×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 13. aprīlis
Šodien sveicam: Egils, Egīls, Nauris
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ziņu arhīvs 2020

Novada mazos ražotājus aicina piedalīties virtuālajā tirdziņā (Publicēts: 30.11.2020.)

Rīgas plānošanas reģions aicina Siguldas novada mazos ražotājus piedalīties virtuālajā Ziemassvētku tirdziņā.

Lai pieteiktos dalībai virtuālajā tirdziņā, ražotājam jābūt savai tīmekļa vietnei vai interneta veikalam, kā arī jāspēj nodrošināt piegādes iespējas. Informāciju ar savu piedāvājumu līdz 4 decembrim jāiesūta Rīgas plānošanas reģionam, rakstot uz e-pasta adresi dace.grinberga@rpr.gov.lv. Pieteikumā jāiekļauj:

 • nosaukums un īss ražotāja apraksts;
 • tīmekļa vietnes vai interneta veikala adrese;
 • līdz piecu produktu izlase ar augstas kvalitātes bildēm (jpg, png formātā);
 • apraksts (viens, divi teikumi) par katru produktu.

Savukārt 3. decembrī ikviens, kuram interesē produktu pārdošanas māksla, aicināts uz tiešsaistes semināru/meistarklasi par produktu pārdošanas noslēpumiem. Pieteikšanās semināram, rakstot uz dace.grinberga@rpr.gov.lv.

Dalība virtuālajā tirdziņā un seminārā – bez maksas.

___________________

Atcelts 5. Siguldas novada Uzņēmēju forums (Publicēts: 14.10.2020.)

Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību valstī un rūpējoties par foruma dalībnieku un lektoru veselību, Siguldas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par tradicionālā Siguldas novada Uzņēmēju foruma atcelšanu.

Bija plānots, ka Siguldas novada Uzņēmēju forums norisināsies 6. novembrī kultūras centrā “Siguldas devons”, un tajā būtu uzstājušies gan Siguldas, Krimuldas, Mālpils un Inčukalna novadu pārstāvji, gan citi lektori, stāstot par Eiropas ekonomikas atveseļošanos un Latvijas tautsaimniecības aktualitātēm, par digitālā laikmeta priekšrocībām un izaicinājumiem biznesā, kā arī par savstarpējās sadarbības lomu.

___________________
 
Notiks piektais Siguldas novada Uzņēmēju forums (Publicēts: 7.10.2020.)

6. novembrī no plkst. 9.30 līdz 14.00 kultūras centra “Siguldas devons” zālē “Digiti” norisināsies piektais Siguldas novada Uzņēmēju forums.

Foruma programmā plānotas Siguldas, Krimuldas, Mālpils un Inčukalna novadu prezentācijas, paneļdiskusija “Sadarbības loma biznesa attīstībā – ko mainīs administratīvi teritoriālā reforma”, “Luminor Bank” ekonomista Pētera Strautiņa prezentācija par Eiropas ekonomikas atveseļošanos un Latvijas tautsaimniecības aktualitātēm, uzņēmuma “SAP Latvia” direktora Aināra Bembera redzējums par digitālā laikmeta priekšrocībām un izaicinājumiem biznesam, uzņēmējas, mentores un alpīnistes Olgas Kotovas stāsts par kalniem un sadarbību.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, visi interesenti aicināti iepriekš reģistrēties forumam šeit. Lai nodrošinātu atbilstību tā brīža pulcēšanās noteikumiem telpās, apstiprinājums foruma apmeklējumam ar atgādinājumu par aktuālajiem drošības nosacījumiem tiks nosūtīs 30. oktobrī uz apmeklētāja norādīto e-pasta adresi.

Dalība – bez maksas.

Pasākuma programma aplūkojama šeit.

___________________
 
Grantu programmā “(ie)dvesma” iesniegtas vairāk nekā 70 biznesa idejas (Publicēts: 5.10.2020.)

SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadu kopīgi rīkotajā grantu programmā “(ie)dvesma” šogad saņemti 75 pieteikumi jaunu biznesa ideju attīstīšanai Pierīgā. Maksimālā naudas summa, uz ko var pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 tūkstoši eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 tūkstoši eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

Visvairāk jaunu biznesa ideju plānots attīstīt Siguldas novadā – saņemts 21 pieteikums, kā arī Mārupes novadā – 19 projektu pieteikumi. Jūrmalas pilsētā jaunas idejas vēlas īstenot 14 projektu iesniedzēji, savukārt Ķekavas novadā – 11. Stopiņu novadā saņemti 6 pieteikumi, savukārt Olaines novadā – 4.

Uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar dažādām nozarēm – plānots attīstīt jaunus tūrisma pakalpojumus, ražot tekstilizstrādājumus (apģērbus, rotaļlietas) un pārtikas produktus, kā arī izstrādāt jaunas digitālās platformas. Vairākas idejas saistītas arī ar skaistumkopšanas un medicīnas pakalpojumiem, izglītību, sportu, kā arī apkārtējās pilsētvides labiekārtošanu.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. novembrī.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēja pieteikties gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem.

___________________
 
6. oktobrī notiks novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde (Publicēts 30.09.2020.)

Otrdien, 6. oktobrī, plkst. 16.00 Siguldas pils kvartāla Muižas koka mājā Pils ielā 16 notiks Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.

Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdes ir atklātas, un tās var apmeklēt ikviens interesents.

Darba kārtība:

 • plkst. 16.00–16.50 uzņēmējdarbības tendences un aktualitātes Siguldas novadā, stāsta Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele;
 • plkst. 16.50–17.00 Siguldas Jaunās pils atklāšana, stāsta pašvaldības aģentūras “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Dace Preisa;
 • plkst. 17.00–17.20 jautājumi, priekšlikumi;
 • plkst. 17.20–17.40 Dzīvā sudraba muzeja ekspozīcijas apskate.

Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvā padome tika izveidota 2014. gadā, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību Siguldas novadā un aktivizētu dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem. Padomē piedalās 15 novada uzņēmēji.

___________________

Siguldas novada jaunos uzņēmējus aicina pietiekties pasākumā “Laukiem Būt” (Publicēts: 18.09.2020.)

Jau devīto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Pierīgas konsultāciju birojs aicina interesentus piedalīties pasākumā “Laukiem Būt”. Pasākumā aicināti pieteikties kā lauksaimniecības, tā ne ar lauksaimniecības sfēru saistīti ideju ieviesēji, kas vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību. Pasākuma mērķis ir jauniešu aktivizēšana laukos, to kompetenču attīstība, un iesaistīšana lauku uzņēmējdarbības un sabiedriskās dzīves attīstīšanā un veidošanā.

Pasākuma laikā norisināsies informatīvā diena, piecu dienu mācības, individuāla sadarbība ar konsultantiem sava biznesa plāna veidošanā, kā arī būs iespēja laimēt naudas balvas idejas attīstīšanai.

Pasākuma uzdevumi ir:

 • apmācīt jauniešus par ideju ģenerēšanu un analīzi, biznesa plāna veidošanu un projektu izstrādi;
 • palīdzēt jauniešiem īstenot savas idejas lauku attīstībai konsultāciju, teorētisku un praktisku nodarbību veidā;
 • organizēt konkursu jauniešiem par viņu biznesa ideju dzīvotspēju, konkursa kārtībā labākos darbus apbalvot ar naudas balvu.

Pierīgas pusē pasākuma “Laukiem būt” pirmā diena būs 9. oktobrī. Pieteikšanās norisinās līdz 25. septembrim, rakstot uz e-pasta adresi kristine.ragaine@llkc.lv.

Papildu informācija pieejama šeit.

___________________
 
Septembrī atvērs pieteikumu pieņemšanu Siguldas biznesa inkubatorā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. Siguldas biznesa inkubatorā pieteikumu pieņemšana inkubācijas programmā tiks atvērta no 1. līdz 20. septembrim.

Atbalsta programmām aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trīs gadiem. Tāpat biznesa ideju autori varēs pievienoties sešu mēnešu pirmsinkubācijas programmai. Pirmsinkubācija ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju.

Pieteikumus pirmsinkubācijai un inkubācijai varēs iesniegt elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pasta adresi liaa@liaa.gov.lv (edoc iesniegšanas termiņa laika zīmogs – līdz plkst. 23.59).

Lai uzzinātu par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām biznesa idejas vai uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī par uzņemšanas kārtību inkubatorā, jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori aicināti apmeklēt Info stundu:

 • 21. augustā plkst. 15.30 Siguldas biznesa inkubatorā Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā;
 • 25. augustā plkst. 14.00 Limbažu novada pašvaldības aģentūrā “Lauta”, Burtnieku ielā 2, Limbažos;
 • 3. septembrī plkst. 9.00 Siguldas biznesa inkubatorā Krišjāņa Valdemāra ielā 3A;
 • 3. septembrī plkst. 16.00 Gaujas ielā 33 A Ādažos, Ādažu novadā.

LIAA Siguldas biznesa inkubatorā šobrīd aktīvi ir 47 dalībnieki, no tiem 27 komersanti inkubācijas programmā un 20 ideju autori pirmsinkubācijas programmā. Dalībnieku vidū ir SIA “Canvas WAY” – augstākās kvalitātes personalizētu kanvu jeb foto gleznu druka, SIA “RUBRIG” – gumijas amortizējošo segumu ražotājs, SIA “AKURAT” – Plaukti sporta inventāra uzglabāšanai , SIA “Gcard-online” – “Burtu gliemezītis” – galda spēle bērniem, mācību līdzeklis, SIA “ĀRPUS” – amatalus jeb craft alus darītava, SIA “OKRAFTS” – augstākās kvalitātes longbordu un balansa dēļu ražotājs, SIA “Web Graph” – “WEB SCRAPER” IT risinājumi datu vākšanai, SIA “Bee Tech Services” – “BEEKING” – inovatīva aplikācija pierakstu veikšanai un darbu plānošanai biškopjiem.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.

Papildu informācija pieejama šeit., kā arī Siguldas biznesa inkubatorā, vai rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv, zvanot uz tālruņa numuru 62400903.

___________________
 
Notiks informatīvs seminārs dalībai grantu programmā “(ie)dvesma”
 
Septembrī sāksies pieteikumu pieņemšana dalībai grantu programmā “(ie)dvesma”. Lai uzņēmējiem palīdzētu veiksmīgāk sagatavoties, 2. septembrī plkst. 16.00 Siguldas pils kvartāla Muižas mājā Pils ielā 16 tiks rīkots informatīvais seminārs. Pieteikties semināram iespējams šeit.

Grantu programmai varēs pieteikties no 1. līdz 30. septembrim tie Siguldas novadā strādājošie jaunuzņēmumi un biznesa ideju autori, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, un fiziskas personas no 18 gadu vecuma, kuras plāno veikt saimniecisko darbību Siguldas novada teritorijā. Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 tūkstoši eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma izveidei.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas komisijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji.

Grantu programmu “(ie)dvesma” īsteno “SEB banka” kopā ar Siguldas, Mārupes, Ķekavas, Olaines un Stopiņu novadu, kā arī Jūrmalas pilsētu.

Papildu jautājumu gadījumā iespējams pieteikties konsultācijai Uzņēmējdarbības atbalsta punktā, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

___________________
 
Notiks vebinārs par valsts sniegto atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem (Publicēts: 22.07.2020.)

28. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 15.00 platformā “Zoom” notiks vebinārs par valsts sniegto atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem darba samaksas kompensēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai. Vebināru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Tajā LIAA pārstāvji stāstīts par atbalsta programmas apmēriem, nosacījumiem, pieteikšanās kārtību un atbalsta izsniegšanu. Informāciju par atbalsta programmas īstenošanu iespējams atrast šeit.

Dalība vebinārā ir bez maksas, taču tam iepriekš ir jāreģistrējas šeit. Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta visiem reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms vebināra.

___________________

Ministru kabineta sēdē apstiprinātas jaunas atbalsta programmas eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem (Publicēts: 16.07.2020.)

Ministru kabineta ārkārtas sēdē 14. jūlijā apstiprinātas divas jaunas atbalsta programmas nodarbinātības sekmēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai nodarbinātības sekmēšanai eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem.

Atbalsta programmu kopējais finansējums ir 70,2 miljoni eiro – 51 miljons eiro atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem un 19,2 miljoni eiro atbalstam tūrisma nozares komersantiem. Plānots, ka abu programmu ietvaros atbalsts varētu tikt sniegts aptuveni 7700 uzņēmumiem un 80 000 nodarbināto.

