×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 13. aprīlis
Šodien sveicam: Egils, Egīls, Nauris
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ziņu arhīvs 2018

Notiks „Uzņēmēju gada balvas” ceremonija; būs iespēja iegādāties ieejas biļetes

22.decembrī plkst.18.00 kultūras centrā „Siguldas devons” norisināsies apbalvošanas ceremonija „Siguldas novada Uzņēmēju gada balva”, kuras laikā tiks godināti 2017.gada veiksmīgākie Siguldas novada uzņēmēji 11 nominācijās, savukārt pašvaldības Pateicības saņems visi tie komersanti, kuri iesaistījušies pašvaldības organizētajā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā.

Līdz šim uz tradicionālo apbalvošanas pasākumu tika aicināti tikai nominanti, preču zīmes „Radīts S!guldā” pārstāvji, kā arī tie uzņēmēji, kuri ir pašvaldības ID karšu programmas sadarbības partneri. Ņemot vērā Uzņēmēju konsultatīvās padomes ierosinājumu, pašvaldība šogad nodrošinājusi iespēju arī citiem interesentiem iegādāties biļetes uz pasākumu un pēc oficiālās ceremonijas baudīt atpūtu kopā ar grupu „Labvēlīgais Tips”. Pasākuma biļetes cena ir 24,40 eiro un to līdz 14.decembrim iespējams iegādāties Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 katru dienu no plkst.9.00 līdz 18.00.

Pasākuma dress code – tumšs uzvalks ar radošu pieeju.

Apbalvošanas ceremonija „Siguldas novada Uzņēmēju gada balva” norisinās jau ceturto reizi un pretendentus balvas saņemšanai vienpadsmit nominācijās izvirza novada iedzīvotāji, savukārt iesniegtos pieteikumus izvērtē kompetenta vērtēšanas komisija – nozares eksperti.

______________________________

3.Siguldas novada Uzņēmēju forums pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

6.novembrī Siguldas pils kompleksa Muižas koka mājā norisinājās tradicionālais Siguldas novada Uzņēmēju forums, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu – forumu apmeklēja 103 pieredzējuši un jaunie uzņēmēji. Par pozitīvu tradīciju kļuvis foruma moderēšanu uzticēt kādam aktīvajam siguldietim, tāpēc šoreiz pasākumu vadīja siguldiete, fitnesa trenere Fanija Šitca.
 
Pasākumu atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, uzrunā stāstot par novada sasniegumiem un izaicinājumiem.
 
Bankas „Citadele” ekonomikas eksperts Mārtiņš Āboliņš prezentēja savu redzējumu par biznesa attīstības perspektīvām Latvijā 2019.gadā. Līderības trenere Katrīna Ošleja runāja par vadītāja lomu darbinieku kompetenču attīstībā, komandas spējā sadarboties un jauno darbinieku integrāciju, lai motivētu un virzītu uz mērķi. Prezentāciju aģentūras „Nime.ga” biznesa attīstības vadītājs Kristaps Pētersons dalījās ar padomiem, kā veidot efektīvu prezentāciju, ieteica metodes informācijas atlasei un izkārtošanai slaidos. 
 
Mārketinga aģentūras „New Black” vadītājs Artūrs Mednis klausītājiem ieteica veidot pārdomātu saturu sociālo tīklu komunikācijai, kā arī norādīja uz datu analīzes nozīmi izvēloties komunikācijas kanālu. Pasākumu noslēdza pirmās Siguldas kopā strādāšanas telpas „Coworking Sigulda” vadītājs Toms Gustavs Čivčs, kurš iepazīstināja ar telpas attīstības plāniem un informēja, ka uzņēmējiem tās būs pieejamas jau no decembra.

______________________________

Aicina pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2018”

Lai apzinātu un godinātu Siguldas novada uzņēmējus, kas aktīvi un veiksmīgi darbojas savā nozarē, kā arī sekmē komercdarbības vides un novada kopējo attīstību, Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un novada viesus pieteikt pretendentus konkursam „Uzņēmēju gada balva 2018”.

Par sasniegumiem 2018.gadā novada komersantus var pieteikt vienpadsmit nominācijās: „novada popularizētājs”, „novada izaugsme”, „novada jaunais uzņēmējs”, „novada viesmīlīgākais”, „novada lauksaimnieks”, „novada mecenāts”, „novada eksportētājs”, „novada investors”, „novada inovācija”, „novada labākais darba devējs”, „novada aizrautība”.

