×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-11-13
Cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” noslēdzošā saruna notiks 25. novembrī

25. novembrī plkst. 11.00 “Siguldas devonā” notiks cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” noslēguma saruna “Kas literatūrzinātniekam vēderā?”. Tās dalībnieki ir četri literatūrzinātnieki, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki Māra Grudule, Zita Kārkla, Eva Eglāja-Kristsone un Kārlis Vērdiņš. Pasākums būs skatāms arī tiešraidē “Siguldas Devona” Facebook lapā.

Sarunā, kuru vadīs Eva Eglāja-Kristsone, dalībniekiem būs ļauts ielūkoties literatūrzinātnieku “virtuvē”, risinot tēmas par ikdienas darbu, ceļu uz atklājumiem, amizantiem gadījumiem un gandarījuma brīžiem.

Cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku” šogad tika veltīts tēmai “Grāmatas ceļš pie lasītāja”. Tā gaitā dzirdējām: Beātas Paškevicas stāstījumu par to, kā hernhūtiešu darbība latviešos modināja interesi par lasāmvielu kā derīgu un arī pacilājošu nodarbi; Māras Grudules pētījumu par lasīšanas paradumiem 19. gadsimtā; Kristīnes Zaļumas atklājumiem muižu bibliotēkās, Benedikta Kalnača stāstījumu par Rūdolfu Blaumani un gadsimta mijas lasīšanas paradumiem; Signes Raudives pavisam jauno pētījumu par sievietēm grāmatniecēm 20. gs. 20.–30. gados; Anitas Rožkalnes stāstījumu par sarežģīto laika posmu latviešu literatūrā pēc padomju karaspēka ienākšanas Latvijā 1940. gadā; Mārtiņa Mintaura kinosižeta cienīgo uzstāšanos par detektīvromāniem 20. gs. 60.–80. gados; Arta Ērgļa un Jāņa Ogas kopīgi veidoto stāstu par 20. gs. 90. gadiem grāmatniecībā un poligrāfijā.

Visi lekciju ieraksti pieejami “Siguldas devons” Youtube kontā.

Foto: Iveta Gabaliņa, Toms Harjo, Agnese Zeltiņa.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informatīvais atbalstītājs: Latviešu grāmatai 500.

Ciklu “Rīts ar literatūrzinātnieku” rīko “Siguldas devons” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi