×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ziņu arhīvs 2015–2017

Noslēdzies otrais Siguldas novada Uzņēmēju forums

10.novembrī aizvadīts otrais Siguldas novada Uzņēmēju forums, kas pulcēja teju 100 dalībniekus. Uzņēmēju forums šogad norisinājās divās daļās – rīta sesija tika veltīta jauniešiem, pēcpusdiena – uzņēmējiem, interesentiem un organizāciju pārstāvjiem, kas atbalsta uzņēmējus.

Jauniešu programmā piedalījās Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas pilsētas vidusskolas audzēkņi. Pasākums noritēja ideju ģenerēšanas un pieredzes apmaiņas gaisotnē. Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumu „Shine & Safe” un „Simple+” dibinātāji iedvesmoja vienaudžus savu biznesa ideju īstenošanai.

Pēcpusdienas sesiju atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš klātesošos informēja par pašvaldības paveikto un nākotnes attīstības plāniem.

Biznesa treneris un uzņēmējs Dāvids Štēbelis ar savu prezentāciju mudināja uzņēmējus ienest savā ikdienā inovācijas, parādot ar reāliem piemēriem, ka nav mūsdienās uzņēmumu, kuriem nevajadzētu IT kompetences un nākotnē IT speciālists uzņēmumos būs tikpat svarīgs kā vadītājs.

LMT korporatīvo risinājumu vadītājs Sandis Rinķis uzņēmējiem prezentēja mobilo lietotni „Sigulda”, un tās piedāvātās iespējas uzņēmējiem. Savukārt sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande viesojās ar prezentāciju par sociālās uzņēmējdarbības iespējām Latvijā un Siguldā.

CV Market Latvia biznesa attīstības vadītājs Kristaps Kolosovs uzstājās ar uzņēmējiem aktuālo tēmu – darbinieku piesaiste. Savā prezentācija K.Kolosovs izcēla uzņēmuma tēla nozīmi personāla atlasē, norādīja uz darba meklētāju paradumu maiņu, kā arī ieteica algot personības un attīstīt to prasmes.

Forumu noslēdza siguldieša, zinātnieka, uzņēmēja Kārļa Grosa prezentācija par viņa ceļu uzņēmējdarbībā, radot daudzu siguldiešu iecienīto gelato no „Bliss Gelato”. Gada laikā uzņēmums ir saražojis vienu tonnu gelato. Produkts ir ieguvis „Great taste” novērtējumu Lielbritānijas konkursā.

Pasākumu moderēja siguldietis, neiromārketinga eksperts Ģirts Polis.
Forumu organizē Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar LIAA, Siguldas biznesa inkubatoru.

______________________________ 
 

Uzņēmējdarbības tendences Siguldas novadā

Pēdējo gadu tendences rāda, ka Latvijā jauni uzņēmumi tiek reģistrēti aizvien mazāk, savukārt būtiski pieaudzis likvidēto skaits. Aizvadītajā gadā Latvijā reģistrēti kopumā 11 206 jauni uzņēmumi, kas ir par 2 277 uzņēmumiem jeb 16,89% mazāk nekā gadu iepriekš. Līdz ar jaundibināto uzņēmumu kritumu audzis arī likvidēto skaits, kas 2016.gadā palielinājies par 21,47%. Tendence likvidēto uzņēmumu skaitam pārsniegt jaunreģistrēto uzņēmumu skaitu saglabājusies arī šogad.

Atšķirībā no valsts kopējās tendences Siguldas novadā jaunreģistrētu uzņēmumu skaits visus gadus bijis lielāks nekā likvidēto skaits. Tiesa, arī Siguldas novadā kopš 2014.gada vērojams likvidēto uzņēmuma skaita pieaugums, taču kopējā dinamika visus gadus saglabājusies pozitīva.

Kopumā kopš 2007.gada Siguldas novadā reģistrēti 1360 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 493. Tas nozīmē, ka faktiski šo gadu laikā Siguldas novadā reģistrēto uzņēmumu skaits audzis par 867 komersantiem, kas vērtējams kā ļoti pozitīvs rādītājs.

Kopumā Siguldas novadā patlaban reģistrēts 1941 uzņēmums, no kuriem 82,17% ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Apkopotā informācija rāda, ka 115 novada uzņēmumiem izdevies piesaistīt arī ārvalstu tiešās investīcijas, no kuriem lielākie ir SIA „KG Latvija” un SIA „Baltic Pork”. Kopumā ārvalstu investori Siguldas novada uzņēmumu pamatkapitālos patlaban ieguldījuši kopsummā 13,71 miljoni eiro, no kuriem 11,62 miljoni eiro – investori no Norvēģijas. Tāpat arī investoru valstu vidū atrodama gan Lielbritānija, gan Dānija, Somija, Beļģija un citas, kopā 20 valstis.

Vērtējot populārākās uzņēmējdarbības nozares novadā, redzams, ka starp līderiem izvirzījusies mazumtirdzniecība, kas ir arī biežāk izvēlētā uzņēmējdarbības joma Latvijā. Tāpat arī uzņēmumi salīdzinoši biežāk nekā citas darbības jomas izvēlējušies būvniecību un dažādu pakalpojumu sniegšanu, piemēram, uzskaites, grāmatvedības un audita, automobiļu apkopes vai nekustamā īpašuma izīrēšanas un pārvaldīšanas pakalpojumu sfēru.

