×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Neizsit čekus
Inta
2009-12-05
Šonedēļ biju vairākos lietotu preču veikalos. Parādījusies jauna prakse neizsist čekus. Pārdevējas vien ieraksta summu savās kladītēs. Vienā no tiem stāvēju tik ilgi pie kases, kamēr izsita.

Marks
 - 2009-12-07 17:01
Arī frizētavās praktizē čeku neizsišanu. Gadījumā ja čeks tiek izsists, tad viņiem dažkārt gadās "kļūdīties"- samaksāts, teiksim, ir 4Ls, bet čeku iedod par 0,40Ls.
Dzintars
 - 2009-12-08 12:06
Un vai jums nav kauns, ka neziņojat, bet ļaujat apkrapt sevi, savu ģimeni? VID bezmaksas uzticības tālrunis 80009070 (24 h diennaktī).
Inta
 - 2009-12-08 21:16
Paldies, Dzintar, par informāciju! Mani tas satrauc, bet par šādu tālruni dzirdu pirmoreiz! Es saprotu, ka vietējiem uzņēmumiem nav viegli laiki, un nav motivācijas maksāt valstij,kas neciena pensionārus, mediķus skolotājus, cilvēkus kā tādus. Bet ja katrs tā atļausies nemaksāt nodokļus, tad ne mēs katrs, ne valsts kopumā no bedres laikam neizkāpsim. Žēl, ka šāds Vid telefons netiek reklamēts kā citas valstiskas akcijas medijos, piemēram, CSDD akcijas.
Inta
 - 2009-12-08 21:18
80009070 - VID bezmaksas tālrunis
Olga
 - 2009-12-10 09:53
Lai nesit, Jums žēl???
Hanna
 - 2009-12-11 09:03
Bet tad, kad būs pretenzijas par preci, Tev noteikti čeku paprasīs!!! Tā kā katram pašam jādomā....priekš kam tad tas čeks vajadzīgs.Nav žēl...
Dzintars
 - 2009-12-11 11:38
Pareizi!!! kad majas secinasi ka desa veca un jaunie zabaki cauri tad pats vaino sevi. Jo mazak prasisi cekus jo vairak valdiba cels nodoklus lai tos ienemtu.
Olga
 - 2009-12-11 14:50
Nju a man , teiksim , naudas daudz :) Nu ir tā, ka ja par lieliem pirkumiem, tad Ok, bet zinu, ka veikalā "viss pa latu" nesit čekus, dažreiz :), Nu ko, es bagātāka no tā lata palikšu?! Apzinos jau, ja pērku kaut ko tādu..štruntiņu vien. Šeit par humpalām runājuši... nesit čekus! Bet cenas Rīgas humpalās esiet redzējuši, laikām jau nē... Viņi jau vienkārši grib izdzīvot un tad pa mazāku naudiņu Jums pašiem tas lupatas pārdot :) Jo pēc likumā, humpalās nopirktas drēbes nevar vienalga apmainīt vai naudu atpakaļ dabūt. Kad pērku zābakus pa 50 - 100 ls, protams, ka situ čekus, bet pa sīkumiem... , ir zināms tak, cik grūti tam biznesam iet... īpaši mazpilsētās... Vai tad uz jautājumu "Vai izsist čeku?" vienmēr blaujiet "Jā, nekavējoties!" P.S. Jauku Ziemassvētku noskaņu!
Hanna
 - 2009-12-11 20:58
Olgai Nesapratu, vai Jums tos čekus neizsit, vai Jūs nesitat? Tas tā. Bet vispār, kas tas par jautājumu...vai jums izsist čeku? Tas taču ir pašsaprotami, kā punkts uz i. Domāju izsist čeku būs lētāk, kā pēc tam kārtot rēķinus ar VIDu.
Olga
 - 2009-12-14 13:09
Man nesit bieži (kad saprotu, ka man to nevajag :)), kaut gan Siguldā esmu ne tik bieži, par maziem pirkumiem tieši Siguldā (un citās mazpilsētās :)) neizsit.. rīgā vairāk ņēmas ar pārbaudēm, tāpēc biežāk izsit :) Vienkārši brīnos, ka cilvēkiem pat par latu tas čeks ir nepieciešams kā ēst (ja pat tas ir humpalas - pirkumu tur ar čeku pēc likumapat NEVAR apmainīt)
Hanna
 - 2009-12-14 18:42
Tad Jūs, Olga, daudz ko nesaprotat...Pieprasījusi kases čeku, Jūs ne tikai nodrošināt iespēju sevi aizstāvēt, ja prece vai pakalpojums izrādījies nepienācīgas kvalitātes, bet arī sekmējat valstij maksājamo nodokļu pilnīgāku uzskaiti.