Dalībai konkursā var pieteikt komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kas saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, kā arī uzņēmējus, lauksaimnieciskās ražošanas un citu aroddarbību veicējus – fiziskas personas, kas ir reģistrējušas un saimniecisko darbību veic Siguldas novadā. Iepriekšējo divu gadu laureāti atkārtoti uz iegūto nomināciju nevar pretendēt.

Pretendentu pieteikšana norisināsies līdz 15.novembrim. Aptaujas anketas un balsojumu urnas būs atrodamas Siguldas Sporta Centrā (Ata Kronvalda ielā 7A), Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3), tirdzniecības centrā „Šokolāde” (Strēlnieku ielā 2), kā arī veikalā „ELVI” (Vidus ielā 1). Anketu iespējams aizpildīt arī elektroniski šeit.

Laureāti tiks apbalvoti svinīgā pasākumā 22.decembrī.

Konkursa „Uzņēmēju gada balva 2017” laureāti:

 • „Novada popularizētājs” – SIA „Baltu Rotas”;
 • „Novada izaugsme” – SIA „Di Boni”;
 • „Novada jaunais uzņēmējs” – SIA „Ice Bliss”;
 • „Novada viesmīlīgākais uzņēmums” – SIA „J.D. & Co”;
 • „Novada lauksaimnieks” – SIA „LZZ Plus”;
 • „Novada mecenāts” – SIA „KG Latvija”;
 • „Novada eksportētājs” – SIA „VILSA”;
 • „Novada investors” – SIA „SC KOKS”;
 • „Novada inovācija” – SIA „LGK grupa” atrakcija „Zērglis”;
 • „Novada labākais darba devējs” – SIA „Kokpārstrāde 98”;
 • „Novada aizrautība” – SIA „POLIGON 1”.
______________________________
 
Uzsākta pieteikšanās dalībai Siguldas novada Uzņēmēju forumā

6.novembrī Siguldas pils kompleksa muižas koka mājā, Pils ielā 16, norisināsies trešais Siguldas novada Uzņēmēju forums. Dalībnieku skaits ir ierobežots, interesenti aicināti pieteikt savu dalību pasākumā šeit līdz 4.novembrim.​

Pasākumu atklās Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Forumā savā redzējumā par biznesa attīstības perspektīvām Latvijā dalīsies bankas „Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš, par pieeju darbinieku attīstībai stāstīs līderības trenere Katrīna Ošleja, savukārt prezentāciju aģentūras „Nime.ga” biznesa attīstības vadītājs Kristaps Pētersons un mārketinga aģentūras „New Black” stratēģiskais vadītājs Artūrs Mednis stāstīs par mūsdienīgu prezentāciju metodēm un jauniem instrumentiem uzņēmuma izaugsmei.

Foruma dalībniekiem būs iespēja iesaistīties diskusijās un tīklošanās procesā ar pārējiem apmeklētājiem un lektoriem, tādējādi dibinot jaunus kontaktus.

Foruma dienas kārtība pieejama šeit.

Dalība forumā – bez maksas.

______________________________

Darba devējus aicina pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz 17.oktobrim Nodarbinātības valsts aģentūras Siguldas filiālē darba devēji aicināti pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros.Pieteikties var komersanti (izņemot ārstniecības iestādes, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50%, un izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas).

Izveidojot subsidēto darba vietu NVA reģistrētam bezdarbniekam, darba devēji saņem dotāciju nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju atalgojumam, kā arī noteiktos gadījumos dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas. Ja subsidētā darba vieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs var saņemt vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai.

Projektā tiek nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus, bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, bezdarbnieki ar vienu vai vairākiem apgādājamiem, bezdarbnieki ar invaliditāti, kā arī bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

Papildu informācija par pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļa vietnē.

______________________________

Uzsākta pieteikšanās grantu programmas „(ie)dvesma” konkursam

Līdz 3.oktobra plkst.14.00 notiek projektu iesniegšana grantu programmas „(ie)dvesma” konkursam, kurā jaunie un topošie uzņēmēji varēs pretendēt uz finansējumu līdz 10 000 tūkstošiem eiro viena projekta realizācijai. Kopumā programmā pieejamā finansiālā atbalsta summa ir 60 000 eiro.

Konkursā var piedalīties fiziskas personas, kuras plāno uzsākt saimniecisko darbību vai uzņēmumi, kuri saimniecisko darbību veic ne ilgāk kā trīs gadus.

Lai sagatavotu nepieciešamos dokumentus vai konsultētos par biznesa ideju, aicinām Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punktā saņemt individuālas konsultācijas, iepriekš piesakoties un rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

Pieteikumus var iesniegt personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai nosūtot pa pastu uz adresi Raiņa iela 3, Sigulda, LV-2150, savukārt elektroniski iesniegt iespējams, nosūtot uz e-pasta adresi iedvesma@seb.lv.

