×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 23. aprīlis
Šodien sveicam: Jurģis, Juris, Georgs
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ziņu arhīvs 2019

Svinīgā ceremonijā “Uzņēmēju gada balva” godināti Siguldas novada uzņēmēji

29. novembrī kultūras centrā “Siguldas devons” jau piekto gadu pēc kārtas 11 nominācijās tika apbalvoti Siguldas novada pašvaldības organizētā konkursa “Uzņēmēju gada balva” laureāti par sasniegumiem 2019. gadā. Balvas un diplomus uzņēmējiem pasniedza Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, PA “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Dace Preisa, Uzņēmēju atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele kopā ar Siguldas pils kvartāla amatniekiem un radošajiem uzņēmējiem.

“Uzņēmēju gada balvu 2019” šādās nominācijās saņēma:

 • “Novada popularizētājs” – SIA “Siguldas saldējums”
  SIA “Siguldas saldējuma” stāsts aizsācies 2015. gadā, kad tika dibināts Elīnas un Rinalda Ezeriņu ģimenes uzņēmums. Šo gadu laikā tas audzis un attīstījies – no velo-saldējuma tirdzniecības Siguldas ielās līdz veikalu “Elvi”, “Sky” un “Rimi” vitrīnām. 2018. gadā Siguldas Pils kvartālā tika atvērta uzņēmuma pirmā kafejnīca. Tā kļuvusi par vietējo un ārvalstu tūristu iecienīto kafijas pauzes vietu.
 • “Novada izaugsme” – SIA “Konsors”
  Uzņēmums dibināts 2012. gadā, un tā darbības joma ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība. Uzņēmuma renovētā daudzdzīvokļu māja Institūta ielā 10 konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” ieguva 1. vietu un Simpātiju balvu interneta balsojumā. 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 2,6 reizēm, radot 22 jaunas darbavietas.
 • “Novada jaunais uzņēmējs” – SIA “Adnama”
  Uzņēmums reģistrēts 2019. gada februārī un klientiem zināms kā “Kūkas gardas”, kas no aizraušanās ar kūku cepšana pārtapis uzņēmējdarbībā. No mājražotāja “Kūkas gardas”, šā gada pavasarī noslēdzot telpu nomas līgumu, izveidojusies konditoreja Dārza ielā 29. Pieaugot pieprasījumam, tika paplašinātas ražošanas telpas, izveidotas jaunas darbavietas.
 • “Novada viesmīlīgākais” – SIA “Ģimenes sirds”
  Uzņēmums darbību kā medicīnas iestāde uzsāka 2017. gada 15. decembrī. Klīnikas misija ir palīdzēt pāriem ar pazeminātu auglību dabīgā ceļā ieņemt bērniņu. Klīnikas darbība balstīta uz kristīgām vērtībām. Klīnikas pacientu vidū ir ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī pacienti no Lielbritānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Īrijas un Vācijas. Klīnikas pakalpojums ir unikāls, šādu risinājumu auglības problēmai Latvijā neviens cits nepiedāvā. Klīnikas personāls ir laipns un iejūtīgs.
 • “Novada lauksaimnieks” – ZS “Dravnieki”
  ZS “Dravnieki” saimniece Inta Vanaga saimniecību nodibināja 1995. gadā, šobrīd apsaimniekojot jau 150 hektāru zemes. Saimniecība pastāvīgi nodrošina piecas darbavietas, bet sezonas laikā piesaista papildu strādniekus. Darbs saimniecībā ir ļoti smags, bet saimnieces dzīvesprieks un enerģija ir dzinējspēks.
