×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 23. aprīlis
Šodien sveicam: Jurģis, Juris, Georgs
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ziņu arhīvs 2022

Vēl līdz 8. decembrim var pieteikt pretendentus apbalvojumam “Uzņēmēju gada balva 2022” (Publicēts: 06.12.2022.) 

Vēl tikai līdz šai ceturtdienai, 8. decembrim, iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir iespēja pieteikt pretendentus Siguldas novada pašvaldības apbalvojumam “Siguldas novada Uzņēmēju gada balva 2022”. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Siguldas novada uzņēmējus, kuri aktīvi darbojas savā nozarē, sekmē uzņēmējdarbības vides attīstību, veicina Siguldas novada atpazīstamību un popularizē labas uzņēmējdarbības prakses piemērus.

Balsošanas anketu iespējams aizpildīt elektroniski šeit vai papīra formātā jebkurā pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.

Plānots, ka uzņēmēju godināšanas pasākums notiks 20. janvārī kultūras centrā “Siguldas devons”.

Par sasniegumiem 2022. gadā novada uzņēmumus var pieteikt 12 nominācijās:

 • “Novada popularizētājs”;
 • “Novada izaugsme”;
 • “Novada jaunais uzņēmējs”;
 • “Novada viesmīlīgākais”;
 • “Novada lauksaimnieks”;
 • “Novada eksportētājs”;
 • “Novada investors”;
 • “Novada inovācija”;
 • “Novada labākais darba devējs”;
 • “Novada amatnieks”;
 • “Novada zaļais”;
 • “Novada aizrautība”.

Dalībai konkursā var pieteikt komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kuras saimniecisko darbību veic Siguldas novada teritorijā, neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, kā arī komersantus, lauksaimniecisko produktu ražotājus un citu aroddarbību veicējus – fiziskas personas, kuras ir reģistrējušas un veic saimniecisko darbību Siguldas novadā.

________________

Apspriežot aktuālos jautājumus, notikusi Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde (Publicēts: 02.12.2022.)

30. novembrī notika kārtējā Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde, kas šogad aizvadīta jau trešo reizi. Konsultatīvā padome tika organizēta kā izbraukuma sēde, tai norisinoties pie viena no konsultatīvās padomes pārstāvjiem – SIA “FORTIS VM” valdes priekšsēdētāja Imanta Rendenieka uzņēmuma ražošanas telpās Rumbulā, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā.

Konsultatīvās padomes sēdē piedalījās deviņi padomes pārstāvji un piecas pieaicinātās personas. Padomes sēdē iesaistījās arī Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa, kura uzņēmējus šādā sastāvā uzrunāja pirmo reizi, pastāstot par turpmākiem izvirzītiem pašvaldības plāniem un mērķiem nākamajam periodam, izceļot sekojošu virzienus un uzdevumus:

 • noris darbs pie Siguldas novada pašvaldības domes 2023. gada budžeta;
 • turpinās novadā esošās saimniecības apzināšana, ar mērķi sakārtot novada kopējo teritoriju;
 • tiek plānota dzīvojamā fonda palielināšana Siguldas pilsētā un novada ciemos un domāts par dzīvojamo īres māju būvniecību, tādējādi veicinot zemākas īres maksas mājokļu pieejamību mājsaimniecībām;
 • tiek diskutēts par Pils kompleksa ēkām – Dārznieka māja un Dīķa māja –, plānojot tās uz izsoles noteikumiem nodot uzņēmējiem saimnieciskās darbības veikšanai, nemainot ēku vēsturisko ainavu arhitektūru;
 • veicinot vietējo ražotāju bioloģiskās produkcijas patēriņu, viens no 2023. gada prioritārajiem virzieniem tiek noteikts zaļā ēdināšana bērnudārzos un skolās, paredzot nodrošināt zaļā iepirkuma prasības ēdināšanas un pārtikas produktu iepirkumos visās novada izglītības iestādēs;
 • tiek plānota lielāka sabiedrības iesaiste aktuālo jautājumu lēmumu pieņemšanā, organizējot publiskās apspriešanas, konsultatīvās un iedzīvotāju padomes;
 • tiek diskutēts par infrastruktūras objektu būvniecības/pārbūves projektu iespējām un pašvaldības piederošo īpašumu nākotni.

Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja un Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Jolanta Kursiša iepazīstināja ar plānotajām uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātēm 2023. gadā, uzsverot aktīvāku uzņēmēju iesaisti un sadarbību ar pašvaldību.

Nākamgad tiek plānotas pašvaldības tikšanās pie novada pagastu uzņēmējiem, lai vairāk iepazītu, izzinātu uzņēmēju vajadzības un vēlmes. Tāpat sadarbībā ar uzņēmējiem paredzēts organizēt Atvērto durvju dienas, kurās novada jaunieši varētu iepazīt uzņēmumu darbības specifiku, procesus un darba iespējas nākotnē.

Aktīvi tiek plānota “Siguldas novada Uzņēmēju gada balva 2022”, kas norisināsies nākamā gada janvārī. Saistībā ar plānoto pasākumu līdz 8. decembrim notiek sabiedrības anketēšana ar aicinājumu izvirzīt novada uzņēmumus kādā no 12 nominācijām.

Sēdē klātesošie tika informēti par preču zīmes “Radīts S!guldas novadā” uzsāktajām darbībām, kas saistītas ar vizuālās identitātes izmaiņām un paredzētajām aktivitātēm. Papildus tam, nodrošinot plašāku viedokļu esamību, sēdes laikā pašvaldības organizētajiem konkursiem žūrijas komisijā tika ievēlēti Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvji.

Uzņēmēji sēdes laikā aktīvi diskutēja par iespējamiem sadarbības modeļiem un iesaisti pašvaldības organizētajās aktivitātēs, norādot un izsakot uzņēmēju vēlmes un vajadzības, kas kopumā veicinātu uzņēmējdarbības attīstību visā novadā.

________________

Aicina uz semināru “Mūsdienīga zīmola komunikācija” (Publicēts: 24.11.2022.)

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” 28. novembrī plkst. 10.00 aicina uzņēmējus, mājražotājus un citus interesentus uz darbsemināru-apmācībām “Mūsdienīga zīmola komunikācija”, lai iegūtu jaunas vai uzlabotu esošās zināšanas un prasmes darba un personīgā zīmola attīstībai, izmantošanai ikdienā un digitālajā vidē. Seminārs notiks Umurgas pagasta Pakalpojumu sniegšanas centrā Ulda Sproģa ielā 5, Umurgā.

Programma:

 • plkst. 10.00 – iepazīšanās;
 • plkst. 10.15 – komunikācijas tendences 2023. un ...;
 • plkst. 10.45 – zīmola komunikācijas “grozs”;
 • plkst. 11.15 – prasmīga zīmola komunikācija sociālajos tīklos;
 • plkst. 12.00 – pauze;
 • plkst. 12:15 – personīgās zīmolvadības nozīme konkurētspējas veicināšanā;
 • plkst. 13.20 – noslēgums, atgriezeniskā saite.

Pasākumu vadīs komunikācijas konsultante, trenere un apmācību vadītāja Inese Pabērza.

Pieteikšanās pasākumam līdz 25. novembrim, aizpildot elektronisko reģistrācijas veidlapu šeit.

Pasākums tiek organizēts projekta “Vidzemes lauku partnerības “Brasla” kapacitātes veicināšana” (Nr. AIF/2022/KAPAC2/44) ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par pasākuma saturu atbild biedrība Vidzemes lauku partnerība “Brasla”.

Lai mazinātu vecuma diskrimināciju, notiks pasākums darba devējiem (Publicēts: 19.10.2022.)

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 20. oktobrī plkst. 13.00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā Rīgā rīko pasākumu, lai uzrunātu darba devējus un aktualizētu dažādu vecuma grupu aktīvāku iesaisti darba tirgū. Nozares eksperti sniegs ieskatu paaudžu pētījumos, analizēs darba vidi, bet uzņēmēji dalīsies ar labas prakses piemēriem, iesaistot savā ikdienas darbā gados jaunus vai gados vecākus cilvēkus.

Tiesībsarga 2020. gadā veiktajā pētījumā par diskriminācijas izplatību nodarbinātības vidē vecumu kā galveno diskriminācijas faktoru minējuši 58% aptaujāto. Šo diskriminācijas veidu kā visbiežāko min gan gados jaunākie darbinieki, gan tie, kuri ir tuvu pensijas vecumam. Tāpat 59% respondentu uzskata, ka darba devējs, izvēloties starp diviem kandidātiem ar vienādām prasmēm un vienādu kvalifikāciju, dos priekšroku tam, kurš neatbilst pārāk jauna vai pārāk veca darbinieka klasifikācijai2.

Pasākums noritēs trīs daļās. Pirmajā daļā, no plkst.13.15 līdz 14.15, būs ekspertu diskusija “Kas ir eidžisms un kā tas izpaužas darba vidē?”. Eksperti meklēs atbildes uz jautājumiem, kas ir eidžisms mūsdienās un vai darba vide Latvijā ir diskriminējoša tieši attiecībā uz vecumu? Vai kopumā mūsdienās darba devēji ir diskriminējoši un kuras grupas tiek diskriminētas vairāk – gados jauni, vai gados vecāki cilvēki?

Otrajā daļā, no plkst. 14.25 līdz 15.15, lekcijā “Vecums un diskriminācija: senioru pieredze” lektore stāstīs par to, ka diskriminācijas izpausmes var būt nemanāmas; kā vecums ietekmē cilvēka pieredzi darba tirgū un kādi ir ieguvumi, strādājot dažādu paaudžu kolektīvā.

Pēdējā, trešā, daļa no plkst. 15.25 līdz 16.25 noslēgsies ar diskusiju, kurā piedalīsies darba devēji un iepazīstinās ar labas prakses piemēriem, nodarbinot gados jaunus un gados vecākus cilvēkus. Pasākuma pirmajā daļā piedalīsies Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce,  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Latvijas Universitātes profesore, prodekāne zinātnes jautājumos un vadošā pētniece Zanda Rubene. Otrajā daļā plānoto lekciju vadīs antropoloģe un Latvijas Universitātes viespasniedzēja Līna Orste, bet trešajā daļā paredzēta diskusija, kur piedalīsies  “Rimi Latvia” personāla vadītāja Gundega Kirilka,  Latvijas Universitātes docente, sertificēta darba un organizāciju psiholoģe, Lidostas “Rīga” personāla projektu vadītāja Sanita Šaitere, kā arī  zvanu centra “Sonido” vadītāja un īpašniece Inga Muižniece. Pasākumu vadīs TV personību Māra Sleja, ar kuru kopā tiks meklētas atbildes uz jautājumu – kā veicināt dažādu vecuma grupu aktīvāku iesaisti darba vidē?

Pasākums darba devējiem notiks 20. oktobrī no plkst. 13.00 līdz 16.25 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 35. Visas pasākuma daļas būs iespējams skatīties arī sociālo tīklu vietnes “Facebook” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras lapā.

Reģistrācija pasākumam noris, aizpildot veidlapu šeit.

Pasākums notiek SIF īstenotā projekta “Tas nav par vecumu” ietvaros. Plašāka informācija un programma atrodama tīmekļa vietnē www.sif.gov.lv.

 ________________

 LIAA Siguldas biznesa inkubatora aktivitātes septembrī (Publicēts: 5.10.2022.) 

Nomainot vasarīgās smaržas, svelmainos saulesstarus un zaļās ainavas, LIAA Siguldas biznesa inkubators spēris soli pirmajā rudens mēnesi, aizvadot jauno uzņēmēju kopienas pasākumus, uzņemot jaunus pirmsinkubācijas programmas dalībniekus un gatavojoties citiem aizraujošiem projektiem. Biznesa inkubators vēlas spēcināt jauno uzņēmēju kopienu reģionā, tādēļ sagatavota apkopota informācija par aizvadītajām aktivitātēm un citām aktualitātēm.

2. septembrī Siguldas pils paviljonā tika aizvadīts LIAA Siguldas un Valmieras biznesa inkubatoru forums “Uzņēmējspēja”, lai kopīgi pulcētu reģiona uzņēmējus, nozaru profesionāļus un pārvalžu pārstāvjus uz sarunu pēcpusdienu, veicinot ekosistēmas attīstību un rosinot uzņēmējus uzdrīkstēties, izmēģināt, atbalstīt un dalīties pieredzēs. Foruma laikā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties paneļdiskusijās, montoru biržās, dažādās aktivitātēs un veidot jaunas potenciālās sadarbības. Aktivitātēs piedalījās Ādažu novada uzņēmēji Dainis Bonda no “Rubrig”, Ģirts Tihomirovs no “Ārpus”, Alise Graci no “Muesli Graci” un Agnese Spravņika no “Openmity”, Ogres novada uzņēmēji Roberts Kaufins no “Kilen Baltic” un Linda Riekstiņa-Šņore no “Ette Tete” Valmieras novada uzņēmēji Jānis Kļaviņš, Aija Iesalniece un Liāna Kažemere no “ForMyPlants”, kā arī vēl daudzi citi iedvesmojoši pārstāvji, kuri dalījās ar savu pieredzi un zināšanām. Atskats no pasākuma: video un foto.

Tāpat kā citus gadus arī šajā rudenī LIAA biznesa inkubatori visā Latvijā uzņēma jaunus dalībniekus. Uzņemšana pirmsinkubācijas programmā norisinājās līdz 20. septembrim un tās ietvaros tika izveidota komunikācijas kampaņa ar saukli “Komanda Tavam startam”, kuras mērķis bija atainot biznesa inkubatoru komandas iesaisti jauno komersantu un biznesa idejas autoru uzņēmējdarbības attīstībā un atbalstā. Kampaņas laikā tika publicēti 4 dažādi video ar tēzēm – “Nezini, ar ko sākt? Sāc ar PINK!”“Nesteidzies, plāno nākamo soli”“Ja vēlies augt, nekautrējies no atbalsta”“Laba kopiena veido labu komandu”.  

Šogad pirmsinkubācijas programmas jaunajā rudens grupā varēja startēt vien 15 jaunie komersanti un biznesa ideju autori. Šajā uzņemšanas reizē biznesa inkubators kopumā saņēma 23 pieteikumus. Tas nozīmē, ka 8 no pieteikumiem diemžēl šajā grupā nevarēs piedalīties, jo pieteikumi tika iesniegti vēlāk kā citi. Taču ikviens biznesa idejas autors tiek aicināts pieteikties nākamajā uzņemšanā, kura norisināsies 2023. gada pavasarī. Pieteikumi programmā tiek iesniegti no dažādiem Latvijas tuvākajiem reģioniem, šajā reizē tika saņemti 12 pieteikumi no Siguldas novada, kur 10 tika uzņemti grupā.

