×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 22. septembris
Šodien sveicam: Māris, Mārica, Maigurs
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Izglītības programmu apraksti

Atpakaļ uz sadaļu “Siguldas novada Jaunrades centrs


Siguldas novada Jaunrades centra piedāvāto interešu izglītības pulciņu apraksti

 

Programmēšana

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 9.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 19 gadiem

Programmas nepieciešamība ir saistīta ar domāšanas attīstīšanu, kā rast risinājumu dažādās problēmās, kā arī ar fizikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi strādāt ar datoru interneta vidē, kā arī gūst priekšstatu par programmēšanu.
Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas programmēšanā, lai veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces darbību un mehanizācijas veikšanai, kā arī veidot praktiskus projektus no prototipu idejas, plānošanas līdz izstrādei un testēšanai. Dalībniekiem būs iespēja iegūt iemaņas 3D modelēšanā, mehanikā, fizikā, “Lietu interneta” ierīču izstrādē.

 

Mehatronika

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 11.30
Mērķauditorija: no 15 līdz 19 gadiem

Mehatronika ir starpdisciplināra nozare, kas sevī iekļauj elektronikas, mehānikas, telekomunikāciju, datorizācijas un citu jomu elementus, ar mērķi izstrādāt un sagatavot praktiski pielietojamus priekšmetus/elementus un autonomas sistēmas.
Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas elektronikā un mehānikā, lai, savienojot praktisku elektroniku un mehāniku, veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces.

 

LEGO robotika

Pedagogs: Mārtiņš Plūme
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Pulciņā ir iespējas nodarboties ar jaunākās paaudzes Lego robotu konstruēšanu.
Bērni no 9 gadiem interesantā veidā var apgūt savas pirmās programmēšanas prasmes, liekot savām fantāzijas mašīnām darboties. Darbojoties ar robotu būvi, pulciņa dalībnieki attīsta tehnoloģisko domāšanu un radoši to pielieto. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās.

 

Prototipēšana

Pedagogs: Pēteris Kaļva
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 16 gadiem

Šīs programmas ietvaros skolēniem ir iespējams vispusīgi iepazīties ar dažādu produktu izgatavošanas veidiem. Padziļināti apgūt “Tinkercad”, “Fusion 360” lietotnes. Rasēšanas funkcija, figūras pamata formas rasēšana un 3D attēla iegūšana, konstruēšanu, dažādu koku tehniskās īpašības, iepazīstas ar dažādu produktu, izgatavošanas paņēmieniem. Apgūst prasmes un iemaņas izgatavot dažādus koka, plastmasas, papīra un kompozītmateriālu izstrādājumus telpu rotāšanai, virtuvei un dārzam. Iepazīstas ar 3D printeri, frēzēšanas iekārtu, to ieslēgšanu, materiālu sagatavošana printēšanai, frēzēšanai pamata funkcijas un darba uzsākšana.

 

Lidmodelisms

Pedagogs: D. Irbe
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Tehniskās jaunrades aktivitātes veicina tehnisko prasmju veidošanos  un attīsta nākotnes inženieriem nepieciešamo domāšanu. Pulciņā audzēkņi pavada saturīgi brīvo laiku ar mērķtiecīgu praktisko darbu izgatavošanu. Apgūst dažādu modeļu izgatavošanu un izmēģina tos darbībā.

 

Dronu skola

Pedagogs: Agris Tabaks
Nodarbību laiki: ceturtdienās, piektdienās plkst. 18.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programma ir saistīta ar tehniskās domāšanas attīstīšanu, kā arī ar fizikas un aerodinamikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi vadīt sporta dronus, kā arī gūst priekšstatu par dronu uzbūvi un sacensību norisi. Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar noteikumiem par drošu dronu vadīšanu.

 

Radošo darbu studija “Radi pats!”

Pedagogs: Dace Moroza
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Ikdienā, kad tik ļoti ir samazinājusies darbošanās ar rokām, radošo darbu pulciņi kļūst par spēcīgu platformu skolēnu radošo spēju izpausmēm. Skatoties dažādo interneta vidi skolēni it kā vēro un redz kā top dažādi stilīgi aksesuāri un interjera priekšmeti, bet tikai retais no skolēniem atrod mājās nepieciešamos materiālus, lai pats kļūtu par radītāju, nevis vērotāju. Tāpēc radošo darbu studija “Radi pats!” dod iespēju skolēniem pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas un praksi dažādu lietu izgatavošanā, kas ļaus pašiem gatavot gan nelielas dāvanas draugiem un ģimenes locekļiem, gan stilīgus interjera priekšmetus savai istabai.

