Ceturtdiena, 17. oktobris
Šodien sveicam: Gaits, Karīna, Gaitis
Laika ziņas: Sigulda +10.8℃, D vējš 4.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Uzņēmējdarbība

Notiks ceturtais Siguldas novada uzņēmēju forums

7. novembrī plkst. 14.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas Kvantu korpusa aktu zālē tiks atklāts ceturtais Siguldas novada Uzņēmēju forums. Pieteikties forumam iespējams šeit līdz 4. novembrim. Dalība – bez maksas.

Forumā ar ieskatu Latvijas un globālās ekonomikas attīstības tendencēs iepazīstinās Latvijas Bankas ekonomists Klāvs Zutis, ar savu redzējumu par teritoriālās reformas iespējām un izaicinājumiem uzņēmējdarbībai pasākuma dalībniekiem stāstīs ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs. Biznesa un eksporta inovāciju vadītāja Līga Brasliņa prezentācijas laikā aplūkos tēmas par eksporta noteikšanas kritērijiem, kā atvērt eksporta tirgu un veiksmīgi vairot pārdošanu, savukārt LEAN eksperts un biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Ruslans Sosinovičs, izmantojot plašās zināšanas un praktisko pieredzi, dalībniekiem ieskicēs ceļu uz efektīvām pārmaiņām.

Pasākuma noslēgumā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Siguldā radītiem un ārpus novada popularitāti ieguvušiem uzņēmumiem “Stirna&Avocado” un “Bērnu centrs “KĀ MĀJĀS””.

Pasākuma programma aplūkojama šeit.

___________________

Notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

15. oktobrī plkst. 16.00 notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde. Norises vieta: Koprades telpa “Coworking Sigulda”, Pils iela 16 (Pils kvartāla Muižas koka māja, otrais stāvs).

Darba kārtība:

  • plkst. 16.00–16.20 Siguldas novada uzņēmējdarbības vide skaitļos, I. Stupele;
  • plkst. 16.20–16.50 teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes rezultāta prezentācija, Z. Gatere;
  • plkst. 16.50–17.10 jautājumi, diskusijas;
  • plkst. 17.10–17.20 “Coworking Sigulda” telpu prezentācija.

___________________

Siguldas uzņēmējus aicina piedalīties grantu programmā (ie)dvesma

Līdz 30. septembrim Siguldas novadā strādājoši jaunuzņēmumi vai vēl neīstenotu biznesa ideju autori aicināti piedalīties SEB bankas grantu programmā (ie)dvesma.

Grantu programmai var pieteikties uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, vai arī fiziskas personas no 18 gadu vecuma, kuras plāno veikt saimniecisko darbību Siguldas novada teritorijā. Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību.

Līdz 30. septembrim iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Saņemto pieteikumu atlase notiks četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 14. novembrī. Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017. gadā. Plašāka informācija par programmu pieejama šeit.

___________________

Inovatīvākie un spējīgākie uzņēmumi aicināti piedalīties konkursā „Eksporta un inovāciju balva”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Ekonomikas ministriju jau piecpadsmito gadu rīko konkursu „Eksporta un inovāciju balva”. Dažādu nozaru uzņēmumi aicināti līdz šī gada 15. septembrim pieteikties konkursam, ierakstot savu vārdu uzņēmējdarbības panākumu sarakstā.

Konkursanti tiek vērtēti četrās kategorijās:

  • Eksportspējīgākais komersants lielo, vidējo un mazo komercsabiedrību grupās;
  • Importa aizstājējprodukts;
  • Inovatīvākais produkts;
  • Rūpnieciskais dizains.

Pirmajā kārtā tiks vērtētas uzņēmumu pieteikuma anketas, kuras iespējams iesniegt gan vienā, gan vairākās konkursa kategorijās. Uzņēmumus, kas būs izvirzīti konkursa otrajai kārtai, žūrija apmeklēs klātienē.

Uzvarētāji tiks paziņoti 5. decembrī laureātu apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies Melngalvju namā. Arī šogad no Latvijas lielāko eksportētāju vidus tiks izraudzīts titula „Eksporta čempions” ieguvējs, kam apbalvojumu pasniegs Valsts prezidents.

Piedaloties konkursā, uzņēmumam būs iespēja saņemt naudas balvu darījuma braucienu apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras izdevumiem, kā arī tiesības izmantot „Eksporta un inovācijas balvas 2019” laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma. Informācija par visiem konkursa dalībniekiem tiks ievietota tīmekļa vietnē eib.liaa.gov.lv.

Dalība konkursā – bez maksas.

Plašāka informācija par konkursu aplūkojama šeit.

___________________
 
Siguldā palielina atbalstu uzņēmēju attīstības plānu īstenošanai

3. septembrī Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdē tika atbalstīts Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētāja Uģa Mitrevica priekšlikums par atbalsta palielināšanu uzņēmēju attīstības plānu īstenošanai, nosakot atsevišķu speciālistu, pie kura vērsties ar teritorijas plānošanu un būvniecību saistītos jautājumos. Šī bija pirmā Uzņēmēju konsultatīvā padomes sēde, kurā tikās padomes atjaunotais sastāvs. Tradicionāli padomes sēdes norisinās, viesojoties pie kāda no novada uzņēmējiem, šoreiz – SIA „Lāma” telpās, kur uzņēmējus laipni uzņēma valdes loceklis Pēteris Jonins.

Jau līdz šim Siguldas novada esošie un topošie uzņēmēji ir sadarbojušies ar „Siguldas Attīstības aģentūras” Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāju Inu Stupeli, kura sniegusi un arī turpmāk sniegs konsultācijas par uzņēmējdarbības attīstību.

Savukārt, lai palielinātu atbalstu tieši tiem uzņēmējiem, kuri vēlas attīstīt savu īpašumu vai īstenot būvniecības ieceres, „Siguldas Attīstības aģentūras” Pilsētvides plānotāja Zane Gatere noteikta par atbildīgo speciālisti, kura palīdzēs uzņēmējiem virzīt projektus atbilstoši pašvaldības teritorijas un tematiskajam plānojumam, kā arī citiem normatīvajiem aktiem pēc iespējas operatīvākā termiņā.

Konsultācijām par īpašumu attīstību vai būvniecības ieceru realizēšanu iespējams pieteikties, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 29175351 vai rakstot uz e-pasta adresi zane.gatere@sigulda.lv.

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdes laikā vēl norisinājās Inas Stupeles prezentācija par uzņēmējdarbības vides tendencēm Siguldas novadā, kā arī diskusija par pašvaldības nekustamo īpašumu atsavināšanas procedūras prasībām un iepazīšanās ar SIA „Lāma” darbību.

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdes ir atklātas un tās var apmeklēt ikviens interesents. Lūgums dalību iepriekš pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

___________________

Uzņēmumus aicina pieteikties spēlei „Lielais aplis” un „Mazais aplis”

No 31. maija līdz 1. jūnijam, kad ar plašu programmu tiks svinēti Siguldas svētki, norisināsies spēle „Lielais aplis” un „Mazais aplis”, kurā dalībnieki – Siguldas iedzīvotāji un viesi – iepazīs Siguldas novada uzņēmumus, to produktus un pakalpojumus. Novada uzņēmumi – ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji – aicināti līdz 14. maijam pieteikties dalībai spēlē.

Spēlē „Mazais aplis” aicināti iesaistīties uzņēmumi, kuru pakalpojumu sniegšanas vieta atrodas Siguldas Svētku laukuma tuvumā jeb 800 metru rādiusā no tā. Savukārt „Lielajā aplī” aicināti piedalīties novada uzņēmumi, kuri spēles dalībniekus var uzņemt savā pamatdarbības vietā – veikalā, ražotnē vai salonā. Spēles laikā dalībniekiem būs jāveic īpašs maršruts pilsētā un jāizpilda uzņēmēju sagatavotie uzdevumi. Pasākumam noslēdzoties, tiks izlozēti dalībnieki, kuri saņems uzņēmēju sarūpētas balvas.

Spēle „Mazais aplis” tiks spēlēta piektdien, 31. maijā, no plkst. 18.00 līdz 20.30, bet sestdien, 1. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 15.30 norisināsies gan „Lielais aplis”, gan „Mazais aplis”.

Uzņēmēji aicināti pieteikt savu dalību, aizpildot pieteikuma anketu un līdz 14. maijam nosūtot to uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

Dalība spēlēs bez maksas. 

Papildu informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv

___________________
 
Aicina pieteikties dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē

Veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, pašvaldība jaunajam darbības termiņam (2019. – 2023. gadam) aicina novada uzņēmējus, padomju, asociāciju un apvienību pārstāvjus un novadā reģistrēto uzņēmumu deleģētos pārstāvjus pieteikties dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē.