Paralēli uzņemšanai vēl pēdējo mēnesi aktīvi norisinās pavasara pirmsinkubācijas programmas grupas apmācības un aktivitātes. Vēl pēdējo reizi pirms izlaiduma 14. septembrī dalībnieki tikās klātienē, lai pārrunātu neskaidros un aktuālos jautājumus saistībā ar finansēm un naudas plūsmu savas idejas attīstībā un biznesa modeļa izveidē. Pēc nodarbības dalībnieki uzkavējās, lai dalītos pieredzē un uzņēmējdarbības attīstības progresā. Atskats no tikšanās reizes pieejams šeit.

Lai spēcinātu kopības sajūtu arī citviet Latvijā LIAA Siguldas biznesa inkubatora komanda un tās dalībnieki apmeklējuši pasākumus un aktivitātes arī citos LIAA biznesa inkubatoros, piemēram, 15. septembrī aizvadīto TEKSTILA DIENU LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā un 22. septembrī piedzīvoto pieredzes stāstu pēcpusdienu LŪST VAI PLĪST LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā. Tāpat arī šajā mēnesī biznesa inkubators organizē šī gada pavasara pirmsinkubācijas programmas dalībnieku izlaidumu, inkubācijas programmas dalībnieku saliedēšanās pasākumu un podkāsta “Uzņēmējspējas” epizodes publicēšanu, kur sarunā piedalījās LIAA Siguldas biznesa inkubatora inkubācijas dalībnieks un Ādažu novada uzņēmējs Ģirts Tihomirovs no “Ārpus”. Podkāsta epizodes pieejamas Spotify un Youtube platformā. Novembra epizodē būs iespēja dzirdēt stāstu no inkubatora dalībnieces Santas Zalyalovas no uzņēmuma “HealthTechPro”.

LIAA Sigulda biznesa inkubators aicina ikvienu sekot līdzi aktivitātēm un jaunumiem savās sociālo tīklu vietnē Facebook un Instagram un būs priecīgi tikties kādā no pasākumiem. Vienlaikus biznesa inkubatora komanda aicina ikvienu interesentu braukt ciemos uz kopstrādes telpām Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā, iepriekš vienojoties par laiku, zvanot uz tālruņa numuru 62400903 vai rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv.

Tāpat ikviens reģiona uzņēmējs, jaunais komersants, biznesa ideju autors un ikviens interesents, aicināts sekot līdzi aktualitātēm par dažādiem semināriem, tirdzniecības misijām, konferencēm, pieredzes stāstiem, projektiem un atbalsta programmām, konkursiem LIAA tīmekļa vietnē vai jaunajā valsts platformā biznesa attīstībai, kurā iespēja izveidot sava lietotāja profilu, lai ērtāk un ātrāk pieteiktos programmām, apmācībām un citiem projektiem. 

 ________________

 Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad pieteiktas 47 jaunas biznesa idejas, to vidū 7 no Siguldas novada (Publicēts: 5.10.2022.)

Siguldas novada pašvaldības un četru Pierīgas pašvaldību kopīgi rīkotajā grantu programmā “(ie)dvesma”, kas tiek īstenota sadarbībā ar SEB banku, šogad saņemti 47 pieteikumi jaunu biznesa ideju īstenošanai. No Siguldas novada iesniegti 7 projekti. Uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar dažādām nozarēm – līdzīgi kā pērn, visvairāk jaunu ideju šogad iesniegts tūrisma un aktīvās atpūtas jomā, kā arī saistītas ar specializētu pārtikas produktu ražošanu un vides risinājumiem.

Aktualitāti saglabā arī biznesa idejas, kas saistītas ar medicīnas un veselības aprūpes pakalpojumiem, izglītību, digitālajiem risinājumiem, kā arī apģērbu un mēbeļu ražošanu. Visvairāk jaunu biznesa ideju šogad iesniegts Ropažu novadā – saņemti 12 pieteikumi, kā arī Mārupes novadā (10 projektu pieteikumi) un Jūrmalas pilsētā (8 pieteikumi). Ķekavas un Siguldas novados katrā saņemti 7 pieteikumi, savukārt Olaines novadā – 3. 

Saņemto projektu biznesa idejas potenciālu un konkurētspēju tālāk vērtēs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Maksimālā naudas summa, uz ko var pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 15. novembrī.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinās jau sesto reizi. Līdz šim programmas ietvaros atbalstu savas idejas īstenošanai saņēmuši 40 jaunie uzņēmēji Pierīgā.

 ________________
 
Grantu programmā “(ie)dvesma” jaunajiem uzņēmējiem pieejams atbalsts līdz 70 000 eiro (Publicēts: 13.09.2022.)
 
Ir sākusies projektu pieņemšana jauno uzņēmēju atbalsta programmā “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar 6 Pierīgas pašvaldībām, tostarp Siguldas novadu. Pretendēt uz finansiālo atbalstu varēs gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Kopējais grantu apmērs šogad būs līdz 70 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir līdz 10 000 eiro, un uz to var pretendēt gan privātpersonas, kas vēl tikai plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām, un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļi paredzēti saimnieciskajiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

Saskaņā ar SEB bankas veikto aptauju par Latvijas iedzīvotāju vēlmi uzsākt savu biznesu, 59% respondentu norāda, tieši finansiālais atbalsts ir visbūtiskākais, lai idejai sekotu tālāka darbība. Lai atbalstītu gan mazos uzņēmējus, gan tos, kuri tikai uzsāk savu biznesu, SEB bankas kopā ar Pierīgas pašvaldībām dod iespēju vairākiem biznesa projektiem.

Iesniegt projektus var līdz 30. septembrim. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks novembrī.

Grantu programma norisinās jau sesto reizi. Līdz šim programmas ietvaros atbalstu savas idejas īstenošanai saņēmuši 40 jaunie uzņēmēji Pierīgā. Plašāka informācija un nolikums šeit.

 ________________
 
Aicina uz tikšanos ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem Siguldā (Publicēts: 2.09.2022.)

Lai izprastu lauksaimnieku, uzņēmēju un nevalstiska organizāciju (NVO) vajadzības, izaicinājumus un uzklausītu priekšlikumus, Valsts lauku tīkls organizē tikšanos ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem. Tā notiks 27. septembrī plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”.

Apmeklējot tikšanos, Siguldas novada un apkārtējo kaimiņu novada esošie un potenciālie lauksaimnieki, uzņēmēji un NVO pārstāvji varēs pārrunāt un uzzināt aktuālos nosacījumus un iespējas lauku attīstībā, uzņēmējdarbībā reģionos un lauksaimniecībā periodā no 2023. gada līdz 2027. gadam.

Potenciālie tikšanās dalībnieki aicināti iesūtīt jautājumus vai ierosinājumus diskusijai, rakstot uz e-pasta adresi sigulda@llkc.lv.

Papildu informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi sigulda@llkc.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26307940.

 ________________

 Aicina iesniegt priekšlikumus un piedalīties dabas aizsardzības plāna projekta sabiedriskajā apspriešanā (Publicēts: 31.08.2022.)

Siguldas novada iedzīvotāji aicināti piedalīties Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna projekta sabiedriskajā apspriešanā. Siguldas novadā sanāksmes notiks 6. septembrī. Plkst. 12.00 tā plānota Krimuldas Tautas namā Parka ielā 1, Raganā, bet plkst. 17.00 – Siguldas pagasta Kultūras namā Zinātnes ielā 7B, Siguldā. Pašvaldība aicina novadniekus aktīvi iesaistīties projekta apspriešanā, jo jaunā projekta realizēšana var būtiski ietekmēt Gaujas Nacionālā parka dažādajās funkcionālajās zonās dzīvojošo un strādājošo novada iedzīvotāju uzņēmējdarbību un ikdienu.

Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna projekta dokumenti, tostarp Dabas aizsardzības plāna I sējums “Aizsargājamās teritorijas apsaimniekošana”, pieejams šeit.

Priekšlikumus un komentārus par dabas aizsardzības plānu rakstiski būs iespējams sūtīt izstrādātājiem līdz šā gada oktobra sākumam, sūtot uz pasta adresi Vīlandes iela 3-6, Rīga, LV-1010, rakstot uz e-pasta adresi gauja@environment.lv vai pašvaldības speciālistiem uz e-pasta adresi zane.gatere@sigulda.lvmaija.kovaca@sigulda.lv. Savukārt, ja nepieciešamas pašvaldības speciālistu konsultācijas pirms ieteikumu un ierosinājumu sagatavošanas, to iespējams saņemt gan attālināti, rakstot uz minētajām e-pasta adresēm, gan klātienē, zvanot uz tālruņa numuru 29175351 (Zane Gatere) un vienojoties par tikšanās laiku.

Tāpat iedzīvotāji aicināti sazināties ar pašvaldības speciālistiem, lai papildus novadā noteiktajām sapulcēm, ko projekta izstrādātāji paredzējuši, izvērtētu nepieciešamību rīkot sabiedriskās apspriešanas sapulci vai sapulces strādājošiem novadniekiem izdevīgākā laikā un vietā.

Jau ziņots, ka dabas aizsardzības plāna izstrādi veic SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Tā izstrāde notiek dabas skaitīšanas jeb projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” laikā, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (85%) un Latvijas valsts (15%) atbalstu. 

 ________________

Nodarbinātības valsts aģentūra darba devējus aicina uz grupu konsultācijām (Publicēts: 26.08.2022.)

Darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt darbiniekus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) septembrī rīko astoņas bezmaksas grupu konsultācijas par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem. Konsultācijas laikā biedrības “Gaišo domu platforma” un SIA “Sertifikācijas centrs” konsultanti izskaidros valsts normatīvos aktus, kas regulē personu ar invaliditāti nodarbināšanu.

Vienas konsultācijas ilgums ir 3 stundas, tā norisināsies tiešsaistē – platformā “Zoom” vai “Google Team”. Plānots, ka konsultācijas 5., 14., 19. un 26. septembrī notiks plkst. 10.00, bet 8., 13., 15. un 22. septembrī – plkst. 14.00.

Pieteikties konsultācijām interesenti aicināti tuvākajā NVA filiālē, Siguldā tā atrodas Dārza ielā 2A. NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļa vietnes sadaļā “Kontakti”. Pēc pieteikšanās darba devējam tiks nosūtīta pieslēgšanās instrukcija un saite.

Lai piedalītos konsultācijā, nepieciešams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu, ieteicamas arī austiņas, mikrofons un web kamera, jo konsultācijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijā.

Konsultācijas darba devējiem par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem tiek rīkotas Eiropas Sociālā fonda projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros.

Plašāka informācija par NVA atbalstu personu ar invaliditāti nodarbināšanai skatāma šeit.

 ________________

Siguldā 2. septembrī notiks forums uzņēmējiem (Publicēts 25.08.2022.)

Šā gada 2. septembrī Ekonomikas ministrija kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūciju “Altum” aicina uz forumu Siguldā “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”. Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai. Forums notiks kultūras centrā “Siguldas devons” Pils ielā 10, Siguldā.

Foruma atklāšanā norisināsies diskusija “Iespējas pārmaiņām un attīstībai”, kurā piedalīsies Ekonomikas ministrijas pārstāvis, “Altum” valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece Ilze Strupkāja, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kā arī SIA “Rāmkalni Nordeco” īpašnieks Viktors Grūtups.

Foruma laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu mūs sagaidīt jau tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildus tam klātesošie uzzinās par Ekonomikas ministrijas uzsākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā būs pieejamas 1,6 miljardu eiro investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunās Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Tāpat forumā “Altum” eksperti stāstīs par jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu, kas ir jauna iespēja transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.

Ar saviem iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunās arī reģiona uzņēmēji – SIA “RUBRIG” un SIA “FELICI” –, kuri dalīsies ar savu pieredzi un atklās viņu panākumu atslēgas veiksmīga biznesa attīstīšanā, pilnveidē, konkurētspējas un eksporta veicināšanā. Cēsu Digitālā centra pārstāvis kopā ar uzņēmējiem meklēs atbildi uz jautājumu “Kā zināt ar ko sākt digitālo transformāciju?”. Savukārt Rīgas plānošanas reģiona kolēģi informēs par reģiona pašvaldību sniegto atbalstu uzņēmējiem.

Vienlaikus foruma laikā komersantiem būs iespēja klātienē konsultēties ar “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Zemkopības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras ekspertiem.

Foruma “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam” dienas kārtība un reģistrācijas anketa pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

________________

 Zelta rudens sezona ar jaunām tirdzniecības vietām (Publicēts: 19.08.2022.)

Jau ierasts, ka Turaidas ielā 2A, netālu no Gūtmaņa alas un Siguldas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra, ir vairākas suvenīru tirdzniecības vietas, kur Siguldas novada viesiem ir iespēja iegādāties visdažādākos suvenīrus un darinājumus, kas radīti Siguldas novadā. Šā gada rudens sezona tur tiks uzsākta ar jaunām tirdzniecības vietām. Paredzēts, ka tiks uzstādītas 5 jaunas tirdzniecības vietas vai kioski.

Siguldas novada pašvaldība aicina atsaukties tirgotājus un pieteikties izsolei. Pieteikšanās izsolei paredzēta no 22. augusta līdz 2. septembrim. Izsoles diena – 7. septembris plkst. 10.00 – Siguldas novada pašvaldības Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē Zinātnes ielā 7B, Peltēs, Siguldas pagastā, Siguldas novadā.

Plašāka informācija par izsoles noteikumiem būs pieejama šeit no 22. augusta. Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv vai zvanīt pa tālruņa numuru 22017156.

________________

LIAA biznesa inkubatori septembra sākumā aicina uz forumu “UZŅĒMĒJSPĒJA” (Publicēts: 17.08.2022.)

Vēršot uzmanību uz sadarbību, draudzību, kopienu un atbalstu starp uzņēmējiem, nozarēm un reģioniem, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas un Valmieras biznesa inkubatori 2. septembrī Siguldas pils paviljonā aicina inkubatoru esošos un bijušos dalībniekus, reģiona uzņēmējus, biznesa ideju autorus un ikvienu, kurš vēlas dzirdēt pieredzes stāstus, iegūt iedvesmu forumā “UZŅĒMĒJSPĒJA”.

