu sapņiem un neierobežotām fantāzijām. Pandēmijas ēnā patlaban piedzīvojam laiku, kurā paradokss kļuvis par ikdienu un kas ir lieliska augsne skatuves mākslai radīt jaunas formas, sajūtas un konstrukcijas jaunajā realitātē.

Koncertuzveduma “Paradokss” radošā komanda: Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, iespējams, titulētākais klavieru duets Latvijā, Egija Abaroviča un Reinis Rešetins, jaunās paaudzes horeogrāfi un dejotāji, kā arī Kārlis Anitens, viens no Latvijas vadošajiem pasākumu un koncertuzvedumu režisoriem un Anitra Bērziņa, gleznotāja.

Koncertuzvedums veidots 1 cēlienā, kura ilgums 1 stunda 10 minūtes.

Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Lai apmeklētu koncertu, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

15. oktobris
Koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

15. oktobrī norisināsies koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”, kurā uzstāsies Baiba Renerte, Mārcis Kuplais, Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

16. oktobris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 6. posms Mālpils Sporta centrā
20. novembris plkst. 10.00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 7. posms Mālpils Sporta centrā
26. novembris
Koncerts “Svētku mozaīka” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” 2. daļās ar Ditas Krenbergas, Raimonda Ozola, Venta Zilberta un Evitas Teterovskas dalību tajā.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Pasākumi