Vidējam apgrozījumam izaugsme

Lai gan 2016.gads Siguldas novada uzņēmumu kopējā apgrozījumā iezīmējies pat ar nelielu kritumu, tam samazinoties no 278,76 miljoniem eiro 2015.gadā līdz 272,13 miljoniem eiro pērn, kas ir samazinājums par 2,38%, vidējais rādītājs turpinājis izaugsmi.

Aizvadītajā gadā katrs novadā reģistrētais uzņēmums apgrozījis vidēji 23,58 tūkstošus eiro, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir pieaugums par 5,03%.

Jāpiebilst, ka no visiem novada uzņēmumiem, kuri pērn veikuši saimniecisko darbību, 59,67% uzņēmumu apgrozījums gada laikā palielinājies.

Uzlabojies gan kopējais, gan vidējais peļņas rādītājs

Pagājušajā gadā ievērojamu izaugsmi pieredzējusi Siguldas novadā reģistrēto uzņēmumu kopējā peļņa, kas, salīdzinot ar 2015.gadu, teju divkāršojusies un sasniegusi 6,15 miljonus eiro. Tajā pašā laikā vidējais rādītājs, lai arī uzlabojies, vēl aizvien saglabājies ar mīnusa zīmi. 2016.gadu katrs novada uzņēmums noslēdzis ar vidēji 2,5 eiro lieliem zaudējumiem. Gadu iepriekš zaudējumi veidojuši 49 eiro uz uzņēmumu.

No visiem Siguldas novadā reģistrētajiem uzņēmumiem, kuri pagājušajā gadā veikuši saimniecisko darbību, 52,05% savu peļņas rādītāju, salīdzinot ar 2015.gadu, izdevies uzlabot.

Darbinieku skaits turpina pieaugt

Laika periodā kopš 2014.gada Siguldas novadā reģistrētajos uzņēmumos nodarbināto skaits pieaudzis par 9,44%. Proti, vēl 2014.gada novada uzņēmumi ar darba vietām nodrošinājuši 5902 darbiniekus, bet pērn to skaits sasniedzis jau 6459.

Tiesa, neskatoties uz kopējā rādītāja pieaugumu, vidējais nodarbināto skaits novada uzņēmumos saglabājies nemainīgs. „Lursoft” aprēķini rāda, ka katrā Siguldas novada uzņēmumā tiek nodarbināti vidēji divi strādājošie. Tas ir tikpat, cik valstī vidēji vienā uzņēmumā.

2015.gadā no visiem Siguldas novada uzņēmumiem astoņi nodarbinājuši katrs vairāk nekā 100 strādājošos, pērn to skaits palicis nemainīgs.

Novada lielāko darba devēju saraksta galvgalī ierindojušies divi tirdzniecības uzņēmumi – SIA „VITA mārkets” un SIA „R.D.A.” Dati liecina, ka SIA „VITA mārkets” 2016.gadā bijis darba devējs 887 darbiniekiem, bet SIA „R.D.A.” – 382.

Par 12 darbiniekiem vairāk (+4,30%) nekā gadu iepriekš pērn bijis arī SIA „Kokpārstrāde 98”, kurā 2016.gadā strādājis 291 cilvēks.

Tradicionāli lielāko darba devēju sarakstā iekļūst arī dažādas medicīnas iestādes un izņēmums nav arī Siguldas novads, kur lielāko darba devēju vidū ierindojas SIA „Siguldas slimnīca”. Salīdzinot ar gadu iepriekš, pērn slimnīcas darbinieku skaits pieaudzis par 2,41% un tajā strādājušas 170 personas. 2016.gadā SIA „Siguldas slimnīca” veikusi ieguldījumus Rehabilitācijas nodaļas aprīkojuma uzlabošanā, ieviešot jaunas tehnoloģijas fizioterapijā un ergotarepijā, tāpat ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu izveidots krioterapijas kabinets, nomainīta daļa no rehabilitācijas nodaļas un ķirurģijas stacionāra pacientu gultām un dzemdību nodaļa aprīkota ar vēl vienu kardiotokogrāfu.

Lielāko darba devēju TOP 5 sarakstu noslēdz AS „Siguldas Būvmeistars” ar 138 darbiniekiem. Gada laikā uzņēmumā nodarbināto personu skaits palielinājies par 6,15%. Gada pārskatā uzņēmuma vadība norāda, ka tā nodrošina visus darbiniekus ar nelaimes gadījumu apdrošināšanu, veselības apdrošināšanu un garantē apmācības nozarē strādājošajiem.

Siguldas novada lielākie darba devēji pēc vidējā darbinieku skaita 2016.gadā:

 • SIA „VITA mārkets”: 887 darbinieki;
 • SIA „R.D.A.”: 358 darbinieki;
 • SIA „Kokpārstrāde 98”: 291 darbinieks;
 • SIA „Siguldas slimnīca”: 170 darbinieki;
 • AS „Siguldas Būvmeistars”: 138 darbinieki.

Nodokļos maksā vairāk

Balstoties uz Valsts ieņēmumu dienesta publiskoto informāciju, „Lursoft” aprēķinājis, ka pagājušajā gadā visi valstī reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 6,13 miljardus eiro – par 7,54% vairāk nekā gadu iepriekš.

Līdzīgi kā valstī kopumā pagājušajā gadā arī palielinājusies nodokļu summa, kuru valsts kopbudžetā pērn samaksājuši Siguldas novadā reģistrētie uzņēmumi. Apkopojot Valsts ieņēmumu dienesta datus, 2016.gadā Siguldas novadā reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts budžetā samaksājuši 30,09 miljonus eiro, kas ir par 19,26% vairāk nekā gadu iepriekš.

