Pirmdiena, 20. augusts
Šodien sveicam: Bernhards, Boriss, Rojs
Laika ziņas: Sigulda +19.8℃, DR vējš 4.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Uzņēmējdarbība

Siguldas uzņēmējiem būs pieejama grantu programma (ie)dvesma

No 3.septembra līdz 3.oktobrim Siguldas novadā strādājoši jaunuzņēmumi vai vēl neīstenotu biznesa ideju autori, varēs piedalīties SEB bankas grantu programmā (ie)dvesma. 
 
Grantu programmai varēs pieteikties uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, vai arī Siguldas novadā deklarētie biznesa ideju autori. Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību. 
 
Līdz 3.oktobrim iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. 
 
Lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā, pirms projektu iesniegšanas tiks rīkoti semināri. Siguldā tas notiks 16.augustā plkst.16.00 – 18.00 Siguldas Biznesa inkubatora telpās Pils ielā 16.

Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 15.novembrī. Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017.gadā. Plašāka informācija par programmu pieejama www.seb.lv/iedvesma.
______________________________ 

Noskaidrotas biznesa ideju konkursa „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” uzvarētājas

12.jūnijā Siguldas Biznesa inkubatora telpās ar prezentācijām noslēdzās Siguldas novada biznesa ideju konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”. Uzņēmējdarbības idejas komisijai prezentēja 10 uzņēmīgas  siguldietes-māmiņas un tās ir saistītas ar bērnu izglītību, tehnoloģijām, sociālo uzņēmējdarbību, rokdarbiem, dizainu un bērnu veselības veicināšanu.

Pašvaldības finansējumu 2000 eiro apmērā saņēma Ligitas Saules ideja „Rotaļu joga”. Finansējumu 2000 eiro apmērā uzņēmējdarbības attīstībai ieguva Inese Pošeika, zīmols „ElAli”, 1420 eiro piešķirti Mārai Ķešanei zīmola „MarMara Dolls” attīstībai. 1248 eiro piešķirti Aigai Šķiporei par biznesa ideju „FeltItNice”, kā arī 1332 eiro Ievai Mukstiņai un Solvitai Slišānei sociālās uzņēmējdarbības idejas „Omes strādā” attīstībai.

Jau ziņots, ka konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” Siguldas novadā norisinās trešo gadu. Šogad konkursam tika pieteiktas 18 biznesa idejas. Konkursa komisija vērtēja dalībnieču biznesa dzīvotspēju ilgtermiņā, idejas oriģinalitāti, biznesa projekta pamatojumu un izklāstu, tirgus pieprasījumu un mērķauditoriju, komandas kompetences un idejas prezentāciju.

Konkursa pieteikumus vērtēja komisija, kurā darbojās SIA „Venda 2” izpilddirektore, SIA „Lejasbēršas” valdes locekle Elita Gobzema, SIA „LM Center” valdes loceklis Sandis Jansons, Siguldas Biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Gundega Vanaga-Janberga, finanšu institūcijas „Altum” korporatīvo attiecību vadītāja Vita Breidaka-Podračika, SIA „Baltic Hospitality Group” valdes locekle Mairita Kalhoja.

______________________________ 

Notiks novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

Otrdien, 8.maijā, plkst.15.00, SIA „Saltavots” telpās (Lakstīgalas ielā 9B) notiks Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.

Tajā klātesošie tiks informēti par pasākuma „Siguldas Uzņēmēju dienas ‘18” norisi. Jau ziņots, ka 25. un 26.maijā Siguldas novada pašvaldība pirmo reizi plāno organizēt izstādi, lai siguldiešiem un novada viesiem demonstrētu daudzpusīgo Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi, veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un izaugsmi, kā arī sekmētu uzņēmēju sadarbību un jaunu sadarbības projektu veidošanos.

Tāpat uzņēmēji kopā ar pašvaldības speciālistiem diskutēs par lielformāta reklāmas stendu izvietošanu gar autoceļu A2. Notiks tematiskā plānojuma izstrādes prezentācija un diskusija par satiksmes organizēšanas un inženierkomunikāciju plānu.

______________________________ 

Aicina pieteikties izstādei „Siguldas Uzņēmēju dienas `18”

Lai siguldiešiem un novada viesiem demonstrētu daudzpusīgo Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi, veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un izaugsmi, kā arī sekmētu uzņēmēju sadarbību un jaunu sadarbības projektu veidošanos, Siguldas novada pašvaldība 25. un 26.maijā organizēs izstādi „Siguldas Uzņēmēju dienas `18”.

Pasākums notiks Siguldas svētku laikā, Svētku laukumā. Iecerēts, ka šajās dienās uzņēmējiem tiks organizēti arī dažādi tematiskie semināri.

