Ceturtdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +19.6℃, D vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Siguldas celiņi!
feilita
2012-08-25
Paldies Siguldai par izbūvētiem jauniem gājēju un riteņbraucošiem celiņiem, bet...., kāpēc Sigulda lobē bruģi, kādēļ blakus nav asfalts, lai varētu braukt ar skrituļiem vai skreijriteņiem? Labi, ar riteni, ka tevi mazliet pakrata, nekas, bet, ar skrituļiem vienkārši navar baudīt braucienu, visur nobraucieni beidzas ar bruģi. Es vakar vienkārši tā nokritu, sadauzījos un tad gan man izspruka nelabi vārdi par šo stulbumu,nu citādi to nevar nosaukt!!! Un tagad arī pie SVĢ liks bruģi, nu drausmas, kam lai to izkliedz, vai vispār to kāds sadzirdēs??? Iesaku visiem pret to protestēt, kas sirdī ir spoertiski! Jo skrituļslidotāji ir spiesti braukt pa auto ceļiem, līdz ar to arī bērni būs uz ceļa. Vadība, izmēģiniet paši pabraukt ar skrituļiem vai skreijriteni pa bruģi, redzēsiet, kas par "baudu", jeb varbūt te speciāli vēršas pret skrituļotājiem???? Te nav jākopē Venspils, mums tak jābūt vienu soli priekšā, ka mums ir pareizi izveidoti celiņi, bet kā tagad ir? IR un tomēr NAV! Jūs teiksiet, ir vietas, kur ir asfalts, jā ir, bet kā lai viņam tiek, tas ir kā pāri kalniem un gravām!

Administrācija
 - 2012-08-28 15:58
Labdien! Siguldas novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Īpašumu nodaļas vadītājs informē, ka 2011.gadā izbūvētā veloceliņa segums dažādās Siguldas pilsētas vietās atbilstoši projektam tika risināts citādāk, kas deva iespēju salīdzināt segumu no lietotāju, ekspluatācijas un izbūves izmaksu viedokļa. Pašvaldības speciālisti arī apmeklēja Ventspils un Liepājas pilsētas, lai iepazītos ar pieredzi bruģa segumu lietošanā veloceliņos. Aptaujājot iedzīvotājus, kā arī atbildīgajiem pašvaldības darbiniekiem pašiem testējot ietvju un veloceliņu segumu atbilstību velobraucēju un skrituļslidotāju vēlmēm, un salīdzinot šo pieredzi, tika pieņemts lēmums, ka visatbilstošākais segums ir pilnā platumā ieklāts bezfāzu bruģis, kas tikai vizuāli ir atdalītas no kājāmgājēju un velosipēdistu zonas. Siguldas novada pašvaldība saņēmusi pozitīvas atsauksmes īpaši no skrituļslidotājiem un arī velosipēdistiem par bezfāzu bruģa lietošanu. Šāda tipa bruģa klājumam ir būtiski zemākas ekspluatācijas un izbūves izmaksas, un to ir tehnoloģiski iespējams ieklāt gludāk nekā asfaltu nepieciešamajā 1,5 līdz 2 metru platumā, ieskaitot apmales. Siguldas novada pašvaldības speciālisti atgādina, ka CSN 2.punkta 17.apakšpunktā noteikts: pārvietoties pa ietvi, gājēju ceļu, gājēju un velosipēdu ceļu vai nomali, izmantojot skrituļslidas, skrituļdēļus u.tml. sporta vai atpūtas inventāru, atļauts, ja tas netraucē pārējos gājējus. Šķērsot brauktuvi ar minēto inventāru atļauts ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Ar cieņu, www.sigulda.lv administrācija
Kristaps
 - 2012-08-29 15:53
Kas ir bezfāzu bruģis? Kāpēc kaut kas tāds ir sastopams tikai Siguldā (http://www.google.com/search?q=bezfāzu+bruģis)? Kā domes speciālisti to testēja? Kurus iedzīvotājus jūs aptaujājāt?
Administrācija
 - 2012-08-30 15:29
Labdien, Kristap! Siguldas novada Attīstības pārvaldes Īpašumu nodaļas vadītājs informē, ka bezfāzu bruģis nav jaunums Latvijā un par to plašāk iespējams uzzināt SIA Siguldas Bloks. Citu jautājumu skaidrojumu aicinām uz Īpašumu nodaļu, kur būs iespēja uzzināt un pārrunāt veloceliņa apsekojumu rezultātus un saņemt skaidrojumus par materiālu izvēli celiņu segumos. Ar cieņu, www.sigulda.lv administrācija
Vineta
 - 2012-09-01 19:38
Piekrītu, pa bruģētajiem celiņiem skrituļotājiem- iesācējiem labāk nebraukt. Pamēģināju, pietika! Bērni gan veiksmīgi ir iemanījušies braukāt, bet skrituļslidu ritentiņi tiek sabojāti rekordīsā laikā!
Kristaps
 - 2012-09-11 11:10
Administrācija, paldies, ar Siguldas novada Attīstības pārvaldes Īpašumu nodaļas vadītāja Didža Skrodeļa uzskatiem, ka viņa viedoklis dažādos jautājumos ir vienīgais neapstrīdami pareizais un diskusijām nav nozīmes, jau esmu iepazinies.

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031