LIAA biznesa inkubatoru foruma “UZŅĒMĒJSPĒJA” mērķis ir jaukt robežas un kļūt saliedētākiem kā uzņēmējiem, kopienai un reģionam, lai veidotu jaunas sadarbības un atbalsta mehānismus, veicinot attīstību un rosinot uzdrīkstēties, izmēģināt, atbalstīt un dalīties pieredzēs. Lai arī reģionā uzņēmēji darbojas dažādas nozares, inkubatori redz un tic, ka uzņēmējiem, domubiedriem un apkārtējiem cilvēkiem ir jāspēj līdzdarboties, lai ne tikai spēcinātu reģiona ekosistēmu, bet arī uzņēmējdarbības kopienu.

Pasākums norisināsies 2. septembrī no plkst. 15.00 līdz 21.00. Tā laikā apmeklētāji tiek aicināti piedalīties paneļdiskusijās, mentora paneļos, pieredzes stāstos un citās aktivitātēs:

 • plkst. 15.00 – foruma atklāšana;
 • plkst. 15.20 – paneļdiskusija “Izkāp no sava burbuļa”;
 • plkst. 16.00 – intervija “Mentora recepte”;
 • plkst. 16.40 – mentoru paneļi (tēmas: “Eksports”, “Ražošana, tehnoloģijas un inovācija”, “Mārketings”);
 • plkst. 17.20 – praktiska nodarbība “Runas rāmis”;
 • plkst. 17.40 – paneļdiskusija “Viens nav orķestris”;
 • plkst. 19.00 – vakara pārsteigums ar smieklu devu.

Aktivitātēs piedalīsies gan LIAA inkubācijas spēcīgie “Alumni”, gan esošie dalībnieki, reģiona pārstāvji un tādi nozares eksperti kā radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa, SIA “Ideju un inovāciju institūta” vadītāja Elīna Miķelsone, SIA “Milzu!” īpašnieks un zīmola radītājs Enno Ence, uzņēmuma “Runas Rāmis” vadītāja Aija Iesalniece un vēl citas lieliskas personības

Pasākuma organizatori aicina rezervēt datumu un sekot līdzi LIAA Siguldas un Valmieras biznesa inkubatoru sociālo tīklu vietnes Facebook lapām, lai uzzinātu plašāk par foruma programmu, citiem dalībniekiem, tēmām un aktivitātēm.

Iepriekšēja reģistrācija pieejama šeit.

Papildus iedvesmu iespējams gūt Spotify platformā “Uzņēmējspēja”.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

________________
Līdz 13. septembrim uzņēmēji var pieteikties Siguldas novada dienai Kalnciema kvartālā (Publicēts: 16.08.2022.)

Siguldas novada pašvaldība aicina Siguldas novada mājražotājus, amatniekus, zemniekus, meistarus un uzņēmējus kopīgi doties uz Kalnciema kvartāla tirgu Rīgā, kur 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 tiks organizēta Siguldas novada diena. Tā tiek veidota, lai iepazīstinātu ar mūsu novada meistariem, produktiem un iespējām. Novada dienas programmā paredzēts tirdziņš, radošās darbnīcas, kurās varēs piedalīties ikviens tirdziņa apmeklētājs un citas kultūras aktivitātes.

Lai piedalītos šajā tirdziņā, uzņēmējam nepieciešama finansiāla līdzdalība: maksa par vienu tirdzniecības vietu (3x1,5 metri) ir 30 eiro, savukārt ēdināšanas un alkoholisko dzērienu tirgotājiem – 40 eiro. Vienu tirdzniecības telti 3x3 metru platumā ir iespējams dalīt, katram paredzot noteikto 3x1,5 metru platību. Tādējādi Siguldas novada mājražotājiem, amatniekiem, zemniekiem, meistariem un citiem uzņēmējiem būs iespēja pārstāvēt mūsu novadu pēc iespējas plašākā un draudzīgākā pulkā.

Pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta punkts atgādina, ka pasākuma laikā tirgotājs ir atbildīgs par dokumentācijas sakārtošanu (reģistrēta kvīšu grāmatiņa, pārtikas tirgotājiem PVD reģistrācijas apliecība un citi). Tāpat svarīgi atzīmēt, ka līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Pieteikšanās norisinās līdz 13. septembrim, aizpildot anketu šeit. Plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 22017156 vai rakstot uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv. Detalizētāka informācija par konkrētās dienas norisi un nosacījumiem tiks nosūtīta visiem dalībniekiem e-pastā.

________________

 
Siguldas biznesa inkubatorā jaunu dalībnieku uzņemšana sāksies 1. septembrī (Publicēts: 2.08.2022.)

Ar saukli “Tava komanda startam” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubators izziņo 2022. gada rudens uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. septembrim sešu mēnešu apmācību programmā kopumā tiks uzņemti 260 biznesa ideju autori. 

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Programma ilgst sešus mēnešus, un tās laikā dalībnieki piedalās apmācībās, apgūstot svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklē uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālās konsultācijās saņem mentoru atbalstu jau detalizēta rīcības plāna izstrādei biznesa idejas attīstīšanai.

Dalība programmā nodrošina arī pieeju ar biroja tehniku aprīkotām darba telpām jeb kopstrādei jebkurā no divpadsmit LIAA biznesa inkubatoriem un deviņām atbalsta vienībām, kā arī iespēju pievienoties lielākajai jauno uzņēmēju kopienai Latvijā. 

Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. septembrim, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv

Visi interesenti, kas vēlas apgūt uzņēmējdarbības pamatus bez maksas un spert pirmos soļus sava biznesa attīstībā, tiek aicināti uz individuālajām konsultācijām, lai iepazītos ar programmas norisi un saņemtu informatīvu atbalstu pieteikuma aizpildīšanai. Pieteikties uz konsultāciju var, rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 62400903.

30. augustā plkst. 16.00 norisināsies INFO stunda klātienē Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā, kurā LIAA Siguldas biznesa inkubatora komanda iepazīstinās plašāk par programmas gaitu, saturu, pieteikšanās kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Pasākumam būs iespēja pieslēgties arī attālināti, izmantojot “Google Meet” saiti.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”. 

Lai uzzinātu vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem, aicinām apmeklēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietni šeit, par pirmsinkubācijas programmu šeit.

________________ 
 
Izsludināta pieteikšanās sociālās uzņēmējdarbības konkursam (Publicēts: 2.08.2022.)

Lai stiprinātu un attīstītu sociālo uzņēmējdarbību, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku turpina ikgadējo tradīciju un izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam “Tam labam būs augt 2022”. Pieteikties konkursam iespējams līdz 19. augustam, aizpildot anketu.

Konkursā aicināti piedalīties esošie un topošie sociālie uzņēmēji no visas Latvijas. Tie var būt uzņēmumi ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai. Tāpat var pietiekties individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju un meklē tai starta finansējumu. Pieteikt var ideju vai projektu, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai – ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai.

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Lai pieteiktu dalību, ir jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa. Konkursa 2. kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekti, un dalībnieki piedalīsies mācībās, kur apgūs īsi, saprotami formulēt savu ideju un prezentēt to ekspertiem. Konkursa fināls notiks 9. septembrī Rīgā, kur 10 finālisti prezentēs savu sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma portālā “Delfi.lv”. Arī skatītājiem būs iespēja balsot par savu favorītu.

Konkursa noslēgumā divi sociālie uzņēmēji vai sociālās uzņēmējdarbības ideju autori saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā. Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums.

Konkursa nolikums lasāms šeit, papildu informācija apskatāma Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas tīmekļa vietnē.

________________ 
 
Konkursa “Māmiņa. Krimuldiete. Uzņēmēja” uzvarētāja īsteno projektu Turaidā (Publicēts: 1.08.2022.)

Realizējot biznesa ideju konkursa “Māmiņa. Krimuldiete. Uzņēmēja” ideju “bišu namiņš-dziedinātava”, Turaidā tapusi bišu dziedinātava “Zummotava”. Tajā biškopes Montas Voldiņas dravā tiek piedāvāta atpūta virs bišu stropiem, izbaudot mieru un bišu zummēšanu.

Piedāvājumā ir mājiņa ar divām gultas vietām ekskluzīvā vietā – Turaidas muzejrezervāta apkaimē –, kur iespējams gulēt virs bitēm, atrodoties tām ļoti tuvu un elpot ārstniecisko stropa gaisu, izbaudīt bišu mikrovibrāciju, bioenerģētisko lauku un fitoterapeitisko efektu.

Bišu namiņa-dziedinātavas izveide saimniecībā “Kalnabestes” īstenota ar projekta ELFLA ES “21-04-AL32-A019.2101-000008” un Siguldas novada pašvaldības organizētā konkursa “Māmiņa. Krimuldiete. Uzņēmēja” biznesa idejas īstenošanas finansējumu.

_________________ 

Noslēdzies mazo un vidējo uzņēmumu projektu tūrisma un viesmīlības jomas līdzfinansēšanas konkurss (Publicēts: 28.07.2022.)

Šā gada pirmajā pusē Siguldas novadā pirmo reizi tika izsludināts konkurss “Mazo un vidējo uzņēmumu projektu tūrisma un viesmīlības jomās līdzfinansēšana”, kurā pieteicās 7 Siguldas novada uzņēmēji, pretendējot kopumā uz vairāk nekā 22 tūkstošiem eiro.

Pašvaldības finansējumu savas biznesa idejas attīstībai ieguva 5 pretendenti. Viens no projektiem, kura biznesa ideja tiek atbalstīta, ir “Zirgu terapijas centrs, Augusta stallis” Mālpilī, tam piešķirot 5000 eiro. Centrs piedāvās dažāda veida un mērķu programmas, piemēram, individuālajiem klientiem emocionālās labsajūtas uzlabošanai, korporatīvajiem klientiem – līderības attīstībai. “Augusta stallis” jau šobrīd piedāvā dažādus atpūtas piedzīvojumus, kuros iekļauta: nakšņošana, zirgu vērošana, zirgu SPA rituāls, ekskursijas. Zirgu terapijas centrs, kura attīstībai pašvaldība piešķīrusi finansējumu, paplašinās Augusta staļļa piedāvājumu.

Pieaugot tūrisma apjomam un apmeklētāju skaitam Siguldas novadā, vairāki uzņēmumi savu biznesa ideju vēlējās attīstīt ēdināšanas jomā. Uzkrājot pieredzi un augot attīstībā, kafejnīcas “Misters Biskvīts” saimniecēm Inesei Hincenbergai un Kristīnei Gorodeckai radās ideja par jaunu, mājīgu gastronomijas baudīšanas vietu pašā Siguldas centrā. “Misters Biskvīts BAZĀRS” atvērās jūnijā un ieņem brīvo gastro-kulinārijas nišu Siguldas pilsētā. Tā ēdienu piedāvājums ir daudzveidīgs un mainīgs, tiešā veidā atkarīgs no sezonas un pieejamiem Latvijas produktiem. Projekta attīstībā pašvaldība investēs 5000 eiro.

Uzņēmuma “Tandem B” īpašnieki Baiba un Lauris Bračkas vēlējās atjaunot Turaidas kultūrvēsturiskajā vietā ēdināšanas pakalpojumus, un tā radās ideja par kafejnīcas “Tūrists” atdzimšanu jaunā veidolā, konceptuāli saglabājot iepriekšējo nosaukumu. Arī ceļinieka restorāna “Tūrists” attīstībai pašvaldība investēs 5000 eiro.

Apsīšu ģimenes uzņēmums savas durvis Siguldas gardēžiem un viesiem vēra šā gada maijā picērijā “Džapsi pizza”, kuras mājvieta atrodas “Jāņa tirgū”. Konkursam uzņēmums pieteicās, lai paplašinātu pakalpojuma klāstu saviem klientiem, un, pašvaldībai investējot 4962,40 eiro, uzņēmums varēs iegādāties pārvietojamo picas krāsni, lai veicinātu sava pakalpojuma pieejamību izbraukuma tirdzniecībā gan privātos, gan publiskos pasākumos.

Projekta “Pils vafeles” idejas autors Rauls Leitis vēlas, lai ikvienam Siguldas pils kvartāla viesim būtu iespēja baudīt pikniku kultūrvēsturiskajā objektā pils apkaimē. Uzņēmums, attīstot savu saimniecisko darbību, piedāvās piknika grozus ar dažādiem brančiem, lai viesi varētu ilgāk izbaudīt skaisto ainavu. Pašvaldība projektā investēs 2260 eiro.

Iesniegtos projektus vērtēja konkursa komisija: finanšu institūcijas “Altum” vecākā klientu darījumu vadītāja Sintija Dadzīte, LIAA Siguldas biznesa inkubatora vadītāja Gundega Vanaga-Janberga, Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes loceklis Agris Grīnbergs, “Enter Gauja” izpilddirektore Dace Melgalve, PA “Siguldas Attīstības aģentūras” vadītāja Dace Preisa, kā arī Siguldas novada pašvaldības deputāte Solvita Strausa.

Komisija vērtēja projekta mērķi un nozīmīgumu tūrisma vai viesmīlības jomas attīstībā, pakalpojuma unikalitāti, biznesa attīstību, virzīšanu tirgū, kā arī projekta īstenošanas kvalitāti. Organizējot šo konkursu, pašvaldības mērķis ir ne tikai atbalstīt inovatīvu vai jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanu, bet arī sekmēt jaunu darbavietu radīšanu.

_________________ 

Uzņēmēji aicināti pieteikties Siguldas novada dienai Kalnciema kvartāla (Publicēts: 22.07.2022.)

Siguldas novada pašvaldība aicina Siguldas novada mājražotājus, amatniekus, zemniekus, meistarus un uzņēmējus kopīgi doties uz Kalnciema kvartāla tirgu Rīgā, kur 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 tiks organizēta Siguldas novada diena. Tā tiek veidota, lai iepazīstinātu ar mūsu novada meistariem, produktiem un iespējām. Novada dienas programmā paredzēts tirdziņš, radošās darbnīcas, kurās varēs piedalīties ikviens tirdziņa apmeklētājs un citas kultūras aktivitātes.

