Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, DR vējš 5.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

JUMIS - jaunā kārtība
Laurinjsh
2013-07-18
Saņemot no apsaimniekotāja izmaksas, redzam, ka Jumis ņem naudu par šķiroto atkritumu savākšanu. Nekur pasaulē nav tāda prakse. Tādā gadījumā, visticamāk, mēs vēlētos izvākt no sava pagalma šķirojamās kastes - kas grib šķirot, var aizvest kaut uz Ausekļa ielu pie Elvi,
Jumis, kā arī citi atkritumu savācēji - mudina cilvēkus šķirot, lai būtu jāmaksā mazāk par atkritumu izvešanu. Kur tad te loģika? Par sadzīves atkritumiem, es IT KĀ mazāk maksāju, toties papildus maksāju par to,ka šķiroju.
Vai varētu palūgt izskaidrojumu šajai situācijai?

Laurinjsh
 - 2013-07-19 08:46
Citāts no Jumis mājas lapas: Šķiroto atkritumu konteineru tukšošana uzņēmuma klientiem ir bez maksas. Klientam ir jānodrošina, lai šķirotie materiāli būtu bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem un konkrētajā konteinerā atrastos tikai atbilstošie materiāli. Pretējā gadījumā konteinera saturs nav derīgs pārstrādei un uzskatāms, ka tie ir sadzīves atkritumi un tie tiek izvesti, piemērojot sadzīves atkritumu izvešanas tarifu.
Sapulcē Jumis pārstāvis minēja - ir jābūt aktam par to,ka konteinera sastāvs nav bijis derīgs, tam jābūt parakstītam arī no domes puses.
Vai ir iespēja pārbaudīt šāda akta pastāvēšanu? Un kur to var izdarīt?
JUMIS
 - 2013-07-22 17:29
Līdzšinējā kārtība Siguldas pilsētā paredzēja, ka daudzdzīvokļu namu pagalmos atkritumu dalītās vākšanas konteineri tiek izvietoti bez maksas, tie ir pieejami tikai attiecīgā nama iedzīvotājiem, bet līdz ar to iedzīvotāji sedz sašķirotā materiāla transportēšanas izmaksas. Jūlijā saņemtajos rēķinos bija ietverta maksa bija par dalītās vākšanas konteinera satura tukšošanas transporta izdevumiem 2013. gada jūnijā.

Sākot ar 2013.gada 1. jūliju daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem ir iespēja vērsties SIA „Jumis” ar iesniegumu, ka nama apsaimniekotājs piekrīt, ka attiecīgās daudzdzīvokļu mājas pagalmā tiek izveidots publiskais dalītās vākšanas punkts, t.i. dalītās vākšanas konteineri ir pieejami jebkuram Siguldas novada iedzīvotājam. Publisko dalītās vākšanas punktu atkritumu šķirošanas konteineru tukšošana būs bezmaksas.

Jau šobrīd Siguldas novadā ir izveidoti vairāk kā 20 publiskie atkritumu šķirošanas punkti, punktu adreses ir pieejamas http://www.jumis.lv/lv/pakalpojumi/atkritumu-skirosana-1/atkritumu-skirosanas-vietas/ Aicinām iedzīvotājus aktīvi izmantot iespēju bez maksas šķirot atkritumus publiskajos punktus kā arī piedalīties ikmēneša šķirošanas akcijās laukumā Augļu ielā 8, Siguldā. Privātmāju iedzīvotājiem, kas vēlas izbaudīt ērtības un atkritumus šķirot pie savas mājas individuālajos dalītās vākšanas konteineros, šāds maksas pakalpojums arī turpmāk būs pieejams.
Laurinjsh
 - 2013-07-23 07:43
tik un tā nesaprotu. jūsu mājas lapā melns uz balta rakstīts: Šķiroto atkritumu konteineru tukšošana uzņēmuma klientiem ir bez maksas.
Vai tad mēs neesam Jūsu klienti?
un ja no katras mājas mūsu kvartālā paņem tos ~ 1,56 Ls, kopā sanāk normāla summa. Vai tādā veidā Jumis plāno gūt "zaudēto" peļņu, pazeminot tarifus?
Painteresēšos citās institūcijās cik legāli ir prasīt no iedzīvotājiem maksu par izvešanu. Jo cik nu tautai zināms - viss,kas saistīts ar šķirotajiem atkritumiem - tiek kaut kāda mēra subsidēts.
Paldies par Jumis viedokli, noskaidrošu papildus informāciju.
Laurinjsh
 - 2013-07-23 07:44
mums šī summa bija par maija mēnesi. Tad nu kāda kārtība Siguldas pilsētā maija mēnesī?
JUMIS
 - 2013-07-23 15:26
Lai varētu labāk saprast konkrētā gadījuma apstākļus, aicinām sazināties ar "Jumis" (tālr.67972286, info@jumis.lv). Mūsu darbinieki ir gatavi individuāli izskatīt katru klienta jautājumu vai ierosinājumu, tādēļ ir svarīgi, lai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji sazinās ar "Jumis".

Esam papildinājuši "Jumis" mājaslapu ar informāciju par jauno kārtību un iespējām, kā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem saņemt atkritumu šķirošanas pakalpojumu bez maksas.

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031