Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, R vējš 4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Izglītības programmu apraksti

Atpakaļ uz sadaļu “Siguldas novada Jaunrades centrs


Siguldas novada Jaunrades centra piedāvāto interešu izglītības pulciņu apraksti

 

Lidmodelisms

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 9.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Modelistu pulciņā interesenti var apgūt zināšanas par aviomodelismu: par lidmodeļu salikšanas tehnoloģiju un dizaina izveidi, radio vadāmo un aviomodeļu pamatprincipiem. Pulciņā ir izveidojies patstāvīgo dalībnieku kodols, kas regulāri un ar patiesu interesi apgūst zināšanas un praktiskās iemaņas lidmodelismā. Dalībnieki piedalās arī sacensībās.

 

LEGO robotika

Pedagogs: Mārtiņš Plūme
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 16 gadiem

Pulciņā ir iespējas nodarboties ar jaunākās paaudzes Lego robotu konstruēšanu. Bērni no 10 gadiem interesantā veidā var apgūt savas pirmās programmēšanas prasmes, liekot savām fantāzijas mašīnām darboties. Darbojoties ar robotu būvi, pulciņa dalībnieki attīsta tehnoloģisko domāšanu un radoši to pielieto. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

 

Programmēšana

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 9.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 19 gadiem

Programmas nepieciešamība ir saistīta ar domāšanas attīstīšanu, kā rast risinājumu dažādās problēmās, kā arī ar fizikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi strādāt ar datoru interneta vidē, kā arī gūst priekšstatu par programmēšanu. Programmas uzdevums ir sniegt zināšanas par algoritmiem, izmantojot vizuālās un tekstuālās programmēšanas rīkus.

 

Mehatronika

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: sestdiena plkst. 12.00
Mērķauditorija: no 15 līdz 19 gadiem

Mehatronika ir starpdisciplināra nozare, kas sevī iekļauj elektronikas, mehānikas, telekomunikāciju, datorizācijas un citu jomu elementus, ar mērķi izstrādāt un sagatavot praktiski pielietojamus priekšmetus/elementus un autonomas sistēmas. Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas elektronikā un mehānikā, lai, savienojot praktisku elektroniku un mehāniku, veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces darbību un mehanizācijas veikšanai. Pulciņa ietvaros dalībnieki pulciņā var apgūt iemaņas izveidot praktiskus projektus no prototipu idejas, plānošanas līdz izstrādei un testēšanai. Ir iespēja iegūt iemaņas 3D modelēšanā, mehānikā, fizikā, “Lietu interneta” ierīču izstrādē.

 

Dronu skola

Pedagogs: Agris Tabaks
Nodarbību laiki: ceturtdienās, piektdienās plkst. 18.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programma ir saistīta ar tehniskās domāšanas attīstīšanu, kā arī ar fizikas un aerodinamikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi vadīt sporta dronus, kā arī gūst priekšstatu par dronu uzbūvi un sacensību norisi. Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar noteikumiem par drošu dronu vadīšanu.

 

Radošo darbu studija “Rotas”

Pedagogs: Edīte Kurtiņa
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Radošo darbu studijā “Rotas” iegūsi pamatzināšanas un prasmes rotu izgatavošanā. Izmantojot dažādus materiālus (pērlītes, lentītes, polimērmālu, filcu un citiem), pagatavo un  iepriecini sevi un savus draugus ar pašdarinātam rotām. Audzēkņi iepazīstas ar nepieciešamajiem materiāliem rotaslietu izgatavošanai. Rotaslietu gatavošana no dažādiem materiāliem, pielietojot dažādus izgatavošanas paņēmienus, audzēkņos rosina meklēt un attīstīt jaunas kreatīvas idejas.

 

Tekstilmākslas studija

Pedagogs: Ieva Vanaga
Nodarbību laiki: trešdienās, piektdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Apgūstot pamatiemaņas un prasmes tekstilā – filcējot, veidojot tekstilmozaīkas, telpiskus objektus, apgleznojot zīdu – skolēnam tiek dota iespēja pašam ar savām rokām veidot skaistas un praktiski pielietojamas lietas. Strādājot tiek iepazītas arī krāsu īpašības, kompozīcijas pamati, materiālu īpašības un izmantošanas iespējas. Mācību gada laikā tiek veidoti darbi dažādās tehnikās: sietā un vaska batikas, zīda apgleznošanas, tekstildrukas, filcēšanas.