Lai piedalītos šajā tirdziņā, uzņēmējam nepieciešama finansiāla līdzdalība: maksa par vienu tirdzniecības vietu (3x1,5 metri) ir 30 eiro, savukārt ēdināšanas un alkoholisko dzērienu tirgotājiem – 40 eiro. Vienu tirdzniecības telti 3x3 metru platumā ir iespējams dalīt, katram paredzot noteikto 3x1,5 metru platību. Tādējādi Siguldas novada mājražotājiem, amatniekiem, zemniekiem, meistariem un citiem uzņēmējiem būs iespēja pārstāvēt mūsu novadu pēc iespējas plašākā un draudzīgākā pulkā.

Pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta punkts atgādina, ka pasākuma laikā tirgotājs ir atbildīgs par dokumentācijas sakārtošanu (reģistrēta kvīšu grāmatiņa, pārtikas tirgotājiem PVD reģistrācijas apliecība u.c.). Tāpat svarīgi atzīmēt, ka līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Pieteikšanās norisinās līdz 16. augustam, aizpildot anketu šeit. Plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 22017156 vai rakstot uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv. Detalizētāka informācija par konkrētās dienas norisi un nosacījumiem tiks nosūtīta visiem dalībniekiem e-pastā.

Kā zināms, Kalnciema kvartālā katru nedēļas nogali satiekas zemnieki, mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas. Brīvdabas tirdziņš guvis lielu popularitāti un atsaucību gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū.

_________________ 
 
No 8. līdz 10. septembrim Ķīpsalā notiks izstāde Rīga Food 2022

Pasākuma mērķis ir prezentēt un popularizēt vietējo produktu, ko ražo reģiona mazie uzņēmēji vai mājražotāji, veicinot novada un reģiona garšas atpazīstamību, kā arī veicināt gastrotūrisma reģiona atpazīstamību.

Rīgas plānošanas reģiona stendā tiek piedāvāta viena vieta (2–3 kvadrātmetri) pārtikas ražotājam no pašvaldības (mazajam uzņēmējam vai mājražotājam) (2–3 uzņēmējiem no novada).

Pašvaldība aicina atsaukties uzņēmējus dalībai šajā pasākumā. Pēc uzņēmēju iesniegtās informācijas pašvaldību pārstāvis vēl katru izvērtēs, lai virzītu uz izstādi kā labas kvalitātes vietējā produkta piemēru.

Lūgums pretendentam iesniegt sekojošu informāciju:

 • Nozare (produkcijas veids);
 • Uzņēmuma raksturojums (lielums, specializācija);
 • Īsu informāciju par uzņēmuma īpašiem sasniegumiem (ja tādi ir);
 • Uzņēmēja kontaktinformācija;
 • Dažas uzņēmumu un produkciju raksturojošas fotogrāfijas reklāmas bukletam.

Informāciju sūtīt uz e-pastu adresi uznemejiem@sigulda.lv līdz 16. augustam.

 _________________ 
 
No nākamā gada e-adreses lietošana juridiskām personām būs obligāta (Publicēts: 8.07.2022.)

Kā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām – uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā. Tādēļ juridiskas personas aicinātas izveidot e-adresi portālā latvija.lv vai veikt integrāciju sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā.

E-adrese ir drošas saziņas pakalpojums – uzņēmuma digitālā pastkastīte. Ja juridiskai personai ir izveidota e-adrese, turpmāk tā varēs elektroniski sazināties ar vairāk nekā 3000 valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī iestādēm būs iespējams ar uzņēmēju sazināties šajā digitālajā pastkastītē, nevis papīra formātā uz uzņēmuma juridisko adresi.

Tai ir virkne arī citu priekšrocību, piemēram, iespēja sūtīt informāciju un dokumentus vai pieprasīt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus jebkurā laikā un no jebkuras atrašanās vietas, kā arī saudzēt vidi, ietaupot resursus, kas būtu nepieciešami vēstuļu sūtīšanai pa pastu, saņemt visas ienākošās vēstules laikā un vienuviet, nenokavējot neko svarīgu, turklāt iegūt pārliecību, ka oficiālie dokumenti būs drošībā – tie nenoklīdīs pastkastītē vai e-pastos un būs pasargāti no krāpniekiem.

Izveidot un izmantot e-adresi juridiska persona var divos veidos: portālā latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā.

Plašāka informācija apskatāma tīmekļa vietnē mana.latvija.lv vai portālā latvija.lv. Savukārt e-adreses tehniskais atbalsts pieejams, sazinoties ar e-adreses pārzini – Valsts reģionālās attīstības aģentūru –, zvanot uz tālruņa numuru 66155505 vai rakstot uz e-pasta adresi atbalsts@vraa.gov.lv.

 _________________ 

Norisinājusies pirmā jaunizveidotā Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde (Publicēts: 4.07.2022.)

Veicinot dialogu starp pašvaldību un uzņēmējiem, kā arī kopā veidojot novada uzņēmējdarbības vidi, jūnija izskaņā norisinājās jaunizveidotā Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes pirmā sēde, kurā no jaunā padomes sastāva piedalījās 9 pārstāvji.

Klātesošie padomes pārstāvji sēdes laikā tika iepazīstināti ar jauno Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāju un Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Jolantu Kursišu, kura kopā ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu, pašvaldības aģentūras “Siguldas Attīstības aģentūra” direktori Daci Preisu un pilsētvides plānošanas speciālisti Zani Gateri vēstīja par aktualitātēm uzņēmējdarbībā un pasākumiem novadā, kā arī informēja par novadā plānotajiem un uzsāktajiem attīstības projektiem, kas saistīti ar teritorijas plānojuma grozījumiem, satiksmes infrastruktūras uzlabojumiem, objektu būvdarbiem, jaunu tirdzniecības objektu ienākšanu un izveidošanu novadā, labiekārtošanas darbiem un reklāmas izvietošanas noteikumiem.

Pirmajā padomes sēdē ikkatrs padomes dalībnieks iepazīstināja ar sevi, tāpat tika pārrunāti padomes turpmākie rīcības plāni, virzība un katra individuālais redzējums, kā arī idejas, kas spētu veicināt uzņēmējdarbības attīstību novadā. Savukārt sēdes noslēgumā norisinājās lekcija “Izaicinājuma priekšā”, kurā par jaunākajām Latvijas un globālās ekonomikas prognozēm pastāstīja AS “SEB banka” ekonomists Dainis Gašpuitis.

Padomes sastāvā, kas tika apstiprināts 16. jūnija Siguldas novada pašvaldības domes sēdē, ir 15 locekļi, nodrošinot pārstāvniecību no visas Siguldas novada teritorijas:

 • Imants Rendenieks – SIA “FORTIS VM” valdes priekšsēdētājs;
 • Gunārs Dzenis – SIA “Kokpārstrāde 98” valdes priekšsēdētājs;
 • Sandis Jansons – SIA “LM Center” īpašnieks, AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs;
 • Kaspars Rumba – SIA “Smart Law” valdes loceklis;
 • Kristīne Ragaine – SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs struktūrvienība Pierīgas konsultāciju birojs” biroja vadītāja;
 • Dagnija Nuķe – SIA “BARAKUDA M” valdes locekle;
 • Aleksejs Mjaliks – SIA “Prime Peaks” valdes loceklis;
 • Vilnis Saulājs – SIA “VILSA” direktors;
 • Andris Strapcāns – SIA “Green Villa” valdes loceklis;
 • Guntis Čivčs – SIA “Retail Management” valdes priekšsēdētājs, biedrības “Siguldas BUB” valdes priekšsēdētājs;
 • Agris Grīnbergs – SIA “Vieta” valdes loceklis;
 • Andrejs Varganovs – SIA “GREENVALLEY” valdes loceklis;
 • Evija Bīriņa – SIA “EURUS NORD” valdes locekle;
 • Viktors Grūtups – SIA “Rāmkalni Nordeco” īpašnieks;
 • Jānis Auseklis – pašnodarbinātais “Autoskola AMV”.
 _________________ 
 
Apbalvoti “Siguldas novada Uzņēmēju gada balvas 2021” nominanti (Publicēts: 1.07.2022.)

Godinot Siguldas novada uzņēmējus, 30. jūnijā Siguldas pils kvartālā jau desmito gadu pēc kārtas tika apbalvoti Siguldas novada pašvaldības organizētā konkursa “Uzņēmēju gada balva” laureāti par sasniegumiem 2021. gadā. Šogad “Uzņēmēju gada balva” tika pasniegta 12 nominācijās, kopumā sveicot 15 laureātus. Balvas un diplomus uzņēmējiem pasniedza Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, pašvaldības aģentūras “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Dace Preisa un Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Jolanta Kursiša.​

 • “Novada popularizētājs” – SIA “Rāmkalni Nordeco”

SIA “Rāmkalni Nordeco”, kas labi zināms ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, sniedz plašu pakalpojumu klāstu, sākot ar ēdināšanas un tūrisma pakalpojumiem līdz pat dažādu augļu pārstrādei un konservēšanai. Vairākkārt piedalījies starptautiskās izstādēs. Visa produkcija ir pašu audzēta, no kā tiek ražoti visdažādākie produkti un puse saražotās produkcijas tiek eksportētas. Saražotos produktus ir iecienījuši arī vietējie saldummīļi. Zemkopības ministrijas (ZM) organizētajā konkursā “Sējējs 2021” SIA “Rāmkalni Nordeco” apbalvots nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”. Balvu ceremonijā saņēma SIA “Rāmkalni Nordeco” īpašnieks un saimnieks Viktors Grūtups.

 • Novada izaugsme” – SIA “LAIMAS”

SIA “LAIMAS” būvmateriālu veikals atrodas Krimuldas pagasta Raganā un ir dēvējams kā vietējā šūniņa, novada sirsniņa. Uzņēmums ir tēva Jāņa Eisaka lolojums, bet laika gaitā uzņēmuma darbībā ir iesaistīts arī dēls Erlends Eisaks, kurš ir uzņēmuma vadītājs, un mazdēls Jānis Eisaks (juniors), visi trīs ikdienā tur rūpi par uzņēmuma darbību un attīstību. Uzņēmuma darbība pastāv jau 31 gadu. Un vietējie zina, ja kaut ko nevar dabūt Rīgā, tad gan jau būs Raganā! Balvu ceremonijā saņēma SIA “LAIMAS” uzņēmuma vadītājs Erlends Eisaks un Jānis Eisaks (juniors).  

 • Novada izaugsme” – SIA “Rettenmeier Baltic Timber”

Uzņēmums atrodas Inčukalnā, dibināts 1994. gadā, kurā tiek ražoti zāģmateriāli, masīvkoku mēbeļu paneļi, iepakojuma kokizstrādājumi, koka briketes un granulas. Uzņēmumam ir vērienīga ražošanas platība – 327 000 kvadrātmetri –, kuru arī tuvākajos gados ir paredzēts attīstīt. Labi sakārtota sistēma, kur katrs baļķis, dēlītis vai vismazākais zariņš atrod savu pielietojumu, un kāds no uzņēmumā strādājošajiem 260 darbiniekiem noteikti parūpēsies, lai viss tiktu izmantots efektīvi. Balvu ceremonijā saņēma “Rettenmeier Baltic Timber” valdes loceklis un direktors Rolands Rimicāns.

 • “Novada jaunais uzņēmējs” – SIA “dfl”  (Valhalla Lounge)

Uzņēmuma struktūrvienība tika reģistrēta 2020. gada oktobrī, bet plašāka darbība tika uzsākta 2021. gada maijā. Paši īpašnieki kokteiļu bāru “Valhalla Lounge”, kur kopā ar draugiem vai ģimeni relaksēti pavadīt laiku, baudīt gardus kokteiļus, sauc par savu mazo paradīzi, kas veidota tā, lai paši gribētu katru dienu tur būt un justies laimīgi un baudīt dzīvi. Un tieši tādu pašu sajūtu vēlas dāvāt arī apmeklētājiem. Balvu ceremonijā saņēma kokteiļu bāra “Valhalla Lounge” saimnieki Lamija Mehtijeva un Sven Reinū.

 • “Novada viesmīlīgākais” – SIA “V.G.V.” (KUNGU RIJA)

Uzņēmums, ko labāk pazīstam kā “KUNGU RIJA”, atrodas ceļa Turaida–Ragana malā, sniedz restorāna un mobilās ēdināšanas pakalpojumus. Uzņēmuma ikdienas darbā ir iesaistīta visa ģimene, kur katram ir savi pienākumi, bet visi darbojās vienoti kā komanda. Uzņēmuma vēsture ir neilga, kaut gan tās tapšana saistīta ar senām liecībām par Turaidas muižu riju. Ja analizējam vārdu “viesmīlīgs”, tad uzņēmuma saimnieki Vita un Ģirts Gulbergi un tie, kas šeptējas aiz letes ir tieši tādi “vies mīlīgi” jeb citiem vārdiem – mīl viesus un vispār pasauli. Balvu ceremonijā saņēma “KUNGU RIJAS” saimnieku dēli Pits Gulbergs un Niks Gulbergs.

 • “Novada lauksaimnieks” – Rīgas rajona Ādažu pagasta Draudzības ielas 48 J. Gierkena zemnieka saimniecība

Pēc Lursoft datiem, tā ir viena no lielākajām zemnieku saimniecībām visā novada teritorijā un vadošākais lauksaimniecības uzņēmums Latvijā. Saimniecības pamatlicējs ir saimnieks Juris Gierkens, bet ikdienā ir iesaistīta un saimnieko visa ģimene – sieva, dēls un meita. Uzņēmums ir izveidojis koģenerācijas staciju, šī biogāzes stacija ir uzstādīta blakus zemnieku saimniecībai. 2017. gadā saimniecībā izbūvēta robotizēta slaukšanas iekārta, kas tolaik bija lielākā piena slaukšanas robotu ferma Latvijā. Balvu ceremonijā saņēma zemnieku saimniecības “J. Gierkena” saimnieki Juris Gierkens un Ingrīda Gierkena.

 • “Novada lauksaimnieks” – zemnieku saimniecība “BAJĀRI”

Zemnieku saimniecībā, kas darbojas jau kopš 1992. gada, visi procesi tiek veikti pašu spēkiem un tos veic saimnieks Ainārs Vāgners. Zemnieku saimniecība “Bajāri” nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu. Nelielā ģimenes saimniecība šo 20 gadu laikā izdzīvojusi gan labākus, gan sliktākus laikus, taču gaļas liellopu audzēšana arvien sagādā prieku un peļņu. Balvu ceremonijā saņēma ZS “BAJĀRI” saimnieka Aināra Vāgnera dēls Rūdolfs Vāgners.

