×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Sanfrancisko Jaunais teātris ar izrādi “Anšlavs un Veronika” kultūras centrā "Siguldas devons" (PAPILDU IZRĀDE)

30. jūnijs 15.00

30. jūnijā plkst. 15.00 (PAPILDU IZRĀDE) kultūras centrā “Siguldas devons” viesosies Sanfrancisko Jaunais teātris ar izrādi “Anšlavs un Veronika”.

Sanfrancisko Jaunais teātris piedāvā unikālu izrādi par dzīvesbiedriem rakstnieku Anšlavu Eglīti un mākslinieci Veroniku Janelsiņu, kas lielāko mūža daļu pavadīja trimdā, Amerikā. Anšlava lomā  izcilais Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Kaspars Znotiņš, Veronika  - Taira Zoldnere. Izrāde veidota pēc Raimonda Staprāna lugas motīviem. Tā iesākas ar precētā pāra pārcelšanos no Ņujorkas uz Oregonu, seko viņiem līdz uz Kaliforniju un noslēdzas ar Eglīša aiziešanu mūžībā.

Autors pievēršas laulāto draugu personīgajām attiecībām, saskarsmei, intelektuālajiem strīdiem un domu apmaiņai, iepinot stāstus no viņu dzīves, kas ļauj skatītājam atklāt viņus kā personības, atstājot varoņu literāros un mākslinieciskos sasniegumus aizkadrā. Raimonds Staprāns abus pazinis personīgi, kā arī, rakstot lugu, izmantojis Veronikas Janelsiņas atmiņas. Izrāde savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada 1. jūlijā St. Paulā, Minesotā, XV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku ASV ietvaros.

Biļešu cena ir no 15 līdz 25 eiro, tās var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, ar Siguldas novada ID karti – 20% atlaide. 

Izrāde notiks 2 cēlienos. Anšlavs – Kaspars Znotiņš (Jaunais Rīgas teātris); Veronika – Taira Zoldnere; Veronika atmiņās un Staprāna kundze – Astrīda Lācītis; Muzikante un Veronikas kaķis – Natālija Da Cruz; Dejotāja, Dziedātāja un Sociālā darbiniece – Dace Rapa; Sieva – Anita Greenband; Vīrs un Anšlava kaķis – Gundega Ozola-Bite; Zilgalvis – Māra Vilde; Kaimiņš – Karīna Vasiļevska-Das; Bērni – Emma Da Cruz, Timo Da Cruz, Aleksandra Das; Skatuves strādnieks – Māra Lewis.

Režija – Māra Lewis un Karīna Vasiļevska-Das; Māksliniece – Linda Treija; Mūzika – Gio Saule; Tehniskais risinājums – Jānis Grigalinovičs-Leja; Tērpu meistare – Sallija Filica.

Pasākumi