×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ielu un ceļu uzturēšana Siguldas novadā

Informācija par ielu, ietvju un autoceļu uzturēšanu vasarā
(2024. gads)

Ar ielu un ceļu kartēm, kuras apsaimnieko pašvaldība un kurus valsts, aicinām iepazīties zemāk pievienotajos failos, savukārt šeit var iepazīties ar ielu un ceļu sarakstiem, kā arī uzturēšanas klasēm: 

Plašāka informācija par ielu un ceļu uzturēšanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi celi@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26104188. 

 

 


***

Informācija par ielu, ietvju un autoceļu uzturēšanu ziemas sezonā

Iestājoties ziemīgākiem laikapstākļiem, Siguldas novada ielu un ceļu uzturētāji pastiprināti veic ielu, ceļu un gājēju ietvju uzturēšanu, darbus veicot prioritārā secībā un ņemot vērā ielu un ceļu uzturēšanas klases, kā arī laika prognozi. 

Siguldas novada ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu veic SIA “DGR serviss” saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” prasībām un pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanas klasēm. Jāpiebilst, ka pašvaldība ziemā nodrošina ceļu uzturēšanu augstākā kvalitātē nekā to nosaka Ministru kabineta noteikumi, vadoties pēc nepieciešamības un nodrošinot mobilitāti. 

SIA “DGR serviss” ziemā nodrošina pašvaldības autoceļu, tiltu, ielu, stāvlaukumu ikdienas uzturēšanu – sniega tīrīšanu un slīdamības mazināšanu. Siguldas novada ielu un ceļu ikdienas uzturēšana notiek prioritārā secībā, ņemot vērā ielu un autoceļu uzturēšanas klasi, kas piešķirtas visām ielām un ceļiem, atbilstoši satiksmes intensitātei. 

Ziemas sezonā autoceļu pārvaldītājām pastāvīgos laikapstākļos uz A klases ielām un ceļiem var būt viena centimetra sniega vai ledus biezums, bet mainīgos – seši centimetri. Uz B klases ielām un ceļiem patstāvīgos laikapstākļos sniega vai ledus kārtai nevajadzētu pārsniegt 4 centimetrus, bet mainīgos laikapstākļos – astoņus centimetrus, savukārt uz C klases ielām un ceļiem – pat 10 centimetriem pastāvīgos un 16 centimetriem mainīgos laika apstākļos. D klases ielu un ceļu brauktuves attīrīšanu no sniega veic vismaz divas reizes ziemas sezonā. Jāatzīmē, ka uz autoceļa brauktuves mainīgos laikapstākļos atsevišķās vietās pieļaujami sniega sanesumi ar biezumu no 12 līdz pat 20 centimetriem sniega. 

Ielu un ceļu attīrīšana no sniega jāveic 3–24 stundu laikā (atkarībā no uzturēšanas klases). Prioritāri tiek tīrītas ielas un ceļi pa kuriem pārvietojas sabiedriskais transports un notiek skolēnu pārvadājumi. 

Pašvaldības ietvju, veloceliņu, trotuāru un pieturvietu ikdienas uzturēšanu – sniega tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiālu – novadā veic “Vizii Urban” (Siguldā) un “Eco Baltija vide” (Inčukalna, Krimuldas un Lēdurgas pagastā, Mālpils pagastā).

Allažu un Mores pagastā teritorija nav nodota kopšanai pakalpojuma sniedzējiem, to veic pašvaldības darbinieki.

Atbilstoši noteikumiem gājēju ceļus (ietves), velosipēdu ceļus, pieturvietas, tuneļus, atpūtas vietas, stāvlaukumus no sniega ir jāattīra, ja sniega biezums pastāvīgos laikapstākļos ir lielāks par 6 centimetriem, bet mainīgos laikapstākļos – virs 10 centimetriem.

Privātās teritorijās ietves, piemēram, gar veikaliem, no sniega jāattīra uzņēmējiem, bet daudzdzīvokļu ēku teritorijās – namu apsaimniekotājiem.