 

Keramikas pulciņš “Pika”

Pedagoģe: Daiga Strazdiņa
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Lai bērniem būtu vēlēšanās darboties, svarīgs priekšnosacījums ir ļaut viņiem justies brīvi un izvēlēties sev tīkamas nodarbes, tādas, kas iedvesmo un iepriecina gan pašu, gan citus. Lai iepriekš minēto kaut daļēji realizētu dzīvē, piedāvājam bērniem darboties keramikas pulciņā, kurā viņiem būs iespēja izpaust savu domu un fantāzijas lidojumu, apgūstot māla figūru veidošanas prasmes. “Mīcam, skrāpējam, veltnējam mālus līdz rezultātā top paša rokām radīts brīnums – jaukākais un vērtīgākais, jo otra tāda pasaulē nav.”

 

Gleznošanas studija

Pedagogs: Andis Gūtmanis
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Gleznošanas studijā ir iespēja dalībniekiem sevi apliecināt radoši, pakāpeniski izkopjot prasmes un iemaņas sākot ar krāsu mācību un kompozīcijas principiem, kurus var pielietot veidojot darbus dažādos materiālos, sākot no vienkāršākiem uzdevumiem pasniedzēja vadībā līdz sarežģītām radošām patstāvīgām kompozīcijām.

 

Mākslas studija

Pedagogs: Ilze Pavāre
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Programmas mērķis ir dot iespēju skolēniem sevi apliecināt radoši, pakāpeniski izkopjot prasmes un iemaņas sākot ar krāsu mācību un kompozīcijas principiem, kurus var pielietot veidojot darbus dažādos materiālos, sākot no vienkāršākiem uzdevumiem pasniedzēja vadībā līdz sarežģītām radošām patstāvīgām kompozīcijām.

 

Folkloras kopa “Kokles”

Pedagogs: Aiga Auziņa
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Programma piedāvā iepazīties ar latviešu tautas nemateriālo mantojumu – tautasdziesmām, mīklām, pasakām, ticējumiem, parunām, rotaļām. Reizē ar dziedāšanu tiek apgūta tautas instrumenta – kokles spēle. Programmas gaitā aktivitātes tiek saskaņotas ar tradicionālajām norisēm gada ritumā – saules gaitu, zemes dzīvības ritiem. Atbilstoši ziemas laikam – Ziemassvētku un Meteņu norises, atbilstoši pavasara laikam – Lieldienu dziesmas un saules godināšana. Tuvojoties vasarai – putnu, rotāšanas un vasaras darbu dziesmas, bet rudenī – ražas laika dziesmas un darbības. Dalībnieki ar sagatavoto programmu iepriecina Siguldas novada pirmsskolu un skolu auditorijas.

 

Mūsdienu dejas – Breiks

Pedagogs: Eduards Ruicis
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 14.10, sestdienās plkst. 10.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Jaunās paaudzes interese par populāriem dejas stiliem, to dažādību un iespēju apgūt deju iemaņas dažādos deju stilos kļūst ar vien lielāka, īpaši street dance stilos (House, Breaking, Hip Hop, Popping, Locking u.c.) Pulciņa darbības mērķis ir nodrošināt pamatzināšanu apguvi Breaking deju stilā (Top Rock, Footwork, Powermove, Freeze utt.) , kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, estētisko un tikumisko principu ievērošanu, veidot izpratni par Breiku (Breaking/Bboying) kā radošu, vispusīgi attīstošu street dance žanra deju stilu, kā arī popularizēt veselīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

Mūsdienu deja

Pedagogs: Monika Blocka
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Katra nodarbība piesātināta ar dažādiem un neskaitāmiem deju stilu elementiem, kas katram dejotājam ikreiz palielina dejošanas prasmes un nākotnē dejotāji var būt konkurenti pārējiem pieredzējušiem dejotājiem no citām deju grupām. Deja mūs vieno komandā, stiprina veselīgu stāju, nostiprina muskuļu saites, koriģē gaitu, attīsta loģiku un koordināciju. Dejotāji iemācās iepazīt savu ķermeni kustībā un ieklausīties dažādos mūzikas stilos.

 

Klusuma nodarbības

Pedagogs: Ilona Loča
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 15.20
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Apzinātība un vērīga attieksme pret apkārt notiekošo un sevi ir pamats ne tikai emocionālai inteliģencei, bet arī spējai vadīt savu uzmanību, fokusēties. Mēs bieži lūdzam mūsu bērniem pievērst uzmanību, būt vērīgiem un pacietīgiem, jo tas taču ir tik svarīgi! Spēja koncentrēties, iedziļināties, vadīt savu uzmanību ir ļoti būtiska lai mūsu bērni būtu sekmīgi gan mācībās, gan vēlāk kļūstot pieaugušiem. Taču vai mēs esam viņiem kādreiz paskaidrojuši, kā to darīt? Kā spēt būt uzmanīgiem, vērīgiem un pacietīgiem, kad apkārtējā pasaule kļūst arvien ātrāka, skaļāka, nepacietīgāka? Kā trenēt savu uzmanību, neaizdomāties, neaizsapņoties, bet būt pilnībā klāt esošiem tajā ko tie dara? Vai esam iedevuši kādu metodi vai instrumentu, kas tiem ļautu labāk koncentrēties un saglabāt mieru un spēju neapjukt un saglabāt fokusu stresā un satraukumos? “Klusuma nodarbību” mērķis ir audzināt bērnos empātiju, spēju emocionāli pašregulēties un noturību pret stresu, kā arī vadīt savu uzmanību.

