Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 22. septembris
Šodien sveicam: Māris, Mārica, Maigurs
Laika ziņas: Sigulda +5.2℃, Z vējš 2.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Izglītības programmu apraksti

Atpakaļ uz sadaļu “Siguldas novada Jaunrades centrs


Siguldas novada Jaunrades centra piedāvāto interešu izglītības pulciņu apraksti
 

Praktiskā elektronika

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe, Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki:

  • jaunākā grupa: otrdienās plkst. 17.30, piektdienās plkst. 17.00
  • vidējā grupa: ceturtdienās plkst. 17.30, piektdienās plkst. 18.00
  • vecākā grupa: sestdienās plkst. 13.00

Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Elektronikas pulciņā dalībnieki padziļināti (teorētiski un praktiski) apgūst praktisko elektroniku aizrautīgi darbojoties skolotāju Daira Riharda Irbes un Edgara Bajaruna vadībā.
Pulciņa dalībnieki ir izgatavojuši paši savas ATMEGA 328 sadalītājplates ar Arduino savietojamību (Arduino Break out Boards), tiek veidoti arī modulāri projekti – led gaismas kubi, “folkrace” un līnijsekotāju roboti, gaismas mūzikas un citi. Kabinets aprīkots ar darbarīkiem, instrumentiem, 3D printeri, CNC frēzi un lāzergriezēju. Dalībnieki ar panākumiem piedalījušies robotikas sacensībās Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

 

Lidmodelisms

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe
Nodarbību laiki: sestdienās plkst.9.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Modelistu pulciņā interesenti var apgūt zināšanas par aviomodelismu: par lidmodeļu salikšanas tehnoloģiju un dizaina izveidi, radio vadāmo un aviomodeļu pamatprincipiem.
Pulciņā ir izveidojies patstāvīgo dalībnieku kodols, kas regulāri un ar patiesu interesi apgūst zināšanas un praktiskās iemaņas lidmodelismā. Dalībnieki piedalās arī sacensībās.

 

LEGO robotika

Pedagogs: Mārtiņš Zemlītis
Nodarbību laiki: otrdienās, piektdienās plkst.15.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Pulciņā ir iespējas nodarboties ar jaunākās paaudzes Lego robotu konstruēšanu.
Bērni no deviņiem gadiem interesantā veidā var apgūt savas pirmās programmēšanas prasmes, liekot savām fantāzijas mašīnām darboties. Darbojoties ar robotu būvi, pulciņa dalībnieki attīsta tehnoloģisko domāšanu un radoši to pielieto. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

 

Programmēšana

Pedagogs: Mārtiņš Zemlītis
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 10.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programmas nepieciešamība ir saistīta ar domāšanas attīstīšanu, kā rast risinājumu dažādās problēmās, kā arī ar fizikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi strādāt ar datoru interneta vidē, kā arī gūst priekšstatu par programmēšanu. Programmas uzdevums ir sniegt zināšanas par algoritmiem, izmantojot vizuālās un tekstuālās programmēšanas rīkus.

 

Mehatronika

Pedagogs: Andris Jenerts
Nodarbību laiki: sestdiena plkst.n11.00
Mērķauditorija: no 15 līdz 19 gadiem

Mehatronika ir starpdisciplināra nozare, kas sevī iekļauj elektronikas, mehānikas, telekomunikāciju, datorizācijas un citu jomu elementus, ar mērķi izstrādāt un sagatavot praktiski pielietojamus priekšmetus/elementus un autonomas sistēmas. Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas elektronikā un mehānikā, lai, savienojot praktisku elektroniku un mehāniku, veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces darbību un mehanizācijas veikšanai. Pulciņa ietvaros dalībnieki pulciņā var apgūt iemaņas izveidot praktiskus projektus no prototipu idejas, plānošanas līdz izstrādei un testēšanai. Ir iespēja iegūt iemaņas 3D modelēšanā, mehānikā, fizikā, “Lietu interneta” ierīču izstrādē.

 

Dronu skola

Pedagogs: Agris Tabaks
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 18.00, sestdienās plkst. 11.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programma ir saistīta ar tehniskās domāšanas attīstīšanu, kā arī ar fizikas un aerodinamikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi vadīt sporta dronus, kā arī gūst priekšstatu par dronu uzbūvi un sacensību norisi. Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar noteikumiem par drošu dronu vadīšanu.

