Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Pirmdiena, 29. novembris
Šodien sveicam: Ignats, Virgīnija
Laika ziņas: Sigulda -3.4℃, Z vējš 6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-05-24
Pašvaldības policija aicina sakopt īpašumus un piegulošās teritorijas

Iestājoties vasaras sezonai, Siguldas novada Pašvaldības policija aicina sakopt īpašumus un tiem piegulošās teritorijas atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem, tādējādi kopīgi rūpējoties par sakoptu pilsētvidi un novada teritoriju.

Pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar 2019. gada 21. februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 5 “Par Siguldas novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu” daudzdzīvokļu dzīvojamo namu, nedzīvojamo namu teritoriju īpašnieki vai tiesiskie valdītāji nekustamajā īpašumā nodrošina:

  • regulāru zāliena pļaušanu (zāliena garums nedrīkst pārsniegt 15 centimetru augstumu);
  • teritorijas sakopšanu – apstādījumu uzturēšanu, atkritumu savākšanu;
  • krūmu, dzīvžogu, koku (koku vainagu) zaru apzāģēšanu, kas pavērsušies uz publiskā lietošanā esošās teritorijas gājēju ietvēm un brauktuvēm un traucē gājēju un transporta kustību, un to novākšanu.

Nekustamā īpašuma īpašniekam vai tā valdītājam ir jāveic arī nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas jeb publiskā lietošanā esošās teritorijas starp nekustamo īpašumu un brauktuves tuvāko malu (tostarp piebrauktuves, gājēju ietves (izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas), grāvju, caurteku, zālienu un citu apstādījumu) kopšanu. Ja nekustamajam īpašumam piegulošā teritorija līdz brauktuves malai pārsniedz 5 metrus, nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs nodrošina piegulošās teritorijas uzturēšanu 5 metru platumā no nekustamā īpašuma robežas. Zāliens pilsētas un ciemu teritorijās nedrīkst pārsniegt 15 centimetru augstumu arī īpašumam piegulošajā teritorijā, taču ārpus pilsētas un ciemu teritorijām zāliena nopļaušana jāveic vismaz vienu reizi periodā no 15. jūlija līdz 15. augustam.

Saistošo noteikumu prasību ievērošanas kontrole ir Pašvaldības policijas kompetencē, kas šobrīd īpašuma sakopšanai pievērš pastiprinātu uzmanību. Pašvaldības policija atgādina, ka par īpašuma nekopšanu un neuzturēšanu atbilstoši noteiktajām prasībām var tikt piemērots administratīvais sods.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Novembris 2021