 

“Pilnīgs kosmoss!”

Pedagogs: Ilona Loča
Nodarbību laiki: trešdienās plkst.15.20
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Jēdziens “Kosmoss” ietver visu, kas ir – no Universa līdz pat sīkākai būtnei. Viss ir saistīts, viens no otra atkarīgs un viens otrā klātesoši. Kosmiskā audzināšanas veicina bērna interesi par pasauli sev apkārt. “Kosmiskās audzināšanas” mērķi ir audzināt bērnos mīlestību pret Dabu un tās procesiem, apzinību  kurā bērni iepazīst, ka viss, ko mēs izzinām ir saistīts. Nodarbību laikā dalībnieki iepazīsies ar pasauli kā vienotu brīnumu, kur slēpjas visas dzīvības eksistence, kur ir cilvēka vieta kosmosā.

 

Floristikas pulciņš

Pedagogs: Līga Matroničeva
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Floristika ir pateicīgs veids, kā rosināt skolēnu interesi par dabu, ļaut katram dalībniekam sajust dabas procesu cikliskumu, veicināt radošumu un atvērtību pasaules uztverei. Strādājot ar dabas un dekoratīvajiem materiāliem, skolnieki attīsta sīko motoriku un attīsta radošumu realizēt savas ieceres. Skolnieki nodarbībās kopā mācās strādāt komandā, izkopj komunikācijas un sadarbības prasmes, pacietību, uzmanību, laika plānošanu, sevis disciplinēšanu, sekot līdzi savas darba vietas kārtībai. Apgūt prasmi savu darbu un ideju prezentēt. Nodarbībās tiks veidoti dekori, kompozīcijas un skaistas lietas sev un citiem, īstenojot savas idejas radošajos darbos.

 

Virtuālā un paplašinātā realitāte

Pedagogs: Gunārs Kanbergs
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 16 gadiem

Nākotnē gan izklaides industrija, gan ražošanas industrija arvien vairāk piesaistīs darbiniekus, kas ir apguvuši jaunās tehnoloģiju tendences. Šīs tehnoloģijas – virtuālā realitāte un paplašinātā realitāte – jau šodien tiek izmantotas gan izglītības iestādēs, gan pētniecībā, kā arī vairākās industrijās. Programma ir nepieciešama, lai agrīnajā pamatskolas posmā skolēnus iepazīstinātu ar šo tehnoloģiju priekšrocībām, pamatprincipiem un sniegtu ieskatu, kā jēgpilni izmantot to sniegtās iespējas. Programmā ietverta 3D vides un objektu modelēšana, kas attīsta telpas izjūtu, loģisko domāšanu, aparatūras uzstādīšanu VR un AR izmantošanai. VR pulciņa laikā varēs veidot gan savas 3D pasaules, kuras varēs izstaigāt ar VR brillēm, gan arī iepazīt pasaulē populārāko lietotņu darbību, piemēram, populāro spēli Beat Saber.

 

Skatuves runa

Pedagogs: Krišjānis Strods
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 13 līdz 19 gadiem

Skatuves runa ir aktuāla jebkuram cilvēkam, kam ir dota spēja verbāli izteikties. Lai arī programmas nosaukumā ir ietverts vārds “Skatuve” šīs zināšanas ir pielietojamas ārpus tās. Katrā nodarbībā jaunietis meklētu ko jaunu un nevis kaut kur apkārt, bet pats sevī, līdzīgi kā klavierspēlē, vienīgi šoreiz instruments ir paša ķermenis, balss aparāts un apziņa. Atklājošā mācīšanās ir pašnoteikta darbība, tajā izpaužas gan radošais princips, gan pētnieciskais, tā ir uz interesi un iekšējo pieredzi balstīta. Skatuves runas mērķis ir radīt spēju koncentrēties uz savu balss aparātu, savienot ķermeni ar balsi. Artikulēti un skaidri izteikties. Strādāt ar elpošanas tehniku un dažādiem balss rezonatoriem.

Pasākumi