Olga
 - 2009-12-15 08:26
Hanna, tieši tāpēc, ka manai mammai Siguldā ir bijis ilgu laiku bizness (bet kādu laiku atpakaļ), tieši tāpēc, ka es daudz ko zinu par nodokļu sistēmu LV, es izvēlos KĀDREIZ (ne vienmēr un skatoties no pirkama) atbalstīt tiešo biznesmeni, nevīs nodokļu ieņēmumus valstī :) P.S. esmu arī "par" algām aploksnī , kaut gan apzinos risku utt. saprotu arī, ka valstīj jāieņem nodokļus, BET ja kāds no Jums salīdzinātu mūsu sistēmu (es netrunāju par sociālo sfēru) ar, piemēram, skandināvu valstīm, tad liekas, ne tikai pelēko ekonomiku atbalstīsiet :) :) :) :) Nekā personīga! Jauku Ziemassvētku noskaņojumu!
Dzintars
 - 2009-12-15 16:49
Nu tad nav brinums ka visa Latvija ir neizbraucami celi, cilveki nabagi. kad tavejiem neizmaksas pensijas, jo nebus nodoklu ienemumi, tad gan bus skaisti.
Hanna
 - 2009-12-16 08:57
Kamēr nav sava auto, nedomā par ceļu stāvokli. Kamēr neslimo pats, vai kāds no tuvākajiem, nedomā par veselības aprūpes sistēmu.Tomēr tās ir jomas, kur nepieciešama nauda no mūsu nodokļiem.Latvijā nav sakārtota nodokļu sistēma.Ir tik daudz cilvēku, kas apiet nodokļu maksāšanu. Pašiem naudas kā spaļu, dzīvo zili zaļi un tik meklē atrunas, ka neredz jēgu atdot naudu kādam par "neko". Tāda dzīve.....vienmēr atradīsies medus podiņā ķēzītāji.
Dzintars
 - 2009-12-16 12:54
Pilnigi piekritu Hannai. Nu tad lai Olgai veicas un nesanak ta, ka var vajadzet palidzibu, atbalstu vai jebko no nodokliem.
Olga
 - 2009-12-16 13:55
jā, latviešiem jau vienmēr skauž, ja kādam iet labi, vismaz ciešami - tas ir par novēlējumiem ar sarkasmu :) Par ceļiem, brauc visa ģimene un nodoķļus maksā Par medicinisko aprūpi - ļoti vajadzēja no medicīnas palīdzību, bet nācās iztērēt vairākus tūkstošus par maksas operācijām utt.(kaut tas arī bija stradiņos :)) gan 11 gadus atpakaļ, gan pāris gadus atpakaļ, gan šogad... situācija nemainās. Ja kādam no Jums būtu REĀLI valsts pārvaldē strādājoši paziņas, radinieki utt. (man diemžēl ir, piemēram draugi, kur strādā Rīgas satiksmē un saņem LIELAS prēmijas, ņirdz par parastiem braucējiem, kamēr biļešu cenas ceļas, ir paziņas labklajības ministrijā, kuriem sev nauda atrodas VIENMĒR, bet Siguldā slēdza BĒRNU aprūpes centru, un Inčukalnā arī, ja ņem tikai Siguldas novadu, un veco ļaužu pansionāts, cik nosaukt samazinājumu vēl?). Es neesmu pret nedz čekiem, nedz nodokļu nomaksas, ja kāds man parādītu kaut vienu institūciju, kur nodokļu nauda tiek izlietota tiešām parasto cilvēku vajadzībām, un godīgi (tik pat godīgi, cik Jūs maksājiet, kā sapratu, nodokļus) Jūsu uzskati ir pareizi un patriotiskie, bet tie, kuri Jūsu nodokļus sadala, uzskata tādus cilvēkus par muļķiem.. ja viss, ko es saku būtu tukšie vārdi, pati papriecātos. P.S. Par vecīsu pensiju - apzinos, ka to varēs neizmaksāt un cenšos būt pēc iespējami neatkarīgai no valsts institūcijām utt.
Laima
 - 2009-12-16 22:56
Pilnīgi piekrītu Olgai!!!Jo ja arī jus maksājat nodokļus.Un paliekat bez darba.Un tajā laikā saslimstat,iepriekš esat strādājis un maksājis nodokļuis 25 gadus.tad tagad jūs Valstij vairs neinterēsējat.Jums nepienākas vairs pilnīgi nekāds atbalsts no Valsts.tajā pašā laikā valsts ierēdņi saņem joprojām lielas algas no jūsu nodokļiem.Un vel ,mazais biznes,diemžēl pie mums var tikai bankrotēt.un tā ir vienīgā iespēja izdzīvot.
Līva
 - 2010-01-12 13:01
Pilnigi piekritu Laimai.
Laima
 - 2010-01-12 20:14
Paskataties,kas tagad notiek ,lieliem uzņēmējiem izsniegs naudiņu ,lai tie nemūk no Latvijas.Bet maziem joprojām vienīgais glābiņš ir neizsist čekus.

Pasākumi