Pirmdiena, 6. aprīlis
Šodien sveicam: Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DR vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Peldvietas

Vienīgā oficiāli reģistrētā peldvieta Siguldas novadā ir Gaujas pludmale, kurā ir tīra vide, laba ūdens kvalitāte, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota. Papildus sabiedrībai ir brīvi pieejama iespēja atpūsties pašvaldības īpašumā pie Jūdažu ezera un Roķēnu ūdenskrātuves.

 

Septembrī ņemtie peldūdens paraugi apstiprina – peldēties atļauts Gaujas upes oficiālajā peldvietā  

Gaujas upe Peldu ielā 1 ir Siguldas pilsētas oficiālā peldvieta, kura iekļauta peldvietu ūdens kvalitātes monitoringa programmā 2019. gadam, tāpat Gaujas pludmalei piešķirts Zilais karogs, kas ir starptautisks apliecinājums, ka pludmale atbilst visaugstākajiem standartiem – pludmalē ir tīra vide, laba ūdens kvalitāte, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija. Peldsezonas laikā peldūdens paraugi tiks ņemti piecas reizes (14. maijā, 11. jūnijā, 9. jūlijā, 6. augustā un 3. septembrī).

No 15. maija līdz 15. septembrim Siguldas oficiālajā peldvietā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00 par atpūtnieku drošību rūpējas Siguldas novada Pašvaldības policijas kārtībnieki glābēji, sekojot līdzi, lai kāds neapdraudētu savu vai citu cilvēku dzīvību un veselību – nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu vietai, kur cilvēki peldas. Nepieciešamības gadījumā kārtībnieki glābēji sniedz pirmo medicīnisko palīdzību. Tāpat tiek uzraudzīta sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana peldvietā.

Peldvietas ūdens kvalitātes pārskats par 2019. gada 3. septembri liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajā peldvietā ir atļauts peldēties.

Atbildīgā institūcija par peldvietu ūdens uzraudzību un kontroli  Veselības inspekcija.

Pasākumi

       Aprīlis 2020