×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Ceturtdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +20.4℃, DR vējš 4.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Atbalsts ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni

2013. gadā Siguldas novada pašvaldība ir izstrādājusi atbalsta programmu Siguldas novada ģimenēm, kurās tiek aprūpēti trīs un vairāk bērni, tai skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Programma, kas katru gadu tiek paplašināta, paredz vairākus ieguvumus ģimenēm, kuras saņēmušas statusu “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” (turpmāk – statuss). Par bērnu uzskatāma arī persona, kura līdz 24 gadu vecumam turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību pilna laika klātienē.

Atbalstu ģimenēm un kārtību, kādā novada ģimenes var saņemt statusu, nosaka Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi “​Par statusa “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” piešķiršanu un atjaunošanu”. Statuss tiek piešķirts vai atjaunots uz laiku, kamēr ģimene atbilst šo noteikumu prasībām, bet ne ilgāk par vienu gadu periodā no 1. septembra līdz nākamā gada 31. augustam.

Iesniegumu statusa saņemšanai vai pagarināšanai iespējams iesniegt elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz pakalpojumucentrs@sigulda.lv vai iesniedzot to klātienē Pakalpojumu centrā (Raiņa iela 3, Sigulda).

 

SIGULDAS NOVADA PAŠVALDĪBAS NODROŠINĀTIE ATBALSTA PASĀKUMI ĢIMENĒM, KURAS AUDZINA TRĪS UN VAIRĀK BĒRNUS

Pabalsts jaundzimušajiem

Visām novada ģimenēm tiek izmaksāts vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts, ja abi vecāki vismaz gadu pirms mazuļa dzimšanas deklarējušies Siguldas novadā un mazuļa pirmā deklarētā dzīvesvieta ir Siguldas novads:

 • par vienu jaundzimušo – 350 eiro;
 • par vienās dzemdībās dzimušiem diviem bērniem – 480 eiro par katru bērnu;
 • par vienās dzemdībās dzimušiem trīs vai vairāk bērniem – 640 eiro par katru bērnu.

Ja dzīvesvietu Siguldas novadā 12 mēnešus pirms bērna dzimšanas ir deklarējis tikai viens no jaundzimušā bērna vecākiem, pabalsta apmērs ir 175 eiro.

Atlaide ģimenēm ar aktīvu statusu ēdināšanas pakalpojumu apmaksai 

Pašvaldība finansēs bērnu ēdināšanu 100% apmērā Siguldas novadā deklarētiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un Siguldas novada vispārizglītojošo skolu 5.–12. klašu klātienes skolēniem (valsts programma paredz brīvpusdienas bērniem skolās no 1. līdz 4. klasei) no ģimenēm, kurām piešķirts statuss “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu”:

 • Siguldas novada privātajās un pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, apmaksājot dienas ēdienkarti (privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs ne vairāk kā 3,30 eiro dienā;
 • Siguldas novada skolās, apmaksājot kompleksās pusdienas.

Savukārt, ja ģimenes saskaņā ar spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem ieguvušas Mālpils daudzbērnu ģimenes statusu, tām tiks saglabāta 50% atlaide līdz brīdim, kad tās iegūs statusu “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu”, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 1. jūnijam.

Daudzbērnu ģimenes, kas līdz 2022. gada 2. februārim saņēmušas pašvaldības apmaksātu ēdināšanu pašvaldības dibinātās pirmsskolas un vispārizglītojošās izglītības iestādēs Krimuldas pagastā, to turpinās saņemt līdz 2022. gada 1. jūnijam.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem un līdzšinējam atbalstam Inčukalna pagasta ģimenēm pašvaldība turpina finansēt kompleksās pusdienas Inčukalna pamatskolas 5.–9. klašu skolēniem 100% apmērā.

Svarīgi! Pēc 1. jūnija daudzbērnu ģimeņu priekšrocības varēs iegūt tikai tās ģimenes, kuras būs ieguvušas statusu “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni”, jo esošie pagastu saistošie noteikumi būs zaudējuši spēku un pāreja nenotiks automātiski dažādo datubāžu dēļ.

Atlaide profesionālās ievirzes izglītības programmām Siguldas Sporta skolā un Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
60% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Atlaide interešu izglītības programmām Siguldas Sporta skolā un Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
25% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Daudzbērnu ģimene Inčukalna pagastā var saņemt atlaidi vecāku līdzfinansējumam Inčukalna Mūzikas un mākslas skolā. Ja no ģimenes skolu apmeklē vairāki bērni, tad katram nākamajam bērnam tiek piešķirta 50% atlaide no pamatmaksas.

