Pirmdiena, 10. maijs
Šodien sveicam: Maija, Paija
Laika ziņas: Sigulda +12.5℃, D vējš 5.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Peldvietas

Vienīgā oficiāli reģistrētā peldvieta Siguldas novadā ir Gaujas pludmale, kurā ir tīra vide, laba ūdens kvalitāte, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota. Papildus sabiedrībai ir brīvi pieejama iespēja atpūsties pašvaldības īpašumā pie Jūdažu ezera un Roķēnu ūdenskrātuves.

 

Siguldas novada peldvietās ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām

Siguldas novada pašvaldība jūnijā veikusi vairāku Siguldas novada ūdenstilpju peldūdens kvalitātes analīzes. Iegūtie rezultāti uzrāda, ka Siguldas pilsētas oficiālajā pludmalē pie GaujasRoķēnu ūdenskrātuvē, kā arī Jūdažu ezerā ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām, un tajās ir atļauts peldēties.

Peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori – zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki.

Tāpat Siguldas pilsētas oficiālā pludmale pie Gaujas ir iekļauta peldvietu ūdens kvalitātes monitoringa programmā 2020. gadam. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija. Peldsezonas laikā, kas ir noteikta no 15. maija līdz 15. septembrim, peldūdens paraugi tiek ņemti katru mēnesi, kopumā piecas reizes. Jūlija sākumā ņemtie ūdens paraugi Gaujas pludmalē apstiprina, ka ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām.

Siguldas pilsētas oficiālajā pludmalē pie Gaujas darbu uzsākuši arī Pašvaldības policijas kārtībnieki glābēji, kuri katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00 rūpējas par atpūtnieku drošību, sekojot līdzi, lai kāds neapdraudētu savu vai citu cilvēku dzīvību un veselību – nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu vietai, kur cilvēki peldas. Nepieciešamības gadījumā kārtībnieki glābēji sniedz pirmo medicīnisko palīdzību. Tāpat tiek uzraudzīta sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana peldvietā. Apmeklētāju drošībai izveidota trauksmes poga gadījumiem, ja nepieciešama steidzama glābēju palīdzība.

Atbildīgā institūcija par peldvietu ūdens uzraudzību un kontroli  Veselības inspekcija.

Pasākumi