×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 18. jūlijs
Šodien sveicam: Rozālija, Roze
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-04-12
No 19. līdz 26. aprīlim norisināsies zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija

Ik gadu Siguldas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus un piegulošās teritorijas, tādējādi rūpējoties par tīru un sakoptu vidi visā novada teritorijā. Sniedzot atbalstu iedzīvotājiem, kas kopj savam īpašumam piegulošās teritorijas, pašvaldība arī šopavasar sadarbībā ar Siguldas pilsētas SIA “Jumis” no 19. līdz 26. aprīlim organizē akciju, kuras laikā novadnieki, uzrādot Siguldas novada ID karti, varēs bez maksas nodot sagrābtās lapas, dārza atkritumus un nelielus zariņus (ar stumbra diametru līdz 2 centimetriem un garumu līdz 20 centimetriem) atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, Siguldā, patstāvīgi tos turp nogādājot un izberot.

Šķirošanas laukuma “Zemdegas” darba laiki:

  • otrdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00;
  • trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00;
  • ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00;
  • sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Koku zarus ir iespēja nodot šķeldošanai uzņēmumam SIA “DGR serviss”, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 25486277 un vienojoties par zaru nodošanu.

Saskaņā ar joprojām spēkā esošiem apvienoto novadu saistošajiem noteikumiem bijušajā Siguldas novadā – Siguldas pilsētā, Allažu, Mores un Siguldas pagastā – dārza atkritumu – lapu, zāles un augu atlieku – dedzināšana blīvi apdzīvotās vietās un ciematu centros ir aizliegta. Savukārt citā novada teritorijā – Mālpils, Krimuldas, Lēdurgas un Inčukalna pagastā – nav spēkā šāds aizliegums, tomēr iedzīvotāji ir aicināti nededzināt lapas un dārza atkritumus.

Tā vietā aicinām rast iespēju dārzu atkritumus izmantot lietderīgi katram pašam savā dārzā, kas arī ir videi visdraudzīgākais un ekonomiski visizdevīgākais risinājums – kompostēt, izmantot kā mulču vai organisko mēslošanas līdzekli, ierakt vai iestrādāt augsnē, kā arī praktizēt permakultūras pieeju dārzniecībā, zarus – pārstrādāt malkā vai šķeldot.

Neatkarīgi no organizētās dārza atkritumu nodošanas akcijas, kas sāksies jau 19. aprīlī, pērnās lapas un citus bioloģiski noārdāmos atkritumus Siguldas novada teritorijā var par maksu nodot arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam:

  • Siguldas pilsētā, Siguldas, Mores, Allažu, Mālpils pagastā SIA “Jumis”;
  • Inčukalna pagastā SIA “Clean-R”;
  • Lēdurgas un Krimuldas pagastā SIA “ZAAO”.

Papildu informācija par šo pakalpojumu pieejama, vēršoties pie attiecīgā atkritumu apsaimniekotāja.

Jau ziņots, ka Siguldas pagasta “Kreiļos” norit zaļo atkritumu kompostēšanas laukuma būvniecība, kurā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot bioloģiskos dārzu un parku atkritumus – lapas, zarus, nopļauto zāli, augus, bojātus augļus. Plānots, ka laukums tiks atvērts šovasar vai rudens sākumā. Informācija par kārtību, kādā būs iespējams nodot zaļos un dārza atkritumus kompostēšanas laukumā, tiks publicēta, uzsākoties kompostēšanas laukuma darbībai.


© www.sigulda.lv


Pasākumi