Atbalsta programmas administrēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Pēc atbalsta programmu saskaņošanas ar Eiropas Komisiju LIAA informēs par pieteikumu iesniegšanas kārtību un termiņu.

Atbalstam uzņēmumi varēs pieteikties līdz šā gada 30. septembrim, iesniedzot LIAA elektroniski parakstītu iesniegumu (mazinot administratīvo slogu, LIAA izstrādās vienotu iesnieguma veidlapu). Pēc iesnieguma saņemšanas LIAA izvērtēs tajā norādīto informāciju, pieņems lēmumu par atbalsta piešķiršanu un izmaksās atbalstu uz uzņēmuma kontu. Sarakstu ar uzņēmumiem, kuri saņēmuši atbalstu, LIAA publicēs savā tīmekļa vietnē un nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam. Pēc atbalsta sniegšanas LIAA veiks pēcuzraudzību par atbalsta izlietojumu.

Atbalstam varēs pieteikties tādi eksportējošie uzņēmumi:

 • kuru preču un pakalpojumu eksporta apjoms 2019. gadā sasniedza vismaz 1 miljons eiro;
 • kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 20%;
 • kuru darbiniekiem izmaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa, par kuru ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, 2019. gadā ir ne mazāka kā 800 eiro;
 • kuriem uz iesnieguma iesniegšanas dienu nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kas kopsummā pārsniedz 1000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu vai noslēgts vienošanās līgums.

Atbalstu – vienreizēju grantu jeb dāvinājumu darba samaksas kompensēšanai uzņēmējs saņems 25% apmērā no 2019. gadā nomaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro. Atbalsta summu saimnieciskās darbības veicējs saņems vienā maksājumā.

Atbalstam varēs pieteikties tādi tūrisma nozares uzņēmumi:

 • kas līdz 2020. gada 1. martam savu darbības veidu ir reģistrējuši atbilstoši šādiem NACE kodiem: 5510 Izmitināšana viesnīcās un līdzīgās apmešanās vietās; 5520 Izmitināšana viesu mājās un cita veida īslaicīgas apmešanās vietās; 5530 Kempingu, atpūtas transportlīdzekļu laukumu un apdzīvojamo autopiekabju laukumu darbība; 5590 Pārējo apmešanās vietu darbība; 5610 Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi; 5621 Izbraukuma ēdināšana pēc pasūtījuma; 5629 Cita veida ēdināšanas pakalpojumi; 5630 Bāru darbība; 7739 Citur neklasificētu pārējo mašīnu, iekārtu un materiālo līdzekļu iznomāšana un ekspluatācijas līzings; 7490 Citur neklasificēti profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi; 7911 Ceļojumu biroju pakalpojumi; 7912 Tūrisma operatoru pakalpojumi; 7990 Citi rezervēšanas pakalpojumi un ar tiem saistītas darbības; 8230 Sanāksmju un tirdzniecības izstāžu organizatoru pakalpojumi; 9004 Kultūras iestāžu darbība; 9321 Atrakciju un atpūtas parku darbība; 9329 Cita izklaides un atpūtas darbība;
 • kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 30%;
 • kuriem uz iesnieguma iesniegšanas dienu nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kas kopsummā pārsniedz 1000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu, vai noslēgts vienošanās līgums.

Atbalstu – vienreizēju grantu jeb dāvinājumu darba samaksas kompensēšanai uzņēmējs saņems 30% apmērā no 2019. gadā nomaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro. Atbalsta summu saimnieciskās darbības veicējs saņems vienā maksājumā.

Papildu informācija par atbalsta programmu nosacījumiem apskatāmi Ministru kabineta noteikumos šeit un šeit.

___________________

Pils kvartāla telpām tiek meklēti nomnieki (Publicēts: 1.07.2020.)

Siguldas pils kvartālā radošu saimnieku meklē divas telpas (39,2 kvadrātmetri un 57,3 kvadrātmetri) Muižas koka mājas pirmajā stāvā, lai papildinātu radošā kvartāla konceptu ar radošo uzņēmēju, mākslinieku, dizaineru vai amatnieku piedāvājumu.