 • “Novada eksportētājs” – SIA “ALA LIGNEA”

Uzņēmums dibināts 2005. gadā, savu darbību uzsāka ar zāģmateriālu eksportu uz Apvienoto Karalisti un Zviedriju. 2007. gadā uzņēmums uzsāka aktīvu ražošanu savā ražotnē “Lemburgas kokzāģētava” Sidgundā, Mālpils pagastā. Šobrīd uzņēmumā strādā jau vairāk nekā 60 darbinieki. Pagastā visi zina teikt, ka uzņēmuma īpašnieki ir atsaucīgi un izpalīdzīgi, un saprot, ka katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek, tāpēc rūpējas, lai sakārtotu vidi arī ārpus sava uzņēmuma robežām. Balvu ceremonijā saņēma SIA  “ALA LIGNEA” valdes priekšsēdētājs Andris Elksnis

 • “Novada investors” – SIA “KLIKK adventure” (KLIKK centrs)

Siguldā jau gadiem mīt atpūtas un izklaides grandi, pērn tiem pievienojies vēl viens – KLIKK centrs. Pateicoties šim jauninājumam, Siguldā ir vēl viena vieta, kur brīvo laiku ģimenes var pavadīt kopā un tas nav uz dīvāna, bet gan aktīvā atpūtā. Jaunais centrs tika izveidots jau 2021. gadā, taču, ņemot vērā epidemioloģiskos nosacījumus, pilnvērtīgs darbs centrā uzsākts tikai šā gada martā. Atpūtas parka izveidē ieguldītas investīcijas nepilna miljona apmērā. Šis ir ģimenes uzņēmums, kura nosaukumā atspoguļoti un apvienoti visu ģimenes locekļu iniciāļi. Balvu ceremonijā saņēma SIA “KLIKK adventure” pārstāvji Ilvija Liepiņa un Kaspars Liepiņš.

 • “Novada inovācija” – SIA “GREENVALLEY”

Domāt zaļi, domāt par vidi un klimatu neitralitāti – tās ir šī uzņēmuma vērtības un tāds arī ir radītais produkts. Uzņēmuma SIA “GREENVALLEY” izveidotais inovatīvais produkts “Plant Nutrition” ir 100% organisks mēslojums, kas paredzēts jebkuram istabas augam. Šis produkts ir ražots Latvijā ar komposta slieku palīdzību. Sliekas pārstrādā cilvēku radītos organiskos atkritumus, pārstrādes rezultātā tiek radīts vermi komposts, kas pēc tam tiek savākts, izžāvēts un attīrīts. Produkts ir iepakots 30 gramu iepakojumā. Balvu ceremonijā saņēma SIA “GREENVALLEY” valdes loceklis Andrejs Varganovs un Eksporta nodaļas vadītāja Karina Varganova.

 • “Novada labākais darba devējs” – SIA “WOODPRO”

Uzņēmums nodarbojas ar koka dārzu māju ražošanu un arī to eksportēšanu. Uzņēmuma SIA “WOODPRO” īpašnieki ļoti novērtē savus darbiniekus, kā prioritāti izvirzot darbinieku labbūtību. Uzņēmuma saimnieki zina, ka vissvarīgākās sarunas notiek virtuvē, tāpēc gādā par to, lai viņu darbiniekiem būtu ērta virtuves telpa, siltas pusdienas un dažādi pasākumi kolektīva kopējā gara stiprināšanai. To novērtē ne tikai Siguldas novadā dzīvojošie šī uzņēmuma darbinieki, bet arī tie, kas uz mājīgo virtuves telpu ik dienas brauc arī no citiem novadiem. Uzņēmuma īpašnieku rūpes par saviem darbiniekiem veido draudzīgu un lojālu kolektīvu. Balvu ceremonijā saņēma SIA “WOODPRO” finanšu direktore Inese Ventere un direktors Raitis Bērziņš.

 • “Novada amatnieks” – Baložu ģimenes amatnieku darbnīca “Baložu māja”

Ģimenes veidota amatnieku darbnīca, kas atrodas Mālpilī, ik dienu darbnīcā atjauno kādu unikālu kultūrvēstures objektu un darina jaunus kokamatniecības darbus. Darbnīcas īpašā odziņa ir piparkūku koka formu darināšana un piparkūku cepšana. Amatnieku darbnīcā “Baložu māja” saimnieko restauratore Sarmīte Balode un kokgriezējs Jānis Balodis. Balvu ceremonijā saņēma amatnieku darbnīca “Baložu māja” saimnieki Sarmīte un Jānis Baloži.

 • “Novada zaļais” – Lipsku ģimenes saimniecība, preču zīme “Absolūts ēd”

Lipsku ģimenes saimniecība, kuru sirdslieta ir dārzeņi – audzēt dārzeņus un no dārzeņiem radīt produktus, atrodas Krimuldas pagasta Inciemā. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta un plašāk atpazīstama ar preču zīmi “Absolūts ēd”. Saimniece Ilze Lipska pēc izglītības ir filozofs un saimnieks Juris Lipskis ir ekonomists, bet abi izgājuši bioloģiskās lauksaimniecības kursus un mācās praksē iepazīt savu zemi, un būt saskaņā ar dabu, audzējot dārzeņus un zaļumus. Balvu ceremonijā saņēma “Absolūts ēd” saimnieki Ilze Lipska un Juris Lipskis.

 • “Novada zaļais” – biedrība “Uz zaļā zara” (“Mūsu Bio tirgus”)

“Domā zaļi. Rīkojies viedi. Dzīvo veselīgi” – vērtību kopums, ko apvieno jau Pierīgas reģionā un Siguldas novadā atpazīstamā biedrība, kas pozicionējas ar preču zīmi “Mūsu Bio tirgus”. Ideju autores un ikdienas darbu veicējas ir divas enerģiskas, pozitīvas un atraktīvas dāmas – Dace Mežavilka un Liene Klišāne –, kas īsteno pasākumus, kuros apmeklētājiem ir iespēja baudīt dabiskus produktus, iegādāties bioloģiski sertificētu zemnieku saimniecību produktus (svaigus un pārstrādātus dārzeņus, gaļu, ogas un pārstrādātus ogu produktus, piena produktus, maizi, medu, kaņepju produktus, kā arī fermentētas mērces un citus produktus), kā arī piedalīties meistarklasēs jaunu prasmju ieguvei. “Mūsu Bio tirgus” tiek pulcināti arī amatnieki un meistari, kas rada apģērbus, rotas, keramiku, koku izstrādājumus, ziedūdeņus, sveces un ziepes. Balvu ceremonijā saņēma “Mūsu Bio tirgus” biedrības “Uz zaļā zara” dibinātājas un ideju autores Liene Klišāne un Dace Mežavilka.

 • “Novada aizrautība” – Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “MAD Nordic” (“Augusta stallis” un “Augusta zemenes”)

Tā ir ģimenes saimniecība, kas aktīvi attīstījuši un iekopuši savulaik tik zināmo Mālpils dārzniecības teritoriju. Saimnieki vienlaicīgi apvieno un darbojas divos atšķirīgos darbības virzienos. Saimniecības attīstībā ir ieguldīts liels darbs un mīlestība, kas darīts ar saimnieku apņēmību un aizrautību. Piedāvātais “Augusta stallis” pakalpojums, kas vairāk ir saimnieces Ivetas Dzērves sirdslieta, aizrauj un ir neaizmirstams piedzīvojums ikvienam, vienlaicīgi nodrošinot labsajūtu, un piedāvātais produkts “Augusta zemenes” ir saimnieka Guntara Dzērves rūpīgi koptais un lolotais, kas piepilda ikdienu ar svaigām garšām. Balvu ceremonijā saņēma “Augusta stallis” un “Augusta zemenes” saimniece Iveta Dzērve.

 _________________ 

Noskaidrotas biznesa ideju konkursa “Māmiņa. Uzņēmēja” uzvarētājas (Publicēts: 1.07.2022.)

Iedrošinot jaunās māmiņas uzsākt komercdarbību un sekmējot jaunu darbavietu un uzņēmējdarbības attīstību novadā, Siguldas novada pašvaldība jau septīto gadu organizē biznesa ideju konkursu “Māmiņa. Uzņēmēja”. Šogad atbalstītas 5 perspektīvas biznesa idejas, to īstenošanā investējot 12 304 eiro. Konkursa uzvarētājas tika sveiktas 30. jūnijā Siguldas pils kvartālā.

Konkursā “Māmiņa. Uzņēmēja” tika atbalstīti pieci projekti – finansējumu 3000 eiro apmērā saņēma Agnese Rukkalne projekta “Aplikācija angļu valodas attīstīšanai, apgūšanai” realizācijai, 2304 eiro līdzfinansējumu projekta “Zīmola “Inese Pabērza iedvesmota komunikācija” attīstība, virzība tirgos” īstenošanai saņēma Inese Pabērza. 3000 eiro tika piešķirts Evas Bērzes projekta “Bērnu atstarojošo vestu ražošana ar dizaina elementiem” realizācijai, 3000 eiro – Zanes Gereišas idejai “Mana terapijas Grāmata”, bet Laine Amerika Mūrniece saņēma 1000 eiro līdzfinansējumu projekta “Mācību materiālu izveide artikulācijas aparāta attīstībai” īstenošanai.

Šogad konkursam tika pieteiktas 7 biznesa idejas. Konkursa 2. kārtā uzņēmējdarbības idejas prezentēja 5 māmiņas – uzņēmējas.

Iesniegtos projektus vērtēja konkursa komisija – finanšu institūcijas “Altum” korporatīvo attiecību vadītāja Vita Breidaka-Podračika, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Siguldas biznesa inkubatora vadītāja Gundega Vanaga-Janberga, saimniecības “Lejaslīves” īpašniece Lelde Valle, SIA “Mālpils ZemeNes” valdes locekle Santa Kraukle, SIA “Greenvalley” eksporta nodaļas vadītāja Karīna Varganova un Inčukalna “Elvi” pārstāve, SIA “Gaida” izpilddirektore Evija Keiša. Komisija vērtēja pakalpojuma unikalitāti, konkurētspēju, tirgus pieprasījumu un mērķa auditoriju, komandas kompetences un idejas prezentāciju.

_________________  
 
Siguldā tiek iznomātas telpas ārstu praksei (Publicēts: 1.07.2022.)

SIA “NMS Laboratorija”, kas sniedz medicīnas pakalpojumus Siguldā, iznomā telpas ārstu praksei Raiņa ielā 5A-2. Telpu platība ir 41,5 kvadrātmetri. Nomas maksa – 350 eiro (bez PVN).

Plašāka informācija, kā arī pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi liene.kokorevica@nms-laboratorija.lv.

_________________  

Uzņēmējus aicina uz lekciju kopā ar bankas ekonomistu Daini Gašpuiti (Publicēts: 22.06.2022.)

Otrdien, 28. jūnijā, plkst. 17.30 kultūras centra “Siguldas devons” zālē “Digiti” Siguldas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta punkts organizēs lekciju uzņēmējiem “Izaicinājuma priekšā”, kurā piedalīsies un par jaunākajām Latvijas un globālās ekonomikas prognozēm plašāk stāstīs AS “SEB banka” ekonomists Dainis Gašpuitis.

Ieeja lekcijā ir bez maksas un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Aicināti visi Siguldas novada uzņēmēji, kuriem interesē profesionāļa skatījums par Latvijas un starptautiskās ekonomikas perspektīvām un kā tās varētu ietekmēt karš Ukrainā. Tāpat bankas ekonomists ieskicēs pasaules ekonomikas un drošības politikas attīstību, ņemot vērā savu darba pieredzi un prognozes. “Kādi riski apdraud ekonomiku, vai augošā inflācija bremzēs izaugsmi un kādi izaicinājumi sagaida uzņēmējus?” – būs jautājums, par kuru diskutēt.

Lekcija norisināsies Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes ietvaros dienā, kad uz pirmo tikšanos pulcēsies jaunās padomes locekļi.

_________________  

 Organizē semināru mežsaimniecības pakalpojumu sniedzējiem un meža īpašniekiem (Publicēts: 20.06.2022.)

“Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” 10. jūlijā aicina apmeklēt semināru “Nodokļi mežsaimniecības pakalpojumu sniedzējiem un meža īpašniekiem”. Bezmaksas seminārs norisināsies attālināti, izmantojot “Zoom” platformu, tā sākums plkst. 10.00.

Seminārā piedalīsies Maija Lisecka un Janīna Bukovska no Valsts ieņēmumu dienesta, kuras interesentiem izklāstīs aktuālo informāciju par nodokļu maksāšanas kārtību meža īpašniekiem un mežsaimniecības pakalpojumu sniedzējiem. Tāpat semināra dalībnieki varēs uzklausīt Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) mežsaimniecības konsultantes Marutas Pragulbickas stāstījumu par MKPC plānotajiem pasākumiem un konsultāciju projektiem.

Plānots, ka seminārs norisināsies līdz plkst. 12.00.

Papildu informācija pieejama “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” tīmekļa vietnē. Jautājumu gadījumā semināra organizatori aicina sazināties ar Lidiju Bredovsku, zvanot uz tālruņa numuru 29166364 vai rakstot uz e-pasta adresi lidija.bredovska@mkpc.llkc.lv.

_________________ 

 Pašvaldības grantu sociālās uzņēmējdarbības attīstībai saņem biedrība “Gaismas laiva” (Publicēts: 16.05.2022.)

Sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup”, ko īsteno AS “SEB banka” kopā ar Siguldas, Mārupes, Ķekavas, Olaines un Ropažu novadu, izvēlētas piecas perspektīvākās sociālā biznesa idejas. Siguldas novadā grants 8000 eiro apmērā piešķirts biedrībai “Gaismas laiva”.

Biedrība “Gaismas laiva” izstrādās funkcionālu apģērbu un aksesuārus cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Biznesa idejas autori izstrādājuši prototipu lietusmētelim ar aksesuāriem, kas ergonomiski pielāgots kustību specifikai.

Grantu programmas “Augšup” mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Šogad tā tika īstenota pirmo reizi, programmā tika saņemti 20 sociālā biznesa ideju pieteikumi, tostarp 6 idejas no Siguldas novada. Kopumā šogad piešķirto grantu apjoms ir teju 40 000 eiro. Saņemtos granta līdzekļus uzņēmumi var izmantot esošās sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanai, esošā biznesa sociālās ietekmes veidošanai vai arī jauna sociālā uzņēmuma izveidei. Plašāka informācija par grantu programmu “Augšup” pieejama tīmekļa vietnē seb.lv/augsup.

