Ceturtdiena, 25. februāris
Šodien sveicam: Alma, Annemarija
Laika ziņas: Sigulda +2.7℃, DR vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Uzņēmējdarbība

Notiks vebinārs par nodokļu izmaiņām mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem (Publicēts: 24.02.2021.)

Rīgas plānošanas reģions aicina uz semināru “Grāmatvedības un nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2021. gadā”. Seminārs notiks 11. martā plkst.10.00 tiešsaistē, izmantojot platformu Zoom. Vebināru vadīs Inguna Leibus, Dr.oec., Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Finanšu un grāmatvedības institūta profesore.

Vebinārā programma:

 • izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem;
 • pašnodarbināto personu valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI);
 • iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no saimnieciskās darbības ienākuma;
 • gada ienākumu deklarācijas sagatavošana;
 • pievienotās vērtības nodokļa aktualitātes;
 • atbildes uz jautājumiem.

Seminārs ir bez maksas. Semināram obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 8. martam, aizpildot reģistrācijas anketu šeit.

___________________
 
1. martā sāksies pavasara uzņemšana Siguldas biznesa inkubatorā (Publicēts: 19.02.2021.)

No 1. līdz 22. martam notiks pavasara uzņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubatora inkubācijas un pirmsinkubācijas programmās. LIAA Siguldas biznesa inkubatora atbalstam var pieteikties Siguldas, Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Limbažu, Mālpils, Salacgrīvas, Saulkrastu un Sējas novadu uzņēmumi (kas nav vecāki par trīs gadiem) un fiziskas personas.

Pirmsinkubācijas programma (PINK) ir piemērota biznesa ideju autoriem, kuri vēl ir tikai ceļā uz savu produktu vai pakalpojumu. Tās ir gan fiziskas, gan juridiskas personas, kurām 6 mēnešu laikā, iegūstot pamata zināšanas uzņēmējdarbībā pirmsinkubācijas (PINK) apmācību ciklā un Biznesa skolā, ir iespēja notestēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Papildus tam dalībniekam ir iespēja izmantot bezmaksas LIAA Siguldas biznesa inkubatora kopstrādes telpas un būt par daļu no Latvijā lielākās jauno uzņēmēju kopienas, no tās saņemot vērtīgu atbalstu un pirmos kontaktus. PINK programmā tiks uzņemti pirmie 20 biznesa ideju autori.

Par Inkubācijas programmas (INK) dalībnieku var kļūt tās personas, kurām jau ir skaidrs, ko sniegt klientiem, ir skaidrs biznesa modelis un veikti finanšu aprēķini. Tāpat programmā var pieteikties pilnvērtīgi funkcionējoši uzņēmumi, kas nav vecāki par 3 gadiem. Inkubācijas programmas dalībniekiem ir iespēja iegūt ne vien bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas, seminārus/vebinārus un koprades telpas, bet arī finanšu atbalstu līdz 50% no attiecināmām izmaksām dažādu pakalpojumu, ražošanas iekārtu un aprīkojuma iegādes līdzfinansēšanai. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30% apmērā no attiecināmām izmaksām. INK programmā konkursa kārtībā tiks atlasīti ne vairāk kā 7 uzņēmumi.

Lai iegūtu papildu informāciju par programmās pieejamo atbalstu un pieteikšanos – pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu –, ikviens interesents ir aicināts piedalīties attālinātajās info stundās.

Attālinātās info stundas notiks:

 • 25. februārī plkst. 17.00–18.00;
 • 3. martā plkst. 16.00–18.00;
 • 11. martā plkst. 12.00–14.00.

Pieteikšanās attālinātajām info stundām iespējama šeit.

Pieteikumus pirmsinkubācijai un inkubācijai varēs iesniegt elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pasta adresi pasts@liaa.gov.lv (edoc iesniegšanas termiņa laika zīmogs – līdz 2021. gada 22. marta plkst. 23.59).