No visiem Siguldas novada uzņēmumiem, kuri 2016.gadā veikuši saimniecisko darbību, 57,52% uzņēmumu gada laikā nodokļos samaksātās summas apjoms palielinājies.

Lielākos nodokļu maksājumus, balstoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju, aizvadītajā gadā veikuši novada lielākie tirdzniecības uzņēmumi – SIA „VITA mārkets”, SIA „R.D.A.” un SIA „AD REM AUTO”. Siguldas novada lielāko nodokļu maksātāju sarakstā atrodams arī 2014.gadā dibinātais SIA „KG Latvija”. Uzņēmuma pamatdarbība ir graudu iepirkšana, barības maisījumu ražošana un tirdzniecība un konsultēšana lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšanā, augkopībā, kā arī minerālmēslu tirdzniecība. 2016.gadā uzņēmums veicis būtiskas investīcijas graudu pieņemšanas līniju jaudas efektivitātes uzlabošanā.

Par 32,38% salīdzinājumā ar 2015.gadu pieaudzis AS „Siguldas Būvmeistars” nodokļu maksājumu apjoms.

* Dati par Siguldas novada uzņēmumiem aprēķināti uz 12.10.2017.
** Vidējie rādītāji aprēķināti, izmantojot vidējo mediānu.
*** Informācijas avots datiem par uzņēmumu samaksātajiem nodokļiem – Valsts ieņēmumu dienests.

______________________________ 

Aicina pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2017”

Lai apzinātu un godinātu Siguldas novada uzņēmējus, kas aktīvi un veiksmīgi darbojas savā nozarē, kā arī sekmē komercdarbības vides un novada kopējo attīstību, Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un novada viesus pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2017”.

Par sasniegumiem 2017.gadā novada komersantus var pieteikt vienpadsmit nominācijās: „novada popularizētājs”, „novada izaugsme”, „novada jaunais uzņēmējs”, „novada viesmīlīgākais”, „novada lauksaimnieks”, „novada mecenāts”, „novada eksportētājs”, „novada investors”, „novada inovācija”, „novada labākais darba devējs”, „novada aizrautība”.

Dalībai konkursā var pieteikt komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kas saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, kā arī uzņēmējus, lauksaimnieciskās ražošanas un citu aroddarbību veicējus – fiziskas personas, kas ir reģistrējušas un saimniecisko darbību veic Siguldas novadā. Iepriekšējā gada laureāti atkārtoti uz iegūto nomināciju nevar pretendēt.

Pretendentu pieteikšana norisināsies līdz 12.novembrim. Aptaujas anketas un balsojumu urnas pašvaldības klientu apkalpošanas centros – Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3), Siguldas pagasta pārvaldē (Zinātnes ielā 7, otrajā stāvā), Mores pagasta pārvaldē (Siguldas ielā 11, Morē) un Allažu pagasta pārvaldē (Birzes ielā 4, Allažos). Tāpat anketas pieejamas tirdzniecības centrā „Šokolāde” (Strēlnieku ielā 2), veikalā „Elvi” (Vidus ielā 1), kā arī tirdzniecības centrā „Gāles Nams” (Gāles ielā 23A). Anketu iespējams aizpildīt arī elektroniski šeit.

Laureāti tiks apbalvoti svinīgā pasākumā 8.decembrī.

______________________________ 

Konkursa „Māmiņa.Siguldiete.Uzņēmēja” fināliste iegūst GrandPrix balvu

Konkursa „Māmiņa.Siguldiete.Uzņēmēja” dalībnieces Elīnas Skujiņas produkts „SUPULIS” ieguvis GrandPrix balvu Deko žurnāla rīkotajā dizaina risinājumu konkursā.

Elīna ar savu ideju par bērnu šupuļa izveidi startējā Siguldas novada pašvaldības granta konkursā 2017.gada maijā un ieguva pašvaldības finansējumu tās īstenošanai. Mēneša laikā tapa produkta prototips.

Idejas autores mērķis bija radīt mūsdienīgu, funkcionālu, kvalitatīvu šūpuli, kas šuūojas ar kustību augšup, lejup. Šūpuļa risinājums solās iepatikties gan Latvijas, gan Eiropas ģimenēm.

Apsveicam un lepojamies ar novadnieku panākumiem!


__________________________________ 

Pieejams finansējums uzņēmējiem produktu attīstīšanai

Igaunijas-Latvijas programma 2017.gada  5.oktobrī Tartu, Igaunijā atklās trešo projektu konkursu, kura ietvaros sadarbības projektus kopīga produkta vai pakalpojuma izveidošanai aicināti iesniegt mazie un vidējie uzņēmumi no Latvijas un Igaunijas. Šajā konkursā kopīgu projektu īstenošanai ir plānots piešķirt aptuveni sešus miljonus eiro. Projektā jāpiedalās vismaz vienam mazam/vidējam uzņēmumam no Latvijas (Kurzemes, Pierīgas, Rīgas un Vidzemes reģioniem) un vienam mazam/vidējam uzņēmumam no Igaunijas (Dienvidigaunijas un Rietumigaunijas reģioniem). Projektu pieteikumi programmas elektroniskajā uzraudzības sistēmā jāiesniedz līdz 2017.gada 14.decembrim.

Papildu informācija pieejama šeit.