 • “Novada mecenāts” – SIA “LGK atrakcijas”
  Šogad, atzīmējot Siguldas Gaisa trošu ceļa 50 gadu jubileju un godinot Siguldas patriotu, novadpētnieku un vagoniņa idejas autoru un īstenotāju Aivaru Janelsīti, tika uzsākta piemiņas monētu tirdzniecība ar mērķi savākt līdzekļus Janelsīša piemiņas skulptūras izveidei. Skulptūras projekta idejas autors un attīstītājs ir SIA “LGK atrakcijas" valdes loceklis Ivars Beitāns. Piemiņas skulptūras projekta kopējās izmaksas ir 40 tūkstoši eiro. Uzņēmums ik gadu sniedz atbalstu sporta un kultūras pasākumiem, jauniešu konkursiem un citām novada aktivitātēm.
 • “Novada eksportētājs” – SIA “Greenvalley”
  SIA “Greenvalley” ir tirdzniecības uzņēmums, kas nodarbojas ar kūdras, substrātu, kokskaidu granulu un priežu mulčas tirdzniecību uz Eiropas Savienību un trešajām valstīm. Pēc uzņēmuma pasūtījuma produkcija tiek ražota Latvijā. Uzņēmuma sadarbības partneri (pircēji) augstu novērtē sniegto servisu un produkta kvalitāti. Produkcija tiek eksportēta uz 17 valstīm, šogad apgūstot sešas jaunas valstis. Apmeklētas četras nozares izstādes Eiropas Savienībā.
 • “Novada investors” – SIA “Loras nami”
  SIA “Loras nami”, investējot 1,5 miljonus eiro, 2019. gada maijā ekspluatācijā nodeva mūsdienīga koncepta būvi – Jāņa tirgu. Tirdzniecības vietās un pie tirgus nomas galdiem darbojas Latvijas tirgotāji, ēdinātāji, amatnieki un zemnieki. Jaunā koncepta tirgū uzsvars ir likts uz ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ar atklāta tipa virtuvēm. Tirgū pieejams arī bezmaksas ūdens uzpildes punkts. Līdz ar objekta izveidi, tika radītas jaunas darbavietas.
 • “Novada inovācija” – SIA “Beetech services”
  Uzņēmuma produkts ir digitālā lietotne “BeeKing”, kura ir paredzēta biškopju darba atvieglošanai, pierakstu veikšanai un darbu plānošanai. Mobilā lietotne šobrīd pieejama “Android” vidē. “BeeKing” ir unikāls pasaules mērogā ar to, ka nodrošina pierakstu veikšanu ar balss palīdzību un to pārvēršanu teksta formātā, izmantojot “Speech-to-Text” tehnoloģiju. Tādā veidā biškopim tiek atvieglota pierakstu veikšana dravā un nodrošināta teksta pierakstu pieejamība digitālā formātā.
 • “Labākais darba devējs” – SIA “Vilsa”
  Uzņēmums specializējas impregnētu virpoto, mizoto mietu ražošanā un pīto stiepļu žogu tirdzniecībā Latvijas un ārvalstu tirgos. SIA “Vilsa” komanda klientiem piedāvā pilnu servisu – no žoga projekta izstrādes līdz uzstādīšanai. Uzņēmuma īstenoto projektu kontā ir Baltijas briežu dārzu nožogošana, Somijas maģistrāles drošības žoga uzstādīšana, lauksaimniecības teritoriju nožogošana un citi projekti. 90% no saražotās produkcijas tiek eksportēta, pamatā uz Lielbritāniju.
 • “Novada aizrautība” – SIA “Rock distribution”
  Uzņēmuma darbības joma ir mūzikas instrumentu tirdzniecība un profesionālo audio, gaismas, skatuves aprīkojuma tirdzniecība un uzstādīšana. Uzņēmums pārstāv daudzu mūzikas instrumentu zīmolus Baltijas valstīs. SIA “Rock distribution” rūpējas, lai produktu klāstā būtu tikai kvalitatīvi un industrijā atzīti produkti par konkurētspējīgām cenām.