Visi interesenti, kuri ir savas telpas meklējumos un kuri vēlas kļūt par daļu no Latvijā mīlētākās pilsētas, aicināti aplūkot pieejamo informāciju šeit.

Pieteikšanās izsolei norisinās līdz 7. jūlijam. Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

___________________

Darba devējiem pieejams atbalsts darba aizsardzības uzlabošanā

Laikā, kad daudzi uzņēmumi cieš zaudējumus Covid-19 izraisītās krīzes dēļ, turpinās pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” bezmaksas atbalstam darba aizsardzības uzlabošanā bīstamo nozaru uzņēmumos.

Bezmaksas atbalstam var pieteikties ikviens mikro, mazais vai vidējais uzņēmums, tai skaitā zemnieku saimniecība, kurā strādā ne vairāk kā 249 darbinieki un kurš darbojas bīstamajā nozarē, piemēram, ēku būvniecībā, mežistrādē, augkopībā, lopkopībā, pārtikas ražošanā vai kādā citā no 39 Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumos Nr. 99 noteiktajiem komercdarbības veidiem.

Atbalsta saņēmējiem tiek nodrošinātas konsultācijas un palīdzība dokumentācijas izstrādē, ja uzņēmumā atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 2. oktobra noteikumu Nr. 660 prasībām nav veikts vai ir daļēji veikts darba vides riska novērtējums un nav izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns. Uzņēmumi, kuriem piešķirts atbalsts “Konsultācijas darba devējiem”, var pieteikties arī atbalsta “Laboratoriskie mērījumi” saņemšanai, lai veiktu laboratoriskos mērījumus (līdz 500 eiro) darba vides riska faktoru ekspozīcijas noteikšanai, ja šādu nepieciešamību konstatēs eksperti.

Savukārt tad, ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums un izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns vai attiecībā uz uzņēmumu pieņemts lēmums par atbalsta “Konsultācijas darba devējiem” piešķiršanu, ir iespēja pieteikties darba aizsardzības speciālistu un uzticības personu apmācībām. Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmas ilgums ir 60 stundas. Darbinieks, kurš apguvis pamatlīmeņa zināšanu programmu, var pieteikties specializēto zināšanu apguvei darba aizsardzības jomā konkrētā nozarē, kuru ilgums ir 40 stundas. Apmācībām var pieteikties uzņēmumi, kuros strādā līdz 10 darbiniekiem.

Ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums, izstrādāts darba aizsardzības pasākumu plāns un izveidota darba aizsardzības organizatoriskā struktūra atbilstoši Darba aizsardzības likuma 9. panta prasībām, darbinieku, kurš ievēlēts par uzņēmuma uzticības personu, var deleģēt uzticības personu apmācībām darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanās. Apmācību ilgums ir 40 stundas.

Valsts darba inspekcija aicina bīstamo nozaru mikro, mazos un vidējos uzņēmumus izmantot Eiropas sociālā fonda projekta piedāvātās iespējas un saņemt bezmaksas atbalstu darba vides drošības sakārtošanai.

Papildu informācija par bezmaksas atbalsta saņemšanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info.esf@vdi.gov.lv un zvanot uz tālruņa numuriem 27891465, 25725168 vai 25702127.

___________________
 
Līdz 9. aprīlim māmiņas-uzņēmējas aicinātas iesniegt pieteikumus grantu konkursam
 
Līdz 9. aprīlim Siguldas novada sievietes-māmiņas, kuras plāno uzsākt uzņēmējdarbību vai vada savu uzņēmumu, aicinātas piedalīties grantu konkursā “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” un pretendēt uz finansējumu līdz 2000 eiro sava biznesa projekta attīstīšanai. Kopējā pieejamā atbalsta summa plānota 8000 eiro apmērā. Savukārt konkurss “Māmiņa. Krimuldiete. Uzņēmēja” šogad pirmoreiz norisinās Krimuldā, un tā ietvaros Krimuldas novada pašvaldība atbalstīs Krimuldā deklarēto sieviešu-māmiņu biznesa idejas.

Konkursam Siguldas novadā var pieteikties sievietes, kuras ir deklarētas Siguldas novadā un audzina bērnus vecumā līdz 8 gadiem, un plāno uzsākt uzņēmējdarbību, vai šo sieviešu dibinātie uzņēmumi, kuri reģistrēti pirms ne vairāk kā 24 mēnešiem. Konkursa finansējumu varēs izmantot esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma darbības uzsākšanai.

