×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Trešdiena, 17. jūlijs
Šodien sveicam: Aleksis, Aleksejs, Alekss
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-09-15
Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātes Siguldas novadā

Popularizējot aktīvu dzīvesveidu un veicinot izpratni par videi draudzīgu un gudru pārvietošanos, no 16. līdz 22. septembrim norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tās laikā Siguldas novadā norisināsies vairākas izglītojošas, izklaidējošas un sportiskas aktivitātes.

Šogad Eiropas Mobilitātes nedēļas sauklis ir “Taupiet enerģiju”, un šīs nedēļas galvenais mērķis ir ilgtspējīgas mobilitātes iespēju izmantošana pilsētā. Iedzīvotāji aicināti izmantot energoefektīvu transportu – galvenokārt velosipēdus, kā arī izmantot sabiedriskā transporta piedāvājumu. 

Sabiedriskais transports kā ērts pārvietošanās līdzeklis. Siguldieši aktīvi izmanto sabiedrisko transportu, piemēram, 2022. gadā pašvaldības līdzfinansētos 12 autobusu maršrutus izmantojuši 3000 Siguldas iedzīvotāja ID karšu īpašnieki un gada laikā veikuši kopā 156 000 braucienus. Atgādinām, ka AS “CATA” nodrošinātos maršrutos skolēni un noteiktas Siguldas novada iedzīvotāju grupas, uzrādotSiguldas novada ID karti, var pārvietoties bez maksas. Autobusi kursē darbdienās līdz mācību gada beigām – nākamā gada 31. maijam. Visa aktuālā informācija par autobusu un vilcienu satiksmi aplūkojama sadaļā – “Sabiedriskais transports”.

Ik gadu Mobilitātes nedēļā aktīvi iesaistās arī Siguldas novada Pašvaldības policija. Neilgi pirms Mobilitātes nedēļas sākuma, 12. septembrī, pārstāvji no Pašvaldības policijas kopā ar Inčukalna Brībprātīgo ugunsdzēsēju biedrību viesojās Allažu pamatskolas pirmsskolas grupā, stāstot par drošu pārvietošanos. Savukārt no 18. līdz 20. septembrim Pašvaldības policijas darbinieki organizēs bezmaksas velosipēda vadītāja apmācības Krimuldas vidusskolas 4. klašu skolēniem. Eksāmenu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai skolēni kārtos 21. septembrī.

Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs iesaistās arī novada jaunieši – no 16. līdz 21. septembrim jaunieši izmēģinās dažādu velosipēdu veidus, savukārt 21. septembrī no plkst. 15.00 līdz 17.00 kopīgi dosies vienotā velobraucienā pa Siguldu. Velobraucienam ikviens jaunietis aicināts pieteikties pie projektu vadītājas jauniešu iniciatīvu centrā “Mērķis” Gunitas Strazdiņas, zvanot uz tālruņa numuru 25611040. Pēc velobrauciena, gatavojot “Enerģijas taupīšanas vakariņas”, kur tiks izmantota tikai atjaunojamā enerģija, kopīgi diskutēsim par mobilitātes dažādo iespēju priekšrocībām un trūkumiem. 

Katru gadu 22. septembris Eiropas Mobilitātes nedēļā ir “Diena bez auto”, kuras laikā aicinām novada iedzīvotājus pārvietoties savās ikdienas gaitās ar kājām, velosipēdiem, citiem videi draudzīgiem un energoefektīviem transporta līdzekļiem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi