×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 31. marts
Šodien sveicam: Gvido, Atvars
Laika ziņas: Sigulda +1.6℃, DA vējš 2.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

ID karšu programma

No 2011. gada 30. maija Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3) un Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā var saņemt iedzīvotāju ID karti, ar kuru iespējams saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, iedzīvotāji ar novada identifikācijas kartēm var izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus.

Kartes izsniedz novadā deklarētiem iedzīvotājiem no piecu gadu vecuma. Tās bez maksas var saņemt novada skolēni, maznodrošinātie novada iedzīvotāji, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, kā arī daudzbērnu ģimenes. Tāpat kartes bez maksas tiek piešķirtas titula “Goda novadnieks” ieguvējiem. Pārējiem kartes cena ir 5 eiro. Nozaudēšanas gadījumā kartes īpašniekam jāiegādājas jauna karte un atkārtoti jāmaksā izgatavošanas maksa. Detalizēta informācija par karšu saņemšanu pieejama šeit.

“Novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas kartes ir lieliska iespēja pašvaldībai pateikties saviem novada iedzīvotājiem par samaksātajiem nodokļiem un labs veids, kā rosināt deklarēties tos, kuri faktiski dzīvo šeit, bet nodokļus maksā citai pašvaldībai. Radot identifikācijas karšu projektu, vēlējāmies palielināt sabiedrības izpratni par to, kur paliek deklarēto iedzīvotāju samaksātie nodokļi, kas veido ļoti lielu daļu no novada budžeta, kuru mēs izlietojam, sniedzot iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, uzlabojot novada infrastruktūru, veicot remontdarbus izglītības un kultūras iestādēs, nodrošinot sociālos pabalstus un pakalpojumus, piedāvājot kvalitatīvu izglītību, bagātu kultūras un sporta dzīvi, kā arī sakārtojot citas sfēras. Ir likumsakarīgi, ka novada pašvaldība, sadarbojoties ar uzņēmējiem, rada priekšrocības un atlaides deklarētajiem iedzīvotājiem par to, ko viņi ir samaksājuši ar saviem nodokļiem,” par identifikācijas karšu ieviešanu stāsta idejas autors, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

2016. gada vasarā tika uzsākta Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju jauno ID karšu izsniegšana. Jaunā ID karšu programma ietver lielāku ID karšu personalizācijas pakāpi un plašāku pieejamo pakalpojumu klāstu. Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem pieejami vairāk nekā 210 piedāvājumi, ko sniedz vairāk nekā 170 uzņēmēji Siguldas un apkārtējos novados. Līdz 2022. gada jūnijam jauno ID karti saņēmuši 19 214 novadnieki. 

Pasākumi