_________________ 

Sezonas laukstrādniekiem paplašināts īpašais nodokļu režīms (Publicēts: 25.05.2022.)

Lauku atbalsta dienests (LAD) un Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka tie lauksaimnieki, kuri laikā no 1. aprīļa līdz 30. novembrim nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos, no šo darbinieku algām var maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli 15% apmērā, bet ne mazāka kā 0,70 eiro katrā nodarbināšanas dienā.

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai darba devējiem jāizmanto LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS) (papildus VID minētie darbinieki nav jāreģistrē), tajā reģistrējot ienākumu gūšanas dienu, noslēgto līgumu formu un sezonas laukstrādniekiem aprēķināto atlīdzību par darbu. EPS ir nodrošināta iespēja lauksaimniekiem (darba devējiem) iegūt apkopotā veidā visus mēneša laikā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru, lai tos iesniegtu VID standartizētā formā vienu reizi mēnesī.

Lai lauksaimnieks varētu piemērot saviem sezonas darbiniekiem atviegloto nodokļu režīmu, tam ir jāatbilst šādiem nosacījumiem:

 • lauksaimniekam īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā ir lauksaimniecībā izmantojama zeme, ko tas izmanto augļkoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai un nodarbina sezonas laukstrādniekus ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā, kā arī akmeņu lasīšanā sējumu, stādījumu un zālāju platībās;
 • lauksaimnieks ir pieteicis zemi vienotajam platības maksājumam, ievērojot kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros;
 • lauksaimnieks nav mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs;
 • sezonas laukstrādnieks vienlaikus tajā paša dienā nav reģistrēts citā saimniecībā.

Savukārt, lai sezonas laukstrādnieka ienākumiem varētu piemērot 15% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, tam ir jāatbilst šādiem trim nosacījumiem:  

 • persona ir nodarbināta lauksaimniecības sezonas darbos ne vairāk kā 90 kalendāra dienas pie viena vai vairākiem lauksaimniekiem kopā;
 • personas ienākums, kas gūts pie viena vai vairākiem lauksaimniekiem kopā, nepārsniedz 3000 eiro;
 • personai četru mēnešu periodā pirms lauksaimniecības sezonas darbu uzsākšanas lauksaimnieka labā ar šo pašu lauksaimnieku nav bijušas darba tiesiskās attiecības vai nav bijis noslēgts uzņēmuma līgums.

Plašāka informācija pieejama LAD tīmekļa vietnē, VID tīmekļa vietnē un informatīvajā materiālā “Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai LAD klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

_________________ 

Līdz 5. jūnijam iespējams pieteikt projektus tūrisma ideju līdzfinansējuma konkursā (Publicēts: 25.05.2022.)

Lai dažādotu Siguldas novada tūrisma un viesmīlības piedāvājumu, vienlaikus radītu jaunas darbavietas un inovatīvus tūrisma produktus, Siguldas novada pašvaldība līdz 5. jūnijam aicina mazos un vidējos uzņēmumus iesniegt projektu pieteikumus tūrisma ideju līdzfinansējuma konkursā.

Konkursā viens uzņēmums var saņemt līdzfinansējumu līdz 5 000 eiro jeb 80% apmērā no atbalstāmajām izmaksām. Kopējais konkursā pieejamais finansējums pirmajā gadā ir 30 000 eiro. Atbalstam var pieteikties gan jau strādājoši, gan jauni komersanti, iesniedzot pieteikumu un nepieciešamo dokumentāciju līdz 5. jūnijam. Iecerētās aktivitātes realizējamas 18 mēnešu periodā no atbalsta saņemšanas brīža.

Konkursa dokumentācija:

Konkursa pieteikuma dokumentus var iesniegt:

 • personīgi vienā oriģināla eksemplārā papīra formā slēgtā aploksnē Siguldas novada klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3, Siguldā, vai Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Parka ielā 1, Raganā, Nākotnes ielā 1, Mālpilī, vai Atmodas ielā 4, Inčukalnā, un identisks elektronisks eksemplārs jānosūta uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv;
 • pa pastu pieteikumu jānosūta vienā oriģināla eksemplārā papīra formā uz adresi Pils iela 16, Sigulda, Siguldas novada, LV-2150, un identisks elektronisks eksemplārs uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv;
 • ar drošu elektronisko parakstu parakstīts pieteikums jānosūta uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv.

Ideju konkursa rezultātā pašvaldība sniedz iespēju uzņēmumiem attīstīt kādu no iecerēm, kas gaidījušas īsto brīdi realizācijai, beidzoties epidemioloģiski sarežģītajā situācijā, kas kavēja jaunu ideju nākšanu gaismā vairāk nekā divus gadus. “Siguldas novads nes Latvijas tūrisma vizītkarti, tāpēc mums ir ļoti svarīgi, lai novadā nemitīgi taptu jaunas idejas, ieceres un piedāvājumi, kas mudina tūristus šeit atgriezties atkal un atkal,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Tūrisma ideju konkursu rīko un finansē pašvaldības aģentūra “Siguldas Attīstības aģentūra”. Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīvu jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu, vienlaikus sekmējot arī jaunu darbavietu radīšanu.

Šogad pašvaldība uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu laikā realizē jau gan ilggadējo atbalsta konkursu “Māmiņa. Uzņēmēja”, gan sadarbībā ar AS “SEB banka” realizē grantu programmu “(ie)dvesma”, atbalstu sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumiem “Augšup”, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta programmu jauniešiem. 

 _________________ 
 

 Aicinām pieteikties dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē (Publicēts: 24.05.2022.)

Paplašinoties Siguldas novada teritorijai pēc administratīvi teritoriālās reformas, aicinām pieteikties Siguldas pilsētas un pagasta, kā arī Allažu, Inčukalna, Krimuldas, Lēdurgas, Mālpils un Mores pagasta uzņēmējus un uzņēmumu pārstāvjus dalībai Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, lai kopīgi veicinātu novada uzņēmējdarbības vides attīstību un dialogu starp pašvaldību un novada uzņēmējiem.

Lai padomē tiktu pārstāvētas visu uzņēmēju intereses, pieteikumus aicināti iesniegt gan lielo, gan vidējo un mazo Siguldas novada uzņēmumu pārstāvji. Padomes sastāvā ir paredzēti ne vairāk kā 20 padomes locekļi.

Padomes sēdes ir atklātas un tiek sasauktas ne retāk kā reizi pusgadā vai arī pēc nepieciešamības.

Padomes galvenais uzdevums ir izstrādāt un iesniegt priekšlikumus pašvaldībai šādu jautājumu risināšanai:

 • novada attīstības plānu, koncepciju un citu stratēģiski svarīgu dokumentu izstrādei;
 • pasākumi labvēlīgākas uzņēmējdarbības vides veidošanai;
 • nozīmīgu attīstības un investīciju projektu ietekmes uz sociāli ekonomiskās attīstības gaitu novadā un atbilstības novada attīstības programmā noteiktajām attīstības prioritātēm novērtēšanai;
 • kopīgu projektu īstenošana sadarbībā ar pašvaldības struktūrvienībām, lai veicinātu novada sociāli ekonomisko attīstību;
 • uzņēmēju līdzdalība novada tēla veidošanas pasākumos;
 • citu uzņēmējiem un pašvaldībai aktuālu jautājumu risināšana.

Novada uzņēmēji, kuri ir gatavi bez atlīdzības darboties Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, aicināti līdz 7. jūnijam iesniegt pieteikumu, to nosūtot uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv, kurā norādīta pretendenta profesionālā kompetence un pieredze uzņēmējdarbībā. Pieteikuma anketa pieejama šeit.

Pēc dalībnieku pieteikumu saņemšanas tiks organizēta konsultatīvā padomes sēde, uz kuru tiks aicināti visi pretendenti, kas būs iesūtījuši pieteikumus.

Jautājumu gadījumā aicinām vērsties pie “Siguldas Attīstības aģentūras” Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītājas Jolantas Kursišas, rakstot uz e-pasta adresi jolanta.kursisa@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 22017156.

Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes nolikumu var apskatīt šeit.

 _________________ 
 
Pārtikas ražošanas uzņēmumi aicināti piedalīties kontaktbiržā “Mācies un strādā Rīgas reģionā” (Publicēts: 19.05.2022.)

Rīgas plānošanas reģions organizē pārtikas ražotāju uzņēmējiem kontaktbiržu “Mācies un strādā Rīgas reģionā”,kas notiks 24. maijā Ādažos. Pieteikt dalību tajā var, rakstot uz e-pasta adresi dace.grinberga@rpr.gov.lv līdz 23. maijam.

Seminārā izglītības pakalpojuma sniedzēji (profesionālās izglītības mācību iestādes, LDDK, LLU) iepazīstinās uzņēmējus ar specialitātēm, kādas pārtikas ražotājiem sagatavo katra no skolām.

Pasākuma mērķis ir veicināt:

 • speciālistu sagatavošanu un piesaisti atbilstoši darba tirgus vajadzībām;
 • veiksmīgu informācijas apmaiņu starp uzņēmējiem un profesionālās izglītības iestādēm, citiem izglītības pakalpojuma sniedzējiem;
 • diskusiju par darba tirgum nepieciešamo prasmju un kompetenču nodrošināšanu tagadnē un nākotnē.

Semināra noslēgumā uzņēmējiem būs iespēja kontaktbiržā individuālā sarunā tikties ar sev interesējošu mācību iestādes pārstāvi.

Pasākuma programma apskatāma šeit.

Papildu informācija, sazinoties ar Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāju Dace Grīnbergu, rakstot uz e-pasta adresi dace.grinberga@rpr.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29404788.

 _________________ 

 
Noris nekustamā īpašuma “Raganas pasta nodaļa” izsole (Publicēts: 13.05.2022.)

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts” tīmekļa vietnē izsoles.ta.gov.lv izsolē ar augšupejošu soli pārdod nekustamo īpašumu “Raganas pasta nodaļa” Tirgus ielā 3, Raganā, Krimuldas pagastā, Siguldas novadā.

Nekustamais īpašums “Raganas pasta nodaļa” Tirgus ielā 3, Raganā, Krimuldas pagastā, Siguldas novada (kadastra nr. 80680070388) sastāv no divstāvu ēkas (platība 295,4 kvadrātmetri) un zemes gabala 0,2365 hektāru platībā.

Izsoles sākumcena – 20 000 eiro, solis – 200 eiro. Pieteikšanās izsolei norit līdz 29. maija plkst. 23.59, izsoles noslēguma datums – 8. jūnija plkst. 13.00. Izsoles norises noteikumi apskatāmi šeit.

Personām, kas vēlas piedalīties izsolē, izmantojot elektronisko izsoļu vietni, jāiemaksā nodrošinājums 10% apmērā no sākumcenas – 2000 eiro –, kā arī jāapmaksā izsoles dalības maksa 20 eiro un rīkotāja dalības maksa 80 eiro apmērā, un, izmantojot elektronisko izsoļu vietni, jānosūta lūgums personu autorizācijai izsolē.

Informācija par izsoli publicēta laikrakstos “Latvijas Vēstnesis” un “Rīgas Apriņķa avīze”, “Latvijas Pasta” tīmekļa vietnē. Nekustamā īpašuma apskati un papildu informāciju par nekustamo īpašumu var saņemt darbdienās pie izsoles rīkotāja, zvanot uz tālruņa numuru 29420864 vai rakstot uz e-pasta adresi izsoles@pasts.lv.

_________________ 

Aicina pieteikt projektus tūrisma ideju līdzfinansējuma konkursā (Publicēts: 5.05.2022.)

Lai dažādotu Siguldas novada tūrisma un viesmīlības piedāvājumu šajā sezonā, Siguldas novada pašvaldība izsludinājusi ideju konkursu maziem un vidējiem uzņēmumiem ar mērķi atbalstīt inovatīvu jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu, vienlaikus sekmējot arī jaunu darbavietu radīšanu.

Konkursu laikā viens uzņēmums var saņemt līdzfinansējumu līdz 5 000 eiro jeb 80% apmērā no atbalstāmajām izmaksām. Kopējais konkursā pieejamais finansējums pirmajā gadā ir 30 000 eiro. Atbalstam var pieteikties gan jau strādājoši, gan jauni komersanti, iesniedzot pieteikumu līdz 5. jūnijam, savukārt iecerētās aktivitātes realizējamas 18 mēnešu periodā no atbalsta saņemšanas brīža.

Konkursa dokumentācija:

Konkursa pieteikuma dokumentus var iesniegt:

 • personīgi vienā oriģināla eksemplārā papīra formā slēgtā aploksnē Siguldas novada klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3, Siguldā vai Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Parka ielā 1, Raganā, Nākotnes ielā 1, Mālpilī, vai Atmodas ielā 4, Inčukalnā, un identisks elektronisks eksemplārs jānosūta uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv;
 • pa pastu pieteikumu jānosūta vienā oriģināla eksemplārā papīra formā uz adresi Pils iela 16, Sigulda, Siguldas novada, LV-2150, un identisks elektronisks eksemplārs uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv;
 • ar drošu elektronisko parakstu parakstīts pieteikums jānosūta uz e-pasta adresi uznemejiem@sigulda.lv.

Ideju konkursa rezultātā pašvaldība sniedz iespēju uzņēmumiem attīstīt kādu no iecerēm, kas gaidījušas īsto brīdi realizācijai, beidzoties epidemioloģiski sarežģītajā situācijā, kas kavēja jaunu ideju nākšanu gaismā vairāk kā divus gadus. “Siguldas novads nes Latvijas tūrisma vizītkarti, tāpēc mums ir ļoti svarīgi, lai novadā nemitīgi taptu jaunas idejas, ieceres un piedāvājumi, kas mudina tūristus šeit atgriezties atkal un atkal,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Tūrisma ideju konkursu rīko un finansē pašvaldības aģentūra “Siguldas Attīstības aģentūra”. Šogad pašvaldība uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu laikā realizē jau gan ilggadējo atbalsta konkursu “Māmiņa. Uzņēmēja”, gan sadarbībā ar AS “SEB banka” realizē grantu programmu “(ie)dvesma”, atbalstu sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumiem “Augšup”, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta programmu jauniešiem.

