Sestdiena, 21. aprīlis
Šodien sveicam: Marģers, Anastasija
Laika ziņas: Sigulda +9.5℃, ZR vējš 8.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Peldvietas

Augusta peldūdens rezultāti

Veselības inspekcija ziņo, ka pēc peldūdens kvalitātes monitoringa datiem, šā gada 4. augustā, Gaujas upes (Siguldā, Peldu ielā 1) peldvietas ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajā peldvietā ir atļauts peldēties.

____________________
 

Jūlija peldūdens rezultāti apstiprina – peldēties atļauts visās oficiālajās peldvietās  

Veselības inspekcija informē, ka 6. un 7.jūlijā veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs ūdens paraugos mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts. Visās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša prasībām un peldēties ir atļauts.

Iepriekšējās dienās siltā laika ietekmē Baltijas jūrā sākusies strauja aļģu, arī zilaļģu jeb cianobaktēriju savairošanās. Aļģes tika novērotas arī Kurzemes piejūras pludmalēs, kas satraucis daudzus peldēt gribētājus. Inspekcija informē, ka oficiālajās peldvietās savairojušās aļģes nav veselībai bīstamās zilaļģes, bet gan visticamāk makroaļģes – brūnaļģes, dažviet sārtaļģes vai zaļaļģes, kuras nav veselībai kaitīgas.

Lai gan oficiālajās peldvietās šobrīd toksisko zilaļģu klātbūtne nav konstatēta, karstā laikā, kad ir paaugstināta ūdens temperatūra (+ 20 C un vairāk), ūdenstilpēs, visbiežāk stāvošos ūdeņos, īpaši dīķos, var būt novērojama zilaļģu savairošanās. Ūdens tādos gadījumos kļūst duļķains, iegūst zili zaļu krāsu un nereti tā virsmu klāj plēve. Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var izdalīties toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādas alerģiskās reakcijas un iekaisumus, kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus u.c. veselības problēmas. Ja tiek novērotas iepriekšminētās pazīmes, aicinām iedzīvotājus šādā ūdenī nepeldēties, kā arī īpaši parūpēties, lai šādam ūdenim netuvojas bērni un mājdzīvnieki. Ja mājdzīvnieki iedzer ūdeni, kur masveidā savairojušās zilaļģes, tie ar ūdenī esošajiem toksīniem var saindēties un pat aiziet bojā.

Papildus informējam, ka daudzās neoficiālajās peldvietās arī ir veiktas ūdens paraugu analīzes un to rezultāti ir atrodami šeit.

Nākamie ūdens paraugi oficiālajās peldvietās tiks ņemti 10. un 11.augustā.

Informāciju sagatavoja:
Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Agnese Gusarova

____________________
 

Veselības inspekcijas monitoringa dati

Veselības inspekcija informē, ka pēc peldūdens kvalitātes monitoringa datiem, Gaujas upes (Siguldā, Peldu ielā 1) peldvietas ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajā peldvietā ir atļauts peldēt. Monitorings veikts 9.jūnijā.

____________________


Peldvietas Siguldas novadā

Peldvietas nosaukums

Siguldas pilsētas peldvieta

Ilglaicīgās kvalitātes novērtējums 2011.–2014.g. (pēc direktīvas 2006/7/EK kritērijiem)

Izcilas kvalitātes ūdens

Peldvietas ūdens kvalitātes vispārīgs apraksts un ietekmējošie faktori

Peldvietas ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte ilglaicīgā perspektīvā pēdējos gados ir uzlabojusies un šobrīd to var vērtēt kā izcilu.

Peldvietas ūdens kvalitāti var ietekmēt:

  •  Gaujas piesārņojums, kura  avots ir augštecē esošo pilsētu un apdzīvoto vietu nepietiekami attīrītu vai pat neattīrītu notekūdeņu ieplūde. Jo īpaši liels centralizēti savākto, attīrīto un Gaujā iepludināto notekūdeņu apjoms ir upes posmā no Valmieras līdz Siguldai.
  • Piesārņojuma ienese no apkārtējās teritorijas (īpaši tur, kur teritorijas nav pieslēgtas centrālai kanalizācijas sistēmai).  

Lai ūdens kvalitātes uzlabošanās tendence saglabātos:

 ! atpūtniekiem jāievēro elementārās higiēnas prasības peldvietā

 ! peldvietā un tās tuvumā nedrīkst ievest dzīvniekus


Atbildīgā institūcija par peldvietu ūdens uzraudzību un kontroli - Veselības inspekcija.

Pasākumi