×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Trešdiena, 17. jūlijs
Šodien sveicam: Aleksis, Aleksejs, Alekss
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izstāde “Vienotais laiks. Gunāram Krollim – 90” Turaidas muzejrezervātā

19. jūlijs - 07. augusts

Atzīmējot izcilā latviešu grafiķa Gunāra Kroļļa 90 gadu jubileju, Turaidas muzejrezervātā iekārtota mākslinieka darbu izstāde. Vēl līdz 7. augustam tā apskatāma Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā mājā.

Muzeja krājumā esošie grafikas cikla “Livonijas hronika” izstādītie darbi pēc būtības raksturo Gunāra Kroļļa radošās daiļrades vēsturisko tēmu un ir veidoti grāmatas “Indriķa hronika” ilustrācijām (2001). Katra grafika ir kā scenogrāfiski režisēts kopums, kurā pārdomāti izvietoti vēsturiskie tēli. Detalizēti precīzi ir izstudēti un atveidoti laikmetu raksturojošie elementi, atspoguļojot Gunāra Kroļļa interesi par Latvijas arheoloģiju un vēsturi.

Poētiskums un romantika, izaicinājums un drosme staro no filigrāno akrila gleznojuma tehnikā veidotām ilustrācijām Ārija Geikina grāmatai “Kaupo” (2005). Tās attēlotas kā senas vitrāžas, vēsturisku leģendu apvītā pilī. Ilustrācijas ir mākslinieks dāvinājums Turaidas muzejrezervātam.

Grafiķis Gunārs Krollis dzimis 1932. gada 23. jūnijā Rīgā. Izglītojies Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, 1960. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu profesora Artura Apiņa vadībā un turpinājis darbu kā Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras Oforta darbnīcas vadītājs un pasniedzējs (1987–2006). Kopš 1956. gada aktīvi piedalās izstādēs. Savā radošajā mūžā piedalījies vairāk nekā 40 personālizstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Mākslinieka darbi eksponēti vairāk nekā 450 starptautiskās izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Holandē, Slovēnijā, Zviedrijā, Polijā, Ēģiptē un citviet.

Mākslinieks joprojām turpina izzīmēt savu dienas noskaņu smalkās lineārās abstrakcijās, izmantojot krāsaina un melnbalta zīmējuma paņēmienu, kuru raksturo izstādē iekļautais diptihs “2020. gada vasaras dienasgrāmata”.

Lai apmeklētu izstādi, nepieciešams iepriekš pieteikties, darbdienās zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot uz e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lvIeejas maksa izstādē – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

Pasākumi