Otrdiena, 2. jūnijs
Šodien sveicam: Lība, Emma
Laika ziņas: Sigulda +7℃, ZA vējš 2.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2015-10-27
„Baltajā flīģelī” muzicēs Valdis Muktupāvels un Šveices vijolniece

Sestdien, 31.oktobrī, plkst.18.00 sadarbībā ar Jaunās mūzikas festivālu “Arēna” koncertzālē “Baltais flīģelis” uzstāsies atzītais latviešu etnomuzikologs, komponists un mūziķis Valdis Muktupāvels kopā ar šveiciešu komponisti un vijolnieci Helēnu Vinkelmani. Viņu izpildījumā koncerta apmeklētāji dzirdēs latviešu un šveiciešu tradicionālās un mūsdienu mūzikas iprovizācijas savdabīgā muzikālā dialogā “No Gaiziņa līdz Alpiem”.

Šveiciešu komponiste un vijolniece Helēna Vinkelmane, gatavojoties koncertam uzsver, ka viņai ir īpašs prieks dalīties ar savas šveiciešu tautas mūzikas dārgumiem. Viņa ir viena no retajiem talantiem, kas vienlīdz augstvērtīgi sevi pierādījusi gan kā instrumentāliste, gan kā skaņrade. Viņa aktīvi koncertē kā soliste un kamermūziķe, regulāri uzstājas dažādos festivālos. Vinkelmane ir Lucernas Festivāla orķestra dibinātājsastāva mūziķe un 2011.gadā kļuva par kameransambļa Camerata variabile Basel māksliniecisko vadītāju.

Valdis Muktupāvels ir latviešu zinātnieks, etnomuzikologs, komponists un mūziķis. Viņa kompetences jomā ir Latvijas un Baltijas tradicionālā un mūsdienu mūzikas kultūra - vēsture, tradīcijas, mūzikas instrumenti, Baltijas reliģijas un identitātes jautājumi.  Mākslas doktors, etnomuzikoļoģijas asociētais profesors LU, Latvijas Universitātes Filoloģijas un mākslas zinātņu fakultātes Letonikas un baltistikas nodaļas vadītājs, par savu darbu saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus - Lielo folkloras gada balvu (2003, 2004), Lietuvas Dižkunigaiša Ģedimina 5. pakāpes ordeni (2001), Biedrības Norden Latvijā gada balvu "Ar sirdi ziemeļos" (1999). Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem uzstājas kā tautas mūzikas dziedātājs, spēlē kokli, dūdas un citus tradicionālos instrumentus. Ar koncertiem viesojies ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, Indijā, Japānā un Austrālijā. Sacer kora, instrumentālo un filmu mūziku.

Abu mākslinieku sadarbība ir atklājusi pārsteidzošas līdzības abu tautu vēsturiskajā muzikālajā mantojumā. Mūsu folklora un tautas mūzika ir daudz tuvāka nekā sākotnēji tas varētu likties. To būs iespējams piedzīvot arī koncerta apmeklētājiem - stāstos, dziesmās un šveiciešu un latviešu tautas deju mūzikas atskaņojumos – gan klausoties gadsimtiem senās, arhaiskās melodijās, gan baudot mūsdienīgas interpretācijas un improvizācijas, kas taps turpat uz skatuves, klausītāju klātbūtnē.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Siguldas novada Kultūras centra kasē (Pils ielā 10), koncertzāles “Baltais Flīģelis” kasē (Šveices ielā 19) un “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Biļešu cena 8 eiro, uzrādot ID karti, atlaide 1 eiro.

Jau ziņots, ka no 14. oktobra līdz 6. novembrim Latvijā jau četrpadsmito reizi norisinās Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”. Šogad klausītājiem Rīgā, Liepājā un arī Siguldā tiek piedāvātas desmit laikmetīgās mūzikas un mākslas programmas akustiski un vizuāli neparastos risinājumos.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930