__________________________________ 

Lauku atbalsta dienests izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstības" apakšpasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā" aktivitātēm:

 • "Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība",
 • "Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana",
 • "Tūrisma aktivitāšu veicināšana".

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2017. gada 1. augusta līdz 31. augustam. Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijās, dodot iespēju īstenotās dažādas ar lauksaimniecību nesaistītas, kā arī tūrisma aktivitātes, tādējādi palielinot ienākumu līmeni lauku reģionos.

Pieejamais publiskais finansējums aktivitātēm "Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība" un "Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana" ir 10 miljoni EUR; aktivitātei "Tūrisma aktivitāšu veicināšana" arī 10 miljoni  EUR. Pieejamais finansējums visās aktivitātēs ir sadalīts pēc reģionālizācijas principa.

Plašāka informācija par atbalsta pasākumiem ir lasāma šeit http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-4-atbalsts-ieguldijumiem-ar-lauksaimniecibu-nesaistitu-darbibu-radisana-un-attistisana-276

Pasākumi tiek īstenoti Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai  un Lauku attīstības programmas  ietvaros.

_______________________________________ 

Tiek meklētas komandas un individuālie interesenti „SMART CITY”​ jomā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina pieteikties Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības „Baltijas uzņēmējdarbības laboratorijas/Baltic Entrepreneurship Laboratories” („BELT”) projektam „BootCamp”, kas no 18. līdz 20.septembrim notiks Zviedrijas pilsētā Noršēpingā. Tā laikā komandas no Latvijas, Zviedrijas un Somijas pieredzējušu mentoru pavadībā prezentēs savas idejas, dalīsies pieredzē, meklēs sadarbības partnerus, veidos starptautiskus kontaktus, kā arī piedalīties intensīvās apmācībās par biznesa ideju un jaunuzņēmumu attīstības iespējām. Pieteikties dalības pirmajai atlases kārtai iespējams līdz 26.maijam, aizpildot elektronisko anketu projekta „BELT” mājaslapā.

„BELT” mērķis ir veicināt sadarbību starp uz uzņēmējdarbību orientētiem studentiem un inovatīvajiem jaunuzņēmumiem Centrālā Baltijas jūras reģionā, kā arī atbalstīt jauno starptautisko jaunuzņēmumu veidošanos viedo pilsētu (smart city), kā arī veselības, loģistikas, transporta, izglītības un zaļo tehnoloģiju jomās.

Projekta vadošais partneris ir Baltijas Institūts Somijā (The Baltic Institute of Finland) (Tampere, Somija). 

_______________________________________ 

Notiks papildu seminārs par reklāmas iespējām sociālajā tīklā „Facebook”

9.maijā plkst.14.00 Siguldas biznesa inkubatora telpās (Pils ielā 16) notiks seminārs uzņēmējiem „Facebook reklāmas iespējas”, kurā pieredzējuši eksperti stāstīs par to, kas jāņem vērā uzsākot komunikāciju Facebook tīklā, kā arī atklās citas nianses par digitālo mārketingu.

Semināra lektori būs Sergejs Volvenkins – sertificēts Google treneris, iMarketings.lv digitālas nodaļas vadītājs un Elīna Rudzīte – iMarketings.lv pieredzējusi Facebook reklāmas speciāliste.

Seminārā tiks apskatīti vairāki jautājumi:

 • Facebook reklāmas veidi un iespējas;
 • Kā pareizi meklēt un atlasīt mērķauditoriju;
 • Reklāmas ziņojumu veidošanas specifika;
 • Galvenie rādītāji, kas ļauj noteikt, vai kampaņa strādā efektīvi;
 • TOP 5 visbiežāk pieļautas kļūdas

Aptuvenais semināra norises ilgums līdz 3 stundām.

Dalībnieki aicināti pieteikties līdz 7.maijam.

Dalība seminārā ir bez maksas.

_______________________________________ 
 
Siguldā notiks seminārs par uzņēmējdarbības attīstības tendencēm

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubators sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību aicina topošos un esošos uzņēmējus uz semināru „Fokuss nākotnē 
 biznesa attīstības tendences”, kas norisināsies 20.aprīlī no plkst.13.30 līdz 17.30 Siguldas slimnīcas administratīvā korpusa otrā stāva konferenču zālē, Lakstīgalas ielā 13.

Pasākumā lektori iepazīstinās ar nākotnes tendencēm un perspektīvām uzņēmējdarbībā. Dalībnieki uzzinās par pārmaiņu procesiem darba vidē tehnoloģiju attīstības laikmetā, prasmēm un kompetencēm, kas tiks sagaidītas no nākotnes darbinieka, kā arī iegūs zināšanas par tīklošanās būtību un sociālo tīklu nozīmību uzņēmējdarbībā. Semināra mērķis ir dot impulsu jaunajiem, topošajiem un arī esošajiem uzņēmējiem uz biznesa veidošanas iespējām un potenciālu paskatīties no augstāka skatupunkta.

Siguldas biznesa inkubatora seminārā „Tele2” personāla vadības departamenta direktore Aija Bite-Ozere stāstīs, kādi darbinieki būs pieprasīti Latvijas uzņēmumos nākotnē. „Digitālā Meistarība” vadītājs Jānis Jakobs skaidros, kā izmantot sociālos tīklus kā platformu uzņēmējdarbībai. „iProspect” vadītājs Aleksandrs Pasters iepazīstinās ar pieciem pamatprincipiem veiksmīgai uzņēmumu attīstībai digitālajā ekonomikā. Savukārt „DarbaGuru.lv” vadītāja Inga Daliba foruma dalībniekiem ar praktiskiem padomiem palīdzēs attīstīt prasmīga tīklotāja paradumus veiksmīgam biznesam un karjerai.