Iesniedzamie dokumenti:

 • pieteikuma veidlapa;
 • naudas plūsmas veidlapa;
 • uzskaites veidlapa par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai;
 • granta pretendenta un komandas dalībnieku CV;
 • citi dokumenti, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu iesniegt (fotogrāfijas, rasējumi, shēmas u.c.). Veidlapas atrodamas šeit.

Pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot atbilstību programmas kritērijiem, biznesa idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks 15.novembrī.

Plašāka informācija par grantu programmu un nolikumu pieejama šeit.

______________________________ 

Noskaidrotas biznesa ideju konkursa „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” uzvarētājas

12.jūnijā Siguldas Biznesa inkubatora telpās ar prezentācijām noslēdzās Siguldas novada biznesa ideju konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”. Uzņēmējdarbības idejas komisijai prezentēja 10 uzņēmīgas  siguldietes-māmiņas un tās ir saistītas ar bērnu izglītību, tehnoloģijām, sociālo uzņēmējdarbību, rokdarbiem, dizainu un bērnu veselības veicināšanu. 

Pašvaldības finansējumu 2000 eiro apmērā saņēma Ligitas Saules ideja „Rotaļu joga”. Finansējumu 2000 eiro apmērā uzņēmējdarbības attīstībai ieguva Inese Pošeika, zīmols „ElAli”, 1420 eiro piešķirti Mārai Ķešanei zīmola „MarMara Dolls” attīstībai. 1248 eiro piešķirti Aigai Šķiporei par biznesa ideju „FeltItNice”, kā arī 1332 eiro Ievai Mukstiņai un Solvitai Slišānei sociālās uzņēmējdarbības idejas „Omes strādā” attīstībai. 

Jau ziņots, ka konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” Siguldas novadā norisinās trešo gadu. Šogad konkursam tika pieteiktas 18 biznesa idejas. Konkursa komisija vērtēja dalībnieču biznesa dzīvotspēju ilgtermiņā, idejas oriģinalitāti, biznesa projekta pamatojumu un izklāstu, tirgus pieprasījumu un mērķauditoriju, komandas kompetences un idejas prezentāciju.

Konkursa pieteikumus vērtēja komisija, kurā darbojās SIA „Venda 2” izpilddirektore, SIA „Lejasbēršas” valdes locekle Elita Gobzema, SIA „LM Center” valdes loceklis Sandis Jansons, Siguldas Biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Gundega Vanaga-Janberga, finanšu institūcijas „Altum” korporatīvo attiecību vadītāja Vita Breidaka-Podračika, SIA „Baltic Hospitality Group” valdes locekle Mairita Kalhoja.

______________________________ 

Notiks novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

Otrdien, 8.maijā, plkst.15.00, SIA „Saltavots” telpās (Lakstīgalas ielā 9B) notiks Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.

Tajā klātesošie tiks informēti par pasākuma „Siguldas Uzņēmēju dienas ‘18” norisi. Jau ziņots, ka 25. un 26.maijā Siguldas novada pašvaldība pirmo reizi plāno organizēt izstādi, lai siguldiešiem un novada viesiem demonstrētu daudzpusīgo Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi, veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un izaugsmi, kā arī sekmētu uzņēmēju sadarbību un jaunu sadarbības projektu veidošanos.

Tāpat uzņēmēji kopā ar pašvaldības speciālistiem diskutēs par lielformāta reklāmas stendu izvietošanu gar autoceļu A2. Notiks tematiskā plānojuma izstrādes prezentācija un diskusija par satiksmes organizēšanas un inženierkomunikāciju plānu.

______________________________ 

Aicina pieteikties izstādei „Siguldas Uzņēmēju dienas `18”

Lai siguldiešiem un novada viesiem demonstrētu daudzpusīgo Siguldas novada uzņēmējdarbības vidi, veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un izaugsmi, kā arī sekmētu uzņēmēju sadarbību un jaunu sadarbības projektu veidošanos, Siguldas novada pašvaldība 25. un 26.maijā organizēs izstādi „Siguldas Uzņēmēju dienas `18”. 

Pasākums notiks Siguldas svētku laikā, Svētku laukumā. Iecerēts, ka šajās dienās uzņēmējiem tiks organizēti arī dažādi tematiskie semināri.

Izstādē aicināti piedalīties gan ražošanas uzņēmumi – no mājražotājiem līdz eksportējošajiem uzņēmumiem, gan pakalpojumu sniedzēji, kas saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā.

