×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Pirmdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Atbalsts ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni

2013. gadā Siguldas novada pašvaldība ir izstrādājusi atbalsta programmu Siguldas novada ģimenēm, kurās tiek aprūpēti trīs un vairāk bērni, tai skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Programma, kas katru gadu tiek paplašināta, paredz vairākus ieguvumus ģimenēm, kuras saņēmušas statusu “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” (turpmāk – statuss). Par bērnu uzskatāma arī persona, kura līdz 24 gadu vecumam turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību pilna laika klātienē.

Atbalstu ģimenēm un kārtību, kādā novada ģimenes var saņemt statusu, nosaka Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi “​Par statusa “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” piešķiršanu un atjaunošanu”. Statuss tiek piešķirts vai atjaunots uz laiku, kamēr ģimene atbilst šo noteikumu prasībām, bet ne ilgāk par vienu gadu periodā no 1. septembra līdz nākamā gada 31. augustam.

Iesniegumu statusa saņemšanai vai pagarināšanai iespējams iesniegt elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz pasts@sigulda.lv vai iesniedzot to klātienē kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem visā novadā.

 

SIGULDAS NOVADA PAŠVALDĪBAS NODROŠINĀTIE ATBALSTA PASĀKUMI ĢIMENĒM, KURAS AUDZINA TRĪS UN VAIRĀK BĒRNUS

Pabalsts jaundzimušajiem

Visām novada ģimenēm tiek izmaksāts vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts, ja abi vecāki vismaz gadu pirms mazuļa dzimšanas deklarējušies Siguldas novadā un mazuļa pirmā deklarētā dzīvesvieta ir Siguldas novads:

  • par vienu jaundzimušo – 350 eiro;
  • par vienās dzemdībās dzimušiem diviem bērniem – 480 eiro par katru bērnu;
  • par vienās dzemdībās dzimušiem trīs vai vairāk bērniem – 640 eiro par katru bērnu.

Ja dzīvesvietu Siguldas novadā 12 mēnešus pirms bērna dzimšanas ir deklarējis tikai viens no jaundzimušā bērna vecākiem, pabalsta apmērs ir 175 eiro.

Atlaide ģimenēm ēdināšanas pakalpojumu apmaksai 

Pašvaldība finansē ēdināšanu 100% apmērā Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem, ja bērna un viena no vecākiem dzīvesvieta uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00 deklarēta Siguldas novadā:

  • pirmsskolas izglītības iestāžu skolēniem dienas ēdienkartes (brokastis, pusdienas, launags) apmaksai;
  • 1.-4. klašu skolēniem (valsts un pašvaldības apmaksātas pusdienas);
  • vispārējās pamatizglītības iestāžu skolēniem no 5.-9. klasei (komplekso pusdienu apmaksai);
  • vidējās izglītības iestāžu klātienes 10.-12. klašu skolēniem no ģimenēm, kurām pašvaldība piešķīrusi statusu;

Privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs pabalsts ēdināšanas pakalpojumu apmaksai tiek piešķirts ne vairāk par vidējo summu dienā, kāda ir Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītība iestādēs Siguldas pilsētā par ēdināšanas pakalpojumu dienā.

Atlaide novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs

80% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un viens no vecākiem ir deklarēts Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Atlaide interešu izglītības programmām Siguldas novada pašvaldības izglītības iestādēs

25% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Pabalsts individuālās lietošanas priekšmetu iegādei par skolēnu vienu reizi kalendārajā gadā
Pabalsta apmērs par katru bērnu, kurš mācās pamatizglītības, vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, kā arī arodizglītības iestādē, ir 50 eiro, ja ģimenei ir piešķirts statuss.

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides par, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām un tām piekritīgo zemi:

50% apmērā, ja ģimenei piešķirts statuss, īpašuma īpašnieks ir kāds no ģimenes bērniem, vecākiem, vai vecvecākiem un vismaz viens no vecākiem un vismaz  trīs bērni ir deklarēti šajā īpašumā  Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00;

70% apmērā, ja maznodrošinātai ģimenei piešķirts statuss, īpašuma īpašnieks ir kāds no ģimenes bērniem, vecākiem, vai vecvecākiem un vismaz viens no vecākiem un vismaz  trīs bērni ir deklarēti šajā īpašumā   Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00.

Bezmaksas sabiedriskais transports
Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, ģimenēm ar aktīvu statusu Siguldas novada sabiedriskais transports pieejams bez maksas.

Atlaižu programma Siguldas Sporta centrā, Fischer slēpošanas centrā un Siguldas Pilsētas slēpošanas trasē

Siguldas Sporta centrs:

Peldbaseina zona – Bērniem līdz 7 gadiem kopā ar pieaugušo ieeja ir bezmaksas, ne vairāk kā 2 bērni līdz 7 gadiem uz vienu pieaugušo.

Ūdens parks – Bērniem līdz 4 gadu vecumam bezmaksas. Pieaugušais ar bērnu līdz 4 gadiem darbdienās uz 2 stundām par izdevīgāku cenu.

Vienreizējam peldbaseina apmeklējumam tiek piemērota atlaide ģimenēm, kurām piešķirts statuss papildu 10%.

Siguldas Pilsētas trase:

Bērniem (individuāli) līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) kopā ar pieaugušo trases izmantošana ir bezmaksas.

Fischer slēpošanas centrs:

Bērniem (individuāli) līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) kopā ar pieaugušo trases izmantošana ir bezmaksas.

Siguldas novada pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un vispārizglītojošo skolu skolēniem ārpus sporta stundām pieejams bezmaksas distanču slēpošanas inventārs un trases izmantošana saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības izglītības iestāžu sarakstu.

Atlaides kultūras un sporta pasākumiem
Novada ģimenēm ar aktīvu statusu pašvaldības organizētajos kultūras un sporta pasākumos pieejamas atlaides līdz pat 40%.

Informācija par valsts nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni, skatāma šeit.

 

Pasākumi