 

Tekstilmākslas studija

Pedagogs: Ieva Vanaga
Nodarbību laiki: trešdienās, piektdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Apgūstot pamatiemaņas un prasmes tekstilā – filcējot, veidojot tekstilmozaīkas, telpiskus objektus, apgleznojot zīdu – skolēnam tiek dota iespēja pašam ar savām rokām veidot skaistas un praktiski pielietojamas lietas. Strādājot tiek iepazītas arī krāsu īpašības, kompozīcijas pamati, materiālu īpašības un izmantošanas iespējas. Mācību gada laikā tiek veidoti darbi dažādās tehnikās: sietā un vaska batikas, zīda apgleznošanas, tekstildrukas, filcēšanas.

 

Keramikas pulciņš “Pika”

Pedagoģe: Daiga Strazdiņa
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Lai bērniem būtu vēlēšanās darboties, svarīgs priekšnosacījums ir ļaut viņiem justies brīvi un izvēlēties sev tīkamas nodarbes, tādas, kas iedvesmo un iepriecina gan pašu, gan citus. Lai iepriekš minēto kaut daļēji realizētu dzīvē, piedāvājam bērniem darboties keramikas pulciņā, kurā viņiem būs iespēja izpaust savu domu un fantāzijas lidojumu, apgūstot māla figūru veidošanas prasmes.
“Mīcam, skrāpējam, veltnējam mālus līdz rezultātā top paša rokām radīts brīnums – jaukākais un vērtīgākais, jo otra tāda pasaulē nav.”

 

Gleznošanas studija

Pedagogs: Andis Gūtmanis
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Nodarbību laikā ir iespēja paskatīties uz apkārtnē esošajiem priekšmetiem caur krāsu pasauli. Programmas mērķis ir dot iespēju skolēniem sevi apliecināt radoši, pakāpeniski izkopjot prasmes un iemaņas sākot ar krāsu mācību un kompozīcijas principiem, kurus var pielietot veidojot darbus dažādos materiālos, sākot no vienkāršākiem uzdevumiem pasniedzēja vadībā līdz sarežģītām radošām patstāvīgām kompozīcijām. Nodarbībās varēsiet attīstīt prasmes krāsu jaukšanā, dažādu gleznošanas materiālu pielietošanā un iemācīties gleznas sākotnējo sagatavošanu. Strādāsim ar  akrila krāsām uz papīra, audekla ar dažādu gleznošanas instrumentu (otu) pielietojumu. Nodarbībās tiek apgūti klusās dabas, ainavas un akadēmiskās gleznošanas pamati, kā arī gleznas kompozīcijas uzbūve.
 

Mākslas studija

Pedagogs: Ilze Pavāre
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Programma ļaus apgūt zīmēšanas izteiksmes līdzekļus - kompozīciju, tehnikas paņēmienus, perspektīvi un akadēmiskās zīmēšanas pamatus. Zīmēšana ļaus attīstīt asociatīvo domāšanu, dos iespēju brīvi rīkoties ar dažādiem zīmēšanas materiāliem – zīmuli, flomāsteriem, akvareļu, akrila un guaša krāsām, un pasteļu krītiņiem, izmantojot audeklu, papīru un krāsaino kartonu.  Nodarbību laikā dalībnieki apgūst priekšmetu konstruēšanu, komponēšanu telpā, ievērojot priekšmetu attiecības. Zīmēšanas prasmes dos iespēju brīvi zīmēt plenērā, kā arī apgūt cilvēku un dzīvnieku figūru uzbūvi, un attēlošanu dažādās pozās. 

 

Mākslas studija “Radošuma burvji”

Pedagogs: Zinaīda Ceske
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 17.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Programma veidota, lai veicinātu audzēkņu izdomu un fantāziju, krāsu un formu izjūtu, kā arī dota iespēja iegūt praktiskas iemaņas, strādājot ar dažādiem materiāliem, piemēram, kartonu un papīru, otrreiz lietojamiem materiāliem, dabas materiāliem, tekstilmateriāliem; – tiek izmantotas dažādas krāsas un tehnikas, dažādas līmes un stiprinājumi. Vienlaikus audzēkņi gūst radošās darbības pieredzi, attīsta kritisko spriestspēju, pilnveido daudzveidīgas karjeras vadības prasmes, t.sk., komunikācijas un sadarbības prasmes, laika plānošanu.