Ja nepieciešama konsultācija pirms dokumenta iesniegšanas, interesenti aicināti sazināties ar LIAA Siguldas Biznesa inkubatoru, zvanot uz tālruņa numuru 62400903 vai rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv.

LIAA biznesa inkubatoru programmu finansē Latvijas Republika un Eiropas Reģionālais attīstības fonds projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

___________________
 
Uzņēmējiem pieejamais valsts atbalsts Covid-19 pandēmijas laikā (Publicēts: 8.02.2021.)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Covid-19 pandēmijas laikā ir pieejami dažādi atbalsta veidi krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem.

Dīkstāves atbalsts

Uzņēmēji, kas ārkārtējās situācijas laikā – no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 30. jūnijam (bet ne ilgāk par termiņu, kurā ir spēkā epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktie saimnieciskās darbības ierobežojumi), – piedzīvo ieņēmumu kritumu, var vērsties VID un saņemt dīkstāves atbalstu saviem darbiniekiem, kas ir dīkstāvē un nestrādā.

Dīkstāves atbalsts pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā. Papildu informācija, kā arī informācija par to, kā pieteikties dīkstāves atbalstam, pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv, izstrādātajās vadlīnijās par dīkstāves atbalstu, kā arī informatīvajos materiālos, kas pieejami šeitšeit un šeit.

Atbalsts algu subsīdijai

Uzņēmēji, kas ārkārtējās situācijas laikā piedzīvo ieņēmumu kritumu, var vērsties VID un saņemt atbalstu algu subsīdijai saviem darbiniekiem, kas strādā nepilnu darba laiku. Savukārt darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam starpību starp saņemtā atbalsta apmēru un darba samaksas apmēru.

Atbalsts algu subsīdijai ir pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks. Papildu informācija pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv, kā arī VID metodiskajos un informatīvajos materiālos šeit.

Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai

Valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu. Lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni, krīzes skartajiem uzņēmumiem būs pieejams valsts atbalsts – grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Atbalsta pasākuma īstenošanai kopumā no valsts budžeta atvēlēti 70,8 miljoni eiro, un atbalstam varēs pieteikties par laiku no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 31. maijam.

Atbalsts paredzēts uzņēmumiem, kuri atbalsta mēnesī ir saskārušies ar apgrozījuma kritumu vismaz 20% apmērā, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī kopā, turklāt šis apgrozījums atbalsta mēnesī (novembrī vai decembrī) ir vismaz par 30% mazāks nekā uzņēmumam tas bija 2019. gada attiecīgajā mēnesī. Jaunie uzņēmumi, kas reģistrēti VID pēc 2020. gada 1. janvāra, atbalstam varēs pieteikties, ja izpildās 20% apgrozījuma krituma kritērijs, salīdzinot 2020. gada augusta, septembra un oktobra vidējo apgrozījumu. Papildu informācija pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv, kā arī VID metodiskajos un informatīvajos materiālos šeit.

Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

Darbinieki, pašnodarbinātie (VID reģistrēti saimnieciskās darbības veicēji un individuālie komersanti) un patentmaksātāji skaistumkopšanas nozarē no 2021. gada 1. janvāra līdz tiesību aktos noteiktā aizlieguma sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus atcelšanai savas atlīdzības vai ienākumu kompensēšanai var vērsties VID un saņemt dīkstāves atbalstu.

Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020. gada oktobrī novembrī vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē. Papildu informācija pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv, kā arī VID metodiskajos un informatīvajos materiālos šeit.

Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Ja nodokļu samaksas termiņa kavējums radies Covid-19 rezultātā, tad saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam ir tiesīgi pieteikties nodokļu maksātāji, kuri atbilst Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 675 noteiktajam kritērijam. Šie uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem. Papildu informācija pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka 1.–4. atbalsta instrumenti nav pieejami valsts vai pašvaldību uzņēmumiem.

___________________

Pašvaldībā pieejamais atbalsts uzņēmējiem ārkārtējās situācijas laikā (Publicēts: 25.01.2021.)

