×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Multidisciplināra grupas izstāde "Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums... (Jņ 1,14)" Kultūras centrā “Siguldas devons”

31. augusts - 30. septembris

Līdz 30. septembrim kultūras centrā “Siguldas devons” skatāma multidisciplināras grupas izstāde “Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums... (Jņ 1,14)”. Izstāde ir veltījums šā gada Dzejas dienām.

Starpdisciplinārās izstādes apvienojošā ideja ir mākslas darbam piešķirt vēl vienu dimensiju – tekstuālu vai atsauci uz valodas fenomenu. Izstādē apvienojušies dalībnieki no mākslinieku grupas “ArtPart” un pieaicinātie autori. Vizuālās mākslas darbi – video, keramika, instalācijas, stikls, grafika, glezniecība – ir tapuši, reflektējot par valodas jēdzienu un nozīmi, māksliniekiem mijiedarbojoties domu plūsmā ar mūsdienu un klasiķu tekstu autoriem un dzejniekiem, no Bībeles un tautas dziesmām – līdz pavisam jauno autoru tekstu rindām.

Teksts kā spēcīgs komunikācijas instruments ir atradis unikālu un pārliecinošu vietu vizuālās mākslas jomā. Atsauces uz valodu kā komunikācijas līdzekli un teksta iekļaušana vizuālās mākslas darbos paplašina mākslinieku iespējas un piešķir papildu nozīmes un kontekstus skatītāja iesaistei. Vizuālo elementu un tekstuālā sinerģija sniedz izstādei košu māksliniecisko izteiksmi, kas izaicina un tiecas rezonēt ar auditoriju, radot dziļāku un daudzslāņaināku māksliniecisko pieredzi. 

Teksts izstādē kalpo kā tilts starp dažādiem izteiksmes veidiem. Tas apvieno disciplīnas, ļaujot sadarboties rakstniekiem un vizuālajiem māksliniekiem. Šī saplūšana veicina virzību uz jaunu radošumu. Iekļaujot vārdus un pārdomas par valodu savos mākslas darbos, mākslinieki var virzīt skatītājus uz konkrētu interpretāciju vai emocijām, piedāvājot ieskatu iecerētajā vēstījumā. Mākslinieki aicina skatītājus pārskatīt savus pieņēmumus un iesaistīties diskusijā par sabiedrības normām, personīgo identitāti un plašākām kultūras tēmām, veicinot dinamisku dialogu starp darbu un tā auditoriju.

Izstādē piedalās profesionāli mākslinieki, kuri savā radošā darbībā  apzinās vārda nozīmi vizuālajā mākslā: Sanita Čevere (keramika); Linda Cipruse (keramika); Rita Pranča (keramika, instalācija); Evija Freidenfelde (grafika, instalācija); Dārta Berkmane (keramika); Elīna Zunde (grafika); Gita Straustiņa (keramika); Dace Mola (stikls); Andrejs Bovtovičs (glezniecība, metālmāksla).

Pasākumi