Valsts autoceļu uzturēšanu veic VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” prasībām. Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem uz valsts autoceļiem aicinām iedzīvotājus ziņot, zvanot uz tālruņa numuru 80005555. Valsts nozīmes autoceļi, kas šķērso/atrodas Siguldas novadā, – A2 (Vidzemes šoseja), A3 (Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka)), P10 (Inčukalns–Ropaži– Ikšķile),  P8 (Inciems–Sigulda–Ķegums (Gāles iela–Stacijas iela–Ausekļa iela–Turaida)), P3 (Garkalne–Alauksts), P32 (Augšlīgatne–Skrīveri),  P7 (Ragana–Turaida),  P9 (Ragana– Limbaži), P6 (Saulkrasti–Sēja–Ragana),  kā arī  V85, V90, V91, V65, V83, V129, V82, V80, V150, V72, V71, V84, V75, V86, V99, V128, V93, V61, V94, V95, V64, V319, V96, V66, V62, V60, V63, V92, V69, V70, V89, V318, V73, V58, V59 un V81.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem uz pašvaldības ielām, ceļiem un laukumiem (skatīt ceļu un ielu karti šeit) aicinām informēt, zvanot uz tālruņa numuru 26104188, un speciālisti par nepieciešamajiem uzturēšanas darbiem informēs izpildītājus. Informāciju var sniegt arī, rakstot uz e-pasta adresi celi@sigulda.lv.

Ziemas sezonā būsim saprotoši un iecietīgi – laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi!

Siguldas novada ielu un ceļu uzturēšanu veic:

Siguldas novadā ielu un ceļu ziemas uzturēšanu veic:

SIA “DGR serviss”, tālrunis 25486277

Ar ielu un ceļu kartēm, kuras apsaimnieko pašvaldība un kurus valsts, aicinām iepazīties zemāk pievienotajos failos, savukārt šeit var iepazīties ar ielu un ceļu sarakstiem, kā arī uzturēšanas klasēm: 

 

Plašāka informācija par ielu un ceļu uzturēšanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi celi@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26104188. 

 


 

Pievienotie faili

Siguldas un Siguldas novadam nepiederošo ikdienas uzturēšanas ielu saraksts – ziemas sezonā.pdf (298.77 KB)
Siguldas novada pašvaldības ikdienas uzturēšanas ielu saraksts ziemas saraksts.pdf (1.158 MB)
Siguldas novada pašvaldības ikdienas uzturēšanas ceļu un ielu saraksts ziemas sezonā – A grupas ceļi.pdf (251.52 KB)
Siguldas novada pašvaldības ikdienas uzturēšanas ceļu un ielu saraksts ziemas sezonā – B grupas ceļi.pdf (534.14 KB)
Siguldas novada pašvaldības ikdienas uzturēšanas ceļu un ielu saraksts ziemas sezonā – C grupas ceļi.pdf (354.46 KB)
Siguldas novada ceļu un ielu uzturēšanas klases vasaras sezonā 2023.pdf (154.44 KB)
Iekšējie noteikumi Nr. 8_2023 “Siguldas pilsētas ielu uzturēšanas prasības”.pdf (869.03 KB)
Iekšējie noteikumi Nr. 7_2023 Par autoceļu un ielu uzturēšanas klasēm Siguldas novadā vasaras sezonai.pdf (140.98 KB)
Allažu pagasta ceļu shēma.pdf (19.688 MB)
Inčukalna pagasta ceļu shēma.pdf (12.44 MB)
Krimuldas pagasta ceļu shēma.pdf (18.545 MB)
Lēdurgas pagasta ceļu shēma.pdf (14.952 MB)
Mālpils pagasta ceļu shēma.pdf (15.805 MB)
Siguldas pagasta ceļu shēma.pdf (11.519 MB)
Allažu pagasta ielu shēma.pdf (10.834 MB)
Inčukalna pagasta ielu shēma.pdf (33.367 MB)
Krimuldas pagasta ielu shēma.pdf (19.045 MB)
Lēdurgas pagasta ielu shēma.pdf (9.073 MB)
Mālpils pagasta ielu shēma.pdf (19.453 MB)
Mores pagasta ceļu shēma.pdf (10.264 MB)
Mores pagasta ielu shēma.pdf (4.49 MB)
Siguldas pagasta ielu shēma.pdf (30.945 MB)
Siguldas pilsētas ielu shēma.pdf (41.147 MB)

Pasākumi