Kā ierasts, svinīgās ceremonijas laikā Siguldas Biznesa inkubators pasniedza speciālo balvu nominācijā “Jaudīgāka uzņēmuma attīstība Siguldas Biznesa inkubatorā”, kas tika pasniegta SIA “SM amusements” – bērnu izklaides centram “Brīnumu mežs”. Tāpat pasākuma laikā Siguldas novada pašvaldības Pateicības saņēma uzņēmumi, kuri iesaistījās skolēnu vasaras nodarbinātības projektā, savukārt preču zīmes “Radīts S!guldā” jaunie lietotāji saņēma preču zīmes lietošanas atļaujas.

Siguldas novada “Uzņēmēju gada balvas” svinīgu ceremoniju “sa | Spēle” vadīja Ērika Palkavnieks, bet deju soļus mūzikas ritmā saspēlēja grupa “Dziļi violets”. Šaha galdu klāja “Mr. Biskvīts”, bet kafejnīcā – “Aparjods”.

___________________
 
Aizvadīts 4. Siguldas novada Uzņēmēju forums
 
7. novembrī Siguldas Valsts ģimnāzijas Kvantu korpusā norisinājās 4. Siguldas novada Uzņēmēju forums, kurā pulcējās vairāk nekā 90 Siguldas un blakus novadu uzņēmēji. Foruma vadītāja lomā šogad iejutās uzņēmējs, Siguldas futbolgolfa parka īpašnieks – Rūdolfs Būda.
 
Tradicionāli pasākumu atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš aicināja uzņēmējus apvienoties kopīgā “lēcienā”, paplašinot Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu programmu, tajā iesaistot arī blakus esošos novadus.
 
Latvijas Bankas ekonomists Klāvs Zutis savu prezentāciju uzsāka ar aizrautīgu stāstu par Latvijas Bankas ikdienas darba uzdevumiem, paskaidroja, kāpēc Latvijai ir svarīgi Eiropas Centrālās bankas lēmumi, sniedza ieskatu datos par pasaules ekonomikas sabremzēšanās ietekmi uz Latvijas apstrādes rūpniecību un eksportu, bezdarba sarukumu, izaugsmes prognozēm un veicamo darbu sarakstu, lai Latvija varētu noturēties uz izaugsmes takas. Piemēram, viens no veicamajiem darbiem ir ieguldījumi cilvēku veselībā un izglītībā.
 
Ekonomģeogrāfs, pētnieks Jānis Turlajs savā prezentācijā runāja par teritoriālās reformas iespējām un izaicinājumiem. Kā vienu no izdzīvošanas pamatnosacījumiem pētnieks minēja produktivitātes celšanu, kas cels Latvijas uzņēmumu konkurētspēju arī darbaspēka piesaistē. J. Turlajs uzskata, ka produktivitātes celšana publiskajā sektorā ir Latvijas neizmantotā iespēja.
 
Biznesa un eksporta inovāciju vadītāja Līga Brasliņa prezentācijas laikā aplūkoja tēmas par eksporta noteikšanas kritērijiem, minēja vairākus pozitīvus un negatīvus piemērus eksporta tirgus atvēršanai. Kā vienu no kompāniju veiksmes atslēgām eksperte minēja kompānijas spēju radīt jauninājumus. Savukārt veiksmīga eksporta tirgus apgūšanas galvenais priekšnoteikums ir tirgus izpēte.
 
Kā noslēdzošais vieslektors forumā uzstājās LEAN eksperts un biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Ruslans Sosinovičs, kurš, izmantojot plašās zināšanas un praktisko 17 gadu pieredzi ražošanas vadītāja lomā, dalībniekiem ieskicēja ceļu uz efektīvām pārmaiņām. Eksperts uzsvēra, ka pārmaiņu procesā svarīgi, lai cilvēki saprot, kāda ir viņu loma.
 
Forums noslēdzās ar Siguldas novada jauno uzņēmumu “Stirna & avocado” un  “Bērnu centrs “Kā mājās”” prezentācijām. Uzņēmīgās dāmas klātesošos iepazīstināja ar savu uzņēmumu produktiem un pakalpojumiem, kā arī dalījās stāstā par uzņēmējdarbības uzsākšanu.
___________________
 
Uzsākta ieejas biļešu tirdzniecība pasākumam “Uzņēmēju gada balva”
 
29. novembrī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies apbalvošanas ceremonija “Siguldas novada Uzņēmēju gada balva 2019”. Tās laikā tiks godināti aizvadītā gada veiksmīgākie Siguldas novada uzņēmēji 11 nominācijās, savukārt pateicības saņems komersanti, kuri iesaistījušies pašvaldības organizētajā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā.
 
Ielūgumu uz pasākumu saņems 2019. gada Uzņēmēju gada balvas nominanti – uzņēmumi, kuri nodrošina lielāko darbavietu skaitu novadā, lielākie nodokļu maksātāji, skolēnu nodarbinātības projekta dalībnieki, kuri nodrošinājuši vismaz četras darbavietas, TOP30 novadnieku mīlētākie uzņēmumi, uzņēmumi, kuri 2019. gadā pievienojās preču zīmes “Radīts S!guldā” programmai, kā arī Uzņēmēju konsultatīvās padomes locekļi.
 