 

Floristika

Pedagogs: Līga Matroničeva
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Floristika ir pateicīgs veids, kā rosināt skolēnu interesi par dabu, ļaut katram dalībniekam sajust dabas procesu cikliskumu, veicināt radošumu un atvērtību pasaules uztverei. Strādājot ar dabas un dekoratīvajiem materiāliem, skolnieki attīsta sīko motoriku un attīsta radošumu realizēt savas ieceres. Skolnieki nodarbībās kopā mācās strādāt komandā, izkopj komunikācijas un sadarbības prasmes, pacietību, uzmanību, laika plānošanu, sevis disciplinēšanu un sekot līdzi savas darba vietas kārtībai. Iespēja apgūt prasmi savu darbu un ideju prezentēt.

 

Folkloras kopa “Kokles”

Pedagogs: Aiga Auziņa
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Programma piedāvā iepazīties ar latviešu tautas nemateriālo mantojumu – tautasdziesmām, mīklām, pasakām, ticējumiem, parunām, rotaļām. Reizē ar dziedāšanu tiek apgūta tautas instrumenta – kokles spēle. Programmas gaitā aktivitātes tiek saskaņotas ar tradicionālajām norisēm gada ritumā – saules gaitu, zemes dzīvības ritiem. Atbilstoši ziemas laikam – Ziemassvētku un Meteņu norises, atbilstoši pavasara laikam – Lieldienu dziesmas un saules godināšana. Tuvojoties vasarai – putnu, rotāšanas un vasaras darbu dziesmas, bet rudenī – ražas laika dziesmas un darbības. 

 

Mūsdienu dejas – Breiks

Pedagogs: Eduards Ruicis
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 14.10, sestdienās plkst. 10.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Jaunās paaudzes interese par populāriem dejas stiliem, to dažādību un iespēju apgūt deju iemaņas dažādos deju stilos kļūst ar vien lielāka, īpaši street dance stilos (House, Breaking, Hip Hop, Popping, Locking u.c.) Pulciņa darbības mērķis ir nodrošināt pamatzināšanu apguvi Breaking deju stilā (Top Rock, Footwork, Powermove, Freeze utt.) , kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, estētisko un tikumisko principu ievērošanu, veidot izpratni par Breiku (Breaking/Bboying) kā radošu, vispusīgi attīstošu street dance žanra deju stilu, kā arī popularizēt veselīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

Mūsdienu deja

Pedagogs: Monika Blocka
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 17.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Katra nodarbība piesātināta ar dažādiem un neskaitāmiem deju stilu elementiem, kas katram dejotājam ikreiz palielina dejošanas prasmes un nākotnē dejotāji var būt konkurenti pārējiem pieredzējušiem dejotājiem no citām deju grupām. Deja mūs vieno komandā, stiprina veselīgu stāju, nostiprina muskuļu saites, koriģē gaitu, attīsta loģiku un koordināciju. Dejotāji iemācās iepazīt savu ķermeni kustībā un ieklausīties dažādos mūzikas stilos.

 

Mazais lasītājs

Pedagogs: Vija Zita Ozola
Nodarbību laiki: otrdienās, trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Mācīšanās, lai lasītu, un lasīšana, lai mācītos, lielā mērā notiek ārpus formālā mācību konteksta, tāpēc jāveicina vispārējā lasīšanas kultūra un jāpalīdz bērnam ieraudzīt lasītprasmes interesanto pielietojumu. “Mazā lasītāja” programma palīdz interesanti un ar spēļu uzdevumu palīdzību attīstīt prasmi raiti lasīt, viegli uztvert tekstu un  radīt interesi par lasīšanu.

 

Bišu draugs

Pedagogs: Jānis Kronbergs
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 12 gadiem

Programmas “Bišu draugs” mērķis ir sniegt zināšanas skolēniem  par bišu un pārējo apputeksnētāju nozīmi dabā un  par šo kukaiņu populācijas veicināšanas pasākumiem. Pulciņā būs iespēja iepazīt izglītojošos un informatīvos materiālus, un ar dažādu pasākumu palīdzību izzināt apputeksnētāju nozīmi un kā veicināt to saglabāšanu.
Pulciņa dalībnieki sekos medus bišu un pārējo apputeksnētāju apskates vietām “Bišu vēstniecībās”. Pateicoties sensoriem un citām novērošanas viedierīcēm, kas ievietoti stropā, “Bišu vēstniecībās” varēs ielūkoties arī neesot stropa tiešā tuvumā.

Pasākumi