Pieteikšanās pasākumam norisinās šeit,vietu skaits ir ierobežots!
 
_______________________________________ 
 
Biznesa inkubatorā notiks seminārs par reklāmas iespējām Facebook

5.aprīlī plkst.14.00 Siguldas biznesa inkubatora telpās (Pils ielā 16) seminārs uzņēmējiem „Facebook reklāmas iespējas. Kā uzrunāt un piesaistīt klientus 2017.gadā”. Semināra laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Facebook reklāmas iespējām. Pieredzējuši iMarketings.lv eksperti izstāstīs par būtiskām lietām, kas jāņem vērā, uzsākot komunikāciju Facebook tīklā. Dalībniekiem būs  iespēja uzdot jautājumus par digitālo mārketingu un saņemt profesionāļu atbildes. 

Seminārā tiks apskatīti vairāki jautājumi:

 • Facebook reklāmas veidi un iespējas;
 • Kā pareizi meklēt un atlasīt mērķauditoriju;
 • Reklāmas ziņojumu veidošanas specifika;
 • Galvenie rādītāji, kas ļauj noteikt, vai kampaņa strādā efektīvi;
 • TOP 5 visbiežāk pieļautas kļūdas

Semināra lektori: Sergejs Volvenkins – sertificēts Google treneris, iMarketings.lv digitālas nodaļas vadītājs un Elīna Rudzīte – iMarketings.lv pieredzējusi Facebook reklāmas speciāliste. Aptuvenais semināra norises ilgums līdz 3 stundām.

Dalībnieki aicināti pieteikties līdz 2.aprīlim šeit. Dalība seminārā ir bez maksas.


_______________________________________ 

Aicina pieteikties līdzfinansējuma konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”

No ceturtdienas, 9.marta, tiks uzsākta pieteikšanās līdzfinansējuma konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā jaunās uzņēmējas var pretendēt uz finansējumu līdz diviem tūkstošiem eiro savas biznesa idejas realizēšanai. Konkurss Siguldas novadā norisināsies jau otro gadu un tā mērķis ir iedrošināt sievietes – māmiņas saskatīt sevī uzņēmējas potenciālu un uzsākt komercdarbību, kā arī sekmēt jaunu darba vietu, produktu un pakalpojumu izveidi novadā.


Konkursā var piedalīties sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem, un ir deklarētas Siguldas novadā ne mazāk kā 12 mēnešus no pieteikuma iesniegšanas dienas.

Konkursa dalībnieces pretendēs uz līdzfinansējumu savas biznesa idejas realizācijai. Konkursa kopējais finansējuma fonds ir astoņi tūkstoši eiro. Viena projekta realizācijai ir iespēja saņemt ne vairāk kā divus tūkstošus eiro.

Konkurss norisināsies trīs kārtās:

Konkursa pretendentēm būs iespēja apmeklēt bezmaksas semināru par uzņēmējdarbības tēmām, saņemt individuālas konsultācijas, kā sagatavot kvalitatīvus pieteikumus konkursam, un dzirdēt iepriekšējā gada konkursa dalībnieku pieredzes stāstus.

2016.gadā konkursā „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” līdzfinansējums tika piešķirts septiņām biznesa idejām. Pašvaldības līdzfinansējumu saņēma biznesa ideja par silto smilšu kasti „Dabas studija”, veselīgā našķa ideja „Monkey Pop”, lampu un suvenīru ideja „Moss”, bērnu īslaicīgās pieskatīšanas telpas biznesa ideja „Kā mājās”, bērnu pasākumu organizēšanas ideja „Flamingos”, „Mājas fotostudija” un ideja „Ilusion”.

Konkursa nolikums pieejams šeit. Plašāka informācija par konkursa norisi pieejama, zvanot Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītājai Inai Stupelei uz tālruni 29414798 vai sūtot vēstuli uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

_______________________________________ 


Uzņēmējiem pieejamas konsultācijas par valsts sniegtajiem atbalsta instrumentiem​

No 8.marta katra mēneša otrajā trešdienā no plkst.14.00 līdz 17.00 Siguldas biznesa inkubatorā Pils ielā 16 (Staļļa ēkas pirmajā stāvā) uzņēmējiem būs iespēja saņemt finanšu institūcijas „ALTUM” konsultācijas. 


Konsultācijas esošajiem, jaunajiem un arī topošajiem uzņēmējiem sniegs Rīgas reģionālā centra vecākā kredītprojektu vadītāja Gunta Vespere. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 26510358. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu gunta.vespere@altum.lv.

_______________________________________ 


PA „Siguldas Attīstības aģentūra” Uzņēmējdarbības atbalsta punkta klients meklē nekustamo īpašumu komercdarbībai.

Norvēģijas kompānija, paplašinot uzņēmuma darbību, meklē nekustamo īpašumu Siguldas novada teritorijā ražošanas izveidei. Plānotais darījuma veids – noma.


Īpašumam jāatbilst sekojošām prasībām:

 • apkurināma ražošanas ēka 400–500m²;
 • aukstā noliktava 2000m²;
 • ērti sasniedzams.

Piedāvājumus lūdzam iesniegt līdz 31.janvārīm, rakstot uz e-pastu ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot pa tālruni 29414798.