Pabalsts mācību līdzekļu iegādei vienu reizi kalendārajā gadā
Pabalsta apmērs par katru bērnu, kurš mācās pamatizglītības, vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, kā arī arodizglītības iestādē, ir 50 eiro, ja ģimenei ir piešķirts statuss.

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides par, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām un tām piekritīgo zemi:

 • 50% apmērā, ja ģimenei piešķirts statuss, īpašuma īpašnieks ir kāds no ģimenes bērniem, vecākiem, vai vecvecākiem un vismaz viens no vecākiem un vismaz  trīs bērni ir deklarēti šajā īpašumā  Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00;
 • 70% apmērā, ja maznodrošinātai ģimenei piešķirts statuss, īpašuma īpašnieks ir kāds no ģimenes bērniem, vecākiem, vai vecvecākiem un vismaz viens no vecākiem un vismaz  trīs bērni ir deklarēti šajā īpašumā   Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00.

Bezmaksas sabiedriskais transports
Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, ģimenēm ar aktīvu statusu Siguldas novada sabiedriskais transports pieejams bez maksas.

Atlaižu programma Siguldas Sporta centrā, Fischer slēpošanas centrā un Siguldas Pilsētas slēpošanas trasē
Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes atlaidei (10%) tiek piešķirta 10% atlaide Siguldas Sporta centra peldbaseina un Spēka zāles apmeklējumam.

Siguldas Sporta centrs:

 • Peldbaseina zona – Bērniem līdz 7 gadiem kopā ar pieaugušo ieeja ir bezmaksas, ne vairāk kā 2 bērni līdz 7 gadiem uz vienu pieaugušo.
 • Ūdens parks – Bērniem līdz 4 gadu vecumam bezmaksas. Pieaugušais ar bērnu līdz 4 gadiem darbdienās uz 2 stundām par izdevīgāku cenu.

Siguldas Pilsētas trase:

 • Bērniem (individuāli) līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) kopā ar pieaugušo trases izmantošana ir bezmaksas.

Fischer slēpošanas centrs:

 • Bērniem (individuāli) līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) kopā ar pieaugušo trases izmantošana ir bezmaksas.
 • Siguldas novada pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un vispārizglītojošo skolu skolēniem ārpus sporta stundām pieejams bezmaksas distanču slēpošanas inventārs un trases izmantošana saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības izglītības iestāžu sarakstu.

Līdz septembrim bērni no daudzbērnu ģimenēm, kuru dzīvesvieta deklarēta Mālpils administratīvajā teritorijā, atbrīvoti no līdzfinansējuma maksas Mālpils Mūzikas un mākslas skolā, ja viņu sekmes ir labas un teicamas, un nav neattaisnotu stundu kavējumu. Uzrādot “Mālpils sociālā dienesta” izsniegto izziņa par atbilstību Mālpils novada pašvaldības daudzbērnu ģimenes statusu, Mālpils Sporta kompleksā daudzbērnu ģimenes bērni var saņemt 50% atlaidi baseina apmeklējumam.

Patlaban Krimuldas pagasta daudzbērnu ģimenes saņem atlaidi profesionālās ievirzes izglītības programmām Krimuldas Mūzikas un mākslas skolā un Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolā. Krimuldas Tautas namā bērnu amatierkolektīvi – bērnu vokālais ansamblis “Podziņas” un tautisko deju kolektīvs “Krimuldiņa” ikvienam novada bērnam ir bezmaksas. Krimuldas vidusskolas peldbaseinā ģimenēm, uzrādot 3+ karti, vienreizējs peldbaseina kompleksa apmeklējums:

 • 2 pieaugušie un 2 bērni – 12 eiro;
 • 1 pieaugušais un 3 bērni – 10 eiro;
 • 1 pieaugušais un 2 bērni – 9 eiro.

Apmeklējot Krimuldas vidusskolas peldbaseinu, ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem, pirmsskolniekiem – ieeja bezmaksas. Novada skolēniem vienas reizes apmeklējums 2 eiro (ar 43% atlaidi). Plašāka informācija par piedāvājumu un atbalstu Krimuldas pagasta daudzbērnu ģimenēm pieejama šeit.

Bezmaksas Siguldas novada iedzīvotāja ID karte
Siguldas novadā deklarētie ģimeņu locekļi ar aktīvu statusu bezmaksas var saņemt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti kādā no klientu apkalpošanas centriem visā novada teritorijā.

Atlaides kultūras un sporta pasākumiem
Novada ģimenēm ar aktīvu statusu pašvaldības organizētajos kultūras un sporta pasākumos pieejamas atlaides līdz pat 40%.

Informācija par valsts nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni, skatāma šeit.

 

Pasākumi