×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 24. septembris
Šodien sveicam: Agris, Agrita
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Latvāņu ierobežošana

__________________________________________________

Informācija par latvāņu ierobežošanas pakalpojumu sniedzējiem pieejama Siguldas novada tīmekļa vietnē www.sigulda.lv sadaļā “Lauksaimniecības tehniskie pakalpojumi”. 

__________________________________________________

Siguldas novada pašvaldība aicina ziņot par teritorijām, kuras invadētas ar latvāni, bet Valsts augu aizsardzības dienestā nav informācijas par konkrēto teritoriju.
Ziņot ŠEIT.

_________________________________________________

Iesniegums reģistrācijai Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas invazīvo augu sugu izplatības datubāzē

Zemes valdītājiem aizpildāmā forma pieejama ŠEIT

__________________________________________________

Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanu 90% apmērā

Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 2. decembra saistošie noteikumi Nr. 29 “Par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Siguldas novadā” paredz, ka var piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu 90% apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa (turpmāk – nodokļa) summas par zemi fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašumā vai tiesiskā valdījumā ir zeme, kas invadēta ar Sosnovska latvāni (Heracleum sosnowskyi Manden), un nekustamā īpašuma lietošanas mērķis noteikts mērķu grupā – lauksaimniecības zeme vai mežsaimniecības zeme un īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, kurās saimnieciskā darbība ir aizliegta ar normatīvo aktu vai ūdens objektu zeme, vai derīgo izrakteņu ieguves teritorijas, vai dabas pamatnes un rekreācijas nozīmes zeme, saskaņā ar pielikumu Nr.1. “Metodika par kārtību, kādā nosaka latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu veikšanu ar latvāni invadētajās zemes vienībās Siguldas novadā, lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu”.

Nodokļa maksātājiem, ja zeme invadēta ar latvāni, ir tiesības uz nodokļa atvieglojumu nākamajā gadā, iesniedzot kārtējā gadā no 1. janvāra līdz 31. martam Siguldas novadā pašvaldībā:

1)    motivētu iesniegumu;
2)    zemes robežu plāna kopiju, kurā norādīta ar latvāni invadētā platība, kura ir lielāka par 0,1 ha, kurā aug vismaz 20 otrā gada vai vecāki latvāņi, un kurā regulāri tiek veikti latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumi un netiek pieļauta latvāņa izziedēšana.

Kā arī nodokļa maksātājs ir iesniedzis Valsts augu aizsardzības dienestam Iesniegumu reģistrācijai Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas invazīvo augu sugu izplatības datu bāzē.

Līdz kārtējā gada 1. decembrim ekspertu grupa izskata jautājumu par nodokļa atvieglojuma piemērošanu un dod atzinumu, atbilstoši ar latvāni invadētās zemes vienības novērtējuma protokola rezultātiem, Finanšu pārvaldei lēmuma sagatavošanai. Lēmumu par nodokļa atvieglojumu piešķiršanu pieņem Siguldas novada pašvaldība.

_______________________________________________
Kontakinformācija

Adrese: Zinātnes iela 7, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150
Tālrunis: 26341991
E- pasts: ineta.eriksone@sigulda.lv


Noderīga informācija:

Pasākumi