Lai atbalstītu novada uzņēmējus valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kad Latvijā ir noteikti vairāki drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai, pašvaldība ir apkopojusi pieejamos atbalsta pasākumus, kuri pieejami tiem, kuri nonākuši īslaicīgās grūtībās Covid-19 dēļ.


Nekustamā īpašuma nodoklis

Pašvaldība iespēju robežās saskaņā ar Finanšu ministrijas paziņojumu par nozarēm, kuras vīrusa Covid-19 izplatība skārušas visvairāk, kopš pavasara pieņēmusi vairākus atbalsta pasākumus:

 • lai palīdzētu viesmīlības sektora uzņēmējiem, piemērota nekustamā īpašuma nodokļa atlaide par ēku, kurā tiek veikta uzņēmējdarbība, 90% apmērā Siguldas novadā esošajiem uzņēmumiem, kas nodrošina izmitināšanas pakalpojumu, kā arī 50% apmērā – sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem 2021. gadā;
 • nekustamā īpašuma nodokļa atlaides uzņēmumiem, kuri veic saimniecisko darbību telpās, kuras atjaunotas Eiropas Reģionālā attīstības fonda piešķirtajiem līdzekļiem – piešķir nodokļu atvieglojumus 90% apmērā par telpām un zemi;
 • saimnieciskās darbības veicējiem par ēku (būvi) vai tās daļu, kuras lietošanas veids saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par būvju klasifikāciju atbilst saimnieciskās darbības veidam, kas tajā tiek veikts, piešķir nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus: ja saimnieciskā darbība ir aizliegta, tad atvieglojumus piešķirs 50% apmērā par kalendāro mēnesi, kurā saimnieciskā darbība ir aizliegta un netiek veikta; ja saimnieciskā darbība ir aizliegta tikai brīvdienās un svētku dienās, tad atvieglojumus piešķirs 25% apmērā par kalendāro mēnesi, kurā saimnieciskā darbība aizliegta un netiek veikta;
 • nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu (līdz 90%) uzņēmumiem, kuri veic saimniecisko darbību telpās, kuru īpašnieks ir pašvaldība vai pašvaldības kapitālsabiedrība.

Papildus tam patlaban pašvaldība gatavo lēmumprojektu, kas, tāpat kā pagājušajā gadā, paredz pārcelt 1., 2. un 3. ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņu uz pēdējo ceturkšņa maksājuma datumu – 2021. gada 15. novembri. Šis jautājums tiks skatīts 28. janvāra domes sēdē. Aicinām sekot līdzi informācijai!

Jautājumu vai neskaidrību gadījumos par nekustamā īpašuma nodokļa jautājumiem var vērsties pie nodokļu administratorēm, zvanot uz tālruņa numuru 67385830 vai rakstot uz e-pasta adresi kristine.berze@sigulda.lv.

Valsts atbalsts uzņēmējiem un darbiniekiem aplūkojams Finanšu ministrijas tīmekļa vietnē.


Atbrīvojums no ielu tirdzniecības nodevas

Lai Covid-19 izraisītās krīzes laikā atbalstītu fiziskās un juridiskās personas, kas veic ielu tirdzniecību publiskās vietās Siguldas novada teritorijā, jau pērn pašvaldība lēma par atbrīvojumu no ielu tirdzniecības nodevas. Arī šogad pašvaldība gatavo lēmumprojektu, kas paredz saglabāt atbrīvojumu no ielu tirdzniecības nodevas samaksas (izņemot nodevas par ielu tirdzniecību pasākumu laikā) līdz 2021. gada beigām. Šajā periodā samaksāto nodevu būs iespējams saņemt atpakaļ, pašvaldībā iesniedzot attiecīgu iesniegumu. Šis jautājums tiks skatīts 28. janvāra domes sēdē. Aicinām sekot līdzi informācijai!

___________________

 
Notiks vebinārs par nodokļu izmaiņām 2021. gadā (Publicēts: 19.01.2021.)