Pieteikumi iesniedzami līdz 23.aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

Dalība izstādē – bez maksas.

______________________________ 

Līdzfinansējuma konkurss „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”

Līdz 8.aprīlim notiks pieteikumu pieņemšana konkursam „Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kurā jaunās un topošās uzņēmējas varēs pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz diviem tūkstošiem eiro viena projekta realizācijai. Kopumā programmā pieejamā finansiālā atbalsta summa ir astoņi tūkstoši eiro.

Konkursā var piedalīties sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem un ir deklarētas Siguldas novadā ne mazāk kā 12 mēnešus no pieteikuma iesniegšanas brīža. Līdzfinansējuma konkursā var piedalīties arī jaunuzņēmumi, kuri nav vecāki par 24 mēnešiem, un to dibinātājas ir sievietes, kuras atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem.

Lai iedvesmotu jaunās uzņēmējas pieteikties konkursam un attīstīt savu biznesa ideju, Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkts trešdien, 21.martā, plkst.15.00 bērnu centrā „Kā mājās” (Leona Paegles ielā 3A-53A) organizēs iedvesmas semināru „Īsteno savu ideju!”, kurā ar savu pieredzi dalīsies uzņēmīgas siguldietes – zīmola „Pūra pērle” dibinātāja Elza Pētersone un zīmola „Moss” radītāja un 2016.gada konkursa uzvarētāja Dace Zilvere.

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus konkursa organizatoriem un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētājām, kā arī saņemt individuālas konsultācijas. Uz semināru māmiņas aicinātas nākt kopā ar bērniem.
Dalība seminārā ir bez maksas. Lai piedalītos seminārā, aicinām reģistrēties līdz 19.martam, aizpildot kontaktformu vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Pašvaldības līdzfinansējuma konkurss norisināsies trīs atlases kārtās. Pirmajā kārtā līdz 8.aprīlim notiks pieteikumu veidlapas un projekta prognozējamās tāmes iesniegšana. Minētie dokumenti jāiesūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai uz pasta adresi: Uzņēmējdarbības atbalsta punkts, Ausekļa iela 6, Sigulda, LV-2150. Tām pretendentēm, kuras tiks izvirzītas otrajā kārtā, būs jāiesniedz plānotās naudas plūsmas pārskats (peļņas un zaudējumu aprēķins), savukārt trešajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija aicinās pretendentes uz ideju prezentāciju. Saskaņā ar vērtēšanas kritērijiem iesniegtās idejas vērtēs kompetenta žūrijas komisija, kuras sastāvā ietilpst pārstāvji no finanšu institūcijas „Altum”, SIA „LM Center”, Siguldas Biznesa inkubatora, SIA „Venda 2” un SIA „Baltic Hospitality Group”.

Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas maija beigās.

Konkursu organizē Siguldas novada pašvaldības aģentūras „Siguldas Attīstības aģentūra” Uzņēmējdarbības atbalsta punkts. Plašāka informācija vai individuāla konsultācija par projekta pieteikuma sagatavošanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Konkurss Siguldas novadā norisinās kopš 2016.gada, un tā mērķis ir iedrošināt sievietes māmiņas uzsākt savu biznesa ideju īstenošanu vai turpināt attīstīt jau strādājošus uzņēmumus, kā arī sekmēt uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darbavietu veidošanu novadā.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.
Citi dokumenti:


______________________________ 

Seminārs par nodokļu reformu

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina apmeklēt semināru „Jaunā nodokļu reforma”, kas notiks 6.martā no plkst.11.00 līdz 14.00 Dārza ielā 2A, Siguldā.

Semināra programmā tiks apskatītas tēmas:

 • Iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas kārtība;
 • Grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”;
 • 2017.gada deklarācijas sastādīšana;
 • Grozījumi PVN likumā un UIN aprēķināšanas kārtība.

Dalība seminārā – bez maksas.

______________________________ 

 

Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde

9.janvārī plkst.16.00 SIA „Frīda” (Mr.Biskvīts) biroja telpās Ausekļa ielā 9, 2.stāvā, notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.
Darba kārtība:

 • plkst.16.00–16.50 diskusija „Darbs ar jauniešiem uzņēmējdarbības un profesionālās ievirzes jomā”. Piedalās Siguldas pilsētas skolu direktori;
 • plkst.16.50–17.20 diskusija „Siguldas novada Uzņēmēju dienas 2018”;
 • plkst.17.20–17.40 Siguldas novada pasākumu kalendāra prezentācija;
 • plkst.17.40–17.50 SIA „Frīda” prezentācija.

Pasākumi