_______________________________________ 

Izsludināta Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes dalībnieku uzņemšana

Veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, 2014.gadā ir izveidota Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvā padome. Ņemot vērā izmaiņas padomes locekļu sastāvā, Siguldas novada pašvaldība aicina uzņēmējus, kuri gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, līdz 31.janvārim iesniegt pieteikumus, kuros norādīta pretendenta profesionālā kompetence un pieredze uzņēmējdarbībā. Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē plānots uzņemt trīs dalībniekus.

Uzņēmēju konsultatīvā padome Siguldas novadā darbojas kopš 2014.gada un tās sastāvā ir 15 novada uzņēmēji. Padomes sēdes ir atklātas un tās notiek vienu reizi mēnesī, katra mēneša pirmajā ceturtdienā plkst.15.00.

Pieteikumi dalībai Uzņēmēju konsultatīvajai padomei iesniedzami Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai nosūtītāmi elektroniski uz e-pastu dome@sigulda.lv.

_______________________________________ 

Siguldas biznesa inkubators uzsāk pieteikumu pieņemšanu

No 1.decembra ir uzsākta pirmā projektu pieteikumu pieņemšana Latvijas Investīciju aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubatorā. Topošie un strādājošie uzņēmumi tiek aicināti iesniegt pieteikumus uzņēmšanai biznesa inkubatorā līdz 20.decembrim.

Dalībai inkubātorā var pieteikties uzņēmumi, kuri nav vecāki par 3 gadiem un fiziskas personas, kuras vēlas attīstīt savu biznesa ideju.

Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskās personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un pilnveidei nepieciešamo vidi, koprades telpu (open office) ikdienas darba organizēšanai, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Pieteikšanās dokumenti ir pieejami LIAA mājas lapā http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori/pieteikums

Plašāka informācija par Siguldas biznesa inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un pieteikšanās procesu var saņemt pie Siguldas biznesa inkubatora projektu vadītājiem:

_______________________________________

Noslēgusies Siguldas novada uzņēmēju aptauja

Lai noskaidrotu uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi un tās attīstību Siguldas novadā, Siguldas Attīstības aģentūra organizēja novada uzņēmēju aptauju, kurā savu viedokli izteica 55 novada uzņēmēji. Vairāk nekā puse jeb 62% respondentu atzinuši Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi un uzņēmumu attīstības iespējas kā labas vai ļoti labas.

Novada uzņēmēji atzinīgi novērtējuši pašvaldības līdzšinējās aktivitātes – Uzņēmējdarbības atbalsta punkta izveidi, nekustamā īpašuma nodokļu atlaižu piemērošanu, informatīvi izglītojošo semināru organizēšanu, preču zīmes „Radīts S!guldā” izveidi, kā arī ID karšu programmu un uzņēmumu popularizēšanas pasākumus Novada svētku laikā.

Kā svarīgākos aspektus novada uzņēmējdarbības vides attīstībai uzņēmēji norādījuši nomas telpu pieejamības paaugstināšanu, infrastruktūras sakārtošanu, kā arī dzīvojamā fonda attīstību. Uzņēmēji norāda, ka vēlētos, lai tiktu turpināti pašvaldības uzsāktie atbalsta pasākumi jaunajiem uzņēmējiem, uzņēmumus popularizējošie pasākumi, granta konkursi biznesa ideju realizēšanai un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi. Par lielāko šķērsli uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā tiek minēts nodokļu slogs.

Ņemot vērā aptaujas laikā paustos ierosinājumus, Siguldas Attīstības aģentūra ir definējusiuzdevumus uzņēmējdarbības vides turpmākajai attīstībai Siguldas novadā, piemēram, jau ir pabeigts darbs pie izmaiņām noteikumos par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Siguldas novadā, paplašinot to uzņēmēju loku, kuri varēs saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, novembra sākumā tiks organizēts pirmais Siguldas novada Uzņēmēju forums, tāpat darbu turpinās Uzņēmēju konsultatīvā padome, bet jau decembrī Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks atvērti vairāki jauni tirdzniecības kioski.

Ar aptaujas rerzultātu kopsavilkumu var iepazīties šeit.

_______________________________________
 
Novada uzņēmējus aicina kļūt par partneriem Eiropas gastronomijas reģiona programmā

2015.gada jūlijā Siguldas novada pašvaldība kopā ar vadošo partneri – Rīgas Tūrisma Attīstības biroju –, kā arī Valmieras un Cēsu pašvaldībām veiksmīgi aizstāvēja kandidatūras pieteikumu starptautiskai žūrijai, Rīgas – Gaujas reģionam iegūstot tiesības būt Eiropas gastronomijas reģionam 2017.gadā.

Gatavojoties dalībai projektā, tika izstrādāts sadarbības programmas koncepts „Ar dabu šķīvī”, kura pamatideja ir popularizēt Latvijas mežos, pļavās un upēs pieejamās izejvielas un produktus. Šīs sadarbības ietvaros Rīgas izaicinājums Gaujas reģionam ir izvēlētie 12 sezonālie produkti, kas kļūs par pieredzes apmaiņas un sadarbības platformu starp reģiona iedzīvotājiem, lauksaimniekiem un šefpavāriem: skābene, rabarbers, bērzu un kļavu sula pavasarī, sams, skābie ķirši un lācene vasarā, brieža gaļa, baravika un cidonija rudenī, kā arī rupjmaize, rācenis un pīlādzis ziemā kļūs par savdabīgu paleti, lai izgleznotu Latvijas cilvēku un viesu šķīvjus ar savvaļas, mūsdienīgi tradicionālām garšām.

