Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +24.8℃, D vējš 4.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Peldvietas

Jūnijā ņemtie peldūdens paraugi apstiprina – peldēties atļauts Gaujas upes oficiālajā peldvietā  

Gaujas upe Peldu ielā 1 ir Siguldas pilsētas oficiālā peldvieta, kura iekļauta peldvietu ūdens kvalitātes monitoringa programmā 2019.gadam. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija. Peldsezonas laikā peldūdens paraugi tiks ņemti piecas reizes (14. maijā, 11. jūnijā, 9. jūlijā, 6. augustā un 3. septembrī).

No 15. maija līdz 15. septembrim Siguldas oficiālajā peldvietā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00 par atpūtnieku drošību rūpējas Siguldas novada Pašvaldības policijas kārtībnieki glābēji, sekojot līdzi, lai kāds neapdraudētu savu vai citu cilvēku dzīvību un veselību – nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu vietai, kur cilvēki peldas. Nepieciešamības gadījumā kārtībnieki glābēji sniedz pirmo medicīnisko palīdzību. Tāpat tiek uzraudzīta sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana peldvietā.

Peldvietas ūdens kvalitātes pārskats par 2019. gada 9. jūliju liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajā peldvietā ir atļauts peldēties.

Atbildīgā institūcija par peldvietu ūdens uzraudzību un kontroli  Veselības inspekcija.

 

Novērtējot pašvaldības veiktās investīcijas un to atbilstību starptautiskās vides organizācijas „Vides izglītības fonda” prasībām, 25. maijā pludmalē pie Gaujas svinīgi tika pacelts Zilais karogs, kas ir starptautisks apliecinājums, ka pludmale atbilst visaugstākajiem standartiem – pludmalē ir tīra vide, laba ūdens kvalitāte, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota.

Pasākumi