×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts

Adrese: Raiņa iela 3, Sigulda
Tālrunis: 28371816
Tīmekļa vietne: www.zs.mil.lv 
 
 
 

Vārds uzvārds

Atbildības joma

Tālrunis

E-pasts

Jurģis Baumeisters

jautājumos par kandidātu pieteikšanos un dokumentu noformēšanu, par militārajām mācībām un Siguldas novadā plānotiem, saskaņotiem pasākumiem, kuros tiek iesaistīts Zemessardzes personāls

28371816

jurgis.baumeisters@mil.lv

27. kājnieku bataljona komandieris – pulkvežleitnants Egils Dēvits

konceptuālos jautājumos

26516383

egils.devits@mil.lv

 

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā.

Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai.

Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus. Piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Sigulda un Siguldas novads ir viens no Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības teritorijā esošajiem novadiem. Siguldas zemessargu pieteikšanās un pulcēšanās punkts palīdz ne tikai piesaistīt jaunus zemessargus, bet arī efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas.

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzināt vairāk var tīmekļa vietnē www.esizemessargs.lv.

 
 
Lai iestātos zemessardzē:
  1. Kandidāts var vērsties tuvākajā Zemessardzes bataljonā vai zvanīt uz tālruņa numuru 1811, vai rakstīt ziņu uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv (nosūtot vārdu, uzvārdu, dzīvesvietu un tālruņa numuru).
  2. Kandidāts ierodas pieteikšanās punktā, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un izglītību apliecinošus dokumentus. Bataljonā kandidāts uzraksta iesniegumu par uzņemšanu Zemessardzē, aizpilda bataljonā iedotos dokumentus.
  3. Kandidāts tiks nosūtīts uz veselības pārbaudi un tiks pārbaudīta viņa atbilstība dienestam. 
  4. Ja ir izieta medicīniskā komisija ar atzinumu “Derīgs dienestam Zemessardzē”, un bataljons saņēmis pieprasīto informāciju no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, ka kandidāts nav sodīts par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem, sākas pirmszvēresta apmācība atbilstoši Zemessardzes bataljona sastādītajam plānam un apmācību grafikam. Apmācība notiek bataljonā, parasti nedēļas nogalēs. Pirmszvēresta apmācībā ietilpst: ierindas mācība; likumu, reglamentu un normatīvo aktu mācība. Kad kandidāts ir sekmīgi nokārtojis pirmszvēresta apmācību, viņš dod zemessarga zvērestu.

Pasākumi