„Siguldas Attīstības aģentūra” aicina novada uzņēmējus, pārtikas produktu ražotājus un citus interesentus kļūt par Eiropas gastronomijas reģiona programmas partneriem. Lai uzzinātu vairāk par sadarbības iespējām, interesenti tiek aicināti uz informatīvo sanāksmi, kas notiks 28.oktobrī plkst.14.00 viesnīcā „Sigulda”. Plašāka informācija pieejama pie „Siguldas Attīstības aģentūras” direktores Lauras Skrodeles, rakstot e-pastu laura.skrodele@sigulda.lv.

Eiropas gastronomijas reģiona vispārējais mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Eiropas reģionos, saglabājot vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam. 2017.gada projekts galvenokārt vērsts uz gastronomijas tūrisma veicināšanu un Gaujas Nacionālā parka kā tūrisma galamērķa stiprināšanu. Vienlaikus projektā vērība tiks pievērsta izglītībai, pilsētu un lauku mijiedarbībai, veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdienu tradīcijām, restorānu un viesmīlības nozīmei un kultūrai, uzņēmējdarbībai, inovāciju nozīmei gastronomijā, ko īstenos katrs no projekta partneriem.

_______________________________________

Atvērta pieteikšanās 1.Siguldas novada uzņēmēju forumam 

2016.gada 10.novembrī “Siguldas slimnīcas” administratīvā korpusa konferenču zālē notiks 1.Siguldas novada Uzņēmēju forums. Ar savu redzējumu par biznesa attīstības perspektīvām Latvijā un Siguldā dalīsiesAS “ Pēteris Strautiņš, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Arta Biruma, Siguldas biznesa inkubatora projektu vadītāja Signe Millere, “Siguldas Attīstības aģentūras” direktore Laura Skrodele kā arī “Aerodium” un “LGK atrakcijas” valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns. Pasākumu atklās Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Ar foruma dalībniekiem savās biznesa idejās dalīsies konkursa “Radi Siguldai” uzvarētāji.

Foruma dienas kārtība

Dalība forumā ir bez maksas, vietu skaits var izrādīties ierobežots. Aicinām līdz 8.novembrim pieteikt savu dalību šeit.

_______________________________________
Aicina pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2016”

Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un novada viesus līdz 15.novembrim pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2016” , lai godinātu Siguldas novada uzņēmējus, kuri aktīvi darbojas savā nozarē un sekmē uzņēmējdarbības vides attīstību.

Par sasniegumiem 2016.gadā novada uzņēmumus var pieteikt vienpadsmit nominācijās: „novada popularizētājs”, „novada izaugsme”, „novada jaunais uzņēmējs”, „novada viesmīlīgākais”, „novada lauksaimnieks”, „novada mecenāts”, „novada eksportētājs”, „novada investors”, „novada inovācija”, „novada labākais darba devējs”, „novada aizrautība”.

Dalībai konkursā var pieteikt komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kuras saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, kā arī komersantus, lauksaimniecisko ražošanu un citu aroddarbību veicējus – fiziskas personas, kuras ir reģistrējušas un saimniecisko darbību veic Siguldas novadā. 2015.gada laureāti atkārtoti uz iegūto nomināciju nevar pretendēt.

Pretendentu pieteikšana norisināsies līdz 15.novembrim. Aptaujas anketas un balsojumu urnas pieejamas Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, visās Siguldas novada pagastu pārvaldēs, tirdzniecības centrā „Šokolāde” Strēlnieku ielā 2, veikalā „ELVI” Vidus ielā 1, kā arī tirdzniecības centrā „Gāles Nams” Gāles ielā 23A. Anketu iespējams aizpildīt arī elektroniski šeit.

Konkursam pieteiktos pretendentus izvērtēs konkursa vērtēšanas komisija. Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks uzņēmēju godināšanas pasākumā 2.decembrī.

2015.gada laureāti:

 • novada popularizētājs - SIA „CSS-Alpine”, piedzīvojumu parks „Tarzāns”;
 • novada izaugsme – SIA „VITA Mārkets”;
 • novada jaunais uzņēmējs – SIA „Latvijas pērle” veikals „Siguldas pērle”;
 • novada viesmīlīgākais – SIA „Frīda”, „MR.Biskvīts”;
 • novada lauksaimnieks – ZS „Bračas”;
 • novada mecenāts – SIA „R.D.A.”;
 • novada eksportētājs – SIA „LĀMA”;
 • novada investors – SIA „Stereotaktiskās raidoķirurģijas centrs Sigulda””;
 • novada inovācija – SIA „DAMSON”;
 • novada labākais darba devējs – AS „Siguldas Būvmeistars”;
 • novada aizrautība - SIA „Green Grass”.

_______________________________________

Darbu uzsācis Siguldas Biznesa inkubators

Kopš 1.septembra darbu uzsākuši 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori – arī Siguldā (Pils ielā 16, Siguldas pils kompleksā). Siguldas Biznesa inkubatora pakalpojumi būs pieejami ne tikai Siguldas, bet arī Alojas, Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Limbažu, Mālpils, Salacgrīvas, Saulkrastu un Sējas novadu uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem.

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.
 
Jaunajā inkubatoru programmā būs pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kur uzņēmēji varēs testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Biznesa inkubatorā tiks izveidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā uzņēmēji varēs gan strādāt, gan tikties ar klientiem, gan arī veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.