Uzaicināto viesu pavadošajām personām vai citiem uzņēmumu pārstāvjiem un interesentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt pasākumu, iegādājoties ieejas biļetes. Biļetes pieejamas Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00. Biļetes cena ir 24,20 eiro.
 
Balli pēc apbalvošanas ceremonijas krāšņos grupa “Dziļi violets”. Pasākuma dress code – tumšs uzvalks. Vakara gaitā darbosies kafejnīca. 
 
Apbalvošanas ceremonija “Siguldas novada Uzņēmēju gada balva” norisinās jau piekto reizi, un pretendentus balvas saņemšanai vienpadsmit nominācijās izvirza novada iedzīvotāji, savukārt iesniegtos pieteikumus izvērtē kompetenta vērtēšanas komisija – nozares eksperti.

___________________

Līdz 10. novembrim aicina pieteikt pretendentus konkursam “Uzņēmēju gada balva 2019”

29. novembrī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” jau piekto reizi norisināsies Siguldas novada uzņēmēju godināšanas pasākums “Uzņēmēju gada balva”, kurā 11 nominācijās tiks godināti aizvadītā gada veiksmīgākie Siguldas novada uzņēmēji. Pateicības saņems komersanti, kuri iesaistījušies pašvaldības organizētajā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā.

Lai apzinātu Siguldas novada uzņēmējus, kuri aktīvi un veiksmīgi darbojas savā nozarē, kā arī sekmē komercdarbības vides un novada kopējo attīstību, Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un novada viesus līdz 10. novembrim pieteikt pretendentus konkursam “Uzņēmēju gada balva 2019”, aizpildot anketu šeit. Aptaujas anketas un balsojumu urnas atrodas Jāņa Tirgū (Krišjāņa Valdemāra ielā 2), tirdzniecības centrā “Šokolāde” (Strēlnieku ielā 2), veikalā “ELVI” (Vidus ielā 1), kā arī pašvaldības klientu apkalpošanas centros.

Par sasniegumiem 2019. gadā novada komersantus var pieteikt vienpadsmit nominācijās: “Novada popularizētājs”, “Novada izaugsme”, “Novada jaunais uzņēmējs”, “Novada viesmīlīgākais”, “Novada lauksaimnieks”, “Novada mecenāts”, “Novada eksportētājs”, “Novada investors”, “Novada inovācija”, “Novada labākais darba devējs”, “Novada aizrautība”.

Dalībai konkursā var pieteikt komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kas saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, kā arī uzņēmējus, lauksaimnieciskās ražošanas un citu aroddarbību veicējus – fiziskas personas, kas ir reģistrējušas un saimniecisko darbību veic Siguldas novadā. Iepriekšējo divu gadu laureāti atkārtoti uz iegūto nomināciju nevar pretendēt.

Uz svinīgo godināšanas pasākumu Siguldas novada pašvaldība aicinās 2019. gada “Uzņēmēju gada balvas” nominantus, 30 uzņēmumus, kuri nodrošina visvairāk darbavietu novadā, 20 lielākos nodokļu maksātājus, skolēnu nodarbinātības projekta dalībniekus, kuri nodrošinājuši vismaz četras darbavietas, kā arī 30 uzņēmumus – ID karšu projekta partnerus, kuri ieguva visvairāk balsu Siguldiešu mīlētāko uzņēmumu balsojumā 2019. gadā. Uz pasākumu tiks aicināti arī uzņēmēji, kuri 2019. gadā pievienojās preču zīmei “Radīts S!guldā”, un Uzņēmēju konsultatīvās padomes locekļi. Visu minēto uzņēmumu pārstāvji saņems ielūgumu uz pasākumu līdz novembra vidum.
 
Uzaicinātos viesus pavadošajām personām vai citiem uzaicināto uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī novadniekiem, kuri vēlas apmeklēt apbalvošanas ceremoniju “Uzņēmēju gada balva”, būs iespēja Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00 iegādāties ieejas biļeti, kas maksās 24,20 eiro.
 
Balli pēc apbalvošanas ceremonijas krāšņos grupa “Dziļi violets”. Pasākuma ģērbšanās stils – tumšs uzvalks. Vakara gaitā darbosies kafejnīca.

___________________

Notiks ceturtais Siguldas novada uzņēmēju forums

7. novembrī plkst. 14.00 Siguldas Valsts ģimnāzijas Kvantu korpusa aktu zālē tiks atklāts ceturtais Siguldas novada Uzņēmēju forums. Pieteikties forumam iespējams šeit līdz 4. novembrim. Dalība – bez maksas.