Novada uzņēmēji, kuri ir gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, līdz 17. maijam aicināti iesniegt pieteikumu uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv, kurā norādīta pretendenta profesionālā kompetence un pieredze uzņēmējdarbībā. Lai padomē tiktu pārstāvētas visu uzņēmēju intereses, pieteikumus aicināti iesniegt gan lielo, gan vidējo un mazo Siguldas novada uzņēmumu pārstāvji.

Pieteikumi, kuri tika iesniegti, atsaucoties uz janvārī publicēto aicinājumu pievienoties Uzņēmēju konsultatīvajai padomei, ir spēkā un tiks izvērtēti jaunajam sastāvam.

Padomes sēdes ir atklātas un tās notiek vienu reizi mēnesī.

Aicinām uzņēmējus būt aktīviem un iesaistīties savstarpējās sadarbības stiprināšanā!

___________________
 
Sāksies pieteikumu pieņemšana konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”
 
15. martā tiks uzsākta pieteikumu pieņemšana līdzfinansējumu konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā jaunās un topošās uzņēmējas varēs pretendēt uz finansējumu līdz 2000 eiro apmērā sava biznesa projekta īstenošanai. Kopējā konkursā pieejamā finansiālā atbalsta summa ir 8000 eiro. Pieteikumus konkursam varēs iesniegt līdz 15. aprīlim.
 
Konkursā var piedalīties sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem un ir deklarējušās Siguldas novadā ne vēlāk kā līdz 2018. gada 31. decembrim. Līdzfinansējuma konkursā var piedalīties arī uzņēmumi, kas nav vecāki par 24 mēnešiem un kuru dibinātājas ir sievietes, kas atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem. 
 
Konkurss šogad norisināsies divās atlases kārtās:
  1. Pieteikumu pieņemšana notiks līdz 15. aprīlim, pretendentēm iesniedzot pieteikuma veidlapuprojekta izmaksu tāmi un prognozētās naudas plūsmas aprēķinu. Jau reģistrētajiem komersantiem papildus jāiesniedz operatīvā bilance ar peļņas vai zaudējumu aprēķinu. Minētie dokumenti jānosūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai uz pasta adresi: Uzņēmējdarbības atbalsta punkts, Pils iela 16, Sigulda, LV-2150.
  2. Otrai atlases kārtai izvirzīto pretendentu ideju prezentācijas un uzvarētāju paziņošana. 
Iesniegto ideju atbilstību vērtēšanas kritērijiem vērtēs žūrijas komisija. 
 
Pieteikumu pieņemšanas periodā būs iespēja saņemt individuālas konsultācijas par dokumentu sagatavošanu, savukārt 27. martā plkst. 15.00 – apmeklēt informatīvu semināru, kurā pieredzē dalīsies 2018. gada konkursa granta saņēmēja, zīmola „Rotaļu joga JOJO” dibinātāja Ligita Saule. 
 
Konkurss Siguldas novadā norisināsies ceturto gadu, un tā mērķis ir iedrošināt māmiņas uzsākt komercdarbību, kā arī sekmēt jaunu darbavietu, produktu un pakalpojumu izveidi novadā.
 
Konkursu organizē Siguldas novada pašvaldības aģentūra „Siguldas Attīstības aģentūra”. Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798. 
 
Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.
Citi konkursa „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” dokumenti:
___________________
 
Aicina iesaistīties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē

Veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, Siguldas novadā 2014.gadā ir izveidota Uzņēmēju konsultatīvā padome. Saistībā ar izmaiņām esošo padomes locekļu dienaskārtībās, tiek izsludināta Uzņēmēju konsultatīvās padomes sastāva papildināšana, sniedzot iespēju padomes sastāvā iekļaut četrus jaunus locekļus.

Siguldas novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus, kuri gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, līdz 31.janvārim iesniegt pašvaldībā pieteikuma veidlapu. Lai padomē tiktu pārstāvētas visu uzņēmēju intereses, pieteikumus aicināti iesniegt gan lielo, gan vidējo un mazo Siguldas novada uzņēmumu pārstāvji.

Padomes sēdes ir atklātas, un tās notiek vienu reizi mēnesī.

Pieteikumi dalībai Uzņēmēju konsultatīvajā padomē iesniedzami elektroniski, rakstot  uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv ar norādi „Pieteikums Uzņēmēju konsultatīvajai padomei”.

 

Ziņu arhīvs 2015–2017

___________________

*** Informāciju sagatavoja un apkopoja Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele.
Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ina.stupele@sigulda.lv

Pasākumi