Inkubatorā uzņēmumi varēs saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50% un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu – arī 50%. Jāpiebilst, ka visi pakalpojumi, kas būs pieejami fiziskām personām un uzņēmējiem pirmsinkubācijā, piemēram, biznesa idejas novērtējums, konsultācijas, semināri par uzņēmējdarbības attīstību būs bezmaksas.

Plānots, ka pieteikumus uzņemšanai biznesa inkubatorā varēs iesniegt jau oktobra beigās. Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita saistoša informācija tuvākajā laikā tiks publicēta LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Plašāka informācija par Siguldas Biznesa inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un iestāšanās procesu var saņemt pie Siguldas biznesa inkubatora projektu vadītājas Signes Milleres zvanot pa tālruni 26186122 vai sūtot e-pastu uz signe.millere@liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

_______________________________________

Darba devēji var piesaistīt darbiniekus un saņemt līdzfinansējumu

Darba devēji var piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus un saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu, veidojot subsidētās darbavietas Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bezdarbniekiem, kuri bez darba ir ilgāk nekā gadu vai kuru vecums ir virs 55 gadiem.

Pieteikties subsidēto darbavietu izveidei NVA filiālēs var komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmuīstenošana.

Pieņemot darbā NVA reģistrēto bezdarbnieku, darba devēji saņem dotācijas nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju algai. Finansiālais atbalsts bezdarbnieku nodarbināšanai tiek nodrošināts no 12 līdz 24 mēnešiem.

Detalizētāka informācija par projektu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēru izlasāma NVA interneta vietnē www.nva.gov.lv/

_______________________________________

Uzņēmējiem pieejamas konsultācijas par valsts sniegtajiem atbalsta instrumentiem

No 26.aprīļa Uzņēmējdarbības atbalsta punkta telpās (Pils iela 10) Siguldas novada uzņēmējiem tiek piedāvāta iespēja saņemt informāciju par ALTUM sniegtajiem valsts atbalsta instrumentiem.

Konsultācijām lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 26510358.

_______________________________________

Sākusies pieteikšanās preču zīmes „Radīts S!guldā” lietošanai

P/A Siguldas Attīstības aģentūra aicina Siguldas novada ražošanas, tūrisma un viesmīlības pakalpojumu uzņēmumus un mājražotājus pieteikties preču zīmes „Radīts S!guldā” lietošanai.

Preču zīme izstrādāta, lai paaugstinātu Siguldas novada uzņēmumu konkurētspēju, veicinātu klientus izdarīt izvēli par labu Siguldas novada produktiem un pakalpojumiem, nodrošinātu uzņēmumu atpazīstamību un Siguldas novada popularizēšanu.

Preču zīmes atpazīstamības veicināšanai tiek plānotas vairākas aktivitātes:

 • vienota preču/pakalpojumu stenda izveide un to izvietošana veikalos un pasākumos;
 • preču zīmes lietotāju datubāzes izveide un publicēšana mājas lapā;
 • bukleta „Radīts S!guldā” izstrāde;
 • kampaņu organizēšana u.c.

Lai saņemtu atļauju preču zīmes lietošanai, nepieciešams aizpildīt pieteikumu. Aizpildītu pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ina.stupele@sigulda.lv vai iesniegt personīgi Uzņēmējdarbības atbalsta punktā, Pils ielā 10.

Preču zīmes lietošanas tiesības tiek piešķirtas produktiem un pakalpojumiem, kas atbilst noteiktiem kritērijiem. Nolikuma pilnā versija ir pieejama šeit.

________________________________________

Tiek veidota Siguldas novada Investīciju objektu datubāze

Aicinām pieteikties nekustamo īpašumu īpašniekus, kam pieder ēkas, zemes, telpas, kuras vēlaties iznomāt vai pārdot investoriem uzņēmējdarbības veikšanai. Lūdzam sazināties ar Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāju Inu Stupeli, tālr.29414798, e-pasts ina.stupele@sigulda.lv.

________________________________________

Uzņēmējdarbības atbalsta punkts sniedz atbalstu novada uzņēmējiem

Uzņēmējdarbības vides attīstība ir svarīga ikvienam novada iedzīvotājam, tā rada jaunas darbavietas un dod iespēju novadam attīstīties. Kopš aprīļa Siguldas novadā darbojas Uzņēmējdarbības atbalsta punkts, kas tika izveidots ar mērķi sniegt atbalstu Siguldas novada uzņēmējdarbības vides stiprināšanai un attīstībai.

Jau pirmajā darba mēnesī esam saņēmuši apstiprinājumu, ka šāda iespēja uzņēmējiem ir nepieciešama. Tā sniedz iespēju saņemt aktuālu informāciju par finansējuma piesaistes iespējām, tirdzniecības organizēšanu Siguldas novada teritorijā, atrast jaunus sadarbības partnerus un nepieciešamos speciālistus, kā arī konsultanta kompetences ietvaros saņemt padomu citos ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos.

Lai aktivizētu dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem, tiek veidota Uzņēmēju konsultatīvā padome, kuras galvenais uzdevums būs sniegt ieteikumus labvēlīgākas uzņēmējdarbības vides veidošanai.

Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkts apmeklētājiem atvērts pirmdienās un ceturtdienās no plkst.8.00 līdz 18.00, un tas atrodas Siguldas novada Kultūras centrā Pils ielā 10, Siguldā.

Pasākumi