Konkurss šogad norisināsies divās atlases kārtās:

 1. pieteikumu pieņemšana līdz 9. aprīlim, pretendentēm iesniedzot pieteikuma veidlapuprojekta izmaksu tāmi un prognozētās naudas plūsmas aprēķinu. Jau reģistrētajiem komersantiem papildus jāiesniedz operatīvā bilance ar peļņas zaudējuma aprēķinu. Minētie dokumenti jānosūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai iesniedzot personīgi vienā eksemplārā papīra formā klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3, Siguldā.
 2. otrai atlases kārtai izvirzīto pretendentu ideju prezentācijas un uzvarētāju paziņošana.

Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs pieredzējuši Siguldas un Krimuldas novadu uzņēmēji.

Pieteikumu pieņemšanas periodā ir iespēja saņemt individuālas konsultācijas par dokumentu sagatavošanu tiešsaistē, iepriekš par to vienojoties. Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Konkurss Siguldas novada teritorijā norisināsies jau piekto gadu. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

___________________
 
“Siguldas devonā” notiks lekcija-darbnīca tūrisma nozares speciālistiem
 
7. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.30 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies lekcija-darbnīca Siguldas, Ādažu, Inčukalna un Garkalnes novadu tūrisma nozarē iesaistītām organizācijām “Tūrisma produkta reklāma un pārdošanas kanāli”. Pasākumu organizē Rīgas plānošanas reģions projekta “Mežtaka” ietvaros, un tajā aicināti piedalīties tūrisma nozares uzņēmēji.
 
Darbnīcas laikā dalībnieki uzzinās par jaunveidoto Mežtakas maršrutu, kā arī iegūs praktiskus ieteikumus par mūsdienu tūrisma produktu reklamēšanas un pārdošanas kanāliem, kā efektīvāk darboties tūrisma nozarē, kā arī dalīsies pieredzē un iegūs jaunus kontaktus, gatavojoties vasaras sezonai.
 
Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts, kas sākas Rīgā un turpinās līdz Tallinai. Latvijā pārgājienu maršruts iet cauri Gaujas Nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpinās cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigauniju līdz Tallinai. Mežtakas maršruts ir aptuveni 1050 kilometru garš, un tas tiek sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa apmēram 20 kilometriem dienā. Mežtaka iekļauj visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes un citus. To varēs iet dažādos gadalaikos – pavasaros, kad Gaujas krastos ziedēs ievas, vasarās, kad Peipusa un Ziemeļigaunijas piekrastē varēs doties peldēt, un rudeņos, kad upju ielejas krasti slīgs rudens lapu zeltā. Maršrutā Igaunijas daļā ietilps Lahemā nacionālais parks un Ziemeļigaunijas krasts, kas ir Baltijas valstu iespaidīgāko akmeņu, ūdenskritumu un klinšu zeme.
 
Rīgas plānošanas reģiona teritorijā atrodas četri Mežtakas posmi: Rīga–Baltezers; Sigulda–Murjāņi; Baltezers–Vangaži; Vangaži–Murjāņi.
 
Mežtaka tiek veidota projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu.
 
Pieteikšanās dalībai lekcijā-darbnīcā norisināsies līdz 3. aprīlim, reģistrējoties šeit.
 
___________________
 
10. martā notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
 
Otrdien, 10. martā, plkst. 16.00 SIA “VILSA”, “Inderdēļi 1A” telpās, Siguldas pagastā, notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.
 
Atgādinām, ka sēdes ir atklātas un tās var apmeklēt ikviens interesents. Dalība iepriekš jāpiesaka, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.
 
Darba kārtība:
 • plkst. 16.00–16.20 Siguldas novada pašvaldības budžets 2020, U. Mitrevics
 • plkst. 16.20–16.50 Teritorijas plānojuma grozījumu rezultāta prezentācija, Z. Gatere
 • plkst. 16.50–17.05 Aktualitātes, I. Stupele un D. Preisa
 • plkst. 17.05–17.20 Jautājumi, diskusijas
 • plkst. 17.20–17.40 SIA “Vilsa” prezentācija, V. Saulājs

Pasākumi