Izstādē aicināti piedalīties gan ražošanas uzņēmumi – no mājražotājiem līdz eksportējošajiem uzņēmumiem, gan pakalpojumu sniedzēji, kas saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā.

Pieteikumi iesniedzami līdz 23.aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

Dalība izstādē – bez maksas.

______________________________ 

Līdzfinansējuma konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”

Līdz 8.aprīlim notiks pieteikumu pieņemšana konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā jaunās un topošās uzņēmējas varēs pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz diviem tūkstošiem eiro viena projekta realizācijai. Kopumā programmā pieejamā finansiālā atbalsta summa ir astoņi tūkstoši eiro.

Konkursā var piedalīties sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem un ir deklarētas Siguldas novadā ne mazāk kā 12 mēnešus no pieteikuma iesniegšanas brīža. Līdzfinansējuma konkursā var piedalīties arī jaunuzņēmumi, kuri nav vecāki par 24 mēnešiem, un to dibinātājas ir sievietes, kuras atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem.

Lai iedvesmotu jaunās uzņēmējas pieteikties konkursam un attīstīt savu biznesa ideju, Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkts trešdien, 21.martā, plkst.15.00 bērnu centrā „Kā mājās” (Leona Paegles ielā 3A-53A) organizēs iedvesmas semināru „Īsteno savu ideju!”, kurā ar savu pieredzi dalīsies uzņēmīgas siguldietes – zīmola „Pūra pērle” dibinātāja Elza Pētersone un zīmola „Moss” radītāja un 2016.gada konkursa uzvarētāja Dace Zilvere.

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus konkursa organizatoriem un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētājām, kā arī saņemt individuālas konsultācijas. Uz semināru māmiņas aicinātas nākt kopā ar bērniem.
Dalība seminārā ir bez maksas. Lai piedalītos seminārā, aicinām reģistrēties līdz 19.martam, aizpildot kontaktformu vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Pašvaldības līdzfinansējuma konkurss norisināsies trīs atlases kārtās. Pirmajā kārtā līdz 8.aprīlim notiks pieteikumu veidlapas un projekta prognozējamās tāmes iesniegšana. Minētie dokumenti jāiesūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai uz pasta adresi: Uzņēmējdarbības atbalsta punkts, Ausekļa iela 6, Sigulda, LV-2150. Tām pretendentēm, kuras tiks izvirzītas otrajā kārtā, būs jāiesniedz plānotās naudas plūsmas pārskats (peļņas un zaudējumu aprēķins), savukārt trešajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija aicinās pretendentes uz ideju prezentāciju. Saskaņā ar vērtēšanas kritērijiem iesniegtās idejas vērtēs kompetenta žūrijas komisija, kuras sastāvā ietilpst pārstāvji no finanšu institūcijas „Altum”, SIA „LM Center”, Siguldas Biznesa inkubatora, SIA „Venda 2” un SIA „Baltic Hospitality Group”.

Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas maija beigās.

Konkursu organizē Siguldas novada pašvaldības aģentūras „Siguldas Attīstības aģentūra” Uzņēmējdarbības atbalsta punkts. Plašāka informācija vai individuāla konsultācija par projekta pieteikuma sagatavošanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Konkurss Siguldas novadā norisinās kopš 2016.gada, un tā mērķis ir iedrošināt sievietes māmiņas uzsākt savu biznesa ideju īstenošanu vai turpināt attīstīt jau strādājošus uzņēmumus, kā arī sekmēt uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darbavietu veidošanu novadā.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.
Citi dokumenti:


______________________________ 

Seminārs par nodokļu reformu

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina apmeklēt semināru „Jaunā nodokļu reforma”, kas notiks 6.martā no plkst.11.00 līdz 14.00 Dārza ielā 2A, Siguldā.

Semināra programmā tiks apskatītas tēmas:

  • Iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas kārtība;
  • Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”;
  • 2017.gada deklarācijas sastādīšana;
  • Grozījumi PVN likumā un UIN aprēķināšanas kārtība.

Dalība seminārā – bez maksas.

______________________________ 

 

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

9.janvārī plkst.16.00 SIA „Frīda” (Mr.Biskvīts) biroja telpās Ausekļa ielā 9, 2.stāvā, notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.
Darba kārtība:

  • plkst.16.00–16.50 diskusija „Darbs ar jauniešiem uzņēmējdarbības un profesionālās ievirzes jomā”. Piedalās Siguldas pilsētas skolu direktori;
  • plkst.16.50–17.20 diskusija „Siguldas novada Uzņēmēju dienas 2018”;
  • plkst.17.20–17.40 Siguldas novada pasākumu kalendāra prezentācija;
  • plkst.17.40–17.50 SIA „Frīda” prezentācija.

 


Ziņu arhīvs no 2016.gada
___________________

*** Informāciju sagatavoja un apkopoja Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele.
Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ina.stupele@sigulda.lv

Pasākumi