Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Piektdiena, 28. janvāris
Šodien sveicam: Kārlis, Spodris
Laika ziņas: Sigulda -0.4℃, ZR vējš 7.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Atbalsts ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni

2013. gadā Siguldas novada pašvaldība ir izstrādājusi atbalsta programmu Siguldas novada ģimenēm, kurās tiek aprūpēti trīs un vairāk bērni, tai skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Programma, kas katru gadu tiek paplašināta, paredz vairākus ieguvumus ģimenēm, kuras saņēmušas statusu “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” (turpmāk – statuss). Par bērnu uzskatāma arī persona, kura līdz 24 gadu vecumam turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību pilna laika klātienē.

Atbalstu ģimenēm un kārtību, kādā novada ģimenes var saņemt statusu, nosaka Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi “​Par statusa “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērnu” piešķiršanu un atjaunošanu”. Statuss tiek piešķirts vai atjaunots uz laiku, kamēr ģimene atbilst šo noteikumu prasībām, bet ne ilgāk par vienu gadu periodā no 1. septembra līdz nākamā gada 31. augustam.

Iesniegumu statusa saņemšanai vai pagarināšanai iespējams iesniegt elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz pakalpojumucentrs@sigulda.lv vai iesniedzot to klātienē Pakalpojumu centrā (Raiņa iela 3, Sigulda).

 

SIGULDAS NOVADA PAŠVALDĪBAS NODROŠINĀTIE ATBALSTA PASĀKUMI ĢIMENĒM, KURAS AUDZINA TRĪS UN VAIRĀK BĒRNUS

Pabalsts jaundzimušajiem

Visām novada ģimenēm tiek izmaksāts vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts, ja abi vecāki vismaz gadu pirms mazuļa dzimšanas deklarējušies Siguldas novadā un mazuļa pirmā deklarētā dzīvesvieta ir Siguldas novads:

 1. par vienu jaundzimušo – 320 eiro;
 2. par vienās dzemdībās dzimušiem diviem bērniem – 480 eiro par katru bērnu;
 3. par vienās dzemdībās dzimušiem trīs vai vairāk bērniem – 640 eiro par katru bērnu.

Ja dzīvesvietu Siguldas novadā 12 mēnešus pirms bērna dzimšanas ir deklarējis tikai viens no jaundzimušā bērna vecākiem, pabalsta apmērs ir 160 eiro.

Atlaide ģimenēm ar aktīvu statusu ēdināšanas pakalpojumu apmaksai pirmsskolas izglītības iestādēs un Siguldas novada vispārizglītojošās skolās, ja skolēns apmeklē no 5. līdz 12. klasei un skolēna ģimene deklarēta Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00 (valsts programma paredz brīvpusdienas bērniem skolās no 1. līdz 4. klasei):

 • 20% atlaide, ja vispārējās izglītības iestādes 5.–12. klasē vai bērnudārzā izglītību iegūst viens daudzbērnu ģimenes bērns;
 • 30% atlaide, ja vispārējās izglītības iestādes 5.–12. klasē vai bērnudārzā izglītību iegūst divi daudzbērnu ģimenes bērni;
 • 50% atlaide, ja vispārējās izglītības iestādes 5.–12. klasē vai bērnudārzā izglītību iegūst trīs daudzbērnu ģimenes bērni;
 • 75% atlaide, ja vispārējās izglītības iestādes 5.–12. klasē vai bērnudārzā izglītību iegūst četri un vairāk daudzbērnu ģimenes bērni.

Ēdināšanas pakalpojumu maksas atvieglojumi tiek piemēroti Siguldas novada pašvaldības bērniem pašvaldības un privātās pirmsskolas izglītības iestādēs (tai skaitā ārpus Siguldas novada administratīvās teritorijas) un Siguldas novada vispārizglītojošās skolās, ja skolēns apmeklē no 5. līdz 12. klasei (valsts programma paredz brīvpusdienas bērniem skolās no 1. līdz 4. klasei).

Atlaide profesionālās ievirzes izglītības programmām Siguldas Sporta skolā un Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
60% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Atlaide interešu izglītības programmām Siguldas Sporta skolā un Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
25% atlaide, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Pabalsts mācību līdzekļu iegādei vienu reizi kalendārajā gadā
Pabalsta apmērs par katru bērnu, kurš mācās pamatizglītības, vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, kā arī arodizglītības iestādē, ir 50 eiro, ja ģimenei ir piešķirts statuss un bērns un vecāki ir deklarēti Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00.

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām:

 • 50% apmērā, ja ģimenei piešķirts statuss un ģimene deklarēta Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00;
 • 70% apmērā, ja maznodrošinātai ģimenei piešķirts statuss un ģimene deklarēta Siguldas novadā uz kalendārā gada 1. janvāri plkst. 00.00.

Bezmaksas sabiedriskais transports
Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, ģimenēm ar aktīvu statusu Siguldas novada sabiedriskais transports pieejams bez maksas.

Atlaižu programma Siguldas Sporta centrā, Fischer Slēpošanas centrā un Siguldas pilsētas slēpošanas trasē

 • Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes atlaidei (10%) tiek piešķirta 10% atlaide Siguldas Sporta centra peldbaseina, Spēka zāles, Ūdens atrakciju un atpūtas parka apmeklējumam, kā arī ģimenes piedāvājumiem Ūdens atrakciju un atpūtas parkā.
 • Fischer Slēpošanas centrā tiek piešķirta 20% atlaide vasaras un ziemas inventāra nomai, kā arī ģimenes piedāvājumam ziemā – kameršļūkšanai.
 • Siguldas pilsētās slēpošanas trasē tiek piešķirta 20% atlaide ziemas inventāra nomai un braucienam ar pacēlāju (lielais un mazais slēpošanas kalns).

Bezmaksas Siguldas novada iedzīvotāja ID karte
Siguldas novadā deklarētie ģimeņu locekļi ar aktīvu statusu bez maksas var saņemt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 3, kā arī Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā, Ausekļa ielā 6. 

Atlaides kultūras un sporta pasākumiem
Novada ģimenēm ar aktīvu statusu pašvaldības organizētajos kultūras un sporta pasākumos pieejamas atlaides līdz pat 40%.

Atbalsts un konsultācijas
Ģimenēm ar aktīvu statusu ir pieejams atbalsta personāls izglītības iestādēs (psihologs, sociālais pedagogs, logopēds), kā arī Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļas speciālistu konsultācijas, atbalsta un izglītojošās grupas.

Citi pabalsti
Ģimenei saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir tiesības saņemt arī citus sociālās palīdzības pabalstus (GMI, dzīvokļa pabalsts, veselības aprūpes pabalsts).

Informācija par valsts nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni, skatāma šeit.

Pasākumi