Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 23. oktobris
Šodien sveicam: Daina, Dainis, Dainida
Laika ziņas: Sigulda +6.4℃, ZR vējš 6.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pašvaldība

Siguldas novada pašvaldība, apvienojoties Siguldas pilsētai, Siguldas un Mores pagastiem, tika izveidota 2003. gada 1. jūnijā. 2009. gada 1. jūlijā novads tika paplašināts, pievienojoties Allažu pagastam. Siguldas novada pašvaldība un tās struktūrvienības veic visas likuma noteiktās funkcijas, veicinot novada attīstību un iedzīvotāju labklājības līmeņa attīstību. Nozīmīgs aspekts ir tas, ka Siguldas novada pašvaldība tiek minēta par paraugu veiksmīgai teritoriālai reformai, kā rezultātā tika izveidots Siguldas novads, kurā vienmērīga attīstība notiek gan pilsētā, gan lauku teritorijās, veicinot demokrātiskas un aktīvas sabiedrības veidošanos. Siguldas novads viens no pirmajiem uzsāka attīstīt privātās partnerības principu pašvaldības darbā.

Līdz ar Siguldas novada izveidošanu pilsētas un pagastu vides sabalansētība realizējas gan politiskā, gan saimnieciskā līmenī.  Izveidotas pagastu administrācijas, kuras turpina pildīt prioritārās iedzīvotāju apkalpošanas funkcijas.

Lai sabalansētu pilsētas un lauku teritoriju iedzīvotāju vienlīdzīgu pieeju pašvaldības pakalpojumiem, iedzīvotājiem ir iespēja pamatpakalpojumus saņemt Siguldas, Mores un Allažu pagasta pārvaldēs. 2008. gadā izveidots Pakalpojumu centrs Siguldas pilsētas centrā, kas uzlabo pakalpojumu pieejamību.

Siguldas pašvaldību veido iedzīvotāju vēlēta dome (15 cilvēku sastāvā) un pārvalde, kuras darbu vada priekšsēdētājs, vietnieks un izpilddirektors. Siguldas novada pašvaldībā nodarbināti vairāk nekā 130 štata darbinieki.

Domes sēdēs, kuras notiek divas reizes mēnesī, piedalīties aicināts ikviens novada iedzīvotājs.

Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, Siguldas novada pašvaldības galvenie uzdevumi ir:

  • izstrādāt novada sociāli ekonomiskās attīstības plānu, lai nodrošinātu līdzsvarotu novada attīstību;
  • gādāt par iedzīvotāju komunālo pakalpojumu organizēšanu, administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību;
  • veicināt sabiedrības izglītību, kultūru, kā arī tradicionālo vērtību saglabāšanu un tautas jaunrades attīstību;
  • nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, veicinot iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu, sniegt sociālo palīdzību;
  • veicināt uzņēmējdarbību Siguldas novadā, rūpējoties par bezdarba samazināšanu;
  • gādāt par cilvēku drošību, nodrošinot sabiedrisko kārtību. 

Siguldas novada pašvaldība un tās struktūrvienības veic visus likuma noteiktās funkcijas, veicinot novada attīstību un iedzīvotāju labklājības līmeņa attīstību.

Siguldas novada pašvaldībā darbojas patstāvīgas komitejas, kurās piedalās pašvaldībā ievēlētie deputāti. Lai nodrošinātu pašvaldības darbību un sagatavotu jautājumus izskatīšanai domes sēdēs, pašvaldībā ir izveidotas patstāvīgas komitejas:

  • Finanšu komiteja;
  • Izglītības un kultūras komiteja;
  • Attīstības, tūrisma un sporta komiteja;
  • Sociālā komiteja.

Darbojas arī vairākas īpašiem nolūkiem izveidotas komisijas.

Pasākumi