 

Moto darbnīca

Pedagogs: Dzintars Vilciņš
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 18.00
Mērķauditorija: no 13 līdz 19 gadiem

Siguldas novadā ir labas tradīcijas jauniešu tehniskās jaunrades interešu jomā. Bijušie pulciņu dalībnieki ir radījuši iespēju jauniešiem darboties ar tehniku. Pulciņš rada jauniešos interesi par moto tehniku un dod praktiskās zināšanas tās remontos un lietošanā. Dalībnieki apgūst arī darba drošības un ugunsdrošības pamatus, prot pielietot šīs zināšanas.
Pulciņa dalībnieki startē Latvijas mēroga sacensībās un LMT autosporta akadēmijas čempionātos.

 

Radošo darbu studija “Rotas”

Pedagogs: Edīte Kurtiņa
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Radošo darbu studijā “Rotas” iegūsi pamatzināšanas un prasmes rotu izgatavošanā. Izmantojot dažādus materiālus (pērlītes, lentītes, polimērmālu, filcu u.c.), pagatavo un iepriecini sevi un savus draugus ar pašdarinātam rotām.
Audzēkņi iepazīstas ar nepieciešamajiem materiāliem rotaslietu izgatavošanai. Rotaslietu gatavošana no dažādiem materiāliem, pielietojot dažādus izgatavošanas paņēmienus, audzēkņos rosina meklēt un attīstīt jaunas kreatīvas idejas.

 

Tekstilmākslas studija

Pedagogs: Ieva Vanaga
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Apgūstot pamatiemaņas un prasmes tekstilā – filcējot, veidojot tekstilmozaīkas, telpiskus objektus, apgleznojot zīdu – skolēnam tiek dota iespēja pašam ar savām rokām veidot skaistas un praktiski pielietojamas lietas. Strādājot tiek iepazītas arī krāsu īpašības, kompozīcijas pamati, materiālu īpašības un izmantošanas iespējas. Mācību gada laikā tiek veidoti darbi dažādās tehnikās: sietā un vaska batikas, zīda apgleznošanas, tekstildrukas, filcēšanas.

 

Keramikas pulciņš “Pika”

Pedagoģe: Daiga Strazdiņa
Nodarbību laiki: pirmdienās, otrdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Lai bērniem būtu vēlēšanās darboties, svarīgs priekšnosacījums ir ļaut viņiem justies brīvi un izvēlēties sev tīkamas nodarbes, tādas, kas iedvesmo un iepriecina gan pašu, gan citus. Lai iepriekš minēto kaut daļēji realizētu dzīvē, piedāvājam bērniem darboties keramikas pulciņā, kurā viņiem būs iespēja izpaust savu domu un fantāzijas lidojumu, apgūstot māla figūru veidošanas prasmes.
“Mīcam, skrāpējam, veltnējam mālus līdz rezultātā top paša rokām radīts brīnums – jaukākais un vērtīgākais, jo otra tāda pasaulē nav.”

 

Cita šūšana

Pedagogs: Evija Šverna
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 17.15
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Mūsu moto: Neesi kā pārējie!

Audzēkņu rīcībā ir šujmašīna, šūšanas piederumi, audumi un skolotāja, kura strādā individuāli ar katru interesentu. Nāc uz šūšanas pulciņu un Tu apgūsi dažādas šūšanas tehnikas, iepazīsi audumu īpašības un to pielietojumu, rotāšanas paņēmienus. Radoši darbiņi gaida čaklus un idejām bagātus skolēnus!

 

Mākslas studija

Pedagogs: Rudīte Kaša
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 15.00, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Mākslas studijā piedāvājam iespēju iepazīt mākslas darbu izgatavošanas veidus, strādāt ar dažādām krāsām un materiāliem, iepazīt to īpašības un īpatnības, papildināt zināšanas par to pielietojumu mākslas darba izgatavošanā un izmantot dažādas rotāšanas tehnikas. Pulciņa dalībnieki ar saviem darbiem piedalās vizuālās mākslas izstādēs, kas tiek rīkotas Siguldas novadā un Latvijā.

 

Folkloras kopa “Kokles”

Pedagogs: Aiga Auziņa
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Programma piedāvā iepazīties ar latviešu tautas nemateriālo mantojumu – tautasdziesmām, mīklām, pasakām, ticējumiem, parunām, rotaļām. Reizē ar dziedāšanu tiek apgūta tautas instrumenta – kokles spēle. Programmas gaitā aktivitātes tiek saskaņotas ar tradicionālajām norisēm gada ritumā – saules gaitu, zemes dzīvības rītiem. Atbilstoši ziemas laikam – Ziemassvētku un Meteņu norises, atbilstoši pavasara laikam – Lieldienu dziesmas un saules godināšana. Tuvojoties vasarai – putnu, rotāšanas un vasaras darbu dziesmas, bet rudenī – ražas laika dziesmas un darbības. Dalībnieki ar sagatavoto programmu iepriecina Siguldas novada pirmsskolu un skolu auditorijas.

 

Mūsdienu dejas – Breiks

Pedagogs: Eduards Ruicis;
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 12.20
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Jaunās paaudzes interese par populāriem dejas stiliem, to dažādību un iespēju apgūt deju iemaņas dažādos deju stilos kļūst ar vien lielāka, īpaši street dance stilos (House, Breaking, Hip Hop, Popping, Locking u.c.). Pulciņa darbības mērķis ir nodrošināt pamatzināšanu apguvi Breaking deju stilā (Top Rock, Footwork, Powermove, Freeze utt.), kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, estētisko un tikumisko principu ievērošanu, veidot izpratni par Breiku (Breaking/Bboying) kā radošu, vispusīgi attīstošu street dance žanra deju stilu, kā arī popularizēt veselīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

Mūsdienu deja

Pedagogs: Monika Blocka
Nodarbību laiki: pirmdienās, trešdienās plkst. 17.00
Mērķauditorija: no 12 līdz 19 gadiem

Katra nodarbība piesātināta ar dažādiem un neskaitāmiem deju stilu elementiem, kas katram dejotājam ikreiz palielina dejošanas prasmes un nākotnē dejotāji var būt konkurenti pārējiem pieredzējušiem dejotājiem no citām deju grupām. Deja mūs vieno komandā, stiprina veselīgu stāju, nostiprina muskuļu saites, koriģē gaitu, attīsta loģiku un koordināciju. Dejotāji iemācās iepazīt savu ķermeni kustībā un ieklausīties dažādos mūzikas stilos.

 

Klusuma nodarbības

Pedagogs: Ilona Loča
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Apzinātība un vērīga attieksme pret apkārt notiekošo un sevi ir pamats ne tikai emocionālai inteliģencei, bet arī spējai vadīt savu uzmanību, fokusēties. Mēs bieži lūdzam mūsu bērniem pievērst uzmanību, būt vērīgiem un pacietīgiem, jo tas taču ir tik svarīgi! Spēja koncentrēties, iedziļināties, vadīt savu uzmanību ir ļoti būtiska lai mūsu bērni būtu sekmīgi gan mācībās, gan vēlāk kļūstot pieaugušiem. Taču vai mēs esam viņiem kādreiz paskaidrojuši kā to darīt? Kā spēt būt uzmanīgiem, vērīgiem un pacietīgiem, kad apkārtējā pasaule kļūst arvien ātrāka, skaļāka, nepacietīgāka? Kā trenēt savu uzmanību, neaizdomāties, neaizsapņoties, bet būt pilnībā klāt esošiem tajā ko tie dara? Vai esam iedevuši kādu metodi vai instrumentu, kas tiem ļautu labāk koncentrēties un saglabāt mieru un spēju neapjukt un saglabāt fokusu stresā un satraukumos? “Klusuma nodarbību” mērķis ir audzināt bērnos empātiju, spēju emocionāli pašregulēties un noturību pret stresu, kā arī vadīt savu uzmanību.

 

Pilnīgs kosmoss!

Pedagogs: Ilona Loča
Nodarbību laiki: trešdienās plkst.14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Jēdziens “Kosmoss” ietver visu, kas ir – no Universa līdz pat sīkākai būtnei. Viss ir saistīts, viens no otra atkarīgs un viens otrā klātesoši. Kosmiskā audzināšanas veicina bērna interesi par pasauli sev apkārt. “Kosmiskās audzināšanas” mērķi ir audzināt bērnos mīlestību pret Dabu un tās procesiem, apzinību  kurā bērni iepazīst, ka viss, ko mēs izzinām ir saistīts. Nodarbību laikā dalībnieki iepazīsies ar pasauli kā vienotu brīnumu, kur slēpjas visas dzīvības eksistence, kur ir cilvēka vieta kosmosā.

Pasākumi