Forumā ar ieskatu Latvijas un globālās ekonomikas attīstības tendencēs iepazīstinās Latvijas Bankas ekonomists Klāvs Zutis, ar savu redzējumu par teritoriālās reformas iespējām un izaicinājumiem uzņēmējdarbībai pasākuma dalībniekiem stāstīs ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs. Biznesa un eksporta inovāciju vadītāja Līga Brasliņa prezentācijas laikā aplūkos tēmas par eksporta noteikšanas kritērijiem, kā atvērt eksporta tirgu un veiksmīgi vairot pārdošanu, savukārt LEAN eksperts un biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Ruslans Sosinovičs, izmantojot plašās zināšanas un praktisko pieredzi, dalībniekiem ieskicēs ceļu uz efektīvām pārmaiņām.

Pasākuma noslēgumā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Siguldā radītiem un ārpus novada popularitāti ieguvušiem uzņēmumiem “Stirna&Avocado” un “Bērnu centrs “KĀ MĀJĀS””.

Pasākuma programma aplūkojama šeit.

___________________

Notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

15. oktobrī plkst. 16.00 notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde. Norises vieta: Koprades telpa “Coworking Sigulda”, Pils iela 16 (Pils kvartāla Muižas koka māja, otrais stāvs).

Darba kārtība:

 • plkst. 16.00–16.20 Siguldas novada uzņēmējdarbības vide skaitļos, I. Stupele;
 • plkst. 16.20–16.50 teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes rezultāta prezentācija, Z. Gatere;
 • plkst. 16.50–17.10 jautājumi, diskusijas;
 • plkst. 17.10–17.20 “Coworking Sigulda” telpu prezentācija.

___________________

Siguldas uzņēmējus aicina piedalīties grantu programmā (ie)dvesma

Līdz 30. septembrim Siguldas novadā strādājoši jaunuzņēmumi vai vēl neīstenotu biznesa ideju autori aicināti piedalīties SEB bankas grantu programmā (ie)dvesma.

Grantu programmai var pieteikties uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, vai arī fiziskas personas no 18 gadu vecuma, kuras plāno veikt saimniecisko darbību Siguldas novada teritorijā. Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību.

Līdz 30. septembrim iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Saņemto pieteikumu atlase notiks četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 14. novembrī. Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017. gadā. Plašāka informācija par programmu pieejama šeit.

___________________

Inovatīvākie un spējīgākie uzņēmumi aicināti piedalīties konkursā “Eksporta un inovāciju balva”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Ekonomikas ministriju jau piecpadsmito gadu rīko konkursu “Eksporta un inovāciju balva”. Dažādu nozaru uzņēmumi aicināti līdz šī gada 15. septembrim pieteikties konkursam, ierakstot savu vārdu uzņēmējdarbības panākumu sarakstā.

Konkursanti tiek vērtēti četrās kategorijās:

 • Eksportspējīgākais komersants lielo, vidējo un mazo komercsabiedrību grupās;
 • Importa aizstājējprodukts;
 • Inovatīvākais produkts;
 • Rūpnieciskais dizains.

Pirmajā kārtā tiks vērtētas uzņēmumu pieteikuma anketas, kuras iespējams iesniegt gan vienā, gan vairākās konkursa kategorijās. Uzņēmumus, kas būs izvirzīti konkursa otrajai kārtai, žūrija apmeklēs klātienē.

Uzvarētāji tiks paziņoti 5. decembrī laureātu apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies Melngalvju namā. Arī šogad no Latvijas lielāko eksportētāju vidus tiks izraudzīts titula “Eksporta čempions” ieguvējs, kam apbalvojumu pasniegs Valsts prezidents.

Piedaloties konkursā, uzņēmumam būs iespēja saņemt naudas balvu darījuma braucienu apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras izdevumiem, kā arī tiesības izmantot “Eksporta un inovācijas balvas 2019” laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma. Informācija par visiem konkursa dalībniekiem tiks ievietota tīmekļa vietnē eib.liaa.gov.lv.

Dalība konkursā – bez maksas.

Plašāka informācija par konkursu aplūkojama šeit.