Uzņēmēji un pašnodarbinātās personas aicināti piedalīties vebinārā par nodokļu izmaiņām 2021. gadā. Vebināra laikā ikviens interesents varēs uzzināt aktuālo informāciju par grozījumiem nodokļu likumdošanā – par minimālo darba algu, iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām (VSAO) iemaksām, kā arī mikro uzņēmuma nodokļiem. Vebinārs notiks tiešsaistē 10. februārī no plkst. 10.00 līdz 12.00. Pieteikties iespējams šeit.

Vebinārā tiks apskatītas šādas tēmas:

 • vienotais nodokļu konts;
 • minimālā darba alga, IIN un VSAO iemaksas;
 • sociālās iemaksas pašnodarbinātajām personām;
 • mikro uzņēmumu nodoklis;
 • IIN deklarācijas sagatavošana fiziskām personām.

Vebināru vadīs Linda Puriņa, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja.

Pirms semināra dalībnieki saņems informāciju par pieslēgšanos vebināram.

Dalība – bez maksas.

___________________

Aicina piedalīties sociālās uzņēmējdarbības uzsācēju biznesa ideju konkursā (Publicēts: 4.01.2021.)

Līdz 31. janvārim Labklājības ministrija aicina iesniegt pieteikumus sociālās uzņēmējdarbības uzsācēju biznesa ideju konkursam. Tā mērķis ir iesaistīt sociālajā uzņēmējdarbībā cilvēkus bez iepriekšējas pieredzes šajā jomā, kā arī noteikt 20 labākos sociālās uzņēmējdarbības uzsācējus, kuri saņems individuālas konsultācijas savas biznesa idejas realizēšanai. Konkursā aicinātie piedalīties arī Siguldas novada iedzīvotāji, kuri vēlas attīstīt savu sociālās uzņēmējdarbības ideju.

Sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursā tiek gaidītas biznesa idejas, kas piedāvā risinājumu dažādām sociālām problēmām. Piemēram, sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātībai, sociālo pakalpojumu sniegšanai, iekļaujošas pilsoniskas sabiedrības veidošanai, izglītības veicināšanai, atbalstam zinātnei, vides aizsardzībai un saglabāšanai, dzīvnieku aizsardzībai, kultūras daudzveidības nodrošināšanai.

Katrs pretendents var iesniegt vienu biznesa ideju, kurā var paredzēt Attīstības finanšu institūcijas Altum finanšu atbalsta (granta) saņemšanu apmērā no pieciem līdz 50 tūkstošiem eiro. Granta saņemšanai 10% no kopējā finansējuma pretendentam jānodrošina no saviem līdzekļiem.

Atbalsta saņemšanas gadījumā pretendentam būs jādibina sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kas iegūs sociālā uzņēmuma statusu un īstenos Altum atbalstīto biznesa plānu. Paredzamais termiņš biznesa plāna īstenošanai un rezultātu sasniegšanai − līdz 2022. gada 30. septembrim.

Biznesa idejas pieteikums jāiesniedz līdz 31. janvāra plkst. 23.59, aizpildot un nosūtot Labklājības ministrijas mājaslapā ievietoto pieteikuma veidlapu. Pieteikumu var iesniegt parakstītu ar drošu elektronisku parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi registracija.su@lm.gov.lv vai caur portālu www.latvija.lv. Jautājumus par pieteikuma sagatavošanu var uzdot, zvanot uz tālruņa numuru 64331834 vai rakstot uz e-pasta adresi registracija.su@lm.gov.lv.

Ideju konkursa nolikums, pieteikuma veidlapa, pretendentu vērtēšanas kritēriji, kā arī sociālo uzņēmējdarbību regulējošie normatīvie akti ir atrodami Labklājības ministrijas tīmekļa vietnē.

___________________

*** Informāciju sagatavoja un apkopoja Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele.
Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ina.stupele@sigulda.lv

Pasākumi