_________________ 

Iespēja pieteikties nekustamā īpašuma nomas tiesību izsolei Siguldā un Raganā 

Siguldas novada pašvaldība 12. maijā organizē Siguldas pils kvartāla nekustamo īpašumu un Krimuldas Sporta centra kafejnīcas telpu izsoles. Siguldas pils kvartālā nomai pieejams gan tirdzniecības vieta-kiosks, gan muižas koka mājas 1., 2. stāva darbnīcas radošo uzņēmēju, mākslinieku un dizaineru, kā arī amatnieku darbnīcu ierīkošanai. Pieteikumu iesniegšanas izsolēm norit līdz 6. maijam.

Nekustamais īpašums ielu tirdzniecības vieta-kiosks Nr. 5 Pils ielā 16, Siguldā, – kadastra apzīmējuma numurs 8015 002 1818. Telpas platība – 9 m2. Nomas objekta veids – tūrisma vai atpūtas pakalpojumu un amatnieku suvenīru tirdzniecības vieta. Izsole notiks 12. maijā plkst. 11.00 Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē, Zinātnes ielā 7, Siguldā.

Nekustamais īpašums muižas koka māja, 1. stāva darbnīca Nr. 2 Pils ielā 16, Siguldā, – kadastra apzīmējuma numurs 8015 002 1818. Telpas platība – 39,20 m2. Izsole notiks 12. maijā plkst. 12.00 Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē, Zinātnes ielā 7, Siguldā.

Nekustamais īpašums muižas koka māja, 2. stāva darbnīca Nr. 11 Pils ielā 16, Siguldā, – kadastra apzīmējuma numurs 8015 002 1818. Telpas platība – 101 m2. Izsole notiks 12. maijā plkst. 11.30 Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē, Zinātnes ielā 7, Siguldā.

Nekustamie īpašumi Pils ielā 16 ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Siguldas, Turaidas un Krimuldas vēsturisko centru komplekss” (valsts aizsardzības Nr.7445) daļa, kā arī atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu “Jaunā pils” (valsts aizsardzības Nr. 8333) un “Siguldas pilsdrupas” (valsts aizsardzības Nr.6709) tiešā tuvumā.

Nekustamais īpašums Skolas ielā 11A, Raganā, Krimuldas pagastā, – 8068 007 0416 002. Telpas platība – 57,20 m2. Nomas objekta veids – sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vieta. Izsole notiks 12. maijā plkst. 10.00 Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē, Zinātnes ielā 7, Siguldā.

Pieteikumi izsolēm jāiesniedz laikā līdz 6. maijam, aizpildot pieteikumu pakalpojumu portālā e.sigulda.lv vai pa pastu: Siguldas novada pašvaldība, Pils iela 16, Sigulda, LV-2150.

Ar izsoles noteikumiem un citu papildu informāciju var iepazīties tīmekļa vietnē www.sigulda.lv, “Pašvaldība” – “Izsoles, paziņojumi” – “Izsoles” – “Nomas tiesību nodošana – telpas”.

 _________________ 

Līdz novembrim veiks lauku apsekošanas darbus visā novada teritorijā (Publicēts: 25.04.2022.)

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka līdz novembrim tiks veikta topogrāfisko karšu mērogā 1:10000 sagatavošanu Siguldas novada teritorijai un teritorijas apsekošana dabā. Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu novada teritorijā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra norāda, ka saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9. panta pirmo daļu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Kartogrāfiskās informācijas atjaunināšanas laikā lauka apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus uzdevumus:

 • Pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū.
 • Iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē, vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas tos vizuāli apskatot vai uzmērot. Objektu un to raksturlielumu mērīšana var tikt veikta ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem.
 • Precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem.
 • Nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu (var tikt izmantots bezpilota gaisa kuģis – drons).

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumos Nr.384 “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000 – 1:2 000 ietvaros.

Papildu informācija par Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru atrodama tīmekļa vietnē www.lgia.gov.lv vai http://map.lgia.gov.lv.

  _________________

Novada māmiņas aicinātas pieteikt biznesa ideju grantu konkursā “Māmiņa. Uzņēmēja.”​ (Publicēts: 4.04.2022.)

Līdz 22. aprīlim Siguldas novada māmiņas-uzņēmējas aicinātas iesniegt pieteikumus grantu konkursam “Māmiņa. Uzņēmēja.”, pretendējot uz līdzfinansējumu līdz pat 3 000 eiro savas biznesa idejas attīstīšanai. Kopējā pieejamā atbalsta summa ir 16 000 eiro.

Grantu konkursā “Māmiņa. Uzņēmēja.”, ko rīko Siguldas Attīstības aģentūra, var piedalīties Siguldas novadā, tai skaitā Mālpils, Mores, Allažu, Inčukalna, Krimuldas un Lēdurgas pagastā, deklarētās sievietes-māmiņas, kuras audzina bērnu vecumā līdz 8 gadiem, ir vai plāno kļūt pašnodarbinātās vai jaunu uzņēmumu dibinātājas un vēlas attīstīt jaunu produktu vai pakalpojumu.

Projektā tiek atbalstītas un līdzfinansējumu var saņemt, lai segtu šādas izmaksas: preču izstrāde, tostarp izejmateriālu iegāde, pirmreizējās izmaksas telpu iekārtošanai un inventāra iegādei, mārketinga izmaksas, tehnikas vai iekārtu iegāde, mājaslapas izstrāde, datoprogrammu un licenču iegāde, personāla apmācības, preču zīmes un patentu reģistrācija un citas.

Konkurss norisināsies divās atlases kārtās:

 1. Līdz 22. aprīlim tiks pieņemti konkursantu pieteikumi, kas ietver pieteikuma veidlapunaudas plūsmas aprēķinu un izmaksu tāmi, un de minimis atbalsta uzskaites sistēmā (EDS) izveidotās un apstiprinātās veidlapas identifikācijas numuru. Jau reģistrētajiem komersantiem papildus jāiesniedz peļņas vai zaudējuma aprēķinu, kas sagatavots ne agrāk kā vienu mēnesi pirms konkursa pieteikuma iesniegšanas dienas.
 2. Pēc pirmās atlases kārtas tiks organizētas tālāk izvirzīto ideju prezentācijas (informācija par precīzu norises laiku sekos). Tālāk izvirzīti tiks ne vairāk kā divpadsmit pieteikumi ar vislielāko saņemto punktu skaitu pēc pirmās kārtas vērtēšanas kritērijiem.

Konkursa dokumentācija:

Konkursa pieteikuma dokumentus var iesniegt:

 • Personīgi vienā eksemplārā papīra formātā Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, Siguldā, vai Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Parka ielā 1, Raganā, Nākotnes ielā 1, Mālpilī, vai Atmodas ielā 4, Inčukalnā, un identisks eksemplārs jānosūta uz e-pasta adresi uzņēmējiem uznemejiem@sigulda.lv .
 • Elektroniski parakstītu pieteikumu, nosūtot uz e-pasta adresi uzņēmējiem uznemejiem@sigulda.lv .

Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs pārstāvji no AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Siguldas biznesa inkubatora, Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes, kā arī Krimuldas, Mālpils un Inčukalna pagasta uzņēmēji.

 _________________

Sākusies pieteikšanās sociālās uzņēmējdarbības grantam “Augšup” (Publicēts: 1.04.2022.)

Lai veicinātu sociālās uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā, no 1. līdz 29. aprīlim norisinās ojektu pieņemšana jaunai sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai “Augšup”, ko īsteno AS “SEB banka” kopā ar Siguldas, Mārupes, Ķekavas, Olaines un Ropažu novadu. Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 8 000 eiro, un uz to Siguldas novadā varēs pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību novada teritorijā, gan arī vēl neīstenotu biznesa ideju autori.

Granta līdzekļi paredzēti saimnieciskiem mērķiem esošās sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanai, kā arī jau esošā biznesa virzībai sociālajā jomā. Tāpat atbalstu varēs saņemt tie, kas plāno veidot jaunu sociālo uzņēmumu Siguldas novada teritorijā.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs gan biznesa profesionāļi, gan sociālās uzņēmējdarbības jomas un pašvaldību.

Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana plānota jūnijā.

Plašāka informācija par grantu programmas “Augšup” nosacījumiem un pieteikuma veidlapa pieejama tīmekļa vietnē www.seb.lv/augsup.

_________________

Tūrisma informācijas centrs aicina atsaukties Siguldas novada tūrisma un viesmīlības jomas uzņēmējus (Publicēts: 10.03.2022.)

Lai veidotu vienotu jaunā Siguldas novada tūrisma piedāvājumu un paplašinātu piedāvājumu klāstu, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs vēlas apzināt jaunā novada uzņēmējus, kas darbojas tūrisma un viesmīlības sektorā.

Ja darbojaties jomā, kas saistīta ar aktīvo atpūtu, kultūras mantojuma saglabāšanu, izklaidi, ēdināšanu vai nakšņošanas iespējām jaunveidotajā Siguldas novadā, kas ietver arī Mālpils, Krimuldas, Lēdurgas un Inčukalna pagastu, tad aicinām pastāstīt par savu piedāvājumu, rakstot uz Tūrisma informācijas centra e-pasta adresi info@sigulda.lv.

Iegūtā informācija tiks izmantota, veidojot jaunus tūrisma maršrutus un materiālus, kā arī papildinot atjaunotās tūrisma tīmekļa vietnes www.tourism.sigulda.lv informāciju.

________________

Iespēja saņemt pašvaldības grantu sociālās uzņēmējdarbības attīstībai (Publicēts: 9.03.2022.)

Lai veicinātu sociālās uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā, 1. aprīlī tiks uzsākta projektu pieņemšana jaunai sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai “Augšup”, ko īsteno AS “SEB banka” kopā ar Siguldas, Mārupes, Ķekavas, Olaines un Ropažu novadu. Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 8 000 eiro, un uz to Siguldas novadā varēs pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību novada teritorijā, gan arī vēl neīstenotu biznesa ideju autori.

Granta līdzekļi paredzēti saimnieciskiem mērķiem esošās sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanai, kā arī jau esošā biznesa virzībai sociālajā jomā. Tāpat atbalstu varēs saņemt tie, kas plāno veidot jaunu sociālo uzņēmumu Siguldas novada teritorijā.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs gan biznesa profesionāļi, gan sociālās uzņēmējdarbības jomas un pašvaldību pārstāvji no AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Jūrmalas, Ogres un Siguldas biznesa inkubatoriem, Labklājības ministrijas, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, sociālās uzņēmējdarbības akseleratora “New Door”, kā arī sociālās uzņēmējdarbības inkubatora “Reach for Change”. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana plānota jūnijā.

Plašāka informācija par grantu programmas “Augšup” nosacījumiem un pieteikuma veidlapa drīzumā būs pieejama tīmekļa vietnē www.seb.lv/augsup. Pieteikumu pieņemšana norisināsies līdz 29. aprīlim.

_________________

Aicina biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas programmā (Publicēts: 8.03.2022.) 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori 2022. gada pavasara uzņemšanā aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas programmai LIAA biznesa inkubatoros, tai skaitā Sigudas biznesa inkubatorā. Pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas programmā norisināsies līdz 21. martam. Vienlaikus LIAA Siguldas biznesa inkubators aicina interesentus 8. martā plkst. 18.00 piedalīties tiešsaistes pasākumā, lai uzzinātu plašāk par programmas nosacījumiem un atbalstu biznesa idejas attīstībai.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā programmas dalībniekiem ir iespēja saņemt visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas jeb kopradi, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības (ierobežojumu laikā apmācības tiek nodrošinātas tiešsaistē), kā arī vērtīgus kontaktus un pievienošanos lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā. Plašāka informācija par pirmsinkubācijas programmu pieejama šeit.

Pieteikšanās atbalsta programmai norisināsies līdz 21. martam. Pieteikuma veidlapa atrodama Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietnē šeit. Pieteikuma veidlapu pirmsinkubācijas programmai var iesniegt elektroniski parakstītu, sūtot uz e-pasta adresi pasts@liaa.gov.lv vai izdrukātu un parakstītu sūtot uz adresi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Biznesa inkubatoru departaments, Pērses iela 2, Rīga, LV-1442.

Pirms pieteikuma aizpildīšanas interesenti aicināti pieteikties uz klātienes vai tiešsaistes konsultāciju, sazinoties ar LIAA Siguldas biznesa inkubatoru, kā arī piedalīties tiešsaistes pasākumā “INFO stunda PINK dalībniekiem”, kas norisināsies 8. martā plkst. 18.00. Lai saņemtu tiešsaistes pasākuma saiti, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, aizpildot pieteikuma anketu šeit. Pasākuma laikā būs iespēja paplašināti uzzināt par inkubatoru sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām, kā arī par pieteikšanās un uzņemšanas kārtību.

Jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori no Siguldas, Ādažu, Saulkrastu un Limbažu novadiem aicināti savu dalību pieteikt Siguldas biznesa inkubatorā. Savukārt radošo industriju biznesa ideju autori no visas Latvijas aicināti pieteikumus iesniegt Radošo industriju inkubatorā Rīgā. Tāpat jauno dalībnieku uzņemšana norisinās arī citos reģionālajos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros.

Ar LIAA Siguldas biznesa inkubatoru iespējams sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 62400903 vai rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv. Biznesa inkubatora un koprades telpas atrodas Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

_________________

 16. martā notiks seminārs par aktuālo informāciju nodokļu likumdošanā (Publicēts: 2.03.2022.)

“Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Pierīgas konsultāciju birojs 16. martā organizē semināru par aktuālajām izmaiņām 2022. gadā nodokļu likumdošanā – slimības lapu apmaksa, autoratlīdzības nodokļu aprēķina, sociālās iemaksas pašnodarbinātām personām, iedzīvotāja ienākuma nodokļa gada deklarācijas sagatavošana, fiziskām personām D4 pielikuma sagatavošana. Seminārs notiks tiešsaistē, Zoom platformā, no plkst. 10.00 līdz 13.20.

Praktiskā informācijā dalīsies “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Grāmatvedības un finanšu nodaļas eksperte Linda Puriņa.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 15. martam aizpildot anketu šeit. Saite uz nodarbību dalībniekiem tiks nosūtīta no e-pasta adreses sigulda@llkc.lv uz pieteikuma anketā norādītajām e-pasta adresēm.

_________________

SEB banka aicina uzņēmumus pieteikties Izaugsmes programmai (Publicēts: 24.02.2022.)