___________________
 
Siguldā palielina atbalstu uzņēmēju attīstības plānu īstenošanai

3. septembrī Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdē tika atbalstīts Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētāja Uģa Mitrevica priekšlikums par atbalsta palielināšanu uzņēmēju attīstības plānu īstenošanai, nosakot atsevišķu speciālistu, pie kura vērsties ar teritorijas plānošanu un būvniecību saistītos jautājumos. Šī bija pirmā Uzņēmēju konsultatīvā padomes sēde, kurā tikās padomes atjaunotais sastāvs. Tradicionāli padomes sēdes norisinās, viesojoties pie kāda no novada uzņēmējiem, šoreiz – SIA “​Lāma” telpās, kur uzņēmējus laipni uzņēma valdes loceklis Pēteris Jonins.

Jau līdz šim Siguldas novada esošie un topošie uzņēmēji ir sadarbojušies ar “Siguldas Attīstības aģentūras” Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāju Inu Stupeli, kura sniegusi un arī turpmāk sniegs konsultācijas par uzņēmējdarbības attīstību.

Savukārt, lai palielinātu atbalstu tieši tiem uzņēmējiem, kuri vēlas attīstīt savu īpašumu vai īstenot būvniecības ieceres, “Siguldas Attīstības aģentūras” Pilsētvides plānotāja Zane Gatere noteikta par atbildīgo speciālisti, kura palīdzēs uzņēmējiem virzīt projektus atbilstoši pašvaldības teritorijas un tematiskajam plānojumam, kā arī citiem normatīvajiem aktiem pēc iespējas operatīvākā termiņā.

Konsultācijām par īpašumu attīstību vai būvniecības ieceru realizēšanu iespējams pieteikties, iepriekš zvanot uz tālruņa numuru 29175351 vai rakstot uz e-pasta adresi zane.gatere@sigulda.lv.

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdes laikā vēl norisinājās Inas Stupeles prezentācija par uzņēmējdarbības vides tendencēm Siguldas novadā, kā arī diskusija par pašvaldības nekustamo īpašumu atsavināšanas procedūras prasībām un iepazīšanās ar SIA “Lāma” darbību.

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdes ir atklātas un tās var apmeklēt ikviens interesents. Lūgums dalību iepriekš pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

___________________

Uzņēmumus aicina pieteikties spēlei “​Lielais aplis” un “Mazais aplis”

No 31. maija līdz 1. jūnijam, kad ar plašu programmu tiks svinēti Siguldas svētki, norisināsies spēle “Lielais aplis” un “Mazais aplis”, kurā dalībnieki – Siguldas iedzīvotāji un viesi – iepazīs Siguldas novada uzņēmumus, to produktus un pakalpojumus. Novada uzņēmumi – ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji – aicināti līdz 14. maijam pieteikties dalībai spēlē.

Spēlē “Mazais aplis” aicināti iesaistīties uzņēmumi, kuru pakalpojumu sniegšanas vieta atrodas Siguldas Svētku laukuma tuvumā jeb 800 metru rādiusā no tā. Savukārt “Lielajā aplī” aicināti piedalīties novada uzņēmumi, kuri spēles dalībniekus var uzņemt savā pamatdarbības vietā – veikalā, ražotnē vai salonā. Spēles laikā dalībniekiem būs jāveic īpašs maršruts pilsētā un jāizpilda uzņēmēju sagatavotie uzdevumi. Pasākumam noslēdzoties, tiks izlozēti dalībnieki, kuri saņems uzņēmēju sarūpētas balvas.

Spēle “Mazais aplis” tiks spēlēta piektdien, 31. maijā, no plkst. 18.00 līdz 20.30, bet sestdien, 1. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 15.30 norisināsies gan “Lielais aplis”, gan “Mazais aplis”.

Uzņēmēji aicināti pieteikt savu dalību, aizpildot pieteikuma anketu un līdz 14. maijam nosūtot to uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

Dalība spēlēs bez maksas. 

Papildu informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv

___________________
 
Aicina pieteikties dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē

Veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, pašvaldība jaunajam darbības termiņam (2019. – 2023. gadam) aicina novada uzņēmējus, padomju, asociāciju un apvienību pārstāvjus un novadā reģistrēto uzņēmumu deleģētos pārstāvjus pieteikties dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē.

Novada uzņēmēji, kuri ir gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, līdz 17. maijam aicināti iesniegt pieteikumu uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv, kurā norādīta pretendenta profesionālā kompetence un pieredze uzņēmējdarbībā. Lai padomē tiktu pārstāvētas visu uzņēmēju intereses, pieteikumus aicināti iesniegt gan lielo, gan vidējo un mazo Siguldas novada uzņēmumu pārstāvji.

Pieteikumi, kuri tika iesniegti, atsaucoties uz janvārī publicēto aicinājumu pievienoties Uzņēmēju konsultatīvajai padomei, ir spēkā un tiks izvērtēti jaunajam sastāvam.

Padomes sēdes ir atklātas un tās notiek vienu reizi mēnesī.

Aicinām uzņēmējus būt aktīviem un iesaistīties savstarpējās sadarbības stiprināšanā!

___________________
 
Sāksies pieteikumu pieņemšana konkursam “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”
 
15. martā tiks uzsākta pieteikumu pieņemšana līdzfinansējumu konkursam “​Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā jaunās un topošās uzņēmējas varēs pretendēt uz finansējumu līdz 2000 eiro apmērā sava biznesa projekta īstenošanai. Kopējā konkursā pieejamā finansiālā atbalsta summa ir 8000 eiro. Pieteikumus konkursam varēs iesniegt līdz 15. aprīlim.
 
Konkursā var piedalīties sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem un ir deklarējušās Siguldas novadā ne vēlāk kā līdz 2018. gada 31. decembrim. Līdzfinansējuma konkursā var piedalīties arī uzņēmumi, kas nav vecāki par 24 mēnešiem un kuru dibinātājas ir sievietes, kas atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem. 
 
Konkurss šogad norisināsies divās atlases kārtās:
 1. Pieteikumu pieņemšana notiks līdz 15. aprīlim, pretendentēm iesniedzot pieteikuma veidlapuprojekta izmaksu tāmi un prognozētās naudas plūsmas aprēķinu. Jau reģistrētajiem komersantiem papildus jāiesniedz operatīvā bilance ar peļņas vai zaudējumu aprēķinu. Minētie dokumenti jānosūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai uz pasta adresi: Uzņēmējdarbības atbalsta punkts, Pils iela 16, Sigulda, LV-2150.
 2. Otrai atlases kārtai izvirzīto pretendentu ideju prezentācijas un uzvarētāju paziņošana. 
Iesniegto ideju atbilstību vērtēšanas kritērijiem vērtēs žūrijas komisija. 
 
Pieteikumu pieņemšanas periodā būs iespēja saņemt individuālas konsultācijas par dokumentu sagatavošanu, savukārt 27. martā plkst. 15.00 – apmeklēt informatīvu semināru, kurā pieredzē dalīsies 2018. gada konkursa granta saņēmēja, zīmola “Rotaļu joga JOJO” dibinātāja Ligita Saule.
 
Konkurss Siguldas novadā norisināsies ceturto gadu, un tā mērķis ir iedrošināt māmiņas uzsākt komercdarbību, kā arī sekmēt jaunu darbavietu, produktu un pakalpojumu izveidi novadā.
 
Konkursu organizē Siguldas novada pašvaldības aģentūra “Siguldas Attīstības aģentūra”. Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798. 
 
Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.
Citi konkursa “​Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” dokumenti:
___________________
 
Aicina iesaistīties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē

Veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, Siguldas novadā 2014.gadā ir izveidota Uzņēmēju konsultatīvā padome. Saistībā ar izmaiņām esošo padomes locekļu dienaskārtībās, tiek izsludināta Uzņēmēju konsultatīvās padomes sastāva papildināšana, sniedzot iespēju padomes sastāvā iekļaut četrus jaunus locekļus.

Siguldas novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus, kuri gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, līdz 31.janvārim iesniegt pašvaldībā pieteikuma veidlapu. Lai padomē tiktu pārstāvētas visu uzņēmēju intereses, pieteikumus aicināti iesniegt gan lielo, gan vidējo un mazo Siguldas novada uzņēmumu pārstāvji.

Padomes sēdes ir atklātas, un tās notiek vienu reizi mēnesī.

Pieteikumi dalībai Uzņēmēju konsultatīvajā padomē iesniedzami elektroniski, rakstot  uz e-pasta adresi pasts@sigulda.lv ar norādi “Pieteikums Uzņēmēju konsultatīvajai padomei”.

Pasākumi