Turpinot veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, SEB banka jau septīto reizi izsludina pieteikšanos Izaugsmes programmai, kas sniedz iespēju Latvijas uzņēmumiem bez maksas teju sešu mēnešu garumā pilnveidot zināšanas un prasmes tādās jomās kā izaugsmes domāšana, klientu izzināšana, inovācijas, mārketings un produktu vadība, kā arī mūsdienīga finanšu plānošana un ilgtspēja.Dalībai programmā uzņēmumi var pieteikties līdz 6. martam.

Izaugsmes programmas laikā 12–15 ambicioziem uzņēmumiem būs iespēja gan vietēja, gan starptautiska mēroga ekspertu un mentoru vadībā strādāt pie sava produkta, pakalpojuma vai koncepta idejas attīstības, kā arī pie procesu izmaiņām, kas var palīdzēt uzņēmumam straujāk augt.

Izaugsmes programma paredzēta Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem ar vismaz divu gadu pieredzi uzņēmējdarbībā un vismaz 200 000 eiro apgrozījumu gadā. Kopš 2018. gada Izaugsmes programmu absolvējuši jau 59 Latvijas uzņēmumi, bet vēl 12 uzņēmumi uzsākuši sestās kārtas noslēdzošo posmu.

Programmas lekcijas, darbnīcas un individuālās sesijas norisinās attālināti, sniedzot iespēju piedalīties no jebkuras vietas Latvijā vai ārvalstīs. Programmas laikā ar dalībniekiem individuālu sesiju formātā sadarbosies programmas galvenais mentors Viesturs Sosārs. Mentors kopā ar programmas komandu atbalstīs uzņēmumus biznesa idejas attīstībā, lai izveidotu konkrētu aktivitāšu plānu, ko realizēt jau programmas laikā un pēc tās. Izaugsmes programmas lekcijas būs pieejamas ikvienam interesentam tiešsaistē, savukārt darba semināri, mentoru atbalsts un individuālās sesijas būs pieejamas tikai programmas dalībniekiem.

Plašāka informācija par Izaugsmes programmu apskatāma šeit.

_________________

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam nepieciešamas telpas Siguldas pilsētā; uzņēmēji aicināti iesaistīties, izīrējot savu nekustamo īpašumu (Publicēts: 15.02.2022.)

Lai iedzīvotājiem sniegtā neatliekamā medicīniskās palīdzība pirmsslimnīcas etapā būtu iespējami efektīvāka, kā arī uzlabotu izsaukumu apkalpošanas operativitāti Siguldas novada teritorijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam ir nepieciešamas jaunas telpas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta izvietošanai Siguldas pilsētā. Patlaban Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Siguldas pilsētā nomā telpas no privātpersonas, tomēr tās funkcionāli un tehniski neatbilst punkta vajadzībām. Saistībā ar to, ka Siguldas novada pašvaldībai nav pieejamas atbilstošas telpas, aicinām uzņēmējus vai privātpersonas iesaistīties pakalpojuma nodrošināšanā, izīrējot savu nekustamo īpašumu.

Nepieciešamo telpu vēlamā platība ir 120 kvadrātmetri. Brigādes darbības nodrošināšanai Neatliekamās medicīniskās palīdzības punktā nepieciešamas vismaz 2 telpas personāla atpūtai, kā arī telpa ģērbtuvei, darba telpa/kabinets, telpa virtuves ierīkošanai, noliktavas/saimnieciskā telpa, sanitārais mezgls, atsevišķa dušas telpa, vēlama telpa bīstamo (medicīnisko) atkritumu uzglabāšanai vai iespēja novietot slēdzamu konteineru ēkas teritorijā. Telpu izvietojums vēlams ēkas 1. stāvā ar atsevišķu ieeju. Pie ēkas jābūt iespējai novietot 3 operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, nodrošinot 220V, 16A elektroenerģijas pieslēgumu. Vēlamais telpu izmantošanas termiņš – vismaz 5 gadi.

Par telpu pieejamību aicinām informēt, rakstot uz e-pasta adresi inga.zalite@sigulda.lv.

Siguldas neatliekamās medicīniskās palīdzības punktā tiek dislocētas divas brigādes (diennakts un dienas režīma). No 2016. gada līdz 2021. gadam tas vidēji gadā saņēmis 3667 izsaukumus, tai skaitā 38,05% no Siguldas pilsētas iedzīvotājiem un 47% no Siguldas novada pagastu iedzīvotājiem. Kopumā saņemot 85,05% izsaukumus no Siguldas novada iedzīvotājiem, tādēļ ir nozīmīgi, ka telpas tiktu nodrošinātas, kā arī atbilstu noteiktajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.60 “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām” un Ministru kabineta noteikumiem Nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi”, kā arī kārtībai, ko paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”.

_________________

Aicina piedalīties aptaujā par ideju ģenerēšanas metodēm Latvijas mazo, vidējo uzņēmumu darbībā un attīstībā (Publicēts: 10.02.2022.)

Uzņēmēji aicināti piedalīties aptaujā par ideju ģenerēšanas metodēm Latvijas mazo, vidējo uzņēmumu darbībā un attīstībā, ieviešot dažāda veida projektus. Aptauju iespējams aizpildīt līdz 28. februārim šeit.

Aptaujas aizpildīšanas laiks: aptuveni 25 minūtes. Aptauja ir anonīma, un iegūtie dati tiks izmantoti apkopotā veidā.

Aptauju izstrādājusi un pētniecību veic maģistra programmas studente Iveta Dobele.

_________________

Aicina uzņēmējus izmantot eksporta atbalsta iespējas (Publicēts: 9.02.2022.)

Uzņēmēji aicināti izmantot eksporta atbalsta iespējas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajās uzņēmējdarbības veicināšanas programmās. Tāpat iespējams saņemt bezmaksas konsultācijas, pieteikšanās un to grafiks pieejams šeit.

Plašāka informācija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietnē.

_________________

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra piesaka pavasara uzņemšanu biznesa inkubatoros (Publicēts: 8.02.2022.)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2022. gada pavasara uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros, tai skaitā Siguldas biznesa inkubatorā. Pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās tiks atvērta no 21. februāra līdz 21. martam.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā programmas dalībniekiem ir iespēja saņemt visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas jeb kopradi, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības (ierobežojumu laikā apmācības tiek nodrošinātas tiešsaistē), kā arī vērtīgus kontaktus un pievienošanos lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programma papildu pirmsinkubācijas atbalstam sniedz iespēju saņemt 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām un citām. Katram inkubācijas programmas dalībniekam būs pieejams grantu atbalsts līdz 15 000 eiro pakalpojuma izmaksu segšanai, ražošanas iekārtu un izejmateriālu izmaksu iegādei. Atbalstu varēs izmantot līdz 2023. gada beigām. Inkubācijas programmā var pieteikties jaundibināti uzņēmumi, kas nav vecāki par 3 gadiem.

Pieteikšanās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru atbalsta programmām norisināsies divās kārtās – sākotnēji tiks gaidīti pieteikumi no inkubācijas programmas pretendentiem laikā no 21. februāra līdz 4. martam; savukārt pirmsinkubācijas programmas pieteikumu pieņemšana notiks no 1. marta līdz 21. martam. Pieteikumus programmām varēs iesniegt elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv vai iesniedzot portālā www.latvija.lv.

Pirms pieteikuma aizpildīšanas, interesenti aicināti pieteikties uz klātienes un tiešsaistes konsultācijām sev tuvākajā reģionālajā biznesa inkubatorā vai tā atbalsta vienībā. Februārī un martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatori visā Latvijā rīkos arī “INFO dienas”, kuru laikā būs iespēja paplašināti uzzināt par inkubatoru sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām, kā arī par pieteikšanās un uzņemšanas kārtību. Informācija par visiem biznesa inkubatoru pasākumiem tiks publicēta biznesa inkubatoru sociālo tīklu vietnēs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietnē.

Jaunie uzņēmēji no Siguldas, Ādažu, Saulkrastu un Limbažu novadiem aicināti savu dalību pieteikt Siguldas biznesa inkubatorā. Savukārt radošo industriju biznesa ideju autori no visas Latvijas aicināti pieteikumus iesniegt Radošo industriju inkubatorā Rīgā. Tāpat jauno dalībnieku uzņemšana norisinās arī citos reģionālajos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”. Ar LIAA Siguldas biznesa inkubatoru iespējams sazināties zvanot uz tālruņa numuru 62400903 vai rakstot uz e-pasta adresi sigulda@liaa.gov.lv. Biznesa inkubatora un koprades telpas atrodas Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā.

Plašāka informācija par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoriem pieejama šeit, par pirmsinkubācijas programmu – šeit, par inkubācijas programmu – šeit.

___________________
Nodarbinātības valsts aģentūra aicina darba devējus pieteikties subsidēto darbavietu izveidei (Publicēts: 7.02.2022.)

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties subsidēto darbavietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” laikā. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darbavietās nodarbinot Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētos bezdarbniekus. Pieteikumi Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs tiek pieņemti līdz 31. decembrim.

Izveidojot subsidēto darbavietu Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētajam bezdarbniekam, darba devējs saņem dotāciju nodarbinātā bezdarbnieka un darba vadītāja atalgojumam. Ja subsidētā darbavieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs saņem vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai, ja tas ir nepieciešams. Nodarbinātības valsts aģentūra piešķir valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas proporcionāli algas dotācijas daļai, ja darba devējs darba vietu veidos bezdarbniekam ar invaliditāti, kā arī apmaksā arī individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai.

Eiropas Sociālā fonda projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” laikā tiek nodarbināti bezdarbnieki ar invaliditāti; bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus; bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, kuri nav sasnieguši pensijas vecumu; bezdarbnieki vecumā līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri ir absolvējuši speciālo izglītības programmu; bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

Pieteikties subsidēto darbavietu izveidei var komersanti (izņemot izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas). Detalizētāka informācija par pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļa vietnē un Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs.

2022. gadā Nodarbinātības valsts aģentūra plāno izveidot 1044 subsidētās darbavietas noteiktiem mērķa grupu bezdarbniekiem, tostarp 824 darbavietas – bezdarbniekiem ar invaliditāti. Kopš 2015. gada februāra, kad tika uzsākta Eiropas Sociālā fonda projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” īstenošana, darba devēji ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu jau ir izveidojuši 4893 subsidētās darbavietas, no tām 1939 darbavietas tika izveidotas bezdarbniekiem ar invaliditāti.

___________________

Biedrība “Lauku Attīstības Partnerība” organizē semināru par projektu iesniegšanas 9. kārtu (Publicēts: 1.02.2022.)

11. februārī no plkst. 14.00 līdz 16.30 tiešsaistē notiks biedrības “Lauku Attīstības Partnerība” organizētais informatīvais seminārs par LEADER projekta 9. kārtu. Semināra laikā interesenti tiks informēti par šīs kārtas nosacījumiem un iespējām, uzņēmējdarbības formām, tām saistošu nodokļu likumdošanu, sociālo uzņēmējdarbību, kā arī uzņēmēju pieredzi, apgūstot LEADER finansējumu.

Pieteikšanās semināram norit līdz 9. februārim, rakstot uz e-pasta adresi kristine@lapo.lv.

Semināra programma:

Nr.p.k.

Norises laiks

Tēma

Tēmas vadītājs, pārstāvētais uzņēmums/organizācija

1.

13.50–14.00

Reģistrēšanās semināram

 

2.

14.00–14.05

Informācija par semināra norisi

Kristīne Ragaine, biedrības “Lauku Attīstības Partnerība” padomes vadītāja

3.

14.05–14.25

Informācija par 9. projektu kārtas nosacījumiem un iespējām

Linards Ligeris, biedrības “Lauku Attīstības Partnerība” administratīvais vadītājs

4.

14.25–14.35

Diskusija

 

5.

14.35–15.05

Uzņēmējdarbības formas, tām saistoša nodokļu likumdošana

Juris Čeičs, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs

6.

15.05–15.15

Diskusija

 

7.

15.15–15.45

Sociālā uzņēmējdarbība, reģistrācijas kārtība un piemēri Latvijā

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija

8.

15.45–15.55

Diskusija

 

9.

15.55–16.20

Pieredze LEADER finansējuma apguvē – unikālas aplikācijas izveide biškopībā. Projekts ir saņēmis LR Zemkopības ministrija konkursa “Sējējs 2021” atzinību, ir pirmais Latvijas LEADER projekts, kas nominēts Eiropas Lauku tīkla rīkotajā konkursā “Lauku iedvesmas balva”.

Jānis Kronbergs, SIA “BeeTech Services”

10.

16.20–16.30

Semināra noslēgums. Informācija par nākamo semināru LEADER projekta pieteikumu aizpildei

Kristīne Ragaine

Jau ziņots, ka biedrība “Lauku Attīstības Partnerība” izsludina devīto projektu iesniegšanas kārtu Lauku attīstības Programmas 2014.–2020. gadam 19.2. pasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” laikā apstiprinātās stratēģijas ieviešanai. Projektu iesniegumu pieņemšana Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmā norisināsies no 18. februāra līdz 18. martam. Plašāka informācija pieejama šeit.

___________________

Notiks vebinārs par jaunu aizdevumu programmu komersantiem (Publicēts: 18.01.2022.)

Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un ALTUM sāk jaunu programmu vidējiem un lieliem uzņēmumiem – aizdevums ar kapitāla atlaidi. Tāpat komersanti aicināti pieslēdzies atklāšanas vebināram, kas notiks 19. janvārī plkst. 10.00 un skaidros par jauno atbalstu uzņēmumiem.

Programma finansēs investīciju projektus, sākot no 10 miljoniem eiro. Projektam sasniedzot plānotos kritērijus, uzņēmums varēs saņemt kapitāla atlaidi līdz 100% apmērā no aizdevuma pamatsummas. Plašāka informācija par programmu apskatāma šeit.

Vebinārs būs klausāms sociālo tīklu vietnēs Facebook un Youtube.  

___________________

Iespēja pieteikties uzņēmēju delegācijai vizītē uz Uzbekistānu (Publicēts: 18.01.2022.)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītē uz Taškentu, Uzbekistānas Republiku, kas notiks no 7. līdz 10. februārim.

Vizīte tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību Uzbekistānā, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Uzbekistānas Republikas Ārējās Tirdzniecības un Investīciju ministriju un Uzbekistānas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Plašāka informācija par darba vizīti uz Uzbekistānu apskatāma šeit.

Pasākumi